Pm 2020. - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-28, 07:35   #3061
_PinkLips
Zakorzenienie
 
Avatar _PinkLips
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5 490
Dot.: Pm 2020.

Ja noszę pierścionek na prawej dłoni. Potem zmienię na lewą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_PinkLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-28, 08:27   #3062
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Zamówiłam wczoraj próbki zaproszeń, zobaczymy co to przyjdzie, bo na razie tylko z jednej firmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-28, 09:42   #3063
_PinkLips
Zakorzenienie
 
Avatar _PinkLips
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5 490
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Zamówiłam wczoraj próbki zaproszeń, zobaczymy co to przyjdzie, bo na razie tylko z jednej firmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pochwal się jak przyjdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_PinkLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-28, 10:17   #3064
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez _PinkLips Pokaż wiadomość
Pochwal się jak przyjdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że dotrą na mój tygodniowy pobyt w Polsce, bo kolejną wizytę planuję dopiero jesienią i wtedy chcemy już zamawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-29, 16:59   #3065
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm 2020.

Ja już po weselu przyjaciółki i jestem zachwycona sala, organizacja na tip top, wszystko przypilnowane, jedzenia multum pyszne jak cholera i nawet czesala mnie jak się okazała ta sama fryzjerka która będzie cześć mnie także z tego też jestem zadowolona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-01, 10:03   #3066
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pm 2020.

Dziewczyny proszę doradzcie,bo już zgłupiałam. Czy naprawdę koniecznie trzeba zamawiać dekoratorke lub florystke? Ja planuję minimum zbędnych wydatków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-01, 10:20   #3067
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę doradzcie,bo już zgłupiałam. Czy naprawdę koniecznie trzeba zamawiać dekoratorke lub florystke? Ja planuję minimum zbędnych wydatków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie planuję.
Dekoracją mogę się zająć sama z mamą. Kwestia zamówienia kwiatów i ozdób. A planuję raczej nie szaleć, bo nasza sala już sama w sobie jest dość dekoracyjna, więc odpadają ścianki itp. tylko kwestia stołów. Szaleństwa w kwestii kościoła też nie planuję, na godzinę to nawet nie ma sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-01, 10:43   #3068
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ja nie planuję.
Dekoracją mogę się zająć sama z mamą. Kwestia zamówienia kwiatów i ozdób. A planuję raczej nie szaleć, bo nasza sala już sama w sobie jest dość dekoracyjna, więc odpadają ścianki itp. tylko kwestia stołów. Szaleństwa w kwestii kościoła też nie planuję, na godzinę to nawet nie ma sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też o tym właśnie myślałam. Że zamówię sama kwiaty jeśli już. Sala sama w sobie jest dekoracyjna.

No i kwestia prezencikow dla gości. Czy tylko ja nie mam zamiaru zamawiac i wydawać pieniędzy na głupoty? Goście otrzymają po kawałku ciasta jak będą wychodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-01, 10:48   #3069
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Też nie planuję żadnych "prezencików", jest to absolutnie zbędne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-01, 10:52   #3070
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Też o tym właśnie myślałam. Że zamówię sama kwiaty jeśli już. Sala sama w sobie jest dekoracyjna.

No i kwestia prezencikow dla gości. Czy tylko ja nie mam zamiaru zamawiac i wydawać pieniędzy na głupoty? Goście otrzymają po kawałku ciasta jak będą wychodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie będą jakieś mini słodkości przy talerzykach, ale pudełeczka robię sama a do środka jakieś rafaello ale u mnie nie będzie ciasta na dowiedzenia

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-01, 14:10   #3071
Zoykaaa
Raczkowanie
 
Avatar Zoykaaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 73
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Też o tym właśnie myślałam. Że zamówię sama kwiaty jeśli już. Sala sama w sobie jest dekoracyjna.

