Podkład do problematycznej cery, matujący - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-08, 19:52   #31
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: podkład matujący (tani)

L'Oreal - Ideal Balance - nie jest może bardzo tani, ale dobry.
Pozdrawiam
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 21:08   #32
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: podkład matujący (tani)

Ja niestety nie polece Ci dobrego MATUJACEGO podkladu, bo takiego nie znalazlam ale na pewno odradzam Ideal Balance, ktory mojej cery przynajmniej wcale nie matowil.
Moze okresl dokladniej do ilu zl ma byc podklad mniej wiecej, bo tani to okreslenie bardzo wzgledne i czy masz cere mieszana czy tlusta, ze sklonnoscia do przesuszen, powinien byc kryjacy a moze nie?

pozdrwiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 21:29   #33
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: podkład matujący (tani)

Ja się właśnie skłaniam do zakupu nowego podkładu nawilżająco-matującego z Oriflame. Aktualnie kosztuje 19,9zł Na razie miałam próbkę i byłam zadowolona z jego właściwości: matuje, a nie wysusza, ale niestety odcień miałam trochę ze ciemny, więc go trochę było widać. Kupię ten najjaśniejszy i zobaczymy, jak to będzie. Swoją drogą wydaje mi się, że jest to ten sam podkład, który występował wcześniej pod nazwą podkład matujący http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1898
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 21:32   #34
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: podkład matujący (tani)

ja tez mialam probke matujacego oriflamu, ale mnie nie zachwycił, na tubce sie skończyło.
Polecam Yves rocher- (59zł ?)w promocji za 30zł juz mozna nabyc, albo preparat matujacy strefe T, rowniez z YR i podklad normalny.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 21:36   #35
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: podkład matujący (tani)

Ela napisał(a):

> Polecam Yves rocher- (59zł ?)w promocji za 30zł juz mozna nabyc
Chodzi Ci o ten niebrudzący w płynie? w takiej buteleczce? jeśli tak, to powiedz jak się rozprowadza? czy matuje? czy wysusza? czy coś kryje?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 21:45   #36
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: podkład matujący (tani)

tak wlasnie ten, nazywa sie niebrudzący. Uzywam go od 2-3 tygodni. Rozprowadza sie super, swietnie trafiłam z kolorem-peach-chyba.U mnie wysusza usta, bo czasami maznę po nich a poznij czuje lekkie szczypanie i na noc musze juz maścią usta smarować. Kryje przyzwoicie, aczkolwiek ten w kształcie łezki kryje lepiej, nazywa sie wygładzający. I najwazniejsze matowienie, oceniam na 4. Po jakim czasie sie swiecę, jak przy wiekszosci podkladow. Ale ja te 2 podklady YR naprawde b. lubię. Jesli masz sklep u siebie, to popros o próbki, panie z reguły chetnie je dają, czasami więcej niz chcesz.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 21:51   #37
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: podkład matujący (tani)

tani to znaczy jaki ? jeśli matujący to domyślam się, że masz skórą mieszaną/tłustą ? Może Lumene - Velvet Matt ok 30 zł albo double stay.
pozdr.
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-08, 22:00   #38
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: podkład matujący (tani)

Ela napisał(a):
> tak wlasnie ten, nazywa sie niebrudzący. Uzywam go od 2-3 tygodni. Rozprowadza sie super, swietnie trafiłam z kolorem-peach-chyba.U mnie wysusza usta, bo czasami maznę po nich a poznij czuje lekkie szczypanie i na noc musze juz maścią usta smarować. Kryje przyzwoicie, aczkolwiek ten w kształcie łezki kryje lepiej, nazywa sie wygładzający. I najwazniejsze matowienie, oceniam na 4. Po jakim czasie sie swiecę, jak przy wiekszosci podkladow. Ale ja te 2 podklady YR naprawde b. lubię. Jesli masz sklep u siebie, to popros o próbki, panie z reguły chetnie je dają, czasami więcej niz chcesz.
wielkie dzięki za odpowiedź
a co do próbek to jakoś nie spotkałam się z chęcią obdarowywania nimi klientek przez te "miłe" panie... wiecznie to, o co proszę jest nieosiągalne... ale może spróbuję poprosić... mam nadzieję, że nie zbędą mnie sklepowym testerem
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-09, 12:02   #39
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: podkład matujący (tani)

