Rozstanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-16, 20:37   #1
Angelikaa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 6

Rozstanie


Hej, mam taki dość niespodziwany problem. Rozstałam się z parterem po 8 latach bycia razem. Był to moj pierwszy poważny związek ale niestety nie dogadywaliśmy się już i coraz częściej kłóciliśmy. Ostatni rok był jeszcze bardziej trudny. Nie wytrzymałam i musiałam to zakończyć dla swojego zdrowia psychicznego.

Gdy tylko oznajmiłam że to koniec on panikował płakał błagał. Poprosił żebyśmy zostali przyjaciółmi a że i tak razem pracujemy i mieszkamy koło siebie to się zgodziłam bo jednak 8 lat związku to nie mało. Jednak od rozstania minęło kilka miesięcy a ja nie potrafię się z nikim umówić bo cały czas czuje jak bym go zdradzała. Czy ze mną coś jest nie tak ? Dodam jeszcze że on z jednej strony mówi że mu zależy ale z drugiej wiem że romansuje w internecie z innymi bo za dobrze go zanim. Na pewno nie chce z nim już być ale czemu cały czas gdy tylko ktoś mnie zaprasza czuje się jak bym go zdradzała ? Może wy kobitki będziecie mądrzejsze
Angelikaa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 21:00   #2
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Rozstanie

Cytat:
Napisane przez Angelikaa98 Pokaż wiadomość
Hej, mam taki dość niespodziwany problem. Rozstałam się z parterem po 8 latach bycia razem. Był to moj pierwszy poważny związek ale niestety nie dogadywaliśmy się już i coraz częściej kłóciliśmy. Ostatni rok był jeszcze bardziej trudny. Nie wytrzymałam i musiałam to zakończyć dla swojego zdrowia psychicznego.

Gdy tylko oznajmiłam że to koniec on panikował płakał błagał. Poprosił żebyśmy zostali przyjaciółmi a że i tak razem pracujemy i mieszkamy koło siebie to się zgodziłam bo jednak 8 lat związku to nie mało. Jednak od rozstania minęło kilka miesięcy a ja nie potrafię się z nikim umówić bo cały czas czuje jak bym go zdradzała. Czy ze mną coś jest nie tak ? Dodam jeszcze że on z jednej strony mówi że mu zależy ale z drugiej wiem że romansuje w internecie z innymi bo za dobrze go zanim. Na pewno nie chce z nim już być ale czemu cały czas gdy tylko ktoś mnie zaprasza czuje się jak bym go zdradzała ? Może wy kobitki będziecie mądrzejsze
W przyjaźń po rozstaniu można wejść jak ma się już rozstanie przerobione w głowie, ty nie miałaś czasu dla siebie i żeby się zmierzyć ze swoją nową rzeczywistością "bez niego". Rozumiem, że w pracy musicie się widywać, jednak na twoim miejscu bym mu powiedziała że potrzebujesz teraz trochę dystansu i do rozmowy o przyjaźni możecie wrócić w przyszłości jak oboje będzie pogodzeni z rozstaniem i z żadnej strony nie będzie chęci powrotu. Przestałabym z nim pisać całkowicie, poblokowała na social mediach (mozesz sobie ustawić aby nie widzieć jego postów i wiadomości które on do ciebie wysyła, on nie będzie wiedział). I nigdzie poza pracą bym się z nim nie spotykała. Współczuję rozstania
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 21:17   #3
Angelikaa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 6
Dot.: Rozstanie

Niestety ale mieszkamy też koło siebie. Na razie nie mam za dużo kasy na przeprowadzkę więc muszę tu mieszkać.. ;/
Angelikaa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 21:20   #4
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Rozstanie

Cytat:
Napisane przez Angelikaa98 Pokaż wiadomość
Niestety ale mieszkamy też koło siebie. Na razie nie mam za dużo kasy na przeprowadzkę więc muszę tu mieszkać.. ;/
Jak blisko? Na jednym osiedlu, czy w tym samym bloku?
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 22:12   #5
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Rozstanie

Kilka miesięcy po rozstaniu to nie jest długo. Daj sobie czas na przerobienie tych emocji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 09:59   #6
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Rozstanie

Po 8 letnim związku, gdy wszystko jest świeże nie ma mowy o przyjaźni. Powinniście zerwać kontakt stosowny dla was okres ( np. rok), chociaż z pewnością to też jest trudne. Czy wrócicie do kontaktu to już inna kwestia.

