Co pierwsze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-19, 11:18   #1
kamilla1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Question

Co pierwsze?


Witam!
Mam taki problem; obecnie nie używam ani peelingów ani żelów do oczyszczania cery. Ogólnie moja cera ma skłonności do tradzika,mam zaskórniki i wągry ( w nie wielkiej ilości , ale jednak od czasu do czasu dają o sobie znać), no i te przebarwienia :/ . Ostatnio zainteresowala mnie seria garnier czysta skóra. Od czego najlepiej zacząć kuracje oczyszczającą?
z góry dziekuje za pomoc

Edytowane przez kamilla1985
Czas edycji: 2010-04-19 o 11:53
kamilla1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:28   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Co pierwsze?

Ogólnie nie polecam Garniera... ale skoro juz tak bardzo chcesz to
- twarz myje się żelem, dwa razy dziennie
- potem używa się toniku aby przywrócić naturalne pH
- następnie nakłada się krem odpowiedni do typu cery

Peeling powinno się robić 1-2 razy w tyg. w zależności od tego jak wymagającą masz cerę i jaki to peeling. Jeśli masz zmiany ropne to tylko i wyłącznie enzymatyczny! Co do Garniera to zapewne masz na myśli jakiś żel-peeling do codziennego stosowania? Hmm ja osobiście bym się trzymała od tego z daleka, ale rób jak uważasz...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:40   #3
kamilla1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Question Dot.: Co pierwsze?

A co byś mi poleciła w miare skutecznego? Nie mam az tak bardzo poważnych problemów z cerą, ale chciałam zrobić "generalne" oczyszczenie i pozbyć się przede wszystkim przebarwień. A co do Garniera to nie o to chodzi,że biore pod uwage tylko to, poprostu na jednym z forum go wychwalano. Chodzi mi konkretnie o serie Garnier Activ czysta skóra , ciekawa jestem tez skutecznosci tego rollonu.
kamilla1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 14:06   #4
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Co pierwsze?

Cytat:
Napisane przez kamilla1985 Pokaż wiadomość
A co byś mi poleciła w miare skutecznego? Nie mam az tak bardzo poważnych problemów z cerą, ale chciałam zrobić "generalne" oczyszczenie i pozbyć się przede wszystkim przebarwień. A co do Garniera to nie o to chodzi,że biore pod uwage tylko to, poprostu na jednym z forum go wychwalano. Chodzi mi konkretnie o serie Garnier Activ czysta skóra , ciekawa jestem tez skutecznosci tego rollonu.
Właściwie od Garniera lepsze jest chyba wszystko Ja bym Ci poleciła jakąś serię kosmetyczną. Może Avene, Vichy, Biotherm itd. Jest tego teaz mnóstwo. Z kosmetyków szerzej dostępnych najbardziej polecę AA lub Nivea. Na pewno nie zaszkodzą. Grunt żeby kosmetyk nie wysuszał i zawierał jak najmniej alkoholu ...
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 15:10   #5
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co pierwsze?

Ja używam z garniera 3w1 i jest świetny *.* Ale moja skóra jest dość specyficzna, zupełne przeciwieństwo suchej i wrażliwej. Moja koleżanka poleca sobie bardzo roll on z garniera, taki z chyba metalową końcówką.
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 08:23   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Co pierwsze?

Mój dermatolog wypowiedział się keidyś na temat kosmetyków typu Garnier, Under20 itp. Złapał sie za głowę jak kilka lat temu powiedziałam mu, że używam całej serii Garniera - okazało się, że to ona spowodowała moje problemy z cerą. Takie kosmetyki działają bardzo inwazyjnie i wysuszająco - pierwsze efekty sa świetne, głębokie oczyszczanie, matowa buźka (bo wysuszona), jednak z czasem robi się gorzej, bo cera wysusza się coraz bardziej, zaczyna produkować więcej łoju i koło się zamyka.

Oczywiście niektórym może rzeczywiście pomaga, wiadomo że każdy ma inną cerę

Jednak na początek skoro masz mało zmian trądzikowych to radziłabym coś delikatniejszego od Garniera. Nie wiem jaki masz rodzaj skóry, ale warto zainwestować w delikatne żele i pianki do mycia twarzy. Iwostin ma fajne
Wybierz się do apteki i tam panie Ci na pewno doradzą.

A z takiej tańszej pielęgnacji - mycie twarzy żelem Babydream z Rossmana. Peelingi enzymatyczne z Ziaji lub jeśli nie masz zmian ropnych to jakieś drobnoziarniste - fajnie oczyszczą Ci buźkę, przejrzyj KWC a na pewno znajdziesz jakiś polecany.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 09:40   #7
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Smile Dot.: Co pierwsze?

ja jestem za kosmetykami aptecznymi, sa drozsze i tansze, ale wiecej zaufania
chociaz nie mowie, ze drogeryjne wybrane kosmetyki nie sa zle sama uzywam Ziaji, hehe ale to jak mam malo kasy w kieszeni :P

na przebarwienia dobry jest acne-derm w patece za ok 20 zl mi pomogl, lub nie sprawdzony przezemnie, ale chwalony na KWC : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1682

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2010-04-20 o 09:42
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 14:42   #8
kamilla1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Question Dot.: Co pierwsze?

