Druty - podstawy, ściegi - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-07, 18:56   #541
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Chwalę się ostatnio zrobioną spódnicą z resztek włóczki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...786fa73eb.html
bardzo fajna!!! jaki to scieg ze tak w poprzeg sie układa??

Dziewczyny a zobaczcie to. Umiem zrobic sweter z koła, nawet lezy i czeka na wykonczenie ale to szare to jest cudo!!!!

http://www.swetrydoroty.blogspot.com/

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-04-07 o 19:01
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 22:13   #542
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Ścieg w spódniczce to francuski na zmianę z dżersejem. Zrobiłam wg opisu na stronie "makunki" http://makunka.blogspot.com/2013/03/...ter-skirt.html. Jedynie na górze nie zakańczałam zewnętrznym tunelikiem na gumkę, tylko podszyłam pod spodem, bo wg mnie wygląda to lepiej i nie zaburza się ten skos pionowymi oczkami. Ta spódnica w zasadzie jest dwustronna, bo na lewej stronie też ciekawie wygląda.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 11:32   #543
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

nie robiłam nigdy spodnicy, stąd moje pytanie- nie wyciaga Ci sie na pupie?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 15:09   #544
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
nie robiłam nigdy spodnicy, stąd moje pytanie- nie wyciaga Ci sie na pupie?
Z wypychaniem nie mam problemu. Ta spódnica ma wszystkie rzędy po skosie, a co drugi rząd francuski trzyma jakby formę. Jak ktoś się obawia wypychania, można podszyć podszewkę.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 00:56   #545
arena07
Przyczajenie
 
Avatar arena07
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Wiadomości: 5
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
ŁoŁ!!!!!!!!!!!!!!

Wyczepiasta! Przesliczna. Mozesz powiedzieć z jakiego "materiału", jakie drutki i w koncu jaki scieg (bo były leciutkie dywagacje?
Nie umiem robic pomponów.
Czapusie robiłas na okragło czy zszywałaś? nr drutkow tez poproszę
Czapka przeurocza (nie wspominajac modelki i gór)
Suuper!
Cytat:
Napisane przez little_ola Pokaż wiadomość
swietna czapka
Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
też ciekawam tych danych technicznych pięknej czapy

Jaaaa, ale mi nasłodziłyście! Dzięki potrójne, dodają kopa takie opinie. Zwłaszcza, że to jedno z pierwszych moich dzieł drutowych.
Już się chwalę jak powstała czapa:

1. Włóczki firmy DORA Madame Tricote 100% akryl, motek 100g po 250m. Robiłam podwójnie, pojedynczo wychodzi za cieniutka. Kolory: biały 100, ciemny szary 009, gołębi szary 007.
2. Druty 3,5
3. Ścieg: rząd prawych - rząd lewe prawe
4. Nie robiłam na okrągło, nie umiem , czapa jest szyta z tyłu. Ale nie widać.
5. 4 rzędy leci ściągacz.
6. Pompony nauczyłam się robić tak:



Wycinasz z tekturki dwa takie same koła, przecinasz je tak, żeby dostać się do małego kółka, składasz razem, a między nie wkładasz kawałek włóczki, którym później wszystko ściągniesz. Owijasz włóczkę dookoła. Ile nawiniesz, tak gęsty masz pompon. Po nawinięciu łapiesz za nożyczki i tniesz włóczkę pomiędzy kołami. Trzeba trzymać wszystko żeby nie pouciekało, najlepiej robić to nie w 'powietrzu', a np na stole. Później chwytasz dwa końce sznureczka, który jest pomiędzy kołami, mocno ściągasz, wiążesz ciasno na węzełek i zostawiasz go trochę, żeby przywiązać nim pompon do czapy. Na koniec można wyrównać nożyczkami co odstaje i gotowe.
Mam nadzieję, że coś z tego zrozumiesz.

W tej czapie koło miało wymiary jak poniżej, a kolor to 007.

