Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-05, 10:32   #4021
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dołączyłam ostatnio do grupy na fb o antykoncepcji i jestem tak zszokowana tym co się tam dzieje ze musze się podzielić... Ostatnio czytam że laska pisze że zaszła przy tabletkach, po kolei widzę komentarze że tabletki mogą nie zadziałać ot tak sobie, albo dziewczyna pisze ze wszystko robiła jak należy a się denerwuje ciaza i każą jej dziewczyny robić test bo może jednak. Mam wrażenie że tam poziom wiedzę jest katastrofalny...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 14:43   #4022
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dlatego odkąd odkryłam te forum nie szukam informacji nigdzie indziej. Zdążają się głupie pytania (przykład ja, panikująca bo zobaczyłam przez przypadek gdzieś wpis ze dziewczyna zaszła przy tabletkach i pojawi się myśl co jeśli itp.) ale jest to kopalnia ogromnej wiedzy i daje wiarę. Tak jak tu dziewczyny piszą - idealne branie zawsze okazuje się zapominaniem kilku tabletek w cyklu, antybiotykiem.
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 14:47   #4023
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja też dość często piszę żeby zrobić test, bo widać czasem po niektórych wpisach, że czego by się nie napisało, jak by się nie wyjaśniło, to dopiero test/usg uspokoi Zwyczajnie szkoda nerwów, bo można sobie nimi tylko krwawienie opóźnić i dopiero będzie rozpacz
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 21:07   #4024
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja też dość często piszę żeby zrobić test, bo widać czasem po niektórych wpisach, że czego by się nie napisało, jak by się nie wyjaśniło, to dopiero test/usg uspokoi Zwyczajnie szkoda nerwów, bo można sobie nimi tylko krwawienie opóźnić i dopiero będzie rozpacz
Wiem, ale tu bardziej tak jak piszesz- dziewczyny mówią że nie ma szans, ale jak ktoś chce niech sobie zrobi test to się uspokoi, a tam coś na zasadzie- zrób zrób a może rzeczywiście jesteś w ciąży....
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 22:32   #4025
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 01:26   #4026
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ZuziaMay24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wracam właśnie od ginekolog.

W związku z tymi plamieniami zmieniła mi tabletki na Microrygon 21. Stwierdziła, że w Vibin Mini, które do tej pory brałam, jest za mało estrogenu. Ale czytam właśnie i te nowe nie mają za dobrych opinii :/ Mają podobno dużo hormonów i są przestarzałe, a jednak po Vibinie oprócz tych plamien było naprawdę spoko. Czy któraś z Was bierze te tabletki? Jakie macie odczucia? Nie wiem w sumie co zrobić, czy skonsultować jeszcze z inną ginekolog.. Jak zwykle trochę zawaliłam, bo nie zapytałam o badanie hormonów ani nic. Nie wspominając o tym, że nie miałam na tej wizycie USG (a szczerze mówiąc liczyłam na to, żeby się uwolnić od tej mojej poprzedniej schizy). Dajcie znać dziewczyny, ja mam mieszane uczucia.
Ja biorę holenderski odpowiednik microgynon prawie od 2 lat i jak dla mnie są ok. Nie przytyłam, czuję się dobrze, nie mam żadnych plamień w środku cyklu, krwawienie z odstawienia pojawia się co miesiąc jak w zegarku. Jedyny minus to problemy z cera na początku stosowania ale teraz jest ok. Nie ma co panikować ze są to tabletki starej generacji, wielu dziewczynom również służą. Daj sobie czas i zaufaj lekarzowi. Jak pojawia się jakieś uciążliwe skutki uboczne lekarz zmieni Ci je na jeszcze inne tabletki.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 04:28   #4027
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ZuziaMay24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wracam właśnie od ginekolog.

