Największe faux pas popełniane przez Młodych :) - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 18:19   #2701
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

-upicie się przez młodych
-brak pierwszego tańca (w naszych stronach musi być i już)
-uważam, że państwo młodzi powinni porozmawiać chociaż przez chwilkę z każdym gościem wiem, że czasu jest mało, gości dużo do tego dochodzą stresy i różne obowiązki, ale wydaje mi się, że po prostu tak wypada
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 18:41   #2702
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Co do tłuczenia - u mnie (tzn na Śląsku) kilka dni przed ślubem sprasza się znajomych do domu PMki na tłuczenie porcelany na schodach, potem młodzi to sprzątają. Reszta wieczoru upływa na biesiadowaniu Przeżyłam już trzy takie imprezki wśród moich sąsiadów i huk jest straszny, jakby bomby spadały, ale fajne to xD Moja mama zawsze bierze jakieś stare kubki i wali nimi o schody Jedni z sąsiadów stłukli kiedyś starą umywalkę, słyszałam też, że ktoś ze znajomych miał w piwnicy starą toaletę i chciał ją potłuc na takiej imprezie, ale ustrojstwo było tak mocne, że zleciało w całości ze schodów i zrobiło dziurę w drzwiach sąsiada

Faux-pas zaobserwowane przeze mnie:
1. Ciągnięcie mnie, wówczas dwunastoletniej, do łapania welonu (na szczęście udało mi się wywinąć)
2. Napuszczanie na mnie wszystkich wujków z prośbami o taniec
3. Głośne dyskusje PMki ze swoim wujkiem o 4 nad ranem na temat tego, czy seks oralny jest dozwolony przez Kościół, podczas, gdy obok siedzą znudzeni inni goście
4. Organizowanie przez PMkę "wielkiego przedstawiania gości" i wtajemniczanie wszystkich w koligacje rodzinne... Nikt tego nie słuchał, a każdy po kolei musiał wstać i pomachać reszcie, gdy właśnie o nim była mowa. Ja zostałam nazwana "fantastycznym dzieciakiem" czy jakoś tak
5. Pytanie przez telefon, ile mam lat, a potem na podstawie tego określanie, czy mam prawo do zaproszenia z osobą towarzyszącą, czy nie
6. Manipulowanie zdjęciami: na weselu mojej kuzynki zrobiono mi zdjęcie, jak siedzę przy stole i rozmawiam z mamą, co wyglądało tak, jakby mama mi coś tłumaczyła/robiła mi kazanie. Za nami ewidentnie wklejony jest chłopak, z którym przez całe wesele chodziłam po parku, i robi jakąś niecną, przebiegłą minę. Oczywiście przez całe wesele musieliśmy słuchać dwuznacznych komentarzy na temat naszych spacerów, a to zdjęcie jeszcze podsyciło dyskusję
7. Zamykanie się PM w sali tanecznej (wesele było robione w pałacu, gdzie jadło się w osobnej sali, a tańczyło po drugiej stronie korytarza), bo "oni teraz mają próbę pierwszego tańca" (i wyrzucanie gości spod drzwi, na wypadek, gdyby coś podsłuchali xD)
8. Rozdzielanie rodzin bez pytania (tzn. dzieci osobno, rodzice osobno), wyrzucanie najbliższych ciotek i wujków na drugi koniec sali, podczas, gdy Młodzi otaczają się młodszymi kuzynami i znajomymi
9. PMka upiła się, piła wódkę z wazonu, po czym uznała, że chce wejść do jeziora i wlazła, w sukni ślubnej Na szczęście to było nad ranem i mało kto to widział.
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 18:45   #2703
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie jest do końca faux pas, bo są goście którzy to uwielbiają. Tylko, że ja to sobie tak wyobrażam, że goście wrzucają np. złotówkę, a nie jakieś grube banknoty.
A no to chyba, że monety Ale na weselach, na których byłam, cena wywoławcza to było 20 zł

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2013-06-26 o 18:46
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 19:25   #2704
AnonimowaMoni
Zakorzenienie
 
