Image - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-10, 11:42   #1
exult
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 89

Image


Jestem w trakcie zmieniania swojego image'u. Zmieniłam kolor włosów z ciemnego blondu na ciemny brąz i skróciłam włosy i bardziej się sobie podobam. Jedynym problemem są różne niedoskonałości skóry które chciałabym zatuszować. Nigdy jednak nie umiałam dobrać odpowiednio do swojej skóry korektorów, podkładów i pudrów. Na załączonym zdjęciu mam cerę lekko opaloną przez solarium. W rzeczywistości jestem bledsza.
/jestem po lewej stronie/
Mam kilka pytań:
1) Czy możnaby na podstawie tego zdjęcia polecić mi wyżej wymienione kosmetyki?
2) Czy podkład z pudrem nie będzie rozmazywał mi się na bluzkach? Bo z tego co wiem szyję też powinniśmy potraktować tak jak buźkę, a czasem zakładając golf mogę go sobie ubrudzić, czyż nie? Nie daj Boże białą bluzkę... Pare razy mi się to zdażyło
3) Czy istnieje schemat do mojego typu twarzy, według którego powinnam się malować?

Będę wdzięczna za wszelkie porady, z góry dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kinia&karpik.jpg (19,8 KB, 7 załadowań)
exult jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 14:26   #2
exult
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 89
Re: Image

exult jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 20:42   #3
akara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 197
Re: Image

Po pierwsze, ktora dziewczynka na zdjeciu to Ty?
Po drugie, puder i korektor najlepiej dobierz sobie w sklepie w razie potrzeby proszac o pomoc pania ekspedientke (ja tak robie w razie watpliwosci), kolor podkladu powinien sie idealnie zlewac z kolorem skory, ewentualnie moze byc o ton jasniejszy - przyznasz, ze na podstawie zdjecia, szczegolnie takiego, nie da sie tego zrobic. Najlatwiej dobrac odpowiedni kolor podkladu nakladajc ciut na zuchwe i sprawdzajac w natuarlnym swietle czy kolory sie zgadzaja (wyjdz ze zklepu z lusterkiem, sklepowe swiatlo zmienia kolory).
Korektor majacy za zadanie ukryc zaczerwienienia powinen byc zielony.
Kto Ci naopowiadal, ze szyje pokrywa sie podkladem??? Nie, tego sie nie robi, nalezy tylko dokladnie rozetrzec podklad pod broda (nie musisz nakladac tam podkladu, wystarczy, ze rozsmarujesz to co nalozysz na twarz).
Mnie jeszcze nic sie podkladem nie wybrudzilo, wiec nie wiem jak Tobie sie to udalo . Nakladaj cienka warstwe, czekaj az stopi sie ze skora, na to puder i dopiero potem przebieranki .
Schemat i makijaz? Te slowa nie ida dla mnie w parze . Makijaz jest po to, zeby sie bawic i podkreslac to co w nas ladne, schemat sie nijak ma do tego. Fakt, nie wszystkie kolory sa wskazane dla poszczegolnych osob, ale po pierwsze nie wiem ktora osoba na zdjeciu to Ty, po drugie to zdjecie nie oddaje naturalnego kolorytu zadnej z osob, wiec nie odwaze sie zaproponowac kolorow. Pozdrawiam!
akara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 21:38   #4
exult
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 89
Re: Image

napisalam, ze ja to ta po lewej
exult jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 21:40   #5
exult
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 89
Re: Image

ahaa.. i miałam na myśli schemat nakładania podkładu i pudru.. a nie robienia makijażu.
exult jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 21:44   #6
akara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 197
Re: Image

, stara juz jestem i slepa .
O nakladaniu podkladu i pudru mozesz sobie poczytac w kursie makijazu: http://www.wizaz.pl/menu_krok.php

Generalnie przyciemnianie ukrywa, a rozjasnianie eksponuje, wiec rozjasnij to na czym chcesz skupic uwage, a przyciemnij to co chcesz ukryc. Nie bardzo widze jaki masz ksztalt twarzy, nie masz moze innego zdjecia?
akara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 21:50   #7
exult
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 89
Re: Image

mam prostokątną twarz. niestety nie mam innych zdjęc bo jestem po formacie
exult jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-12, 22:43   #8
exult
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 89
Re: Image

przypominam wątek..
exult jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.