ja ZAWSZE dostaję COŚ do zakupów, nie prosząc sie o to. A kiedys jak poprosiłam i nie było takich probek, to pani powiedziała: aaa dam pani to i to, albo jeszcze dam pani to , bo nowe i fajne i to tez moge pani dac dostałam kilka kremów, w tym 2 preparaty matujące strefe T. Trzeba pytać...
A tak miłe panie sa w sklepie YR w Lodzi, w Geanie przy alei Włokniarzy.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-09, 12:17   #40
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Re: podkład matujący (tani)

ja uzywam podkladu manhattan pure mat i jest jak dla mnie boski, idealnie matuje, jest suchy troszke ale mat ok. mam dwie tubki z dwoma kolorami polecam
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-09, 20:22   #41
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: podkład matujący (tani)

Na mnie się sprawdził Ideal Balance, na Tobie nie. To co piszemy w wątku to PROPOZYCJE, dlatego dziewczyna i tak zanim kupi, będzie musiała zaopatrzyć się w próbki.
Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć coś matującego Namiętne_Usta.
Pozdrawiam
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-09, 21:29   #42
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: podkład matujący (tani)

Anahstasia napisał(a):
> Na mnie się sprawdził Ideal Balance, na Tobie nie. To co piszemy w wątku to PROPOZYCJE, dlatego dziewczyna i tak zanim kupi, będzie musiała zaopatrzyć się w próbki.


Nie wiem czy odnioslam dobre wrazenie, ze pisalas o mnie oczywiscie, dlatego pisze, ze ja np. odradzam,a el tez nie podpowiadam niczego, bo nie znalazlam jeszcze naprawde dpobrego podkladu matujacego O probki ciezko, choc polecam wybranie sie do sklepu z pudeleczkiem (najlepiej po malej probce kremiku) i poproszenie o wlanie troszke podkladu

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-09, 23:09   #43
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Re: podkład matujący (tani)

a może Inglot Sphere 3. Dobry, niewidoczny, kolorek 4, mat ok, kryje, wytrzymały. Pozdrowienia
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 19:54   #44
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Re: podkład matujący (tani)

dzieki za wszystkie rady
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 08:41   #45
smosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 2
Podkład matujący

Jesteście moją ostatnią deską ratunku Szukam podkładu, który naprawdę matuje... Mam cerę skłonną do strasznego świecenia się, a poza tym z popękanymi naczyńkami, więc chętnie używam podkładów, które też są kryjące. Używałam już różnych - tanich i drogich (Privi, Loreal, Vichy, Lancome) i jak słowo daję wszystkie wymagają poprawek - niektóre już po godzinie, inne po dwóch... Próbowałam też bazy Shiseido oraz specjalnego "matowacza" Yves Rocher - i niestety kompletnie nic to nie daje.
Czy istnieje coś co mogłybyście mi polecić? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
smosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 08:58   #46
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Podkład matujący

A próbowałaś Lancome Teint Idole? Dla mnie najlepszy matujący i kryjący (do tego long lasting )podkład - oczywiście to kwestia indywidualna, na mojej skórze się sprawdził jednak doskonale. Teraz go nie kupuję, bo nie lubię już takiego matu idealnego - i cera zaczęła mi się robić trochę bardziej sucha ( z mieszanej).
W każdym razie radzę wypróbować, jeśli nie znasz.
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 09:08   #47
smosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 2
Re: Podkład matujący