Avatar AnonimowaMoni
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3 618
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Bo w sumie glupio nie pójść, bo potem będzie, że goście wioche zrobili, bo nikt nie chciał tańczyć za pieniadze. Osobiście mi się takie coś nie podoba
U mojej dalszej rodziny z nad morza(nie mój region, moi rodzice byli na kilku i pokazywali zdjęcia), było właśnie zbieranie pieniędzy i na fotografiach widać, że w koszyczku leżą same banknoty.
U mnie znajoma zbierała do welonu " na pana orkiestrę" który grał na ślubie - opłata za taniec z młodą lub młodym. Przyznam,że pierwszy raz się z tym spotkałam i byliśmy nieprzygotowani Partner miał w portfelu banknot 100 zł, a ja tylko monety. Niestety wszyscy rzucali papierowe, no a dla nas ( wtedy jako studentów) wrzucić kolejne 100 zł to było za dużo. Mi się osobiście takie pomysły nie podobają i u mnie tego nie będzie. Z resztą, tak jak piszę spotkaliśmy się z tym pierwszy raz. I uważam takie zabawy nie do końca za trafne.
AnonimowaMoni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 19:28   #2705
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

brulion, pierwsze słyszę o zamykaniu się młodych w sali tanecznej, żeby zrobić próbę pierwszego tańca. To chyba jedno z większych faux-pas.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 19:33   #2706
mariuszwojcicki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Młoda Para zabawiła się z amfetaminą i opuściła wesele podczas oczepin (przed podaniem tortu), wrócili po 3 godzinach jak już nie było czego zbierać... To największe faux-pas jakie pamiętam. Cała reszta to małe miki
mariuszwojcicki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 19:56   #2707
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
U nas też od tego jest świadek (od wódki) A świadkowa od cukierków:P
Nie wyobrażam sobie tego żeby nie wysiąść do gości.,
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 20:05   #2708
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Innym faux-pas jest według mnie wychodzenie podczas wesela na sesję. Co innego, jak ma być to kilka zdjęć wokół domu weselnego, bo ten np. znajduje się na jeziorem, ale ja byłam świadkiem, jak para młoda zniknęła na 4 godziny. Według mnie ani dla nich nie było miłe pozowanie do zdjęć i ciągłe patrzenie na zegarek, ani goście nie czuli się dobrze z tym, że główna "atrakcja wieczoru" zniknęła na jego połowę.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:12   #2709
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie tego żeby nie wysiąść do gości.,
Ale wyżej było pisane, że bramę ustawiają nie goście, tylko np sąsiedzi
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:14   #2710
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Ale wyżej było pisane, że bramę ustawiają nie goście, tylko np sąsiedzi
Dla mnie nie ma to znaczenia, z uwagi na fakt, iż te osoby składają przecież życzenia itd. Czyli co świadek przekazuje życzenia młodym? Jakoś mnie to nie przekonuje.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:18   #2711
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
9. PMka upiła się, piła wódkę z wazonu, po czym uznała, że chce wejść do jeziora i wlazła, w sukni ślubnej Na szczęście to było nad ranem i mało kto to widział.
Nie wyrabiam!
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 20:23   #2712
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Dla mnie nie ma to znaczenia, z uwagi na fakt, iż te osoby składają przecież życzenia itd. Czyli co świadek przekazuje życzenia młodym? Jakoś mnie to nie przekonuje.
Nie składają życzeń, przynajmniej u mnie tak to się odbywa. Szczerze mówiąc, jakby się taka PMka miała za każdym razem z tego samochodu wytaczać ze swoją suknią, to nieprędko by dojechali do kościoła
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:29   #2713
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Co do tłuczenia - u mnie (tzn na Śląsku) kilka dni przed ślubem sprasza się znajomych do domu PMki na tłuczenie porcelany na schodach, potem młodzi to sprzątają. Reszta wieczoru upływa na biesiadowaniu Przeżyłam już trzy takie imprezki wśród moich sąsiadów i huk jest straszny, jakby bomby spadały, ale fajne to xD Moja mama zawsze bierze jakieś stare kubki i wali nimi o schody Jedni z sąsiadów stłukli kiedyś starą umywalkę, słyszałam też, że ktoś ze znajomych miał w piwnicy starą toaletę i chciał ją potłuc na takiej imprezie, ale ustrojstwo było tak mocne, że zleciało w całości ze schodów i zrobiło dziurę w drzwiach sąsiada

