Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 19:03   #1951
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
a cos sugerujesz? nie dawno stan zapalny macicy leczylam tyle ze to objawialo sie nie milym zapachem, i przedluzaniem miesiaczki. ciaza? w sumie to ja raz na tydzien/dwa wspolzyje, czase moze raz na 3 tygnie

poszlabym chetnie, tyle ze za tydzien mialabym kase na wizyte prywatna, chociaz to (tylko 40 zl z usg) , a teraz na wizyte panstwowa jest za pozno, bo lada dzien poprawa egzaminu i zaczynam II semestr, a u tej mojej gin z nfz (ktora zakladala) to ja rok nie bylam no i wstawac i stac o 7 rano nikomu sie nie chce, a dwa ze to wyprawa na 3/4 dnia (co z zajeciami koliduje)

zobacze co dalej bedzie. chociaz podbrzusze pobolewalo. sluz tez mam taki jak przed okresowy - taki "czysty"i jakby go nie bylo
Nic nie sugeruję. Długie cykle mogą być objawem nieprawidłowości hormonalnych. I nie są prawidłowe. 42 dni to nie norma.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 19:37   #1952
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
no szkoda
a wiesz moja przyjaciolka tez nie rodzila naturalnie, miala cc wiec teoretycznie jak nierodka i ma spirale. zalozyli jej przy znieczuleniu ogolnym

a ile bys chciala za ta mirene? pytam sie tak teoretycznie
ale rodzila i szyjka nie wiadomo w jakim byla rozwarciu przy zrobieniu CC a to roznica.

poza tym znieczulenie ogolne to ogromne obciazenie organizmu i nigdy bym sie nie zdecydowala aby zabieg zakladania spirali odbyl sie w znieczuleniu ogolnym tym bardziej ze znieczulenie ma tez skutki uboczne ,musialo sie to odbyc w szpitalu lub prywatnej klinice bo musial byc przy tym anestezjolog i zapewne kilka godzin po zakladaniu byla na obserwacji.

czytajac watek mozna zauwazyc ze zakladanie jest nie tyle bolesne co zwyczajnie nie przyjemne a po zalozeniu mozna normalnie funkcjonować wiec znieczulenie ogólne moze przyniec wiecej szkody niz pozytku .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 19:58   #1953
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
ale rodzila i szyjka nie wiadomo w jakim byla rozwarciu przy zrobieniu CC a to roznica.

poza tym znieczulenie ogolne to ogromne obciazenie organizmu i nigdy bym sie nie zdecydowala aby zabieg zakladania spirali odbyl sie w znieczuleniu ogolnym tym bardziej ze znieczulenie ma tez skutki uboczne ,musialo sie to odbyc w szpitalu lub prywatnej klinice bo musial byc przy tym anestezjolog i zapewne kilka godzin po zakladaniu byla na obserwacji.

czytajac watek mozna zauwazyc ze zakladanie jest nie tyle bolesne co zwyczajnie nie przyjemne a po zalozeniu mozna normalnie funkcjonować wiec znieczulenie ogólne moze przyniec wiecej szkody niz pozytku .
I tu powinien nastąpić przykład o robieniu zakupów.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 20:53   #1954
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AnneMauro Pokaż wiadomość
A czy jej to zakładali przy znieczuleniu ogólnym w szpitalu gdzieś? Czy w prywatnym gabinecie? Mogłabyś mi jakiś namiar na to miejsce zdobyć od tej przyjaciółki? I chętnie bym się dowiedziała od niej jak to się wszystko odbyło, bo ja strasznie panikuję przed wszelkimi takimi akcjami, więc chciałabym mieć opinię z pierwszej ręki.
A na razie robię za jakieś dwa tygodnie czwarte podejście w sprawie Mireny do pani doktor, która jest konsultantką na Polskę z ramienia producenta tej wkładki, więc może uzyskam definitywną odpowiedź TAK czy NIE...
A jeśli jednak NIE, to jeśli byłabyś zainteresowana, to się dogadamy co do ceny na priv (płaciłam cenę hurtową, bo to mi moja ginekolożka-endokrynolożka zamówiła, ale ona sama nie zakłada, więc dlatego tak się z tym bujam już drugi miesiąc...)
tak miala zakladana w szpitalu przy znieczuleniu ogolnym...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
ale rodzila i szyjka nie wiadomo w jakim byla rozwarciu przy zrobieniu CC a to roznica. ona miala cc ustalona wczesniej bo maly byl odwrocony glowka do gory

