Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-12, 20:18   #4411
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ja się śmieję, bo Olka równie emocjonalnie reaguje na cyca. Jak widzi że odpinam miseczkę od stanika to ma pisk i ryk szczęśliwości. Jakby to była butelka to tak samo wyszarpywałaby. Ja się zapisałam. To o rytuałach wieczornych, więc pewnie i o zasypianiu będzie. Haha cudowne przemieszczenia.Ola ostatnio też zaczęła ulewać, mimo że wcześniej jej się nie zdarzało. Odbiję ją, biorę na ręce i czasem zrobi jej się bleh na ubranie :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja się tak słodko uśmiecha do piersi

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Nie przepraszaj, tym bardziej za coś czego nie zrobiłaś

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Wieeeeeem, znam. Nie kupię, uszyje sama!!! Za dużo jest ładnych materiałów. ja mam maszynę, nauczę się szyć pościele i tym sposobem Kazik bedzie miał kilka kompletów, a nie dwa bo drogo

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Słuchajcie dziewczyny, spokój na pokładzie!

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Mi też dużo dał i czuję się z Wami trochę zżyta. Tak kameralnie tu

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

To prawda, podziwiam. Ale wiecie co? Ja siebie samą też podziwiam. Było bardzo ciężko, miałam różne myśli. Na samą myśl, że zaczyna się kolejny dzień waliło mi serce i było mi słabo. Poradziłam sobie sama z tym wszystkim i niewyobrazam sobie innego życia i chcę kolejne dziecko!!!

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Powodzenia z szyciem!

Super że sobie to tak poukladalas mimo problemów Lilly Elsabel również i pozostałe dziewczyny, przepraszam jeśli kogoś pomijam. Moje maleństwo jest raczej bezproblemowe a jakieś gorsze chwile też się zdarzają. A teraz trochę się trzęsę co będzie jak wrócę do pracy

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Wyobrażam sobie może skok.. a może faktycznie zęby, mojej znajomej syn podobno mało co się ślinił, znaczy nie więcej niż zazwyczaj... Cokolwiek to jest, oby szybko przeszło i żeby panna dała matce luzy!

Wpadłam dziś w szał sprzątania. Dziś łazienka, sypialna i pobieżnie kuchnia, jutro salon, coś czego najbardziej nie lubię. Ale syfu też nie lubię, więc ten. W przyszłym tygodniu tz do pracy, z jednej strony się boje jak się ogarnę z 2 rano sama, ale w sumie to już się tego nauczyłam, z tym że komfort że tz w razie czego jest i pomoże. Ale.z drugiej strony się cieszę, bo ile można z chłopem non stop w domu wytrzymac także tydzień luzu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szalejesz mamuśka jutro mi skończą szafę w przedpokoju, tyle przestrzeni do zapełnienia

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Kurcze na mojego szumy nie działają. Mam wrażenie, że wręcz przeciwnie. Nie szumiało mu u mnie w brzuchu czy jak(?) ;p

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Ja nie lubię sprzątać, ale lubię jak jest posprzątane i ten moment kiedy w końcu siadasz i odpoczywasz w czystym mieszkaniu

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Kazik raz też tak miał. Odbiło mu sie i wyleciało sporo treści żołądkowej ze hmmm śluzem?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Moja też ma szumy w poważaniu...


Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 20:22   #4412
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166094]A jaki masz model?
Ja właśnie w sobotę jadę odkupić używane.

Ja mogę podsumować moje macierzyństwo tylko tak, że dwójka takich dzieci i mnie zamknęli by w kaftanie.

