Mamy wrześniowe 2021 cz. 2 - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-16, 22:34   #1201
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

patka u mnie tez chyba kolki!!
Najgorsze ze maz trafil do szpitala..cos z sercem....lezy juz tam 2 dni a wypuszcza najwczesniej po weekandzie....i zostalam w domu sama z małą...która ulewa...a nawet wymiotuje(chlusta fontanna do gory). Pediatra sprawdzil ze nie ejst odwodniona a polozna wyliczyla ze przybiera dobowo 40g wiec calkiem ladnie....czyli te ulewanie czy wymioty nie wplywaja bardzo na nią. Ale pediatra dal skierowanie do szpitala....jak nie minal wymioty to mam jechac...bo podobno odwodnienie bardzo grozne u takich maluszkow.
A kolki....eh....krzyczy w nieboglosy...strasznie mi serce peka...zaczelismy brac vivomixx...wczesniej mielismy delicol (na nietolerancje laktozy) ale nie pomagal. Bralismy go bo nie radzila sobie z gazami..i plakala przy bąkach. Tesciowa przyjechala bym w nocy nie byla sama z malą...i jak uslyszala te jej krzyki i ze nie da sie uspokoic ani noszenie, ani smoczkiem, ani cycykiem czy butelka to az sie wystraszyla
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 06:51   #1202
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Jezu, to tyle co mój, tylko po drugiej stronie brzucha ja właśnie wracam z wizyty, mam rozwarcie na 1 cm, nic się nie dzieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale z 1 cm też może zacząć się coś dziać, ja też tyle miałam na wizycie, a potem w nocy akcja się rozkręciła

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny !!

Trzymam kciuki za Was! Już niedługo będziecie miały w objęciach swoje bobo!!

Sale nie martw się ja miałam na wizycie wszystko pozamykane a za 3 dni już się zaczęło i na dzień dobry 4cm rozwarcia.

Patka super ze udała się wizyta ! U nas była wczoraj położna na pierwszej wizycie i już tż poszedł mała zapisać do przychodni wizyta pierwsza umówiona i dobrze ze udało się luxmed tez do października ogarnąć bo przychodnia obok nas nie ma za dobrych opinii


Chyba odpukać znaleźliśmy sposób na przewijanie ale ciagle brakuje nam dobry na wszystko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My właśnie też zastanawiamy się nad Luxmedem dla małego, bo w przychodni u nas na osiedlu żeby zapisać dziecko od tak z marszu to nie ma terminów i mamy wrażenie, że czasami może być problem z jakąś nagłą sprawą

To co Wam pomogło z przewijaniem?

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
patka u mnie tez chyba kolki!!
Najgorsze ze maz trafil do szpitala..cos z sercem....lezy juz tam 2 dni a wypuszcza najwczesniej po weekandzie....i zostalam w domu sama z małą...która ulewa...a nawet wymiotuje(chlusta fontanna do gory). Pediatra sprawdzil ze nie ejst odwodniona a polozna wyliczyla ze przybiera dobowo 40g wiec calkiem ladnie....czyli te ulewanie czy wymioty nie wplywaja bardzo na nią. Ale pediatra dal skierowanie do szpitala....jak nie minal wymioty to mam jechac...bo podobno odwodnienie bardzo grozne u takich maluszkow.
A kolki....eh....krzyczy w nieboglosy...strasznie mi serce peka...zaczelismy brac vivomixx...wczesniej mielismy delicol (na nietolerancje laktozy) ale nie pomagal. Bralismy go bo nie radzila sobie z gazami..i plakala przy bąkach. Tesciowa przyjechala bym w nocy nie byla sama z malą...i jak uslyszala te jej krzyki i ze nie da sie uspokoic ani noszenie, ani smoczkiem, ani cycykiem czy butelka to az sie wystraszyla
O kurcze, to dużo zdrowia dla męża!
I żeby mała nie musiała jechać do szpitala, żeby wymioty ustały

