Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-06, 15:15   #301
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
używał ktoś isotrexin na zaskórniki?mój differin sie skończył a nie mam co uzywac a jak dam krem nawilżający na noc to następny dzień skóra okropnie sie przetłuszcza
Ja używałam isotrexin i był moim wybawieniem jeśli chodzi o trądzik. Usunął wszystko potem go wycofali wiec ja ratowalam sie artredermem i juz tak przy tym zostałam.

Sent from my GT-I9300 using Wizaz Forum mobile app
movie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 16:01   #302
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

wycofali ale teraz jest dostepny chyba
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 16:20   #303
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
wycofali ale teraz jest dostepny chyba
Tak, ale dlatego że artre mi pomaga nie wrocilam dp isotrexin

Sent from my GT-I9300 using Wizaz Forum mobile app
movie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 19:06   #304
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

moge nalozyc krem po isotrexinie??
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 16:09   #305
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
moge nalozyc krem po isotrexinie??
Tak, ale odczekaj po nałożeniu jakieś 30 minut.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 17:10   #306
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Tak, ale odczekaj po nałożeniu jakieś 30 minut.
tak tak , dziekuje ;*
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 01:04   #307
Naathaan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Kuracja trądzika a 'używki'

Parę dni temu rozpocząłem kurację trądzika. Dermatolog zalecił kupić następujące rzeczy:
- Tetralysal - brać przez tydzień jedną tabletkę rano i drugą wieczorem, a po tygodniu tylko wieczorem
- Iwostin Purritin - myć twarz, klatkę piersiową i plecy, rano i wieczorem
- Effaclar Duo - rano smarować twarz (po umyciu Iwostinem)
- Zineryt - wieczorem smarować twarz (po umyciu Iwostinem)
- Aknemycin Plus - wieczorem smarować klatkę piersiową i plecy (po umyciu Iwostinem)

I teraz pytanie. Kolega 17 stycznia wyprawia osiemnastkę. Dodam, że do tego dnia zażywanie Tetralysalu 'spadnie' z dwóch na jedną tabletkę na dzień. Czy podczas powyższej kuracji dozwolone jest picie alkoholu, palenie papierosów i marihuany?

W Internecie czytałem różne opinie i jestem już 'zielony'.
Naathaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 19:49   #308
gracy
Raczkowanie
 
Avatar gracy
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracja trądzika a 'używki'

Czytaj ulotki, biorac Tetralysal chyba nie mozna pic alkoholu z tego co pamietam

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Tetralylal to antybiotyk, antybiotyk+ alkohol= rózne skutki
gracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 21:39   #309
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Kuracja trądzika a 'używki'

Cytat:
Napisane przez Naathaan Pokaż wiadomość
Parę dni temu rozpocząłem kurację trądzika. Dermatolog zalecił kupić następujące rzeczy:
- Tetralysal - brać przez tydzień jedną tabletkę rano i drugą wieczorem, a po tygodniu tylko wieczorem
- Iwostin Purritin - myć twarz, klatkę piersiową i plecy, rano i wieczorem
- Effaclar Duo - rano smarować twarz (po umyciu Iwostinem)
- Zineryt - wieczorem smarować twarz (po umyciu Iwostinem)
- Aknemycin Plus - wieczorem smarować klatkę piersiową i plecy (po umyciu Iwostinem)

I teraz pytanie. Kolega 17 stycznia wyprawia osiemnastkę. Dodam, że do tego dnia zażywanie Tetralysalu 'spadnie' z dwóch na jedną tabletkę na dzień. Czy podczas powyższej kuracji dozwolone jest picie alkoholu, palenie papierosów i marihuany?

W Internecie czytałem różne opinie i jestem już 'zielony'.
Antybiotyków nigdy nie łączy sie z alkoholem. Nie wspominając o innych świństwach, które same w sobie szkodzą cerze (i nie tylko). Więc wniosek jest jeden, albo piękna skóra albo balowanie, bo bez sensu Twoje leczenie wogóle rozpoczynać.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 15:25   #310
korba22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kuracja trądzika a 'używki'

