Jak pogrubić skórę twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-27, 07:46   #1
Lucem
Przyczajenie
 
Avatar Lucem
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Question

Jak pogrubić skórę twarzy?


Moje problemy z cerą zaczęły się zaledwie dwa lata temu. Zaczęło się od trądziku, który na szczęście udało mi się pokonać. Sporadycznie wyskakują mi jakieś krostki, ale nie jest tragicznie. Dziś martwią mnie wągry i okropnie delikatna skóra twarzy. Mam suchą skórę na policzkach i choć reszta twarzy okropnie się błyszczy i na pierwszy rzut oka jest tłusta to bez ciągłego nawilżania jej pojawiają się drobne suche zmarszczki; 'zakładki' przy ustach, oczach i na czole. Mimo starannej codziennej pielęgnacji i całkowitym zrezygnowaniu z makijażu cera jest zaczerwieniona, podrażniona i wydaje się być delikatnie łuszcząca.
Myślę, że najlepszym ratunkiem byłoby pogrubienie jej.
Czy są na to jakieś sposoby; kosmetyki?
Lucem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 08:38   #2
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Nie słyszałam o pogrubieniu skóry. Wydaje mi się że źle ją pielęgnujesz. Z tego co piszesz masz skore mieszaną bo i błyszczy ci się i jest sucha, używaj kremów nawilżających a na noc cos bardzej regenerujacego. Mam podobny problem ze skorkami i to jest dobre rozwiązanie, no i peeling raz w tygodniu, tonik nawilżający i absolutnie żadnych preparatów matujących.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 09:24   #3
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Cytat:
Napisane przez Lucem Pokaż wiadomość
Moje problemy z cerą zaczęły się zaledwie dwa lata temu. Zaczęło się od trądziku, który na szczęście udało mi się pokonać. Sporadycznie wyskakują mi jakieś krostki, ale nie jest tragicznie. Dziś martwią mnie wągry i okropnie delikatna skóra twarzy. Mam suchą skórę na policzkach i choć reszta twarzy okropnie się błyszczy i na pierwszy rzut oka jest tłusta to bez ciągłego nawilżania jej pojawiają się drobne suche zmarszczki; 'zakładki' przy ustach, oczach i na czole. Mimo starannej codziennej pielęgnacji i całkowitym zrezygnowaniu z makijażu cera jest zaczerwieniona, podrażniona i wydaje się być delikatnie łuszcząca.
Myślę, że najlepszym ratunkiem byłoby pogrubienie jej.
Czy są na to jakieś sposoby; kosmetyki?
Napisz konkretnie czego uzywasz tj. jakich kosmetykow i jak wyglada Twoja pielegnacja poczawczy od momentu jak wstajesz skonczywszy na tym jak sie kladziesz?

Zaloze sie, ze blad jest na 100 % w pielegnacji.

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o pogrubieniu skóry. Wydaje mi się że źle ją pielęgnujesz. Z tego co piszesz masz skore mieszaną bo i błyszczy ci się i jest sucha, używaj kremów nawilżających a na noc cos bardzej regenerujacego. Mam podobny problem ze skorkami i to jest dobre rozwiązanie, no i peeling raz w tygodniu, tonik nawilżający i absolutnie żadnych preparatów matujących.
Nie slyszalas o pogrubieniu skory? Ehhh....Przeciez retinol przy dluzszym stosowaniu dziala w ten wlasnie sposob.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 09:27   #4
Lucem
Przyczajenie
 
Avatar Lucem
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Dziękuję za odpowiedź. Co do pielęgnacji, z pewnością masz rację. Niestety nie mam pojęcia co robić. Peeling mechaniczny odpada, bo nawet po przemyciu twarzy delikatnym żelem skóra (tuż przed nałożeniem kremu) skóra zaczyna piec. Intensywnie nawilżający krem używany na noc również odpada, bo zawsze mnie zapycha. Używałam również żelu i kremu Iwostin Purritin Rehydrin, które miały przywrócić nawilżenie. Przyznam, że stan cery nieco się poprawił, choć to wciąż na mało. Pewne natomiast jest to, że to co się dzieje ze skórą jest wynikiem walki z trądzikiem. Wygranej, choć teraz nie mam pojęcia jak pozbyć się podrażnień, dobrze nawilżyć cerę, jakby 'usztywnić' naskórek (wydaje się być zbyt miękki) i ogólnie ją znormalizować.

