Jaki to podkład?? Pomóżcie !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-12, 10:51   #1
Pauleena
Rozeznanie
 
Avatar Pauleena
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 847

Jaki to podkład?? Pomóżcie !!


Witam wszystkie wizażanki... mam 18 lat i nie używam podkładu ponieważ nigdy nie moge go dobrze rozprowadzić i czuje sie sztucznie... próbowałam już kilku rodzaji podkładu... chciałabym kupić sobie jakiś żeby zakryć "niedoskonałości" i żebym nie czuła sie w nim jak "matowa" lala znalazłam fotki, na których użyty został świetny podkład, a mianowicie chodzi mi o efekt takiej błyszczącej buzi... napewno trzeba użyć nie jednego produktu żeby taki efekt otrzymać ale prosze o pomoc w odnalezieniu takiego kosmetyku, który rozświetlałby tak twarz... oto fotki, na których świetnie widać o co mi chodzi
Z góry dziękuje !!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przezlo_ocy_03[1].JPG (80,1 KB, 174 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upssss.jpg (115,0 KB, 155 załadowań)

Edytowane przez Pauleena
Czas edycji: 2006-12-31 o 13:33
Pauleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 11:41   #2
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

one maja rozświetlacz. Podkładów masz wiele na rynku i wystarczy wejsc do sklepu z kosmetykami i każda inteligentna sprzedawczyni ci doradzi ale podkład to jedno a to co te gwiazdki mają na buzi to drugie. Ja do takiego efektu używałam przeważnie rozświetlacza Revlonu. Dostaniesz je w kilku odcieniach, od złotego po różowawy. Nakładasz go na podkład i buźka się świeci w ten sposób Problem tylko że Revlon nie jest łatwy do znalezienia w tym kraju
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 11:51   #3
agus86
Zadomowienie
 
Avatar agus86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 037
GG do agus86
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Faktycznie, taki mega-efektywny look :p uzyskasz jedynie dzieki rozświetlaczowi. Ale delikatniejszy efekt otrzymasz za pomoca jakiegos rozświetlającego podkładu Za dobrze sie na nich nie znam, bo stawiam raczej na mat ale ostatnio wpadła w moje ręce próbka nowego podkładu rimmela- recover. I musze powiedzieć że faktycznie rozświetla twarz, ale nie jakoś nachalnie, ale właśnie delikatnie No ale wybór należy już do Ciebie
agus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 12:27   #4
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

tak polecam rowniez Rimmel Recover sama go mam i sprawuje sie swietnie , dodatkowo by skora na twarzy byla taka sniada jak ma ta mary Kate to zastosuja lekki samoopalacz a na to ten podklad rimmela ja tak robie i jestem zadowolona z efketow
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 12:43   #5
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Ja polecam max factor "sheer radiance" by colour adapt. Posiadam ciemną 130tkę ( shimmering bronze). Chociaż kolor jest ciemniejszy od mojej karnacji to idealnie się wtapia. Jest to lekki podkład, który raczej nie zakrywa wielkich niedoskonałosci, ale super rozświetla- efekt dużo mocniejszy niż po rimmelu.
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 13:23   #6
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Rimmel Recover
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 14:23   #7
Pauleena
Rozeznanie
 
Avatar Pauleena
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 847
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

dzięki dziewczyny za rade... nie znam sie za bardzo na podkładach bo ich nie używam ale czas zacząć... a jeśli chodzi o doradzanie w sklepach to wole nie ryzykować (jak szłam na studniówke chciałam kupić kolorowy brokat do włosów a facetka sprzedała mi jakiś żółty spray - masakra ) ile mniej więcej kosztuje ten Rimmel Recover?? kupie sobie te kosmetyki, które polecacie i zobacze jaki będzie efekt... boje sie, jeżeli chodzi o odcień, nie chce wyglądać sztucznie... chyba będę musiała sie zdać na sprzedawczynie ale myśle, że jakiś jasny beż byłby dobry... o ile taki odcień jest
Pauleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-13, 14:30   #8
Pauleena
Rozeznanie
 
