Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2 - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-12, 18:58   #4681
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dzieki dziewczyny za odzew i rady
wypróbuje wszystkie po kolei i może wreszcie coś zadziała, bo dziś znów wrzask w kąpieli


ag9 pocieszę Cię z tym spaniem, Hania ma jedną drzemkę od baaardzo dawna, chyba odkąd skończyła 7m-cy. Wstaje zwykle koło 6:30, drzemkę ma koło 11:30 ostatnio niewiele ponad godzinę. Idzie spać koło 19:30.
Aha i żeby było ciekawiej śpi tylko na dworzu W domu nie uśnie no chyba, że po 7-8h aktywności i wręcz pada ze zmęczenia i śpi wtedy 45min.
Także czy śnieg, czy deszcz, czy wieje czy grzeje moje dziecko musi się wietrzyć
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 19:22   #4682
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za odzew i rady
wypróbuje wszystkie po kolei i może wreszcie coś zadziała, bo dziś znów wrzask w kąpieli


ag9 pocieszę Cię z tym spaniem, Hania ma jedną drzemkę od baaardzo dawna, chyba odkąd skończyła 7m-cy. Wstaje zwykle koło 6:30, drzemkę ma koło 11:30 ostatnio niewiele ponad godzinę. Idzie spać koło 19:30.
Aha i żeby było ciekawiej śpi tylko na dworzu W domu nie uśnie no chyba, że po 7-8h aktywności i wręcz pada ze zmęczenia i śpi wtedy 45min.
Także czy śnieg, czy deszcz, czy wieje czy grzeje moje dziecko musi się wietrzyć

Frogutka, a moze jeszcze pooswajac ja z wanna na sucho?
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 19:49   #4683
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cześć dziewczyny!

Chciałam tylko na szybko zameldować się po przyjęciu urodzinowym.
Wszystko udało się super, a Milka jak zwykle na takich imprezach czuła się w swoim żywiole.

Idę odpoczywać po dwóch mocno zabieganych dniach
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 19:54   #4684
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

frogutka a może nowa wanienka z jakimś Kubusiem Puchatkiem czy innym rysunkiem by pomogła?
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 20:32   #4685
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dziękuję Dziewczyny

Przyjęcie urodzinowe się udało,goście zadowoleni,Lilianka była bardzo towarzyska i lgnęła do gościOdwiedziło nas dużo osób,część z nich dopiero poznałam,niektórzy dowiedzieli się o drugiej ciąży i zleciało.Nie miałam siły wczoraj pisać bo plecy mnie strasznie bolały i poszłam odpocząć.
Oficjalnie za 3 miesiące mam termin porodu także zobaczymy jak to się wyklarujeDziś przyjemna ,ciepła niedziela i po drzemce córki uciekamy na spacer dotlenić się

Pozdrawiamy
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 20:57   #4686
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Frugotka - a może Hania nie lubi mycia głowy i spłukiwania jej i dlatego nie lubi się kąpac?

Eureka!!! Odkryłam!! Młoda wg wyników jest na soję uczulona, jakoś nie przyszło mi do głowy sprawdzic skład mleka do teraz a tam lecytyna sojowa! No cóż już rano zdąrzyłam wypieprzyc 2 materace gryczano-kokosowe i zamówic nowy. No ale skoro tez kokos moze uczulac to ok. W moich materacach nie zauważyłam żadnego robactwa. No to w tym tyg wycieczka do pediatry po receptę na pepti.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 21:19   #4687
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Gratuluje udanych urodzin

Kropkaa robi sie powaznie, brzuszek przeszkadza w czynnosciach czy jeszcze dajesz rade?

Smarrita jak na to wpadlas? To jak objawienie, super ze masz przyczyne
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-12, 21:30   #4688
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za odzew i rady
wypróbuje wszystkie po kolei i może wreszcie coś zadziała, bo dziś znów wrzask w kąpieli


ag9 pocieszę Cię z tym spaniem, Hania ma jedną drzemkę od baaardzo dawna, chyba odkąd skończyła 7m-cy. Wstaje zwykle koło 6:30, drzemkę ma koło 11:30 ostatnio niewiele ponad godzinę. Idzie spać koło 19:30.
Aha i żeby było ciekawiej śpi tylko na dworzu W domu nie uśnie no chyba, że po 7-8h aktywności i wręcz pada ze zmęczenia i śpi wtedy 45min.
Także czy śnieg, czy deszcz, czy wieje czy grzeje moje dziecko musi się wietrzyć
O rany to ja nie zazdroszczę Ci tej 1 drzemki U nas wszystko rozregulował ten żłobek. Mieliśmy stały rytm, wszystko po kolei a żłobek wywrócił nam wszystko do góry nogami.