Obecnie używam całej serii 'Ogórek&limonka' z Bielendy.

Edytowane przez Lucem
Czas edycji: 2014-10-27 o 09:29
Lucem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 09:31   #5
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Jak pogrubić skórę twarzy?

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Napisz konkretnie czego uzywasz tj. jakich kosmetykow i jak wyglada Twoja pielegnacja poczawczy od momentu jak wstajesz skonczywszy na tym jak sie kladziesz?

Zaloze sie, ze blad jest na 100 % w pielegnacji.

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

[/COLOR]

Nie slyszalas o pogrubieniu skory? Ehhh....Przeciez retinol przy dluzszym stosowaniu dziala w ten wlasnie sposob.

Tak ale wydaje mi sie ze jak ktos ma skore mieszana i przesuszona to ona nie jest jakas mega cienka ta skora zazwyczaj jest troche grubsza. Ciezko ocenić w ogole na forum stan czyjejś skory i konkretne doradzić jest to niemożliwe. Najlepiej wybrac sie do kosmetyczki zrobic jakis zabieg ktory ona uważa za stosowny do danego problemu i powinna polecić jakas konkretna pielęgnacje i produkty jakie powinna stosować, nie mowie o konkretnych markach tylko o samym działaniu i jaki powinny miec skład. Mysle ze jak juz ktos ci takie cenne informacje da to jest wstanie to podtrzymać w domu i co jakis czas isc do kosmetyczki na zabiegi.


Wysłane z aplikacji iphone

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Lucem Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Co do pielęgnacji, z pewnością masz rację. Niestety nie mam pojęcia co robić. Peeling mechaniczny odpada, bo nawet po przemyciu twarzy delikatnym żelem skóra (tuż przed nałożeniem kremu) skóra zaczyna piec. Intensywnie nawilżający krem używany na noc również odpada, bo zawsze mnie zapycha. Używałam również żelu i kremu Iwostin Purritin Rehydrin, które miały przywrócić nawilżenie. Przyznam, że stan cery nieco się poprawił, choć to wciąż na mało. Pewne natomiast jest to, że to co się dzieje ze skórą jest wynikiem walki z trądzikiem. Wygranej, choć teraz nie mam pojęcia jak pozbyć się podrażnień, dobrze nawilżyć cerę, jakby 'usztywnić' naskórek (wydaje się być zbyt miękki) i ogólnie ją znormalizować.

Ja uzywam na noc dexeryl nie zapych mozna do dostać w aptece. Moze powinnas mleczkiem zmywać makijaż badz płynem micelarnym, mozesz także myc żelem do higieny intymnej ma idealne pH do twarzy. Nikt nie dopasuje ci idealnego kremu to jest metoda prób i bledow.


Wysłane z aplikacji iphone

Edytowane przez gazelaa
Czas edycji: 2014-10-27 o 09:33
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 09:42   #6
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Cytat:
Napisane przez Lucem Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Co do pielęgnacji, z pewnością masz rację. Niestety nie mam pojęcia co robić. Peeling mechaniczny odpada, bo nawet po przemyciu twarzy delikatnym żelem skóra (tuż przed nałożeniem kremu) skóra zaczyna piec. Intensywnie nawilżający krem używany na noc również odpada, bo zawsze mnie zapycha. Używałam również żelu i kremu Iwostin Purritin Rehydrin, które miały przywrócić nawilżenie. Przyznam, że stan cery nieco się poprawił, choć to wciąż na mało. Pewne natomiast jest to, że to co się dzieje ze skórą jest wynikiem walki z trądzikiem. Wygranej, choć teraz nie mam pojęcia jak pozbyć się podrażnień, dobrze nawilżyć cerę, jakby 'usztywnić' naskórek (wydaje się być zbyt miękki) i ogólnie ją znormalizować.
Ale mi chodzilo bardziej o to bys napisala konkretnie z nazwy jakich kosmetykow teraz uzywasz.

