Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-12, 19:05   #1
coperfildo
Raczkowanie
 
Avatar coperfildo
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 159

Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?


Hej,

Kiedys moj i jednej z nablizszych mi osob byl b.czesty. Jak nie mieszkalysmy razem, to pisalismy wielokrotnie w ciagu dnia. W naszej parze to on jest ta lepsza, ladniejsza, z wiekszym powodzeniem i wyksztalceniem. Wiem o tym, ze to moj kompleks, czuje sie niedowartosciowana, no ale nie o tym. Osunelam sie od niej, przestalam tak czesto pisac, bo jestem zazdrosna (jakie to dziecinne co nie?). Wiem, ze ona jest na komunikatorze, widzi moja wiadomosci, ale mnie olewa, pisze z kims innym. Nie moge zaakceotowac tego faktu. Odkad przestalam z nia tak czesto pisac, czuje sie o niebo lepiej, bo mnie jej sukcesy nie doluja. Ale jak juz napisze to zawsze zeby sie pochwalic czyms.

Nie wiem jak wyjsc z tej sytuacji. Chce urwac kontakt zeby juz mi nie pisala kto jej co sprezentowal, kto zaprosil na randke, kto za nia biega. Reszta tematow jest ok.



Nie wiem co robic, zle sie czuje w tej sytuacji, bo wiem ze ona chce dla mnie wszystkiego najlepszego i ja dla niej tez, nie chce zaczac czuc do niej uraze, ale tez nie mam na tyle odwagi, zeby zasugerowac jej ze troche przegina z chwaleniem sie.
__________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
coperfildo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 14:33   #2
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Cytat:
Napisane przez coperfildo Pokaż wiadomość
Hej,

Kiedys moj i jednej z nablizszych mi osob byl b.czesty. Jak nie mieszkalysmy razem, to pisalismy wielokrotnie w ciagu dnia. W naszej parze to on jest ta lepsza, ladniejsza, z wiekszym powodzeniem i wyksztalceniem. Wiem o tym, ze to moj kompleks, czuje sie niedowartosciowana, no ale nie o tym. Osunelam sie od niej, przestalam tak czesto pisac, bo jestem zazdrosna (jakie to dziecinne co nie?). Wiem, ze ona jest na komunikatorze, widzi moja wiadomosci, ale mnie olewa, pisze z kims innym. Nie moge zaakceotowac tego faktu. Odkad przestalam z nia tak czesto pisac, czuje sie o niebo lepiej, bo mnie jej sukcesy nie doluja. Ale jak juz napisze to zawsze zeby sie pochwalic czyms.

Nie wiem jak wyjsc z tej sytuacji. Chce urwac kontakt zeby juz mi nie pisala kto jej co sprezentowal, kto zaprosil na randke, kto za nia biega. Reszta tematow jest ok.



Nie wiem co robic, zle sie czuje w tej sytuacji, bo wiem ze ona chce dla mnie wszystkiego najlepszego i ja dla niej tez, nie chce zaczac czuc do niej uraze, ale tez nie mam na tyle odwagi, zeby zasugerowac jej ze troche przegina z chwaleniem sie.
Nie wiem jak rozwiązać tą sytuację, byłam w podobnej jako ta druga strona i chciałam Ci tylko powiedzieć, że dla nikogo to nie jest łatwe. O ile jesteś prawdziwym przyjacielem, to sytuacja w której widzisz, że tej drugiej osobie wiedzie się gorzej wcale nie jest komfortowa, bo chcesz dla przyjaciela jak najlepiej. Ja miałam tą świadomość, że ta przyjaciółka nie umie się ze mną tak do końca cieszyć i sama tego nie wymagałam.
Może dziewczyna sama nie ma tej świadomości ? może nie zrywaj tej znajomości tylko powiedz wprost, że Tobie się trochę gorzej wiedzie i nie do końca umiesz, choć chciałabyś się cieszyć razem z nią?
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 15:59   #3
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Cytat:
Napisane przez coperfildo Pokaż wiadomość
Hej,

Kiedys moj i jednej z nablizszych mi osob byl b.czesty. Jak nie mieszkalysmy razem, to pisalismy wielokrotnie w ciagu dnia. W naszej parze to on jest ta lepsza, ladniejsza, z wiekszym powodzeniem i wyksztalceniem. Wiem o tym, ze to moj kompleks, czuje sie niedowartosciowana, no ale nie o tym. Osunelam sie od niej, przestalam tak czesto pisac, bo jestem zazdrosna (jakie to dziecinne co nie?). Wiem, ze ona jest na komunikatorze, widzi moja wiadomosci, ale mnie olewa, pisze z kims innym. Nie moge zaakceotowac tego faktu. Odkad przestalam z nia tak czesto pisac, czuje sie o niebo lepiej, bo mnie jej sukcesy nie doluja. Ale jak juz napisze to zawsze zeby sie pochwalic czyms.

