Windows 7 czy Windows 8? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-20, 19:07   #1
FireOfMySoul
Raczkowanie
 
Avatar FireOfMySoul
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 91
Talking

Windows 7 czy Windows 8?


Cześć!
Planuję zakup laptopa, jest on niezbędny między innymi na moje przyszłe studia.
Chciałabym poznać Waszą opinię na temat Windowsa.
Który z nich będzie lepiej sprzyjał organizacji na studiach ścisłych?
Jakie są Wasze doświadczenia?

Pozdrawiam
__________________
"Zastrzeliłem się
październikiem w łeb
w bramie obok mnie
leżał martwy i modlił się jak mógł
ten sam pijany bóg którego ja wzywałem

A teraz jeśli nie będę umiał powstrzymać się od śmiechu
to nie masz prawa pijany starcze policzyć tego grzechu..."
FireOfMySoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 14:54   #2
Nisssha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Hej
Jako studentka Automatyki i Robotyki zaryzykuję odpowiedź: bierz 7 w ciemno. Windows 8 naśladuje smartfony i do pracy, nie zabawy, jest znacznie mniej przyjemny.

Jaka uczelnia? Na niektórych dostaniesz dostęp do serwerów msdn z których możesz pobrać wiele produktów Windowsa, w tym systemy operacyjne. A wtedy nic nie stoi na przeszkodzie posiadania dwóch systemów operacyjnych.

Ogółem: 7. Jeden z najlepszych systemów wyprodukowanych przez Microsoft.
__________________
Zapraszam na mojego bloga o dietach, treningach i urodzie:

http://testydiet.blogspot.com/

Darmowe wróżby Tarota by mua:

http://darmowewrozbytarota.blogspot.com/

Drożdżopijaczka
Nisssha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 19:44   #3
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Też radzę 7, jest podobna do XP tylko bardziej nowoczesna.
Jak dla mnie to 8 jest typowo dla ''szpanerów'' i lepiej się sprawdza na tabletach niż na laptopie Także do oglądania filmików na Youtube i grania w Angry Birds polecam 8, a do pracy 7 .
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 20:18   #4
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Może popatrz kiedy Microsoft kończy wsparcie dla win 7 i win 8
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:44   #5
Ciri89
Raczkowanie
 
Avatar Ciri89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: 3miasto;)
Wiadomości: 275
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Ja bym wybrała 8 (well, wybrałam, bo kupowałam niedawno laptopa). Ósemka zawiera w sobie poniekąd starą siódemkę, jeden z kafelków przekierowuje na pulpit, właściwie wszystko można obsługiwać 'po staremu'. Po ostatniej aktualizacji (bezpłatnej - 8.1) wrócił nawet 'Start', który przekierowuje z pulpitu z powrotem do menu z kafelkami.
Powiem tak - Windows 8 jest trochę produktem przejściowym - Microsoft musi wydawać wersje co 3 lata, ma to narzucone przez inwestorów, rok temu chyba nie byli jeszcze całkiem gotowi na wydanie nowego systemu - ale teraz po roku po aktualizacji jest lepiej i takich aktualizacji będzie więcej. Z drugiej strony wprowadzili dużo ciekawych funkcji, które można wykorzystać.
Co do pracy pod 8 - jako informatyk i programowałam już pod 8 i robiłam przeróżne rzeczy - są pewnie tacy, którzy stwierdziliby że do pracy to nadają się tylko wybrane Linuxy, ale czemu 7 jest pod tym względem o tyle lepsza od 8?
__________________
-Puchatku?
-Tak prosiaczku?
-Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

