Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-22, 18:42   #3061
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, wszystko ok w sumie, szyjka trzyma, łożysko trochę się unioslo. Maluch leży bardzo nisko. Teraz mam bardzo ruchliwy egzemplarz, czuję to, ale też co usg to problem dobrze obejrzeć, bo tak się wierci, pierwsza córka była bardzo spokojna Dalej nie można było, dokładnie podejrzeć płci, ale za każdym razem mowi, że raczej dziewczynka i ja też tak czuje zobaczymy co powie lekarz od prenatalnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że po wizycie wszystko ok!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 18:44   #3062
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Słyszałam o decyzji TK. Na początku myślałam, że to jakiś fake news, ale niestety.
Wiecie co wg mnie jest w tym wszystkim najgorsze? W kolejnych wyborach znowu wygrają partie o takich poglądach, bo niestety głównie młodzi ludzie głosują przeciwko takim partiom.
Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Ja kładłam na plecach, tylko główkę na boczek układałam 🤷🏼♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pomyślałam, a brzmi jak idealne rozwiązanie.
Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Z tym spaniem takie są wytyczne aktualnie AAP od 2016 roku, a jak masz wątpliwości fajnie mieć zaufanego pediatre lub położna i dopytać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno będę pytać
Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, wszystko ok w sumie, szyjka trzyma, łożysko trochę się unioslo. Maluch leży bardzo nisko. Teraz mam bardzo ruchliwy egzemplarz, czuję to, ale też co usg to problem dobrze obejrzeć, bo tak się wierci, pierwsza córka była bardzo spokojna Dalej nie można było, dokładnie podejrzeć płci, ale za każdym razem mowi, że raczej dziewczynka i ja też tak czuje zobaczymy co powie lekarz od prenatalnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 18:44   #3063
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Też nie mogę uwierzyć w to co widzę w TV... Wstyd mi że jeden zakompleksiony mały człowiek potrafi tak trząść całym państwem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 19:13   #3064
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Nie chce się zagłębiac w Politykę, ale to nie PiS wyskoczył

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 19:27   #3065
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cześć nie wiem czy mnie pamiętacie... Na początku coś tam pisałam, potem zabrakło czasu. Dużo się u mnie dzieje. Dziś się dowiedziałam, że będę miała córeczkę !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 19:54   #3066
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

@Perfesonia - wniosek jest autorstwa poslow pis, wspierali ich poslowie pis i konfederacji. A tk jest obsadzony w sporej części miernymi ale wiernymi sędziami dublerami z nadania neokrs, która wyłoniono glosami pis.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 20:00   #3067
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dajcie znać co Wam zmienić lub dopisać do pierwszej strony. Jestem akurat na kompie, więc mam teraz możliwość to szybko dodać


No właśnie, słyszałam, że na początku super, bo łatwiej ubrać i się nabiera wprawy z dzieckiem, a potem lepsze z mniejszą ilością zapięć


Dzięki!


Dzięki, nie wiedziałam. Jak zwykle cenne rady

W sumie, to ja dosyć nieświadomie, ale wstaję z leżenia na boku teraz. Chociaż to dlatego, że śpię na lewym lub prawym boku, ale dobrze też robić to świadomie
Jakoś wstawania z czworaków nie mogę sobie wyobrazić, ale pewnie to kwestia 2-3 miesięcy.


Musiałam przeoczyć. Dzięki


Akurat już to wiem, bo obserwuję te profile fizjo, które polecałyście, ale mimo wszystko dobrze, że piszesz. Fajnie jak się taką cenną wiedzę utrwala


I bądź tu mądry... Dziewczyny wyżej pisały, że bezpieczniej na boku.

aga_fe super, że wszystko ok
Nie ma za co
Jak mi się coś przypomni to będę pisać sama w poprzedniej ciąży z takich korzystałam
Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Ja kładłam na plecach, tylko główkę na boczek układałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na plecach się bałam kłaść
Jak już się zrobiła nieco bardziej mobilna, ale jeszcze nie aż tak mocno, to układałam kocyki po obu stronach żeby się nie przekręciła.
Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, wszystko ok w sumie, szyjka trzyma, łożysko trochę się unioslo. Maluch leży bardzo nisko. Teraz mam bardzo ruchliwy egzemplarz, czuję to, ale też co usg to problem dobrze obejrzeć, bo tak się wierci, pierwsza córka była bardzo spokojna Dalej nie można było, dokładnie podejrzeć płci, ale za każdym razem mowi, że raczej dziewczynka i ja też tak czuje zobaczymy co powie lekarz od prenatalnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Trybunał Konstytucyjny zdecydował, nie wierze, po prostu nie wierze ze oni to zrobili, przecież to jest nieludzkie zmuszać kogoś do tego