Powiem Ci, że u nas to jednak nie są kolki, tylko to była jednorazowa sytuacja. Próbowałaś może ciepłego okładu na brzuszek? U nas właśnie jak młody nie mógł się załatwić albo męczyły go gazy to ciepły termofor, masowalismy brzuch, daliśmy mu kilka kropelek Espumisanu emulsion i pomogło mu. Jeszcze nasza położna powiedziała, że jakby to nie pomogło to dać 0.5 ml Pedicetamolu, ale na szczęście nie było takiej potrzeby

Michiru kurcze nie dziwię Ci się, że jesteś wkurzona, taka niemoc na końcówce ciąży jest dobijająca oby jednak udało się jakimś cudem ogarnąć to ktg

Jeszcze mam pytanie: kupiliśmy butelkę z Lovi do karmienia młodego jak odciagne mleko, ale on jej nie akceptuje, możecie polecić jakich wy używacie?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-09-17 o 08:04
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 08:20   #1203
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Hej na dziś termin i co? I nic skurcze bywają ale nie porodowe, krocze boli boli, dzidzia napiera mocno że aż boli ale nie wychodzi, ewidentnie mam za dobre warunki w tym brzuchu, drugie chyba też trzeba będzie wyganiać jak szalałam i wszystko robiłam żeby urodzić tak teraz mam to w nosie bo i po co się wysilać skoro widać na moje dzieci to nie działa a telefony się urywają i do mnie i do TŻ 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 09:02   #1204
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Hej na dziś termin i co? I nic skurcze bywają ale nie porodowe, krocze boli boli, dzidzia napiera mocno że aż boli ale nie wychodzi, ewidentnie mam za dobre warunki w tym brzuchu, drugie chyba też trzeba będzie wyganiać jak szalałam i wszystko robiłam żeby urodzić tak teraz mam to w nosie bo i po co się wysilać skoro widać na moje dzieci to nie działa a telefony się urywają i do mnie i do TŻ 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak jak u mnie, z tym, że ja termin na jutro paręnaście razy dziennie czuję takie napieranie, skurcze jakieś tam są, ale to chyba nie to. Spać przez to wszystko nie mogę, bo mój mózg jest już ewidentnie w trybie czuwania. Dzisiaj obudziłam się spocona, zrobiło mi się strasznie niedobrze i poszły bóle od krzyża, i znowu byłam przekonana, że to już I od paru dni codziennie mi się śni albo wywoływanie, albo jazda do szpitala na cito. Do tego straszne spadki energii. A mąż mówi, żebym przez weekend nie rodziła, bo szwagier na weselu i nie dojedzie na pępkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 09:42   #1205
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88905502]Ale z 1 cm też może zacząć się coś dziać, ja też tyle miałam na wizycie, a potem w nocy akcja się rozkręciła



My właśnie też zastanawiamy się nad Luxmedem dla małego, bo w przychodni u nas na osiedlu żeby zapisać dziecko od tak z marszu to nie ma terminów i mamy wrażenie, że czasami może być problem z jakąś nagłą sprawą

To co Wam pomogło z przewijaniem?



O kurcze, to dużo zdrowia dla męża!
I żeby mała nie musiała jechać do szpitala, żeby wymioty ustały

Powiem Ci, że u nas to jednak nie są kolki, tylko to była jednorazowa sytuacja. Próbowałaś może ciepłego okładu na brzuszek? U nas właśnie jak młody nie mógł się załatwić albo męczyły go gazy to ciepły termofor, masowalismy brzuch, daliśmy mu kilka kropelek Espumisanu emulsion i pomogło mu. Jeszcze nasza położna powiedziała, że jakby to nie pomogło to dać 0.5 ml Pedicetamolu, ale na szczęście nie było takiej potrzeby

Michiru kurcze nie dziwię Ci się, że jesteś wkurzona, taka niemoc na końcówce ciąży jest dobijająca oby jednak udało się jakimś cudem ogarnąć to ktg