Też pomyślałam o zabawie w suchej wannie, żeby oswajać z miejscem.
U nas kąpiel już w dużej wannie, woda cieplejsza raczej ale nie wiem il stopni.

Rozmiar buta teraz 22.
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 21:37   #4689
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość

Smarrita jak na to wpadlas? To jak objawienie, super ze masz przyczyne
Siostra mi pisała, ze soja często jest dodatkiem w różnych produktach i z ciekawości sprawdziłam mleko, chociaż nie sądziłam ze tam coś z soi będzie.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 07:24   #4690
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
Siostra mi pisała, ze soja często jest dodatkiem w różnych produktach i z ciekawości sprawdziłam mleko, chociaż nie sądziłam ze tam coś z soi będzie.
Cale szczescie ze sie dowiedzialas
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 11:13   #4691
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

U nas roczek tez udany. Niestety teraz mamy nowe zmartwienie, pediatra uważa, ze krzywo stawiana przez Przemka stopa wynika z problemu z biodrem. Mamy skierowanie do chirurga ortopedy i oczywiście juz mi sie wlaczyly czarne wizje, ze go trzeba będzie unieruchamiac, bo sama rehabilitacja nie wystarczy...

Co do mycia zębów - u nas różnie, ale pomaga śpiewanie piosenki "szczotka, pasta..."
Kapiemy sie w duże wannie, temperaturę i ilość wody ustawiamy na oko.
Materac mamy gryka-kokos, nie zauwazylam nic podejrzanego.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 13:33   #4692
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

zapomniałąm która miała problemy z kąpielą. Może taki pomysł. Farbki do kąpania

http://dzieciozmaganiamatki.blogspot...y-na-nude.html
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 21:03   #4693
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

margo80- mam nadzieję, ze bioderka są ok. Daj znac po wizycie u ortopedy
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 21:47   #4694
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dzięki, najpierw musze powalczyć o jakis szybki termin, jutro kazali mi dzwonić.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 03:28   #4695
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Gratuluje udanych urodzin

Kropkaa robi sie powaznie, brzuszek przeszkadza w czynnosciach czy jeszcze dajesz rade?

Smarrita jak na to wpadlas? To jak objawienie, super ze masz przyczyne
A brzuszek jeszcze nie przeszkadzał i tak szczerz mówiąc to z Lilianą nie przeszkadzał mi do końca bo dużych gabarytów nie był i teraz jest podobnie.Także na razie nie narzekam ale za to plecy sie odzywają;/ nie bolały mnie z Lilu ale wiadomo teraz inna sytuacja.

Ja dziś zaliczyłam długi spacer po ciężkiej nocy bo córcia wstawała mi 4 razy i budziła się co półtorej godziny i tak na prawdę zasnęłam od 7 do 9 głębokim snem ale nie mogłam się wybudzić.A potem tylko jedna drzemka i od 15 do 21 żywioł na całego z resztą dwie drzemki mogę na palcach policzyć.Ale nie narzekam bo mogło być gorzej.

A dziś Liluś mnie zaskoczyła bo puściła się sofy i przeszła na środek pokoju sama i potem wrociła,chwiejnie ale jaka podekscytowana była coraz bardziej może zacznie lubić wstawanie.

Margo trzymam kciuki aby z bioderkami było wszystko w porządku.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 08:40   #4696
blekitka
Raczkowanie
 
Avatar blekitka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 365
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cześć dziewczyny, przepraszam, że tak tu Wam wchodzę bez pukania mam prośbę doradzicie w kwestii prezentu dla rocznej dziewczynki, co waszym pociechom się podobało, Dostała już domek odkrywczy kiddieland, który był moim pomysłem nr jeden. I mam problem.
bardzo dziękuję za pomoc:r oza::ro za::roz a:
blekitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 10:47   #4697
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Byłam u pedioatry z wynikami testów alergicznych i nie dała mi recepty na pepti które jest bez lecytyny sojowej bo wg niej to nie alergia no i oczywiście to alergolog powinien potwiertdzic alergię. Młoda pierwszy raz dostała wysypki w 6 tyg życia czyli jak zaczelam ja mm dokarmiac i od tego czasu raz ma większą raz mniejszą. pomaga syrop z wapnem. wyniki testów z krwi wg pediatry. Szkoda że nigdy nie usłyszeliśmy zeby sie wybrac do alergologa albo żeby testy zrobic. Wszystko samemu z neta trzeba się dowiadywac.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

aha i mam prosbę, sprawdźcie na swoich mlekach czy jest w nich lecytyna sojowa w składzie. Na pewno w nan 3 jest, bebilon, bebilon ha też. Będę wdzięczna za info.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 11:30   #4698
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