Nie wiem jak wyjsc z tej sytuacji. Chce urwac kontakt zeby juz mi nie pisala kto jej co sprezentowal, kto zaprosil na randke, kto za nia biega. Reszta tematow jest ok.



Nie wiem co robic, zle sie czuje w tej sytuacji, bo wiem ze ona chce dla mnie wszystkiego najlepszego i ja dla niej tez, nie chce zaczac czuc do niej uraze, ale tez nie mam na tyle odwagi, zeby zasugerowac jej ze troche przegina z chwaleniem sie.
Według mnie sama sobie odpowiedzialas co zrobić. Pogrubione - odpowiedz.
Skoro Ci lżej bez kontaktu z nią to zakoncz te znajomość i skup się na sobie. Ona chwalipięta, Ty zazdrośnica, nic z tego nie bedzie.
Według mnie jeśli już nazywamy kogsś przyjacielem to możemy z nim pogadać o wszystkim tak, żeby kazdy wyniósł coś z rozmowy na każdy temat i nie była ona dla obydwu stron w żadnym stopniu kłopotliwa. Inaczej to nie ma miana przyjaźni, a jedynie koleżeństwa, w tym wypadku raczej jednak falszywego. Zdecydowanie powinnaś popracować nad swoim poczuciem wartości, to jest główny problem właśnie.

Edytowane przez stitches
Czas edycji: 2018-04-13 o 17:08
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 18:29   #4
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Cytat:
Napisane przez coperfildo Pokaż wiadomość
Hej,

Kiedys moj i jednej z nablizszych mi osob byl b.czesty. Jak nie mieszkalysmy razem, to pisalismy wielokrotnie w ciagu dnia. W naszej parze to on jest ta lepsza, ladniejsza, z wiekszym powodzeniem i wyksztalceniem. Wiem o tym, ze to moj kompleks, czuje sie niedowartosciowana, no ale nie o tym. Osunelam sie od niej, przestalam tak czesto pisac, bo jestem zazdrosna (jakie to dziecinne co nie?). Wiem, ze ona jest na komunikatorze, widzi moja wiadomosci, ale mnie olewa, pisze z kims innym. Nie moge zaakceotowac tego faktu. Odkad przestalam z nia tak czesto pisac, czuje sie o niebo lepiej, bo mnie jej sukcesy nie doluja. Ale jak juz napisze to zawsze zeby sie pochwalic czyms.

Nie wiem jak wyjsc z tej sytuacji. Chce urwac kontakt zeby juz mi nie pisala kto jej co sprezentowal, kto zaprosil na randke, kto za nia biega. Reszta tematow jest ok.



Nie wiem co robic, zle sie czuje w tej sytuacji, bo wiem ze ona chce dla mnie wszystkiego najlepszego i ja dla niej tez, nie chce zaczac czuc do niej uraze, ale tez nie mam na tyle odwagi, zeby zasugerowac jej ze troche przegina z chwaleniem sie.
Jeśli rzeczywiście macie do siebie zaufanie to wyczuj chwilę i pogadaj z nią delikatnie. Powiedz, co czujesz, że jest Ci przykro i czujesz się gorsza, kiedy ona stale pisze o swoich powodzeniach/sukcesach. I Ty tak samo nie pisz o swoich. Trzymajcie się tych 'innych' tematów. Jeśli jesteście przyjaciółkami to ona zrozumie. Jeśli nie, to znaczy, że tak naprawdę albo nigdy nimi nie byłyście albo nadszedł czas, gdy Wasze drogi najzwyczajniej się rozeszły.

Też mam taką przyjaciółkę. Kiedyś byłyśmy jak siostry ale ona zrobiła kilka rzeczy, które mnie drażniły (nie, żadne świństwo wobec mnie), ja też, co ją drażniło i najzwyczajniej nasza przyjaźń się najpierw rozluźniła a obecnie mamy przygodny kontakt przy okazji imprez. Samo życie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 18:41   #5
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Jeśli kontakt z nią sprawia ci przykrość, to przestań się z nią kontaktować.