Jeszcze mam pytanie: kupiliśmy butelkę z Lovi do karmienia młodego jak odciagne mleko, ale on jej nie akceptuje, możecie polecić jakich wy używacie?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Pierwszy synek załapał Medala Calma i uważam, że jest najfajniejsza przy karmieniu piersią, a teraz przy drugim póki co przetestowaliśmy z sukcesem Avent Natural, z Medalą nie chciał się męczyć ale też jest jeszcze malutki
Zwykłylogin, u nas też Jaś okropnie ulewa przybiera świetnie więc niby nie powód do zmartwień, ale jednak trochę mnie to martwi, pierwszy synek tak nie miał. Wg położnej sie troche przejada i stąd te zwrotki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 10:20   #1206
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Kupiłybyście teraz bilety na koncert, który odbędzie się za rok w sierpniu, na tyle daleko, że trzeba liczyć się z dwudniowym wyjazdem i noclegiem? Czy za dużo niewiadomych przy dziecku? ;P
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 10:24   #1207
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Pierwszy synek załapał Medala Calma i uważam, że jest najfajniejsza przy karmieniu piersią, a teraz przy drugim póki co przetestowaliśmy z sukcesem Avent Natural, z Medalą nie chciał się męczyć ale też jest jeszcze malutki
Leon ma razie Calmy nie zaakceptował Jak mu potrzebujemy dać butelkę, to że zwykłym (niby o wolnym przepływie) smoczkiem z Medeli.
Przypuszczam, że ten drugi jest bliższy obecnym wrażeniom przy piersi i że przy Calmie musiałby się bardziej namęczyć. Położna mnie nie do końca pocieszyła, bo stwierdziła, że ten szybki wpływ może się trochę uspokoić około szóstego tygodnia, a może tak mi zostać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-17, 11:16   #1208
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88905502]Ale z 1 cm też może zacząć się coś dziać, ja też tyle miałam na wizycie, a potem w nocy akcja się rozkręciła



My właśnie też zastanawiamy się nad Luxmedem dla małego, bo w przychodni u nas na osiedlu żeby zapisać dziecko od tak z marszu to nie ma terminów i mamy wrażenie, że czasami może być problem z jakąś nagłą sprawą

To co Wam pomogło z przewijaniem?



O kurcze, to dużo zdrowia dla męża!
I żeby mała nie musiała jechać do szpitala, żeby wymioty ustały

Powiem Ci, że u nas to jednak nie są kolki, tylko to była jednorazowa sytuacja. Próbowałaś może ciepłego okładu na brzuszek? U nas właśnie jak młody nie mógł się załatwić albo męczyły go gazy to ciepły termofor, masowalismy brzuch, daliśmy mu kilka kropelek Espumisanu emulsion i pomogło mu. Jeszcze nasza położna powiedziała, że jakby to nie pomogło to dać 0.5 ml Pedicetamolu, ale na szczęście nie było takiej potrzeby

Michiru kurcze nie dziwię Ci się, że jesteś wkurzona, taka niemoc na końcówce ciąży jest dobijająca oby jednak udało się jakimś cudem ogarnąć to ktg

Jeszcze mam pytanie: kupiliśmy butelkę z Lovi do karmienia młodego jak odciagne mleko, ale on jej nie akceptuje, możecie polecić jakich wy używacie?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Pomogło nam suszarka i Pielucha na twarz

Z butelka JesCze nie pomogę bo tylko na cycku jesteśmy cały czas

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
To tak jak u mnie, z tym, że ja termin na jutro paręnaście razy dziennie czuję takie napieranie, skurcze jakieś tam są, ale to chyba nie to. Spać przez to wszystko nie mogę, bo mój mózg jest już ewidentnie w trybie czuwania. Dzisiaj obudziłam się spocona, zrobiło mi się strasznie niedobrze i poszły bóle od krzyża, i znowu byłam przekonana, że to już I od paru dni codziennie mi się śni albo wywoływanie, albo jazda do szpitala na cito. Do tego straszne spadki energii. A mąż mówi, żebym przez weekend nie rodziła, bo szwagier na weselu i nie dojedzie na pępkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Coś mi sie wydaje że Ty już tuż tuż