Spotkacie się gdzieś pod domem/w pracy? Cześć-cześć. Tyle.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 10:40   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Rozstanie

Nie jesteś gotowa na randki póki co, po prostu. Na Twoim miejscu nie przyjaźniłam się z nim, tylko ogarnęła swoje życie emocjonalne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-17, 10:54   #8
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Rozstanie

Jak dla mnie to nie ma opcji tylko zmienić miejsce zamieszkania i pracę, jeżeli chcesz szybko osiągnąć spokój ducha i wyleczyć się z byłego. A z randkami nie ma co się śpieszyć, póki się nie czujesz gotowa. To nie konkurs 'kto znajdzie sobie szybciej kogoś na stałe', a poza tym słabo traktować nowego partnera jako plasterek po rozstaniu.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 11:20   #9
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Rozstanie

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to nie ma opcji tylko zmienić miejsce zamieszkania i pracę, jeżeli chcesz szybko osiągnąć spokój ducha i wyleczyć się z byłego. A z randkami nie ma co się śpieszyć, póki się nie czujesz gotowa. To nie konkurs 'kto znajdzie sobie szybciej kogoś na stałe', a poza tym słabo traktować nowego partnera jako plasterek po rozstaniu.
To by było idealne wyście, jednak nawet jak na ten moment nie ma możliwości, to przecież kontakt i tak łatwo jest ograniczyć. Jak już pisałam, z chłopakiem porozmawiać aby nie szukał kontaktu i być tylko na "cześć" i tyle, nie pisać, nie rozmawiać, nie interesować się i szybciej się autorko wyleczysz. Ja swoich sąsiadów z piętra widuję raz na kilka miesięcy, więc nie wiem dlaczego to miałby być powód dla którego nie możesz ograniczyć z nim kontaktu nawet jeżeli aż tak blisko mieszkacie, potrzeba jedynie chęci.
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 12:35   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Rozstanie

Przyjazn tu bym interpretowala, ze sobie nie robicie na zlosc i w pracy jestes dla niego mila.

Ale chyba nie gadasz mu o tych randkowiczach?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 12:37   #11
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Rozstanie

Cytat:
Napisane przez undecided_1994 Pokaż wiadomość
To by było idealne wyście, jednak nawet jak na ten moment nie ma możliwości, to przecież kontakt i tak łatwo jest ograniczyć. Jak już pisałam, z chłopakiem porozmawiać aby nie szukał kontaktu i być tylko na "cześć" i tyle, nie pisać, nie rozmawiać, nie interesować się i szybciej się autorko wyleczysz. Ja swoich sąsiadów z piętra widuję raz na kilka miesięcy, więc nie wiem dlaczego to miałby być powód dla którego nie możesz ograniczyć z nim kontaktu nawet jeżeli aż tak blisko mieszkacie, potrzeba jedynie chęci.
Pytanie jak blisko mieszkają, bo może dalej we wspólnym mieszkaniu czy domu?
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-17, 12:50   #12
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Rozstanie

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Pytanie jak blisko mieszkają, bo może dalej we wspólnym mieszkaniu czy domu?
Zastanawiałam się nad tym, ale czy wtedy by pisała że mieszkają koło siebie a nie w jednym domu/mieszkaniu? Raczej założyłam że chodzi o ten sam blok bądź osiedle, natomiast jeżeli jest tak jak piszesz to nie ma wyjścia, trzeba spiąć pasa i się wyprowadzić na już.
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 14:17   #13
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Rozstanie

A ja właśnie się boję, że będą współlokatorami, i stąd to jest niesprecyzowane, bo głupio się przyznać Autorko, musisz na razie odciąć kontakt żeby móc się pozbierać.
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 14:32   #14
Lalalu181818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 104
Dot.: Rozstanie

Tez tak mialam na poczatku po rozstaniu tyle ze nadal chcialam z nim byc a on nie chcial. Tez sie czulam jakbym zdradzala i nie chcialam nikogo blizej poznawac. Chyba poprostu myslalam ze moze jednak zmieni zdanie i do mnie wroci i chcialam byc tylko jego. Kwestia czasu z czasem mi przeszlo i weszlam w nowy zwiazek. 8 lat to bardzo dlugo wiec chyba normalne ze tak masz w koncu tyle czasu mialas jego a nagle ma byc ktos inny... przejdzie z czasem
Lalalu181818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 17:06   #15
Jadwidok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 2
Dot.: Rozstanie

smutna histroria, trzymaj sie
Jadwidok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 20:50   #16
Angelikaa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 6
Dot.: Rozstanie

Oczywiście że nie Mało co rozmawiamy stawiam granice i nie pozwalam ich przekraczać.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Jestem z Anglii, póki co mieszkamy w jednym domu ale wynajmujemy dwa różne pokoje. Tutaj po prostu dostałam mały pokoik za grosze a póki nie stane na nogi muszę się przemęczyć
Angelikaa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 21:11   #17
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Rozstanie

Cytat:
Napisane przez Angelikaa98 Pokaż wiadomość
Jestem z Anglii, póki co mieszkamy w jednym domu ale wynajmujemy dwa różne pokoje. Tutaj po prostu dostałam mały pokoik za grosze a póki nie stane na nogi muszę się przemęczyć
Ale mówisz, że od rozstania minęło już kilka miesięcy, to przewidujesz, że ile jeszcze potrwa to stawanie na nogi? To dość dziwna sytuacja, żeby za współlokatora mieć byłego i myślę, że większość ludzi by w takim układzie się czuła źle. Jemu taki układ pasuje?

Edytowane przez PumpkinEyes
Czas edycji: 2022-12-17 o 21:13
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-17 22:11:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.