Coprawda ja sie nie borykalam z tradzikiem, ale przez dobrych kilka lat mialam problemy z cera. Wlasnie byla dosc mocno podrazniona, sciagnieta, odwodniona przez co niemilosiernie sie swiecila i zapychala.Wina tego wszystkiego bylo to, ze na swoje bolaczki uzywalam typowo drogeryjnych kosmetykow poczawszy od zelow do mycia twarzy naszpikowanych slsami, przez plyny micelarne z podrazniajacymi skladnikami, skonczywszy w koncu na matujacych kremach. To wszystko spowodowalo ze cera nie byla nawilzona, byla sciagniera, swiecila sie przez co produkowala wiecej sebum i sie zapychala.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 09:47   #7
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ale mi chodzilo bardziej o to bys napisala konkretnie z nazwy jakich kosmetykow teraz uzywasz.



Coprawda ja sie nie borykalam z tradzikiem, ale przez dobrych kilka lat mialam problemy z cera. Wlasnie byla dosc mocno podrazniona, sciagnieta, odwodniona przez co niemilosiernie sie swiecila i zapychala.Wina tego wszystkiego bylo to, ze na swoje bolaczki uzywalam typowo drogeryjnych kosmetykow poczawszy od zelow do mycia twarzy naszpikowanych slsami, przez plyny micelarne z podrazniajacymi skladnikami, skonczywszy w koncu na matujacych kremach. To wszystko spowodowalo ze cera nie byla nawilzona, byla sciagniera, swiecila sie przez co produkowala wiecej sebum i sie zapychala.

Zgadzam sie wszstko drogeryjne kremy żele to zlo w szczegolnosci wszystkie garniery under20, jak konsultantka w drogeri poleca dziewczynie na blyszczenie sie skory krem matujacy to az scyzoryk otwiera sie w kieszeni, ja tak zalatwilam dobie twarz wlasnie under20 długo walczyłam z tym zeby ja nawodnic i nawilżać, teraz wole miec juz mieszana i borykać sie ze swieceniem, niz wiórem zamiast skory i do tego błyszczącym sie. Plus rakiem mieszanej cery oczywiscie wypielegnowanej to późniejsze zmarszczki ;D


Wysłane z aplikacji iphone
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 11:12   #8
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Zgadzam sie wszstko drogeryjne kremy żele to zlo w szczegolnosci wszystkie garniery under20, jak konsultantka w drogeri poleca dziewczynie na blyszczenie sie skory krem matujacy to az scyzoryk otwiera sie w kieszeni, ja tak zalatwilam dobie twarz wlasnie under20 długo walczyłam z tym zeby ja nawodnic i nawilżać, teraz wole miec juz mieszana i borykać sie ze swieceniem, niz wiórem zamiast skory i do tego błyszczącym sie. Plus rakiem mieszanej cery oczywiscie wypielegnowanej to późniejsze zmarszczki ;D


Wysłane z aplikacji iphone
Powiem tak. Jeszcze kiedys zgodzilabym sie z Toba , ze wszystko co drogeryjne to zlo (tak sadzilam jeszcze za czasow pielegancji cery tylko i wylacznie polproduktami kosmetycznymi). Dzisiaj uwazam, ze niektore kosmetyki drogeryjne sa warte uwagi , maja dobre sklady i nie powinny wyrzadzic wiekkszej krzywdy.

Autorko odnosnie Twojego postu, bo doczytalam czym pielegnujesz cere :

"Pewne natomiast jest to, że to co się dzieje ze skórą jest wynikiem walki z trądzikiem. Wygranej, choć teraz nie mam pojęcia jak pozbyć się podrażnień, dobrze nawilżyć cerę, jakby 'usztywnić' naskórek (wydaje się być zbyt miękki) i ogólnie ją znormalizować."