Sq znasz jakiegoś dobrego osteopate we Wro?
Wiecie czy pediatra prywatnie może wypisać receptę na mleko? Jestem gotowa spróbować już wszystkiego, żeby tych rykow dłużej nie słuchać.[/QUOTE]Niestety nie pomogę. Polecana najczęściej jest Renata Gacka ale też widziałam słabe opinie. My bylisny u Ireneusza jakiegoś.. U Niej w gabinecie przyjmuje to coś tam z Hela zrobił ale na 2giej wizycie zupełnie nie pamiętał dziecka, przypadku, nad czym pracował więc dla mnie kiepsko... [1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166227]Czyli mogę bez problemu na własną rękę. Ale i tak poczekam na lekarke, mam nadzieję, że coś podpowie doradzi, bo ja się wykończę. Nasza lekarka kazała odstawić nabiał i podawać swoje bo KP najlepsze, ale ten dzisiaj niechcial jeść mojego, nawet sciagnieyego i to nie jest pierwszy raz. Kupiłam Bebilon i miałam spokojne i grzeczne dziecko, nawet nie zwymiotował, ale po 4 butelce zaczęły się krzyki i kurcze może to jednak wina mleka. Czuję się w d... Nie wiem czy to zeby, mleko, skok, czy jemu coś jest czy taki porostu jest bo taki był od początku, ale czas mija, a ja mam wrazenie że jest coraz gorzej, albo mi brakuje sił. Zalpost [/QUOTE]A może jakiś gastrolog? Nie myślałaś o refluks ie? Może go tam wszystko pali niczym zgaga, a jak badania krew itp?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 20:23   #4413
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Aha czyli w aptece są mm tylko dla alergików, bo myślałam że są to mleka bardziej medyczne itd. W sumie nie wiem czemu tak myślałam.
Nie wiem czy mamy alergie, ale jak poruszyłam temat że mały nie zawsze chce jeść moje mleko to mi kazała odstawić nabiał. Ale ta lekarka to raczej masakra jakaś.
Miałam zwykle nan, ale popatrzę na to. Ja też niechce mieszać tymi mlekami, ale już sama nie wiem.
TŻ uważa, że szukam mu choroby, ale ciekawe ile sam by wytrzymał.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 20:27   #4414
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Absolwentka kombinuj z tym mlekiem i pamiętaj, że intuicja matki jest mega silna. Trzymam kciuki



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 20:47   #4415
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Niestety nie pomogę. Polecana najczęściej jest Renata Gacka ale też widziałam słabe opinie. My bylisny u Ireneusza jakiegoś.. U Niej w gabinecie przyjmuje to coś tam z Hela zrobił ale na 2giej wizycie zupełnie nie pamiętał dziecka, przypadku, nad czym pracował więc dla mnie kiepsko... A może jakiś gastrolog? Nie myślałaś o refluks ie? Może go tam wszystko pali niczym zgaga, a jak badania krew itp?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Oki. Dzięki. Myślałam, że kogoś fajnego może znasz i polecisz. Badania mamy tylko te, co ze szpitala. Mogę pójść, ale ciekawa jestem jak on to zbada u takiego maluszka.
Gdyby umiał mówić to by powiedział, a tak człowiek błądzi we mgle, a może to, a może to.
Ale mam dość wmawiania mi, że on taki jest, że jest nerwowy, no ja wiem, że jest, od początku jest to widoczne, ale on tak teraz płaczę ze normalnie się żali w trakcie. Ja to tak odbieram.

Smerfetka Na szczęście nie cały dzień, ale dużo płaczę. W szpitalu i po to prawie non stop go słuchałam, ale potem było lepiej, a teraz znowu gorzej. Początek dnia jest fajny, a potem im bliżej wieczora, tym gorzej. Wczoraj do 24:30 go nosiłam, tulilam, cudowalam. Dziś po tym mleku się bawił, cieszył, no jak inne dziecko. A potem znowu dramat póki nie zasnął.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 20:51   #4416
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Lilly zapomniałam pogratulować Ci odłożenia Stasia na podłogę. Normalnie wymiatasz mamuśka

Faiza z tego co pisałaś to nie będziesz chyba pracować na pełen etat tak? Ja Ci powiem, że jakby to nie zabrzmiało to mi się marzy spędzić 8 godz w pracy jak tak wpadam na 3-4 godz to nie dość że w szalonym pędzie to jeszcze nigdy nie zrobię tego co planowałam, bo wiecznie coś innego trzeba zrobić. Ale dla mnie najważniejsze, że Ada dobrze to znosi. Połowę mojej nieobecności przesypia zazwyczaj. A mamusia mi często coś poprasuje albo ogarnie pokoje dzieciaków czy coś w ogródku. Tak to można

