Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-01, 12:04   #1
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Question

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?


Podobno obrączka powinna być większa niż pierścionek. Głównie dlatego, że jest szersza, więc inaczej zachowuje się na palcu.
Gdy mam zimne dłonie pierścionek 'lata' mi po palcu. Boję się, że obrączka, która będzie miała większy rozmiar, będzie 'latać' jeszcze bardziej! Pierścionek jest dobrze dobrany, bo rano, gdy łapki są spuchnięte od ciepła, nie ściska palca.
Chciałabym wiedzieć czy Wasze obrączki są większe niż pierścionki? O ile rozmiarów są większe? Nie miałyście problemów z dobraniem?
Czekam na odpowiedzi
pozdrowienia
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:50   #2
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

moja obrączka jest w normalnym moim rozmiarze, ani większa, ani mniejsza. Miałam już podobne 'obrączkowe' pierścionki, więc nie widzę powodu, dla którego miałaby być inna. Jak na razie nie narzekam, jest wygodna, nie wrzyna się w dłoń, ani nie spada.
Jak najlepiej dobrać rozmiar? Ano najzwyklej na świecie: u jubilera zaopatrzonego w miarki.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 21:54   #3
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Cytat:
Napisane przez namiastka Pokaż wiadomość
Podobno obrączka powinna być większa niż pierścionek. Głównie dlatego, że jest szersza, więc inaczej zachowuje się na palcu.
Gdy mam zimne dłonie pierścionek 'lata' mi po palcu. Boję się, że obrączka, która będzie miała większy rozmiar, będzie 'latać' jeszcze bardziej! Pierścionek jest dobrze dobrany, bo rano, gdy łapki są spuchnięte od ciepła, nie ściska palca.
Pierwszy raz słysze o większym rozmiarze obrączki , ja jestem dopiero przed ich kupnem ale napewno bedzie tego samego rozmiaru co pierścionek.
Pozdrawiam serdecznie
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 22:33   #4
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Ja też nie słyszałam o tym,ze obrączka musi być w większym rozmiarze niż pierścionek zaręczynowy.

Jak najlepiej dobrać rozmiar? Ano najzwyklej na świecie: u jubilera zaopatrzonego w miarki. Dokladnie tak
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 09:38   #5
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Dobranie rozmiaru u jubilera to najlepsze rozwiązanie. W naszym przypadku jubiler wręczył nam pęk rozmiarówek i kazal dopasowac odpowiedni - czyli taki w któym palec czuje sie swobodnie. Poniewaz nasze obrączki miały byc zdecydowanie szerokie, jubiler dodał poprawkę po pół rozmiaru... I dobrze... W tej chwili obrączki lezą świetnie, palce juz sie przyzwyczaiły i dopasowały ... Ze swojej strony radzę przejśc sie po sklepach i troche po przymierzac...
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 17:13   #6
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

miarki.. przymierzałam miarki i pani u jubilera powiedziała, że do tej miarki, która jest dla mnie dobra powinnam doliczyć pół rozmiaru więcej, jako że 'obrączka inaczej się na palcu zachowuje niż pierścionek'. Że niby jest szersza od pierścionka i może latem robić odparzenia, więc żeby nie robiła, powinna być większa. Dlatego Was pytam Wy lepiej od pań z jubilera wiecie, czy jesteście zadowolone z rozmiaru Waszych obrączek i czy są one większe niż Wasze pierścionki
Więc piszcie, a ja czekam
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 17:30   #7
elphame
Raczkowanie
 
Avatar elphame
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: piszę z domu ;)
Wiadomości: 55
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Jak to dobrze poczytać forum )

O tym, że obrączki z racji tego że są szersze powinny być większe to nie wiedziałam ... ale jak chciałam zmniejszyć pierścionek pani z jubilera powiedziała że jest trochę szerszy niż ten, który przymierzałam to nie zrobi mi 10,5 tylko 11 i tarfiła bardzo dobrze może tak samo jest z obrączkami???

Wybierać obrączki pójdziemy do tej miłej pani jubiler, która mi przerabiała pierścionek )
elphame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-26, 18:59   #8
maruuuda
Raczkowanie
 
Avatar maruuuda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 211
GG do maruuuda
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Jesli obraczki sa szerokie rozmiar musi byc wiekszy!!!!!!!!!!!!!!
Ja normalnie rozmair pierscionkow mam 17 a obraczki wybralismy sobie wyjatkowo szerokie (az sama sie zdziwiiłam ze takie mi sie spodobały bo chciałam max 4mm a zamowilismy 6mm -bo super lezały na palcu) i rozmair 18,5 -jest roznica
maruuuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 20:15   #9
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

