Jakie kosmetyki dla nastolatki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-09, 15:29   #1
Everywhere
Raczkowanie
 
Avatar Everywhere
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 34

Jakie kosmetyki dla nastolatki?


Mam niecałe trzynaście lat, trądzik mieliśmy wszyscy w rodzinie, mi tez się już zaczyna. Kiedy np. nie umyję twarz wieczorem, rano mi się świeci jak cholera. To tego baaardzo duże, powiększone pory. Robi mi się pryszcz na nosie i jeszcze w innych miejscach. Do tego caraz bardziej wydaje mi się, że mam naczynkową cerę. Podsumowanie: baardzo wrażliwa, młoda skórka, skłonna do wyprysków, może się świecic w sferze T, czasem wągry się robią na nosku (ale to już nie problem, mówie wam, kiedy macie jeszcze małe wągry, chlas je wodą z cytryną i nie ma, na długo x3), rozszerzone pory. Czy wiecie, co mogłabym stosowac do walki z trądzikiem, bo ilekroć pytam się mamy ona mi pokazuje szare mydło .__. . Jeśli można, to chciałabym kosmetyki o cenie do 20 zł, bo niestety, nie należę do takich, co mogą mieć wszystko .__.

Dziękuję,
Everywhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 16:07   #2
kamila9422
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 880
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

wg mnie powinnaś iść do dermatologa, on najlepiej powie ci jakich kosmetyków powinnaś używać, a niekoniecznie tych droższych.
kup sobie peeling z nivea young, jest naprawdę świetny a kosztuke ok 14 zł
kamila9422 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 16:18   #3
Oldziunia
Rozeznanie
 
Avatar Oldziunia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 529
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

ja osobiście bardzo lubię maseczki-znajdziesz je w drogeriach. jedna kosztuje około 3 lub 4 złotych. powinny być albo do cery trądzikowej albo oczyszczające(a najlepiej oczyszczająco-rozgrzewające). skóra jest oczyszczona i nie świeci się a tak poza maseczkami(które powinnaś stosować 1 lub 2 w tygodniu) to polecam żel z Garniera 3w1(żel+peeling+maseczka) . skóra jest po nim gładka, nie świeci się. naprawdę super!
Oldziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 19:27   #4
Everywhere
Raczkowanie
 
Avatar Everywhere
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

z dermatologiem mam nieprzyjemne doświadczenia, a może bardziej to ma moja siostra? W każdym razie ta sprawa sobie poczeka.

Oldziuniu, mam w domu ten garnier 3 w 1, ale boję się, że ten może mi wysuszyć albo podrażnić twarz. Jeśli chodzi o tą maseczkę rozgrzewającą - to jaką polecasz? ja widziałam tylko z garniera w drogieriach.
Everywhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 21:53   #5
Oldziunia
Rozeznanie
 
Avatar Oldziunia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 529
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

A więc mnie osobiście Garnier 3w1 nie podrażnia twarzy, stosuję go i jako peeling i jako maseczkę i naprawdę same plusy ale nie wiem jaką masz cerę, bo jeśli jesteś wrażliwa to faktycznie musisz być ostrożna. może zrob sobie takie coś w stylu testu-rozprowadź żel tylko na małym fragmencie twarzy i sprawdzisz czy nie masz żadnego uczulenia czy coś w tym stylu.
A co do maseczek-ja wypróbowałam naprawdę mnóstwo-jednak najbardziej odpowiadają mi: Garnier(oczyszcza pory na 7 dni), Efektima(z nagietkiem) i ta, która zrobiła na mnie największe wrażenie swoją skutecznością-maseczka przeciwtrądzikowa z firmy DERMAGLIN tą polecam zdecydowanie takie maseczki ja osobiście kupuję w Rosmannie na stoisku z kremami do twarzy w różnych miejscach można znaleźć takie maseczki
pozdrawiam
Oldziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:03   #6
malusienka
Raczkowanie
 