21.08.2015
Ciri89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 08:17   #6
Nastka901
Przyczajenie
 
Avatar Nastka901
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

W moim laptopie mam zainstalowany Windows 8. Nie dlatego, że go chciałam. Po prostu kupowałam zimą nowy komputer i w większości modelów była już "ósemka". Jak dla mnie jest w porządku, choć bardzo denerwuje mnie pasek, który wyświetla się za każdym razem jak najedzie się myszką na górny lub dolny, prawy róg. Poza tym jest w porządku, choć przyznam szczerze, że gdybym sama miała wybierać, to wybrałabym Windows 7. Do pracy i nauki jest idealny.
__________________
Some opportunities come only once. Seize them!
Nastka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 10:44   #7
malyna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Czasoprzestrzeń
Wiadomości: 186
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Jako że sama jestem posiadaczką windowsa 7 mogę go szczeze polecić i Tobie, dość przejrzysty interfejs, a jak potrzebujesz coś pisać to masz darmową wersję Office'a wgraną razem z 7 (Appache OpenOffice). Windows 8 początkującym użytkownikom sprawia dużo problemów, więc siódemeczka będzie w sam raz.
malyna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 15:56   #8
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Bierz 7. Siódemka ma już sporo aktualizacji, które niwelują większość błędów i braku kompatybilności ze sprzętem. 8 ma zmieniony (i wkurzający) interfejs, dodatkowo z racji że to nowy system niektóre programy mają z nią problem (wersja 64 bitowa lubi dokuczać ), niekiedy ma problemy ze starszym nieco sprzętem i oprogramowaniem. 8 nie kupować, jak chcesz mieć nowy system to polecam jednak poczekać bo 8 robiona wg mnie była w pośpiechu i bugowata jak bodaj Windows Millenium
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 21:49   #9
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

mi się zdecydowanie lepiej pracuje na 8. moim zdaniem jest praktyczniejsza od 7, łatwiej się do wszystkiego dostać i do tego mi bardzo ułatwia życie interfejs kafelkowy. Sama studiuje na kierunku ścisłym i z komputerem się prawie nie rozstaje, a że miałam możliwość za darmo z uczelni mieć 8 to skorzystałam i ani trochę nie żałuje Nawet mój Tż początkowo był przeciwny ale po jakimś czasie sam się przekonał i zainstalował i teraz już też twierdzi, że jest o 8 jest znacznie lepsza od 7. jedynie minusem jest jak dla mnie aktualizacja do 8.1 bo niektóre aplikacje przestały działać. Ale niezbyt rozumiem dlaczego wg niektórych tu 8 nie nadaje się do pracy tylko do rozrywki?
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:27   #10
pantherro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 26
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

8 to porazka choc na nim pracuje, bajery, ladna grafika ok ale jest nieczytelny. mozesz miec 8 i zainstalowac shella , ze bedzie wyladal jak 7 co bedzie o wiele latwiejsze, zarowno przy menu start jak i ustawieniach systemu i komputera. co do akutalizacji ... aktu z 8 na 8.1 rozjechalo mi wszystkie wyczki, bluetootha i ogolnie polaczenia bezprzewodowe, videorozmowy itd... a podobno aktualizacja na 8.2 ma byc platna.. cudownie, nic minie dziala. jedyne co moge sobie pograc w swietne gry ze slepu win8 , ktore zdarzylam zainstalowac ....

polecam
Wybrałam figlarną Sugar Baby!
pantherro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 20:07   #11
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Ja osobiście lubie 8 ale to dziadostwo jest jeszcze tak niedopracowane ze czesto pojawiaja sie niebieskie ekrany, sciagaja aktualizacje, które instaluja sie czasem kilka h i wgl kilka innych rzeczy, że bałabym sie na studia brac 8. Wez lepiej 7
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 00:15   #12
Blondyna_92
Raczkowanie
 