No i kwestia prezencikow dla gości. Czy tylko ja nie mam zamiaru zamawiac i wydawać pieniędzy na głupoty? Goście otrzymają po kawałku ciasta jak będą wychodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Również nie planuje żadnych prezencikow dla gości, ale florystke będę zamawiać, właśnie jestem na etapie szukania najlepszej oferty. Teoretycznie nie musiałabym, bo też sala ładna i dosc na 'bogato', ale po prostu chce, żeby było ładnie i spójnie jakąś ładną ścianka za naszym stołem, kwiaty na stoły gości, dekoracja samochodu. Co do kościoła to na razie nic nie zamawiam, bo w nasz dzień oprócz naszego są jeszcze dwa inne śluby przed nami, więc to pewnie będziemy musieli się dogadać z innymi PM. Ale również jestem zdania że w kościele nie ma co szaleć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zoykaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-01, 14:31   #3072
_PinkLips
Zakorzenienie
 
Avatar _PinkLips
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5 490
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Też o tym właśnie myślałam. Że zamówię sama kwiaty jeśli już. Sala sama w sobie jest dekoracyjna.

No i kwestia prezencikow dla gości. Czy tylko ja nie mam zamiaru zamawiac i wydawać pieniędzy na głupoty? Goście otrzymają po kawałku ciasta jak będą wychodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie planuje prezencikow dla gości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_PinkLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-01, 14:58   #3073
Kasia08204
Raczkowanie
 
Avatar Kasia08204
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 135
Dot.: Pm 2020.

My na sali nie mamy w cenie żadnych dekoracji, więc wzięliśmy dekoratorkę i ona się nam zajmie tym żeby to wyglądało fajnie i spójnie- czy to będą kwiaty, czy świece itp. to się jeszcze okaże, ale chcieliśmy oboje żeby jednak coś się na tej sali działo. Inna sprawa że w naszym przypadku opcja bez dekoratorki oznaczałaby przystrajanie sali samemu w dniu ślubu z rana, a na to się absolutnie nie chciałam pisać. Ciast raczej nie będziemy dawać więc też będziemy przygotowywać jakieś drobne upominki dla gości. Co do kościoła to odpuszczamy, na jedną godzinę to nie warto, a kościoły same w sobie są przecież ładne.
Kasia08204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-02, 11:09   #3074
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

U nas właścicielka sali jest jednocześnie dekoratorką, więc jeszcze mamy ewentualnie taką opcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

A syn właścicieli jest barmanem, full opcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-02, 16:53   #3075
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Pm 2020.

Hej,
My nie planujemy prezencików na stołach. Będzie ciasto i alkohol na pożegnanie i jakieś cukierki pod Kościołem przy życzeniach.
Dekoratorkę bierzemy, bo nie będę mieć czasu w sobotę na strojenie Kościoła czy sali. Nie wyobrażam sobie tego. Dekoracja Kościoła nie jest moim zdaniem na godzinę. Środek Kościoła może i tak, ale kwiaty na ołtarzu i obok ołtarza przecież zostaną. U nas nie zabiera się kwiatów z dekoracji, bo po co, będą zdobić Kościół.
Na sali mamy słabą ścianę za PM, w zasadzie to żadnej dekoracji ścianki tam nie ma a chcemy mieć ładne zdjecia to i ściankę ktoś musi przygotować i udekorować. Bedziemy mieć kwiaty na stołach w cenie sali, ale nie wiem czy je zostawimy i udekorujemy tylko stół PM, czy całą salę.

Edytowane przez vilka1
Czas edycji: 2019-05-02 o 16:54
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-03, 10:08   #3076
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Pm 2020.

My wczoraj wymysliliśmy, że będziemy mieć styl rustykalny. Prezentem dla gości będą małe słoiczki miodu z podziękowaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-04, 09:52   #3077
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Styl rustykalny mi się bardzo podoba, ale nasza sala jest w stylu glamour.
Oczywiście najbardziej podobały mi się sale rustykalne, ale ich ceny już nieco mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-04, 11:37   #3078
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Pm 2020.