Avatar malusienka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 299
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

everywhere z kosmetykami jest tak, ze dopóki sama nie spróbujesz to tak na prawdę nie będziesz wiedziała ja Ci mogę polecić kosmetyki z dax cosmetics z tej serii z gruszką (do cery trądzikowej). ceny niewysokie a jakość niezUa ale jak mówię- co na jednego działa dobrze drugiemu może nie pomagać wcale :P
malusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 17:53   #7
Oldziunia
Rozeznanie
 
Avatar Oldziunia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 529
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

Malusienka, masz rację. Na mnie na przykład maseczki z serii gruszkowej z dax cosmetics w ogóle nie działały-nie wywoływały żadnej reakcji alergicznej czy coś, ale najzwyczajniej w swiecie efekty były zerowe. także Everywhere, musisz popróbować rózne kosmetyki, aż w końcu trafisz na ten najlepszy, który na Twojej skórze będzie potrafił zdziałać cuda nie bój się eksperymentów! próbuj do skutku, a napewno trafisz na jakąś maseczkę albo żel, który pomoże Ci zwalczyć Tw,oj problem
Oldziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 20:00   #8
agusiek2323
Raczkowanie
 
Avatar agusiek2323
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 216
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

Jeżeli masz skłonności do pękających naczynek( być może jeszcze nie ujawnione) to odradzałabym peeling z nivei, chyba że nałożysz go malutko i będziesz masowała bardzo delikatnie. Polecam też toniki Garniera i Ziaji. Jeżeli chodzi o tę ostatnią, to cała seria Nuno jest świetna. Co prawda sama mam suchą skórę(+ naczynka), ale moja przyjaciółka posiadająca cerę taką, jak ty wychwala Nuno pod niebiosa
agusiek2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 12:34   #9
karolinkaa77
Raczkowanie
 
Avatar karolinkaa77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 496
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

ja mam 17 , ale polecam NiVEA Visage Young , czyścic skóre 2 razy dziennie a od czasu do czasu użyć clean&clear "skóra wrazliwa" , głęboko oczyszczający tonik ., jednak po toniku koniecznie naożyc krem ! bo tonik wysusza skórę , ja uzywam tych kosmetyków codziennnie i ze skórą nie mam zadnego problemu ale nie wiem jak sprawa wygląda jesli chodzi o trądzik , moze warto iść do dermatologa ??
__________________
Every time is a good time for a pie.


She wants to change her world !


karolinkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:15   #10
Everywhere
Raczkowanie
 
Avatar Everywhere
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

Oldziuniu, chodzi ci o tą -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-297883

Przy najbliższej okazji ją kupię. Mam nadzieję, że ją znajdę, bo juz miałam takie niespodzianki, że piszą, że w rossmanie, a tam ni ma .

agusiek
ale ci zazdroszcze tej suchej cery. Dla mnie sucha cera to raj - nie świeci ci się, nie zatykają się pory... zamień się xD

a tak w ogóle, słyszam, że na suchą cerę to maseczka z chudego twarożku - ładnie nawilża, siostra ma mieszaną i robi sobie na policzki .

a tak do rzeczy - własnie myślę, że mam tą naczynkową jeszcze nie ujawnioną. a ziaję nuno też się postaram wypróbować
Everywhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 17:46   #11
Twirly
Raczkowanie
 
Avatar Twirly
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 217
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

A mydełko siarkowe ?
Słyszałam od kumpeli o zbawiennym działaniu Clean&Clear - używa i cerę ma idealną

Taki off top :
Piszesz bardzo ładnie - takie zdania rozwinięte
Bardzo miło mi się czyta
Twirly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 18:53   #12
Oldziunia
Rozeznanie
 
Avatar Oldziunia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 529
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

tak, Everywhere. o tą mi chodzi, ale jeszcze bardziej bylam zadowolona z tej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...ra-wersja.html
Oldziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:03   #13
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

najlepiej kosmetyki z serii clin and clear. polecam takze wycieczke do apteki z prosba o tonik nie pamietam nazwy ale ma ciemna butelke i na bialej etykietce jest buzia pol jasnej usmiechnietej i pol takiej brzydkiej. jest. b skuteczny. nie polecam natomiast kremu benzacne gdyz strasznie uczula.
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:18   #14
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