Avatar Blondyna_92
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 83
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Win 7, jest podobny w obsłudze do swoich poprzedników. Dodane są nowe funkcje (np po najechaniu na prawy dolny róg pojawia się pulpit). Jeżeli sądzisz, że Win 8 jest ciekawszy ze względu na wygląd (kafelki) to nie ma problemu żebyś go wybrała, bo do wszystkiego można się przyzwyczaić. Sama posiadam Win 7, gdyż wolałam praktyczność i uważam, że Win 8 został wyprodukowany z myślą o urządzeniach dotykowych tj. laptopy dotykowe, tablety. Wszystko zależy od woli użytkownika.
Blondyna_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 07:00   #13
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Windowsa 7 mam na PC, "ósemkę" na laptopie. Chryste, żeby trzeba było korzystać z softu firmy zewnętrznej do stworzenia przycisku "start" to jest jakiś koszmar - a właśnie takie cudo ma miejsce przy Windows8. O wiele bardziej intuicyjna (i dość stabilna, choć zdarzają mi się ostre lagi - tyle, że z kompa wyciskam ile wlezie) jest dla mnie siódemka. Żadnych poukrywanych pasków, które wyskakują z najmniej oczekiwanych miejsc i oferują podstawowe funkcje (które do licha powinny być w nieistniejącym "Start"), żadnych niespodzianek. Dobry, sprawny system, który daje radę.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 10:15   #14
senna jesien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 433
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Ósemka jest stabilna, nie pojawiły się zadne błędy czy inne problemy. Miałam 7 jest 8, różnica tylko w wyglądzie. Kwestia przyzwyczajenia
senna jesien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 17:41   #15
Fiszka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Osobiście mam Windowsa 7 i jestem zadowolona . Normalny, prosty w obsłudze. Z kolei widząc W8 mam wrażenie że chyba ktoś przesadził
Dziwne jakieś takie, w ogóle komputera nie przypomina
Do telefonu może jeszcze (chociaż i tak bym nie wzięła telefonu z W8) ale do komputera według mnie stanowcze NIE
Fiszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 21:31   #16
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Lepiej działa mi się na 7-ce, ale to może kwestia przyzwyczajenia.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 19:47   #17
FireOfMySoul
Raczkowanie
 
Avatar FireOfMySoul
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 91
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Co do kierunku i uczelni - Biotechnologia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Dziękuję za opinię, chyba skupię się na szukaniu laptopa z 7, bo o takie teraz ciężko z tego, co widziałam w sklepach.

I jak zwykle mnie nie zawiodłyście!
__________________
"Zastrzeliłem się
październikiem w łeb
w bramie obok mnie
leżał martwy i modlił się jak mógł
ten sam pijany bóg którego ja wzywałem

A teraz jeśli nie będę umiał powstrzymać się od śmiechu
to nie masz prawa pijany starcze policzyć tego grzechu..."
FireOfMySoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 22:57   #18
ThinkOrange
Zadomowienie
 
Avatar ThinkOrange
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Przed komputerem
Wiadomości: 1 358
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Ja też polecam 7, wygodny i prosty w obsłudze system. Windows 8 trochę mnie denerwuje ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
ThinkOrange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 20:03   #19
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Przede wszystkim teraz już ciężko będzie znaleźć w sklepie na 7.
Można sobie zmienić wygląd 8 na taki jak ma 7.
Warto pamiętać, że 8 będzie miała większe wsparcie ze strony Microsoftu.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

no i 8 to tak na prawdę 7 tylko w nowej odsłonie graficznej

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Nisssha Pokaż wiadomość
Hej
Jako studentka Automatyki i Robotyki zaryzykuję odpowiedź: bierz 7 w ciemno. Windows 8 naśladuje smartfony i do pracy, nie zabawy, jest znacznie mniej przyjemny.

Jaka uczelnia? Na niektórych dostaniesz dostęp do serwerów msdn z których możesz pobrać wiele produktów Windowsa, w tym systemy operacyjne. A wtedy nic nie stoi na przeszkodzie posiadania dwóch systemów operacyjnych.

Ogółem: 7. Jeden z najlepszych systemów wyprodukowanych przez Microsoft.
no nie mogłam się powstrzymać.
Jesteś na 1 roku pewnie bo pierniczenie takie to tylko wypływa z ust osób, które pojęcia nie mają a chcą się pochwalić co to nie one.

Byłam na AiR, zrezygnowałam bo się na tym nudziłam, nie uczyli nic konkretnego a już ten kierunek z informatyką nie ma NIC wspólnego. Przeniosłam się na informatykę i mogę śmiało powiedzieć, że na AiR nie uczą nic konkretnego i u mnie po 1 roku zrezygnowało 40% osób a teraz z tych co zostało wydział przekonuje żeby zostali bo muszą mieć 15 osób, żeby nie zamknąć kierunku a większość znajomych z tego kierunku ma już tylko jedną opinię: "już mi się odechciało przez to studiować, nic konkretnego".
A jakże od Pana Doktora jednego usłyszałam, że coś konkretnego to na mgr albo dopiero w pracy i trzeba przebrnąć.

Także AiR z komputerami nie ma nic wspólnego i widać to po Twoim poście.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez FireOfMySoul Pokaż wiadomość
Co do kierunku i uczelni - Biotechnologia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Dziękuję za opinię, chyba skupię się na szukaniu laptopa z 7, bo o takie teraz ciężko z tego, co widziałam w sklepach.