W zwiazku z powyzszym oto moje propozycje:

1. Żel z SLSami wywalic - postawic na lagodna pianke myjaca ( dosc lagodne i niedrogie sa z Himlaya Herbals, nawet mozesz kupic mniejsze opakowanie do przetestowania)albo olejek myjacy np. z Biochemii Urody albo w ogole na jakis czas zrezygnowac z zeli czy pianek do mycia twarzy i postawic na lagodny plyn micelarny. Ze swojej strony moge Ci polecic z Tołpy, ale tylko ten do cery naczynkowej - swietnie uspokaja cere. CO do plynow micelarnych to nie warto wybierac "byyle jakiego" tylko dlatego, ze ma napisane "plyn micelarny", bo niektore moga naprawde dosc mocno podrazniac przez skladniki w nim zawarte.

2. Drugi krok - moim zdaniem warto zainwestowac w taki kosmetyk jak tonik. Jezeli myslisz o hydrolatach - to odpusc sobie, czesto moga wysuszac skore twarzy. Ja aktualnie uzywam i bardzo lubie (mimo, ze mam cere mieszana w kierunku normalnej) nawilzajacy z Fitomedu.

Dobrym pomyslem jest tez zainwestowanie w wode termalna. Ona lagodzi podraznienia, nawilza. Wiec zamiast toniku mozna stosowac ja.

3. Nawilzanie - ja do nawilzania uzywalam serum Babci Agafii do35 lat - jest takie nawilzajaco - tonizujace , do tego tez swietnie uspokaja cere. Pod tym wzgledem dobre dzialanie ma tez serum winogronowe z BU.

To co napisalam to tez droga mojej pielegnacji. Na dzien dzisiejszy dzieki uspokojeniu cery i jej nawilzeniu - nie mam praktycznie wiekszych problemow.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2014-10-27 o 11:15
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 11:29   #9
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Wiadomo nie wszystkie kosmetyki drogeryjne to zło, ale chodzi mi w więkoszosc o te kosmetyki ktore panie polecaja do skory tradzikowej czy tlustaj, sa to typowe wysuszacze niestety. A co do himalaya bardzo lubie ich peeling, a co do kremow nie wiem jak z nimi, uzywasz ich?
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 12:06   #10
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Wiadomo nie wszystkie kosmetyki drogeryjne to zło, ale chodzi mi w więkoszosc o te kosmetyki ktore panie polecaja do skory tradzikowej czy tlustaj, sa to typowe wysuszacze niestety. A co do himalaya bardzo lubie ich peeling, a co do kremow nie wiem jak z nimi, uzywasz ich?
No tak, zla slawa kremow matujacych - tutaj sie akurat zgodze Moim zdaniem do matowienia sa w ostatecznosci pudry Natomiasr kremy powinny w zaleznosci od potrzeb: nawilzac, zluszczac, natluszczac, odzywiac, redukowac zmarszczki ,ograniczac wydzielanie sebum etc.etc.

Co do HImalaya to ja uzywalam oczyszczajacej pianki z cytryna i miodem oraz bezalkoholowy tonik oczyszczajacy i pasty do zebow. Kremow nie ruszalam, bo mam juz swoje sprawdzone produkty do cery. Ogolnie z tego co uzywalam to bylam naprawde zadowolona. Szczegolnie z tej pianki i toniku. Jeszcze chce wyprobowac jakas maseczke od nich, ale najpierw musze zuzyc zapasy
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 12:30   #11
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
No tak, zla slawa kremow matujacych - tutaj sie akurat zgodze Moim zdaniem do matowienia sa w ostatecznosci pudry Natomiasr kremy powinny w zaleznosci od potrzeb: nawilzac, zluszczac, natluszczac, odzywiac, redukowac zmarszczki ,ograniczac wydzielanie sebum etc.etc.

