Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 12:43   #331
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Mel B to nie są ćwiczenia siłowe Możesz spróbować połączenia TF z Chalean Extreme, to też program stworzony przez Chalene Johnson z Turbo Fire. Są nawet już gotowe, stworzone przez nią rozpiski, łączące te dwa programy. Myślę, że to byłaby najlepsza opcja.
Jeśli chcesz ćwiczyć koniecznie z Chalene oczywiście, bo np. ja osobiście wolę Tony'ego Hortona i jego P90X3

Edytowane przez cpp
Czas edycji: 2014-04-29 o 12:49
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 13:12   #332
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Kurcze, chyba dorobiłam się kontuzji barku
Boli tak jakby z przodu, jak to za długo siedze przy kompie, to promieniuje prawie do nadgarstka. Dziwne uczucie, boli w środku ręki (kość?) Jak sie rozrusza to troche przechodzi. Od 2 dni smaruje maścią z ibuprofenem i mentolem, troszkę przechodzi, ale nadal jest lipa. Nie wiem, co sie stało, nawet nie umiem określic czy to mięsień, staw czy może "przewianie" barku. Ból nie jest jakis strasznie mocny, ale dośc upierdliwy i najgorszy rano albo po długim przebywaniu w tej samej pozycji bez ruchu. Zeby było smieszniej, potrafi zaboleć i podczas ruchu i w czasie, kiedy siedzę i w ogóle nie ruszam ręką.
Chyba powinnam odpuścic trening Ma ktos pomysł co to i co z tym zrobić? Trwa od ok 5 dni, jest coraz słabszy ale zaczyna mnie męczyć
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 16:09   #333
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Kurcze, chyba dorobiłam się kontuzji barku
Boli tak jakby z przodu, jak to za długo siedze przy kompie, to promieniuje prawie do nadgarstka. Dziwne uczucie, boli w środku ręki (kość?) Jak sie rozrusza to troche przechodzi. Od 2 dni smaruje maścią z ibuprofenem i mentolem, troszkę przechodzi, ale nadal jest lipa. Nie wiem, co sie stało, nawet nie umiem określic czy to mięsień, staw czy może "przewianie" barku. Ból nie jest jakis strasznie mocny, ale dośc upierdliwy i najgorszy rano albo po długim przebywaniu w tej samej pozycji bez ruchu. Zeby było smieszniej, potrafi zaboleć i podczas ruchu i w czasie, kiedy siedzę i w ogóle nie ruszam ręką.
Chyba powinnam odpuścic trening Ma ktos pomysł co to i co z tym zrobić? Trwa od ok 5 dni, jest coraz słabszy ale zaczyna mnie męczyć
Katja oszczędzaj się, a jak nie przejdzie to do lekarza nic mądrzejszego raczej nikt nie doradzi U mnie też lipa, bo mam kontuzjowane kolano i kostkę a najgorsze że w dwóch nogach, więc ledwo kuśtykam Wogóle to myślałam dziś o Tobie bo wreszcie kliknęłam hantle na hop-sporcie jesteś zadowolona ze swoich? długo czekałaś na przesyłkę?
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 16:37   #334
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Katja oszczędzaj się, a jak nie przejdzie to do lekarza nic mądrzejszego raczej nikt nie doradzi U mnie też lipa, bo mam kontuzjowane kolano i kostkę a najgorsze że w dwóch nogach, więc ledwo kuśtykam Wogóle to myślałam dziś o Tobie bo wreszcie kliknęłam hantle na hop-sporcie jesteś zadowolona ze swoich? długo czekałaś na przesyłkę?
No tak, racja Myslalam, że ktos zgadnie, co mi jest Nie jestem pewna, ale chyba dorobiłam sie tego przy pompkach na hantlach. Jillian nazywa to "renegade push-ups" czy jakos tak.
A co zrobiłaś sobie w obie nogi?
Jestem zadowolona, nic mi jeszcze nie spadło na głowę, ani nie pękło. Przysłali b. szybko, ale ja kupiłam na All, nie w sklepie firmowym.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 06:35   #335
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Mel B to nie są ćwiczenia siłowe Możesz spróbować połączenia TF z Chalean Extreme, to też program stworzony przez Chalene Johnson z Turbo Fire. Są nawet już gotowe, stworzone przez nią rozpiski, łączące te dwa programy. Myślę, że to byłaby najlepsza opcja.
Jeśli chcesz ćwiczyć koniecznie z Chalene oczywiście, bo np. ja osobiście wolę Tony'ego Hortona i jego P90X3
O ile dobrze kojarzę, to do tego P90X3 jest potrzebny drążek do podciągania. Niestety ani go nie mam, ani nie dałabym rady się na nim podciągać, mam zbyt słabe ręce ;P
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 07:24   #336
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
No tak, racja Myslalam, że ktos zgadnie, co mi jest Nie jestem pewna, ale chyba dorobiłam sie tego przy pompkach na hantlach. Jillian nazywa to "renegade push-ups" czy jakos tak.
A co zrobiłaś sobie w obie nogi?
Jestem zadowolona, nic mi jeszcze nie spadło na głowę, ani nie pękło. Przysłali b. szybko, ale ja kupiłam na All, nie w sklepie firmowym.
Właśnie trochę żałuję że nie wzięłam przez all, może by przyszły szybciej. Wzięłam 15stki
A nogi co sobie zrobiłam - przesadziłam z bieganiem, to na pewno A to kolano jest ogólnie jakieś dziwne, odkąd przywaliłam nim kiedyś porządnie w skałę...muszę się kiedyś wreszcie wziąć za nie.