Avatar Pauleena
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 847
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Cytat:
Napisane przez czuczenka
tak polecam rowniez Rimmel Recover sama go mam i sprawuje sie swietnie , dodatkowo by skora na twarzy byla taka sniada jak ma ta mary Kate to zastosuja lekki samoopalacz a na to ten podklad rimmela ja tak robie i jestem zadowolona z efketow
czyli najpierw samoopalacz na twarz a później podkład... a kolor twarzy nie za bardzo różni sie od reszty ciała ?? właśnie najbardziej chodzi mi o to żeby nie było widać wielkiej różnicy... a jakiego samoopalacza używasz ?? masz może jakies zdjątko jaki efekt otrzymujesz po złączeniu tych dwóch kosmetyków ??
Pauleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 14:32   #9
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Kup sobie rozświetlacz z avonu( są w 2 kolorach - beżowym i różowym) i zmieszaj z normalnym podkładem. Będzie efekt rozświetlenia. A jeśli chcesz więcej, to jeszcze trochę na podklad i gotowe.
W promocji kosztuje 9,90.
A dobrym i nie tworzącym maski podkładem jest antybakteryjny Soraya.
__________________
W zamęcie myśli
upadam na samo dno
serca...
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 14:38   #10
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Rozswietlacze, podkłady rozświetlające : Nivea Lumillusion ( allegro ok 20 zł ) Revlon ( a nallegro ok 40 zł, w sklepie będzie drożej) Rimmel Recover ( ostatnio widziałam w rossmanie za 28 zł) Rozswietlacze ma tez Avon.
Musisz pamiętac , że mają one tendencję do pokreslania niedoskonałości, więc jesli chcesz cos ukryć, polecam użyć najpier jakiegoś innego podkładu , a rozświetlacza na miejse które chcesz wyeksponowac np na policzki.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 14:53   #11
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Cytat:
Napisane przez Pauleena
d ile mniej więcej kosztuje ten Rimmel Recover?? kupie sobie te kosmetyki, które polecacie i zobacze jaki będzie efekt... boje sie, jeżeli chodzi o odcień, nie chce wyglądać sztucznie... chyba będę musiała sie zdać na sprzedawczynie ale myśle, że jakiś jasny beż byłby dobry... o ile taki odcień jest
Ten podkład widziałam wczoraj w Tesco na stoisku Rimmel-a za 27,99zł.
Są jasne odcienie (sprawdzałam, bo sama mam jasną karnację)
Najlepiej popróbuj sobie na policzku czy linii żuchwy (bo jednak na dłoni to nie to samo i mozesz dobrać zły odcień).
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-13, 14:56   #12
Lucy14
Raczkowanie
 
Avatar Lucy14
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 207
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

A ja na lato mialam rozswietlajaca emulsje po opalaniu i sobie nia buzie smaruje czasami fajny efekt- wyrownany kolorek i blysk http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4584 to jest ten balsamik
Lucy14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 17:32   #13
Pauleena
Rozeznanie
 
Avatar Pauleena
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 847
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Cytat:
Napisane przez primavera
Ten podkład widziałam wczoraj w Tesco na stoisku Rimmel-a za 27,99zł.
Są jasne odcienie (sprawdzałam, bo sama mam jasną karnację)
Najlepiej popróbuj sobie na policzku czy linii żuchwy (bo jednak na dłoni to nie to samo i mozesz dobrać zły odcień).
ok, wiec zanim kupie cokolwiek sprawdze na policzku, bo faktycznie nawet jak sprawdzałam podkład matujący mojej siostry na dłoni to wyglądał rewelacyjnie, ładnie wtopił sie w skóre i nie było widać różnicy pomiędzy nim a skórą a na twarzy... istna maska... nie wiem dlaczego tak jest i właśnie przez efekt "maski" nie używam żadnych podkładów
Pauleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 18:14   #14
Pauleena
Rozeznanie
 
Avatar Pauleena
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 847
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

a pozwólcie, że jeszcze zapytam czym najczęściej rozprowadzacie podkład... taką gąbeczką ?? i czy szyje też smarować ??
Pauleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 18:30   #15
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Cytat:
Napisane przez Pauleena
a pozwólcie, że jeszcze zapytam czym najczęściej rozprowadzacie podkład... taką gąbeczką ?? i czy szyje też smarować ??
Ja palcami. Szyję omijam. Ale używam podkładu w kolorze mojej skóry i dlatego nie widać różnicy między twarzą a nią.
__________________
W zamęcie myśli
upadam na samo dno
serca...
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 19:22   #16
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Cytat:
Napisane przez Pauleena
a pozwólcie, że jeszcze zapytam czym najczęściej rozprowadzacie podkład... taką gąbeczką ?? i czy szyje też smarować ??
Ja palcami i szyję też
Tzn nie całą szyję, ale "zaciągam" podkład z twarzy na szyję; nawet mimo tego, iż zawsze mam dobrany do cery.
(Nie ma nic gorszego, niż taka nagle kończąca się opalanizna na linii żuchwy i blada szyja- zwłaszcza jak ktoś używa bardzo ciemnego podkładu)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 19:30   #17
Pauleena
Rozeznanie
 