Płakać mi się chce jak pomyśle o tych wszystkich dziewczynach których nie będzie stać na wyjazd za granice
Szkoda słów nawet na to.
Mam tylko nadzieję, że karma kiedyś do nich wróci.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-22, 20:56   #3068
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Przykre to wszystko co się dzieje w Polsce. Rząd nie zwraca uwagi w żadnej kwestii na opinie Polaków. Mam jednak nadzieję, że jakoś uda się to jeszcze odkręcić

Widzę, że jest nas 3 w dzisiejszym dniu po połówkowych.
Tzn ja wczoraj miałam połówkowe, a dziś miałam u innego gina prenatalne.
Dzidzia obmierzona z każdej strony, fajnie Synus współpracował, większość przespał i był w dobrej pozycji. Ogólnie z większości porobionych pomiarów jest o 1.5 - 2 tyg starszy. I wagowo bardzo podskoczyl na 530 g, lekarz zasugerował, że mama dobrze dokarmia Synka, nie mam problemów z otyłością i nadmiernym apetytem, ale fakt, że przez 3 tyg miałam niesamowite ciągotki na czekoladę. Nie myślę, żeby aż tak wpłynęło na wzrost itp dziecka. Druga kwestia jest taka, że poszedł raczej w moja rodzinę. Bracia mają 195,192,187,a ja 178 więc jest co dziedziczyć. Lekarz podkreślił, że wszystko rośnie proporcjonalnie i nie ma żadnych nieprawidłowosci.
Cukier jak dotąd mam w normie, na następnej wizycie będę mieć krzywa cukrzycową i mam nadzieję, że wszystko jest w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 21:07   #3069
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
@Perfesonia - wniosek jest autorstwa poslow pis, wspierali ich poslowie pis i konfederacji. A tk jest obsadzony w sporej części miernymi ale wiernymi sędziami dublerami z nadania neokrs, która wyłoniono glosami pis.
O to to!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 21:23   #3070
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Przykre to wszystko co się dzieje w Polsce. Rząd nie zwraca uwagi w żadnej kwestii na opinie Polaków. Mam jednak nadzieję, że jakoś uda się to jeszcze odkręcić

Widzę, że jest nas 3 w dzisiejszym dniu po połówkowych.
Tzn ja wczoraj miałam połówkowe, a dziś miałam u innego gina prenatalne.
Dzidzia obmierzona z każdej strony, fajnie Synus współpracował, większość przespał i był w dobrej pozycji. Ogólnie z większości porobionych pomiarów jest o 1.5 - 2 tyg starszy. I wagowo bardzo podskoczyl na 530 g, lekarz zasugerował, że mama dobrze dokarmia Synka, nie mam problemów z otyłością i nadmiernym apetytem, ale fakt, że przez 3 tyg miałam niesamowite ciągotki na czekoladę. Nie myślę, żeby aż tak wpłynęło na wzrost itp dziecka. Druga kwestia jest taka, że poszedł raczej w moja rodzinę. Bracia mają 195,192,187,a ja 178 więc jest co dziedziczyć. Lekarz podkreślił, że wszystko rośnie proporcjonalnie i nie ma żadnych nieprawidłowosci.
Cukier jak dotąd mam w normie, na następnej wizycie będę mieć krzywa cukrzycową i mam nadzieję, że wszystko jest w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że badania wyszły dobrze

Co do słodkiego, to u mnie ostatnie 2 tygodnie to jakiś dramat!! Bardzo mnie ciągnie, wcześniej nie miałam za bardzo apetytu, a teraz to szok... I nieważne co, byle słodkie. Gdzie ogólnie jestem team słone przekąski, chipsy itp. Muszę się opanować, bo waga ładnie podbija, szkoda tylko, że moja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 21:39   #3071
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Super że wszystkie połówkowe poszły dobrze. 3mam kciuki za każde kolejne