Sporo czytałam o żelu Babydream, i zamierzam go kupić, ale czy on poradzi sobie z oczyszczeniem mojej skóry? Cere mam mieszaną, zawsze większy problem miałam z pryszczami na plecach i ramionach. Czy są do tego jakieś specjalne kosmetyki? głównie polecane do zwalczania problemu z wągrami na plecach, dekolcie i ramionach? czy poradzi sobie z nimi peeling przeznaczony do twarzy? dodam, że moja skóra na plecach jest tłusta.
kamilla1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 15:06   #9
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Co pierwsze?

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=plecach poczytaj o trądziku na plecach
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 11:49   #10
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Co pierwsze?

garnier, o nie ! tylko nie to!
zrobisz sobie z twarzy tarkę, absolutnie sie za to nie bierz.

Twarz przemywaj wodą mineralną, polecam do twarzy żele dziecięce do kąpieli.
mydło- tylko dla dzidziusiów, ja owszem czasami umyję twarz mydłem Bambino i czuję że twarz jest czysta, gładka, taka "śliska"

podkłady, makijaż w sensie na całą twarz- odradzam, chyba ze bardzo chcesz zamaskowac jakies niedoskonalosci. Niemniej jednak to tylko dorazna pomoc, niekorzystna dla cery tak długofalowo.
Mnie KAŻDY podkład wysusza, nie mogę się malować.

dodatkowo CZASAMI masuję twarz szorstką gąbką, chwileczka wystarczy.
Nie używam żadnych, absolutnie żadnych toników, żelów, pianek, niczego i muszę powiedzieć że stan cery się poprawia, nie miałam jakis sporych problemów ale zaczerwienienie i wysuszenie uspokaja się.

plecy i ramiona - masuj szorstką gąbką.

dieta - przepełniona warzywami i owocami, pij dużo wody, nie jedz fast foodu ani ogromnych ilości słodyczy.
Po 2 miesiącach odpowiedniego odżywiania się zauważysz pierwsze efekty, serio! Skóra się "upiększy" : )

Wystaw twarz delikatnie na słońce - to troszkę podsuszy wypryski, mi sie zawsze w lato twarz robi jedwabiscie gładka.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 12:12   #11
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Co pierwsze?

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
garnier, o nie ! tylko nie to!
zrobisz sobie z twarzy tarkę, absolutnie sie za to nie bierz.

Twarz przemywaj wodą mineralną, polecam do twarzy żele dziecięce do kąpieli.
mydło- tylko dla dzidziusiów, ja owszem czasami umyję twarz mydłem Bambino i czuję że twarz jest czysta, gładka, taka "śliska"

podkłady, makijaż w sensie na całą twarz- odradzam, chyba ze bardzo chcesz zamaskowac jakies niedoskonalosci. Niemniej jednak to tylko dorazna pomoc, niekorzystna dla cery tak długofalowo.
Mnie KAŻDY podkład wysusza, nie mogę się malować.


dodatkowo CZASAMI masuję twarz szorstką gąbką, chwileczka wystarczy.
Nie używam żadnych, absolutnie żadnych toników, żelów, pianek, niczego i muszę powiedzieć że stan cery się poprawia, nie miałam jakis sporych problemów ale zaczerwienienie i wysuszenie uspokaja się.

plecy i ramiona - masuj szorstką gąbką.

dieta - przepełniona warzywami i owocami, pij dużo wody, nie jedz fast foodu ani ogromnych ilości słodyczy.
Po 2 miesiącach odpowiedniego odżywiania się zauważysz pierwsze efekty, serio! Skóra się "upiększy" : )

Wystaw twarz delikatnie na słońce - to troszkę podsuszy wypryski, mi sie zawsze w lato twarz robi jedwabiscie gładka.
ech...
makijaż kosmetykami mineralnymi może wręcz pomóc przy cerze trądzikowej. Można o tym poczytać na podforum na Wizażu. Więc nie zawsze make-up jest taki szkodliwy

szorowanie twarzy gąbka jeśli ma się ropne zmiany i liczne krosty może tylko pogorszyć stan cery, bo rozniesie krosty na resztę twarzy. Już lepiej zrobić peeling enzymatyczny. Chyba, że tych krost nie ma to wtedy gąbka zamiast peelingu jest jak najbardziej ok.

Dobrze dobrane toniki i żele do mycia pomogą zamiast zaszkodzić. No ale trzeba wiedzieć co kupować

Z tym słońcem to niestety nie jest tak ciekawie - co z tego, że wysuszy krosty, jak potem przesuszona cera zacznie nadrabiać i produkować więcej sebum żeby przywrócić stan sprzed opalania. Pory się zapchają i krosty znów murowane. Mnie po lecie tak w okolicach września czy października, jak już było mniejsze słonce, zawsze najbardziej wypryszczało :/
Dlatego jak ma się problemy z trądzikiem wręcz wskazane sa kremy z wysokim filtrem, które ponad to nie pozwolą na powstanie przebarwień.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.