PS. Że czapa i góry cudne, to zgadzam się bez gadania, ale jaka modelka?
Dzięki Dziewczyny jeszcze raz za budujące słowa i mam nadzieję, że udało mi się napisać to wszystko w miarę zrozumiale. Jeśli nie, to służę radą. Bawcie się, bo warto!
Pozdrowienia!
arena07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 02:50   #546
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez arena07 Pokaż wiadomość
PS. Że czapa i góry cudne, to zgadzam się bez gadania, ale jaka modelka?
Dzięki Dziewczyny jeszcze raz za budujące słowa i mam nadzieję, że udało mi się napisać to wszystko w miarę zrozumiale. Jeśli nie, to służę radą. Bawcie się, bo warto!
Pozdrowienia!
bardzo zrozumiale
modelka, no cóż fajnie być młodym i pięknym
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 09:58   #547
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Chwalę się ostatnio zrobioną spódnicą z resztek włóczki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...786fa73eb.html
świetna jest - zapisałam nawet wzorek, w razie gdyby udało mi sie jednak znaleźć chwilę na wydzierganie czegoś dla siebie

Arena: Czapka super jest
robiłam tym ściegiem bratu smerfetkę, ale czarną i tak fajnie nie wygląda mówiąc szczerze, nawet bym nie poznała że to ten sam ścieg, bo na tym czarnym to jakoś inaczej wyglądał

Lui: Twoje sweterki/tuniki też są boskie - ja do takich nigdy nie dojdę, bo tyle dziergania na drutach to mnie przeraża na samą myśl...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-09, 13:05   #548
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Agatka dziękuję za uznanie dla mojej żółwiej pracy. Rozumiem doskonale jak się robi dla siebie. Moja spódnica powstawała ok. pół roku w chwilach wolnych np. przy oglądaniu filmu. W zasadzie nie oglądam filmów tylko zerkam na ekran dłubiąc na drutach, albo szydełku. Prowadzenie domu, dzieci i praca zawodowa to powoduje, że nie jesteśmy w stanie szybko tworzyć lub odtwarzać ręcznych robótek. Dla męża to już wogóle nic nie robię, bo przy jego wzroście ja miałabym sukienkę, a on tylko sweterek.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
załadowałam (chyba ) moj niebieski sweterek z ozdobnym dołem

Wyszło mi , bo sciagnęłam program do zmniejszania zdjęc Troche techniki i człowiek sie gubi
To w nastepnym poscie moją turkusową tunikę zmniejszę i zaprezentuję
Mnie bardziej podoba się Twój sweterek, ponieważ lubię w dzianinowych wyrobach długie rękawy. I brawo za pracochłonny wzór, oraz poprawnie wyprowadzone główki rękawów oraz staranne wszycie. Wbrew pozorom rękaw, a zwłaszcza jego góra jest najtrudniejszy do wykonania.
Co do wstawiania zdjęć to ja założyłam sobie konto na "fotosiku", bo tam można wstawiać zdjęcie jakie się chce co do wielkości, a z automatu same się zmniejszają i nie ma z tym problemów. Dlatego też do mojej spódnicy podałam link, a nie fotkę.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 14:32   #549
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Lui: Twoje sweterki/tuniki też są boskie - ja do takich nigdy nie dojdę, bo tyle dziergania na drutach to mnie przeraża na samą myśl...
Cos Ty, niezmiennie dookoła i tyle, kilka oczek dodałam w biodrach.
nauczyłam se z internetu, z tego bloga co przesłałam wczesniej.
Zajmuje mi to 2 tygodnie robiąc dziennie po godzinie. Oczywiscie robie bezszwowo, co zaoszczedza kupę czasu i mam zyłke długosci 100 cm wiec moge spokojnie przymierzyc i sprawdzic czy jest ok.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Mnie bardziej podoba się Twój sweterek, ponieważ lubię w dzianinowych wyrobach długie rękawy. I brawo za pracochłonny wzór, oraz poprawnie wyprowadzone główki rękawów oraz staranne wszycie. Wbrew pozorom rękaw, a zwłaszcza jego góra jest najtrudniejszy do wykonania.
Nie mambladego pojecia o profilowaniu głowki nie umiem wszysc rekawów

