Jak pomalować dziewczynę o takim typie urody? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 11:04   #1
mabro
Raczkowanie
 
Avatar mabro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 89

Jak pomalować dziewczynę o takim typie urody?


Koleżankę, jest ładniejsza ale ogólnie ma typ urody tej Marii . Większy nos i głęboko osadzone oczy (przy tym nie jest taka kontrastowa jak Maria , jest chyba latem bo ma popielaty kolor włosów i jasną oprawę oczu . Pomóżcie kochaniutkie bo ja ledwo siebie się nauczyłam malować, a mam pomalować koleżankę o całkiem odiemnnym, mało kontrastowym typie urody
mabro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 11:05   #2
mabro
Raczkowanie
 
Avatar mabro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 89
Dot.: Jak pomalować dziewczynę o takim typie urody?

Acha, Maria
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Maria.JPG (24,5 KB, 144 załadowań)
mabro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 11:54   #3
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Jak pomalować dziewczynę o takim typie urody?

Makijaż dla lata, tak jak i dla pozostałych typów urody, powinien być jak najbardziej naturalny i upiększający. Ze względu na kruchość i przezroczystość cery, makijaż dla lata musi być lekki i bardzo delikatny. Podkład i puder powinny mieć chłodny odcień różowy lub chłodny beżowy, nigdy ciepły beż, czy brzoskwiniowy. Lato musi niestety zrezygnować z samoopalaczy, różów w odcieniu terakoty, czy ciemnych matujących podkładów. Osoby w typie lata zazwyczaj mają sporo znamion i piegów- z tego powodu także nie powinny używać matujących fluidów i ciężkich pudrów. Zdecydowanie nie polecam także kompaktów- dla osób o delikatnej cerze są zbyt obciążające.
Z palety cieni do powiek dla lata najodpowiedniejsze będą kolory podkreślające barwę tęczówki- szarości, błękity, a także róże i fiolety. Ważne, aby kolory te były "brudne" i jakby przytłumione, nigdy ostre i krzyczące. Osobom w typie lata nie polecam także makijażu oka na zasadzie kontrastu. Lato jest spokojnym typem urody, nie znosi, zatem kontrastów i ekstrawagancji, zdecydowanie lepiej czuje się w delikatnych, romantycznych pastelach. Makijaż ust także musi być w chłodnej tonacji. Najlepsze będą wszelakie różowe błyszczyki, perłowe i lodowe odcienie pomadek. Konturówkę najlepiej dobrać idealnie w kolorze warg. Jeżeli osoba w typie lato chce zmienić kolor włosów, zdecydowanie powinna wybierać chłodne odcienie popielate. Nigdy słoneczne odcienie z dodatkiem żółtego. Najlepsze będą kolory: popielaty blond, popielato-brązowy, perłowo-biały, od jasno do ciemnobrązowego.

Oczy głęboko osadzone
  • unikamy ciemnych cieni, najlepsze są jasne róże, łososiowy, szarości
  • polecam również cienie perłowe ( o ile skóra nie jest zbyt wiotka, perłowe cienie niestety podkreślają zmarszczki)
  • nie rysujemy kresek eyeliner'em jedynie możemy oko podkreślić tuż przy linii rzęs ( jasny brąz, szarości, błękity) ołówkiem dokładnie rozcierając linie, tracąc ostry kontur
  • wnętrze oka nad linią rzęs możemy pomalować białą, srebrną lub perłową kredką
  • dokładnie tuszujemy rzęsy, najlepiej maskarą wydłużającą a nie pogrubiającą
  • brwi przy takich oczach nie powinny być dorodne, należy dążyć do jak najcieńszej ich linii, oko wtedy bardziej się "otworzy"
Zbyt długi i szeroki nos można skrócić i zwęzić optycznie nakładając ciemniejszy puder(albo podkład...sama nie wiem ) po bokach nosa i na czubek nosa.

Spróbuj jeszcze skorzystać z wyszukiwarki, tam znajdziesz wiele różnych informacji.
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 12:37   #4
mabro
Raczkowanie
 
Avatar mabro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 89
Dot.: Jak pomalować dziewczynę o takim typie urody?

Dziękuję bardzo, z wyszukiwarki korzystałam ale wlaśnie są informacje, któe się wykluczają np. lato a głęboko osadzone oczy . Dlatego zastanawiałam się jakie są najważniejsze cechy połączone dla kogoś o takich rysach twarzy . Myślałam o perłowej bieli- ercu na powiece i co raz ciemniejszym błękicie od załamania powieki w górę . Oczy są tu też dosyć małe więc przydałoby się wydłużyc je jakos kreską, a tu pisze że kreska w tym przypadku jest be . Ja mam dosyć regularne rysy twarzy i łatwiej ją pomalować a tu trzeba pobawić się w korekcje Z tym nosem to mi się przyda
mabro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 14:14   #5
mabro
Raczkowanie
 
Avatar mabro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 89
Dot.: Jak pomalować dziewczynę o takim typie urody?

OK, może to pomoże, Maria (zabije mnie kimkolwiek jest ) jako lato (mam nadzieje że wyszło lato). Poradźcie mi coś, kto ma oko?
mabro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 14:53   #6
mabro
Raczkowanie
 
Avatar mabro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 89
Dot.: Jak pomalować dziewczynę o takim typie urody?

No i znowu mi się obrazek nie załączył, agrrr I dalej nie moge go załączyć więc muszę dać tak
http://www.mFoto.pl/uploads/1071/2_c7796.jpg
mabro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 21:22   #7
mabro
Raczkowanie
 
Avatar mabro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 89
Dot.: Jak pomalować dziewczynę o takim typie urody?

Oo, załączyło się, będzie wygodniej. Pomóóżcię ploosę, nie dajcie mi gadać do siebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (74,9 KB, 37 załadowań)
mabro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.