Moc pozytywnego myślenia - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-15, 15:12   #541
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

tylko jakiś fragment, czy zwiastun na youtube. Narazie stos ebooków do przeczytania
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 15:55   #542
Malinkaa7
Raczkowanie
 
Avatar Malinkaa7
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 71
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

A propo ebookow, czy ktos z Was ma moze ``Odpowiedz``?
Przeczytalam juz ``Czarodzieje moga wszystko`` bardzo pozytywna ksiazka a zarazem lekka. Chcialam sie zabrac za ``Moc pozytywnego myslenia`` ale jak zaczelam czytac to tam tylko Bog i biblia
Malinkaa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 16:06   #543
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Książkę "Odpowiedź" dałam komuś na Mikołaja Sama jej nie czytałam. Ale obdarowanej się podoba. Nie wiem czy jest jako e-book. Jeszcze nie czytałam "Mocy Pozytywnego Myślenia" ale Bóg i Biblia są jak dla mnie ściśle powiązani z tematem, ba bez tego nie było by o czym gadać Może to nie Twój czas na czytanie tej książki? Poszukaj innej (w klubie jest ich mnóstwo do wyboru. Na pewno znajdziesz coś dla siebie).
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 18:58   #544
slonecko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 87
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

a gdzie jest ten klub Optymistek, jak można do niego wejść?

Edit, udało mi się wejść ;] chyba zadziałało prawo przyciągania

Dziś stojąc w aptece pomyślałam i zaczęłam uczyć sie wizualizacji (że kupuje u tej miłej pani leki) bo ta druga ma sklerozę i jest nie miła. Stało się tak jak wizualizowałam ;]

Edytowane przez slonecko
Czas edycji: 2009-06-15 o 19:03
slonecko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 22:31   #545
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

z Wikipedii;

Afirmacja, w ezoteryce pojęcie to dotyczy odpowiednio sformułowanych zdań wpływających na naszą świadomość subiektywną a związanych bezpośrednio z m.in. poziomem samoakceptacji. W pozytywnym aspekcie afirmacja polega na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej lub innej osoby, co prowadzi do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja jako psychotechnika wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia akceptacji u osoby ją stosującej. W aspekcie negatywnym afirmacje mogą być stosowane do wprowadzania negatywnych wartości w życie danej osoby. Prostą afirmacją nazywaną w ezoteryce negatywną heterosugestią jest stwierdzenie "wydaje mi się, że nie uda ci się dojść do celu".
Podczas odmawiania afirmacji dla jej wzmocnienia stosuje się bardzo często wizualizację co w znaczący sposób przyspiesza jej rezultaty.