poza tym znieczulenie ogolne to ogromne obciazenie organizmu i nigdy bym sie nie zdecydowala aby zabieg zakladania spirali odbyl sie w znieczuleniu ogolnym tym bardziej ze znieczulenie ma tez skutki uboczne ,musialo sie to odbyc w szpitalu lub prywatnej klinice bo musial byc przy tym anestezjolog i zapewne kilka godzin po zakladaniu byla na obserwacji. to prawda, byla jeszcze po tym kilka godzin na obserwacji

czytajac watek mozna zauwazyc ze zakladanie jest nie tyle bolesne co zwyczajnie nie przyjemne a po zalozeniu mozna normalnie funkcjonować wiec znieczulenie ogólne moze przyniec wiecej szkody niz pozytku w jej przypadku znieczulenie ogolnie bylo jedyna mozliwoscia zalozenia wkladki ze wzgledu na chorobe
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:04   #1955
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
I tu powinien nastąpić przykład o robieniu zakupów.

no juz nie chciałam tego przykładu przytaczac co bys nam w jeszcze większy samozachwyt nie wpadła ;-) :-P

Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
w jej przypadku znieczulenie ogolnie bylo jedyna mozliwoscia zalozenia wkladki ze wzgledu na chorobe.
no to zmienia troche postac rzeczy
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:09   #1956
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
no juz nie chciałam tego przykładu przytaczac co bys nam w jeszcze większy samozachwyt nie wpadła ;-) :-P



no to zmienia troche postac rzeczy
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:18   #1957
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

przyznam nie przeczytalam calego watku - na ile lat sa zakladane te miedziane - niehormonalne wkladki?
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 21:21   #1958
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czarna248 Pokaż wiadomość
przyznam nie przeczytalam calego watku - na ile lat sa zakladane te miedziane - niehormonalne wkladki?
standartowo na 5 lat zaklada sie wszytskie spirale ,chyba ze producent zaznaczy inaczej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:23   #1959
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aneta80s Pokaż wiadomość
Agnee79, ja wlasnie po tabletkach mam wkladke i tez @ brak. Wkladke zalozylam 9 lutego, tabletki odstawilam 7 lutego, figli w tym czasie nie bylo zadnych a @ nie ma. Wczesniej wystarczylo ze jedna tabletke wzielam 5 godzin pozniej niz zwykle i po kilku dniach pojawialo sie plamienie a tu po odstawieniu nic. Czekam dalej, ciaze wykluczam wiec moze tak czasami po prostu bywa.

mozesz napisac jakiej firmy masz tą wkladkę miedzianą? i na ile lat sie ja zaklada?
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 06:21   #1960
aga34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 77
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mam jeszcze pytanie jak wyglądaja wasze miesiączki bo u mnie zaczyna sie jakies brązowe plamienie czy to jest normalne bo innych objawów nie mam typu bol piersi czy brzucha czy mozliwe ze to zmieniło sie po założeniu spirali
aga34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 07:17   #1961
AnneMauro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
ale rodzila i szyjka nie wiadomo w jakim byla rozwarciu przy zrobieniu CC a to roznica.

poza tym znieczulenie ogolne to ogromne obciazenie organizmu i nigdy bym sie nie zdecydowala aby zabieg zakladania spirali odbyl sie w znieczuleniu ogolnym tym bardziej ze znieczulenie ma tez skutki uboczne ,musialo sie to odbyc w szpitalu lub prywatnej klinice bo musial byc przy tym anestezjolog i zapewne kilka godzin po zakladaniu byla na obserwacji.