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 11:28   #1209
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Leon ma razie Calmy nie zaakceptował Jak mu potrzebujemy dać butelkę, to że zwykłym (niby o wolnym przepływie) smoczkiem z Medeli.
Przypuszczam, że ten drugi jest bliższy obecnym wrażeniom przy piersi i że przy Calmie musiałby się bardziej namęczyć. Położna mnie nie do końca pocieszyła, bo stwierdziła, że ten szybki wpływ może się trochę uspokoić około szóstego tygodnia, a może tak mi zostać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy Calmie zdecydowanie trzeba się pomęczyć tym razem właśnie chyba mamy podobną sytuację do Waszej, bo czuję że mam znaaacznie więcej mleka niż na analogicznym etapie po pierwszym porodzie i Jaś nie musi się napracować żeby się najeść.

Sale, też myślę, że u Ciebie to dosłownie już zaraz najlepiej w takim momencie kusić los - zaplanuj sobie coś, co będziesz bardzo chciała zrealizować, że aż szczerze będziesz myślała "bylebym tylko nie zaczęła rodzić". U mnie się sprawdziło 2 razy, a człowiek się przynajmmiej nie irytuje oczekiwaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 11:36   #1210
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Sale, też myślę, że u Ciebie to dosłownie już zaraz najlepiej w takim momencie kusić los - zaplanuj sobie coś, co będziesz bardzo chciała zrealizować, że aż szczerze będziesz myślała "bylebym tylko nie zaczęła rodzić". U mnie się sprawdziło 2 razy, a człowiek się przynajmmiej nie irytuje oczekiwaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobry pomysł, tylko moje siły życiowe są teraz tak bliskie zeru, że autentycznie nie wiem, co by we mnie wzbudziło taką ekscytację, bym nie chciała urodzić XDD
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 11:44   #1211
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Przy Calmie zdecydowanie trzeba się pomęczyć tym razem właśnie chyba mamy podobną sytuację do Waszej, bo czuję że mam znaaacznie więcej mleka niż na analogicznym etapie po pierwszym porodzie i Jaś nie musi się napracować żeby się najeść.
Ilość to jedno, też mam sporo (chociaż już się trochę unormowało, przez tydzień nawału młody nie był się w stanie przystawić, jeżeli najpierw trochę nie odciągnęłam). Problemem jest właśnie intensywność, z jaką ono wpływa Przystawiam dziecko, po pół minuty czy minucie podrywa mi się od piersi, a mleko strumyczkiem strzela mu w oko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-17, 11:49   #1212
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Mi właśnie czop poleciał, chyba przez telefon z przedszkola że w grupie córki korona i żeby pilnie ją odebrać, jak zawsze wszystko w czas i w porę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 13:17   #1213
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Dobry pomysł, tylko moje siły życiowe są teraz tak bliskie zeru, że autentycznie nie wiem, co by we mnie wzbudziło taką ekscytację, bym nie chciała urodzić XDD
Fakt, to nie jest proste zadanie
Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ilość to jedno, też mam sporo (chociaż już się trochę unormowało, przez tydzień nawału młody nie był się w stanie przystawić, jeżeli najpierw trochę nie odciągnęłam). Problemem jest właśnie intensywność, z jaką ono wpływa Przystawiam dziecko, po pół minuty czy minucie podrywa mi się od piersi, a mleko strumyczkiem strzela mu w oko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O mamo
To ja tego w sumie nie wiem, bo mi się nie podrywa
Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Mi właśnie czop poleciał, chyba przez telefon z przedszkola że w grupie córki korona i żeby pilnie ją odebrać, jak zawsze wszystko w czas i w porę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co za pech na szczęście to jeszcze nie znaczy, że się zaraziła!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 13:31   #1214
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
To tak jak u mnie, z tym, że ja termin na jutro paręnaście razy dziennie czuję takie napieranie, skurcze jakieś tam są, ale to chyba nie to. Spać przez to wszystko nie mogę, bo mój mózg jest już ewidentnie w trybie czuwania. Dzisiaj obudziłam się spocona, zrobiło mi się strasznie niedobrze i poszły bóle od krzyża, i znowu byłam przekonana, że to już I od paru dni codziennie mi się śni albo wywoływanie, albo jazda do szpitala na cito. Do tego straszne spadki energii. A mąż mówi, żebym przez weekend nie rodziła, bo szwagier na weselu i nie dojedzie na pępkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha nie słuchaj męża