Ale mam ostatnio problem ze zbieraniem pokarmu, bo młoda wyczaiła kolektor i mi za niego ciąga ciągle
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 20:52   #4417
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166227]Czyli mogę bez problemu na własną rękę. Ale i tak poczekam na lekarke, mam nadzieję, że coś podpowie doradzi, bo ja się wykończę. Nasza lekarka kazała odstawić nabiał i podawać swoje bo KP najlepsze, ale ten dzisiaj niechcial jeść mojego, nawet sciagnieyego i to nie jest pierwszy raz. Kupiłam Bebilon i miałam spokojne i grzeczne dziecko, nawet nie zwymiotował, ale po 4 butelce zaczęły się krzyki i kurcze może to jednak wina mleka. Czuję się w d... Nie wiem czy to zeby, mleko, skok, czy jemu coś jest czy taki porostu jest bo taki był od początku, ale czas mija, a ja mam wrazenie że jest coraz gorzej, albo mi brakuje sił. Zalpost [/QUOTE]Tule... I bardzo współczuje..apropo mleka to już doczytałam resztę. Ale pwoiem ci że mojej małej Bebilon na poczatku służył ale potem zaczęły się kolki i zaparcia. Pediatra dała mi mała puszke mleka enfamil ( dobry skład, jeden z lepszych) ale to jej nie podeszło kompletnie, pluła nim i w ogóle nie chciała. Jako że u nas największy wybór mleka w aptece to poszłam i farmaceuta doradził mi heroe baby pedilac. Nie wiem czy ono jest w pl, ale Bebiko ma podobny skład. Z tym.ze pamiętam że ty Bebiko też uzywalas, nie wiem, czy wszystko ok wtedy było? Jeszcze z dobrych mlek to nan. Natomiast jeśli chodzi o te na receptę - to Syska ci najlepiej doradzi.
Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
ABSOLWENTKA, aaaaa i doskonale Cię rozumiem. U nas spokój od bólów brzuszka jest dopiero od 2 tygodni a towarzyszyły nam od poczatku. Horror, nikomu nie życzę takich wrzasków. Teraz odpoczywamy tak naprawdę biorąc pod uwagę to co się działo. Przytulam Cię mocno.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Nawet nie wiesz jak bardzo mnie cieszy że u Was już lepiej
Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Moja się tak słodko uśmiecha do piersi



Powodzenia z szyciem!

Super że sobie to tak poukladalas mimo problemów Lilly Elsabel również i pozostałe dziewczyny, przepraszam jeśli kogoś pomijam. Moje maleństwo jest raczej bezproblemowe a jakieś gorsze chwile też się zdarzają. A teraz trochę się trzęsę co będzie jak wrócę do pracy



Szalejesz mamuśka jutro mi skończą szafę w przedpokoju, tyle przestrzeni do zapełnienia



Moja też ma szumy w poważaniu...


Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Kocham mieć nowe szafy ️ problem z zapełnieniem? Podaj adres, przyjeżdżam i za dwa dni będzie po problemie [1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166323]Aha czyli w aptece są mm tylko dla alergików, bo myślałam że są to mleka bardziej medyczne itd. W sumie nie wiem czemu tak myślałam.
Nie wiem czy mamy alergie, ale jak poruszyłam temat że mały nie zawsze chce jeść moje mleko to mi kazała odstawić nabiał. Ale ta lekarka to raczej masakra jakaś.
Miałam zwykle nan, ale popatrzę na to. Ja też niechce mieszać tymi mlekami, ale już sama nie wiem.
TŻ uważa, że szukam mu choroby, ale ciekawe ile sam by wytrzymał.[/QUOTE]Twojego tz to bym najchętniej rzuciła na głęboką wodę i zostawiła go z małym bez samego, bez żadnej pomocy. Ale wiem że się łatwo mówi. Kochana ja Ci z całego serca życzę żeby i u Was się unormowało wszystko
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Absolwentka kombinuj z tym mlekiem i pamiętaj, że intuicja matki jest mega silna. Trzymam kciuki



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie!!! Ja osobiście dużo rzeczy robię intuicyjnie jeszcze nie zawiodło