czytajac watek mozna zauwazyc ze zakladanie jest nie tyle bolesne co zwyczajnie nie przyjemne a po zalozeniu mozna normalnie funkcjonować wiec znieczulenie ogólne moze przyniec wiecej szkody niz pozytku .
No tak, ale może być "po prostu nieprzyjemne" tylko dla tych, które już rodziły... U nich szyjka ma w związku z tym inną elastyczność... A u nieródek wchodzi w grę hegarowanie szyjki (rozszerzanie), co ponoć jest bardzo bolesne... A że w dodatku Mirena jest dość dużą wkładką...
Mam też wrażenie, że w wątku pojawiały sie głosy o tym, że niektóre dziewczyny mdlały z bólu...
To już chyba wolę to znieczulenie ogólne, z jego konsekwencjami...
W końcu tabletki też mają konsekwencje... A jeśli rzecz sprowadzić do całkowitego absurdu, nawet oddychanie... That's life!

Uważam, że skoro lekarz decyduje o tym, że potrzebne jest takie znieczulenie, to chyba rzeczywiście musi być potrzebne...
AnneMauro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 08:22   #1962
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

ja mam na 3 lata i placilam 300 zl (nfz)

nie mialam znieczulenia, bo nawet nie wiedzialam co bedzie i czy moge o niego prosic.
w lipcu ide na siaganie. i nie wiem co dalej, pigulki? znow mi spowoduja spadek libida (bo dlatego zalozylam spirale) i bedzie je trzeba lykac codziennie
(plastry nie wchodza w gre, drogie i widoczne), gumka i globulki wiadomo

no ale ja kurna pale. chyba ze ryzyk fizyk

jak ost bralam pigulki to wlasnie dlatego przestalam palic

a odnosnie bolu - bardzo bolalo ale wytrymalam. przez kilka godzin mialam mocne bole, jak okresowe i plamienie. a potem to juz siup w z gorki.za tydzien kontrola - ok, po miesiaczce kontrola - ok

ps. placil ktos za sciaganie na nfz?
moja druga gin - prywatna powiedziala tyle ze duzo nie bierze i powiedziala z usmieszkiem " czy ja biore duzo za wizyte?"
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:14   #1963
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AnneMauro Pokaż wiadomość
No tak, ale może być "po prostu nieprzyjemne" tylko dla tych, które już rodziły... U nich szyjka ma w związku z tym inną elastyczność... A u nieródek wchodzi w grę hegarowanie szyjki (rozszerzanie), co ponoć jest bardzo bolesne... A że w dodatku Mirena jest dość dużą wkładką...
Mam też wrażenie, że w wątku pojawiały sie głosy o tym, że niektóre dziewczyny mdlały z bólu...
To już chyba wolę to znieczulenie ogólne, z jego konsekwencjami...
W końcu tabletki też mają konsekwencje... A jeśli rzecz sprowadzić do całkowitego absurdu, nawet oddychanie... That's life!

Uważam, że skoro lekarz decyduje o tym, że potrzebne jest takie znieczulenie, to chyba rzeczywiście musi być potrzebne...
Ja jestem nieródką. Ale o Mirenie nawet nie myślę z powodu rozmiaru właśnie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:21   #1964
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
ja mam na 3 lata i placilam 300 zl (nfz)

nie mialam znieczulenia, bo nawet nie wiedzialam co bedzie i czy moge o niego prosic.
w lipcu ide na siaganie. i nie wiem co dalej, pigulki? znow mi spowoduja spadek libida (bo dlatego zalozylam spirale) i bedzie je trzeba lykac codziennie
(plastry nie wchodza w gre, drogie i widoczne), gumka i globulki wiadomo

