Wyjazd i praca w anglii 2015 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-20, 14:21   #61
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Czyli tak jak w Polsce
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 14:42   #62
Inkus97
Rozeznanie
 
Avatar Inkus97
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 949
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Witam

Pytanie może troszkę z innej beczki, a może nie z innej ale po prostu przedstawię swoją sytuację, która nie daje mi spokoju i szukam wszędzie "pomocy", aby ktoś mógł doradzić.
Za dokładnie 3 miesiące kończę 18 lat, będę dorosłą osobą, która powinna mieć już jakieś perspektywy i pomysł na życie. Jestem ze swoim chłopakiem pół roku lecz znamy się już kilka lat. Zaplanowaliśmy już jakiś czas temu wspólny wyjazd na stałe do Anglii. Do tej pory nie było to dla mnie jakimś trudnym wyborem, bo w Polsce nie mam czego szukać. Mieszkam z dziadkami, bo właśnie mama z bratem wyjechali kilka lat temu do Anglii i ułożyli sobie życie. Z dziadkami nie jest wesoło, jestem regularnie wyganiana z domu, ubliżają mi itp. Nie widzę po prostu sensu męczenia się tam dalej. Byłam u mamy parę razy na wakacjach czy to feriach i podoba mi się w UK. Gdyby nie to, że język znam na BARDZO PODSTAWOWYM POZIOMIE to nie wahałabym się nad przyjazdem, bo pracę znaleźć nie jest trudno tutaj ze znajomością języka. Aktualnie jestem z chłopakiem w Anglii, u mamy na wakacjach. We wrześniu planujemy wyjechać na stałe. Chcemy wynająć sobie jakiś pokój w mieście mojej mamy czy też wyjechać po prostu z polskiej agencji, która zapewni miejsce zamieszkania no i pracę. Problemem jest to, że im bliżej września i wyjazdu tym ja mam większe wątpliwości co do tego jak to będzie. Jednak zostawię szkołę. Został mi ostatni rok Liceum. Lecz wiem, że polska szkoła w UK nie ma żadnego znaczenia, bo oni w Anglii nawet nie wiedzą co to jest to nasze Liceum. Są ludzie, którzy mówią "jedź, w Polsce niczego nie ma", a są i ci, którzy nakłaniają mnie do zmiany decyzji i do dokończenia tego roku w szkole. Ale dla mnie to nie ma sensu, męczenie się z dziadkami, życie w ciągłej depresji..skoro przez ten rok mogę się już dosyć dobrze "ustawić" w Anglii razem z chłopakiem? Powiedzcie mi co o tym sądzicie .. ?

Edytowane przez Inkus97
Czas edycji: 2015-07-20 o 14:45
Inkus97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 07:58   #63
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez Inkus97 Pokaż wiadomość
Witam

Pytanie może troszkę z innej beczki, a może nie z innej ale po prostu przedstawię swoją sytuację, która nie daje mi spokoju i szukam wszędzie "pomocy", aby ktoś mógł doradzić.
Za dokładnie 3 miesiące kończę 18 lat, będę dorosłą osobą, która powinna mieć już jakieś perspektywy i pomysł na życie. Jestem ze swoim chłopakiem pół roku lecz znamy się już kilka lat. Zaplanowaliśmy już jakiś czas temu wspólny wyjazd na stałe do Anglii. Do tej pory nie było to dla mnie jakimś trudnym wyborem, bo w Polsce nie mam czego szukać. Mieszkam z dziadkami, bo właśnie mama z bratem wyjechali kilka lat temu do Anglii i ułożyli sobie życie. Z dziadkami nie jest wesoło, jestem regularnie wyganiana z domu, ubliżają mi itp. Nie widzę po prostu sensu męczenia się tam dalej. Byłam u mamy parę razy na wakacjach czy to feriach i podoba mi się w UK. Gdyby nie to, że język znam na BARDZO PODSTAWOWYM POZIOMIE to nie wahałabym się nad przyjazdem, bo pracę znaleźć nie jest trudno tutaj ze znajomością języka. Aktualnie jestem z chłopakiem w Anglii, u mamy na wakacjach. We wrześniu planujemy wyjechać na stałe. Chcemy wynająć sobie jakiś pokój w mieście mojej mamy czy też wyjechać po prostu z polskiej agencji, która zapewni miejsce zamieszkania no i pracę. Problemem jest to, że im bliżej września i wyjazdu tym ja mam większe wątpliwości co do tego jak to będzie. Jednak zostawię szkołę. Został mi ostatni rok Liceum. Lecz wiem, że polska szkoła w UK nie ma żadnego znaczenia, bo oni w Anglii nawet nie wiedzą co to jest to nasze Liceum. Są ludzie, którzy mówią "jedź, w Polsce niczego nie ma", a są i ci, którzy nakłaniają mnie do zmiany decyzji i do dokończenia tego roku w szkole. Ale dla mnie to nie ma sensu, męczenie się z dziadkami, życie w ciągłej depresji..skoro przez ten rok mogę się już dosyć dobrze "ustawić" w Anglii razem z chłopakiem? Powiedzcie mi co o tym sądzicie .. ?