Nie wolno pić podczas brania antybiotyku , robisz to jedynie na własną odpowiedzialność . Ty zdecuduj czy chcesz mieć ładna cere czy napić się na 18 swojego kolegi . Ja podczas brania Tetralysalu obchodziłam swoje 21 urodziny dodam iż urodziłam się w sylwestra i nie piłam w ten dzien. Nie pij i pal marichuany . Alkohol + marichuana + Tetralysal = katastrofa.
korba22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 22:15   #311
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Hej, możecie polecić jakiegoś dobrego dermatologa, który przyjmuje w placówkach lux med w Warszawie? Pozdrawiam i życze wytrwałości
leelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 09:23   #312
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Klindacin T,differin,a kremy

Witajcie i z góry przepraszam za zaśmiecanie forum,ale musze się upewnić
Byłem dziś u dermatologa i po wykończeniu dvercinu mam 2x dziennie stosować Klindacin T,a potem po 3 tygodniach krem Differin na zmianę z tym Klindacinem T,wziąłem ze sobą żel i kremy jakich używam i Pani dermatolog kazała mi ten na noc odstawić,a dała mi próbkę physiogelu tylko nie krem, a balsam,który niby działa tak samo.
Mam bardzo wrażliwą cerę i jednocześnie odwodnioną,więc mogę ten krem na zmianę z innym na rano stosować po tych maściach? Jeśli tak to po mniej więcej ilu minutach od zaaplikowania ich na twarz? Dodam,ze mam oba stosować nie punktowo tylko na cała twarz,a problem mam tylko w okolicach brody i boję się jeszcze większego przesuszenia i podrażnienia twarzy.
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 12:42   #313
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Moim zdaniem powinieneś odczekać 15 minut po nałożeniu maści, jak już dobrze się wchłoną, żeby nie zakłócać ich działania. Najlepiej jednak byloby, gdybyś dopytał o to dermatologa.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 13:46   #314
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Dzięki za odp
No niestety zapomniałem o to zapytać,a na kolejną wizytę jeszcze się nie zapisywałem,bo mam się zgłosić do kontroli na początku kwietnia dopiero..
Pani dermatolog powiedziała mi tylko żebym rano używał tego phsysiogelu,jednak również rano mam stosować Klindacin T i nie wiem za bardzo co z tym zrobić czy najpierw krem potem maść czy odwrotnie,a jeśli tak to ile czasu muszę odczekać,aby posmarować się kremem..w dodatku na noc również wolałbym stosować jakiś nawilżacz,a nie tylko maść. Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić to z góry dziękuję za pomoc.
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 15:13   #315
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp
No niestety zapomniałem o to zapytać,a na kolejną wizytę jeszcze się nie zapisywałem,bo mam się zgłosić do kontroli na początku kwietnia dopiero..
Pani dermatolog powiedziała mi tylko żebym rano używał tego phsysiogelu,jednak również rano mam stosować Klindacin T i nie wiem za bardzo co z tym zrobić czy najpierw krem potem maść czy odwrotnie,a jeśli tak to ile czasu muszę odczekać,aby posmarować się kremem..w dodatku na noc również wolałbym stosować jakiś nawilżacz,a nie tylko maść. Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić to z góry dziękuję za pomoc.
Wiesz co dziwne to trochę że kazała ci stosować 2 rzeczy w tym samym czasie. Klindacin T według mnie to świetna maść sama ją używam i jestem bardzo zadowolona. ale nigdy nie kładę pod nią kremu ani na nią. Bałabym się że będzie nie skuteczna lub może kolidować ze składnikami kremu.

Swojego czasu gdy chodziłam regularnie do dermatologa jego zalecenia co do leków (głównie maści) były pełne sprzeczności trochę podobnie jak u ciebie dlatego używałam tak jak mi pasowało np jak miałam 2 maśći i krem to maść smarowałam na noc na dzień sam krem (ponieważ robiłam makijaż) potem gdy 1 maść mi się skończyła zaczynałam kurację drugą.

Wiem że to może niezbyt dobre rozwiązanie ale mi to w niczym nie zaszkodziło i efekty były widoczne.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 19:58   #316
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Ok,dzięki za odp, w sumie nie wiem co mam za bardzo teraz zrobić,postaram się poszukać czegoś w necie

Ewa94 mogłabyś napisać czy Klindacin T stosujesz tylko punktowo na krostki czy na całą twarz?
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 20:04   #317
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Ok,dzięki za odp, w sumie nie wiem co mam za bardzo teraz zrobić,postaram się poszukać czegoś w necie

Ewa94 mogłabyś napisać czy Klindacin T stosujesz tylko punktowo na krostki czy na całą twarz?