Wizualizacja - termin psychologiczny, oznaczający stan wzmożonego wytwarzania wyobrażeń wytwórczych.
Tu właśnie przejawia się zastosowanie wizualizacji jako elementu mentalnego (psychicznego) wspomagania w sporcie stosowanego już od wielu lat.
Z pomocy mentalnej przy poprawianiu swoich możliwości treningowych korzysta bardzo wielu sportowców na całym świecie. Sztandarowym chyba przykładem może być skoczek narciarski, Adam Małysz.
Jako przykład powszechności stosowania programów mentalnego wspomagania w sporcie można podać choćby fakt, że aż 90% sportowców amerykańskich startujących na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie korzystała podczas treningów z pomocy psychologa.
Powszechnie wiadomo, że przed przystąpieniem do realizacji zadania ruchowego, konstruowany jest w umyśle "plan" jego realizacji. Można to szczególnie zaobserwować u małych dzieci, które dopiero uczą się pewnych czynności. W późniejszym okresie rozwoju niektóre czynności są już wykonywane odruchowo, czyli według wcześniej wyuczonego i utrwalonego wzorca. Taka "mechanizacja" jest "wygodna", ponieważ nie trzeba za każdym razem podczas wykonania czynności, tworzyć "planu" jej wykonania - umysł korzysta z przygotowanego programu. Wiąże się to z teorią kształtowania postaw proponowaną przez polskiego psychologa Gerstmanna. Takie traktowanie umysłu w ujęciu "mechanistycznym" pozwala nam na celowe i planowe wprowadzanie poprawek do programów ruchowych i udoskonalanie ich w taki sposób, aby były jak najwydajniejsze, pracowały jak najsprawniej, pozwalając nam na osiągnięcie więcej i szybciej. Jednym z takich sposobów doskonalenia programów ruchowych jest właśnie wizualizacja. Nurt wizualizacyjny w psychologii wywodzi się z dziedziny psychologii humanistycznej i szerzej znany jest jako narzędzie analizy transakcyjnej. Jest to stworzona przez amerykańskiego uczonego Erica Berne'a psychologiczna koncepcja stosunków międzyludzkich, opierająca się na idei wyodrębnienia w „Ja” trzech współistniejących schematów zachowania i odczuwania: - Ja dorosły; - Ja dziecko; - Ja rodzic. Wizualizacja jest, jak pisze w swojej publikacji J.P.Cavallier „procesem aktywizowania doświadczeń zmysłowych (percepcyjnych) i emocjonalnych w celu wykorzystania zgromadzonych zasobów psychicznych dla przyszłych planów i ich realizacji.” Spotyka się wizualizacja na tym polu z pojęciem wyobrażeń i wyobraźni. Jest ona bowiem pewną szczególną formą wyobrażeń wytwórczych, kiedy to w świadomości przywołujemy obrazy, które nigdy nie miały miejsca w rzeczywistości i uznajemy je za dokonane. Działanie takie poparte badaniami nad bio-feedbackiem (z ang. feedback – informacja zwrotna) czyli jak to ujął Cavallier „(...) system sprzężenia zwrotnego pomiędzy funkcjami biologicznymi organizmu a świadomością i wyobrażeniem tych funkcji” sprawia, iż praktycznie rzecz biorąc zdarzenia przyszłe są tak samo realne i współistniejące w naszej świadomości jak zdarzenia przeszłe i teraźniejsze. Najprościej rzecz ujmując przyjmuje się, że skoro możemy sterować naszym ciałem za pomocą impulsów nerwowych pochodzących z Ośrodkowego Układu Nerwowego, to musi istnieć pewien nieuświadamiany rodzaj informacji zwrotnej z naszego ciała do OUN. Zatem w myśl tej teorii, podczas wizualizowania wykonania danej czynności powstaje w naszej korze mózgowej ślad pobudzenia będący śladem pamięciowym, czyli niejako wspomnieniem wykonania danej czynności. Biorąc pod uwagę fakt, iż wizualizujemy sobie idealny model wykonania danej czynności, możemy powiedzieć, że uczymy się wykonania czynności w sposób prawidłowy pomijając etap uczenia się na własnych błędach. Stanisław Gerstmann, twórca teorii osobowości opartej na układach cybernetycznych nazywa to tworzeniem „modelu zachowania” się w danej sytuacji, który Media:Robert B. Cialdini określa utrwalonym wzorcem reakcji.


taka trochę teoria, ale przyznaję, ze ten temat coraz bardziej mnie ciekawi
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 22:45   #546
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
z Wikipedii;




taka trochę teoria, ale przyznaję, ze ten temat coraz bardziej mnie ciekawi
A to dopiero szczyt góry lodowej
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 23:08   #547
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

dziś skończyłam czytać Moc pozytywnego myślenia!
Polecam wszystkim, zwłaszcza chrześcijanom. Trudno jest mi zrozumieć niektóre wypowiedzi, bo mam bardzo rygorystyczne sumienie. Może wyjdę na jakąś dewotkę, ale przyznaję się do tego że jestem osobą wierzącą i są pewne wątki, które jakoś nie zgadzają się z moją religią więc nie do końca ze wszystkim się zgadzam i nie wszystkie metody opisywane w temacie stosuję. Dlatego jeśli ktoś ma takie same dylematy to polecam książkę!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 08:00   #548
mmmadzia88
Raczkowanie
 
