Zmiana tabletek - zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-08, 11:33   #1
super
Raczkowanie
 
Avatar super
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 51
Arrow

Zmiana tabletek - zbiorczy!


WItam, po dluzszej nieobecnosci w kraju, wybralam sie szybko do lekarza po recepte na stosowany przeze mnie od ponad roku, Minulet. Termin mojego powrotu zwiazany był z faktem, że wybrałam się z ta wizyta na 2 dni przed dniem, w ktorym powinnam rozpocząć nowe opakowanie. Niestety, wówczas okazało się, że Minuet został wycofany i lekarz przepisał mi Harmonet. Zaczełam go zażywać zgodnie z poprzednim systemem, czyli za 2 dni wg systemu przyjmowania Minuletu, zaczęłam stosowac Harmonet. Po ukończeniu pierwszego opakowania Harmonetu, nie mam do dziś okresu. (powinien wystąpic ok tydzień temu). Dlaczego nie mam jeszcze okresu? Czy ten niefortunny zbieg okoliczności i przymusowa nagła zmiana pigułek- oznacza ciążę?

PS. Musze jeszcze dodać, iż wiem, jaki jest system zmiany z przyjmowania pigułek o wiekszej zawartości estrogenu na te z mniejsza. (tzn- nie robic przerwy) Niemniej, jak opisałam, na to juz było za późno...
super jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 13:58   #2
super
Raczkowanie
 
Avatar super
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 51
Dot.: nagła zmiana pigułek

Uprzejmie proszę o odpowiedź, jest to bardzo poważny problem. Nie wiem jaka reakcja mogla miec miejsce po tak radykalnej zmianie...;(
super jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 14:24   #3
klarnet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 103
Dot.: nagła zmiana pigułek

no niestety,jesli wspolzylas w pierwszym tygodniu stosowania harmonetu,moglas zajsc w ciaze,poniewaz,jak sama piszesz,harmonet zawiera mniej hormonow...ale nie panikuj,najlepiej zrob test i wszystko sie wyjasni!
klarnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 16:57   #4
LemonCendy
Raczkowanie
 
Avatar LemonCendy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 234
Talking Dot.: nagła zmiana pigułek

p
__________________
LemonCendy

Edytowane przez LemonCendy
Czas edycji: 2011-02-25 o 00:14
LemonCendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 17:03   #5
super
Raczkowanie
 
Avatar super
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 51
Dot.: nagła zmiana pigułek

serdeczne dzięki za odpowiedzi, dziweczyny. a LemonCendy-dodatkowo thx za dodanie mi otuchy, juz mniej panikuje... pozdrawiam i dziekuje
super jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 22:51   #6
Ela85
Raczkowanie
 
Avatar Ela85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 121
Smile Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Witam Kochani!

Od ok roku biore Harmonet i w koncu postanowilam zmienic te pigulki na jakies inne.

Po pierwsze - mniejsza ochota na seks,a co za tym idzie czasami bolesne stosunki, spowodowane przypuszczam tym, ze juz nie staje sie tak szybko "wilgotna" jak za czasow gdy pigulek nie bralam.

Po drugie - uczucie pieczenia,zwlaszcza po okresie

Po trzecie - znacznie przytylam, ok 7 kg, nie podoba mi sie moj tlusciutki juz troszke brzuszek (chce to zrzucic)

Po czwarte - boli mnie watroba

Dziewczyny i doktorze pytanie do Was - czytalam troche tu na forum o tabletkach bodajze Yasmine,ktore ponoc nie zatrzymuja zbyt duzo wody w organizmie ? chcialabym wreszcie schudnac choc troche .
No i rozwiazac problem z tymi bolesnymi stosunkami,bo zanim zaczelam brac tabletki nie bylo najmniejszego problemu

Pozdrawiam!
Ela85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 13:42   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

byc moze pigulki nie sa dla ciebie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 12:05   #8
Artenka
Raczkowanie
 