Faux-pas zaobserwowane przeze mnie:
1. Ciągnięcie mnie, wówczas dwunastoletniej, do łapania welonu (na szczęście udało mi się wywinąć)
2. Napuszczanie na mnie wszystkich wujków z prośbami o taniec
3. Głośne dyskusje PMki ze swoim wujkiem o 4 nad ranem na temat tego, czy seks oralny jest dozwolony przez Kościół, podczas, gdy obok siedzą znudzeni inni goście
4. Organizowanie przez PMkę "wielkiego przedstawiania gości" i wtajemniczanie wszystkich w koligacje rodzinne... Nikt tego nie słuchał, a każdy po kolei musiał wstać i pomachać reszcie, gdy właśnie o nim była mowa. Ja zostałam nazwana "fantastycznym dzieciakiem" czy jakoś tak
5. Pytanie przez telefon, ile mam lat, a potem na podstawie tego określanie, czy mam prawo do zaproszenia z osobą towarzyszącą, czy nie
6. Manipulowanie zdjęciami: na weselu mojej kuzynki zrobiono mi zdjęcie, jak siedzę przy stole i rozmawiam z mamą, co wyglądało tak, jakby mama mi coś tłumaczyła/robiła mi kazanie. Za nami ewidentnie wklejony jest chłopak, z którym przez całe wesele chodziłam po parku, i robi jakąś niecną, przebiegłą minę. Oczywiście przez całe wesele musieliśmy słuchać dwuznacznych komentarzy na temat naszych spacerów, a to zdjęcie jeszcze podsyciło dyskusję
7. Zamykanie się PM w sali tanecznej (wesele było robione w pałacu, gdzie jadło się w osobnej sali, a tańczyło po drugiej stronie korytarza), bo "oni teraz mają próbę pierwszego tańca" (i wyrzucanie gości spod drzwi, na wypadek, gdyby coś podsłuchali xD)
8. Rozdzielanie rodzin bez pytania (tzn. dzieci osobno, rodzice osobno), wyrzucanie najbliższych ciotek i wujków na drugi koniec sali, podczas, gdy Młodzi otaczają się młodszymi kuzynami i znajomymi
9. PMka upiła się, piła wódkę z wazonu, po czym uznała, że chce wejść do jeziora i wlazła, w sukni ślubnej Na szczęście to było nad ranem i mało kto to widział.
No patrz, mieszkam godzinkę drogi od Ciebie a o tym tłuczeniu dowiedziałam się dopiero na tym wątku
A przypadki niesamowite


Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Innym faux-pas jest według mnie wychodzenie podczas wesela na sesję. Co innego, jak ma być to kilka zdjęć wokół domu weselnego, bo ten np. znajduje się na jeziorem, ale ja byłam świadkiem, jak para młoda zniknęła na 4 godziny. Według mnie ani dla nich nie było miłe pozowanie do zdjęć i ciągłe patrzenie na zegarek, ani goście nie czuli się dobrze z tym, że główna "atrakcja wieczoru" zniknęła na jego połowę.
Też mnie to dziwi, że im nie szkoda wesela. Na spokojnie zdjęcia można zrobić kiedy indziej
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:38   #2714
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie składają życzeń, przynajmniej u mnie tak to się odbywa. Szczerze mówiąc, jakby się taka PMka miała za każdym razem z tego samochodu wytaczać ze swoją suknią, to nieprędko by dojechali do kościoła
U nas Bramki są po ślubie, ja wysiadałam kilka razy i wsiadałam tylko po to żeby za sekundę znów wysiąść. Kiedyś byliśmy na ślubie i wysiadł sam młody, poczuliśmy się olani tym bardziej, że bramka ma to do siebie, że składa się życzenia. tnie wstęgi a na jej zrobienie poświęciliśmy sporo czasu, a nie tylko kupiliśmy w sklepie wstążkę.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:43   #2715
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Nie wyrabiam!
Tam był jeszcze taki podtekst, że w trakcie wesela PM wyszła na chwilkę na zdjęcia (wesele było w dużym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem, dużo zielonych terenów, w tym prywatny pomost), no i pani fotograf wymyśliła sobie, żeby para młoda i świadkowie stanęli na tym pomoście i równocześnie podskoczyli. Pan Młody tak niefortunnie wylądował po tym skoku, że wleciał do jeziora i przemoczył garnitur Na szczęście miał drugi (nie wiem w sumie, jakim cudem), więc szybko się przebrał, ale nad ranem PMka uznała, że nie chce być gorsza O dziwo suknia po fakcie była czyściusieńka, zero zacieków.