A to co rząd wyprawia przechodzi wszelkie pojęcie 🤯 to bardzo trudne tematy. A zamiast wsparcia kobiety otrzymują Wielkie zero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-22, 22:02   #3072
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Super, że badania wyszły dobrze

Co do słodkiego, to u mnie ostatnie 2 tygodnie to jakiś dramat!! Bardzo mnie ciągnie, wcześniej nie miałam za bardzo apetytu, a teraz to szok... I nieważne co, byle słodkie. Gdzie ogólnie jestem team słone przekąski, chipsy itp. Muszę się opanować, bo waga ładnie podbija, szkoda tylko, że moja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam podobnie, u mnie może czekolada leżeć miesiącami, średnio raz na pół roku jakas zachcianka, ale chipsów nie odmawiam i miałam właśnie takie niesamowite parcie teraz. Miałam podobnie przy pierwszym Synku na przełomie 6 miesiąca, trwało to 2 tyg. Potem podobnie jak teraz wróciło do normy. Ciekawe to jest, skąd takie smaki? Żadnych innych smaków nigdy nie miałam, wszystko normalnie.

Wczoraj mój gin uspakajał mnie, żebym się nie stresowała wielkością główki (jest o 2 tyg do przodu), bo dziecko właściwie zaczyna porządnie rosnąć po 30 tygodniu. Ale ja mam w głowie pierwszy poród Syna i On też cała ciążę z pomiarów miał sporą główkę i nad nią bardzo się namęczyłam. Miał obwód 37. 5 cm, gdzie statystycznie to ok 33-35 norma. A wiadomo, że w tamtym miejscu to jest spora różnica 2 cm
Dlatego w ostatnich tyg będę podejmować decyzje o cesarce, bo i tak jeśli waga przekroczy 4kg, to na bank biorę cesarkę. Na szczęście w Niemczech cesarka może być na życzenie.
Chciałabym tego uniknąć, bo jednak wolę sn, ale nie chce ryzykować dlatego wolę zacząć w głowie pozwolić sobie poukładać tą opcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Bazille
Czas edycji: 2020-10-22 o 22:05
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-22, 23:12   #3073
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

AnnLady pół dnia w pracy wyobrażam sobie jak jak Twoja córka puściła tą fontannę buzia i nosem ale jak powiedziałam o tym TŻ to lekko zamarł i też mówi że musi poczytać jak to jest z tym spaniem dziecka.
Whimxx no ja się w tym żłobku trochę wkurzałam, ale zresztą reakcja jednego z rodziców była dziwna bo kiedyś mnie zaczepił i pytał czy dzieci są w żłobku dobrze traktowane bo on tylko do mnie ma zaufanie bo widzi jak jego córka na mnie reaguje a reszty się boi... No raczej żadna dzieci nie biła, ale reakcja rodzica też zapaliła mi czerwona lampkę.... Ja zawsze czułam się w obowiązku powiedzieć rodzicom gdy np stało się coś niepokojącego, np raz mi się chłopczyk zakrztusił i to tak że usta mu zsiniały, szefowa kazała nie mówić rodzicom ale ja sobie nie wyobrażałam żeby oni o tym nie wiedzieli i w ostateczności powiedziałam i prosiłam żeby może obserwowali chłopca czy nic niepokojącego się nie dzieje.
Ja myślę że dobry żłobek to taki gdzie przede wszystkim opiekunki nie zmieniają się co 3-4 miesiące...

Kiwi my właśnie ostatnio widzieliśmy dzieciaki w sklepie ubrane w piżamy i gumaczki i myśleliśmy że pewnie same się ubrały i poszły no ale jak Ty mówisz że Twój TŻ taki aparat to ja już niczego nie jestem pewna


Mylukier gratulacje opowiadaj co tam u Was


Dziewczyny w ogóle to gratulacje udanych połówkowych strasznie się cieszę że rosną nam zdrowe dzieciaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Justysia2203
Czas edycji: 2020-10-22 o 23:14
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 07:59   #3074
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość

Kiwi my właśnie ostatnio widzieliśmy dzieciaki w sklepie ubrane w piżamy i gumaczki i myśleliśmy że pewnie same się ubrały i poszły no ale jak Ty mówisz że Twój TŻ taki aparat to ja już niczego nie jestem pewna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko się może zdarzyć. A potem tekst mojego meza: było mi przygotować ubranie

