Guerlain, Fleur de Teint SPF 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-13, 20:46   #1
dziewczyna_z_pomarańczami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 94

Guerlain, Fleur de Teint SPF 15


Przeszukalam forum i chyba wszystko, co tu zostalo napisane na temat tego podkladu przeczytalam i jestem w 100% zdecydowana na Fleur de Teint, ale mam problem z ustaleniem wlasciwego dla siebie odcienia. Odpowiednie sa dla mnie raczej tonacje z przewaga zoltego niz rozowego pigmentu (szyja jest zdecydowanie w tej tonacji), dlatego po wstepnej selekcji pozostaja mi odcienie:

Ambre Pâle 610
Beige Pâle 510
Beige Clair 520
Beige Naturel 540
Beige Moyen 560
Beige Foncé 570

Do tego odrzucam 3 najciemniejsze, czyli ograniczam sie juz do:

Ambre Pâle 610
Beige Pâle 510
Beige Clair 520

I w tym momencie mam juz problem. Jeszcze niedawno bylam sklonna ku Beige Clair, ale czesto w recenzjach (czy to polskich czy zagranicznych) czytalam, ze kolor okreslany jest jako 'zbyt intensywny' dla niektorych. 'Zbyt intensywny' czyli jaki - rozumiem, ze moze za zolty, nienaturalny itp. Nie jestem pewna czy tez nie bylby dla mnie za ciemny, a z kolei w przypadku 2-ch pozostalych - za jasny. Dla porownania podam dwa przyklady (jesli ktos ma takie doswiadczenia z tymi produktami): 1) podklad Mary Kay Full Coverage, odcien 300 (Beige) jest niemal idealny (nie za ciemny) 2) Lancome, Teint Idole, odcien 03 Beige Diaphane - zdecydowanie za ciemny. Naleze raczej do bladolicych i mysle teraz moze nad Beige Pale, ale boje sie, ze ten moze byc juz za jasny i teraz, latem tez moze byc nieodpowiedni. Co do Ambre Pale, nie wiem czym sie rozni od Beige Pale (na moim monitorze kolory sa identyczne). Bardzo prosze znawczynie tematu (a wiem, ze jest tu ich kilka) o pomoc, bo nie mam gdzie przetestowac podkladu
dziewczyna_z_pomarańczami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 18:21   #2
dziewczyna_z_pomarańczami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 94
Dot.: Guerlain, Fleur de Teint SPF 15

up
dziewczyna_z_pomarańczami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 12:54   #3
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Guerlain, Fleur de Teint SPF 15

Zamierzam kupic ten podklad i mam ten sam problem z okresleniem dla siebie odpowiedniego odcienia. Rowniez myslalam nad 520 (tonacje zolte), ale obawiam sie, ze moglby byc za ciemny (chociaz czytalam, ze w buteleczce wygladaja na bardziej intensywne i nie ma co sie tym nadto sugerowac). Jesli chodzi o dwa pozostale kolory, to ja rowniez nie widze roznicy na moim monitorze
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 13:11   #4
dziewczyna_z_pomarańczami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 94
Dot.: Guerlain, Fleur de Teint SPF 15

Chyba zaryzykuje i kupie Beige Clair, ktory jest bardziej dostepny - na tagomago.pl to najjasniejszy odcien. Mam nadzieje, ze nie bedzie dla mnie za ciemny.
dziewczyna_z_pomarańczami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 17:24   #5
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Guerlain, Fleur de Teint SPF 15

Podbijam wątek...
mam ten sam problem - stoję przed wyborem odpowiedniego odcienia tego podkładu. A nie nalezy on do najtańszych i nie chce potem załować.
Mam próbkę nr 520...mama mnie oglądała w świetle dziennym i stwierdziła że jest ok - ale mnie się wydaje że jest zbyt zółty :-( Tzn za ciemny nie jest - za jasny tez nie ale odcień zółci jest zbyt intensywny...
Ma ktoś doświadczenia z innymi jasnymi numerkami np 510?

Proszę o pomoc...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 18:51   #6
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Guerlain, Fleur de Teint SPF 15

Ja z Guerlaina uzywalam wlasnie 520 Beige Clair. Na skórze wtapia się idealnie, mimo ze w butelce moze wygladac na ciemniejszy. Mam bladą cerę i na ogól uzywam podkladów albo najjasniejszych albo drugiego w kolejnosci. Dla przykladu (moze cos pomoze ?) z Chanela uzywam 20 Clair, a z Lancoma 01 (03 również zdecydowanie za ciemny).
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 06:01   #7
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Guerlain, Fleur de Teint SPF 15

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
Ja z Guerlaina uzywalam wlasnie 520 Beige Clair. Na skórze wtapia się idealnie, mimo ze w butelce moze wygladac na ciemniejszy. Mam bladą cerę i na ogól uzywam podkladów albo najjasniejszych albo drugiego w kolejnosci. Dla przykladu (moze cos pomoze ?) z Chanela uzywam 20 Clair, a z Lancoma 01 (03 również zdecydowanie za ciemny).
Maggie ale masz jakieś rozeznanie w innych, również jasnych odcień tego podkłądu Guerlain? Jest jakiś jasny w palecie ale bardziej wpadający w beż a nie w żółć?
W Sephorze niestety nie dysponują całą paletą kolorów :-(
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-04, 08:16   #8
Jemiołka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 131
Dot.: Guerlain, Fleur de Teint SPF 15

520 jest jasnym beżem bez odcienia różowego i nie jest też żółty. Wg mnie on ma jasnobeżowy odcień. W buteleczce wygląda po prostu beżowo, nie ma różowego, ani żółtego przełamania. Po roztarciu na buzi jest dużo jaśniejszy niż w opakowaniu.
Gigantycznego plusa u mnie ma ze nie zmienianie koloru po położeniu, tzn nie ciemnieje po jakimś czasie.
Nie świecie się-daje ładne satynowe wykończenie.
Jemiołka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 10:08   #9
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Guerlain, Fleur de Teint SPF 15

Cytat:
Napisane przez Jemiołka Pokaż wiadomość
520 jest jasnym beżem bez odcienia różowego i nie jest też żółty. Wg mnie on ma jasnobeżowy odcień. W buteleczce wygląda po prostu beżowo, nie ma różowego, ani żółtego przełamania. Po roztarciu na buzi jest dużo jaśniejszy niż w opakowaniu.
Gigantycznego plusa u mnie ma ze nie zmienianie koloru po położeniu, tzn nie ciemnieje po jakimś czasie.
Nie świecie się-daje ładne satynowe wykończenie.
, też mam dokladnie takie same odczucia
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.