Jezu idę pod prysznic bo wale sprayem na komary, szkoda że mało pomaga bo te cholery mnie niestety uwielbiają ;/ a ja nie potrafię się powstrzymać od drapania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agadzie
Czas edycji: 2019-09-12 o 20:55
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 20:56   #4418
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Tule... I bardzo współczuje..apropo mleka to już doczytałam resztę. Ale pwoiem ci że mojej małej Bebilon na poczatku służył ale potem zaczęły się kolki i zaparcia. Pediatra dała mi mała puszke mleka enfamil ( dobry skład, jeden z lepszych) ale to jej nie podeszło kompletnie, pluła nim i w ogóle nie chciała. Jako że u nas największy wybór mleka w aptece to poszłam i farmaceuta doradził mi heroe baby pedilac. Nie wiem czy ono jest w pl, ale Bebiko ma podobny skład. Z tym.ze pamiętam że ty Bebiko też uzywalas, nie wiem, czy wszystko ok wtedy było? Jeszcze z dobrych mlek to nan. Natomiast jeśli chodzi o te na receptę - to Syska ci najlepiej doradzi.Nawet nie wiesz jak bardzo mnie cieszy że u Was już lepiej Kocham mieć nowe szafy ️ problem z zapełnieniem? Podaj adres, przyjeżdżam za dwa dni będzie po problemie Twojego tz to bym najchętniej rzuciła na głęboką wodę i zostawiła go z małym bez samego, bez żadnej pomocy. Ale wiem że się łatwo mówi. Kochana ja Ci z całego serca życzę żeby i u Was się unormowało wszystkoDokładnie!!! Ja osobiście dużo rzeczy robię intuicyjnie jeszcze nie zawiodło


Jezu idę pod prysznic bo wale sprayem na komary, szkoda że mało pomaga bo te cholery mnie niestety uwielbiają ;/ a ja nie potrafię się powstrzymać od drapania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeju, kochana jak miło, dziękuję Ci bardzo

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:02   #4419
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dzięki dziewczyny ♥

Agadzie Miałam Bebiko jako pierwsze, jak tylko czasem dostawał to było ok, ale jak przestał jeść cyca i dawałam więcej to zaczął mi wymiotowac, potem był nan, hipp i teraz Bebilon. Enfamil i babydream mi chyba zostały z normalnych.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Jeju, kochana jak miło, dziękuję Ci bardzo

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
To odpoczywaj i oby już tak zostało
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:07   #4420
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166439]Dzięki dziewczyny



Agadzie Miałam Bebiko jako pierwsze, jak tylko czasem dostawał to było ok, ale jak przestał jeść cyca i dawałam więcej to zaczął mi wymiotowac, potem był nan, hipp i teraz Bebilon. Enfamil i babydream mi chyba zostały z normalnych.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------





To odpoczywaj i oby już tak zostało [/QUOTE]Absolwentka a jaka miałaś przerwę pomiędzy zmiana mleka? Teraz sobie przypomniałam jak w szpitalu dobierali mojej małej mleko to też wymiotowala. Bo ten mały zoladek, wtedy 6tygodniowy, po prostu nie zniósł kolejnej zmiany i tak zareagował. Podawałam malutko, malutko i w końcu było dobrze, bez wymiotów. Dzieciaczki teraz też już mają poczucie smaku l, nie wiem czy w pełni rozwinięte bo nie jestem bardzo w temacie, ale jakieś maja. Więc jeśli jedno mleko było słodsze a drugie np. gorzkie dla niego to może tego gorzkiego nie chcieć i się wyrywać.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:15   #4421
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Bebiko dostawał jak musiałam wyjść, a nie miałam ściągnięte przez pierwsze 2 miesiące życia. W 3 miesiącu niechcial jeść cyca to dostawał je przez 2 tygodni, potem sciagalam swoje i probowalam z nan i hippem, wiec przerwy nie były duże. Myślisz, że to błąd że tak szybko, więc co teraz, czekać? I jak mu podawać po trochę, jak on nie doje to i tak się drze.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 21:17   #4422
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Tule... I bardzo współczuje..apropo mleka to już doczytałam resztę. Ale pwoiem ci że mojej małej Bebilon na poczatku służył ale potem zaczęły się kolki i zaparcia. Pediatra dała mi mała puszke mleka enfamil ( dobry skład, jeden z lepszych) ale to jej nie podeszło kompletnie, pluła nim i w ogóle nie chciała. Jako że u nas największy wybór mleka w aptece to poszłam i farmaceuta doradził mi heroe baby pedilac. Nie wiem czy ono jest w pl, ale Bebiko ma podobny skład. Z tym.ze pamiętam że ty Bebiko też uzywalas, nie wiem, czy wszystko ok wtedy było? Jeszcze z dobrych mlek to nan. Natomiast jeśli chodzi o te na receptę - to Syska ci najlepiej doradzi.Nawet nie wiesz jak bardzo mnie cieszy że u Was już lepiej Kocham mieć nowe szafy ️ problem z zapełnieniem? Podaj adres, przyjeżdżam i za dwa dni będzie po problemie Twojego tz to bym najchętniej rzuciła na głęboką wodę i zostawiła go z małym bez samego, bez żadnej pomocy. Ale wiem że się łatwo mówi. Kochana ja Ci z całego serca życzę żeby i u Was się unormowało wszystkoDokładnie!!! Ja osobiście dużo rzeczy robię intuicyjnie jeszcze nie zawiodło