U nas sala jest w stylu rustykalnym. Cegła itp. my sami stroimy salę. Jest tak ładna sama w sobie, że zamówiliśmy tylko bukiety na stoły. Stojaki do bukietów robimy sami. Dodatkowo bluszcz i ruskus, a z kwiatów to eustoma. Na ściankę mamy woal, kurtynę LED i gałązki ruskusu. Wszystko bardzo niskim kosztem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-04, 13:03   #3079
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Ja uderze do małego jubilera na mieście, żadne sieciowki bo ceny za markę maja 2 razy takie a złoto ta sama próba
My też mamy zamiar kupić obrączki u lokalnego jubilera- tego samego, u którego mój tż kupował pierścionek zaręczynowy.

Chcemy jak najbardziej klasyczne, z żółtego złota.
Po ślubie pierścionek planuję przełożyć na serdeczny palec lewej ręki ale coś czuję, że ciężko będzie mi się przestawić

Cytat:
Napisane przez _PinkLips Pokaż wiadomość
Ile przed ślubem chcecie kupić obrączki?
Ja początkowo myślałam, żeby kupić już w tym roku, żeby choć ten wydatek nam odpadł, ale rok temu straciłam w niedługim czasie sporo kilogramów i boję się, że przez moje problemy zdrowotne scenariusz mógłby się powtórzyć
Pewnie pójdziemy na początku przyszłego roku i zorientujemy się, co i jak

Póki co- szukamy innej knajpy na poślubny obiad Tam, gdzie początkowo chcieliśmy, okazało się, że ceny są dla nas zbyt wysokie.
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-04, 16:07   #3080
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
U nas sala jest w stylu rustykalnym. Cegła itp. my sami stroimy salę. Jest tak ładna sama w sobie, że zamówiliśmy tylko bukiety na stoły. Stojaki do bukietów robimy sami. Dodatkowo bluszcz i ruskus, a z kwiatów to eustoma. Na ściankę mamy woal, kurtynę LED i gałązki ruskusu. Wszystko bardzo niskim kosztem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie salq w takim stylu bierze za podstawowy pakiet prawie 300zł za osobę... Do tego 3000zł za sam wynajem sali! Z czymś takim się nie spotkałam. Więc zrezygnowałam ze swoich marzeń ;p
Dodam jeszcze, że menu było w stylu ąę, a my potrzebujemy polskiej klasyki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-04, 16:20   #3081
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
U mnie salq w takim stylu bierze za podstawowy pakiet prawie 300zł za osobę... Do tego 3000zł za sam wynajem sali! Z czymś takim się nie spotkałam. Więc zrezygnowałam ze swoich marzeń ;p
Dodam jeszcze, że menu było w stylu ąę, a my potrzebujemy polskiej klasyki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nas cały wystroj wyjdzie około 1000 zł. Florystka bierze 50 zł za kompozycje na stojak, 100 zł na prezydialny, 100 zł kompozycja przed ołtarz, bukiet ślubny 100 zł, butonierki po 20 zł. Resztę robimy sami i w te koszty wchodza- materiały na stojaki, tiule, wstążki, butla z helem, balony, woal, kurtyna LED, ruskus do dekoracji, sztalugi na tablice przed wejście, ozdoby na samochód itp.

Znajoma bierze ślub w tym roku i płaci 2800 zł za sale i 800-1000 zł za kościół. Bukiet, samochód i butonierki płatne dodatkowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-05, 15:49   #3082
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Pm 2020.