Avatar Pauleena
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 847
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Cytat:
Napisane przez primavera
Ja palcami i szyję też
Tzn nie całą szyję, ale "zaciągam" podkład z twarzy na szyję; nawet mimo tego, iż zawsze mam dobrany do cery.
(Nie ma nic gorszego, niż taka nagle kończąca się opalanizna na linii żuchwy i blada szyja- zwłaszcza jak ktoś używa bardzo ciemnego podkładu)
zgadzam sie z Tobąw 100% !! i wiecie co dziewczyny... doszłam do wniosku, że zraziłam sie do podkładów właśnie przez to, że zawsze kupowałam za ciemny odcień i dlatego lądowały one w śmietniku prędzej niż sie skończyły... będę musiała dobraćw końcu odpowiedni kolor, myśle, że rozświetlające to dobre rozwiązanie
Pauleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 19:48   #18
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Cytat:
Napisane przez Pauleena
że zraziłam sie do podkładów właśnie przez to, że zawsze kupowałam za ciemny odcień i dlatego lądowały one w śmietniku prędzej niż sie skończyły... będę musiała dobraćw końcu odpowiedni kolor, myśle, że rozświetlające to dobre rozwiązanie
Spokojnie popróbuj w sklepie; jeśli sprzedawczyni nie będzie pomocna - idź do drugiego, gdzie może będzie sympatyczniejsza pani (ja też nie lubię testować kosmetyków, gdy ekspedientka patrzy na mnie wilkiem).

Najlepiej rozetrzyj na linii żuchwy i podejdx do okna (często kolory zupełnie inaczej wyglądają w świetle dziennym a sztucznym).
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 21:25   #19
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Max Factor ma dobre podkłady rozświetlające. Ja mam jeden w kolorze naturalnym i daje właśnie taki efekt jak na tych zdjęciach. Jest przy tym bardzo trwały . Też nie używam gąbeczki tylko palce .
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-13, 22:07   #20
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

ja mam taką buźke jak wykremuje dobrze twarz i nałoże na nią emulsje rozświetlającą Revlonu wymieszaną z odrobiną podkładu Colorstay Stay Natural Makeup... ten rimmelowski też jest fajny ale jednak moim nr 1 jest Colorstay

ale też wystarczy rozświetlający kremem koloryzującym Avonu i na to puder brązujący (ja używam ziemie słoneczną)- ostatnio to mój zestawik którym sie maluje

p.s. j.lo i ta druga na zdjęciu mają niezłą tapete na buzi... i brzydko nałożoną
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 11:44   #21
Pauleena
Rozeznanie
 
Avatar Pauleena
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 847
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Cytat:
Napisane przez Dolly
ja mam taką buźke jak wykremuje dobrze twarz i nałoże na nią emulsje rozświetlającą Revlonu wymieszaną z odrobiną podkładu Colorstay Stay Natural Makeup... ten rimmelowski też jest fajny ale jednak moim nr 1 jest Colorstay

ale też wystarczy rozświetlający kremem koloryzującym Avonu i na to puder brązujący (ja używam ziemie słoneczną)- ostatnio to mój zestawik którym sie maluje

p.s. j.lo i ta druga na zdjęciu mają niezłą tapete na buzi... i brzydko nałożoną
hmm... będę musiała poeksperymentować
J.Lo rzeczywiście ma dużo tapety na twarzy, ale makijaż Olsenki bardzo mi sie spodoba...
Pauleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 21:45   #22
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Wydaje mi się Pauleeno, że powinnaś nakładać na buzią (jak już kupisz wszystko co trzeba) mniej kosmetyków niż mają na buziach Lopezka i Olsenka, bo one muszą mieć kilo tapety na buziach żeby pięknie wychodzić na zdjęciach Ze swojej strony polecam Hydralight jako podkład a z rozświetlaczy używam tylko sypkie albo prasowane (dopiero zamierzam testować ten z Avonu, więc wtedy się wypowiem). Dziewczyny chwalą też Revlona- nie mam, nie testowałam, ale zaufałabym Dolly
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 15:31   #23
Pauleena
Rozeznanie
 
Avatar Pauleena
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 847
Dot.: Jaki to podkład?? Pomóżcie !!

Marigold19 masz racje... zresztą nie miałam nawet zamiaru nakładać aż tyle tapety na twarz, bo chodzi mi o uzyskanie jak najbardziej naturalnie wyglądającego makijażu, moim jedynym wymogiem jest taka świecąca buzia
Pauleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.