Natomiast w prawdziwej przyjaźni dla mnie niezrozumiałe jest wprowadzanie "ograniczeń" na tematy, o których można rozmawiać. Czyli jeśli pokłócę się z facetem, to mogę ci o tym powiedzieć, ale jak mi dobrze poszedł projekt w pracy, to nie mogę, bo cię to zdołuje? Nie chciałabym takiej przyjaciółki, wybacz. Przyjaźń dla mnie to cieszenie się z sukcesów drugiej osoby i wspieranie jej gdy idzie jej źle, dzielenie się ze sobą zarówno blaskami jak i cieniami życia.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 19:04   #6
coperfildo
Raczkowanie
 
Avatar coperfildo
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 159
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Tak, jestem pewna, ze ona nie ma swiadomosci, ze takie sluchanie o jej sukcesach wcale mi nie poprawia humoru.

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Mijanou- tak, jestem pewna , ze gdybym powiedziala jej, ze nie czuje sie dobrze rozmawiajac na pewne tematy (te chwalenie sie wszystkim) to ona by przestala je poruszac, po prostu nie ma swiadomosci, ze to mnie boli. Nie moge miec wszystkiego co chce. Nie moge byc matka, a bardzo bym chciala.

Za duzo razem przeszlysmy, zeby urywac kontakt przez zly czas dla mnie, dla mojego poczucia wartosci.

Nie wiem jak jej delikatnie zasugerowac, ze co co mowi mowi, to mnie doluje. Sama przestalam poruszac niektore tematy, ale ona sie tego nie domysla.

Zycze jej wszystkiego najlepszego oczywiscie z calego serca na prawde, ale niekoniecznie chce tego wyslychiwac czy wyczytywac :/

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Sama nigdy sie niczym nie chwale, bo dla mnie to jest jakies takie slabe, bo co to mi da?
__________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
coperfildo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 20:25   #7
_Kashmir_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

mówienie wprost tego, że nie chcesz słuchać o tych jej sukcesach nie jest raczej dobrym pomysłem. jakby ktoś w ten sposób mi powiedział to chyba przestałabym mieć w ogóle ochotę na kontakt. no bo co to za relacja z osobą, która chce słuchać tylko o negatywach w moim życiu.
sama mówisz, że jak się zdystansowałaś, to ona też przestała tyle wypisać. może po prostu rzadziej z nią rozmawiaj, skoro sama wyczuła, że się lekko odsunęłaś.
_Kashmir_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-13, 20:28   #8
lukasz_socho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 74
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Jak w przyjaźni mówienie o czymś może być słabe?? Zawsze myślałem, że przyjaźń nie ma trudnych tematów...
lukasz_socho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 20:36   #9
MeganEagle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 438
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

A ona ma jakieś realne sukcesy? czy tylko sie przechwala
Bo wiesz -zmieniaie facetów jak rękawiczki to raczej odwrotnośc sukcesu

Miałam taką koleżankę, która nonstop opowiadała o chłopakach którzy ją gdzieś zapraszali itd - niestety nigdy nie widziałam zeby z jakimś była.. większosc to były wymysły.

Z drugiej strony...
A może poprostu masz problem z tym że ona kogoś ma a Ty nie?
Bo wiesz - ja równiez czasami jestem tak odbierana, ze sie rpzechwalam przed moimi samotnymi koleżankami - wystarczy ze wspomnę cokolwiek o moim chłopaku - że pochwale się tym co mi kupił.. i od razu zazdrosc i krzywe miny bo śmiałam przy samotnych kobietach powiedziec cos o związku.

ja tego nie mówię żeby sie rpzechwalać - poprostu wspomnę coś o codzienności i o relacji. Teraz nauczyłam się unikać mówienia czegokolwiek o moim chlopaku i nawet nie mam sie komu wygadac, bo kobiety to traktują jako chwalenie się

Edytowane przez MeganEagle
Czas edycji: 2018-04-13 o 20:40
MeganEagle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 20:37   #10
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Podejrzewam, że takiej prawdziwej przyjaźni tutaj nie ma. Jest to po prostu koleżanka, z którą utrzymywało się kontakt i było dobrze, a jak nie ma to nie ma. Mam jedną taką prawdziwą przyjaciółkę i zawsze cieszę się z jej sukcesów i chętnie wysłucham dobrych wieści czy wesprę w gorszych. W wielu aspektach uważam ją za lepszą ode mnie, ale absolutnie mi to nie przeszkadza. Miałam za to kiedyś taką (jak myślałam) przyjaciółkę, która właśnie na odwrót robiła, bo stale mi narzekała na wszystko, a sama nie chciała wysłuchać itd. Zrozumiałam wtedy, że byłyśmy blisko tylko ze względu na spędzone kilka lat wspólnie w pewnym etapie życia, a prawdziwymi przyjaciółkami nie byłyśmy.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 21:24   #11
coperfildo
Raczkowanie
 