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Pierwszy synek załapał Medala Calma i uważam, że jest najfajniejsza przy karmieniu piersią, a teraz przy drugim póki co przetestowaliśmy z sukcesem Avent Natural, z Medalą nie chciał się męczyć ale też jest jeszcze malutki
Zwykłylogin, u nas też Jaś okropnie ulewa przybiera świetnie więc niby nie powód do zmartwień, ale jednak trochę mnie to martwi, pierwszy synek tak nie miał. Wg położnej sie troche przejada i stąd te zwrotki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za polecenia

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Kupiłybyście teraz bilety na koncert, który odbędzie się za rok w sierpniu, na tyle daleko, że trzeba liczyć się z dwudniowym wyjazdem i noclegiem? Czy za dużo niewiadomych przy dziecku? ;P
Ja chyba bym się nie zdecydowała, ale zależy co to za koncert

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Pomogło nam suszarka i Pielucha na twarz

Z butelka JesCze nie pomogę bo tylko na cycku jesteśmy cały czas




Coś mi sie wydaje że Ty już tuż tuż


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No i super, że się udało

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ilość to jedno, też mam sporo (chociaż już się trochę unormowało, przez tydzień nawału młody nie był się w stanie przystawić, jeżeli najpierw trochę nie odciągnęłam). Problemem jest właśnie intensywność, z jaką ono wpływa Przystawiam dziecko, po pół minuty czy minucie podrywa mi się od piersi, a mleko strumyczkiem strzela mu w oko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde to ja myślałam, że mam sporo pokarmu, ale nie strzelam aż tak jak Ty

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Mi właśnie czop poleciał, chyba przez telefon z przedszkola że w grupie córki korona i żeby pilnie ją odebrać, jak zawsze wszystko w czas i w porę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko kochana oby się nie zaraziła

Byłam w Rossie i kupiłam butelkę z Avent, także będziemy testować jeszcze wywołałam jedno zdjęcie, na którym Kacper tak fajnie się uśmiechnął, a że mamy wolną ramkę na zdjęcie to akurat tam pójdzie też wyszliśmy na spacer, ale deszcz nas wygonił i musiałam wracać autobusem raz dwa

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 13:34   #1215
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
To ja tego w sumie nie wiem, bo mi się nie podrywa
Wolę, żeby się odrywał, niż żeby się krztusił, bo i to się zdarzało


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 14:22   #1216
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Wolę, żeby się odrywał, niż żeby się krztusił, bo i to się zdarzało


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas na krztuszenie pomogła zmiana pozycji karmienia- biologiczna/ naturalna i mi też tak wygodnie jest karmić w tej pozycji poduszka do karmienia poszła (dosłownie) w kąt

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 14:59   #1217
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88906286]U nas na krztuszenie pomogła zmiana pozycji karmienia- biologiczna/ naturalna i mi też tak wygodnie jest karmić w tej pozycji poduszka do karmienia poszła (dosłownie) w kąt
[/QUOTE]

W biologicznej najczęściej mleko idzie nosem Najlepiej chyba jest w leżącej na boku, ale też nie idealnie.
Zobaczymy jeszcze, co nam powie neurologopeda i co bardziej wynika z mojego hiperaktywnego wypływu, a co jest raczej związane z wędzidełkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 15:04   #1218
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