Stosuję na calutką twarz i jestem z tej maści bardzo zadowolona, życzę ci aby tobie także pomogła. Maść jest na tyle skuteczna że gdy czuję że wychodzi jakiś wielki bolący pryszcz to smaruję klindacinem i na 2 dzień pryszcz znika i nie zdązy nawet dokładnie urosnąć.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 20:19   #318
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Dzięki wielkie za pomoc,na razie jej nie używam dopiero za ok 2 tygodnie jak mi się skończy davercin,teraz aż takiego dużego problemu nie mam,tylko w okolicach brody coś się cały czas pojawia,za kilka dni odstawię tetralysal(który mi niezbyt pomógł) i zobaczę co się bd działo. W ogóle to się trochę zdziwiłem,bo byłem przekonany,że maści od dermatologa stosuję się zawsze tylko punktowo,ewentualnie wokół miejsca gdzie mamy "problem",a podczas wczorajszej wizyty dermatolog powiedziała mi,że smaruję się całą twarz,nawet tam gdzie nic się nie pojawia zazwyczaj,trochę się boje większego podrażnienia twarzy,ale zastosuję się do jej zaleceń,bo chyba wie lepiej ode mnie
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 13:48   #319
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
za kilka dni odstawię tetralysal(który mi niezbyt pomógł) i zobaczę co się bd działo.
Oj coś wiem na ten temat mnie również nie pomógł

A co do maści ja każdą zawsze stosowałam na całą twarz. Klindacin to maść o intensywnym alkoholowym zapachu na początku stosowania może troszkę piec ale potem przechodzi cały ten "początkowy dyskomfort" przynajmniej u mnie tak było. Aczkolwiek są os. na tym forum które nie zachwalają klindacinu, ale wiadomo nie wszystko jest dla wszystkich.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 14:39   #320
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Dokładnie,nie każdemu musi pomóc to co nam służy
Mam nadzieję,że u mnie zadziała, sorry,że tak Cie męczę,ale mogłabyś napisać jaki krem przepisał Ci dermatolog?
Ja od dwóch dni stosuję na twarz tą próbkę physiogel(balsam) i niestety chyba zaczął mnie zapychać :/ pojawiły mi się takie jakby małe grudki na czole i nie wiem co zrobić,bo raczej nie kupię dużego opakowania w aptece,a czymś musze nawilżać twarz,szukałem w necie i podobne działanie ma krem iwostin purritin,ale nie chce wydać kasy na marne,myślałem,że physiogel skoro tylu osobom pomaga to mi również,ale jednak chyba nie,poza tym nie wiem czy to możliwe,że krem zaczyna zapychać w tak krótkim czasie..?
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 10:29   #321
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Jeśli ktoś mnie prosi o pomoc to zawsze z chęcią odpiszę.

Otóż jak już wcześniej pisałam zaprzestałam regularnego chodzenia do dermatologa czasem chodzę tylko jak mi skończy się klidacin czyli tak co 6 mies. Od dermatologa dostawałam przeróżne mazidełka m.in iwosttin, pharmaceris. cetaphil itp głównie to były kremy i żele do mycia. Ostatni jaki stosowałam od dermatologa był cetaphil i niby dla cery trądzikowej a mnie szkodził mimo braku pafafiny w składzie która mnie zapycha robił mi to samo. Także przestałam stosować tych wszystkich aptecznych specyfików które miały okazać się lepsze od drogeryjnych. Znalazłam dużo lepsze i TAŃSZE alternatywy np: ziaja MED a krem nawilżający siarkowa moc z barwy, wszystko jest 3 razy tańsze od tych kosmetyków z apteki które zlecił mi dermatolog. Oczywiście nie chcę ci niczego sugerować ale z czsem pewnie dojdziesz do tego wniosku co ja (ja doszłam do tego po 5 latach kupowania iwostinów, pharmacerisów itd).