no ale ja kurna pale. chyba ze ryzyk fizyk

jak ost bralam pigulki to wlasnie dlatego przestalam palic

a odnosnie bolu - bardzo bolalo ale wytrymalam. przez kilka godzin mialam mocne bole, jak okresowe i plamienie. a potem to juz siup w z gorki.za tydzien kontrola - ok, po miesiaczce kontrola - ok

ps. placil ktos za sciaganie na nfz?
moja druga gin - prywatna powiedziala tyle ze duzo nie bierze i powiedziala z usmieszkiem " czy ja biore duzo za wizyte?"
no ja wlasnie tez glownie na libido zdecydowalam sie na wkladke bo juz zniesc tego nie moge, bo bzykac mi sie chce a ochoty nie mam

powiedz mi czy naprawde wszystko wrocilo do normy? i jak dlugo to trwalo zanim libido osiagnelo swoj dawny poziom?
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:35   #1965
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
no ja wlasnie tez glownie na libido zdecydowalam sie na wkladke bo juz zniesc tego nie moge, bo bzykac mi sie chce a ochoty nie mam

powiedz mi czy naprawde wszystko wrocilo do normy? i jak dlugo to trwalo zanim libido osiagnelo swoj dawny poziom?
U mnie natychmiast. Dosłownie natychmiast, w pierwszym cyklu. I to jakie libido!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:39   #1966
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

o jaaaa!!!!!!!!1 to ja juz chce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


no ale musze poczekac na ta wypalanke...
kurna jak sobie pomysle ze dopiero gdzies za 2 miechy bede miala to cudo to szlag mnie jasny trafia...
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 09:49   #1967
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AnneMauro Pokaż wiadomość
No tak, ale może być "po prostu nieprzyjemne" tylko dla tych, które już rodziły... U nich szyjka ma w związku z tym inną elastyczność... A u nieródek wchodzi w grę hegarowanie szyjki (rozszerzanie), co ponoć jest bardzo bolesne... A że w dodatku Mirena jest dość dużą wkładką...
Mam też wrażenie, że w wątku pojawiały sie głosy o tym, że niektóre dziewczyny mdlały z bólu...
To już chyba wolę to znieczulenie ogólne, z jego konsekwencjami...
W końcu tabletki też mają konsekwencje... A jeśli rzecz sprowadzić do całkowitego absurdu, nawet oddychanie... That's life!

Uważam, że skoro lekarz decyduje o tym, że potrzebne jest takie znieczulenie, to chyba rzeczywiście musi być potrzebne...

mnie bolalo a rodzilam i mam miedziaka .
skoro lekarz decyduje sie na zakladaniemireny u nierodki to zastanowilabym sie i poszla do innego .
no wiesz porownywanie pigulek do znieczulenia w szpitalu jest troche nie trafione.poza tym lekarz za to bierze pieniadze wiec to jego "decydowanie" jest takie watpliwe,szczegolnie ze sa na rynku wkladki mniejsze a nawet dla nierodek.

ale moze przy okazji mozna by sobie co nieco poprawic przy tym 1 znieczuleniu ;-)


Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
no ja wlasnie tez glownie na libido zdecydowalam sie na wkladke bo juz zniesc tego nie moge, bo bzykac mi sie chce a ochoty nie mam

powiedz mi czy naprawde wszystko wrocilo do normy? i jak dlugo to trwalo zanim libido osiagnelo swoj dawny poziom?
ja co prawda nie mialam zakladanej wkladki od razu po odstawieniu pigulek ale po 1,5 roku uzywanie tylko gumek ale po odstawieniu pigulek moj TŻ mial autentycznie dosc seksu ,kiedys nawet "sklamal" ze nie ma juz w domu gumek ;-D
nie wiedzial ze ja wiem ,ze są :-D
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:21   #1968
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

ja co prawda nie mialam zakladanej wkladki od razu po odstawieniu pigulek ale po 1,5 roku uzywanie tylko gumek ale po odstawieniu pigulek moj TŻ mial autentycznie dosc seksu ,kiedys nawet "sklamal" ze nie ma juz w domu gumek ;-D
nie wiedzial ze ja wiem ,ze są :-D

o jaaaa.... ale mnie dziewczyny pocieszacie
bo ja juz czasami myslalam ze moge isc w odstawke, ze tylko jestem do gotowania, prania, sprzatania i zmieniania pieluch...