a ja bede miala obraczki 4 lub 4,5 mm i nozmiar 8 jak małe dziecko i mi nic jubiler nie mowil ze trzeba wieksza , mierzylam nawet przykladowe obraczki w tym rozmiarze dosyc szerokie i byly ok
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 16:24   #10
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Cytat:
Napisane przez rusalka Pokaż wiadomość
a ja bede miala obraczki 4 lub 4,5 mm i nozmiar 8 jak małe dziecko i mi nic jubiler nie mowil ze trzeba wieksza , mierzylam nawet przykladowe obraczki w tym rozmiarze dosyc szerokie i byly ok
mi też jubilerzy nie mówili, że ma być szersza. Dopiero jak spytałam, to mówili, że owszem, większa musi być. Ale to głównie zależy od tego, jak szeroka będzie obrączka i o ile szersza jest od pierścionka, do którego jest przyrównywana (w moim przypadku do zaręczynowego). Gdy szerokość była podobna, to i rozmiar proponowali ten sam. Tyle wiem na dzień dzisiejszy, ale obrączek jeszcze nie mamy
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 18:42   #11
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Namtylko jubiler mowil zeby obraczka dobrze weszla na palec a nie spadla , a zzreszta u mnie tak jest ze obraczka zatrzyma sie na kostce bo paluchy mam chude a kostki grubsze, tak wiec nie bedzie problemu
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 07:56   #12
awec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Wybór odpowiedniego rozmiaru wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Na pewno powinniśmy przede wszystkim poznac własny organizm. Dlaczego?

Posłuchajcie...

Każdy żywy organizm podlega zmianom. W zalezności od zmęczenia, pory dnia czy temperatury otoczenia nasz organizm (przede wszyskim dłonie, stopy i palce) może być nabrzmiały lub nie.

Jest to podstawowy powód dla którego zdarza się często że obrączki czy pierścionek (który w dniu wyboru wydawał sie być idealny), w niedługim czasie staje się za ciasny, lub spada z palca (i to pomimo tego ze wcale nie odchudzaliśmy się, lub nie przytyliśmy)

Pomóc ograniczyć to ryzyko pozwala obserwacja organizmu. Jeżeli będziemy wiedzieć jak zachowuje się nasz organizm podczas upalnego dnia, czy po stresującym przeżyciu, w momencie wyboru obrączki czy pierścionka będziemy wiedzieć jaką należy wziąść poprawkę by odpowiednio dobrać rozmiar.

Tak samo wyglada sprawa w czasie różnych pór roku. Większość w ludzi w zimie palce ma bardziej obkurczone, a w lecie napuchnięte. Dlatego gdy w zimie wybierzecie dopasowany rozmiar, może się zdarzyć że w lecie nie ubierzecie go na palec (gdy palce napuchną). Odwrotna sytuacja będzie miała miejsce w lecie.

Najważniejsze przy wyborze rozmiaru to zdrowy rozsądek, i orientacja w zachowaniu się naszego organizmu.
Pamietajcie bowiem ze sprzedawca może Wam poradzić na co zwrócić uwage przy pomiarze, natomiast nie jest w stanie wybrać rozmiar za Was.

- po pierwsze nie zna Waszych preferencji (część osób lubi nosić luźną bizuterię, inni znowu ciasno przylegającą do palca),
- po wtóre, nie czuje biżuterii którą przymierzacie (przeciez ubieracie wzorniki na swoje palce, więc trudno by znał Wasze odczucia).

Jestem pewien że wzięcie pod uwagę powyższych porad pozwoli uniknać większości błędów, i pozwolą na wybranie najbardziej komfortowego rozmiaru obrączki.

I jeszcze jedno - rozmiar nigdy nie będzie idealny, i nigdy nie będzie tak samo leżał na palcu (no, chyba że Wasz organizm wogóle się nie zmienia ...)

Pozdrawiam Artur Węc
awec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 23:13   #13
myszkaazi
Raczkowanie
 
Avatar myszkaazi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 250
GG do myszkaazi
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Gdy wybieraliśmy obrączki to baaaaardzo miły pan w Aparcie powiedział, że obrączki faktycznie mogą być większego rozmiaru od pierścionków jakie nosi się na co dzień. Tak też było w moim przypadku. Wybraliśmy obrączki o szer. 6 mm, ja dodatkowo z brylancikami, bez możliwości późniejszego poszerzenia obrączki i z dotychczas noszonego rozmiaru 13 zrobił mi się 15. 13 była zbyt ciasna, nawet zimą. Poza tym ten Pan powiedział nam, że w przypadku niemożliwości poszerzania obrączki, lepiej na samym początku wziąć 0,5 rozmiara większą ;] Poza tym większość moich znajomych narzeka, że w ciąży i po ciąży obrączka jest ciasna (i co ja bym później zrobiła? Nosiła na szyi? )
__________________
Two hearts, two hearts that beat as one.
Our lives have just begun.
Forever, I'll hold you close in my arms,
I can't resist your charm.
Oh, I know I've found in you, my endless love.
myszkaazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 08:52   #14
awec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Cytat:
Napisane przez myszkaazi Pokaż wiadomość
Wybraliśmy obrączki o szer. 6 mm, ja dodatkowo z brylancikami, bez możliwości późniejszego poszerzenia obrączki i z dotychczas noszonego rozmiaru 13 zrobił mi się 15. 13 była zbyt ciasna, nawet zimą. Poza tym ten Pan powiedział nam, że w przypadku niemożliwości poszerzania obrączki, lepiej na samym początku wziąć 0,5 rozmiara większą ;] Poza tym większość moich znajomych narzeka, że w ciąży i po ciąży obrączka jest ciasna (i co ja bym później zrobiła? Nosiła na szyi? )
Osobiście nie doradziłbym nikomu aby wybierał obrączkę o 2 rozmiary większą (no chyba że byłaby ona baaardzo szeroka). Przy standardowych szerokościach 0,5 do 1 rozmiara dla 90% ludzi jest bezpiecznym standardem.