Jeżeli po physiogelu robią ci się jakieś grudki (mogą to być zaskórniki zamknięte ale bez pewności) to faktyczne znak że tobie nie służy ale czy cię zapycha to nie jestem pewna bo nic nie napisałeś o powstawaniu nowych krost. Jeśli mnie coś zapycha to bardziej błyszczy mi się cera, robią się zaskórniki zamknięte i otwarte, nowe zmiany ropne brrrr... coś strasznego.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 15:58   #322
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Dzięki za odp
Niestety mi akurat Ziaja Med nie służy,żel strasznie podrażnił mi skórę i nadal stoi na półce w łazience,tonik z trudem wykorzystałem do końca,kremu nie miałem i nie jest taki drogi,ale na razie nie bd go kupował. Co do barwy kiedyś myślałem,żeby go kupić,ale nie chciałem jeszcze większego przesuszenia skóry i kupiłem z perfecty matujący,który użyłem dwa razy chyba tylko..
Raczej zdecyduję się na ten iwostin purritin chyba
Co do physiogelu to właśnie porobiły mi się zaskórniki zamknięte (ale nie napisałem wcześniej,bo nie byłem pewien na 100%) zaczekam aż znikną i spróbuje drugiego podejścia z nim

Co do dermatologów to odwiedzam ich,a raczej ją od niedawna,wcześniej przez długi okres czasu sam próbowałem uporać się z trądzikiem na przeróżne sposoby,jednak kiedy problem zamiast znikać zaczął się nasilać zdecydowałem się na 1 w życiu wizytę ( w wieku 19 lat),mogłem zrobić to dużo wcześniej kiedy problem był mniejszy,a mój portfel grubszy heh
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 13:10   #323
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

czy jesli po godzinie od nałożenia isotrexinu nałożę krem to dzialanie będzie słabsze? chce pozbyc się ogromnego łojotoku bo twarz błyszczy się jak latarnia po godzinie od umycia , polecacie coś?
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 16:16   #324
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Czy nakładając krem na isotrexin, też wam się tak roluje?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 16:53   #325
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Czy nakładając krem na isotrexin, też wam się tak roluje?
troszke ale musze cos nalozyc na niego bo taki lifting robi ze musze pic przez slomke a jesc wgl nie mozna bo ust nie otworze :-D czy to oslabi jego dzialanie?
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 16:55   #326
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Klindacin T,differin,a kremy

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
czy jesli po godzinie od nałożenia isotrexinu nałożę krem to dzialanie będzie słabsze? chce pozbyc się ogromnego łojotoku bo twarz błyszczy się jak latarnia po godzinie od umycia , polecacie coś?
Nie osłabi, ponieważ jak się wchłonie to już nic nie zadziała na to
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 19:08   #327
frania97
Raczkowanie
 
Avatar frania97
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 404
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Ja też używam isotrexin, cieniutka warstwa co dwa dni, jak jest gorzej to codziennie Bardzo lubię tą maść, używana w rozsądnych ilościach nie przesusza, tak jak np. epiduo. Nie łuszczy się widocznie, a to ma dla mnie duże znaczenie, bo praktycznie cały czas używam maści i nie chcę wyglądać jak poparzona z łuszczącą się, czerwoną, zaognioną twarzą przez cały czas A po nocy z isotrexinem nakładam kremik, makijaż i wszystko pięknie wygląda
__________________
"Uczciwy idealista dąży do forsy. Pieniądze to wytłoczona w monecie wolność. A wolność to życie."- Erich Maria Remarque