normalnie juz sie doczekac nie moge
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 10:34   #1969
gosiaborkowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WA-WA
Wiadomości: 103
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Paula78, widze, ze nasi męzowie maja duzo wspólnego.
Ale od założenie wkładki, mąż ochoczy, zadowlony.
A że mnie libido po 30 skoczyło do góry, strasznie ,na gumki moglibyśmy zbankrutować.
A teraz? kiedy chcemy, jak chcemy, zero stresu, zero dyskomfortu.
SUPER jest.
__________________
ŻYCIE zaczyna się po 30-tce.....................; )
gosiaborkowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:29   #1970
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

ciezko powiedziec. ale jakos w niedlugim czasie. po 1 tabletkach wzielam 2 opakowania 2 roznych na sprawdzenie. a po tym czasie minelo 3 miesiace i mialam spirale

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2009-02-17 o 15:33
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 06:25   #1971
aga34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 77
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aga34 Pokaż wiadomość
mam jeszcze pytanie jak wyglądaja wasze miesiączki bo u mnie zaczyna sie jakies brązowe plamienie czy to jest normalne bo innych objawów nie mam typu bol piersi czy brzucha czy mozliwe ze to zmieniło sie po założeniu spirali

może mi ktoś odpowiedziec to plamienie brązowe utrzymuje sie dalej
aga34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 09:29   #1972
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aga34 Pokaż wiadomość
może mi ktoś odpowiedziec to plamienie brązowe utrzymuje sie dalej
ja mam podobne plamienia brazowe na poczatku z 2 dni potem nomalne krwawienia z 3-4 dni i osttatni tez plamienia.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 14:24   #1973
gosiaborkowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WA-WA
Wiadomości: 103
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja takie plamienie mam 2 dni przed @, a po okresie jestem juz tydzień, i nadal mam slady krwi w sluzie, ale na początku podobno to normalne. Nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie.
__________________
ŻYCIE zaczyna się po 30-tce.....................; )
gosiaborkowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 16:43   #1974
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
standartowo na 5 lat zaklada sie wszytskie spirale ,chyba ze producent zaznaczy inaczej.

wielkie dzieki za odpowiedz
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 18:41   #1975
AnneMauro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
mnie bolalo a rodzilam i mam miedziaka .
skoro lekarz decyduje sie na zakladaniemireny u nierodki to zastanowilabym sie i poszla do innego .
no wiesz porownywanie pigulek do znieczulenia w szpitalu jest troche nie trafione.poza tym lekarz za to bierze pieniadze wiec to jego "decydowanie" jest takie watpliwe,szczegolnie ze sa na rynku wkladki mniejsze a nawet dla nierodek.

ale moze przy okazji mozna by sobie co nieco poprawic przy tym 1 znieczuleniu ;-)