W sprawie prezentu dla dziewczynki za bardzo nie pomogę


Smarrita w Enfamilu jest olej sojowy i lecytyna sojowa
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 12:27   #4699
blekitka
Raczkowanie
 
Avatar blekitka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 365
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

alwa, a Kubuś co dostał ?
blekitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 15:36   #4700
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

hej, czytam na bieżąco i ten wątek i mamusiowy lipcowy ale się tak nie mogę skupić ostatnio na sensownych wypowiedziach, więc tak tylko krótko czasem coś napiszę. Synuś rośnie zdrowo, strasznie mądry jest, wszystkie nasze prośby rozumie i je wykonuje, pokazuje zwierzątka na obrazkach i naśladuje ich odgłosy, bardzo szybko się uczy nowych umiejętności. Ochoczo obsługuje łyżeczkę, daje nam buziaczki itp. Ma straszną fazę na mamusię, jak wychodzę z pokoju to biegnie za mną, płacze jak go tata ma wziąć, strasznie się zrobił tulaśny i całuśny. Często mówi mama, tak w kółko patrząc mi w oczy i uśmiechając się słodko, aż mi się oczy wilżą jak myślę o tym. No jest przekochany. Trochę już mam kłopot bo brzuchal urósł i zaczyna mi przeszkadzać, szybciej się męczę ale mam swoich pomocników

Już powoli planuję kącik dla małej, kompletuje wyprawkę. Nie jest łatwo, bardzo dużo rzeczy mamy po synku, muszę dokupić łóżeczko i trochę ubranek ale nie jest tak lekko już to w budżet wplanować. Czuć, że wydatki się zwiększają Do tego dochodzą głupie myśli, że czasem będzie się w przyszłości malutka gorzej czuła bo miała różne akcesoria np. wózek po braciszku, że on wszystko nowe. Takie dylematy mam ostatnio
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 15:51   #4701
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość


Smarrita w Enfamilu jest olej sojowy i lecytyna sojowa
dzięki wielkie. czyli enfamil również odpada.

A ma ktoś hippa 3?

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

netetinka- pocichu Ci troszkę zazdroszczę

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

blekitka- moja córa na roczek dostała namiot z wigwan z tunelem. Wigwan jeszcze nie jest rozłożony ale namiot i tunel tak i młoda lubi przez tunel przechodzic. Dostała jeszcze konia na biegunach ale trochę się go boi i jak się ją posadzi to od razu chce schodzic. W sumie to tyle zabawek
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 18:47   #4702
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Smarrita w Bebiku i Hippie też jest lecytyna sojowa
wg ifo str apteki gemini holle 3 bio nie ma składzie soi
__________________
Żona od 23.07.2011

Edytowane przez frogutka
Czas edycji: 2015-04-14 o 18:52
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 18:47   #4703
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Margo żeby wszystko było jednak w porządku

kropkaa za pierwsze kroczki

blekitka, u nas na pierwszym miejscu są książeczki, żadna inna zabawka im się nie równa. Dostaliśmy też skoczka i konia na biegunach, ale średnio na nich chce siedzieć. Mamy tunel ale przez pierwsze 2 tyg się go bała, a teraz czasem przejdzie. Z większych rzeczy to tyle.

smarrita tu masz skład Hippa http://hipp.pl/uploads/tx_hippkatalo...k_etykieta.jpg

U nas bez zmian. Ja się nie wyrabiam w pracy, młoda dobrze bawi się u babci.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 19:01   #4704
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

z większych/droższych zabawek mamy konia-bujaka, ale Hania siedzi na nim kilkanaście sekund
rowerek 3 kołowy- na razie szału nie zrobił
szczeniaczek uczniaczek oraz małpka z fishera to nawet lubi


Może huśtawka? my nie mamy ale dzieci ponoć lubią, albo suchy basen z piłkami, jakiś pchacz, stolik edukacyjny? Jeśli oczywiście mają miejsce w domu.
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 19:11   #4705
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Smarrita ale swinia przeciez nic jej nie kosztowalo wystawienie recepty i sprawdzenie czy jest poprawa! Niestety w mleku bebiko i babydream jest soja

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Margo za bioderko! Jak Przemek trzyma krzywo stopke?

