Spotkania z przyjaciółmi partnera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-26, 17:56   #1
Alex8887
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 3

Spotkania z przyjaciółmi partnera


Zastanawiam się nad jedną kwestią w związku. Ostatnio mój chłopak dostaje zaproszenia na jakieś imprezy/Sylwestra u jego grupki przyjaciół (wiem, że znają się już sporo czasu i są ze sobą zżyci) i cały czas zapraszają go z osobą towarzyszącą. Dodam, że te imprezy mają odbyć się w innych miastach, które są daleko od mojego miasta. Jak myślicie, czy powinnam z nim pójść na te imprezy, czy mogę sobie je odpuścić? Nie mam nic przeciwko poznawania nowych ludzi, ale sytuacja, w ktorej mialabym poznac tyle nowych osób jest dla mnie stresująca, poza tym nigdy nie lubiłam takich dużych spotkań. Co byście zrobiły na moim miejscu? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Alex8887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 18:12   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Wszystko możesz, niczego nie musisz. Tylko każda taka decyzja będzie miała (a bardziej może mieć) określone konsekwencje. A już na pewno może mieć wpływ na związek jeżeli nie będziesz chciała z własnym facetem nigdzie bywać. Pewne okazje, wyjścia, wspólne przeżycia to również część związku, budowania go. Żebyś potem nie miała żalu, że dalsze otoczenie widzi w nim singla, bo "tej jego dziewczyny nikt na oczy nie widział".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 18:29   #3
Sylia166
Raczkowanie
 
Avatar Sylia166
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 381
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Rób jak uważasz tylko czy nie będzie Ci przykro, że spędzasz Sylwka bez partnera?
Sylia166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 19:59   #4
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

To raczej popularne, że znajomi zapraszają z osobami towarzyszącymi, zwłaszcza na imprezy w rodzaju Sylwestra. Wygląda na to, że podchodzą do Ciebie otwarcie i chcą Cię poznać, teraz do Ciebie należy decyzja, czy Ty dasz się poznać. Idziesz do nich z chłopakiem, więc pewnie przedstawiłby Cię i starał się, żebyś nie czuła się zagubiona w nowym towarzystwie.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 20:22   #5
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Moim zdaniem lepiej od razu ich poznać niż unikać bo potem będzie coraz trudniej się przełamać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 20:42   #6
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Porozmawiaj szczerze z chłopakiem, dlaczego boisz się iść na taką imprezę tak, jak tu napisałaś - że boisz się poznać tylu nowych ludzi naraz. Zaproponuj, żeby wybrał z 2-3 osoby (może inną parę jeśli jest?) i zorganizował wasze spotkanie wcześniej. Dzięki temu na samej imprezie będziesz już się czuła bardziej komfortowo, bo będziesz kogoś znała. Wiadomo, że nie musisz na te spotkania chodzić, ale też szkoda, żebyś wszystkie omijała. Jeszcze przeczytałam w drugim wątku, że jesteście w relacji na odległość - tym bardziej szkoda, żeby on szedł sam na imprezę i przepadała możliwość spotkania się, przynajmniej ja tak to widzę. Jak chłopak jest w porządku i rozumie twoje lęki to może zaproponuje coś w stylu "jak będziesz się czuła bardzo przytłoczona to zostajemy do godziny X i jedziemy do mnie".
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 23:18   #7
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Zerknęłam w Twoje inne posty i widzę, że chodzi o kilkumiesięczny związek na odległość. Może to jeszcze nie ten etap, by usychać z udręki, bo nie zobaczy się fajerwerków z chłopem. Gdybam w tym momencie, bo nie wiem, jak się Wasz związek zaczął, ale może jeszcze jego dobrze nie poznałaś. :P

Popieram pomysł ze zorganizowaniem wcześniej spotkania w mniejszym gronie, wtedy łatwiej Ci będzie zdecydować.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-26, 23:29   #8
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Cytat:
Napisane przez Alex8887 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad jedną kwestią w związku. Ostatnio mój chłopak dostaje zaproszenia na jakieś imprezy/Sylwestra u jego grupki przyjaciół (wiem, że znają się już sporo czasu i są ze sobą zżyci) i cały czas zapraszają go z osobą towarzyszącą. Dodam, że te imprezy mają odbyć się w innych miastach, które są daleko od mojego miasta. Jak myślicie, czy powinnam z nim pójść na te imprezy, czy mogę sobie je odpuścić? Nie mam nic przeciwko poznawania nowych ludzi, ale sytuacja, w ktorej mialabym poznac tyle nowych osób jest dla mnie stresująca, poza tym nigdy nie lubiłam takich dużych spotkań. Co byście zrobiły na moim miejscu? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Poszłabym.