Avatar mmmadzia88
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 272
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
dziś skończyłam czytać Moc pozytywnego myślenia!
Polecam wszystkim, zwłaszcza chrześcijanom. Trudno jest mi zrozumieć niektóre wypowiedzi, bo mam bardzo rygorystyczne sumienie. Może wyjdę na jakąś dewotkę, ale przyznaję się do tego że jestem osobą wierzącą i są pewne wątki, które jakoś nie zgadzają się z moją religią więc nie do końca ze wszystkim się zgadzam i nie wszystkie metody opisywane w temacie stosuję. Dlatego jeśli ktoś ma takie same dylematy to polecam książkę!
ja ciągle stosuję wizualizacje, oraz afirmacje... przede wszystkim odnosi się to do mojego związku.. najbardziej cenię to pozytywne myślenie za to, że wprowadza do mojego życia spokój.. ze przecież wszystko będzie dobrze.. to dla mnie dużo znaczy, bo mam sklonnosci do ulegania negatywnym emocjom, widzenia świata w czarnych barwach i panikowania...
mmmadzia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 09:54   #549
upojona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Brytyjskie Wyspy Dziewicze =P
Wiadomości: 145
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

ja wierzę w moc pozytywnego myślenia to naprawdę duzo daje.. wizualizacja równiez.. teraz coraz czesciej udaje mi się odizolować od złych, negatywnych myśli, jestem spokojniejsza, pewniejsza tego czego chce i pewniejsza tego, ze to osiągne a jak jestem pozytywnie nastawiona to przyciągam pozytywnych ludzi, pozytywne sytuacje i wszystko się zawsze jakoś układa
a wizażankom, które rozniez sie tym interesują i praktykują polecam film "the secret" - o prawie przyciągania genialny!!
pozdrawiam
upojona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 11:04   #550
Malinkaa7
Raczkowanie
 
Avatar Malinkaa7
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 71
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Czesc wszystkim, wczoraj zaczelam ksiazke E. Foley ``Powiedz zyciu tak`` polecam
Malinkaa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 12:00   #551
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Dziewczynki,już pisałam w tym wątku-sama znam moc pozytywnego myślenia...ale od kilku/kilkunastu dni w pewnych kwestiach nie potrafię myśleć pozytywniechoć tak naprawdę nie mam powodu,żeby się zamartwiać czy nastawiać na jakieś złe rzeczy i inne temu podobne,uważam,że zaraz coś się rozwali,coś się skończy...chodzi tu głównie o kontakty damsko-męskie...a naprawdę nie mam podstaw,żeby tak się nastawiać...Może któraś z was ma sposób,żeby zmienić tok myśli?
W innych kwestiach jest dobrze,naprawdę-tylko tutaj tak ponuro
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 13:01   #552
upojona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Brytyjskie Wyspy Dziewicze =P
Wiadomości: 145
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

bierz złe mysli w bańkę i przekłuwaj! :p xD
ja mialam tak samo.. balam sie, ze cos sie moze zepsuc chociaz nie mialam powodów.. ale to trzeba sobie zdrowo przetłumaczyć. .mow sobie, ze jest wszystko dobrze, facet Cie kocha, Ty jego, jestescie szczesliwi
a moze jednak cos sie stalo co spowodowało, ze sie niepokoisz?;>
upojona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:12   #553
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

To jest tak-mam w planach spotkanie z takim jednym...napisał mi,że jak wszystko się uspokoi (sesja)to się spotkamy...wiem,jaki jest zapieprz,jak się robi 2kierunki,więc wiem,że teraz nie ma czasu.Na gg czasem wymienimy po 2,3zdania-też to rozumiem.Ale parę razy pod rząd zdarzyło mi się,że byłam wystawiana do wiatru...i zaczynam się bać,że będzie tak i tym razem...No i nakłada się też to,że jestem od niego starsza...
[raz mi się zdarzyło,że facet ponad pół roku dawał niezbite sygnały,że mu się podobam,a po 1randce, na której się już całowaliśmy,stwierdził,że on do mnie nic nie czuje i zawsze byłam tylko koleżanką...takie małe urazy mam]
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:16   #554
upojona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Brytyjskie Wyspy Dziewicze =P
Wiadomości: 145
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

aaaa ja myslala, ze jestes z kim juz
to tak.. to co było, to było.. sto razy sie nie uda - uda sie za sto pierwszym
nie boj sie, rob co czujesz i bądz otwarta na to
i czekaj końca sesji powodzenia
upojona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:26   #555
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

czytałam ostatnio wywiad z egzorcystą i trafiłam na taki fragment;