Avatar Artenka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
GG do Artenka
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Ela85, ja tez slyszalam duzo zlego o Harmonecie, one po prostu nie sa najlepsze!Ja od poczatku uzywam Yasmin i bardzo polecam!! Zero tycia (wręcz schudłam), zero bólu i złego samopoczucia, ochota na seks zapytaj mojego faceta))))). Martwią mnie tylko te bolesne stosunki. Czy lekarz Cię zbadał?? Może masz nadżerkę?? Może jakiegoś polipa?? Trzeba to sprawdzić!!!!! Pozdrawiam
Artenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 16:42   #9
sara17
Raczkowanie
 
Avatar sara17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 364
GG do sara17 Send a message via Skype™ to sara17
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

A ja biore od roku Harmonet i wszystko jest ok jedyny minus to suchość pochwy tak jak pisałaś ale wystarczy gra wstępna A ochote na seks jak najbardziej jest
Może faktycznie idz do fajnego, dobrego lekarza, on ci najlepiej doradzi Ja tez slyszalam duzo dobrego o Yasmine a wiadomo ze dla kazdej z nas moga byc dobre inne tabletki
__________________
-= Float like a butterfly sting like a bee =-
Muhammad Ali

sara17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 10:55   #10
aga)
Raczkowanie
 
Avatar aga)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 82
GG do aga)
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Ja też brałam przez ok rok Harmonet, suchość pochwy swoją drogą, ale ja miałam straszne zaparcia! Zmieniłam na Cilest i nie narzekam. Ale dużo zależy od organizmu kobiety, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje.
__________________
aga ; )
aga) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 16:31   #11
adzik27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 15
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

ja odwrotnie z cilestu przeszłam na harmonet, bezboleśnie jak na razie. Dziewczyny mają rację co dobre dla innych niekoniecznie musi być dobre dla ciebie.
adzik27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 21:02   #12
Anijka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anijka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 225
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Jak coś, to ja polecam Logest. Co prawda nie jest tani :/, ale jedyne skutki uboczne, jakie miałam, to przez pierwsze 2-3 miesiące mi się płakać częściej chciało no i bardziej drażliwa byłam. Tam ponoć jest mała dawka hormonów czy cos.
Anijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 00:40   #13
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Od tego żeby dobrać odpowiednie tabletki jest lekarz. Nikt ci badań hormonalnych przez internet nie zrobi a żaden odpowiedzialny lekarz nie przepisze pacjentce tego co ona zażąda bez wcześniejszych badań, więc nawet jak poznasz opinie dziewczyn to to ci nic nie da
Każdy organizm reaguje inaczej na dane tabletki więc to że dziewczyny napiszą że to czy to jest dla nich dobre nie znaczy że będzie to dobre dla ciebie, dlatego potrzebne są badania,a czasami i tak trzeba kilkakrotnie zmieniać tabletki żeby znaleść te na które organizm zareaguje dobrze
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 09:13   #14
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

ja biore harmonet od ponad roku i powiem ,ze nic nie przytylam. Z ciekawosci chce sprobowac innych tabletek i ginekolog przepisal mi Stediril 30.
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 16:31   #15
Ela85
Raczkowanie
 
Avatar Ela85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 121
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Dziewczyny, ogólnie mówiąc z tym harmonetem nie było u nie tak źle, czułam się dobrze tylko to mnie najbardziej boli ,że przytyłam i ta suchość pochwy. Poza tym ok ,ale chciałabym wypróbwać czegoś innego.

Rozmawiałam sobie troche o tym z pewnym lekarzem, wszak nie jest ginekologiem.
Mówił, że plasty są bardzo dobre, ale czytając tu na forum opnie, mało z was je sobie chwali. No ale jak same mówicie wszystko zależy od organizmy,a to że inne kobiety czują się źle nie świadczy że i ja bede .

Tak czy siak zastanawiam się nad wypróbowaniem plastrów ,oraz kusza mnie tabletki Yasmine !

Dziewczynie,powiedzcie jak to jest z tymi plastrami. Mam na mysli producentów i firmy. Ja osobiście znam jedynie Evrę . Są może jeszcze jakieś inne? a jezeli tak to jest cenowo?

Pytanie dot Yasmine - jaka jest przyblizona cena tabletek ?

pozdrawiam
Ela!
Ela85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 16:38   #16
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Cytat:
Napisane przez Ela85
Dziewczynie,powiedzcie jak to jest z tymi plastrami. Mam na mysli producentów i firmy. Ja osobiście znam jedynie Evrę . Są może jeszcze jakieś inne? a jezeli tak to jest cenowo?