W związku z tymi plamieniami zmieniła mi tabletki na Microrygon 21. Stwierdziła, że w Vibin Mini, które do tej pory brałam, jest za mało estrogenu. Ale czytam właśnie i te nowe nie mają za dobrych opinii :/ Mają podobno dużo hormonów i są przestarzałe, a jednak po Vibinie oprócz tych plamien było naprawdę spoko. Czy któraś z Was bierze te tabletki? Jakie macie odczucia? Nie wiem w sumie co zrobić, czy skonsultować jeszcze z inną ginekolog.. Jak zwykle trochę zawaliłam, bo nie zapytałam o badanie hormonów ani nic. Nie wspominając o tym, że nie miałam na tej wizycie USG (a szczerze mówiąc liczyłam na to, żeby się uwolnić od tej mojej poprzedniej schizy). Dajcie znać dziewczyny, ja mam mieszane uczucia.
Ja biorę Microgynon już jakieś półtora roku i wszystko jest ok. Poprzednie tabsy miały za mało hormonów dla mnie + dawały mi niezłe jazdy psychiczne, a tutaj jest spoko. Brak plamien, a jak tyję, to dlatego, że - mówiąc kolokwialnie - żrem nie zauważyłam u siebie żadnych niepokojących objawów.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-06, 09:44   #4028
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja chyba opuszczę grupę, bo aż mi się coś robi jak to czytam Ale dziwi mnie to trochę, bo spodziewałabym się takich akcji bardziej na forum, gdzie wszyscy są anonimowi a nie na fb gdzie jest imię, nazwisko i zdjęcia.... Już mnie nic nie zdziwi.
Sory za offtop, ale dzisiaj odebrałam wyniki cytologii i jest uwaga: w rozmazie obecne erytrocyty. Dr powiedziała, że cytologia ok, ja tą uwagę zobaczyłam dopiero w domu i porównałam do poprzednich wyników i nic takiego nigdy nie było. W internetach piszą, że przez badanie w trakcie miesiączki (czy około miesiączki) mogą się te erytrocyty pojawić, ale ja na pewno poszłam przed lub po okresie, kiedy tego krwawienia na 100% nie było bo bym się czuła bardzo niekomfortowo.
Wiecie z czego może to wynikać?
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 16:20   #4029
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny jakiś czas temu byłam chora i wzięłam kilka tabletek na gardło z lukrecją i raz dawkę witaminy C 200 mg. Słyszałam że oba te składniki wzmacniają działanie antykoncepcji ale zaraz po tym jak je wzięłam robiłam przerwę. Myślicie że poziom hormonów mógł mocno spaść i doszło do owulacji czy raczej nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 16:23   #4030
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
W internetach piszą, że przez badanie w trakcie miesiączki (czy około miesiączki) mogą się te erytrocyty pojawić, ale ja na pewno poszłam przed lub po okresie, kiedy tego krwawienia na 100% nie było bo bym się czuła bardzo niekomfortowo.
Wiecie z czego może to wynikać?
No właśnie ja wiem też tylko o tym okołookresowym czasie, wyłażą też jak na przykład plamienie w środku cyklu się pojawi. Powtórzyłabym cytologię tak dla świętego spokoju.
Cytat:
Napisane przez Pac11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakiś czas temu byłam chora i wzięłam kilka tabletek na gardło z lukrecją i raz dawkę witaminy C 200 mg. Słyszałam że oba te składniki wzmacniają działanie antykoncepcji ale zaraz po tym jak je wzięłam robiłam przerwę. Myślicie że poziom hormonów mógł mocno spaść i doszło do owulacji czy raczej nie?
Nie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 16:48   #4031
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Pac11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakiś czas temu byłam chora i wzięłam kilka tabletek na gardło z lukrecją i raz dawkę witaminy C 200 mg. Słyszałam że oba te składniki wzmacniają działanie antykoncepcji ale zaraz po tym jak je wzięłam robiłam przerwę. Myślicie że poziom hormonów mógł mocno spaść i doszło do owulacji czy raczej nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, w ulotce nie ma nic o lukrecji. Witamina C jest bardzo powszechna w pożywieniu, więc jak może nie być o tym informacji? Mam nadzieję, że nie jesz kiwi, papryki, cytryn, pomarańczy itp.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-07, 18:36   #4032
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No właśnie ja wiem też tylko o tym okołookresowym czasie, wyłażą też jak na przykład plamienie w środku cyklu się pojawi. Powtórzyłabym cytologię tak dla świętego spokoju.

Nie.