Jezu idę pod prysznic bo wale sprayem na komary, szkoda że mało pomaga bo te cholery mnie niestety uwielbiają ;/ a ja nie potrafię się powstrzymać od drapania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enfamil jeden z lepszych składów? Jeden ze słabszych raczej

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:21   #4423
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166439]Dzięki dziewczyny

Agadzie Miałam Bebiko jako pierwsze, jak tylko czasem dostawał to było ok, ale jak przestał jeść cyca i dawałam więcej to zaczął mi wymiotowac, potem był nan, hipp i teraz Bebilon. Enfamil i babydream mi chyba zostały z normalnych.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------



To odpoczywaj i oby już tak zostało [/QUOTE]A ile tak średnio podawalas mleka do następnej zmiany? W sensie puszkę, kilka butelek itd
Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Absolwentka a jaka miałaś przerwę pomiędzy zmiana mleka? Teraz sobie przypomniałam jak w szpitalu dobierali mojej małej mleko to też wymiotowala. Bo ten mały zoladek, wtedy 6tygodniowy, po prostu nie zniósł kolejnej zmiany i tak zareagował. Podawałam malutko, malutko i w końcu było dobrze, bez wymiotów. Dzieciaczki teraz też już mają poczucie smaku l, nie wiem czy w pełni rozwinięte bo nie jestem bardzo w temacie, ale jakieś maja. Więc jeśli jedno mleko było słodsze a drugie np. gorzkie dla niego to może tego gorzkiego nie chcieć i się wyrywać.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Mają na pewno, mówie ci, moja mała pluła enfamilem, on jest lekko gorzkawy w smaku ( na mój język ) - nie wiem jak wy dziewczyny, ale ja strasznie lubię ten proszek nie że wyżeram młodej łyżkami ale posmakować czasem muszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:23   #4424
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166094]A jaki masz model?
Ja właśnie w sobotę jadę odkupić używane.

Ja mogę podsumować moje macierzyństwo tylko tak, że dwójka takich dzieci i mnie zamknęli by w kaftanie.

Sq znasz jakiegoś dobrego osteopate we Wro?
Wiecie czy pediatra prywatnie może wypisać receptę na mleko? Jestem gotowa spróbować już wszystkiego, żeby tych rykow dłużej nie słuchać.[/QUOTE]Embrace czy coś takiego.

Kochana, współczuję Ci przejść z małym
Mój to taki dalej w miarę spokojny jak i był, tylko noce są do duuuuuuuu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:24   #4425
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166482]Bebiko dostawał jak musiałam wyjść, a nie miałam ściągnięte przez pierwsze 2 miesiące życia. W 3 miesiącu niechcial jeść cyca to dostawał je przez 2 tygodni, potem sciagalam swoje i probowalam z nan i hippem, wiec przerwy nie były duże. Myślisz, że to błąd że tak szybko, więc co teraz, czekać? I jak mu podawać po trochę, jak on nie doje to i tak się drze.[/QUOTE]Często mu zmieniasz to mleko, może jego żołądek nie nadąża się przyzwyczajać. Ciężko mi coś doradzić, bo moja jako pierwsze dostała Bebilon i tak już zostało. Też miałyśmy trochę kolek i bóli brzuszka na początku, ale bałam się zmieniać mleko żeby nie pogorszyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:24   #4426
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Enfamil jeden z lepszych składów? Jeden ze słabszych raczej

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
A to zależy jak patrzec, u nas tych mlek nie jest aż tyle co w pl, składy różne, i enfamil polecają jako jeden z tych lepsiejszych...ja mam jeszcze Bebiko bo sobie w paczce przesłałam ale za jakiś tydzień się skończy i wracam do pedilac, skład mają podobny i w smaku prawie takie same