Pytanie dot Yasmine - jaka jest przyblizona cena tabletek ?

pozdrawiam
Ela!
Jest tylko i wyłącznie EVRA. Ja kupowałam za 50 złotych.
Teraz przechodzę na Yasmin, dzisiaj pytałam w aptece - kosztuje 34 złote (kraków, ul. grodzka).
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 16:40   #17
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

ide w tym miesiącu do gina i poproszę o zmianę harmonetu na yasmine bo jak tak dalej bedzie to popadne w depresje
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:52   #18
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Ja płace za yasmin 34,99 na karmelickiej w krakowie
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 14:22   #19
Ela85
Raczkowanie
 
Avatar Ela85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 121
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

a czyli cena zbliżona do harmonetu. Tez wybieram się do lekrza i po proszę o zmiane na yasmine - jak myślicie lekarze robią jakieś problemy ,jezeli zasugueruje ze chciałabym takie wypróbować?

Aha i jak to jest ze zmianą tabletek bo przestałam kilka dni temu brac harmonet i tak sie zastanawiam czy już podczas nasepnego okresu w jego poerwszy dzień będe mogła wziąsc yasmin ? Czy raczej lekarza dłuzsze przerwy proponują? a może też nie ma to wielkiej różnicy?

powiedzcie mi jeszcze drogie panie,żeby gafy nie strzeliła , jak się czyta tą nazwe YASMINE ?po prostu JASMIN?
Ela85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-08, 16:24   #20
Oto Ja
Raczkowanie
 
Avatar Oto Ja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wygwizdowo;)
Wiadomości: 47
Dot.: Dość Harmonetu!!! Zmiana na...?

Ja bylam przedwczoraj u gina i delikatnie zasugerowalam ze chce Yasmin bo duzo dobrego o niej slyszalam , powtarzałam jakies 3 razy, a pani i tak zlapala za pliczek z receptami i zapisala mi cilest
jak poprosilam o jakies badania hormonalne i tym podobne rzeczy to mnie tylko zbyla, ze moge iśc do endokrynologa i tam moge dostac skierownie na wykonanie badan
Bylam wściekla
Oto Ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 13:18   #21
Ela85
Raczkowanie
 
Avatar Ela85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 121
Smile zmiana tabletek, upławy, cytologia...

Witajcie kochane !

Byłam wczoraj u lekarza w celu zmiany tabletek anty z Harmonetu na Yasmin, który zasugerowałam pani doktor i po badaniu bez problemu wypisała recepte.

Ale wróce do momentu wejścia do gabinetu. Na samym wstępie pani doktor zapytała czy miałam już robioną cytologię , odpowiedzialam, że nie . Na to ona odparła ze uśmiechem, że czas dziś zrobić. Jednak podczas badania okazało się, że mam niewielke upławy i w tym wypadku nie ma sensu narazie robić cytologi bo lepiej najpierw podleczyć. I takim sposobem mam przepisany Lactovaginal (przyjmować 1 kapsułke na tydzień) ,oraz Flumycon i dawkowanie tego Flumyconu mam jakieś dziwne bo wczoraj miałam wziąść jedną tabletkę, za 3 dni następną, później za 11 dni itp, w tym jedną tabletkę ma wziąść mój facet .

Po zakończonej kuracji mam się udać na cytologię i już na samą myśl mam ze strachu "kisiel w gaciach" bo oczywiście krąży mi po głowie jakaś najgorsza wersja wyników , że mam raka itp , chociaż lekarz zawsze podczas badania twierdził, że wszystko jest w porządku itp. Jak myslicie jestem przewrażliwiona jakaś ?

buziaki
Ela85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 13:58   #22
Natalia*79
Raczkowanie
 
Avatar Natalia*79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
Dot.: zmiana tabletek, upławy, cytologia...

Nie martw się cytologię raz do roku robi się profilaktycznie i z tego co pamiętam to najlepiej po miesiączce, bo w inne dni może nie wyjść prawidłowo. Upławy świadczą o czymś groźnym jak zaczną przybierać zielonkawy kolor. A i cytologia nic nie boli. Głowa do gory. nie martw sie na zapas.
Natalia*79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 15:58   #23
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zmiana tabletek, upławy, cytologia...