My właśnie jesteśmy na etapie szukania florystki. Do dekoracji kościoła potrzebujemy na pewno. Mamy dużą katedrę i trzeba ją trochę rozjaśnić. Biały dywan, świece... Ale mamy zagwostkę co do sali. Sala nam oferuje w cenie kwiaty i dekoracje. O ile kwiaty zazwyczaj są spoko, to dekoracje takie sobie. Mi się marzy złoto...duzo złota a sala raczej takie rustykalne dodatki ma... No ogólnie nie w moim stylu. No i znaleźliśmy florystykę, która robiła dekoracje i kwiaty na naszej sali i sala wtedy zwraca kasę za to, że młodzi nie wzięli kwiatów i tak dalej.. Czekamy na wycenę. Jak będzie mega drogo, to weźmiemy sam kościół a na sali coś ogarniemy sami.
Druga kwestia... Świadkowie. Masakra. Ja nie mam rodzeństwa, mam dwie bliższe kuzynki z którymi całe życie mam kontakt. Mój narzeczony ma siostrę i nie do końca pelnosprawnego brata na umyśle. Siostra ma dwoje dzieci, chłopczyk teraz 2 lata i córka 4 miesiące. No i oni nie mają rodziców, niby kontakt taki średni ale uważają, że nikogo więcej nie mają i nie wyobrażają sobie żeby ona nie była świadkowa. Byliśmy na weselu gdzie świadkowa miała JEDNO dziecko i Panna młoda nie była do końca zadowolona ze świadkowej. Siostra Tz w ogóle jakby z innego świata. Nie przeszkadza jej, że na przykład zniknie na 2h odwieźć dzieci. Na ubieranie się młodego chce ciągnąć te dzieci, męża, brata... Jakby nie mogli później dojechać. I tak dalej. Ja sobie to wyobrażam trochę inaczej i strasznie się o to teraz klocimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pelargonie
Czas edycji: 2019-05-05 o 15:50
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-05, 16:50   #3083
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
My właśnie jesteśmy na etapie szukania florystki. Do dekoracji kościoła potrzebujemy na pewno. Mamy dużą katedrę i trzeba ją trochę rozjaśnić. Biały dywan, świece... Ale mamy zagwostkę co do sali. Sala nam oferuje w cenie kwiaty i dekoracje. O ile kwiaty zazwyczaj są spoko, to dekoracje takie sobie. Mi się marzy złoto...duzo złota a sala raczej takie rustykalne dodatki ma... No ogólnie nie w moim stylu. No i znaleźliśmy florystykę, która robiła dekoracje i kwiaty na naszej sali i sala wtedy zwraca kasę za to, że młodzi nie wzięli kwiatów i tak dalej.. Czekamy na wycenę. Jak będzie mega drogo, to weźmiemy sam kościół a na sali coś ogarniemy sami.
Druga kwestia... Świadkowie. Masakra. Ja nie mam rodzeństwa, mam dwie bliższe kuzynki z którymi całe życie mam kontakt. Mój narzeczony ma siostrę i nie do końca pelnosprawnego brata na umyśle. Siostra ma dwoje dzieci, chłopczyk teraz 2 lata i córka 4 miesiące. No i oni nie mają rodziców, niby kontakt taki średni ale uważają, że nikogo więcej nie mają i nie wyobrażają sobie żeby ona nie była świadkowa. Byliśmy na weselu gdzie świadkowa miała JEDNO dziecko i Panna młoda nie była do końca zadowolona ze świadkowej. Siostra Tz w ogóle jakby z innego świata. Nie przeszkadza jej, że na przykład zniknie na 2h odwieźć dzieci. Na ubieranie się młodego chce ciągnąć te dzieci, męża, brata... Jakby nie mogli później dojechać. I tak dalej. Ja sobie to wyobrażam trochę inaczej i strasznie się o to teraz klocimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam jedną radę powiedzieć głośno i wyraźnie że to wasze wesele i to wy decydujecie i czy się z tym zgadzają czy nie to mają to przyjąć do wiadomości i nie wpierdzielac się. Ja mam siostrę starsza, tż jest jedynakiem, z siostrą jakiegoś super kontaktu nie mam więc wybraliśmy naszych przyjaciół i też się zaczęło że ona myślała że ona będzie itp itd, jak się jasno nie powie to się będzie słuchać pierdziele ia, chce tak nie inaczej trudno ty nie masz wpływu teraz będą to przerabiać z teściową bo chce ze mną iść suknie wybierać... Ja nie chcę, mój też mówi bym jej nie brała bo tylko będzie pierdzielic nad uchem co się jej nie podoba i ci by zrobiła inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 08:11   #3084
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm 2020.