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:26   #4427
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Babika zuzylam więcej, ale nan i hipp to po połowie opakowania.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:31   #4428
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166527]Babika zuzylam więcej, ale nan i hipp to po połowie opakowania.[/QUOTE]To na pewno brzuszek nie zdążył się przyzwyczaić. Ja bym tak co najmniej tydzień dawała jedno mleko i obserwowała czy są wymioty, czy się pręży, jakie kupki itp. Bo kolki to akurat nie tylko brzuszek, więc żaden wyznacznik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:34   #4429
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Często mu zmieniasz to mleko, może jego żołądek nie nadąża się przyzwyczajać. Ciężko mi coś doradzić, bo moja jako pierwsze dostała Bebilon i tak już zostało. Też miałyśmy trochę kolek i bóli brzuszka na początku, ale bałam się zmieniać mleko żeby nie pogorszyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się bałam, ale jak inaczej znajdziesz to właściwe. W razie czego chciałam coś miec. Może to był błąd, ale miałam dobre intencje.
Mały śpi do tej pory to może dzisiaj pospie choć trochę.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 21:37   #4430
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166482]Bebiko dostawał jak musiałam wyjść, a nie miałam ściągnięte przez pierwsze 2 miesiące życia. W 3 miesiącu niechcial jeść cyca to dostawał je przez 2 tygodni, potem sciagalam swoje i probowalam z nan i hippem, wiec przerwy nie były duże. Myślisz, że to błąd że tak szybko, więc co teraz, czekać? I jak mu podawać po trochę, jak on nie doje to i tak się drze.[/QUOTE]Tak, myślę, że to może być przyczyna. Ale nie musi oczywiscie. Przyzwyczajenie się do nowego mleka trwa 3 tygodnie, w przypadku alergii aż 6 tygodni trwa "wydalenie" alergenu z organizmu.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166549]Też się bałam, ale jak inaczej znajdziesz to właściwe. W razie czego chciałam coś miec. Może to był błąd, ale miałam dobre intencje.

Mały śpi do tej pory to może dzisiaj pospie choć trochę.[/QUOTE]Laska! Nie obwiniaj się. Jesteś cudowna bo chcesz mu pomóc. Bo jak patrzeć jak to dziecko się męczy a Ty z nim.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:43   #4431
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
To na pewno brzuszek nie zdążył się przyzwyczaić. Ja bym tak co najmniej tydzień dawała jedno mleko i obserwowała czy są wymioty, czy się pręży, jakie kupki itp. Bo kolki to akurat nie tylko brzuszek, więc żaden wyznacznik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to było nawet więcej czasu, bo w pierwszej kolejności było moje mleko. W sumie zaserwowalam mu ciągle zmiany, bo pomiedzy tymi mlekami jeszcze moje było.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:45   #4432
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166549]Też się bałam, ale jak inaczej znajdziesz to właściwe. W razie czego chciałam coś miec. Może to był błąd, ale miałam dobre intencje.
Mały śpi do tej pory to może dzisiaj pospie choć trochę.[/QUOTE]No właśnie to dobieranie mleka chyba tylko na zasadzie prób i błędów. Kluczowe jest pytanie jak długo taka próba powinna trwać. Ja z tym Bebilonem strzeliłam w ciemno a później już po prostu niw chciałam kombinować, więc tak zostało. Ale swojego czasu szukałam informacji na ten temat w necie i u pediatry i jedyny konkret jaki dostałam, to żeby starać się nie zmieniać mleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 21:58   #4433
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Lilly zapomniałam pogratulować Ci odłożenia Stasia na podłogę. Normalnie wymiatasz mamuśka

Faiza z tego co pisałaś to nie będziesz chyba pracować na pełen etat tak? Ja Ci powiem, że jakby to nie zabrzmiało to mi się marzy spędzić 8 godz w pracy jak tak wpadam na 3-4 godz to nie dość że w szalonym pędzie to jeszcze nigdy nie zrobię tego co planowałam, bo wiecznie coś innego trzeba zrobić. Ale dla mnie najważniejsze, że Ada dobrze to znosi. Połowę mojej nieobecności przesypia zazwyczaj. A mamusia mi często coś poprasuje albo ogarnie pokoje dzieciaków czy coś w ogródku. Tak to można

Ale mam ostatnio problem ze zbieraniem pokarmu, bo młoda wyczaiła kolektor i mi za niego ciąga ciągle
Tak to będzie maks 4h mojej nieobecności i aktualnie ona w tych godzinach ma drzemkę i potem jest raczej spokojna. Wolałabym żeby wystarczyła opieka tżta no ale nie wiem jak to wyjdzie w praktyce z dojazdami, czy zdąży zanim ja będę musiała wyjść. Z teściowa byłoby mi niezręcznie żeby cokolwiek za mnie robiła w domu ostatnio jak była to próbowała nakłonić tżta do przemeblowania salonu bo wg niej meble źle stoją. Niby pierdoła ale ona przy każdej wizycie ma takie uwagi. Z dobrego serca wszystko oczywiście

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 22:48   #4434
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166403]


Oki. Dzięki. Myślałam, że kogoś fajnego może znasz i polecisz. Badania mamy tylko te, co ze szpitala. Mogę pójść, ale ciekawa jestem jak on to zbada u takiego maluszka.