Co do HImalaya to ja uzywalam oczyszczajacej pianki z cytryna i miodem oraz bezalkoholowy tonik oczyszczajacy i pasty do zebow. Kremow nie ruszalam, bo mam juz swoje sprawdzone produkty do cery. Ogolnie z tego co uzywalam to bylam naprawde zadowolona. Szczegolnie z tej pianki i toniku. Jeszcze chce wyprobowac jakas maseczke od nich, ale najpierw musze zuzyc zapasy
To może przetestuje ta pianke jak mówisz ze jest fajna Ja mam właśnie największy problem z tym ze kupuje i potem jestem zasypana kosmetykami ale ostatnio staram sie ograniczac Powiedz mi jakiego kremu używasz na dzień.
Tak na marginesie to ostatni dowiedziłam się że skóre normalna to ma tylko dziecko, od wieku dojrzewania to już się zmienia
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 13:32   #12
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
To może przetestuje ta pianke jak mówisz ze jest fajna Ja mam właśnie największy problem z tym ze kupuje i potem jestem zasypana kosmetykami ale ostatnio staram sie ograniczac Powiedz mi jakiego kremu używasz na dzień.
Tak na marginesie to ostatni dowiedziłam się że skóre normalna to ma tylko dziecko, od wieku dojrzewania to już się zmienia
Odnosnie tej pianki to najlepiej jest ja uzywac gdy ma sie cere mieszana / tlusta. Moja kuzynka, ktora nie ma problemow z cera, gdy jej uzyla to odczuwala lekkie sciagniecie skory, natomiast ja u siebie tego nie zaobserwowalam.

Co do kremow to w mysl mojej zasady minimalizmu kosmetycznego i za rada kosmetyczki - w dzien stawiam na krem z filtrem + podklad mineralny albo podklad z wysokim filtrem. Kremow pielegnacyjnych unikam, bo po 1 skora mi sie po nich za bardzo swieci w dzien, po 2 jak uzywam kremow w dzien i na noc to cera mi sie zapycha i czesto wyskakuja mi pryszcze.

Dlatego bardziej bogatsze serum/kremy z aktywnymi skladnikami uzywam wieczorem. Co do kremow/ serum to takim moim stalym punktem pielegnacyjnym jest serum Babci Agafii do 35 roku zycia. Jest lekkie, rozjasnia, nawilza tonizuje i uspokaja cere.

Ostatnio tez (naprzemiennie z serum Babci Agafii)uzywalam serum winogronowe z BU - ogolnie jest fajne, ale mnie nie zachwycilo, a troche kosztuje, wiec nie wroce. Tymbardziej, ze kupilam go pod katem redukcji zmarszczek mimicznych - ale nie zauwazylam zadnej poprawy w tym zakresie.

Jesienia tez zaczynam uzywac kosmetykow z kwasami - w ruch poszedl Pharmaceris z kwasem migdalowym 5 % i plyn bakteriostatyczny 2 %. Ostatecznie z kwasow zrezygnowalam, bo jednak redukcja zmarszczek mimicznych mnie dosc mocno podkusila, wiec zdecydowalam sie na krem z retinolem
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 13:37   #13
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Odnosnie tej pianki to najlepiej jest ja uzywac gdy ma sie cere mieszana / tlusta. Moja kuzynka, ktora nie ma problemow z cera, gdy jej uzyla to odczuwala lekkie sciagniecie skory, natomiast ja u siebie tego nie zaobserwowalam.



Co do kremow to w mysl mojej zasady minimalizmu kosmetycznego i za rada kosmetyczki - w dzien stawiam na krem z filtrem + podklad mineralny albo podklad z wysokim filtrem. Kremow pielegnacyjnych unikam, bo po 1 skora mi sie po nich za bardzo swieci w dzien, po 2 jak uzywam kremow w dzien i na noc to cera mi sie zapycha i czesto wyskakuja mi pryszcze.



Dlatego bardziej bogatsze serum/kremy z aktywnymi skladnikami uzywam wieczorem. Co do kremow/ serum to takim moim stalym punktem pielegnacyjnym jest serum Babci Agafii do 35 roku zycia. Jest lekkie, rozjasnia, nawilza tonizuje i uspokaja cere.