68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58 kg
frania97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 17:52   #328
karlikowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Hej,
ja też mam problem z twarzą. Od ok. 2 lat notorycznie wyciskałam wszystko co się pojawiło na twarzy, szczególnie na czole, z czasem już wiem, że nie powinnam jednak niestety dziury na buzi już pozostały. Od grudnia chodzę do dermatologa średnio 2 razy w miesiącu jestem, i troszkę się zaczełam zastanawiać czy pani doktor nie nabija mnie tylko na kase, ponieważ podczas ostatniej wizyty dowiedziałam się, że dopiero na wiosne mi twarz wyzdrowieje, mam przepisany antybiotyk Tetrysal, dodatkowo muszę myć twarz 3 razy dziennie żelem a także nakładać 2 razy dziennie Aknemycin na wieksze wypryski. W między czasie byłam dwukrotnie u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy oraz miałam dwukrotnie wykonany peeling siarkowy. W ciągu 2 miesięcy wydałam na te wszystkie zabiegi, lekarstwa oraz wizyty 630 zł a końca nie widać. Czy u Was też to leczenie jest tak drogie ?
karlikowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 21:15   #329
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Cytat:
Napisane przez karlikowo Pokaż wiadomość
Hej,
ja też mam problem z twarzą. Od ok. 2 lat notorycznie wyciskałam wszystko co się pojawiło na twarzy, szczególnie na czole, z czasem już wiem, że nie powinnam jednak niestety dziury na buzi już pozostały. Od grudnia chodzę do dermatologa średnio 2 razy w miesiącu jestem, i troszkę się zaczełam zastanawiać czy pani doktor nie nabija mnie tylko na kase, ponieważ podczas ostatniej wizyty dowiedziałam się, że dopiero na wiosne mi twarz wyzdrowieje, mam przepisany antybiotyk Tetrysal, dodatkowo muszę myć twarz 3 razy dziennie żelem a także nakładać 2 razy dziennie Aknemycin na wieksze wypryski. W między czasie byłam dwukrotnie u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy oraz miałam dwukrotnie wykonany peeling siarkowy. W ciągu 2 miesięcy wydałam na te wszystkie zabiegi, lekarstwa oraz wizyty 630 zł a końca nie widać. Czy u Was też to leczenie jest tak drogie ?
Leczenie trądziku niestety jest drogie, zależy też od typu trądziku, jeśli masz antybiotyk, i do tego peeling to naprawdę sporo roboty i pieniędzy, ja jestem trochę bardziej doświadczona i wiem co moja skóra lubi, od kilku miesięcy mam dobrą pielęgnację i staram się pozbyć zaskórników
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 15:10   #330
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kuracje przeciwtrądzikowe kierowane przez Dermatologów

Cytat:
Napisane przez karlikowo Pokaż wiadomość
Hej,
ja też mam problem z twarzą. Od ok. 2 lat notorycznie wyciskałam wszystko co się pojawiło na twarzy, szczególnie na czole, z czasem już wiem, że nie powinnam jednak niestety dziury na buzi już pozostały. Od grudnia chodzę do dermatologa średnio 2 razy w miesiącu jestem, i troszkę się zaczełam zastanawiać czy pani doktor nie nabija mnie tylko na kase, ponieważ podczas ostatniej wizyty dowiedziałam się, że dopiero na wiosne mi twarz wyzdrowieje, mam przepisany antybiotyk Tetrysal, dodatkowo muszę myć twarz 3 razy dziennie żelem a także nakładać 2 razy dziennie Aknemycin na wieksze wypryski. W między czasie byłam dwukrotnie u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy oraz miałam dwukrotnie wykonany peeling siarkowy. W ciągu 2 miesięcy wydałam na te wszystkie zabiegi, lekarstwa oraz wizyty 630 zł a końca nie widać. Czy u Was też to leczenie jest tak drogie ?
Oczyszczanie u kosmetyczki odradzam- zostały mi po nim dziury, a chodziłam do kilku kosmetyczek, nie do jednej. Poza tym, wszystko po czasie wracało.
Na Twoim miejscu zastanowiłabym się bardziej nad peelingami z kwasami niżeli nad peelingiem siarkowym.
Twarz myć polecam 2x dziennie- rano i wieczorem, bo co za dużo to niezdrowo. No chyba, że masz coś baaaaaaardzo delikatnego do jej mycia.
Jak na 2 msc to dużo tej kasy wydałaś
Oczyszczanie= 2x70zł= 140
Peeling siarkowy 2x80zł=160
To wychodzi ok. 300zł, czyli musiałabyś wydać drugie ponad 300 na wizyty i antybiotyki. Chyba, że w Twoim mieście bardzo dużo biorą kosmetyczki.

Ale z własnych obserwacji powiem Wam, że warto chodzić do dermatologów z NFZ. Z tego co piszą niektóre z nas, to schemat działania lekarzy jest taki sam. Przepisują wszystko dopóki coś nie zadziała. W moim mniemaniu lepiej zaoszczędzić ok. 100zł za wizytę. Jeśli jeden Wam nie podpasuje, to idźcie do drugiego itd. A jeśli boicie się bardzo niekompetentnego lekarza, to polecam poczytać wątki na wizażu. Uważam, nie niektóre z nas mają o wiele większą wiedzę niż dermatolodzy. A w szczególności więcej doświadczenia!
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-22 13:55:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.