Nie mogę się pozbierać po wczorajszym wyroku. Nie mogę przestać o tym myśleć. Najbardziej boję się tego, że to dopiero początek ograniczenia naszej wolności i możliwości decydowania o sobie. Nie jestem za aborcją na życzenie, ale uważam, że te trzy przypadki, które były dopuszczalne do tej pory były takim uczciwym kompromisem. Osoby, które chciały urodzić zawsze mogły to zrobić, ale dla osób, które nie chciały się na to decydować było jakieś wyjście. Nie wyobrażam sobie nosić dziecko pod sercem przed 9 miesięcy o którym wiem, że umrze od razu po porodzie... To jest barbarzyństwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 08:11   #3075
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Cześć nie wiem czy mnie pamiętacie... Na początku coś tam pisałam, potem zabrakło czasu. Dużo się u mnie dzieje. Dziś się dowiedziałam, że będę miała córeczkę !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Przykre to wszystko co się dzieje w Polsce. Rząd nie zwraca uwagi w żadnej kwestii na opinie Polaków. Mam jednak nadzieję, że jakoś uda się to jeszcze odkręcić

Widzę, że jest nas 3 w dzisiejszym dniu po połówkowych.
Tzn ja wczoraj miałam połówkowe, a dziś miałam u innego gina prenatalne.
Dzidzia obmierzona z każdej strony, fajnie Synus współpracował, większość przespał i był w dobrej pozycji. Ogólnie z większości porobionych pomiarów jest o 1.5 - 2 tyg starszy. I wagowo bardzo podskoczyl na 530 g, lekarz zasugerował, że mama dobrze dokarmia Synka, nie mam problemów z otyłością i nadmiernym apetytem, ale fakt, że przez 3 tyg miałam niesamowite ciągotki na czekoladę. Nie myślę, żeby aż tak wpłynęło na wzrost itp dziecka. Druga kwestia jest taka, że poszedł raczej w moja rodzinę. Bracia mają 195,192,187,a ja 178 więc jest co dziedziczyć. Lekarz podkreślił, że wszystko rośnie proporcjonalnie i nie ma żadnych nieprawidłowosci.
Cukier jak dotąd mam w normie, na następnej wizycie będę mieć krzywa cukrzycową i mam nadzieję, że wszystko jest w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O już kawał chłopaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 09:03   #3076
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Kiwi_898 Pokaż wiadomość
Wszystko się może zdarzyć. A potem tekst mojego meza: było mi przygotować ubranie

Nie mogę się pozbierać po wczorajszym wyroku. Nie mogę przestać o tym myśleć. Najbardziej boję się tego, że to dopiero początek ograniczenia naszej wolności i możliwości decydowania o sobie. Nie jestem za aborcją na życzenie, ale uważam, że te trzy przypadki, które były dopuszczalne do tej pory były takim uczciwym kompromisem. Osoby, które chciały urodzić zawsze mogły to zrobić, ale dla osób, które nie chciały się na to decydować było jakieś wyjście. Nie wyobrażam sobie nosić dziecko pod sercem przed 9 miesięcy o którym wiem, że umrze od razu po porodzie... To jest barbarzyństwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie mogę jakoś się z tym pogodzić Ja co prawda uważam że każdy powinien decydować o swoim sumieniu i aborcja powinna być dostępna, no ale te trzy warunki to były dla mnie jakimś minimum i zwyczajnie mnie to wkurza i bardzo współczuję kobietom które będą musiały przechodzić przez to piekło, a wszystko przez chore ambicje karła, który nie wiem chce przeniesienia Watykanu do Polski czy co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Dziewczyny wiem że temat dostawek już był ale zastanawiam się z jakim bokiem są najwygodniejsze (rozsuwany, odchylany czy zasuwany) Macie jakieś sugestie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 09:14   #3077
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Ja też nie mogę jakoś się z tym pogodzić Ja co prawda uważam że każdy powinien decydować o swoim sumieniu i aborcja powinna być dostępna, no ale te trzy warunki to były dla mnie jakimś minimum i zwyczajnie mnie to wkurza i bardzo współczuję kobietom które będą musiały przechodzić przez to piekło, a wszystko przez chore ambicje karła, który nie wiem chce przeniesienia Watykanu do Polski czy co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Dziewczyny wiem że temat dostawek już był ale zastanawiam się z jakim bokiem są najwygodniejsze (rozsuwany, odchylany czy zasuwany) Macie jakieś sugestie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wczoraj oglądałam filmu Chicco i najbardziej sensowny wydał mi się model magic, taki zasuwany do samego dołu. Warto wziąć pod uwagę swoje łóżko, moje jest dość niskie i wydaje mi się, że np. przy odchylanym dream nie byłoby mi poręcznie. Doszłam też do wniosku, że przydałby mi się baby hug. Trzymałabym go na dole, na podłodze spokojnie można go przesuwać. Jak na złość nie ma fajnych opcji na lokalnym olx.