Każdy powinien kierować się zdrowym rozsądkiem i przede wszystkim reakcjami własnego organizmu.
awec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 09:45   #15
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

widzę, że wypowiada się tu ktoś kto zna się na rzeczy, ja mam pytanie, czy istnieje możliwość, żeby po zmniejszeniu pierścionka powiększyć go o 0.5 rozmiaru ?
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 15:54   #16
awec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Cytat:
Napisane przez nestka Pokaż wiadomość
widzę, że wypowiada się tu ktoś kto zna się na rzeczy, ja mam pytanie, czy istnieje możliwość, żeby po zmniejszeniu pierścionka powiększyć go o 0.5 rozmiaru ?
Pół rozmiaru jest mało zauważalne. Zwiększa się/zmniejsza jedynie konfort noszenia (ciaśniej, lub luzniej).

Natomiast jeżeli wyrób jest zbyt ciasny, i praktycznie nie mozna zozyc go na palec, 0,5 rozmiaru raczej nie pomoże.

Pozdrawiam
Artur Węc
awec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 22:13   #17
myszkaazi
Raczkowanie
 
Avatar myszkaazi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 250
GG do myszkaazi
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

A jednak dwa rozmiary większa obrączka była strzałem w dziesiątkę!W dzień jest minimalnie luźna, ale nie spada, za to po nocy wręcz ciężko się ją przekręca na palcu, nie mówiąc jaką sztuką jest jej zdjęcie.Co by było, gdyby była mniejsza o te 2 rozmiary?
__________________
Two hearts, two hearts that beat as one.
Our lives have just begun.
Forever, I'll hold you close in my arms,
I can't resist your charm.
Oh, I know I've found in you, my endless love.
myszkaazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 13:19   #18
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Wszystko zależy i od reakcji naszego ciała i od szerokości obrączki. Ja będę miała 3 mm i jest ona w takim samym rozmiarze, jak część moich pierścionków noszonych na serdecznym palcu (to chyba 10 jest).
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:53   #19
akwiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 11
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Cytat:
Napisane przez namiastka Pokaż wiadomość
Podobno obrączka powinna być większa niż pierścionek. Głównie dlatego, że jest szersza, więc inaczej zachowuje się na palcu.
Gdy mam zimne dłonie pierścionek 'lata' mi po palcu. Boję się, że obrączka, która będzie miała większy rozmiar, będzie 'latać' jeszcze bardziej! Pierścionek jest dobrze dobrany, bo rano, gdy łapki są spuchnięte od ciepła, nie ściska palca.
Chciałabym wiedzieć czy Wasze obrączki są większe niż pierścionki? O ile rozmiarów są większe? Nie miałyście problemów z dobraniem?
Czekam na odpowiedzi
pozdrowienia
Tak się składa, że wczoraj zamówiłam z narzeczonym obrączki u złotnika, ponieważ mamy swoje złoto i przetapiamy. Nie ma reguły, że obrączka musi być większa to zależy od grubości palca. Ja pierścionek zaręczynowy mam 19 (ze względu na szeroką kostkę), a obrączkę 14. Pozdrawiam
akwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-28, 14:39   #20
Farram87
Raczkowanie
 
Avatar Farram87
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 43
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Właśnie jestem na etapie wybierania rozmiaru obrączki i mam tyle znaków zapytania. Pierścionek mam 18, obrączkę wstępnie zamówiłam 18,5 szerokość 4 mm. Zastanawiam się ciągle czy nie pozostać przy 18... Pierścionek leży idealnie. Zastanawia mniejeszcze wysokość obrączek. Są płaskie z fazą, przy soczewce ich wys. to 1,4 mm. Czy to nie za dużo? Jaką macie wysokość(grubość) obrączki?
Farram87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 23:10   #21
kallina_2014
Wtajemniczenie
 
Avatar kallina_2014
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 346
Dot.: Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączki?

Ja tez mialam wątpliwości co do rozmiaru obrączki, w końcu zamowilam taki sam rozmiar jak pierścionek, czyli 11 ale rzeczywiście mialam wrażenie, ze pierścionek jest luźniejszy niż obraczka w tym samym rozmiarze.

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

A szerokość 5 mm.
__________________
2.02.2016
24.09.2017
kallina_2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 00:10:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.