ja co prawda nie mialam zakladanej wkladki od razu po odstawieniu pigulek ale po 1,5 roku uzywanie tylko gumek ale po odstawieniu pigulek moj TŻ mial autentycznie dosc seksu ,kiedys nawet "sklamal" ze nie ma juz w domu gumek ;-D
nie wiedzial ze ja wiem ,ze są :-D
Wiesz, moja pani ginekolog-endokrynolog zaproponowała mi mirenę nie dlatego, że miała taki kaprys, tylko dlatego, że ja miałam bardzo duże problemy z baaaaaaaaardzo obfitymi @, a w związku z tym ogromna niedokrwistość. Więc nie mogę mieć zwykłej spirali, bo takowa wzmaga krwawienia. A tabletki bardzo źle znoszę. Mirena reguluje te sprawy i z tego powodu byłaby dla mnie odpowiednia.
Poza tym konsultowałam sie z 3 innymi lekarzami. Jeden, to bardzo polecana na naszym forum dr Agnieszka Hoffman, druga polecona przez internistę, do ktorego mam pełne zaufanie, trzeciego wybrałam sama i to nie był najlepszy wybór, bo to właśnie on jako środek antykoncepcyjny "alternatywny" zaproponował mi usunięcie macicy... I tylko on stwierdził, że dla mnie mirena się nie nadaje zupełnie. Pozostałe dwie - że owszem, ale trzeba to sprawdzić... Wiec cóż... zrobiłam co mogłam. Teraz kończę leczenie infekcji i mam kontakt do pani, która jest konsultantem krajowym mireny z ramienia producenta... will see...
Nie ukrywam, że chcę mieć to już za sobą, bo - tak jak i Wam - zależy mi na wzroście libido ;-) Mój TZ już się całkowicie załamał, bo ja ciągle albo nie mam ochoty, a jak coś tam się już zadzieje, to potem liżę rany po przez dwa tygodnie. Bez sensu...

Więc może jednak ta mirena uratuje nie tylko moje żelazo, ale i życie w sypialni )) I jakoś przeżyję to znieczulenie, w końcu wszystko jest dla ludzi :-D
AnneMauro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 19:38   #1976
aga34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 77
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

dzięki za odpowiedzi troche sie uspokoiłam
aga34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 16:29   #1977
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

no a ja wlasnie cierpie jak co miesiac.
widocznie wydluzyly mi sie miesiaczki, bo wychodzi 2-raz 42
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:26   #1978
michiam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak

Madrze powiedziane.Nie jestem lekarzem,w ogole nikim nie jestem.Ale takie mamy czasy ze jedni moga 15 minut pracowac na to co inni musza caly miesiac albo i dluzej charowac.Wiec jak umiesz liczyc to licz na siebie.
PS.Tez mysle o spirali,ale jak na poczatek poczytam.Boje sie skutkow ubocznych.Mam siedmio miesieczna coreczke i za jakies 10 lat bardzo bym chciala miec drugie dziecko,a boje sie ze spirala mi to uniemozliwi.W tej chwili mieszkam w Nimczech i nie potrafie perfekt tego jezyka,wiec tutaj nie moge sie dokladnie na ten temat wszystkiego dowiedziec.
michiam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 12:33   #1979
stokrotka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 85
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witajcie dziewczyny.
Właśnie mam 2 @ po założeniu spirali i wypadła dokładnie tego samego dnia co poprzednia i jestem naprawdę zdziwiona bo nigdy nie miałam regularnych okresów oprócz tych tabletkowych. Cieszę się bo, dzięki temu mogę mniej więcej policzyć jak wypadnie na letni urlop i tu mam problem...mianowicie co z tamponami można ich normalnie używać czy raczej się nie powinno.Teraz to nie ma znaczenia ale latem jakoś nie wyobrażam sobie używania podpasek....
__________________
Stokrotka28
http://i3.ytimg.com/vi/JQIfOAcJX7c/default.jpg
stokrotka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 12:53   #1980
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stokrotka28 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny.
Właśnie mam 2 @ po założeniu spirali i wypadła dokładnie tego samego dnia co poprzednia i jestem naprawdę zdziwiona bo nigdy nie miałam regularnych okresów oprócz tych tabletkowych. Cieszę się bo, dzięki temu mogę mniej więcej policzyć jak wypadnie na letni urlop i tu mam problem...mianowicie co z tamponami można ich normalnie używać czy raczej się nie powinno.Teraz to nie ma znaczenia ale latem jakoś nie wyobrażam sobie używania podpasek....
mozna ,co zreszta bylo juz przerabiane w tym watku
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.