Co do bram, to moi sąsiedzi niedawno popełnili takie faux-pas, że myślałam, że zejdę na miejscu. Sąsiadka brała ślub (było tłuczenie porcelany, a jakże ), a inni sąsiedzi postanowili zrobić bramę. Najpierw pan sąsiad zagrodził im drogę swoim samochodem, dostał wódeczkę, a dosłownie 50 m dalej drogę zajechała im jego żona, również w tym samym celu

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
No patrz, mieszkam godzinkę drogi od Ciebie a o tym tłuczeniu dowiedziałam się dopiero na tym wątku
A przypadki niesamowite

Też mnie to dziwi, że im nie szkoda wesela. Na spokojnie zdjęcia można zrobić kiedy indziej
Ja całe życie mieszkam na Śląsku, a o tym zwyczaju dowiedziałam się dopiero jakieś 5 lat temu, kiedy pierwsza sąsiadka brała ślub ;D Na szczęście teraz to już dłuuuugo takich imprez nie będzie, PMki się skończyły Swoją drogą, wszyscy znajomi pary młodej zawsze mają ogromny ubaw z tego i potrafią np. wyrzucić na schody całe wiadro dopiero co zamiecionych tłuczonek
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:49   #2716
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
U nas Bramki są po ślubie, ja wysiadałam kilka razy i wsiadałam tylko po to żeby za sekundę znów wysiąść. Kiedyś byliśmy na ślubie i wysiadł sam młody, poczuliśmy się olani tym bardziej, że bramka ma to do siebie, że składa się życzenia. tnie wstęgi a na jej zrobienie poświęciliśmy sporo czasu, a nie tylko kupiliśmy w sklepie wstążkę.
A nie, to u mnie inaczej. Zazwyczaj robią je sąsiedzi, albo są ustawiane na trasie, jeszcze przed kościołem. Ale oglądałam kiedyś film ze ślubu kuzynki (woj. lubuskie bodajże), i tam robili im bramy po kościele, na trasie do lokalu. I oni (młodzi) musieli pertraktować. U mnie zajmują się tym świadkowie.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 21:45   #2717
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
słyszałam też, że ktoś ze znajomych miał w piwnicy starą toaletę i chciał ją potłuc na takiej imprezie, ale ustrojstwo było tak mocne, że zleciało w całości ze schodów i zrobiło dziurę w drzwiach sąsiada
ludzie złoci
Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
4. Organizowanie przez PMkę "wielkiego przedstawiania gości" i wtajemniczanie wszystkich w koligacje rodzinne... Nikt tego nie słuchał, a każdy po kolei musiał wstać i pomachać reszcie, gdy właśnie o nim była mowa.
WTF
Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
7. Zamykanie się PM w sali tanecznej (wesele było robione w pałacu, gdzie jadło się w osobnej sali, a tańczyło po drugiej stronie korytarza), bo "oni teraz mają próbę pierwszego tańca" (i wyrzucanie gości spod drzwi, na wypadek, gdyby coś podsłuchali xD)
jaaaaasne
Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
9. PMka upiła się, piła wódkę z wazonu, po czym uznała, że chce wejść do jeziora i wlazła, w sukni ślubnej Na szczęście to było nad ranem i mało kto to widział.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 21:56   #2718
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Jedni z sąsiadów stłukli kiedyś starą umywalkę, słyszałam też, że ktoś ze znajomych miał w piwnicy starą toaletę i chciał ją potłuc na takiej imprezie, ale ustrojstwo było tak mocne, że zleciało w całości ze schodów i zrobiło dziurę w drzwiach sąsiada

.
Przegapiłam to wcześniej. No sikam po kapciach!
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 21:57   #2719
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

drogie! byłam świadkiem jeszcze jednego faux pas niedawno - cieżki i mroczny przypadek.

Byliśmy niedawno na pogrzebie, na którym młodzi, którzy byli częścią rodziny rozdawali zaproszenia na ślub - nie wiem może motywacją było to, że pojawili się członkowie rodziny z daleka, bo rodzina w komplecie ?
Nie wiem, nie umiałam pogodzić tych dwóch kontekstów, dla mnie to troche brak szacunku dla najblizszej rodziny.