Cytat:
Człowiek otwiera się na działanie szatana grzesząc przeciwko pierwszemu przykazaniu: nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Osoba, która narusza to przykazanie, nie wybiera wprost złego ducha, ale odwraca się od Boga. Szczególnie niebezpieczna jest plaga praktyk okultystycznych, takich jak wróżbiarstwo, astrologia, korzystanie z horoskopów czy wywoływanie duchów. Z niebezpieczeństwem sprowadzenia demonów wiąże się także korzystanie z usług bioenergoterapeutów czy różnych metod doskonalenia umysłu, metod medytacyjnych dalekowschodniego pochodzenia obecnych w jodze czy sztukach walki.
http://wiadomosci.onet.pl/1561444,240,1,kioskart.html

Czy afirmacje i wizualizacje to też metoda doskonalenia umysłu?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 13:41   #556
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
czytałam ostatnio wywiad z egzorcystą i trafiłam na taki fragment;

http://wiadomosci.onet.pl/1561444,240,1,kioskart.html

Czy afirmacje i wizualizacje to też metoda doskonalenia umysłu?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Czytałam ten wywiad i kiedyś jeszcze historię kobiety, która chciała właśnie takich afirmacji...i też doszło do tego,że została opętana.
Pozytywne myślenie-wg mnie-to nic złego,ale wiara w horoskopy to może być początek niebezpiecznej zabawy.Chwilami sama miałam tak,że co dzień sprawdzałam swój horoskop,teraz mocno się ograniczam i traktuję to jako zabawę.

Upojona - dziękuję za pocieszenie.

Edytowane przez Aninek
Czas edycji: 2009-06-16 o 13:46
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:04   #557
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Moge zgodzić sie praktyki takie jak np, wywolywanie duchów niosą pewne niebezpieczeństwo, ponieważ jest to przekroczenie pewnej granicy, otwarcie umysłu na nieznane siły itp. W horoskopy i wróżby nie wierzę. Mam też pewne wątpliwości co do niektorych technik związanych z metodą Silvy, opinie Kościoła na temat tych technik były dość krytyczne, natomiast w afirmacjach, wizualizacjach i rozwoju umysłu, technikach relaksacyjnych, jodze itp. ja osobiście nie widzę nic złego, ale opinie Koscioła nie są zgodne w tej materii, np. część duchownych je krytykuje a częśc zachęca do afirmacji jak np. zakonnik Anselm Grun autor książek o pozytywnym myśleniu i afirmacjach czy też franciszkanin Berlitz. Wydaje mi się, że Kościół oficjalnego stanowiska wobec tych kwestii nie zajał, opinie są podzielone.Ja wierzę w Boga i praktykuję ale nie zawsze zgadzam się z pewnymi opiniami bardziej konserwatywnych duchownych np. ks. Posackiego, którzy wszędzie widzą i węszą szatana Poza tym wydaje mi się, że Bóg nie obdarzyłby nas dużymi możliwości umysłu, gdyby nie chciał, abyśmy z nich korzystali. W końcu zostaliśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo.
Jeśli chodzi o bioenergoterapeutów, to pomogli oni wielu ludziom i nie ma w tym nic złego. Osobiście znam jednego z nich, jest wierzacy i praktykujący, przyjaźni się z księdzem z naszej parafii, wiec chyba nie wszyscy księża się sprzeciwiają bioenergoterapii.

W sumie to ta kwestia tez mnie interesuje. Mam nadzieję, że nie ma sprzeczności pomiędzy moją wiarą a pozytywnym myśleniem, które mi w zyciu pomaga. Jeśli staram się dobrze postępować a pozytywne myślenie pomaga mi w drodze rozwoju, pozbycia się kompeksów, zwiększenia poewności siebie i osiągania lepszych wyników, to czy może być w tym coś złego? Wielu psychologów zaleca afirmacje, wizulalizację jako formy terapii, więc jakoś trudno mi się dopatrzec okultyzmu.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:14   #558
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

