Problem z doborem kremu nawilżający czy ochronny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 18:47   #1
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Exclamation

Problem z doborem kremu nawilżający czy ochronny?


Mam problem z doborem kremu na dzień.

Mam 17 lat, moja cera jest hmmm gruba w okolicach czoła, nosa i brody, skłonna do wyprysków w okolicach czoła, świeci się w strefie T i mam popękane naczynka pod oczami, rozszerzonych porów raczej nie mam ewentualnie zaskórniki na nosie. Nie używam ani korektora ani podkładu z pudrem, jedynie tusz.
Ostatnio miałam większy problem z trądzikiem przez krem Avene do cery naczyniowej i po serze powiedzmy, że udało mi się opanować problem ale teraz moja skóra jest sucha, mocno napięta, z przebarwieniami.

Zastanawiam się nad kupnem kremu takiego porządnego stosowałam już krem biodermy z filtrem 30 i docsery naczyniowej, oraz La Roche Posay no i ten nieszczęsny Avene ale nie widziałam żeby dawały jakikolwiek efekt.
Zastanawiam się teraz nad kremem Biodermy Hybrido Light lub którymś z Flosleku jednak nie wiem jaki powinnam wybrać czy jak mam przesuszoną cerę to powinnam wziąć do cery suchej nawilżający czy do cery normalnej albo naczyniowej czy może wgl nie brać nawilżającego tylko ochronny z wysokim filtrem??

Moja pielęgnacja jest raczej przeciętna jeżeli ma to jakieś znaczenie to; Zaczęłam używać mydła oliwkowego z Turcji (chyba Alepp ) wieczorem a rano ograniczam się tylko do żelu miceralnego z biedronki Be Beauty. Wieczorem stosuję jeszcze Kwas migdałowy 5% z Pharmaceris jednak nie widzę efektów.

Bardzo bym prosiła o pomoc z góry dziękuję
niezdecydowana_dusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 21:16   #2
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Problem z doborem kremu nawilżający czy ochronny?

Nikt nie pomoże? :C
niezdecydowana_dusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 08:15   #3
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Problem z doborem kremu nawilżający czy ochronny?

Przy pielęgnacji naszej skóry ważne jest to, aby nauczyć się jej słuchać. Jeżeli czujesz, że Twoja skóra jest sucha to znaczy, że woła o nawilżenie. Ogólnie nawilżenie jeszcze nikomu nie zaszkodziło i ile jest dostarczane odpowiednimi składnikami, tzn. np. parafina ma właściwości nawilżające, ale dodatkowo często zapycha więc lepiej jej unikać.
Postaw na nawilżenie. Zanim zdecydujesz się na konkretny krem nawilżający zwróć uwagę na jego skład. Przeanalizuj czy nie zawiera on składników mogących powodować zaskórniki lub zapchanie cery.
Jak podratujesz cerę i przestanie być taka sucha, możesz sięgnąć po nowy krem, który będzie adekwatny do potrzeb Twojej skóry na stan obecny
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 00:13   #4
joannaabram
Raczkowanie
 
Avatar joannaabram
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Problem z doborem kremu nawilżający czy ochronny?

Najlepiej zaopatrz się w 2 różne kremy, które będziesz stosować naprzemiennie - jeden na dzień, drugi na noc. Na noc możesz zastosować bardziej odżywczy, który trochę natłuści odpowiednie partie, na dzień lżejszy, który jednocześnie będzie się nadawał pod makijaż.
__________________
Zapraszam na bloga - o makijażach, metamorfozach, i nie tylko
joannaabram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 11:04   #5
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Problem z doborem kremu nawilżający czy ochronny?

Cytat:
Napisane przez joannaabram Pokaż wiadomość
Najlepiej zaopatrz się w 2 różne kremy, które będziesz stosować naprzemiennie - jeden na dzień, drugi na noc. Na noc możesz zastosować bardziej odżywczy, który trochę natłuści odpowiednie partie, na dzień lżejszy, który jednocześnie będzie się nadawał pod makijaż.
Właśnie tak
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 13:11   #6
Sylwiusa
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 54
Dot.: Problem z doborem kremu nawilżający czy ochronny?

próbowałas kremów do młodej cery dla nastolatek? masz 17 lat wiec nie musisz używać tak mocnych jeszcze kremów jak pisałaś, wydaje mi sie że krem z serii bb czy poniżej20 wystarczą. Dodatkowo może 1 w tyg stosować maseczki i peeling. Oczyszczaj skóre tonikiem codziennie i powinno być ok. te kremy króre ci napisałam są nawilżające i ochronne a dodatkowo nadają skórze kolor jednolity(maskują przebarwienia). Ja też stosowałam taki z różowej serii loreal i też był ok. Pozdrawiam
Sylwiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.