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
O ile dobrze kojarzę, to do tego P90X3 jest potrzebny drążek do podciągania. Niestety ani go nie mam, ani nie dałabym rady się na nim podciągać, mam zbyt słabe ręce ;P
Zamiast drążka można używać ekspandera.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 08:33   #337
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Właśnie trochę żałuję że nie wzięłam przez all, może by przyszły szybciej. Wzięłam 15stki
A nogi co sobie zrobiłam - przesadziłam z bieganiem, to na pewno A to kolano jest ogólnie jakieś dziwne, odkąd przywaliłam nim kiedyś porządnie w skałę...muszę się kiedyś wreszcie wziąć za nie.

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------


Zamiast drążka można używać ekspandera.
Dokładnie, ja też nie dam rady się podciągnąć i właśnie z ekspanderem ćwiczę
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 09:14   #338
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Dokładnie, ja też nie dam rady się podciągnąć i właśnie z ekspanderem ćwiczę
A masz drążek? Bo ja się podciągam na drążku ale nogę opieram o krzesło jestem w stanie się podciągnąć kilka razy bez ale jak chcę dłużej to krzesełko
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 09:22   #339
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
A masz drążek? Bo ja się podciągam na drążku ale nogę opieram o krzesło jestem w stanie się podciągnąć kilka razy bez ale jak chcę dłużej to krzesełko
Nie mam niestety, ale powoli zbieram się do kupna, pewnie na drugą rundę P90X3 sobie sprawię
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 09:40   #340
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Właśnie trochę żałuję że nie wzięłam przez all, może by przyszły szybciej. Wzięłam 15stki
A nogi co sobie zrobiłam - przesadziłam z bieganiem, to na pewno A to kolano jest ogólnie jakieś dziwne, odkąd przywaliłam nim kiedyś porządnie w skałę...muszę się kiedyś wreszcie wziąć za nie.

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------


Zamiast drążka można używać ekspandera.
Trafiłam na Twój dziennik, będę zaglądac. Tym bardziej, że jestesmy prawie w jednym wieku
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 17:03   #341
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Mam pytanie dotyczące mięśni brzucha

Oglądając metamorfozy różnych dziewczyn zwróciłam uwagę na to, że w każdym przypadku gdy dziewczyna uzyskiwała umięśniony brzuch to traciła talię (albo ta talia robiła się dużo mniejsza i bardziej kanciasta). Nie zależy mi na takim efekcie, chcę mieć po prostu jędrny brzuch i wcięcie w talii takie jakie mam, nie chcę kaloryfera. Co mam w takim razie ćwiczyć? Albo które ćwiczenia na brzuch odpuszczać żeby nie wzmacniać za bardzo tych mięśni które odpowiadają za "zanik talii"?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 19:43   #342
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Zamiast drążka można używać ekspandera.
A jak ćwiczyć za pomocą tego ekspandera?

