Aby podkład się nie warzył.. Jaki krem? Zaraz oszaleję!! Konkretny krem!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-12, 18:33   #1
karolasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zaw
Wiadomości: 1 151
GG do karolasek

Aby podkład się nie warzył.. Jaki krem? Zaraz oszaleję!! Konkretny krem!!


Mam cerę tłustą, uzywam podkładu HT Bourjois. Czytałam wątki na innych portalach i dziewczyny pisały, aby kremy nie były za tłuste, aby poczekac do wchłonięcia..
Jaki wy krem stosujecie pod podkład? - Jestem zdesperowana!
AA!! I jeszcze jedno pytanie!!!!

Czy ilosc pudru utrwalajacego ma znaczenie? Lub czy sam puder jest dobry? Ja używam z artdeco i mało matuje
karolasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 18:46   #2
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Aby podkład się nie warzył.. Jaki krem? Zaraz oszaleję!! Konkretny krem!!

Kurcze, ja używam różnych, też mam cerę tłustą... od Avonowych, po Givenchy i nie mam takiego problemu. Ale głównie używam kremów nawilżających, żaden z nich nie jest tłusty

Znowu jak maluję kogoś, to używam dla wszystkich kremu kawiorowego profesjonalnego Lady Esther, lekko tłustego i też nigdy takiego problemu nie miałam

Zastanawiam się skąd ten problem

Puder ja bym powiedziała, żeby nakładać z umiarem, nie nawalić za dużo

A używasz toniku, w ogóle dobrze myjesz pyszczek przed rozpoczęciem makijażu?
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 19:05   #3
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Aby podkład się nie warzył.. Jaki krem? Zaraz oszaleję!! Konkretny krem!!

ja używam nivea visage na dzień i jestem zadowolona, a również mam cerę tłustą.

Edytowane przez czikirita
Czas edycji: 2011-05-12 o 19:07
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 13:14   #4
mhelmin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Glasgow
Wiadomości: 92
GG do mhelmin
Dot.: Aby podkład się nie warzył.. Jaki krem? Zaraz oszaleję!! Konkretny krem!!

Ja stosowalam soraya C&C seria oczyszczanie i na to podklad revlon colour stay. Nic nie splywa. Tez klade duzy naciska na oczyszczanie skory twarzy-plyn micelarny Bielenda. Co do pudru nie uzywan, tylko roz.
mhelmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:41   #5
Radelle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Arrow Dot.: Aby podkład się nie warzył.. Jaki krem? Zaraz oszaleję!! Konkretny krem!!

Dość trudno dostępny w drogeriach i sklepach kosmetycznych, czasem jest w aptekach, czasem nawet w marketach (np. real), ale do skóry tłustej bardzo dobry krem matujący, który mogę polecić to Krem SIARKOWA MOC firmy BARWA - http://www.ceneo.pl/728526.

Na oczyszczoną i stonizowaną twarz delikatnie wklepujesz krem i czekasz chwilę aż wsiąknie. Czasem nawet nie trzeba podkładu stosować - tak dobrze matuje sam krem.

Nie polecam stosowania razem z innymi produktami tej firmy (np. z mydłem czy żelem do mycia twarzy) jeżeli nie masz większych problemów z trądzikiem. Nadmiar siarki niekorzystnie wpłynie na nietrądzikową cerę.

Ja używam żelu do mycia twarzy Soraya Care & Control, toniku Clean&Clear (granatowy przeciw wągrom) i po chwili właśnie tego kremu siarkowego.

Co ważne, należy unikać solarium stosując ten krem. Jeżeli się wybierasz na opalanie to odstaw ten krem na 2-3 dni przed opalaniem. Nie stosuj wtedy najlepiej żadnego kremu (chyba, że lekko natłuszczające jak Bambino albo Nivea).

Jeżeli chodzi o podkład to jako mężczyzna używam może kilka razy w roku ale klientkom polecam niedrogi - uwaga - korektor pod oczy (właśnie tak!) - firmy Inglot. Ma bardzo lekką konsystencję, niewielka ilość rozsmarowana na opuszku palca wskazującego powinna być wklepana w "niedoskonałe" miejsca i - w razie wystąpienia kontrastów - rozsmarować go trochę po okolicy tych miejsc. Dotyczy to oczywiście tzw. makijażu delikatnego, dziennego, wręcz naturalnego.

Natomiast jeżeli chcesz (i musisz) wysmarować całą twarz podkładem - makijać wieczorowy, intensywny - to polecam podkład firmy Rouge Bunny Rouge z serii Milk Aquarelle. Jest dość drogi, ale za to doskonały.

Z tańszych podkładów polecam Dr Eris Pharmaceris. Odradzam Max Factor i Rimmel, ale sporo klientek jest zadowolonych z tych produktów.

Pozdrawiam.
(rzadko bywam na forum albo wręcz nigdy)
Radelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.