Robie wszystko bezszwowo, dookoła Jestem kompletnie zielona jesli chdzi o głowki czy wszywanie nie mowiąc ze gdybym musiała cos zszyć to bym na drutach ie robiła

Robie z bloga Pani kreatywnej, filmik po fimiku . Zapewniam ze proscizna ze hej Ale ja kocham ten sport)))))))))
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 22:07   #550
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

wróciłam skadś, gdzie dopadła mnie totalna inspiracja, podczas jedzenia przy przepieknym obrusie. Obrus materiałowy ale wykonczony ręcznie przez gospodynie koronką.
Dziewczynki spojrzcie tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219384

i powiedzcie mi tylko jak obrobic materiał- by sie nie siepił.
Ja mam sliczny lila mareriał ale siepisie potwornie, jest rzadko tkany i nie umiem go przyfastrygować bo jest rzadki...

A nawet gdyby to jak nasze babcie robiły kiedyś chusteczki do nosa- co robiły z materiałem by sie nie siępił? Jak go fastrygowały?

Czy juta (rzadsze płutno) nie nadaje się na koronki???
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 22:24   #551
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
wróciłam skadś, gdzie dopadła mnie totalna inspiracja, podczas jedzenia przy przepieknym obrusie. Obrus materiałowy ale wykonczony ręcznie przez gospodynie koronką.
Dziewczynki spojrzcie tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219384

i powiedzcie mi tylko jak obrobic materiał- by sie nie siepił.
Ja mam sliczny lila mareriał ale siepisie potwornie, jest rzadko tkany i nie umiem go przyfastrygować bo jest rzadki...

A nawet gdyby to jak nasze babcie robiły kiedyś chusteczki do nosa- co robiły z materiałem by sie nie siępił? Jak go fastrygowały?

Czy juta (rzadsze płutno) nie nadaje się na koronki???
ja w sumie to nie wiem, ale jakbyś mu najpierw przyprasowała taką specjalną taśmę? i wtedy podfastrygowała?
kiedyś szukałam o chusteczkach i wychodzi na to że na brzegu powinna być zakładka podwójna, żeby w środek weszła część zewnętrzna... albo można też zrolować, ale u Ciebie to raczej nie wyjdzie... już szybciej ta taśma i potem złożyć i fastrygować...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 07:24   #552
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
ja w sumie to nie wiem, ale jakbyś mu najpierw przyprasowała taką specjalną taśmę? i wtedy podfastrygowała?
kiedyś szukałam o chusteczkach i wychodzi na to że na brzegu powinna być zakładka podwójna, żeby w środek weszła część zewnętrzna... albo można też zrolować, ale u Ciebie to raczej nie wyjdzie... już szybciej ta taśma i potem złożyć i fastrygować...
Dzieki
ja juz zaczełam bez fastrygowania
Mając na mysli tasmę- chodzi o taka dwustronną, jak w ikei?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 09:25   #553
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Dzieki
ja juz zaczełam bez fastrygowania
Mając na mysli tasmę- chodzi o taka dwustronną, jak w ikei?
nie wiem jaką mają w ikei - ogólnie to myślałam o flizelinie, ale wiem że są też takie taśmy np do podwijania spodni i wydaje mi się że to są właśnie takie flizelinowe (ale tego nie wiem, bo ja nie lubie szyc i mało używam takich rzeczy)w ikei nawet bywam, ale nie zwróciłam uwagi na taśmy, muszę zerknąć jak kiedyś będę - może się coś przyda

od razu szydełkujesz? bez fastrygowania? i jak idzie?

