uczulenie na hennę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-28, 12:09   #1
Behemotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1

uczulenie na hennę


Witam
Niestety nabawiłam się z jakiegoś powodu uczulenia na hennę. Kilka razy robiłam już hennę rzęs u kosmetyczki, pierwsze dwa razy dały piękny efekt, kolejne niestety wywołały u mnie alergię. W tym tygodniu spróbowałam raz jeszcze (kilka dni wcześniej zrobiłyśmy próbę alergiczną za uchem, nic złego sie nie działo) i wyglądam teraz jak chomik z czerwonymi oczami nie widzę w tym ani sensu ani logiki..
czy to możliwe ze mam jakieś uczulenia na ppd zawarte w sztucznie robionej hennie? da się na to odczulić?
a może to henna wchodzi w reakcję np. z jakąś resztką tuszu lub kredki do oczu, albo pyłkami w powietrzu..ale moje poprzednie proby były rok temu, nie mozliwe by dokłądnie te same czynniki wystapiły i tym razem...
a może powinnam szukać salonu gdzie używa siętylko natualnej henny do rzęs? może znacie taki salon gdzieś w Sosnowcu i okolicach?
a moze jest jakas alternatywa dla henny?
przepraszam za ten stos pytań, ale nie wiem juz co mam robic..
nie uczulają mnie ani farby do włosów, ani henna do włosów (kiedyś probowałam)...tylko te oczy
Behemotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 15:24   #2
Anna80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 34
Dot.: uczulenie na hennę

A może jesteś uczulona na jakieś pyłki lub grzybki, które latają teraz w powietrzu i to się nałożyło na siebie? Rozumiem, że masz zapalenie spojówek? Henna rzeczywiście uczula, czasem może się zdarzyć po latach stosowania. Niestety Pomocne są kropelki (np.visine), ja mam zawsze w pogotowiu bo wiele pań narzeka na szczypanie oczu przy zmywaniu henny.
Henna naturalna też uczula. Chyba nawet bardziej. No i jeszcze jedno - henna uaktywniana jest wodą utlenioną, oko jest wrażliwe, może masz nadwrażliwe oczy? A jak sie ma sprawa przy hennie na brwi? Też puchną i się czerwienią? Najlepiej zrezygnuj z zabiegów. Szkoda oczu.
__________________
Anna80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.