dzięki wielkie za odpowiedź, już się trochę w tym gubię a Twoja wypowiedź trochę mi pomogła. Szukam ostatnio informacji na ten temat i muszę przyznać że w sieci jest ogrom publikacji na ten temat
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:14   #559
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Ja myślę, że Sile Wyższej miłe jest to, kiedy człowiek poszerza swoją świadomość. Rozwój swojej osobowości jest dla mnie najwyższą formą czczenia Boga. Natomiast Kościół się z tym nie zgadza i nie może tego przełknąć bo mniej świadomymi owieczkami łatwiej się steruje Między innymi dlatego ja odeszłam od Kościoła i wyznaję JPR czyli Ja popieram rozum
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 14:32   #560
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Wiara w Boga nie wyklucza pozytywnego myslenia...
A czemu nie wolno nam doskonalic umysłu???
Czy np. nauka szybkiego czytania jest niezgodna z wiara???
Czemu Kosciół miałby zabraniac mi trenowac mój umysł???

A co z książka "Moc pozytywnego myslenia" ktora jest związana ściśle z wiara?

Edytowane przez owca79
Czas edycji: 2009-06-16 o 14:51
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:33   #561
Malinkaa7
Raczkowanie
 
Avatar Malinkaa7
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 71
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Aalien w pelni sie z Toba zgadzam.
Malinkaa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:40   #562
upojona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Brytyjskie Wyspy Dziewicze =P
Wiadomości: 145
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

ja uważam, ze nie pozytywne myślenie nie kłoci sie z wiarą a nawet jest jej częścią..
myśląc pozytywnie, afirmując różne modlitwy przeciez zwracamy sie do Boga, wiec nie rozumiem dlaczego miałoby to być zabronione i niezgodne z wiarą..
no ale jak już któras z was wspomniała, że mniej swiadomymi owieczkami łatwiej sie steruje ;p
wiec dla mnie wiara wiarą Kościol kosciolem
upojona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:25   #563
Kiti
Raczkowanie
 
Avatar Kiti
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 458
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Pozytywne myślenie nie kłóci się z wiarą chrześcijańską ,a afirmować można sobie właśnie po chrześcijańsku.Do afirmacji-wizualizacji można wykorzystywać cytaty z Biblii-np."wszystko mogę w Bogu ,który mnie umacnia",afirmować można przy modlitwie.
"wróżbiarstwo, astrologia, korzystanie z horoskopów czy wywoływanie duchów"to już zupełnie inna bajka.Można pratykować pozytywne myślenie trzymając się z dala od takich zagadnień (zresztą co niektóre z nich mają do PM?-wiem wiem ,zalezy kto w jaki sposób PM wykorzystuje).


Sama od rzeczy,które zostały wymienione trzymam się z daleka i tu już nie chodzi tylko o wiarę,więc rozumiem obawy autorki postu
__________________
http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs/


pomóż,nic Cię to nie kosztuje

Edytowane przez Kiti
Czas edycji: 2009-06-16 o 16:26
Kiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:18   #564
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Cytat:
Napisane przez Kiti Pokaż wiadomość
Pozytywne myślenie nie kłóci się z wiarą chrześcijańską ,a afirmować można sobie właśnie po chrześcijańsku.Do afirmacji-wizualizacji można wykorzystywać cytaty z Biblii-np."wszystko mogę w Bogu ,który mnie umacnia",afirmować można przy modlitwie.
"wróżbiarstwo, astrologia, korzystanie z horoskopów czy wywoływanie duchów"to już zupełnie inna bajka.Można pratykować pozytywne myślenie trzymając się z dala od takich zagadnień (zresztą co niektóre z nich mają do PM?-wiem wiem ,zalezy kto w jaki sposób PM wykorzystuje).


