Depilacja rąk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-03, 13:44   #1
Bingunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16

Depilacja rąk


Dziewczyny pomocy !!! Mam strasznie widoczne i ciemne włosy na rękach i chcę je w końcu zgolić. Boje się tylko że jak je zgolę to będę miała czerwone krostki (tak jak mam na nogach po depilacji). Tutaj jedynie wchodzi w grę zwykła jednorazowa maszynka, ponieważ z mojego doświadczenia wiem że, krem nie daje dobrych efektów, przynajmniej u mnie. Błagam, doradźcie mi co mam zrobić, strasznie się boje tych krostek. Macie jakieś sposoby? Albo któraś z was też goli ręce? Z góry dziękuje za pomoc kochane )
Bingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:12   #2
iloveharibo
Raczkowanie
 
Avatar iloveharibo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 231
Dot.: Depilacja rąk

Wiem że znajoma goli ręce woskiem i nie ma podrażnień. Ale o dziwo włosy zamiast wyrastać później jaśniejsze i cieńsze, wyrastają grube i czarne także nie wiem co Ci doradzić.
iloveharibo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:34   #3
Nataalia7
Raczkowanie
 
Avatar Nataalia7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 74
Dot.: Depilacja rąk

żyletka to najgorsze co może być będziesz później tylko żałować , sama mam koleżanki które to robią i nawey gdy włosków nie widać czuć je i to bardzo , ja sama używam plastrów z woskiem , polecam to bo włoski później są osłabione i już tak nie rosną !! a oto w tym powinno chodzić , jednak jak masz wrażliwą skórę to nie wiem czy to też jest dobry pomysł , bo mozliwe ,że wyjdzie jakieś uczulenie lub Bóg wie co dlatego może zapytać się kosmetyczki o radę Też są na rynku specjale kremy które rozjaśniają włoski i to też moim zdaniem rozwiązanie )
Nataalia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:03   #4
winnie525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Depilacja rąk

Ja depiluje rece. Niestety depilacja powoduje ze wlosy rozsiewaja sie, czyli wczesniej mialam na mniejszej powierzchni a teraz cale przedramiona. Nie sa az tak grube ale innego wyjscia nie mam, musze depilowac. Nie uzywam wosku bo bym zbankrutowala a po drugie wszystko sie wszedzie przykleja i robi syf . W kazdym badz razie ja musze depilowac co 3 tygodnie, mam hirsutyzm i niestety to jest na cale zycie. Golenia nie polecam bo wtedy to napewno bedziesz miala problem, moga wyrosnac grubsze, czarniejsze i wiecej. Nie mowie ze na pewno ale jest takie ryzyko. Ja po depilacji mam pelno rozowych ''krostek'', mysle ze to sa podraznienia, ale po jednym dniu znikaja i skora jest miekka i gladka. Nie wiem co ci poradzic, depilacja jest dosyc bolesna i trwa o wiele dluzej niz woskowanie, za to woskowanie szybciutko i chyba wloski rosna o wiele wolniej. Pozdrawiam
winnie525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:27   #5
rzapek
Zakorzenienie
 
Avatar rzapek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 350
Dot.: Depilacja rąk

ja golę maszynka juz z 5 lat i jestem zadowolona
__________________

bynajmniej TO NIE przynajmniej
rzapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:54   #6
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Depilacja rąk

Kiedyś także używałam maszynki, ale przeszkadzały mi czarne kropki pod skórą i szybko odrastające klujące włoski. Problem się nasilał. Przerzuciłam się na depilator i jest ok
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 17:00   #7
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Depilacja rąk

Również uważam ,że depilator lub wosk to najlepsza opcja
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 19:23   #8
magda_lena123
Raczkowanie
 
Avatar magda_lena123
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Depilacja rąk

Moja koleżanka goli włosy na rękach, ale moim zdaniem to zły pomysł, bo włoski wyrastają mocniejsze, a po kilku goleniach widać małe czarne kropeczki.. co wygląda niezbyt estetycznie. Ja pozbywam się włosków poprzez plastry z woskiem, mam 4 tygodnie z głowy. Mnie osobiście nie podrażniają, to zapewne zależy od skóry, ale radzę spróbować, bo takie plastry nie takie straszne i nie takie bolesne jak je każdy maluje. Ewentualnie można też spróbować je rozjaśnić wodą utlenioną . Radziłabym nie używać maszynki do rąk bo później możesz tego żałować.
magda_lena123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 19:30   #9
Bingunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16
Dot.: Depilacja rąk

Wielkie dzięki za rade
A jakie plastry polecacie?
Boje się troche depilatorem, ale nie ze względu na ból, bo często gole nogi depilatorem i tak strasznie nie boli, tylko ze względu na późniejszy efekt ;//
Bingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 19:40   #10
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Depilacja rąk

Cytat:
Napisane przez Bingunia Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za rade
A jakie plastry polecacie?
Boje się troche depilatorem, ale nie ze względu na ból, bo często gole nogi depilatorem i tak strasznie nie boli, tylko ze względu na późniejszy efekt ;//
O jakim efekcie myślisz?
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 19:59   #11
Bingunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16
Dot.: Depilacja rąk