Dziękuję za poradę Szczerze mówiąc do tej pory nie zwróciłam na niego uwagi, ale zagłębiam się już w opinie na wizażu Muszę go koniecznie wypróbować
smosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 09:23   #48
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Podkład matujący

Na poczatek powiem Ci, ze nie jestes sama... tez mam z tym ogromny problem, nie znalazlam ani dobrego podkladu, ani zadnej bazy pod podklad ktora matowilaby moja buzie
Moze przegladnij zalozony przeze mnie niedawno watek: http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1097323175
Wymieniam w nim pare podkladow, ktore wybralam po przejrzeniu parktycznie calego KW (pare dni mi zajelo przeczytanie wszystkich recenzji i informacji o osobach ktore je wystawialy i stwierdzilam, ze te jednak chyba najlepsze maja recenze pod wzgledem matowienia buzi i trwalosci, choc jak zwykle oczywiscie opinie sa podzielone, bo cera to indywidualna sprawa kazdej z nas.
Zatem przegladnij watek bo nie jest bardzo dlugi, a jesli znajdziesz jakis naprawde dobry podklad-daj znac

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 13:47   #49
kasiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Re: Podkład matujący


Dobry podkład to połowa sukcesu. Wiem coś o tym, gdyż sama mam problem z cerą mieszaną. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery i przygotowanie twarzy pod makijaż.
Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną powinnaś przed zrobieniem makijażu umyć twarz żelem do tego przeznaczonym. Następnie nałożyć odpowiedni krem matujący, można tez położyć bazę pod podkład. Po odczekaniu około minuty nakładasz podkład matujący, a wszystko przypudrowujesz sypkim pudrem. Polecam noszenie przy sobie bibułek matujący i pudru, by w każdej chwili poprawić makijaż. Osobiście poleciłabym podkłady matujące clinique, lancom i diora.
kasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-29, 14:08   #50
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Podkład matujący

kasiia napisał(a):
>
> Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną powinnaś przed zrobieniem makijażu umyć twarz żelem do tego przeznaczonym. Następnie nałożyć odpowiedni krem matujący, można tez położyć bazę pod podkład. Po odczekaniu około minuty nakładasz podkład matujący, a wszystko przypudrowujesz sypkim pudrem.

To ja już nic nie wiem.... każdy pisze inaczej... niektórzy radzą pod matujący podkład kłaść krem nawilżający... to jak to w końcu jest?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 14:19   #51
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Re: Podkład matujący

Ja raczej odradzam używania kremów matujących. Z reguły one i tak nie działają a tylko wysuszają skórę. Do tego sprawiają że skóra staje się tępa, co utrudnia dobre rozprowadzenie podkładu. Pozatym myślę, że używanie wszystkich kosmetyków, tzn. żelu, kremu, bazy i podkładu stricte matujących jest pewną przesadą. Trzeba pamietać również o nawilżaniu nawet tłustej skóry.
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 14:25   #52
kasiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Re: Podkład matujący

Ja nakładam krem matujący pod podkład, za to na noc odpowiednio nawilżam i odżywiam skórę.
kasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 14:37   #53
kasiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Re: Podkład matujący

Oczywiście każdy musi znaleźć odpowiedni dla siebie rodzaj pielęgnacji skóry. Sprawdzałam wiele metod, ta okazała się najlepsza dla mnie. Regularnie robię peeling i nakładam maski. Nie zapominam też o wizytach u kosmetyczki. Pozdrawiam
kasiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 14:40   #54
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Podkład matujący

kasiia napisał(a):
> Oczywiście każdy musi znaleźć odpowiedni dla siebie rodzaj pielęgnacji skóry. Sprawdzałam wiele metod, ta okazała się najlepsza dla mnie. Regularnie robię peeling i nakładam maski. Nie zapominam też o wizytach u kosmetyczki. Pozdrawiam

To może ja też wypróbuję taką kombinację.... A jakie maski stosujesz? Nawilżające? Oczyszczające?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.