Z twojej wypowiedzi wynika,że nie była to twoja pierwsz wizyta i dziwię się,że nigdy wcześniej nie miałaś robionej cytologii.Tak jak pisze Natalia79,cytologię robi się raz wroku,gdy jest wszystko w porządku.Nie zdarzyło mi się jeszcze,żebym musiała upomnieć się o to badanie,bo lekarz sam o tym pamięta.Nie martw się na zapas,na pewno wszystko będzie w porządku.Przyjmuj lekarstwa dokładnie tak jak ci powiedziała lekarka,powinno pomóc.Życzę powodzenia w kuracji.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 16:27   #24
Ela85
Raczkowanie
 
Avatar Ela85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 121
Dot.: zmiana tabletek, upławy, cytologia...

Tak, nie była to moja pierwsza wizyta, lecz druga . Mam nadzieje,ze wszystko będzie w porządku, wszak czuję się dobrze, a i lekarz po badaniu zawsze twierdzi,ze wszystko w porzadku. oby tak bylo
Ela85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 22:07   #25
elfka1986
Przyczajenie
 
Avatar elfka1986
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
GG do elfka1986
Unhappy Zmiana tabletek KONTRA niemiła pani ginekolog :(:(:(

Brałam 2 lata rigevidon. Miałam bolesne miesiączki wiec moja pani ginekolog zmieniła mi je na 3-fazowy Triquilar, w celu powstrzymania bólu brzucha. I tu zaczeła się ,,zabawa''. Nie dośc ze
a) kosztowały 30zł (rigevidon 14zł za 2 opakowania)
b) podczas miesiączki brzuch bolał mnie bardzo, tak samo jak przy rigevidonie
i c) tydzien przed miesiączką miałam takie bóle jajników ze aż musiałam sie zginać z bólu. i to kilka razy dziennie. Brałam te tabletki 5 miesiący( za kazdym razem ginekolog mi mówił ze to przejdzie i zapisywał mi na te bóle jajników no-spe- wiec 30zł za opakowanie tabletek + cena tabletek przeciwbólowych). Trudno, widocznie te tabletki niezbyt dobrze na mnie oddziaływały...Wiec powiedziałam sobie dość- jezeli te mi nie pomagają a tylko na tym trace- poprosiłam ginekolog o ich zmiane...
Po pierwsze- moja pani ginekolog zdenerwowała sie na mnie kiedy powiedziałam jej ze są dla mnie za drogie. Powiedziała ze ,,nic za darmo nie ma''...tragedia.
Po drugie- chciała nadal abym brała triquilar i na pewno po pewnym czasie przejdzie...tragedia.
Po trzecie- Kiedy juz wkurzona po raz 10 tłumaczyłam jej ze te bóle jajników są nie do wytrzymania i bez sensu jest to ze przepłacam 30zł...wreszcie wypisała mi z ironicznym usmiechem recepte znów na rigevidon.
Myślałam ze ginekolog powiniem robić wszystko aby być...przyjazny. ja jestem osobą niesmiałą, boje sie takich ,,wizyt'' i są one dla mnie stresujące. Moja pani ginekolog jest szorska w obyciu, kiedy do niej ide....po prostu boje sie. A wiadomo jak dla niektórych wizyty u ginekologa mogą być krępujące i stresotwórcze.
Moje 2 pytania....
Czy taka zmiana nie wyjdzie mi na złe? tzw. czy taka zmiana 3-fazowych znów na jednofazowe nie spowoduje zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej??to pytanie kieruje raczej do specjalisty...
I 2 pytanie...Jacy są wasi ginekolodzy? czy są ,,ludzcy'', przyjazni, tolerancyjni, czy raczej odwrotnie? Bo ja sie zasnanowie nad zmianą ginekologa...............
elfka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 22:24   #26
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Zmiana tabletek KONTRA NIEMIłA GINEKOLOG:(:(

Polecam wątki "DOBRY GINEKOLOG" i "ZŁY GINEKOLOG" są przypięte na górze forum. Tak opisujemy różnych swoich ginekologów. Myślę, że ta twoja też powinna znaleźć się w wiadomym wątku.