A czemu nie wyjechałaś wcześniej , zaraz po gimnazjum do mamy ?
Szkoda, bo to ostatni rok, planujesz jakoś od września zacząć liceum w Anglii?bo wykształcenie jest ważne a polskie sie tez liczy w Anglii niech ci bzdur nie mówią.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 11:51   #64
Inkus97
Rozeznanie
 
Avatar Inkus97
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 949
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
A czemu nie wyjechałaś wcześniej , zaraz po gimnazjum do mamy ?
Szkoda, bo to ostatni rok, planujesz jakoś od września zacząć liceum w Anglii?bo wykształcenie jest ważne a polskie sie tez liczy w Anglii niech ci bzdur nie mówią.
Moja mama wyjechała 2 lata temu i chciała żebyśmy wyjechali razem z nią. Mój brat wyjechał rok temu i chodzi tutaj do szkoły, zamierza iść na studia i później pracować. Ja musiałabym iść już do Collegu ale najpierw kurs roczny języka angielskiego więc wtedy już bym nie mogła chodzić do szkoły mając 19 lat. Znalazłam z chłopakiem szkołę, która jest w Londynie i zaczęłabym od Levelu 3, gdzie nie trzeba mieć świadectwa z polskiej szkoły.
Szkoda ostatniego roku, wiem..ale nie mam też pewności, że ten rok zaliczę, bo w tym już miałam problemy. Mieszkanie z dziadkami nie jest łatwe, bo często nie mam po prostu warunków do nauki, spokoju. Dziadek alkoholik. Mam już tego dosyć i przebywając w domu mam stany depresyjne, nic mi się nie chce, nie mam najmniejszej ochoty na cokolwiek. Myślę, że męczenie się nie ma sensu. Choć wyjechać i zaryzykować też się obawiam ...
Inkus97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 18:54   #65
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Masz już tam mame i brata, więc ja bym zaryzykowała, wiedząc, że tu jednak dalej nie dam rady funkcjonować, a sa osoby bliskie które zawsze pomogą
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 16:09   #66
Inkus97
Rozeznanie
 
Avatar Inkus97
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 949
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Masz już tam mame i brata, więc ja bym zaryzykowała, wiedząc, że tu jednak dalej nie dam rady funkcjonować, a sa osoby bliskie które zawsze pomogą
Tak, z tym, że prawdopodobnie jechałabym z chłopakiem i wyjazd byłby z agencji żeby praca i mieszkanie były już zapewnione. Najprawdopodobniej byłby to Londyn. Mama jest w innym mieście jakieś 1,5 h jazdy autem więc nie jest aż tak daleko, a męczyć się dalej z dziadkami w Polsce, rozstać się z chłopakiem, bo doszłoby do tego na pewno gdybym nie wyjechała, bo on jedzie na 100% ...
Inkus97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 07:15   #67
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

A to juz macie wszystko w 100 % załatwione. Bo rozumiem, że to chłopak będzie miał pracę a ty?
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 19:40   #68
Inkus97
Rozeznanie
 