Tylko właśnie dr powiedziała że ok i nic nie mówiła o powtarzaniu. Czyli może po prostu plamienie.. Dziwne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 19:32   #4033
mil_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dlatego odkąd odkryłam te forum nie szukam informacji nigdzie indziej. Zdążają się głupie pytania (przykład ja, panikująca bo zobaczyłam przez przypadek gdzieś wpis ze dziewczyna zaszła przy tabletkach i pojawi się myśl co jeśli itp.) ale jest to kopalnia ogromnej wiedzy i daje wiarę. Tak jak tu dziewczyny piszą - idealne branie zawsze okazuje się zapominaniem kilku tabletek w cyklu, antybiotykiem.
Ja tak samo. Jest też taki popularny portal gdzie na pytania odpowiadają lekarze/specjaliści i czasami nie mogę uwierzyć. Raz widziałam wpis gdzie lekarz odpowiedział, że dieta niskotłuszczowa może wpłynąć na wchłanianie tabletek trochę się zdziwiłam bo to przecież hormony, a nie witaminy, które rozpuszczają się w tłuszczach...
Z kolei ostatnio byłam u lekarza ze względu na krwawienie po połączeniu opakowań. Wszystko ładnie wyjaśnił, że jak się nie robi przerwy błona narasta i zdarza się, że zaczyna się złuszczać wcześniej. Zostało mi wtedy 3 tabletki aktywne, zalecił przerwać i zrobić 7-dniową przerwę (a to jest system 24+4) i mówił, że ochrona mimo to będzie zachowana. Ulotka mówi, że robi się wtedy 4 dni przerwy. Zgłupiałam. Spotkałyście się z takim czymś?
mil_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 13:37   #4034
ZuziaMay24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej tak jak pisałam ostatnio, znowu przed krwawieniem plamilam przez kilka dni. Krwawienie zazwyczaj mam w czwartek, teraz w tym brązowym plamienie krew pojawiła się w okolicach wtorku. Dziś sobota, a moje krwawienie praktycznie ustało, jakiś minimalny ślad na papierze. Czy to normalne i krwawienie jest słabsze przez plamienie? Kurde, nie ingerowałam niczym w działanie tabletek, od tego listopadowego cyklu zabezpieczaliśmy się dodatkowo cały czas (dla mojego spokoju). Podsumowując: końcówka grudnia - plamienie i słabsze krwawienie (coś jak teraz), kolejny cykl - piękne obfite, teraz znów słabe i krótkie. Rozwiejcie me wątpliwości, dziewczyny. Człowiek im starszy tym głupszy...ech 😅
ZuziaMay24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 08:05   #4035
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ZuziaMay24 Pokaż wiadomość
Hej tak jak pisałam ostatnio, znowu przed krwawieniem plamilam przez kilka dni. Krwawienie zazwyczaj mam w czwartek, teraz w tym brązowym plamienie krew pojawiła się w okolicach wtorku. Dziś sobota, a moje krwawienie praktycznie ustało, jakiś minimalny ślad na papierze. Czy to normalne i krwawienie jest słabsze przez plamienie? Kurde, nie ingerowałam niczym w działanie tabletek, od tego listopadowego cyklu zabezpieczaliśmy się dodatkowo cały czas (dla mojego spokoju). Podsumowując: końcówka grudnia - plamienie i słabsze krwawienie (coś jak teraz), kolejny cykl - piękne obfite, teraz znów słabe i krótkie. Rozwiejcie me wątpliwości, dziewczyny. Człowiek im starszy tym głupszy...ech
Działaniem antykoncepcyjnym nie musisz się martwić, bo tabletki działają, ale możesz zobaczyć sytuację za miesiąc i skonsultować to z gine. Może musisz zmienić tabletki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 10:43   #4036
ZuziaMay24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzięki Adrianna! Podzielę się czymś z Wami - zapisałam się na rozmowę z psychologiem, ta schiza chyba mnie przerasta i nie mam pojęcia czemu tak mocno mi to weszło tym razem... :/ Piszecie mi, że nie ma opcji ciąży itp, a ja szukam wszystkiego i wkręcam sobie, że jeśli to ciąża to byłby już 3 miesiąc, itp. 😅 Wkręcam sobie, ze mam zgagę bo ciąża, że mam większy brzuch, bo ciąża. Najgorsze, że muszę czekać jeszcze miesiąc, aż ktoś mądry mi poradzi jak to pokonać. I próbowałam zrobić wczoraj test, ale wymiękłam... Nie ma nawet 1% szans na ciążę, jeśli miałam trzy krwawienia (dwa jako takie no ale były), plus prezerwatywa i idealnie brane tabsy, prawda? Macie jakiś pomysł jak mam się od tego oderwać i mieć pewność ze nie jestem w ciąży? Jednego dnia mówię sobie, że to niemożliwe, po czym staję przed lustrem i patrzę na brzuch... ☹️