O kurcze to faktycznie dobrze że to bedziesz konsultować, trzymam kciuki

Powiem Wam, że zamówiłam na stronie Fabryka bodziakow zestaw dla tz i młodego z okazji dnia chlopaka- koszulka reprezentacji dla tz i body dla młodego z napisem: kibicuję z tatą, kibicuję z synkiem a z tyłu imię i dzień urodzenia dałam, zobaczymy jaka to jakość będzie jak przyjdzie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 15:57   #1219
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88906374]O kurcze to faktycznie dobrze że to bedziesz konsultować, trzymam kciuki

Powiem Wam, że zamówiłam na stronie Fabryka bodziakow zestaw dla tz i młodego z okazji dnia chlopaka- koszulka reprezentacji dla tz i body dla młodego z napisem: kibicuję z tatą, kibicuję z synkiem a z tyłu imię i dzień urodzenia dałam, zobaczymy jaka to jakość będzie jak przyjdzie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja stamtąd dużo zamawiałam personalizowanych rzeczy dla starszaka i były super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-17, 16:01   #1220
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W biologicznej najczęściej mleko idzie nosem Najlepiej chyba jest w leżącej na boku, ale też nie idealnie.
Zobaczymy jeszcze, co nam powie neurologopeda i co bardziej wynika z mojego hiperaktywnego wypływu, a co jest raczej związane z wędzidełkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedy macie wizytę?
[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88906374]O kurcze to faktycznie dobrze że to bedziesz konsultować, trzymam kciuki

Powiem Wam, że zamówiłam na stronie Fabryka bodziakow zestaw dla tz i młodego z okazji dnia chlopaka- koszulka reprezentacji dla tz i body dla młodego z napisem: kibicuję z tatą, kibicuję z synkiem a z tyłu imię i dzień urodzenia dałam, zobaczymy jaka to jakość będzie jak przyjdzie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]O, jaki fajny pomysł!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 16:02   #1221
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Kiedy macie wizytę?
We wtorek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 20:10   #1222
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justynkag10 Pokaż wiadomość
Ja stamtąd dużo zamawiałam personalizowanych rzeczy dla starszaka i były super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to super, dziękuję za opinię, uspokoiłaś mnie

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Kiedy macie wizytę?
O, jaki fajny pomysł!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TŻ jest fanem piłki nożnej i od dłuższego czasu mówiłam mu, że będzie musiał kupić coś dla syna, czy to body czy koszulkę reprezentacji Polski lub jego ukochanego klubu i tylko powatrzal, że musi to ogarnąć, więc pomyślałam, że na dzień chłopaka to będzie w sam raz pomysł


Theali to we wtorek będziemy mocno trzymać kciuki za Was
Dziecię wykąpane, śpi, to mogę trochę odpocząć i poczekać na TŻ aż wróci z pracy

Jakie macie plany na weekend?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 20:51   #1223
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja mam plan Nie urodzić 😂bo mojej lekarki nie ma w wekend w szpitalu. Zobaczymy czy doczekam wtorku🙂
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 21:30   #1224
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Ja mam plan Nie urodzić bo mojej lekarki nie ma w wekend w szpitalu. Zobaczymy czy doczekam wtorku
Ja też już bym chyba wolała się wstrzymać bo jak przez weekend trafię do szpitala, to wątpię, żeby do wtorku nas wypisali, a bardzo bym chciała być tego dnia z mężem, to nasza rocznica ślubu.