Cytat:
Napisane przez Everywhere Pokaż wiadomość
z dermatologiem mam nieprzyjemne doświadczenia, a może bardziej to ma moja siostra? W każdym razie ta sprawa sobie poczeka.
Jak byłam w twoim wieku miałam podobną sytuację. Mimo wszystko postaraj się znaleźć jakiegoś dobrego lekarza. Im wcześniej rozpoczniesz leczenie, tym lepiej. Ja sporo czasu męczyłam się z drogeryjnymi kosmetykami itp., ale na dłuższą metę to nie skutkuje. Do pielęgnacji polecam delikatne żele (może Ziaja Calma HLC?) i odpowiednio dobrany krem nawilżający. Do tego jakiś lek apteczny, np. Acne Derm.
Pozdrawiam.
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 07:26   #15
Skeruch
Raczkowanie
 
Avatar Skeruch
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 325
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

Mam taką samą cerę jak Ty, z trądzikiem, wągrami, popękanymi naczyńkami i suchą skórą na policzkach (gdybym się świeciła, to bym miała mieszankę ale z tym na szczęście [odpukać] nie mam problemów). Polecam Ci nad niebiosy Garnier 3w1, absolutnie nie podrażnia, czego nie można powiedzieć o U20, po nim przemyj sobie twarzyczkę tonikiem Garnier różowym, do cery wrażliwej, bez alkoholu, w ogóle nie podrażnia. krem gruszkowy perfecta, nawilża, wygładza i skóra jest taka piękna To mój zestaw numer jeden, polecam
Skeruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:11   #16
karolinkaa77
Raczkowanie
 
Avatar karolinkaa77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 496
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

Jezeli chodzi otrądzik , to miałam kolezanke ktora miala z tym powazne problemy, a poszla do lekarz dostala jakies leki ktore przez ponad rok musiala brac nie mogla pic w ogole alkoholu przez ten czas a ni nic zaplacla ponad 700 zł , ma bardzo zniszczoną wątrobe( bardzo silne leki) ale cere piekną

Najlepiej doradzi lekarz
__________________
Every time is a good time for a pie.


She wants to change her world !


karolinkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:13   #17
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

hmm ja mimo wszystko polecałabym DOBREGO dermatologa (bez przesady z tą zniszczoną wątrobą- nie zawsze trzeba brać antybiotyki doustne, zazwyczaj dostaje się coś do smarowania, jakiś retinoid czy krem z antybiotykiem; bardziej się zniszczy różne organy nadmierną ilością alkoholu).
A drogeryjnych kosmetyków bym nie polecała. Przez nie tylko zaostrzyłam sobie trądzik. Może lepiej popróbować z czymś z półki aptecznej?
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:53   #18
agusiek2323
Raczkowanie
 
Avatar agusiek2323
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 216
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

Cytat:
ale ci zazdroszcze tej suchej cery. Dla mnie sucha cera to raj - nie świeci ci się, nie zatykają się pory... zamień się xD a tak w ogóle, słyszam, że na suchą cerę to maseczka z chudego twarożku - ładnie nawilża, siostra ma mieszaną i robi sobie na policzki .
Haha nie bawię się tak xD Wiem wiem sucha skóra to nie jest zła rzecz, tyle, że wkurza mnie jak schodzi czasem z nosa A za patent z twarożkiem dziękuję. Wykorzystam, chociaż jestem fanką miodu

Edytowane przez agusiek2323
Czas edycji: 2009-03-16 o 16:55
agusiek2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 14:16   #19
Oldziunia
Rozeznanie
 
Avatar Oldziunia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 529
Dot.: Jakie kosmetyki dla nastolatki?

dziewczyny, a ja ostatnio wyprobowalam swietna maseczke-super oczyszcza! Z Oriflame'u maseczka oczyszczająca z pomidorem. Jest tez w katualnym katalogu(nawet 2 w cenie 1), gorąco polecam!!!
Oldziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.