Dzisiaj nad ranem kot stanął mi łapką na brzuchu i się przestraszyłam. Teoretycznie nic nie powinno się stać, ale kto wie. Na szczęście reakcja Bobka była szybka i w tym samym miejscu poszły dwa kopnięcia/uderzenia rączką już sobie wyobrażałam, że koteł wgniótł mu główkę 🤯

Dzisiaj mam 5 dzień pracy z domu i jest masakra, już jest 10 a ja praktycznie nic nie zrobiłam :/ ale pierwsze dni miałam dość intensywne.

Dobrze, że coraz więcej z nas ma dobre wieści z połówkowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 09:16   #3078
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Przykre to wszystko co się dzieje w Polsce. Rząd nie zwraca uwagi w żadnej kwestii na opinie Polaków. Mam jednak nadzieję, że jakoś uda się to jeszcze odkręcić

Widzę, że jest nas 3 w dzisiejszym dniu po połówkowych.
Tzn ja wczoraj miałam połówkowe, a dziś miałam u innego gina prenatalne.
Dzidzia obmierzona z każdej strony, fajnie Synus współpracował, większość przespał i był w dobrej pozycji. Ogólnie z większości porobionych pomiarów jest o 1.5 - 2 tyg starszy. I wagowo bardzo podskoczyl na 530 g, lekarz zasugerował, że mama dobrze dokarmia Synka, nie mam problemów z otyłością i nadmiernym apetytem, ale fakt, że przez 3 tyg miałam niesamowite ciągotki na czekoladę. Nie myślę, żeby aż tak wpłynęło na wzrost itp dziecka. Druga kwestia jest taka, że poszedł raczej w moja rodzinę. Bracia mają 195,192,187,a ja 178 więc jest co dziedziczyć. Lekarz podkreślił, że wszystko rośnie proporcjonalnie i nie ma żadnych nieprawidłowosci.
Cukier jak dotąd mam w normie, na następnej wizycie będę mieć krzywa cukrzycową i mam nadzieję, że wszystko jest w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O łał, moja kruszynka waży 300g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 09:21   #3079
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Ja wczoraj oglądałam filmu Chicco i najbardziej sensowny wydał mi się model magic, taki zasuwany do samego dołu. Warto wziąć pod uwagę swoje łóżko, moje jest dość niskie i wydaje mi się, że np. przy odchylanym dream nie byłoby mi poręcznie. Doszłam też do wniosku, że przydałby mi się baby hug. Trzymałabym go na dole, na podłodze spokojnie można go przesuwać. Jak na złość nie ma fajnych opcji na lokalnym olx.

Dzisiaj nad ranem kot stanął mi łapką na brzuchu i się przestraszyłam. Teoretycznie nic nie powinno się stać, ale kto wie. Na szczęście reakcja Bobka była szybka i w tym samym miejscu poszły dwa kopnięcia/uderzenia rączką już sobie wyobrażałam, że koteł wgniótł mu główkę 🤯

Dzisiaj mam 5 dzień pracy z domu i jest masakra, już jest 10 a ja praktycznie nic nie zrobiłam :/ ale pierwsze dni miałam dość intensywne.

Dobrze, że coraz więcej z nas ma dobre wieści z połówkowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też myślę o baby hug, i szukam okazji Planujesz tylko dostawkę czy standardowe łóżeczko również?