Avatar coperfildo
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 159
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Nie napisalam, ze jak sie zdystansowalam, to ona przestala tyle wypisywac. Jest wrecz odwrotnie. Mniejszy kontakt, ale zawsze znajdzie sie z jej strony ta potrzeba, zeby napisac z kim randkuje, jak wszyscy ja uwielbiaja.

Napisalam tez, ze slabe jest dla mnie chwalenie sie kogokolwiek. Nie lubie zamozachwytu nad soba i udowadniania innym kim to sie nie jest. Ja nie czuje takiej potrzeby mowienia o tym. Na co mam komus mowic ze kumpluje sie z jakas znana osoba, ze zarabiam duzo, kto mnie podrywal, a kto mi co sprezentowal itd. Nie powiedzialabym tego nigdy innym. I sama tez nie chce takich rzeczy sluchac.

Te jej newsy sa autentyczne. Nie klamie.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

W trudnych momentach mozemy na siebie liczyc. Zawsze, i wiem ze tak zostanie, bo lata doswiadczen to zweryfikowaly. Kumplujemy sie od dziecinstwa i duzo traumatycznych przezyc razem przeszlysmy.

Chce po prostu znalezc sposob, zeby wyeliminowac te zaczepki "X za mna biega od 6m, Y sie we mnie zakochal , a Z zaprosil mnie na shopping w D&G, wszyscy mnie uwielbiaja w pracy" . No i nie wiem jak to delikatnie powiedziec, zeby nie wyszlo zle.
__________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
coperfildo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-13, 21:29   #12
_Kashmir_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

zrozumiałam, że ona też do Ciebie już tyle nie pisze i że olewa Twoje wiadomości.
może Ty też sobie trochę dopowiadasz przez pryzmat tej zazdrości? tzn. zależy jak wyglądają te rozmowy. czy jest tak, że gadacie ogólnie co słychać, czy też ona pisze Ci od czasu do czasu tylko takie pojedyncze wiadomości-przechwałki. bo jak to pierwsze to nie widzę nic dziwnego w tym, że Ci mówi takie rzeczy. nie jest to wtedy takie typowe chwalenie się tylko normalna rozmowa o tym co ostatnio, według mnie. nie wiem, czemu uważasz, że nie powinno się takich rzeczy mówić.
chyba, że to ta druga opcja bardziej, wtedy to rzeczywiście trochę jednostronna ta znajomość.

Edytowane przez _Kashmir_
Czas edycji: 2018-04-13 o 21:30
_Kashmir_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 21:35   #13
MeganEagle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 438
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Poprostu jestes chorobliwie o nią zazdrosna.

Najbardziej praktyczna rade to zmienić koleżankę na brzydsza i głupszą od siebie wtedy nie bedziesz zazdrosna...

tylko czy o to własnie chodzi? Sama sobie odpowiedź
MeganEagle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 21:51   #14
_Kashmir_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Cytat:
Napisane przez MeganEagle Pokaż wiadomość
Bo wiesz - ja równiez czasami jestem tak odbierana, ze sie rpzechwalam przed moimi samotnymi koleżankami - wystarczy ze wspomnę cokolwiek o moim chłopaku - że pochwale się tym co mi kupił.. i od razu zazdrosc i krzywe miny bo śmiałam przy samotnych kobietach powiedziec cos o związku.

ja tego nie mówię żeby sie rpzechwalać - poprostu wspomnę coś o codzienności i o relacji. Teraz nauczyłam się unikać mówienia czegokolwiek o moim chlopaku i nawet nie mam sie komu wygadac, bo kobiety to traktują jako chwalenie się
może wcale nie są takie zazdrosne, tylko tak z góry zakładasz?
miałam tak kiedyś ze znajomą, tyle, że w drugą stronę. gdy ja nie miałam nikogo, a ona tak, to jak już coś mówiła o swoim facecie, to mnie od razu pocieszała, że singielstwo też jest fajne. jak miałyśmy się spotkać większą grupą to się mnie pytała, czy będę się dobrze czuła, jeżeli on też będzie. tak, umrę z zazdrości normalnie. tyle, że ona właśnie jest z takich zdesperowanych jak nikogo nie mają i mierzy wszystkich swoją miarą.