Przez weekend są u nas dwie imprezy typu targi wnętrzarskie i kusi mnie, żeby się wybrać, a z drugiej strony wiem, że nic nie potrzebuję i że pewnie i tak nie będę mieć siły jechać. Także pewnie skończy się na leżeniu plackiem. Od paru dni nawet gotować mi się nie chce, co jak na mnie jest dość dziwne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 22:09   #1225
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

U nas niestety cc planowane, dlatego chciałabym kulturalnie doczekać do wyznaczonego terminu😂aczkolwiek zobaczymy jak to będzie. Starszą rodzilam SN i jak już chciałam urodzić to pomylam wszystkie okna i w nocy zaczęła się akcja. Oczywiście to nie jest medyczne potwierdzone, być może to zbieg okoliczności ale okna były czyste i dzidzia się urodziła. Dwie korzyści😂. Teraz się bałam myć żeby nie wywołać dziecka więc okna brudne🙃
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 11:11   #1226
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88906211]Hahaha nie słuchaj męża



Dziękuję za polecenia



Ja chyba bym się nie zdecydowała, ale zależy co to za koncert



No i super, że się udało



O kurde to ja myślałam, że mam sporo pokarmu, ale nie strzelam aż tak jak Ty



O matko kochana oby się nie zaraziła

Byłam w Rossie i kupiłam butelkę z Avent, także będziemy testować jeszcze wywołałam jedno zdjęcie, na którym Kacper tak fajnie się uśmiechnął, a że mamy wolną ramkę na zdjęcie to akurat tam pójdzie też wyszliśmy na spacer, ale deszcz nas wygonił i musiałam wracać autobusem raz dwa

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Jej podziwiam Cię że dajesz radę na spacer wychodzić, tez bym chciała pospacerować już z niunia ale u mnie po 10 min na nogach tak boli wszystko tam ze zaciskam zeby ale dziś znalazłam szew to może zaczynaja puszczać

W ogóle tż wraca do pracy w czwartek i nie wiem jak poradzę sobie szczególnie w nocy on musi pospać a niunia budzi się tak 3 razy ale długo trwa ululanie jej bo wtedy zawsze ma oczy jak 5zl i nie ma ochoty na spanie tez w nocy ani myśli spać w łóżeczku tylko śpi z nami w łóżeczku tylko w dzień śpi


[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88906374]O kurcze to faktycznie dobrze że to bedziesz konsultować, trzymam kciuki

Powiem Wam, że zamówiłam na stronie Fabryka bodziakow zestaw dla tz i młodego z okazji dnia chlopaka- koszulka reprezentacji dla tz i body dla młodego z napisem: kibicuję z tatą, kibicuję z synkiem a z tyłu imię i dzień urodzenia dałam, zobaczymy jaka to jakość będzie jak przyjdzie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Super pomysł może ja tez zamówię tylko jak znajdę chwile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Ja mam plan Nie urodzić bo mojej lekarki nie ma w wekend w szpitalu. Zobaczymy czy doczekam wtorku

Hehe tez tak miałam chciałam dociągnąć do poniedziałku aż zacznie zmianemoja lekarka niestety nie zdarzyłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 11:33   #1227
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Kghyt matko kochana, biedna jesteś, że Cię tak boli Kazdy potrzebuje czasu na powrót do sprawności po porodzie, bo jednak to ogromny wysiłek dla organizmu, także spokojnie jeszcze będziecie tyle spacerować, że aż będziesz miała dosyć

Faktycznie jakoś szybko dochodzę do siebie, bo nawet po porodzie położna stwierdziła, że całkiem nieźle sobie radzę z chodzeniem i raz dwa dojdę do siebie

Na szybsze gojenie się rany to położna środowiskowa zaleciła mi okłady z kory debu ( mówiła, że ta kora też może pomóc przy odparzeniach dla malucha) okłady z Riwanolu(?), a na koniec dorzuciła globulki z kwasem hialuronowym i może to też pomogło