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące mięśni brzucha

Oglądając metamorfozy różnych dziewczyn zwróciłam uwagę na to, że w każdym przypadku gdy dziewczyna uzyskiwała umięśniony brzuch to traciła talię (albo ta talia robiła się dużo mniejsza i bardziej kanciasta). Nie zależy mi na takim efekcie, chcę mieć po prostu jędrny brzuch i wcięcie w talii takie jakie mam, nie chcę kaloryfera. Co mam w takim razie ćwiczyć? Albo które ćwiczenia na brzuch odpuszczać żeby nie wzmacniać za bardzo tych mięśni które odpowiadają za "zanik talii"?
O właśnie, też jestem ciekawa bardzo
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 19:55   #343
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
A jak ćwiczyć za pomocą tego ekspandera?
Zobacz najlepiej na filmach P90X, tam właśnie jedna osoba zastępuje drążek ekspanderem.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 20:53   #344
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Zobacz najlepiej na filmach P90X, tam właśnie jedna osoba zastępuje drążek ekspanderem.
Chodzi tu o to, że siedzi się tyłkiem na ziemi, podpiera z tyłu rękami i kolana do brzucha szybko, ciach ciach?
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 12:27   #345
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

MAM pytanie. Szukałam odpowiedniego zdjecia zeby moc lepiej je zobrazoac ale nie wiem nawet jak sie ta figura nazywa:/
Jakie miesnie rozciagac, jakie cwiczenia nalezy wykonywac aby moc stanac na jednej nodze i złapac druga noge odcylając jednoczesine ciało do tylu? kurcze nie umiem tego lepiej wyjasnic jak znajde zdjecie to wrzuce
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 13:17   #346
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
jak znajde zdjecie to wrzuce
o to chodzi?
Zdjęcie pochodzi z tej strony
http://teatimeandwhiterabbits.blogsp...1/06/joga.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ;nv.jpg (37,4 KB, 5 załadowań)
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-05-02 o 13:18
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 13:20   #347
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
MAM pytanie. Szukałam odpowiedniego zdjecia zeby moc lepiej je zobrazoac ale nie wiem nawet jak sie ta figura nazywa:/
Jakie miesnie rozciagac, jakie cwiczenia nalezy wykonywac aby moc stanac na jednej nodze i złapac druga noge odcylając jednoczesine ciało do tylu? kurcze nie umiem tego lepiej wyjasnic jak znajde zdjecie to wrzuce
Może Royal Dancer?

uploadfromtaptalk1399033246661.jpg
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 13:29   #348
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

akot80,(nie dziala mi cytowanie;/) tak!!!!! dziekuje!!
no i tu ponawiam prosbe o pomoc, jakie cwiczenia rozciagajace nalezy wykonywac aby moc cos takiego zrobic?
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 09:52   #349
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

up
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 13:49   #350
eura28
Raczkowanie
 
Avatar eura28
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 212
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dobrnęłam właśnie do końca klasy maturalnej i niestety nawał nauki, niedosypianie, śmieciowe jedzenie etc zrobiły swoje i trochę się zaniedbałam Po maturach chce się wziąć za siebie i zacząć znowu regularnie ćwiczyć, tak jak kiedyś, ale nie wiem, jak się do tego zabrać. Jak często i jak długo powinnam ćwiczyć na początku (zakładając, że mam aktualnie TRAGICZNĄ kondycję i ciało kompletnie odzwyczajone od tego)?

Masakra, jeszcze rok temu miałam ładnie zarysowane mięśnie brzucha i ud, a teraz to sam cellulit klask i:
__________________
168, cel: 40
eura28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:51   #351
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez eura28 Pokaż wiadomość
Dobrnęłam właśnie do końca klasy maturalnej i niestety nawał nauki, niedosypianie, śmieciowe jedzenie etc zrobiły swoje i trochę się zaniedbałam Po maturach chce się wziąć za siebie i zacząć znowu regularnie ćwiczyć, tak jak kiedyś, ale nie wiem, jak się do tego zabrać. Jak często i jak długo powinnam ćwiczyć na początku (zakładając, że mam aktualnie TRAGICZNĄ kondycję i ciało kompletnie odzwyczajone od tego)?