Ostatnio tez (naprzemiennie z serum Babci Agafii)uzywalam serum winogronowe z BU - ogolnie jest fajne, ale mnie nie zachwycilo, a troche kosztuje, wiec nie wroce. Tymbardziej, ze kupilam go pod katem redukcji zmarszczek mimicznych - ale nie zauwazylam zadnej poprawy w tym zakresie.



Jesienia tez zaczynam uzywac kosmetykow z kwasami - w ruch poszedl Pharmaceris z kwasem migdalowym 5 % i plyn bakteriostatyczny 2 %. Ostatecznie z kwasow zrezygnowalam, bo jednak redukcja zmarszczek mimicznych mnie dosc mocno podkusila, wiec zdecydowalam sie na krem z retinolem

Mnie na razie takie kremy na zmarszczki nie interesują tak mi sie wydaje, kremu ktore moge uzywac to +25 co do pianki wyprobuje bo mam mieszana, chocia policzki nie przetluszczajaca sie typowa strefa T. Zamierzam tez zrobic sobie kuracje kwasami w tamtym roku robiłam z apisu Aha 35% cera zrobiła sie bardziej jednolita ślady po wypryskach rozjasnily sie badz znikły


Wysłane z aplikacji iphone
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 04:25   #14
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Wlasnie kurcje,przeciwtradzikowe czesto powoduja ,ze skora staje sie ciensza -co za tym idzie -czyli bardzoo wrazliwa na wiele czynnikow.TRzeba ja porzadnie wzmocnic,ale czyms co nie zapycha nie rozciaga porow,nie powoduje wagrow -nie psuje skory ! bo wpadniemy w bledne kolo !

Trzeba znalesc dobry krem wzmaciniajacy ,,ktory nie psuje skory .

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-11-07 o 04:27
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 14:01   #15
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Kosmetyki z kwasem migdałowym wzmacniają skórę i przyspieszają działanie odbudowujące.

Skóra łojotokowa i trądzikowa jest wskazaniem

http://www.biochemiaurody.com/slownik/mandelicacid.html
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-Migdalowy/86
http://mazidla.com/index.php?page=sh...&Itemid=100145
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 22:03   #16
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Skore moze psuc -podklad -zly sklad,szkodliwy dla naszej skory..

jak i KREM NAWILZAJACY ,z nieodpowiednim skladem dla naszej skory..
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 12:54   #17
Lucem
Przyczajenie
 
Avatar Lucem
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Po pierwsze zamieniłam żel na płyn micelarny, co było najlepszym jak dotąd wyborem. Zwykle bez porannego, tradycyjnego opłukania twarzy wodą nie czułam się wystarczająco 'czysta'. Tym razem się przemogłam i wciąż jestem zaskoczona efektem.
Co drugą noc zamiast lekkiego kremu nawilżającego używałam zwykłej oliwki dla niemowląt.
Wróciłam również do zapomnianego przeze mnie kremu BB. Miał jedynie lekko ukrywać podrażnienia, bo szczerze wstydziłam się stanu do jakiego doprowadziłam twarz. Nie chciałam jej dodatkowo obciążać podkładem (i tak nie dałabym rady wybrać odpowiedniego w tamtej chwili).
Skin79 Hot Pink BB Cream dodaję na niespisaną listę cudów, które doświadczyłam. Przez 3 pierwsze dni nie byłam zachwycona, ale i tak spełniał swoją rolę najlepiej jak mógł. Cera od pierwszego użycia wydała mi się gładsza i zatrzymała nawilżenie bez uczucia tłustości.

Po zaledwie 2 tygodniach mam całkiem normalną skórę i powoli przepadają mi wągry.
Lucem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 11:24   #18
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Jak pogrubić skórę twarzy?

Myślę, że można pogrubić skórę twarzy jakimś produktem lipogenetycznym (pobudzajacym gromadzenie tłuszczy w tkance tłuszczowej) np. sera do piersi czy volufiline czy voluplus.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-09 12:24:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.