Zrozumiem, ze z racji długich przygotowań młodzi nie odwołują wesela z powodu smutnych wydarzeń w rodzinie, ale 'wchodzić w inną uroczystość'?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 22:00   #2720
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
drogie! byłam świadkiem jeszcze jednego faux pas niedawno - cieżki i mroczny przypadek.

Byliśmy niedawno na pogrzebie, na którym młodzi, którzy byli częścią rodziny rozdawali zaproszenia na ślub - nie wiem może motywacją było to, że pojawili się członkowie rodziny z daleka, bo rodzina w komplecie ?
Nie wiem, nie umiałam pogodzić tych dwóch kontekstów, dla mnie to troche brak szacunku dla najblizszej rodziny.

Zrozumiem, ze z racji długich przygotowań młodzi nie odwołują wesela z powodu smutnych wydarzeń w rodzinie, ale 'wchodzić w inną uroczystość'?
Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać!
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 22:02   #2721
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

dezire, ze strony Młodych to już był szczyt bezczelności...
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 06:00   #2722
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
drogie! byłam świadkiem jeszcze jednego faux pas niedawno - cieżki i mroczny przypadek.

Byliśmy niedawno na pogrzebie, na którym młodzi, którzy byli częścią rodziny rozdawali zaproszenia na ślub - nie wiem może motywacją było to, że pojawili się członkowie rodziny z daleka, bo rodzina w komplecie ?
Nie wiem, nie umiałam pogodzić tych dwóch kontekstów, dla mnie to troche brak szacunku dla najblizszej rodziny.

Zrozumiem, ze z racji długich przygotowań młodzi nie odwołują wesela z powodu smutnych wydarzeń w rodzinie, ale 'wchodzić w inną uroczystość'?
a ktoś ich uświadomił że to tak
Trochę nie czas i miejsce?

Pytam bo my młodą wyciągnęliśmy tekstem, że jak nie wyjdzie to się nie ruszamy, ale niesmak po jej zachowaniu został...

Poza tym sporo zachowań jest krytykowanych to jestem ciekawa czy mówicie młodym o tym co oddalili czy tylko krytykujecie na forum ;-)
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2013-06-27 o 06:13
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 08:49   #2723
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie tego żeby nie wysiąść do gości.,
Ale jakich gości U mnie od likwidowania bram są świadkowie. Poza tym bram nie robili goście ani nasi znajomi tylko przypadkowe żule z parku z kwiatkiem wyrwanym przy drodze. To co powinnam co chwilę zbierać kilkadziesiąt warstw tiulu i wysiadać do nich bo przyszli tylko po to żeby wódkę wyżebrać

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Innym faux-pas jest według mnie wychodzenie podczas wesela na sesję. Co innego, jak ma być to kilka zdjęć wokół domu weselnego, bo ten np. znajduje się na jeziorem, ale ja byłam świadkiem, jak para młoda zniknęła na 4 godziny. Według mnie ani dla nich nie było miłe pozowanie do zdjęć i ciągłe patrzenie na zegarek, ani goście nie czuli się dobrze z tym, że główna "atrakcja wieczoru" zniknęła na jego połowę.
Wg mnie to też jest nie na miejscu. Wiem że kilka lat temu to była norma i prawie każdy miał zdjęcia w trakcie wesela, dopiero potem modny zrobił się plener w innym dniu:P Mi wesele zleciało baaardzo szybko i nie wyobrażam sobie je tracić jeszcze przez zdjęcia które można zrobić i za kilka dni albo nawet w niedzielę
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 08:52   #2724
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Apropo sesji/wychodzenia z własnego ślubu , aby zrobić zdjęcia to jest trochę bez pomyślunku. Byłam na jednym weselu ostatnio i PM wyszli na sesję zdjęciową po ceremonii w Urzędzie. Goście weselni oczywiście pojechali do restauracji/domu weselnego. Czekaliśmy z 4-5 godzin na PM