Avatar Inkus97
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 949
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
A to juz macie wszystko w 100 % załatwione. Bo rozumiem, że to chłopak będzie miał pracę a ty?
No właśnie załatwione nie jest nic. Aktualnie jesteśmy w Anglii, u mojej mamy, na wakacjach. 17 sierpnia wracamy do domu, ja do siebie, chłopak do siebie, bo on jest z innego miasta. On tam będzie załatwiał, raczej pytał o agencje, jak to wygląda, jak wygląda wyjazd jeśli ja nie będę jeszcze pełnoletnia i o wszystko inne. Później chłopak przyjeżdża do mnie i wtedy mielibyśmy wyjechać albo ja albo on załatwimy jakąś agencję w swoich miastach. Jeśli byłoby tak, że wyjedziemy ale praca będzie monotonna, męcząca albo coś w tym stylu to po miesiącu zawsze mogę wrócić do Polski. Wtedy myślę, że przyjęliby mnie do szkoły np. w październiku..a jeśli byłoby wszystko w porządku no to zostałabym tam i starała się ułożyć życie
Inkus97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 13:56   #69
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez Inkus97 Pokaż wiadomość
No właśnie załatwione nie jest nic. Aktualnie jesteśmy w Anglii, u mojej mamy, na wakacjach. 17 sierpnia wracamy do domu, ja do siebie, chłopak do siebie, bo on jest z innego miasta. On tam będzie załatwiał, raczej pytał o agencje, jak to wygląda, jak wygląda wyjazd jeśli ja nie będę jeszcze pełnoletnia i o wszystko inne. Później chłopak przyjeżdża do mnie i wtedy mielibyśmy wyjechać albo ja albo on załatwimy jakąś agencję w swoich miastach. Jeśli byłoby tak, że wyjedziemy ale praca będzie monotonna, męcząca albo coś w tym stylu to po miesiącu zawsze mogę wrócić do Polski. Wtedy myślę, że przyjęliby mnie do szkoły np. w październiku..a jeśli byłoby wszystko w porządku no to zostałabym tam i starała się ułożyć życie
Moim zdaniem teraz powinniście juz szukać agencji, bo nie wiadomo jak z pracą, dziś potrzebują a już jutro nie bo tylu chętnych. Musisz tez spytać w szkole czy jednak cie przyjmą z powrotem. A najważniejsze to zgoda opiekuna na papierze.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 11:12   #70
adrianITF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Wykształcenie ma znaczenie, odpowiednikiem ukończenia liceum polskiego jest ukończenie high school w UK, zrobisz jak zechcesz. Jak został Ci rok to zrób mature, zawsze mozesz potem wrócić do PL na studia. Studia polskie w UK honorują pod warunkiem zgodności programu z normami europejskimi musisz sprawdzić szkołe do której idziesz. Jak kierunek medyczny to polecam pielęgniarstwo- praca od ręki dla polskich pielęgniarek po studiach i firmy same załatwią za Ciebie, pozostałe kierunki musisz sie sama zorientować w necie, fizjoterapia to droga przez mękę ale do zrealizowania. Fryzjerzy cieszą sie tu dużym wzięciem. Kierowcy C+E. Przejrzyj sobie oferty pracy w uk. http://jobcontainer.com/ -tutaj masz przykładowe - wiekszość dla kierowców. Uważać trzeba na pracodawców i wszystko notować (godziny pracy etc) samemu. Trzymać maile z potwierdzeniami i smsy, nigdy nie wiesz kiedy sie mogą przydać - wiem co mówie. Na start to pewnie fabryka/magazyn plus intensywny kurs języka - w tych miejscach nie wymagają jego perfekcyjnej znajomosci ale nie nauczysz się go tam również
adrianITF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 08:31   #71
Monika1406
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Witam!
Poszukuję kogoś chętnego na wspólny wyjazd do Anglii pod koniec września. Aby podzielić koszty wynajmu mieszkania i ogólnie aby na początku było raźniej. Ja wyjeżdżam pierwszy raz i dlatego trochę się obawiam....
Najlepiej ktoś ze Śląska w wieku pomiędzy 23-30 lat.
Monika1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 14:13   #72
kora222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 12
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Czesc! Mam takie pytanie: czy do pracy w UK potrzebny jest paszport czy wystarczy dowod? Na roznych forach roznie pisza. Z gory dziekuje za odpowiedz.
kora222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 05:08   #73
georgewawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Hej,jestem Pawel 36
lat(okolice wawy) zamierzam wyjechac do UK-planuje środek wrzesnia-własnym autem.Mam juz odpowiednie kwalifikacje do podjecia natychmiastowej pracy itd.Jakby co sluze pomoca lub towarzystwem. Ps.jestem normalną osobą(do weryfikacji)i unikam kontaktu z osobami z problemami typu alkohol,dragi,szukanie przygód.Cenię sobie dobre zorganizowanie,kulturę osobistą.
pawlusza30@interia.pl
georgewawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 07:41   #74
Monika1406
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Wydaje mi się, że potrzebujesz tylko Dowód osobisty bo to w końcu UE