Edytowane przez _Kashmir_
Czas edycji: 2018-04-13 o 21:54
_Kashmir_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 21:53   #15
arancia94
Nie jestem z rocznika 94
 
Avatar arancia94
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 106
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Życie mnie nauczyło, że jeśli czujemy się źle w czyimś towarzystwie to najlepsze dla nas by było urwanie kontaktu. To nie jest ważne, czy Twój powód jest "wystarczający". Czujesz się źle przy niej, i tyle. Radzę też może popracować nad samooceną, bo mam wrażenie, że względem niej masz poczucie niższości. Nie mylę się? Tobie też zacznie się kiedyś układać, tylko musisz chcieć zmian w swoim życiu.
arancia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 08:28   #16
MeganEagle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 438
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Cytat:
Napisane przez _Kashmir_ Pokaż wiadomość
może wcale nie są takie zazdrosne, tylko tak z góry zakładasz?
miałam tak kiedyś ze znajomą, tyle, że w drugą stronę. gdy ja nie miałam nikogo, a ona tak, to jak już coś mówiła o swoim facecie, to mnie od razu pocieszała, że singielstwo też jest fajne. jak miałyśmy się spotkać większą grupą to się mnie pytała, czy będę się dobrze czuła, jeżeli on też będzie. tak, umrę z zazdrości normalnie. tyle, że ona właśnie jest z takich zdesperowanych jak nikogo nie mają i mierzy wszystkich swoją miarą.
Absolutnie nie wyrażam się w ten sposób. Po prostu jak każdy opowiada o codzienności, to ja czasem coś wspomnę o tym co dotyczy mnie i mojego chłopaka. I od razu krzywe reakcje
NO i troche mnie to boli, bo czuję się jakbym miała towarzyski zakaz by o tym mówić jak akurat sa same singielki oprócz mnie :/ No i nie zakłądam tak z góry - wręcz odwrotnie, zauwazyłam to po reakcjach :/

No a zachowanie Twojej kolezanki rzcezywiście słabe

Edytowane przez MeganEagle
Czas edycji: 2018-04-14 o 08:31
MeganEagle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 08:47   #17
Canttouchthis
Raczkowanie
 
Avatar Canttouchthis
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 93
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Cytat:
Napisane przez _Kashmir_ Pokaż wiadomość
miałam tak kiedyś ze znajomą, tyle, że w drugą stronę. gdy ja nie miałam nikogo, a ona tak, to jak już coś mówiła o swoim facecie, to mnie od razu pocieszała, że singielstwo też jest fajne. jak miałyśmy się spotkać większą grupą to się mnie pytała, czy będę się dobrze czuła, jeżeli on też będzie. tak, umrę z zazdrości normalnie. tyle, że ona właśnie jest z takich zdesperowanych jak nikogo nie mają i mierzy wszystkich swoją miarą.
Lepsze to niż chwalenie się na każdym kroku, że się ma chłopaka. Ostatnio jedna z moich koleżanek, która długo była sama, znalazła chłopaka i zaproponowała, że mogę z nimi we trójkę pojechać na majówkę, bo pewnie nie mam z kim sugestia jest z doopy, bo od 2 lat nie mam faceta i właśnie sporo podróżuję
A koleżanka wpycha swojego chłopaka w każdą rozmowę, obojętnie o czym. Musi się pochwalić, że jest.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Canttouchthis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 08:52   #18
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Powinnaś popracować nad sobą, a nie nad relacja z koleżanka. Przykra sprawa, że nie potrafisz się cieszyć z jej sukcesów. Też miałam kiedys taka przyjaciółkę, nawet nie chciała że mną przebywać w większym gronie, bo nie chciała wypaść gorzej. To była ładna i nieglupia dziewczyna, ale chyba sama miała inne zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 08:58   #19
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Ja się chętnie chwałę osiągnięciami, miłymi drobnostkami, które zrobił dla mnie TŻ i nie uważam tego za coś złego. Jeśli ktoś ma z tym problem to trudno. Wielu moich znajomych ma też rzeczy materialne i niematerialne, których ja nie posiadam, ale nie przeszkadza mi jak się tym chwala. Czasami wręcz powiem otwarcie, że im zazdroszczę, ale to nigdy nie jest zła zazdrość. Mnie takie coś wręcz napędza, żeby w swoim życiu coś zmienic, bo skoro czuję zazdrość to mi tego brakuje
Natomiast jeśli widzę, że ktoś ma problem z moimi sukcesami lub tym co dostaje od innych to przestaje o tym opowiadać danej osobie. Przykład - moja koleżanka z pracy, która na śmieszna historię o tym, że zgubiłam kolejna czapkę, wiec mój TŻ kupił mi dwie takie same już na zapas, zareagowała bardzo dziwnie, bo jej facet raczej nie sprawia jej prezentów. Od tego czasu raczej rzadko opowiadam jej o takich rzeczach i omija ja wiele moich radości, którymi się dziele z innymi, wiec swoją drogą kontakt ten się nieco rozluźnia.