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2014-04-16 o 09:26
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 00:13   #554
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 142
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

mam nadzieję, że piszę w dobrym wątku. mianowicie mam taki problem. chciałabym zrobić skarpety na 4 drutach i wszystko jest ok, poza jednym w miejscu łączenia drutów ściegi są luźniejsze co przy skończonej robótce źle wygląda. i tu pytanie jak się tego pozbyć? przy magic loop mam ten sam problem :/
__________________
http://katana2013.blogspot.com/
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 12:44   #555
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez tortownica Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że piszę w dobrym wątku. mianowicie mam taki problem. chciałabym zrobić skarpety na 4 drutach i wszystko jest ok, poza jednym w miejscu łączenia drutów ściegi są luźniejsze co przy skończonej robótce źle wygląda. i tu pytanie jak się tego pozbyć? przy magic loop mam ten sam problem :/
W tej technice, jest mocna projektantka Iwona Eriksson i chętnie udziela porad. To adres mailowy na jej oficjalnej stronie "Drutoterapia" -
drutoterapia@o2.pl. a tu jej filmik o technice magic loop http://youtu.be/PExEYY5oMss
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 12:46   #556
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Bardzo proszę o wyjaśnienie jak się robi takie skośne pasy- http://christina-art.blogspot.com/20...l#comment-form
i pytanie drugie: jak zrobić takie pasy schodzące w szpic http://ninkaw.blogspot.com/2012/04/t...ek-woczki.html . Chciałam zrobić sweterek w takie pasy, ale zabrakło mi wyobraźni. Proszę o wytłumaczenie.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 12:08   #557
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Ukośne pasy powstały z cieniowanej włóczki .
Można je zrobić np tak:
1rz. 1op, dobrać oczko z poprzecznej nitki, 10op, 2 razem na prawo, 1 prawe, 2 razem na prawo , 10o p, dobrać oczko z poprzecznej nitki , 1op
2rz. o lewe
Powtarzamy te rzędy.
Oczywiście to tylko przykład, można dowolnie dobrać ilość oczek ale trzeba trzymać się tego schematu. Np. na początku mogą być dwa oczka prawe, a w środku więcej niż jedno ale wzór opiera się właśnie na dodawaniu oczek na początku i końcu rzędu a gubieniu ich w środku. W ten sposób liczba oczek w rzędzie jest stała ale idą one "ukośnie".
Mam nadzieję że trochę pomogłam, nad tymi pierwszymi pasami muszę pomyśleć.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 14:11   #558
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Zrozumiałam, że dodajemy po 1 oczku na początku i na końcu rzędu, a zbieramy na środku. Czy dobrze zrozumiałam? Nie wpadłam na to, że to jest włóczka cieniowana. Mam resztki włóczki i myślałam, że zmieniając kolory uzyskam taki efekt, ale teraz to nie bardzo wiem czy dam radę. Chyba sweterka nie mogłabym zacząć od ściągacza. Proszę o jeszcze jakąś radę.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 15:22   #559
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Tak właśnie o to chodzi, tylko na środku musi być centralne oczko albo kilka oczek.A można też tak zrobić że zbierasz na bokach a dodajesz w środku, wtedy ten "szpic" będzie w odwrotną stronę. Włóczka na zdjęciu na pewno jest cieniowana, ale z kilku kolorów też wyjdzie tylko paski będą się wyraźnie odcinały, a nie przechodziły tak płynnie jak w cieniowanej.
Co do sweterka, ja bym nie robiła 1 centralnego oczka tylko podzieliła robótkę na 6 części np i wtedy byłyby 3o centralne i wyszedłby taki zygzak na dol,. a sweterek wtedy bez ściągacza. To oczywiście tylko luźny pomysł.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 07:38   #560
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