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Paweł a w jaki rejon wyjeżdżasz? Masz już załatwioną pracę?
Monika1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 01:05   #75
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez kora222 Pokaż wiadomość
Czesc! Mam takie pytanie: czy do pracy w UK potrzebny jest paszport czy wystarczy dowod? Na roznych forach roznie pisza. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Tylko dowod. Do zalozenia konta tez potrzebujesz tylko dowodu, choc czesto banki prosza o potwierdzenie adresu, choc nie powinny, bo czlonkowie unii potrzebuja tylko dowodu osobistego.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 10:32   #76
kora222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 12
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Tylko dowod. Do zalozenia konta tez potrzebujesz tylko dowodu, choc czesto banki prosza o potwierdzenie adresu, choc nie powinny, bo czlonkowie unii potrzebuja tylko dowodu osobistego.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Spotkalam sie juz z roznymi opiniami i osobami ktorzy mieli problemy bo w wielu instytucjach prosili ich o paszport.
kora222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 12:05   #77
pozeczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pozeczkowa
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 517
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez kora222 Pokaż wiadomość
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Spotkalam sie juz z roznymi opiniami i osobami ktorzy mieli problemy bo w wielu instytucjach prosili ich o paszport.
nikt nigdy nie chciał ode mnie paszportu w UK. dowód wystarcza do wszystkiego.
ale fakt, że bez potwierdzenia adresu nie w każdym banku założysz konto. my założyliśmy w Lloydsie, bez problemu.
w niektórych agencjach pracy również wymagają potwierdzenia adresu.
__________________
a love like ours could never die
as long as I have you near me
29.03.2012 | 12.07.2014 | 29.08.2015


z kilogramami walczę, wygrywam raz ja, raz one
104kg -> 74kg -> 91kg -> 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75
pozeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 12:28   #78
kora222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 12
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez pozeczkowa Pokaż wiadomość
nikt nigdy nie chciał ode mnie paszportu w UK. dowód wystarcza do wszystkiego.
ale fakt, że bez potwierdzenia adresu nie w każdym banku założysz konto. my założyliśmy w Lloydsie, bez problemu.
w niektórych agencjach pracy również wymagają potwierdzenia adresu.
Adres potwierdza się korespondencją przechodzącą na moje nazwisko czy osoba, która wynajmuje mi pokoj musi mnie zameldować?
Jeszcze jedno pytanie: opłaca się wymieniać prawo jazdy na angielskie?
kora222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 12:37   #79
pozeczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pozeczkowa
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 517
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez kora222 Pokaż wiadomość
Adres potwierdza się korespondencją przechodzącą na moje nazwisko czy osoba, która wynajmuje mi pokoj musi mnie zameldować?
Jeszcze jedno pytanie: opłaca się wymieniać prawo jazdy na angielskie?
może być umowa o wynajem pokoju (nie ma obowiązku meldunku), może być korespondencja, ale nie każda. list z banku się liczy. więc można np. założyć konto w Lloydsie bez potwierdzenia adresu a kiedy wyślą Ci kartę płatniczą masz list z banku potwierdzający adres.