Ja wczoraj pierwszy raz 'widziałam' ruchy do tej pory czułam takie delikatne puknięcia, ale jak przyłożyłam rękę to wtedy nic , a wczoraj leżę wieczorem na łożku, oglądam tv , spojrzałam na brzuch i widziałam nagłe wybrzuszenie z lewej strony, wow To takie pocieszenie przy tej naszej kwarantannie , ze choć nie widziałam dziecka od 1,5 miesiąca to ono samo mi pokazuje , że chyba wszystko jest ok
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-23, 09:22   #3080
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

U nas wszystko dobrze. Na początku ciąży miałam dużego krwiaka, który na szczęście się wchłonął. Mój synek Antek rośnie jak na drożdżach i zaczyna stawać przy meblach, więc oczy mam do około głowy. Sprzedaliśmy nasze mieszkanie, czekamy na klucze do mieszkania które kupiliśmy, a teraz mieszkamy u rodziców. W między czasie wszystkich dopadła koronka (mnie nie, albo przeszłam bezobjawowo) i wylądowaliśmy na kwarantannie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 09:31   #3081
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Ja wczoraj oglądałam filmu Chicco i najbardziej sensowny wydał mi się model magic, taki zasuwany do samego dołu. Warto wziąć pod uwagę swoje łóżko, moje jest dość niskie i wydaje mi się, że np. przy odchylanym dream nie byłoby mi poręcznie. Doszłam też do wniosku, że przydałby mi się baby hug. Trzymałabym go na dole, na podłodze spokojnie można go przesuwać. Jak na złość nie ma fajnych opcji na lokalnym olx.

Dzisiaj nad ranem kot stanął mi łapką na brzuchu i się przestraszyłam. Teoretycznie nic nie powinno się stać, ale kto wie. Na szczęście reakcja Bobka była szybka i w tym samym miejscu poszły dwa kopnięcia/uderzenia rączką już sobie wyobrażałam, że koteł wgniótł mu główkę 🤯

Dzisiaj mam 5 dzień pracy z domu i jest masakra, już jest 10 a ja praktycznie nic nie zrobiłam :/ ale pierwsze dni miałam dość intensywne.

Dobrze, że coraz więcej z nas ma dobre wieści z połówkowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie oglądaliśmy z TŻ ostatnio ten model i niby fajny ale ten bok nie można było zsunąć do końca, zostawało tak z 7-8cm. Super jest to że ma kółka a mi na tym bardzo zależy bo będę chciała przemieszczać ja po mieszkaniu. Niestety z Chicco był tylko ten model w sklepie i nie mogliśmy zobaczyć jak wyglądają inne
Z baby hug później można zrobić coś jakby krzesełko?
Nie no spokojnie na pewno wszystko jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:07   #3082
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Też myślę o baby hug, i szukam okazji Planujesz tylko dostawkę czy standardowe łóżeczko również?

Ja wczoraj pierwszy raz 'widziałam' ruchy do tej pory czułam takie delikatne puknięcia, ale jak przyłożyłam rękę to wtedy nic , a wczoraj leżę wieczorem na łożku, oglądam tv , spojrzałam na brzuch i widziałam nagłe wybrzuszenie z lewej strony, wow To takie pocieszenie przy tej naszej kwarantannie , ze choć nie widziałam dziecka od 1,5 miesiąca to ono samo mi pokazuje , że chyba wszystko jest ok
Na razie tylko dostawę, jak z nich wyrośnie to wstawię łóżeczko. Problem jest taki, że sypialnie mam na piętrze, więc na parterze też muszę coś mieć. Myślałam o łóżeczku turystycznym, ale na pierwsze miesiące ono będzie za niskie. Muszę poszukać, czy jakaś inna firma ma sprzęty tego typu. Ewentualnie mogłabym mieć kosz Mojżesza na stojaku. W listopadzie chcę się tym zająć, a zakupy planuję troszkę później, żeby gwarancje nie uciekały, może jakieś rabaty, wyprzedaże się trafią.

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
U nas wszystko dobrze. Na początku ciąży miałam dużego krwiaka, który na szczęście się wchłonął. Mój synek Antek rośnie jak na drożdżach i zaczyna stawać przy meblach, więc oczy mam do około głowy. Sprzedaliśmy nasze mieszkanie, czekamy na klucze do mieszkania które kupiliśmy, a teraz mieszkamy u rodziców. W między czasie wszystkich dopadła koronka (mnie nie, albo przeszłam bezobjawowo) i wylądowaliśmy na kwarantannie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że ciebie to ominęło.