grafit1 bardzo Ci dziękuję za oświecenie mnie, bo nigdy tak nie kombinowałam z kolorami. Zawsze robiłam robótki w jednym kolorze i ewentualnie naszywałam jakiś wzór (pokrywałam igłą prawe oczka). Te skośne pasy już rozgryzłam sama. Muszę prowadzić je z min. 3 lub więcej kłębków włóczki i na prawej stronie przesuwać cały czas o 1 oczko - wtedy pasy będą pod skosem optycznym. Będzie troszkę zabawy, ale w tym cała przyjemność. Dziękuję raz jeszcze.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 19:32   #561
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Znalazłam przypadkiem na Osince taką spódnicę - http://club.osinka.ru/picture-8318257?p=13212656 . Czy ktoś może ma taki wzór? Nie znam rosyjskiego i nie umiem znaleźć czy jest on wytłumaczony a spódniczka bardzo mi się podoba.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 23:46   #562
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Znalazłam przypadkiem na Osince taką spódnicę - http://club.osinka.ru/picture-8318257?p=13212656 . Czy ktoś może ma taki wzór? Nie znam rosyjskiego i nie umiem znaleźć czy jest on wytłumaczony a spódniczka bardzo mi się podoba.
A tutaj jest jeszcze sukienka
http://club.osinka.ru/topic-46314?p=13142426#13142426
Wiesz ta spódnica jest zrobiona na podstawie chusty.
Poniżej jest cały wątek o niej:
http://maranciaki.pl/forum/viewtopic...=547668#547668
Niestety nic więcej nie pomogę bo jej nie robiłam.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 14:32   #563
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Ten wzór na chustę "wymarzony ptak" jest dostępny za opłatą w walucie na zagranicznych portalach. Panie z maranciaków wykupiły wzór i na forum są same ogólniki no i zachwyty innych dziergających. Niestety konta walutowego nie posiadam. Chusty i tak nierobiłabym tylko ta spódniczka wydała mi się taka niespotykana. A Rosjanki jak przetłumaczyłam tekst translatorem też nie piszą żadnych konkretów o wzorze. I mam lipę.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 14:45   #564
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Z tym kontem to masz tak samo jak ja.
Natomiast tutaj jest jeszcze dzierganie tej chusty. Zobacz może więcej konkretów znajdziesz. To forum też jest rosyjskie, trochę znam ten język ale nie na tyle żeby go przetłumaczyć.
http://vse-sama.ru/forum/showthread.php?t=34101
Natomiast jeżeli chodzi o spodniczkę to na pewno robi ją się w poprzek. Trzeba by tylko rozgryźć jak zrobić te pióra. Może tam coś znajdziesz.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 13:49   #565
MOTEK KO
Przyczajenie
 
Avatar MOTEK KO
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 10
Arrow Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Witajcie, cieszy mnie, że wątek jest wciąż żywy - w razie potrzeby, na pewno tu zajrzę
Pozdrawiam
__________________

ROZPISANE WZORY NA SZYDEŁKO I DRUTY

>>kliknij poniżej<<

BLOG FACEBOOK

MOTEK KO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:47   #566
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Witaj MOTEK KO I Rozgość się
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 08:52   #567
MOTEK KO
Przyczajenie
 
Avatar MOTEK KO
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 10
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dziękuję za miłe powitanie japoneczka01

__________________

ROZPISANE WZORY NA SZYDEŁKO I DRUTY

>>kliknij poniżej<<

BLOG FACEBOOK

MOTEK KO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 19:12   #568
days
Raczkowanie
 
Avatar days
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 75
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Hej
buszując po necie znalazłam zdj takiej czapki (źródło:Laura's Loop: The Boyfriend Hat), jest nawet opis ale dla mnie początkującej dziergaczki jest troche za trudny
chciałabym taką czapkę zrobić sobie na drutach ale jak dotąd robiłam tylko kominy/szale
macie może gdzieś w swoich zbiorach czy linkach filmik z takim wzorem a jakby jeszcze był po polsku to pełnia szczęścia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg d67792aa48b397acca08abda18adad10.jpg (95,0 KB, 15 załadowań)
__________________
największe kłamstwo świata:
jeszcze jeden rozdział i idę spać...


lubimy czytać
days jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 21:25   #569
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

tadam...

https://www.youtube.com/watch?v=3FYdOBB4fH0
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 06:21   #570
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Zrobiłam kiedyś czapkę według tego filmiku. Bardzo dobre tłumaczenie. Po tej czapce można śmiało robić samemu już bez pomocy. Polecam.
Jest też forum czapkowe z mnóstwem wzorów i opisów https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=78808
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.