opłaca-nie opłaca, ciężko stwierdzić, zależy od sytuacji. ja wymieniłam, bo jestem "młodym kierowcą" (poniżej 25 r.ż) i brytyjskie prawko obniża mi koszt ubezpieczenia samochodu o około 20 funtów miesięcznie. w ciągu roku czy dwóch to już się nazbiera niemała oszczędność
__________________
a love like ours could never die
as long as I have you near me
29.03.2012 | 12.07.2014 | 29.08.2015


z kilogramami walczę, wygrywam raz ja, raz one
104kg -> 74kg -> 91kg -> 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75
pozeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-22, 15:58   #80
kora222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 12
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez pozeczkowa Pokaż wiadomość
może być umowa o wynajem pokoju (nie ma obowiązku meldunku), może być korespondencja, ale nie każda. list z banku się liczy. więc można np. założyć konto w Lloydsie bez potwierdzenia adresu a kiedy wyślą Ci kartę płatniczą masz list z banku potwierdzający adres.

opłaca-nie opłaca, ciężko stwierdzić, zależy od sytuacji. ja wymieniłam, bo jestem "młodym kierowcą" (poniżej 25 r.ż) i brytyjskie prawko obniża mi koszt ubezpieczenia samochodu o około 20 funtów miesięcznie. w ciągu roku czy dwóch to już się nazbiera niemała oszczędność
Ok dziękuję za odpowiedź
Powiedz mi jeszcze czy bardziej opłaca się szukać pracy na własną rękę czy raczej korzystać z agencji pracy? W sensie na sam początek.
kora222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 17:37   #81
pozeczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pozeczkowa
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 517
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez kora222 Pokaż wiadomość
Ok dziękuję za odpowiedź
Powiedz mi jeszcze czy bardziej opłaca się szukać pracy na własną rękę czy raczej korzystać z agencji pracy? W sensie na sam początek.
bardzo serdecznie życzę każdemu, żeby znalazł od ręki pracę na stały kontrakt, jednak graniczy to z cudem... najczęściej zaczyna się przez agencję pracy i po kilku miesiącach w danym miejscu dopiero jest możliwość aplikowania o stałą umowę z pracodawcą, nie z agencją. także szukać można, oczywiscie, ale nie nastawiaj się zbytnio. ja od 10 miesięcy pracuję przez agencję w jednym miejscu i dopiero teraz na dniach ma być szansa na kontrakty.
oczywiście istnieje możliwość że jestem po prostu nieudacznikiem i kontrakty rozdają wszędzie bez problemu nowym tylko ja głupia przez agencję tyram ale nie spotkałam się z tym.
__________________
a love like ours could never die
as long as I have you near me
29.03.2012 | 12.07.2014 | 29.08.2015


z kilogramami walczę, wygrywam raz ja, raz one
104kg -> 74kg -> 91kg -> 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75
pozeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 18:02   #82
kora222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 12
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Na nic się nie nastawiam bo zazwyczaj jest tak, że ja swoje a życie swoje jedyne czego nie chcę to pracować na czarno...
kora222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 18:09   #83
pozeczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pozeczkowa
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 517
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez kora222 Pokaż wiadomość
Na nic się nie nastawiam bo zazwyczaj jest tak, że ja swoje a życie swoje jedyne czego nie chcę to pracować na czarno...
nie spotkałam się jeszcze z ofertami pracy całkiem na czarno. agencje są tutaj bardzo popularne i w większości uczciwe.
__________________
a love like ours could never die
as long as I have you near me
29.03.2012 | 12.07.2014 | 29.08.2015


z kilogramami walczę, wygrywam raz ja, raz one
104kg -> 74kg -> 91kg -> 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75
pozeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 13:35   #84
emilia8989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Potrzebujesz paszport w UK nie uznają czegoś takiego jak dowód osobisty, to dla nich nie dokument
emilia8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 14:41   #85
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Ofert pracy na czarno jest mnostwo, np. na szybach polskich sklepow. Moj chlopak pracowal na czarno przez ponad 2 lata.
Moja pierwsza praca, w Subwayu, byla na czarno, z czego ja nie zdawalam sobie sprawy. Dopiero potem do mnie dotarlo ze nie dostalam kontraktu ani payslipow, a pracowalam tam ponad 2 msc.