Co do autorki wątku - szczera rozmowa. Szkoda przyjaźni przez zwykle trzymanie w sobie swoich odczuć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-14, 16:44   #20
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Powiedz po prostu, że ze względu na swoją sytuację życiowa nie potrafisz się cieszyć z nią jej sukcesami tak jakbyś chciała. Jeśli jest ok to na pewno zrozumie
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 06:04   #21
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Cytat:
Napisane przez coperfildo Pokaż wiadomość
Sama nigdy sie niczym nie chwale, bo dla mnie to jest jakies takie slabe, bo co to mi da?
Bo nie masz czym.

Z tego, co piszesz, sama już Cię olała, więc problemu nie ma.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 07:49   #22
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Cytat:
Napisane przez magda88 Pokaż wiadomość
Powiedz po prostu, że ze względu na swoją sytuację życiowa nie potrafisz się cieszyć z nią jej sukcesami tak jakbyś chciała. Jeśli jest ok to na pewno zrozumie
ja bym tak zrobiła.

Autorko, to przyjaciółka. W moim przekonaniu nie da się utrzymać bliskiej relacji bez szczerości. Jeśli ona nie jest świadoma, że czujesz się gorsza, to...no właśnie. Nic nie jest w stanie z tym zrobić.

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Bo nie masz czym.
Albo uważa, że nie ma czym. Albo po prostu faktycznie nie lubi, jak rozmowy wciąż toczą się wokół jej sukcesów - są takie osoby.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 10:34   #23
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
ja bym tak zrobiła.

Autorko, to przyjaciółka. W moim przekonaniu nie da się utrzymać bliskiej relacji bez szczerości. Jeśli ona nie jest świadoma, że czujesz się gorsza, to...no właśnie. Nic nie jest w stanie z tym zrobić.
To jest najlepszy pomysł.
Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Albo uważa, że nie ma czym. Albo po prostu faktycznie nie lubi, jak rozmowy wciąż toczą się wokół jej sukcesów - są takie osoby.
Tzw. skromne. Tylko one się tą skromnością nie chwalą i nie wytykają jej braku innym.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 11:18   #24
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

moim zdaniem ta osoba nie jest twoja przyjaciolka
ja sobie nie wyobrazam miec chec zablokowac przyjaciolke bo jej sie wiedzie w zyciu i ja nie moge tego zniesc
nie ma we mnie kompletnie zazdrosci w stosunku do ludzi ktorych nazywam przyjaciolmi ,ciesze sie ich sukcesami
mysle ze powinnas sie skupic na tym co ty mozesz w zyciu osiagnac a nie zazdroscic jakis bzdetow
ciesz sie tym co masz w zyciu zamiast marnowac czas na zadroszczenie innym
dla was dwojga bedzie lepiej jak zerwiecie kontakt
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 11:49   #25
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Żadne z Was przyjaciółki. W prawdziwej przyjaźni cieszysz się z sukcesów drugiej osoby jak z własnych, nawet jeśli sama nie możesz czegoś mieć, a jeśli masz problem, to wykładasz kawę na ławę. Nie ma między wami szczerości.
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 17:40   #26
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zazdrosc o przyjaciolke. Jak rozwiazac ten problem?

Ja zawsze się cieszę z sukcesów przyjaciół i chętnie o tym słucham, nawet jak u mnie się akurat nie układa. Powinnaś popracować nad własną samooceną.

Znam ten temat z drugiej strony. I nie jest fajnie, gdy chcesz porozmawiać szczerze od serca z kimś najbliższym, a spotykasz się z obojętnością, albo zazdrością.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-15 18:40:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.