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
No właśnie oglądaliśmy z TŻ ostatnio ten model i niby fajny ale ten bok nie można było zsunąć do końca, zostawało tak z 7-8cm. Super jest to że ma kółka a mi na tym bardzo zależy bo będę chciała przemieszczać ja po mieszkaniu. Niestety z Chicco był tylko ten model w sklepie i nie mogliśmy zobaczyć jak wyglądają inne
Z baby hug później można zrobić coś jakby krzesełko?
Nie no spokojnie na pewno wszystko jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A widzisz mi się wydawało, że ono prawie całkiem się zasuwało. Na pewno wygodniej niż dream, ale w nim jest fajniejsza kołyska...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:34   #3083
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Ja wczoraj oglądałam filmu Chicco i najbardziej sensowny wydał mi się model magic, taki zasuwany do samego dołu. Warto wziąć pod uwagę swoje łóżko, moje jest dość niskie i wydaje mi się, że np. przy odchylanym dream nie byłoby mi poręcznie. Doszłam też do wniosku, że przydałby mi się baby hug. Trzymałabym go na dole, na podłodze spokojnie można go przesuwać. Jak na złość nie ma fajnych opcji na lokalnym olx.

Dzisiaj nad ranem kot stanął mi łapką na brzuchu i się przestraszyłam. Teoretycznie nic nie powinno się stać, ale kto wie. Na szczęście reakcja Bobka była szybka i w tym samym miejscu poszły dwa kopnięcia/uderzenia rączką już sobie wyobrażałam, że koteł wgniótł mu główkę 🤯

Dzisiaj mam 5 dzień pracy z domu i jest masakra, już jest 10 a ja praktycznie nic nie zrobiłam :/ ale pierwsze dni miałam dość intensywne.

Dobrze, że coraz więcej z nas ma dobre wieści z połówkowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój synek spał ostatnio obok mnie i nogą szturnął mnie w brzuch. Też się niezle wystraszyłam ale czuję ruchy więc mam nadzieję, że wszystko jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Też myślę o baby hug, i szukam okazji Planujesz tylko dostawkę czy standardowe łóżeczko również?

Ja wczoraj pierwszy raz 'widziałam' ruchy do tej pory czułam takie delikatne puknięcia, ale jak przyłożyłam rękę to wtedy nic , a wczoraj leżę wieczorem na łożku, oglądam tv , spojrzałam na brzuch i widziałam nagłe wybrzuszenie z lewej strony, wow To takie pocieszenie przy tej naszej kwarantannie , ze choć nie widziałam dziecka od 1,5 miesiąca to ono samo mi pokazuje , że chyba wszystko jest ok
Super, to jest cudowny moment!! Chociaż przy końcu ciąży jak ten brzuch dosłownie faluje to już jest mniej przyjemnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
U nas wszystko dobrze. Na początku ciąży miałam dużego krwiaka, który na szczęście się wchłonął. Mój synek Antek rośnie jak na drożdżach i zaczyna stawać przy meblach, więc oczy mam do około głowy. Sprzedaliśmy nasze mieszkanie, czekamy na klucze do mieszkania które kupiliśmy, a teraz mieszkamy u rodziców. W między czasie wszystkich dopadła koronka (mnie nie, albo przeszłam bezobjawowo) i wylądowaliśmy na kwarantannie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo zdrowia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:39   #3084
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Na razie tylko dostawę, jak z nich wyrośnie to wstawię łóżeczko. Problem jest taki, że sypialnie mam na piętrze, więc na parterze też muszę coś mieć. Myślałam o łóżeczku turystycznym, ale na pierwsze miesiące ono będzie za niskie. Muszę poszukać, czy jakaś inna firma ma sprzęty tego typu. Ewentualnie mogłabym mieć kosz Mojżesza na stojaku. W listopadzie chcę się tym zająć, a zakupy planuję troszkę później, żeby gwarancje nie uciekały, może jakieś rabaty, wyprzedaże się trafią.


Super, że ciebie to ominęło.


