pryszcze, grudki, łuszczenie się skóry HELP! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-24, 18:00   #1
Dagmara1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 44

pryszcze, grudki, łuszczenie się skóry HELP!


Mam problem w okolicach skroni i koci policzkowych, sama nie wiem czemu tak mi się porobiło ale skóra tam mi sie okropnie łuszczy i powstaja tam krostki, wyglada jak tradzik ( ostatnio mialam tradzik na czole ale jak mialam 14 lat) nie wiem czym to wyleczyc, dodam ze mam strasznie sucha i odwodniona skóre na calym ciele wlacznie z buzia ( genetycznie) i nie moge używać niczego mocno wysuszajacego. Nie ma nawet czym tego przykryc bo jak nakładam na to fluid to wyglada to jeszcze gorzej. Ostatnio przemywałam te miejsca naparem z rumianku i szalwii ( tak poleciła mi babcia) i przyznam ze pomogło, nie czuje juz takiego podrażnienia i te okolice nie sa takie czerwone, ale nadal skóra sie łuszczy, czuje takie podskórne grudki, skóra jest tam nieprzyjemnie szorstka i ciemna. Jelsi jest ktos kto sie na tym zna, prosze o pomoc!!
Dagmara1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 19:51   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: pryszcze, grudki, łuszczenie się skóry HELP!

idz do dermatologa
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 13:46   #3
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: pryszcze, grudki, łuszczenie się skóry HELP!

dokladnie, idz do dermatologa. sama mozesz sobie zaszkodzic
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 21:31   #4
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: pryszcze, grudki, łuszczenie się skóry HELP!

Dokładnie-dermatolog, endokrynolog. Nie babraj ziołami bo mają właściwości ściągające i możesz dodatkowo ziołami przesuszyć skórę. Z apteki mogę ci polecić maść propolisową 3%- goi różne zmiany skórne. I jak najszybciej wybierz się do lekarza bo to może być trądzik różowawy, alergia albo i coś innego na tle jakiegoś zakażenia grzybicznego albo bakteryjnego. Możesz też mieć skórę atopową. To jest dziedziczne. A na zioła uważaj. Rumianek może wywoływać reakcje uczuleniowe na światło a szałwia dość mocno wysusza. Na suchą skórę polecam ci branie suplementów- tranu i witaminy E ( np. capivit A+E) A tymczasowo polecam ci mycie twarzy żelem do twarzy AA Help i sięgnięcie po krem Dr Eris Maxima Sensillium- to powinno ci przynajmniej tymczasowo pomóc. Oba kosmetyki powinnaś znaleźć w aptece. A z ziołami ostrożnie.U mnie w rodzinie kobiety zajmowały się tym i co nieco musiałam się od babć i cioć nauczyć ( czy tego chciałam czy nie) i wierz mi z ziołami to bywa różnie, trzeba ostrożnie i tak naprawdę nigdy nie można być do końca pewnym efektu bo zioła mają to do siebie ,że każdy organizm ma na nie inną wrażliwość. Także ziół bez konsultacji z dermatologiem bym nie stosowała. Poza tym zioła nie dają szybkich silnych efektów leczniczych ( prędzej można się ziołami zatruć albo uczulić niż wyleczyć), taki efekt dają tylko leki więc polecam wizytę u lekarza.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 14:57   #5
Dagmara1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 44
Dot.: pryszcze, grudki, łuszczenie się skóry HELP!

hmm co do ziół, to robiłam parówke przez ponad tydzien, i mi pomoglo. Do dermatologa poszlam i zapisal mi antybiotyk+ jakies masci po ktore musialam odlozyc na drugi dzien bo tak mi wysuszyly skore ze az piekla! poszlam na drugi dzien i zapisal mi jakas masc zas znowu na bazie wazeliny, a kazdy wie jakie to swinstwo, wiec nawet tego nie kupilam. przez 3 dni siedzialam w domu, nie nakladalam prawei nic na buzie, mylam ja tylko woda termalna i nakladalam delikatny krem nawilzajacy, oliwka z l'occitane. i na szczescie nie mam juz takich czerwonych i podraznionych miejsc, skóra teraz tylko sie luszczy i jest taka zgrubiala.
Dagmara1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.