Ja uważam, że organizując wesele nie można być egoistą i choć nie jestem zachwycona w 100%, to moi goście otrzymają rosół, schabowego i disco polo, bo wiem, że większość tego oczekuje.
Ale jest też spora liczba aspektów, w których decyzje trzeba podjąć w 100% pod siebie. I taką kwestią są na pewno świadkowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 15:07   #3085
Zoykaaa
Raczkowanie
 
Avatar Zoykaaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 73
Dot.: Pm 2020.

Dziewczyny, przeżywam jakis kryzys w przygotowaniach do ślubu powiedzcie czy też wam tak było (lub jest) ciężko wybrać dekoratorke ? Napisałam do paru firm, dostałam odpowiedzi, oferty, ale wszyscy piszą (co oczywiście rozumiem), że końcowa cena usług zależy od tego co sobie zamarzymy, jakie kwiaty, w jakiej ilości, jakie ozdoby itp. Jak mam się zdecydować na jedną konkretną firmę ? Musiałbym się chyba najpierw ze wszystkimi spotkać, pokazać dokładnie co chce i ile, i jeśli dostałabym już wycenę to wtedy sobie porównac koszty z innymi firmami, i dopiero wybrać tą najbardziej korzystna nie wiem, ale jakoś ciężko mi się za to zabrać, ale przede wszystkim nie wiem jak się za to zabrać zbyt skomplikowane nie sądziłam że wybór dekoratorki będzie taki ciężki jak tam u was ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zoykaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 17:25   #3086
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Zoykaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeżywam jakis kryzys w przygotowaniach do ślubu powiedzcie czy też wam tak było (lub jest) ciężko wybrać dekoratorke ? Napisałam do paru firm, dostałam odpowiedzi, oferty, ale wszyscy piszą (co oczywiście rozumiem), że końcowa cena usług zależy od tego co sobie zamarzymy, jakie kwiaty, w jakiej ilości, jakie ozdoby itp. Jak mam się zdecydować na jedną konkretną firmę ? Musiałbym się chyba najpierw ze wszystkimi spotkać, pokazać dokładnie co chce i ile, i jeśli dostałabym już wycenę to wtedy sobie porównac koszty z innymi firmami, i dopiero wybrać tą najbardziej korzystna nie wiem, ale jakoś ciężko mi się za to zabrać, ale przede wszystkim nie wiem jak się za to zabrać zbyt skomplikowane nie sądziłam że wybór dekoratorki będzie taki ciężki jak tam u was ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas było prosto, bo to taka znajoma TŻ, która też robi dekoracje na ślub jego siostry. Ostatecznej ceny również nie znamy, bo wszystko zależy od kwiatów jakie wybierzemy.



W piątek rozpoczynam szukanie sukni ślubnej. Umówiłam się w dwóch salonach.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 18:09   #3087
Zoykaaa
Raczkowanie
 
Avatar Zoykaaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 73
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
U nas było prosto, bo to taka znajoma TŻ, która też robi dekoracje na ślub jego siostry. Ostatecznej ceny również nie znamy, bo wszystko zależy od kwiatów jakie wybierzemy.