Kropkaa to fajnie ze brzuszek nie przeszkadzal ja tez mialam maly i na koncu jedynie bylo juz ciezko: ehem:

Natetitka przytulasny chlopak! No i wiesz ze masz nie myslec ze cora bedzie gorsza bo to tylko na poczatku, pozniej juz nie bedzie tego problemu

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Blekitka moze rowerek? Taki za 120zl jest z daszkiem i raczka dla rodzica. Dziecko bedzie miec wieksza frajde na spacerach a jak dorosnue to sie z tego robi rowerek

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Ahh no i ze tez zapomnialam pogratulowac pierwszych kroczkow Liliance
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 19:31   #4706
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
z większych/droższych zabawek mamy konia-bujaka, ale Hania siedzi na nim kilkanaście sekund
rowerek 3 kołowy- na razie szału nie zrobił
szczeniaczek uczniaczek oraz małpka z fishera to nawet lubi


Może huśtawka? my nie mamy ale dzieci ponoć lubią, albo suchy basen z piłkami, jakiś pchacz, stolik edukacyjny? Jeśli oczywiście mają miejsce w domu.
My mamy huśtawkę i nie polecam. Lubi jedynie stać przy niej i huśtać, ale siedzieć w niej już niekoniecznie - 5 minut wytrzyma.
Suchy basen z piłkami za to bardzo polecam - był szał przez 2 tygodnie, a teraz też się bawi, piłki latają po całym domu
Pchacz mamy razem z jeździkiem (lokomotywa). Sam pchacz też ma z takim pianinkiem ale szału nie ma. Za to tym pociągiem bawi się codziennie. Tam jest pojemnik zamykany do którego wkłada i wyjmuje zabawki.
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 19:55   #4707
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
My mamy huśtawkę i nie polecam. Lubi jedynie stać przy niej i huśtać, ale siedzieć w niej już niekoniecznie - 5 minut wytrzyma.

Suchy basen z piłkami za to bardzo polecam - był szał przez 2 tygodnie, a teraz też się bawi, piłki latają po całym domu

Pchacz mamy razem z jeździkiem (lokomotywa). Sam pchacz też ma z takim pianinkiem ale szału nie ma. Za to tym pociągiem bawi się codziennie. Tam jest pojemnik zamykany do którego wkłada i wyjmuje zabawki.

A ta lokomotywa gra jakieś melodyjki czy tylko mechaniczne zabawki ma? Jakiej firmy?
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 20:24   #4708
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez blekitka Pokaż wiadomość
alwa, a Kubuś co dostał ?
Konia na biegunach (ale jeszcze jest za mały na niego), klocki drewniane i duzy motor-zabawkę plus dres i buty

Huśtawkę też mamy i Kuba nie lubi. Pchacza w ogóle nie tyka. Lubi jeszcze jeździć rowerkiem właśnie takim z rączka z tyłu dla rodzica

Wysłane za pomocą aplikacji mobilnej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z

Edytowane przez alwa
Czas edycji: 2015-04-14 o 20:30
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 20:32   #4709
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Limonka z każdym dniem będzie lepiej

Smarrita - my też mamy kokos-gryka i sprawdza się u nas. O robakach też czytałam, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Kacpra nie uczula.

Cytat:
A kojarzycie jak to jest z przekładaniem materacy?
Ja czytałam że najpierw kokos, a jak dziecko zaczyna stawać na nóżkach to gryka - tak zrobiliśmy.

Cytat:
Dziewczyny ile wody lejecie do wanienki i w jakiej temp
Ponad pół wanienki, a temperatury już dawno nie mierzymy termometrem - lejemy 'na oko'

Rozmiar buta Kacper ma 21

Cytat:
Oficjalnie za 3 miesiące mam termin porodu także zobaczymy jak to się wyklaruje
wow

ag9 - u nas też już od bardzo dawna jedna drzemka, tyle że bardzo długa, w żłobku ma krótszą ale jakoś dawał radę Teraz już dawno nie był w żłobku - zobaczymy jak to później będzie.

Cytat:
aha i mam prosbę, sprawdźcie na swoich mlekach czy jest w nich lecytyna sojowa w składzie
W bebiko 3 jest

Co do roczkowych prezentów to chyba nie pomogę - Kacper ma jeździk, konia na biegunach i piłki w łóżeczku turystycznym -a i tak najbardziej lubi przeglądać książeczki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 20:49   #4710
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
Smarrita w Bebiku i Hippie też jest lecytyna sojowa
wg ifo str apteki gemini holle 3 bio nie ma składzie soi
Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Dzięki za linka. Właśnie nie widzę w nim soji. Frugotka może ja źle patrzę?
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 13:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.