A widzisz mi się wydawało, że ono prawie całkiem się zasuwało. Na pewno wygodniej niż dream, ale w nim jest fajniejsza kołyska...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie my też mamy niskie łóżko i chciałam coś zsuwane do końca a u tych z Chicco chyba we wszystkich modelach zostaje te 7-8cm TŻ jest bardzo za tymi Chicco bo na forum dla tatusiów sporo facetów poleca i opisuje jako te najbardziej stabilne ale myślałam żeby jeszcze popatrzeć na KinderKraft bo też mają wysokie oceny i jakieś specjalne zabezpieczenia przed przypadkowym złożeniem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:57   #3085
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Właśnie my też mamy niskie łóżko i chciałam coś zsuwane do końca a u tych z Chicco chyba we wszystkich modelach zostaje te 7-8cm TŻ jest bardzo za tymi Chicco bo na forum dla tatusiów sporo facetów poleca i opisuje jako te najbardziej stabilne ale myślałam żeby jeszcze popatrzeć na KinderKraft bo też mają wysokie oceny i jakieś specjalne zabezpieczenia przed przypadkowym złożeniem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak pisałam, te poszukiwaniu zostawiam sobie na czas jak przejdę na L4, czyli jeszcze 6dni jupi! Jeśli znajdziesz coś do tego czasu, to daj znać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 11:06   #3086
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Jak pisałam, te poszukiwaniu zostawiam sobie na czas jak przejdę na L4, czyli jeszcze 6dni jupi! Jeśli znajdziesz coś do tego czasu, to daj znać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znajdę pewnie sporo ale z decyzyjnością u mnie niestety słabo
Ja w ogóle zastanawiam się jak ogarnąć cała wyprawkę🤦 TŻ się śmieje że będziemy kupować wszystko na ostatnią chwilę bo ja się wczesniej na nic nie będę mogła zdecydować a miesiąc przed porodem już po prostu będzie trzeba i koniec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 11:25   #3087
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Mam podobnie, u mnie może czekolada leżeć miesiącami, średnio raz na pół roku jakas zachcianka, ale chipsów nie odmawiam i miałam właśnie takie niesamowite parcie teraz. Miałam podobnie przy pierwszym Synku na przełomie 6 miesiąca, trwało to 2 tyg. Potem podobnie jak teraz wróciło do normy. Ciekawe to jest, skąd takie smaki? Żadnych innych smaków nigdy nie miałam, wszystko normalnie.

Wczoraj mój gin uspakajał mnie, żebym się nie stresowała wielkością główki (jest o 2 tyg do przodu), bo dziecko właściwie zaczyna porządnie rosnąć po 30 tygodniu. Ale ja mam w głowie pierwszy poród Syna i On też cała ciążę z pomiarów miał sporą główkę i nad nią bardzo się namęczyłam. Miał obwód 37. 5 cm, gdzie statystycznie to ok 33-35 norma. A wiadomo, że w tamtym miejscu to jest spora różnica 2 cm
Dlatego w ostatnich tyg będę podejmować decyzje o cesarce, bo i tak jeśli waga przekroczy 4kg, to na bank biorę cesarkę. Na szczęście w Niemczech cesarka może być na życzenie.
Chciałabym tego uniknąć, bo jednak wolę sn, ale nie chce ryzykować dlatego wolę zacząć w głowie pozwolić sobie poukładać tą opcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ulala, sporą główkę miał synek. Dzielna mamuśka! Moja córka miała 34cm i jak sobie pomyślę, że miałaby mieć główkę chociaż o pół cm większą, to łapie mnie przerażenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 11:43   #3088
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Ulala, sporą główkę miał synek. Dzielna mamuśka! Moja córka miała 34cm i jak sobie pomyślę, że miałaby mieć główkę chociaż o pół cm większą, to łapie mnie przerażenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze a ja nie pamiętam jaką miał główkę. Finalnie okazał się 4100kg 58 cm dzieckiem ale to dopiero po porodzie SN

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 11:45   #3089
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Z serii głupich pytań🤦 czym jest SN?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 11:48   #3090
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Z serii głupich pytań🤦 czym jest SN?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poród siłami natury

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Mój miał 34 cm obwodu glowki, a na usg wychodziła duża, ale jakoś był ułoży tak, że zaburzyło trochę pomiary. Ważył 3310, a też szacowano koło 4 kg. Tyle, że u mnie finalnie było cc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.