W piątek rozpoczynam szukanie sukni ślubnej. Umówiłam się w dwóch salonach.
Fajnie, że masz już kogoś sprawdzonego i nie musisz wybierać, bo to serio ciężki orzech do zgryzienia

Oo już ? A kiedy ślub ? Tak szczerze mówiąc to sama już bym się z chęcią umówiła, bo nie mogę się doczekać aż przymierze pierwszy raz w życiu jakaś suknie ale boje się ze panie z salonu dziwnie na mnie popatrzą, że ponad rok do ślubu a ja już suknie przymierzam, ale no kurde po prostu nie mogę się doczekać, nigdy nie miałam na sobie sukni ślubnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zoykaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:05   #3088
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Zoykaaa Pokaż wiadomość
Fajnie, że masz już kogoś sprawdzonego i nie musisz wybierać, bo to serio ciężki orzech do zgryzienia

Oo już ? A kiedy ślub ? Tak szczerze mówiąc to sama już bym się z chęcią umówiła, bo nie mogę się doczekać aż przymierze pierwszy raz w życiu jakaś suknie ale boje się ze panie z salonu dziwnie na mnie popatrzą, że ponad rok do ślubu a ja już suknie przymierzam, ale no kurde po prostu nie mogę się doczekać, nigdy nie miałam na sobie sukni ślubnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się nie mogę doczekać, ale to muszę się w końcu za dietę wziąć porządnie, zrzucić z 20kg i dopiero mogę iść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 09:59   #3089
roska92
Raczkowanie
 
Avatar roska92
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Pm 2020.

My dekoratorki nie bierzemy, bo sala oferuje bardzo fajne dekoracje w cenie lub za niewielką dopłatą, ale za to bierzemy florystkę, bo jestem bardzo wybredna w kwestii kwiatów. Już napisałam do jednej z polecenia, ale nie dostałam jeszcze odpowiedzi.

W końcu się zabrałam za szukanie makijażystki i fryzjerki i od razu udało mi się kogoś wybrać zapisy na przyszły rok dopiero w październiku, ale już wiem na kogo się zdecyduję. Dziewczyna ma mega talent i mimo, że się bardzo ceni, to jest strasznie rozchwytywana (do tego stopnia, że ma asystentkę do zapisów ). No ale na swoim wyglądzie na pewno nie zamierzam oszczędzać.

Co do prezentów dla gości - sama idea mi się kompletnie nie podoba, tak samo jak tysiące atrakcji, no ale bardzo spodobały nam się krówki na weselu przyjaciół, więc raczej też się na takie rozwiązanie zdecydujemy
roska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 10:07   #3090
agatax93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 67
Dot.: Pm 2020.

Cytat:
Napisane przez Zoykaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeżywam jakis kryzys w przygotowaniach do ślubu powiedzcie czy też wam tak było (lub jest) ciężko wybrać dekoratorke ? Napisałam do paru firm, dostałam odpowiedzi, oferty, ale wszyscy piszą (co oczywiście rozumiem), że końcowa cena usług zależy od tego co sobie zamarzymy, jakie kwiaty, w jakiej ilości, jakie ozdoby itp. Jak mam się zdecydować na jedną konkretną firmę ? Musiałbym się chyba najpierw ze wszystkimi spotkać, pokazać dokładnie co chce i ile, i jeśli dostałabym już wycenę to wtedy sobie porównac koszty z innymi firmami, i dopiero wybrać tą najbardziej korzystna nie wiem, ale jakoś ciężko mi się za to zabrać, ale przede wszystkim nie wiem jak się za to zabrać zbyt skomplikowane nie sądziłam że wybór dekoratorki będzie taki ciężki jak tam u was ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My wybraliśmy florystkę, której realizacje umieszczone na facebooku nam się podobały. Managerka restauracji też ją poleciła. Cenowo wychodzi dość drogo (około 3000-3300 zł) a jeszcze na pewno dodatkowo skuszę się na złote podtalerze, które mi się marzą. Jednak nasza sala jest dość skromna, więc chcę ją trochę odmienić.
agatax93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 11:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.