Masakra, jeszcze rok temu miałam ładnie zarysowane mięśnie brzucha i ud, a teraz to sam cellulit klask i:
sproboj biegania - zaczynaj od marszobiegow
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:41   #352
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez eura28 Pokaż wiadomość
Dobrnęłam właśnie do końca klasy maturalnej i niestety nawał nauki, niedosypianie, śmieciowe jedzenie etc zrobiły swoje i trochę się zaniedbałam Po maturach chce się wziąć za siebie i zacząć znowu regularnie ćwiczyć, tak jak kiedyś, ale nie wiem, jak się do tego zabrać. Jak często i jak długo powinnam ćwiczyć na początku (zakładając, że mam aktualnie TRAGICZNĄ kondycję i ciało kompletnie odzwyczajone od tego)?

Masakra, jeszcze rok temu miałam ładnie zarysowane mięśnie brzucha i ud, a teraz to sam cellulit klask i:
Cel 40? To są kg?
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:48   #353
m_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cześć wszystkim
Od zawsze byłam kanapowcem, lecz pod wpływem impulsu zaczęłam ćwiczyć. Robię to regularnie od ponad miesiąca. Jednak wciąż jestem dość nowa i mam kilka pytań, na które dość ciężko mi znaleźć odpowiedź. Zaznaczę iż opanowałam odżywianie i z tym nie mam problemu^^
Regularnie ćwiczę z Mel B (Rozgrzewka, ABS, Brzuch, Pośladki i Cardio wymienne na boczki Tiffy co drugi dzień). Wiem, ze to za krótko, by oczekiwać efektów, ale zawsze byłam chuda i pod palcami czuję już trochę mięśnie brzucha, zwłaszcza po ćwiczeniach. Mimo to nie mogę zgubić brzuszka. Zaczęłam czytać na ten temat i teraz się zastanawiam. Ile powinien razy być trening wytrzymałościowy (mam na myśli spalanie tłuszczu) a ile razy fitness (czyli wypalanie mięśni, typu brzuch czy abs z Melcią) ;D Mam zamiar również nauczyć się w końcu pływać, czy do tego wszystkiego basen dwa razy w tygodniu to dobrzy pomysł? I jeśli popływam już to czy po powrocie do domu ćwiczyć dalej ABS i podobne ćwiczenia? Ponadto mam bieżnię w domu (długa historia), więc chciałabym jej używać, lecz nie wiem ile i co jaki czas. Zależy mi głównie na ładnej pupie, płaskim brzuszku z delikatnie zarysowanymi mięśniami i wcięciu w tali (a kondycji się dorobię przy tym). Wiem, ze moze dużo tego napisałam, lecz chcę ułożyć sobie plan, który nie pozwoli mi się poddać, bo to jest mój cel^^ nie oczekuję, że po upływie miesiąca będą wyglądać jak z reklamy, bo to śmieszne xD Ale chciałabym by moje ćwiczenia odnosiły rezultaty, nawet jeśli mają trwać rok ;D no i jak to jest z przerwami, czy powinnam robić sobie wolne raz w tygodniu, czy po intensywnym treningu wytrzymałościowym? Jak to jest, by nie zrobić sobie krzywdy?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
m_red jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 12:30   #354
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Ja znów z moim zepsutym barkiem
Lekarz stwierdził zapalenie mieśnia spowodowane nadmiernym wysiłkiem (po wywiadzie i obejrzeniu łapy), zapisał Trosicam, kazał nie obciążac ręki. Uraz goi mi sie cholernie wolno, poprawa jest, ale niewielka. Mam brac leki do poniedziałku włacznie i juz wiem, że do tego czasu mi nie przejdzie
Reki uzywam cały czas, bo to prawa, ja jestem praworęczna, więc wielu rzeczy lewą nie zrobię. Cwiczę jedynie na brzuch, nogi, posladki. Rąk uzywam tylko do ćwiczen w podparciu. Moje pytanie brzmi: czy mogę przyspieszyc naprawe ręki przez naświatlanie podczerwienią czyli rozgrzewanie? Czy raczej jest to niewskazane. Przed rozpoczęciem leczenia był widoczny obrzęk pasma mięśni, teraz troche wychodzi tylko po w/w treningu, ale nie wiem, czy to chorobowy obrzęk czy naturalne spuchnięcie "uzywanych" mięśni.
Łapa boli głownie w nocy i rano oraz przy siedzeniu przy kompie i operowaniu myszą. Jak sie rozrusza to w ciągu dnia jest lepiej. Maść przeciwzapalna z ibuprofenem i mentolem nie działa.
Prosze o radę. Jak nie przejdzie, to we wtorek znów do lekarza, ale może mogę jakoś przyspieszyc proces naprawczy?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 12:00   #355
_cherry
Przyczajenie
 