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ale jakich gości U mnie od likwidowania bram są świadkowie. Poza tym bram nie robili goście ani nasi znajomi tylko przypadkowe żule z parku z kwiatkiem wyrwanym przy drodze. To co powinnam co chwilę zbierać kilkadziesiąt warstw tiulu i wysiadać do nich bo przyszli tylko po to żeby wódkę wyżebrać
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:00   #2725
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ale jakich gości U mnie od likwidowania bram są świadkowie. Poza tym bram nie robili goście ani nasi znajomi tylko przypadkowe żule z parku z kwiatkiem wyrwanym przy drodze. To co powinnam co chwilę zbierać kilkadziesiąt warstw tiulu i wysiadać do nich bo przyszli tylko po to żeby wódkę wyżebrać

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------



Wg mnie to też jest nie na miejscu. Wiem że kilka lat temu to była norma i prawie każdy miał zdjęcia w trakcie wesela, dopiero potem modny zrobił się plener w innym dniu:P Mi wesele zleciało baaardzo szybko i nie wyobrażam sobie je tracić jeszcze przez zdjęcia które można zrobić i za kilka dni albo nawet w niedzielę
Jakbyś zauważyła pisałam o gościach ewentualnie sąsiadach, a nie przypadkowych osobach, bo u nas najzwyczajniej w świecie bramy robią goście którzy nie idą na wesele.
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2013-06-27 o 09:01
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:02   #2726
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Ale wyżej było pisane, że bramę ustawiają nie goście, tylko np sąsiedzi
Ale sąsiedzi chyba robią tą bramę, zeby złożyć MŁODYM życzenia a nie świadkom

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Dla mnie nie ma to znaczenia, z uwagi na fakt, iż te osoby składają przecież życzenia itd. Czyli co świadek przekazuje życzenia młodym? Jakoś mnie to nie przekonuje.
Dokładnie

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie składają życzeń, przynajmniej u mnie tak to się odbywa. Szczerze mówiąc, jakby się taka PMka miała za każdym razem z tego samochodu wytaczać ze swoją suknią, to nieprędko by dojechali do kościoła
Moja siostra miała 9 bram- za każdym razem wysiadała- korona jej z głowy nie spadła.
Jakbyś się czuła robiąc bramę, kupując na nią szampana na toast, kwiaty dla młodych a oni nawet nie raczą wyjść z samochodu, bo młoda nie będzie tyle razy "wytaczać się z samochodu ze swoją suknią"? Dla mnie to olanie tych osób.
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:13   #2727
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
Ale sąsiedzi chyba robią tą bramę, zeby złożyć MŁODYM życzenia a nie świadkom


Dokładnie


Moja siostra miała 9 bram- za każdym razem wysiadała- korona jej z głowy nie spadła.
Jakbyś się czuła robiąc bramę, kupując na nią szampana na toast, kwiaty dla młodych a oni nawet nie raczą wyjść z samochodu, bo młoda nie będzie tyle razy "wytaczać się z samochodu ze swoją suknią"? Dla mnie to olanie tych osób.
Dokładnie podpisuje się w 100 procentach.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:19   #2728
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Jakbyś zauważyła pisałam o gościach ewentualnie sąsiadach, a nie przypadkowych osobach, bo u nas najzwyczajniej w świecie bramy robią goście którzy nie idą na wesele.
Mowa była o BRAMACH ogólnie (jakbyś nie zauważyła)
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:30   #2729
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
drogie! byłam świadkiem jeszcze jednego faux pas niedawno - cieżki i mroczny przypadek.

Byliśmy niedawno na pogrzebie, na którym młodzi, którzy byli częścią rodziny rozdawali zaproszenia na ślub - nie wiem może motywacją było to, że pojawili się członkowie rodziny z daleka, bo rodzina w komplecie ?
Nie wiem, nie umiałam pogodzić tych dwóch kontekstów, dla mnie to troche brak szacunku dla najblizszej rodziny.

Zrozumiem, ze z racji długich przygotowań młodzi nie odwołują wesela z powodu smutnych wydarzeń w rodzinie, ale 'wchodzić w inną uroczystość'?
no nie to już gruba przesada! brak słów- pozostaje tylko zapłakać nad ludzką głupotą
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:54   #2730
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Mowa była o BRAMACH ogólnie (jakbyś nie zauważyła)
U nas bramy ogólnie to bramy robione przez gości innych nie znamy. Nawet nie wiedziałam że bramy mogą robić zupełnie obce osoby wiec pisałam o bramach ogólnie ( takich jakie znam)
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 10:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.