Gdyby umiał mówić to by powiedział, a tak człowiek błądzi we mgle, a może to, a może to.

Ale mam dość wmawiania mi, że on taki jest, że jest nerwowy, no ja wiem, że jest, od początku jest to widoczne, ale on tak teraz płaczę ze normalnie się żali w trakcie. Ja to tak odbieram.



Smerfetka Na szczęście nie cały dzień, ale dużo płaczę. W szpitalu i po to prawie non stop go słuchałam, ale potem było lepiej, a teraz znowu gorzej. Początek dnia jest fajny, a potem im bliżej wieczora, tym gorzej. Wczoraj do 24:30 go nosiłam, tulilam, cudowalam. Dziś po tym mleku się bawił, cieszył, no jak inne dziecko. A potem znowu dramat póki nie zasnął.[/QUOTE]Usg na refluks się robi. Jeśli trzeba to w warunkach szpitalnych (na kroplowce żeby dziecko było bez jedzenia dłużej niż te 1-2h)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 23:19   #4435
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Faiza, nie no gdyby mi teściowa chciała coś na chacie ogarniać to bym się wkurzyła. Ale moja własna mamunia mi już nie przeszkadza
Zobaczysz jak tobie te 4 godziny przelecą, nawet się nie obejrzysz. Młoda też pewnie nie zdąży się zatęsknić.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 23:56   #4436
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja dziś znów w miasto poszłam
Ale dopiero na 22 jak 2poszla spać.
Aktualnie już wróciłam i karmie Helenitke.
Imoreza była służbowa więc miałam okazję zatesknic... Eh

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 03:03   #4437
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dziewczyny czy mialyscie doczynienia z bezdechem u niemowlaka? Zauważyłam że podczas snu praktycznie codziennie mój mały chyba ma bezdech. Wygląda to tak jak u dorosłego. Tzn że nagle jakby łapie powietrze oczywiście wszystko jest na śnie. Czy powinnam się martwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 06:59   #4438
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166527]Babika zuzylam więcej, ale nan i hipp to po połowie opakowania.[/QUOTE]Tu masz porównywarkę składów https://www.mamaitatawtrojmiescie.pl...anego.html?m=1

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:59 ---------- Poprzedni post napisano o 06:59 ----------

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
A to zależy jak patrzec, u nas tych mlek nie jest aż tyle co w pl, składy różne, i enfamil polecają jako jeden z tych lepsiejszych...ja mam jeszcze Bebiko bo sobie w paczce przesłałam ale za jakiś tydzień się skończy i wracam do pedilac, skład mają podobny i w smaku prawie takie same

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A, ok

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 07:00   #4439
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dzień dobry

Agata sama się ostatnio zastanawiałam, bo patrzyłam na klatkę młodego i się nie unosiła, a jak położyłam rękę to były takie mikrooddechy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 07:05   #4440
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
To na pewno brzuszek nie zdążył się przyzwyczaić. Ja bym tak co najmniej tydzień dawała jedno mleko i obserwowała czy są wymioty, czy się pręży, jakie kupki itp. Bo kolki to akurat nie tylko brzuszek, więc żaden wyznacznik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobno żołądek przyzwyczaja się nawet 3 tyg, a inni twierdzą, że 6

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87166549]Też się bałam, ale jak inaczej znajdziesz to właściwe. W razie czego chciałam coś miec. Może to był błąd, ale miałam dobre intencje.

Mały śpi do tej pory to może dzisiaj pospie choć trochę.[/QUOTE]Wiesz co, nie myśl o tym w kategorii błędu. Znam osoby, które zmieniały mleka b. często i było ok, aż trawiły na to które podpasowalo. Było, minęło. Nie myśl, że robiłaś coś źle, bo jego płaczki mogą mieć inne powody. I pamiętaj, stres się dziecku udziela. Kortyzol przenika do pokarmu. Wiem, że ciężko się nie stresować w takiej sytuacji, ale trzeba próbować

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 07:43:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.