Avatar _cherry
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cześć wszystkim! Mam pytanie dotyczące przysiadów ze sztangą.
Przygodę z siłownią zaczęłam 4 miesiące temu, ważę 46 kg i mam 166 cm wzrostu. Już wcześniej próbowałam przysiadów ze sztangą ale zrezygnowałam z tego na jakiś czas. Teraz znowu wróciłam do regularnych ćwiczeń. Obciążenie jakie nałożył mi mój TŻ to 20-30 kg na sztangę i z tym macham 4 serie po 12 powtórzeń. Niestety nie potrafię wykonać tzw. głębokiego przysiadu ponieważ moje nogi nie potrafią tego ciężaru udźwignąć. Moje pytanie brzmi: Czy te obciążenie nie jest zbyt wysokie jak na taką wagę? Dodam, że mam problemy ze stawami. Mój TŻ na siłownię chodzi od 6 lat i jakby to powiedzieć..narzucił mi chyba wersję dla początkującego faceta, niż kobiety. Próbując mu zasygnalizować, że obciążenie jest chyba za duże, twierdzi że na siłowni musi boleć i jak chce żeby mięśnie rosły to mam tyle podnosić (na dodatek sądzi, że to i tak mały ciężar). Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Boje się, że robię sobie krzywdę tak obciążając ciało. Bardzo proszę o poradę.
__________________
Każdego dnia udowadniasz jak
bardzo mnie kochasz,każdego dnia czy jest dobrze czy źle Ty jesteś ze mną. Każdego dnia utwierdzasz mnie w tym, że zawsze będziesz obok. A ja każdego dnia przekonuję się, że nie potrafię żyć bez Twojej miłości.

[7.03.2009]
_cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 18:59   #356
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

_cherry: Według mnie zaczynanie od razu z takim obciążeniem to sporo za dużo, szczególnie przy Twojej wadze... Ale nawet pomijając to, ile ważysz, nie jest to dobre także dla stawów - powinny się stopniowo "przyzwyczajać". Zacznij od mniejszego obciążenia, z jakim dasz radę zrobić pełne przysiady.
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 19:07   #357
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

czy zaczynanie cwiczen silowych z obciazeniem 1.5kg x 2 jest ok? kiedy zwiekszac?
cwiczenia to przysiady,wykroki,ramiona itd. (163cm 42kg)
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 19:58   #358
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
czy zaczynanie cwiczen silowych z obciazeniem 1.5kg x 2 jest ok? kiedy zwiekszac?
cwiczenia to przysiady,wykroki,ramiona itd. (163cm 42kg)
Zależy do jakiego ćwiczenia ten ciężar. Na przysiady i wykroki to raczej mało będzie.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 23:11   #359
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

przysiady (zwykle, sumo, pilie,) wykroki i martyw ciag
15x4serie
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 06:19   #360
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Przez weekend zrobiłam 10km "biegając" pierwszy raz od baaardzo dawna. Już wieczór waga pokazała +1,5kg. Utrzymuje się do dzisiaj. Ponadto w udach mam o jeden centymetr więcej.
Wiem, że to pewnie spuchnięte mięśnie. Czy takie coś jest normalne? Zawsze mam tak po ćwiczeniach. Ile taki wzrost wagi może się utrzymywać?
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.