ZuziaMay24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 10:48   #4037
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Idź na usg po prostu.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 17:35   #4038
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ZuziaMay24 Pokaż wiadomość
Dzięki Adrianna! Podzielę się czymś z Wami - zapisałam się na rozmowę z psychologiem, ta schiza chyba mnie przerasta i nie mam pojęcia czemu tak mocno mi to weszło tym razem... :/ Piszecie mi, że nie ma opcji ciąży itp, a ja szukam wszystkiego i wkręcam sobie, że jeśli to ciąża to byłby już 3 miesiąc, itp. 😅 Wkręcam sobie, ze mam zgagę bo ciąża, że mam większy brzuch, bo ciąża. Najgorsze, że muszę czekać jeszcze miesiąc, aż ktoś mądry mi poradzi jak to pokonać. I próbowałam zrobić wczoraj test, ale wymiękłam... Nie ma nawet 1% szans na ciążę, jeśli miałam trzy krwawienia (dwa jako takie no ale były), plus prezerwatywa i idealnie brane tabsy, prawda? Macie jakiś pomysł jak mam się od tego oderwać i mieć pewność ze nie jestem w ciąży? Jednego dnia mówię sobie, że to niemożliwe, po czym staję przed lustrem i patrzę na brzuch... ☹

Wiesz co, powiem Ci jak schizowiczka schizowiczce. Mi bardzo pomaga mój Partner. Jak już jest naprawdę "źle", że non stop mam to z tyłu głowy, to mówię mu o tym. Wtedy wystarcza mi, że racjonalnie mi wytłumaczy dlaczego jest to niemożliwe, trochę się ze mnie pośmieje i jakoś mi mija. Sama też sobie tłumaczę, że nie po to pilnuję brania tabletek praktycznie co do minuty, zanim wezmę jakiś lek zastanowię się dwa razy czy obniża skuteczność, by się zamartwiać, że mogę być w ciąży A oglądanie brzucha też jest mi znane i sama już się śmieje z siebie - Niektóre kobiety czekają do 4 miesiąca na brzuch, a ja dzień po stosunku doszukuje się brzucha, wiedząc, że wcześniej wygram w totka niż zajdę
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 17:55   #4039
ZuziaMay24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzięki za odpowiedź ☺️ Ja tez rozmawiam z moim partnerem, też mi to zawsze pomaga. Nie wiem czemu tym razem jest ze mną aż tak źle...😅 Byłam dziś u gina żeby za radą zrobić USG - pogadałam z nią i stwierdziła, ze wystarczy zmiana tabletek, że takie plamienia „raczej” nie świadczą o niczym złym, tylko o tym ze biorę je już długo i mają w tym momencie dla mnie już za mało hormonów. Niestety nie miała w tym gabinecie sprzętu USG i powiedziała, ze jak chcę to mi da skierowanie, o czym... zapomniała, bo nie mam tego w apce niestety 😂 Teraz tak myślę, czy robić z siebie idiotkę i gdzieś wyprosić to USG, czy dać sobie przysłowiowego siana haha? Dziś to mi było już niedobrze, to może ze stresu...
ZuziaMay24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 18:03   #4040
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jeśli masz się poczuć lepiej, to lepiej pójść zrobić te usg i zobaczyć, że nic tam nie ma i odetchnąć z ulgą albo na szybko Betę
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 18:11   #4041
ZuziaMay24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

zuuuuskaa, ale czytając moją sytuację wykluczyłabyś ciążę? Ja jak sama sobie czytam to, co napisałam, to uważam ze to jasne jak słońce - ostatni stosunek przed dodatkowym zabezpieczeniem był na początku grudnia, w międzyczasie miałam kontrolne USG (wszystko w porządku i cienkie endo), potem krwawienie po plamienie ciut słabsze, w następnym cyklu piękne krwawienie i teraz znów plamienie przed krwawieniem i słabsze krwawienie. I te trzy krwawienia to już z prezerwatywą...😅 Więc szans nie ma najmniejszych, co? Wyrzucę to z głowy chyba od dziś.