Jak gole nogi depilatorem to mam (nie zawsze) podrażnioną skórę i mimo że depilator wyrwa włoski wraz z cebulkami to jak rosną mi nowe to są one od razu wrośnięte ;//
Bingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 21:46   #12
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Depilacja rąk

Może lepiej kup plastry zamiast golarki?
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 23:04   #13
Blind
Raczkowanie
 
Avatar Blind
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 83
Dot.: Depilacja rąk

ja uzywam pasty cukrowej i przy moich wloskach na miesiac mam spokoj z depilacją rąk [depiluję do łokcia] i nieregularnie-tylko gdy sa juz na tyle dlugie ze mnie wkurzają ^^

Edytowane przez Blind
Czas edycji: 2012-07-03 o 23:05
Blind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:01   #14
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Depilacja rąk

Cytat:
Napisane przez Bingunia Pokaż wiadomość
Jak gole nogi depilatorem to mam (nie zawsze) podrażnioną skórę i mimo że depilator wyrwa włoski wraz z cebulkami to jak rosną mi nowe to są one od razu wrośnięte ;//

Przeszłam przez to więc doskonale wiem co to wrastające włoski na nogach , przez parę (4) dobrych lat nie założyłam nic krótkiego.

Włosek wrasta kiedy nie może się przebić przez skórę i rośnie sobie pod skórą .
Zwróć uwagę czy Twój depilator wyrywa włoski z cebulkami, czy zdaża się ,że je urywa.
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 10:41   #15
magda_lena123
Raczkowanie
 
Avatar magda_lena123
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Depilacja rąk

Najlepsze są plastry Veet'a , może nie najtańsze, ale najlepiej się sprawdzają, poza tym zmieścisz się w granicach 20-30zł. Są warianty dla skóry wrażliwej, także możesz coś wypróbować, a jak masz potem jakieś problemy z podrażnioną skórą, to smaruj ją jakimś kremem łagodzącym np. Bambino.
magda_lena123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 14:57   #16
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Depilacja rąk

Cytat:
Napisane przez Ciburaszka Pokaż wiadomość
Przeszłam przez to więc doskonale wiem co to wrastające włoski na nogach , przez parę (4) dobrych lat nie założyłam nic krótkiego.

Włosek wrasta kiedy nie może się przebić przez skórę i rośnie sobie pod skórą .
Zwróć uwagę czy Twój depilator wyrywa włoski z cebulkami, czy zdaża się ,że je urywa.
a jak w koncu wyszlas z tego problemu??
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 16:56   #17
Bingunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16
Dot.: Depilacja rąk

Okey kupiłam już ten ciepły wosk w żelu Veet'a... Trochę się boje;p Na pewno nie będzie czerwonych krostek??
Bingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:37   #18
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Depilacja rąk

Cytat:
Napisane przez Ciburaszka Pokaż wiadomość
Przeszłam przez to więc doskonale wiem co to wrastające włoski na nogach , przez parę (4) dobrych lat nie założyłam nic krótkiego.

Włosek wrasta kiedy nie może się przebić przez skórę i rośnie sobie pod skórą .
Zwróć uwagę czy Twój depilator wyrywa włoski z cebulkami, czy zdaża się ,że je urywa.
Podstawa to dobry depilator Mnie poki co swietnie pasują Phillipsy, chociaż lubią się popsuć Po Braunie miałam non stop czarno czerwone kropy No i peelingi! min. 2razy w tyg

Cytat:
Napisane przez Bingunia Pokaż wiadomość
Okey kupiłam już ten ciepły wosk w żelu Veet'a... Trochę się boje;p Na pewno nie będzie czerwonych krostek??
Spróbuj i zobaczysz U mnie ręce są dużo mniej problematyczne od nóg, podrażnienie znika błyskawicznie, nic nie wrasta. Tylko boli trochę bardziej. Możesz jeszcze spróbować pasty cukrowej stosowanej tak jak wosk na ciepło (z paskami) - używa się tak jak ciepły wosk, a jest na pewno tańsza
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 21:53   #19
jadzka7
Raczkowanie
 
Avatar jadzka7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 54
Dot.: Depilacja rąk

za młodu goliłam ręce, zdarzyło się to może z 5 razy i był to wielki błąd. Włoski zaczynały rosnąć grubsze, ciemniejsze... od 3 lat depiluję wszystko co się da wydepilować na ciele- dosłownie:PP włosów jest mniej, są jaśniejsze i słabsze muszę czasem ze sobą walczyć aby nie zaczynać ich na nowo golić, bo wtedy proces powtórzyć trzeba na nowo, aby nie wyrastały ciemne i kujące włoski jeżeli krem rozjaśniający nie wchodzi w gre, a myślę, że latem nie są z resztą polecane, choć mogę się szczerze mylić, to polecam każdemu wosk!!
jadzka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 00:06   #20
Frana
Przyczajenie
 