Sama od rzeczy,które zostały wymienione trzymam się z daleka i tu już nie chodzi tylko o wiarę,więc rozumiem obawy autorki postu
Bardzo zgrabne podsumowanie
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 21:47   #565
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

dzięki za wypowiedź. Zastanawia mnie to, ze tak szukam w necie info o książkach z tej dziedziny i okazuje się że jest sporo o bogaceniu się i o pieniądzach...i właśnie tu mi się nie zgadza bo przecież chrześcijaństwo zaleca ubóstwo...czyż nie?
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 07:01   #566
becia28
Raczkowanie
 
Avatar becia28
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 130
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Hej,
a mi nie padało na ślubie wszystko było tak jak sobie wymarzyłam !!!
__________________

Lato, lato, lato czeka ...
becia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 08:12   #567
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
dzięki za wypowiedź. Zastanawia mnie to, ze tak szukam w necie info o książkach z tej dziedziny i okazuje się że jest sporo o bogaceniu się i o pieniądzach...i właśnie tu mi się nie zgadza bo przecież chrześcijaństwo zaleca ubóstwo...czyż nie?
Hej!! Chrześcijaństwo nie "zaleca" ubóstwa Nie wiem, skąd u ludzi bierze się to nieprawidłowe odczucie. Prawdopodobnie ludzie po prostu boją się pieniędzy. Dlatego tak sobie dopowiadają. Tak samo jak z tą świadomością- biednymi ludźmi łatwiej jest kierować... Pieniądze zdobyte w sposób uczciwy są jak najbardziej dobre. Koniec kropka.

Z resztą, jeśli Twoim zdaniem zaleca to planujesz być w życiu biedna??? Dla mnie, to nie do pomyślenia!!!



Cytat:
Napisane przez becia28 Pokaż wiadomość
Hej,
a mi nie padało na ślubie wszystko było tak jak sobie wymarzyłam !!!
Super! Gratuluję Ci serdecznie!!!!
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 10:31   #568
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Czytałam kiedyś taką małą książeczkę "Afirmacje jak myśleć pozytywnie" autorstwa zakonnika Anselma Gruna, gdzie zaleca on stosowanie afirmacji z persepektywy chrześcijaństwa. Radzi,aby powtarzać wybrane fragmenty z Biblii, takie które najbardziej do nas przemawiają. Ta metoda była już stosowana we wczesnych wiekach chrzescijanstwa przez Ojców Pustynii. Dobrym przykładem afirmacji moga byc psalmy, tam jest dużo wzmacniających treści o odwadze zwycięstwie, obfitości, zawierzeniu Bogu itp.

Przypomniała mi się jeszcze jedna książka franciszkanina Berlitza "Sukces pełnią życia" z dziedziny rozwoju osobistego, gdzie zaleca on afirmacje, wizualizacje, medytacje a nawet jeśli dobrze pamiętam metodę Silvy.
Doskonale rozumiem Twoje dylematy, gdyż na początku mojego zainteresowania pozytywnym myśleniem miałam podobne, bo niektóre książki z tej dziedziny trąciły ezoteryką, kontaktem z dziwnymi bytami, wychodzaniem poza ciało, regressingiem itp., więc trochę mnie to niepokoiło ale pogrzebałam w sieci i znalazłam inne książki z perspektywy chrześcijańskiej np. te wymienione wyżej albo Napoleona Hilla, więc się uspokoiłam.

Co do ubóstwa to w moim przekonaniu chrześcijaństwo go nie zaleca, tylko pieniądze nie mogą stac się jakims nadrzędnym celem i przysłonić wszystko inne. Natomiast bogacenie się uczciwie i nie kosztem innych jest jak najbardziej ok, podobnie jak rozwój umysłu. Wydaje mi się, że o to właśnie chodzi w przypowieści o talentach.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 14:17   #569
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

A ja właśnie skończyłam oglądać film "What the bleep do we know" . Bardzo bardzo polecam wszystkim Optymistkom ( i nie tylko). Super. Kolejna super dawka pozytywnej energii
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 14:41   #570
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Moc pozytywnego myślenia

Ach, po raz kolejny objawiło się PP. Oto od jakiegoś czasu mam na oku pewnego pana. Choć się znamy ów jakiś czas, nie mieliśmy do siebie numerów telefonów. Ja jednak nie chciałam go prosić o kontakt, bo nie mam tego w zwyczaju, jestem z tych nieśmiałych czekających na inicjatywę. ;P Wizualizowałam więc sobie, a jakże, że to on bierze mój numer od jednego z naszych wspólnych kolegów i pisze.
I dzisiaj do mnie zadzwonił!
__________________
I can ride my bike with no handlebars

Edytowane przez monochrome
Czas edycji: 2009-06-17 o 14:44
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.