Niestety powszechne staje się, że koncerny farmaceutyczne płacą lekarzom za przepisywanie konkretnego środka. Nie muszą to być nawet pieniądze, a wakacje na Karaibach (słyszałam o takich przypadkach) lub choćby luksusowe konferencje szkoleniowe. Być może to taki przykład. Za wszelką cenę, byle zarobić. Niestety lekarze często jednak mijają się z powołaniem.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2006-02-16 o 22:24 Powód: ort
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 22:29   #27
Sao
Raczkowanie
 
Avatar Sao
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Zmiana tabletek KONTRA NIEMIłA GINEKOLOG:(:(

Ja trafiłam na jednego ginekologa, który nie dość, że był ludzki, w ramach NFZ, to jeszcze znał się na rzeczy. Zrobił taką prostą rzecz w trakcie badania, na co nikt inny nie wpadł (z moich lekarzy) - sprawdził pH za pomocą papierka lakmusowego Jedyny problem jest taki, że trafiłam na niego na wakacjach i nie będę jeździć z Wawy nad morze... A był tak uprzejmy i miły i pożartował... jedną wadę miał. Był przystojny

Inni moi lekarze chyba rozmineli się z powołaniem. Obecnie nadal szukam dobrego. Niestety co dla innych dobre, to dla mnie niekoniecznie i każdy ma inne odczucia.
__________________
"Abashed the Devil stood and felt how awful Goodness is..."
Sao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 06:57   #28
nadziejka_82
Raczkowanie
 
Avatar nadziejka_82
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 323
Dot.: Zmiana tabletek KONTRA NIEMIłA GINEKOLOG:(:(

nie wiem gdzie chodzisz do gina, ale jesli to panstwowe to po prostu zmien na innego. chyba ze mieszkasz w miescie gdzi ejest jedna przychodznia badz jedna pani gin. wtedy jak pojdziesz nastepnym razem, wez cos na lekkie uspokojenie, i powiedz jej co myslisz o jej metodzie traktowania pacjentek.
moim zdaniem- mezczyzni sa wiele bardziej taktowni i delikatni w ytmzawodzie.
jak kiedys przez przypadek trafilam na dzien kiedy moj gin byl chory i bylo zastepstwo- wielka stara baba, to myslalam ze sie zalamie. wyobrazcie sobie ze sie rozsiadla i gapila jak sie rozbieram, w przypadku mojego lekarza to nei do pomyslenia, on w tym czasie przeglada moja karte, lub szykuje sobie wszytsko do badania.
zmien gina. kobiety nie powinny sie denerwowac przed badaniem.

no i tak w ogole.. 30 zl za tabletki to znie tak duzo. ja biore yasmin ktory kosztuje dyche wecej. za to szczerze mowiac nic lepszego nie bralam. a najczesciej te tansze tabletki zawieraj aduzo wieksze stezenie hormonow i moga ci w przyszlosci zaszkodzic.
nadziejka_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:15   #29
elfka1986
Przyczajenie
 
Avatar elfka1986
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
GG do elfka1986
Dot.: Zmiana tabletek KONTRA NIEMIłA GINEKOLOG:(:(

mieszkam we Wrocławiu wiec nie bedzie problemu ze zmianą a moje 2 pytanie? czy taka zmiana z 3-fazowego na 1 fazowe jest bezpieczna? kiedy ginekolog zmieniała mi rigevidon na triquilar mówiła ze mam zrobić tygodniową przerwe bo to taka sama dawka..wiec w 2 stronę pewnie jest tak samo...tylko ze tamte były 3-fazowe i nie wiem czy mam sie obawiac czy nie...jak ktoś wie to niech pomoze...a co do wątku ,,dobry i zły ginekolog'' moja ,,przemila' pani wędruje do 2 kategorii. pozdrawiam!
elfka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 15:35   #30
elfka1986
Przyczajenie
 
Avatar elfka1986
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
GG do elfka1986
Dot.: Zmiana tabletek KONTRA NIEMIłA GINEKOLOG:(:(

oj czy nikt mi nie pomoże? prosze o pomoc
elfka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-17 10:01:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.