Avatar Frana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Depilacja rąk

Też mam problem z nadmiernym i nieestetycznym owłosieniem m.in. na rekach. Jestem bardzo blada, a włosy są stosunkowo ciemne i strasznie to wygląda, ale jeszcze tych z rąk nie próbowałam usuwać. Gdybym się w przyszłości zdecydowała, to zapewne wybrałabym depilator...
Piszesz, że masz problemy z podrażnieniem, wrastającymi włoskami, więc ja poleciłabym intensywne nawilżanie skóry, np. balsamami. Gdy skóra jest miękka, włos ma większe szanse wydostać się na górę, a o to przecież chodzi. Nie zapominaj też o regularnym peelingu. Daj znać, jak po tym wosku.
Frana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 02:14   #21
little_redhead
Zadomowienie
 
Avatar little_redhead
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 309
Dot.: Depilacja rąk

Ręce golę maszynką od około 2-3 lat. Miałam dość włosków, bardzo rzucały się w oczy. Mam jasną karnację, naturalnie jestem ciemną blondynką, mimo to wszelki zarost mam dość mocny. O ile na nogach zdarzają mi się czasem podrażnienia, ew. widoczne czarne kropeczki po goleniu czy wrastające włoski, to ręce maszynkę znoszą idealnie Zero problemów.
__________________



We dance round in a ring and suppose,
But the Secret sits in the middle and knows.




little_redhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:44   #22
zainteresowana123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Depilacja rąk

Nie chce mi sie wszystkiego czytac i nie wiem czy zostalo juz tu to polecone.
Ale nie radze golic rak! Bedziesz je miala z czasem ciemniejsze i dluzsze. Jak ja i juz przestalam

Lepiej je rozjasnic i zostawic w spokoju
zainteresowana123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:23   #23
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Depilacja rąk

Też depiluję, od dwóch lat już. Maszynką. Włoski odrastają dopiero po tygodniu, czasem nawet dwóch dopiero można coś poczuć, bo są praktycznie niewidoczne, dużo jaśniejsze, niż miałam wcześniej. Nawet, jeśli je trochę zapuszczę (np. w zimie, gdy noszę długie rękawy ) nie widać ich, można jedynie poczuć, chociaż nie są bardzo ostre.
Spróbuj, jeśli Ci nie będzie ta metoda odpowiadać, wypróbuj krem depilujący (ja mam np. niebieski veet, ale po nim po kilku dniach czuć już, że coś rośnie ).
I tu akurat nie wiem, dlaczego tak się dzieje ze skórą na rękach, bo np. na łydkach jest zupełnie odwrotnie, włoski odrastają ciemniejsze i ostrzejsze
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 10:07   #24
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: Depilacja rąk

I dla mnie włosy na rękach to był wielki kompleks i problem, ciągle nosiłam długie rękawy albo umierałam ze wstydu. Jakieś 7 lat temu jeszcze w szkole postanowiłam się z problemem wreszcie rozprawić i uzbierałam na depilator. Niestety u mnie stałą były wrastające włoski i krostki, próbowałam też wosku, kremów ale wszystko mnie podrażniało. Wreszcie kupiłam jednorazówki Gilette i od tamtej pory jestem im wierna Nie mam podrażnień, włoski nie rosną grubsze ani ciemniejsze, to mit wynikający z tego, że nie ruszane nigdy są dłuższe i co za tym idzie miękkie a rosnące wydają się kłujace U mnie co 3 dni kilka ruchów pod prysznicem i problem z głowy Polecam, czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Tak naprawdę to wcale nie jest czasochłonne ani kłopotliwe, ot zanim zaczniesz golić nogi machniesz kilka razy po rękach, może minuta i już a kompleks z głowy W czasach kiedy ja się z tym zaczynałam zmagać dziewczyny w szkole nawet nie koniecznie depilowały nogi, więc to było swoiste tabu i krępująca tajemnica. Obecnie więcej dziewczyn depiluje ręce jak i całe ciało niż tego nie robi.
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 12:40   #25
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Depilacja rąk

Depiluje od półtora roku i:

1. pierwsze dwa razy pastą cukrową, później nie chciałam się w to bawić + u mnie osłabione włoski mają tendencję do wrastania

2. teraz tylko OSTRĄ maszynką, używam wilkinsona (o tym kształcie: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...la-kobiet.html , 1 szt 3,50zł), każda tańsza powodowała wrastanie i każdy o takich skłonnościach niech przemyśli jakiej maszynki używa, niestety z ogromnej liczby, które przetestowałam - im droższa jednorazówka tym lepsza)

3. do tego żel do golenia z isany

4. włoski odrastają takiej samej grubości, ich domniemane wzmocnienie to jest kwestia tego że są 'nowe nieznoszone' i ścięte na płasko

NIE silcie się na depilatory/plastry/pastę jeśli nie macie tego przećwiczonego, dobry zabieg maszynką daje naprawdę rewelacyjne efekty
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.