W jaki sposób mogłabym wyczyścić te buty? (zdjęcia) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-04, 20:22   #1
oliwia1950
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 7

W jaki sposób mogłabym wyczyścić te buty? (zdjęcia)


Witam Nie wiem czy wybrałam dobrą kategorię, ale szukam porady odnośnie czyszczenia butów. Umyłam je zwykłym szarym mydłem i pojawiły się na nich okropne, brązowe plamy, buty mam od dwóch lat i są w naprawdę dobrym stanie i szkoda jest mi je wyrzucać... Miał ktoś taką sytuację? Pomoże ktoś? Przesyłam zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 43133241_179836432854544_8149510563655843840_n.jpg (154,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 43236083_2185375315031505_8183552281170411520_n.jpg (129,2 KB, 13 załadowań)
oliwia1950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 08:15   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: W jaki sposób mogłabym wyczyścić te buty? (zdjęcia)

Cytat:
Napisane przez oliwia1950 Pokaż wiadomość
Witam Nie wiem czy wybrałam dobrą kategorię, ale szukam porady odnośnie czyszczenia butów. Umyłam je zwykłym szarym mydłem i pojawiły się na nich okropne, brązowe plamy, buty mam od dwóch lat i są w naprawdę dobrym stanie i szkoda jest mi je wyrzucać... Miał ktoś taką sytuację? Pomoże ktoś? Przesyłam zdjęcia



To są zwykłe, syntetyczne buty sportowe.
Po prostu wrzuć je z jakims praniem do pralki i wypierz na 30-40 st, a potem postaw w przewiewnym miejscu do wyschnięcia.
Bedą jak nowe.

Jesli sie da, przed praniem wyjmij wkładki i sznurówki (tez oczywiscie wrzuć do prania), wtedy wszytko się lepiej dopierze.
Buty, sznurówki, wkładki możesz wsadzić do worka w jakim pierze się np. staniki, zeby nie latały luzem po pralce.



Plamy się porobiły, bo tylko wtarłas wodę z mydłem i rozpuściłaś brud + nie było odwirowania.




Buty sportowe typu "adidas" piorę nawet co 2 tygodnie (te z fitnesu) i NIC im nie jest. To są buty ze sztucznych materiałów, klejone syntetycznymi klejami. Pranie im nie zaszkodzi w żaden sposób.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 11:09   #3
oliwia1950
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 7
Dot.: W jaki sposób mogłabym wyczyścić te buty? (zdjęcia)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To są zwykłe, syntetyczne buty sportowe.
Po prostu wrzuć je z jakims praniem do pralki i wypierz na 30-40 st, a potem postaw w przewiewnym miejscu do wyschnięcia.
Bedą jak nowe.

Jesli sie da, przed praniem wyjmij wkładki i sznurówki (tez oczywiscie wrzuć do prania), wtedy wszytko się lepiej dopierze.
Buty, sznurówki, wkładki możesz wsadzić do worka w jakim pierze się np. staniki, zeby nie latały luzem po pralce.



Plamy się porobiły, bo tylko wtarłas wodę z mydłem i rozpuściłaś brud + nie było odwirowania.




Buty sportowe typu "adidas" piorę nawet co 2 tygodnie (te z fitnesu) i NIC im nie jest. To są buty ze sztucznych materiałów, klejone syntetycznymi klejami. Pranie im nie zaszkodzi w żaden sposób.
Właśnie tak zrobiłam i wszystko znikło, najbardziej interesowała mnie przyczyna powstania tych plam, nawet jak je zmyłam to dalej mnie to męczyło Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
oliwia1950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 06:53   #4
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: W jaki sposób mogłabym wyczyścić te buty? (zdjęcia)

Cytat:
Napisane przez oliwia1950 Pokaż wiadomość
Właśnie tak zrobiłam i wszystko znikło, najbardziej interesowała mnie przyczyna powstania tych plam, nawet jak je zmyłam to dalej mnie to męczyło Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Brązowe plamy powstały na skutek nie dostatecznego spłukiwania i nadmiaru mokrego.

Ja wszystkie buty sportowe piorę w pralce na niskich temperaturach z użyciem środka do prania odzieży sportowej lub technicznej.
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-29, 11:44   #5
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: W jaki sposób mogłabym wyczyścić te buty? (zdjęcia)

Cytat:
Napisane przez oliwia1950 Pokaż wiadomość
Witam Nie wiem czy wybrałam dobrą kategorię, ale szukam porady odnośnie czyszczenia butów. Umyłam je zwykłym szarym mydłem i pojawiły się na nich okropne, brązowe plamy, buty mam od dwóch lat i są w naprawdę dobrym stanie i szkoda jest mi je wyrzucać... Miał ktoś taką sytuację? Pomoże ktoś? Przesyłam zdjęcia
spróbój sodą oczyszczoną
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-29 12:44:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.