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 14:18   #1228
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
patka u mnie tez chyba kolki!!
Najgorsze ze maz trafil do szpitala..cos z sercem....lezy juz tam 2 dni a wypuszcza najwczesniej po weekandzie....i zostalam w domu sama z małą...która ulewa...a nawet wymiotuje(chlusta fontanna do gory). Pediatra sprawdzil ze nie ejst odwodniona a polozna wyliczyla ze przybiera dobowo 40g wiec calkiem ladnie....czyli te ulewanie czy wymioty nie wplywaja bardzo na nią. Ale pediatra dal skierowanie do szpitala....jak nie minal wymioty to mam jechac...bo podobno odwodnienie bardzo grozne u takich maluszkow.
A kolki....eh....krzyczy w nieboglosy...strasznie mi serce peka...zaczelismy brac vivomixx...wczesniej mielismy delicol (na nietolerancje laktozy) ale nie pomagal. Bralismy go bo nie radzila sobie z gazami..i plakala przy bąkach. Tesciowa przyjechala bym w nocy nie byla sama z malą...i jak uslyszala te jej krzyki i ze nie da sie uspokoic ani noszenie, ani smoczkiem, ani cycykiem czy butelka to az sie wystraszyla
Rany, współczuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Kupiłybyście teraz bilety na koncert, który odbędzie się za rok w sierpniu, na tyle daleko, że trzeba liczyć się z dwudniowym wyjazdem i noclegiem? Czy za dużo niewiadomych przy dziecku? ;P
Ja nieraz tak kupowałam, choć miałam trochę inną sytuację. TŻ kupił ostatnio bilet na koncert za rok. Z tym, że jedzie beze mnie, bo mnie ten występ w ogóle nie interesuje. Ja za to mam zamiar sobie coś zabookować na weekend za kilka miesięcy i też pojechać sama, żeby odpocząć nie wiem jaką Wy macie sytuację, ale roczniaka przecież spokojnie można na noc z dziadkami zostawić i się nie przejmować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Melduję, że dalej chodzę w 2paku ktg nie mam gdzie robić i już nie szukam, bo sensu nie ma, jak się nie ruszy to w czwartek szpital, ale wciąż liczę że się samo ruszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 14:36   #1229
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja dzisiaj odpadam, Leon w nocy budził się na jedzenie co maksymalnie dwie godziny, a pomiędzy jedyną opcją spania było spanie na mnie lub na mężu Stwierdziliśmy, że chyba odreagowuje wczorajsze hałasy, bo piętro wyżej remont i cały dzień coś wiercili, tłukli... Do tego wstałam zaraz po piątej, bo musiałam jechać na pobranie krwi - cztery tygodnie po porodzie endokrynolożka kazała mi sprawdzić TSH. Pogoda też nie pomaga, bo szaro-buro, ciemno i pada prawie cały czas.

Ale pomijając straszną senność to dzień spoko, była dziś u nas znajoma fotografka (ta co przy sesji ciążowej) i będziemy mieć zdjęcia z Leośkiem Przy okazji podrzuciła nam w końcu wydrukowane zdjęcia z tamtej sesji i w bonusie miłą niespodziankę - bon na dodatkowe pięć ujęć. Fajnie, bo zaczęłam się zastanawiać, jakim cudem zdecyduję się na tylko dziesięć z dzisiejszych
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 09:20   #1230
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

U nas chyba mały przełom pod koniec nocy stwierdziliśmy ze próbujemy z łóżeczkiem i za drugim razem usnęła w łóżeczku z aplikacja z szumami

Jakie szumisie polecacie najbardziej ?

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Rany, współczuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Ja nieraz tak kupowałam, choć miałam trochę inną sytuację. TŻ kupił ostatnio bilet na koncert za rok. Z tym, że jedzie beze mnie, bo mnie ten występ w ogóle nie interesuje. Ja za to mam zamiar sobie coś zabookować na weekend za kilka miesięcy i też pojechać sama, żeby odpocząć nie wiem jaką Wy macie sytuację, ale roczniaka przecież spokojnie można na noc z dziadkami zostawić i się nie przejmować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Melduję, że dalej chodzę w 2paku ktg nie mam gdzie robić i już nie szukam, bo sensu nie ma, jak się nie ruszy to w czwartek szpital, ale wciąż liczę że się samo ruszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Trzymam kciuki!!
Czasami wystarczy dobre nastawienie ale słabo bardzo z tym ktg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-07 13:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.