I jak zwykle mnie nie zawiodłyście!
ale fakt faktem, że jak nie chce Ci się kombinować z tym wyglądem itp. to bierz 7

możesz też zakupić (np. w XKom) lapka bez systemu i od razu razem z nim zakupić 7 i zainstalować to tak jak byś nie mogła znaleźć wymarzonego na 7
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-20, 20:11   #20
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość

Byłam na AiR, zrezygnowałam bo się na tym nudziłam, nie uczyli nic konkretnego a już ten kierunek z informatyką nie ma NIC wspólnego. Przeniosłam się na informatykę i mogę śmiało powiedzieć, że na AiR nie uczą nic konkretnego i u mnie po 1 roku zrezygnowało 40% osób a teraz z tych co zostało wydział przekonuje żeby zostali bo muszą mieć 15 osób, żeby nie zamknąć kierunku a większość znajomych z tego kierunku ma już tylko jedną opinię: "już mi się odechciało przez to studiować, nic konkretnego".
A jakże od Pana Doktora jednego usłyszałam, że coś konkretnego to na mgr albo dopiero w pracy i trzeba przebrnąć.

Także AiR z komputerami nie ma nic wspólnego i widać to po Twoim poście.
myślę, że to wiele zależy od uczelni aczkolwiek dziwi mnie, że na AiR nie ma programowania.. przecież ten kierunek się głównie na tym opiera chyba, że mowa o 1 roku to owszem, mało tego. ale mój Tż studiuje AiR i nie robi nic innego jak praca z komputerem.. ma samo programowanie i nie umiem sobie przypomnieć przedmiotu choćby w tym semestrze na którym nie musi siedzieć przed komputerem - z tego co widzę u nich wszystko opiera się na programowaniu przeróżnych rzeczy. Zresztą jaki inny sens byłby tego kierunku.. a mam też kolegę na innej politechnice na tym kierunku i też tylko programuje. więc zdziwiła mnie troche Twoja wypowiedz.

a wracając do windowsa. ja nadal uważam, że 8 jest super - mam już rok i nie miałam z nią żadnych problemów no i dla mnie duuuuży plus z wygląd.
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 20:49   #21
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Windows 7 czy Windows 8?

Cytat:
Napisane przez iixi Pokaż wiadomość
myślę, że to wiele zależy od uczelni aczkolwiek dziwi mnie, że na AiR nie ma programowania.. przecież ten kierunek się głównie na tym opiera chyba, że mowa o 1 roku to owszem, mało tego. ale mój Tż studiuje AiR i nie robi nic innego jak praca z komputerem.. ma samo programowanie i nie umiem sobie przypomnieć przedmiotu choćby w tym semestrze na którym nie musi siedzieć przed komputerem - z tego co widzę u nich wszystko opiera się na programowaniu przeróżnych rzeczy. Zresztą jaki inny sens byłby tego kierunku.. a mam też kolegę na innej politechnice na tym kierunku i też tylko programuje. więc zdziwiła mnie troche Twoja wypowiedz.

a wracając do windowsa. ja nadal uważam, że 8 jest super - mam już rok i nie miałam z nią żadnych problemów no i dla mnie duuuuży plus z wygląd.
programowanie tak, ale nie systemy operacyjne itp. przedmioty, po których można się wypowiadać, że po AiR to wie, który system jest najlepszy.
no i to programowanie konkretnie pod ten zawód no i tak, przy komputerze jest pracy masa bo to są wszystko wyliczenia, sprawozdania, porównania więc excel jest też cały czas w użytku.
no i wiesz, to jest głównie programowanie plc i już konkretnie pod maszyny.
i nie mówię, że pierwsza osoba z ulicy nie może mieć takich wiadomości ale mówiąc "bo ja z AiR to wiem, że 7 jest jednym z najlepszych systemów" to strzał sobie w kolano bo robi tylko z siebie snoba i widać, że nie ma pojęcia i tak sobie mówi, bo ona ma 7 to to jest najwspanialszy system.

i 8 wyglądem mnie kręci na dotykowych ekranach a nie mając dotyku to jednak wolę 7 ale to kwestia przyzwyczajenia tak czy siak.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.