Oczywiscie ze Anglicy uznaja dowod osobisty, maja taki prawny obowiazek, jako ze naleza do EU. Czasem sie dziwia i nie rozumieja konceptu dowodu osobistego, no ale akceptuja
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 14:12   #86
Kokoroko1
Raczkowanie
 
Avatar Kokoroko1
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 157
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez emilia8989 Pokaż wiadomość
Potrzebujesz paszport w UK nie uznają czegoś takiego jak dowód osobisty, to dla nich nie dokument
Nie mam paszpartu, mam TYLKO DOWÓD. Mam też pracę, konto w banku, NIN i wszystko załatwione na podstawie dowodu osobistego, także nie wiem.. Mój dowód widocznie jest wyjatkowy, bo jest dla Anglików normalnym dokumentem. Polacy paszportu nie potrzebują.
Kokoroko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 15:27   #87
kora222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 12
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Ofert pracy na czarno jest mnostwo, np. na szybach polskich sklepow. Moj chlopak pracowal na czarno przez ponad 2 lata.
Moja pierwsza praca, w Subwayu, byla na czarno, z czego ja nie zdawalam sobie sprawy. Dopiero potem do mnie dotarlo ze nie dostalam kontraktu ani payslipow, a pracowalam tam ponad 2 msc.

Oczywiscie ze Anglicy uznaja dowod osobisty, maja taki prawny obowiazek, jako ze naleza do EU. Czasem sie dziwia i nie rozumieja konceptu dowodu osobistego, no ale akceptuja
Dziękuję za odpowiedź
Jak wygląda w takim razie sprawa umowy z pracodawcą? Dostaje się umowę z wszystkimi szczegółami (płaca, obowiązki itp.) czy inaczej to wygląda?

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez emilia8989 Pokaż wiadomość
Potrzebujesz paszport w UK nie uznają czegoś takiego jak dowód osobisty, to dla nich nie dokument
Ja właśnie słyszałam, że często z wygody chcą paszport choć spokojnie możesz wszystko na dowód załatwić.
kora222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 11:22   #88
Kokoroko1
Raczkowanie
 
Avatar Kokoroko1
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 157
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez kora222 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Jak wygląda w takim razie sprawa umowy z pracodawcą? Dostaje się umowę z wszystkimi szczegółami (płaca, obowiązki itp.) czy inaczej to wygląda?[COLOR="Silver"]
Jeśli pracujesz przez agnecje (na początku raczej nie masz innego wyjścia) to oni mają wszystkie Twoje dokumenty i to z nimi podpisujesz umowe o pracę. Ja idąc do pracy miałam po prostu krótkie szkolenie (już po tym jak się zgodziłam pracować w danej firmie) z tego co będę musiała robić i tyle, żadnej listy obowiązków, właściwie jedyne o czym wiedziałam to moja stawka za godzinę. Cóż moja agencja nie jest najlepszą w mieście, ale na początek każda praca jest dobra. Ja po urlopie w październiku będę szukała czegoś lepszego, teraz muszę się przemęczyć. Jedna moja rada, jak idziesz szukać pracy to przygotuj sobie pewne zwroty po angielsku bo byłam świadkiem jak cofali ludzi gdyż ich angielski był na bardzo słabym poziomie, a nawet jeśli Cię nie cofną to niechętnie zaproponują Ci prace, ja tak właśnie zawaliłam jedno spotkanie o pracę na której mi zależało - stres, wizyta w innym państwie, język zupełnie na innym poziomie od szkolnego robi swoje. Popełniłam błąd, że na pierwszy ogień poszłam tam gdzie mi zależało, bo mogłam pójść gdziekolwiek i mieć jakiś ogólny pogląd jak wygląda takie spotkanie w agencji.
Kokoroko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 12:40   #89
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez emilia8989 Pokaż wiadomość
Potrzebujesz paszport w UK nie uznają czegoś takiego jak dowód osobisty, to dla nich nie dokument

To dziwne bo ani ja, ani mój chłopak, ani nikt kogo znam nie posługuje i nigdy nie posługiwał sie paszportem niektórzy go nawet tutaj nie maja.

Nie słuchajcie bzdur.


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 13:20   #90
emilia8989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Hej, a powiedz mi czy praca jest? Można jechać w ciemno czy raczej lepiej cos najpierw poszuakać???
emilia8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-25 13:37:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.