ZuziaMay24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 18:45   #4042
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Pewnie, że tak - i mówię to ja, panikara co możesz zobaczyć po moich postach A co do krwawienia to dziewczyny napisały, że tabletki regulują ale nigdy krwawienie nie będzie takie same. I ja też w ostatnim cyklu miałam słabe krwawienie. A na "jakość" wpływa wszystko, stres przede wszystkim, a Ty się pewnie bardzo denerwujesz . Endo cienkie też mówi samo przez się. A pamiętaj, że im bardziej się boimy i szukamy objawów, tym bardziej się one pojawiają
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 20:18   #4043
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, mam pytanie. Po przerwie wróciłam do stosowania tabletek. Jak zwykle zaleca się wzięcie pierwszej tabletki w pierwszy dzień okresu. Tak zrobiłam, ale mam trochę rozregulowany okres ostatnio i pomyliłam pierwszy dzień z przypadkowym plamieniem. Powinnam dostać okres lada dzień, no ale na ten moment się nie pojawił. Czy powinnam kontynuować i wziąć kolejna tabletkę normalnie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 06:33   #4044
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Po przerwie wróciłam do stosowania tabletek. Jak zwykle zaleca się wzięcie pierwszej tabletki w pierwszy dzień okresu. Tak zrobiłam, ale mam trochę rozregulowany okres ostatnio i pomyliłam pierwszy dzień z przypadkowym plamieniem. Powinnam dostać okres lada dzień, no ale na ten moment się nie pojawił. Czy powinnam kontynuować i wziąć kolejna tabletkę normalnie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, bierz tabletki dalej. Z tego co pamiętam, to teraz powinnaś przez tydzień stosować dodatkowe zabezpieczenie jeśli współżyjesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 08:01   #4045
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tak, bierz tabletki dalej. Z tego co pamiętam, to teraz powinnaś przez tydzień stosować dodatkowe zabezpieczenie jeśli współżyjesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak, przetrzepałam internet w poszukiwaniu odpowiedzi i rzeczywiście można je zacząć brać w dowolnym dniu cyklu. Dzięki za pomoc!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 17:50   #4046
dama66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy któraś z Was pije yerba mate? Czy może ona wpłynąć na działanie tabletek anty?
dama66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 17:59   #4047
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez dama66 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was pije yerba mate? Czy może ona wpłynąć na działanie tabletek anty?
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3968
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 18:16   #4048
take_a_fantasy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny,

Zauważyłam, że mam plamienia po stosunku. Przy pierwszym myślałam, że było po prostu intensywnie, drugie mnie zdziwiło, a trzecie już zmartwiło.

Biorę te same tabsy już prawie 2 lata. Badania były też ostatnio w październiku, cytologia, usg.. wszystko w nich wyszło okej.

Miałyście takie niespodzianki przy tabsach?
take_a_fantasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 18:47   #4049
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Miewam, ale u mnie to są właśnie uszkodzenia mechaniczne. Tabsy mogą doprowadzać do suchości pochwy, jeśli nie czułaś zbyt małego nawilżenia, to raczej to nie to.
Ginekolog, bo takie rzeczy warto sprawdzić, często takie krwawienie oznacza nadżerkę.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 15:25   #4050
mil_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, a jak to jest z tymi biegunkami? W ulotce pisze, że [...] po wystąpieniu OSTREJ BIEGUNKI [...]. Otóż drugi dzień z rzędu mam luźny stolec, z samego rana, jednorazowo, na 2-3 godziny przed przyjęciem tabletki, później cały dzień już nic. Luźne stolce oznaczają jakieś gorsze wchłanianie substancji pokarmowych dlatego zastanawiam się czy tabletka wchłania się prawidłowo
mil_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.