Sama nienawidzę poznawać obcych ludzi i taka impreza to dar z niebios.


1. Poznajesz wszystkich na raz, więc stres jest może trochę większy, ale tylko raz.
2. Nie jesteś główną atrakcją wieczoru i każdy zajmuje się bardziej faktem, że jest Sylwester, jest impreza itd.

3. Masz wielu ludzi do wyboru, ktoś na pewno będzie fajny. A jak poznajesz po kolei to musisz być zmuszona przebywać w mniejszej grupie z osobą, która cię irytuje parę godzin.


Tylko powiedziałabym facetowi o swoich problemach. I - przynajmniej ja tak robiłam - prosiłam, żeby mi pokazał towarzystwo na Facebooku. I przed imprezą uczyłam się imion i podstaw o nich (jakie studia, gdzie pracują), żeby się mniej stresować, że nagle mam 15 obcych osób do ułożenia w mózgu w sytuacji, w której i tak czuję się źle.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 01:57   #9
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Zerknęłam w Twoje inne posty i widzę, że chodzi o kilkumiesięczny związek na odległość. Może to jeszcze nie ten etap, by usychać z udręki, bo nie zobaczy się fajerwerków z chłopem. Gdybam w tym momencie, bo nie wiem, jak się Wasz związek zaczął, ale może jeszcze jego dobrze nie poznałaś.

Popieram pomysł ze zorganizowaniem wcześniej spotkania w mniejszym gronie, wtedy łatwiej Ci będzie zdecydować.
No a ja wręcz odwrotnie, zawsze myślałam, że początkowy etap związku to największa chęć i energia, by razem spędzać czas i się poznawać.

A czy związki na odległość są dla ciebie Autorko, jeśli nie chce ci się jechać do innego miasta, by spotkać się z facetem i razem wyjść na imprezę? Myślę, że poznanie znajomych (zwłaszcza takich bliskich) dla partnera, to ważna sfera związku. Jak chcesz uczestniczyc w jego życiu, jeśli będziesz ich unikać? Wiadomo, poznanie nowych osób, bliskich znajomych nowego faceta może być stresujące, obawa bycia ocenianym itp. Ale spójrzmy na to pozytywnie, przecież to mogą się okazać naprawdę fajni ludzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 14:08   #10
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

ja poznałam dzięki ostatniemu związkowi wielu bardzo miłych ludzi, więc nie zrażaj się!
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-28, 11:07   #11
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

ja bym poszla tak jak pisze lemonka poznac wszystkich na raz i problem z glowy

z drugiej strony skoro jestescie tak rozni ty nie lubisz spedzac czasu w wiekszej grupie ludzi a on taki bardzo towarzyski to w przyszlosci moga z tego powodu wynikac jakies nieporozumienia bo on bedzie chcial wiecej czasu spedzac poza domem w towarzystwie ludzi a ty sie bedziesz meczyc
moze powinnas przemyslec sens tego zwiazku?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-28, 12:05   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89700598]ja bym poszla tak jak pisze lemonka poznac wszystkich na raz i problem z glowy

z drugiej strony skoro jestescie tak rozni ty nie lubisz spedzac czasu w wiekszej grupie ludzi a on taki bardzo towarzyski to w przyszlosci moga z tego powodu wynikac jakies nieporozumienia bo on bedzie chcial wiecej czasu spedzac poza domem w towarzystwie ludzi a ty sie bedziesz meczyc
moze powinnas przemyslec sens tego zwiazku?[/QUOTE]

Tym bardziej, że to początek nadal, a już jakiś taki brak entuzjazmu i "spróbuję dla niego nieco się przełamać".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-28, 12:20   #13
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że to początek nadal, a już jakiś taki brak entuzjazmu i "spróbuję dla niego nieco się przełamać".
Serio
Dlaczego ludzie tak upieraja sie zeby byc w zwiazku za wszelka cene chociaz im nniepo drodze ,zwiazek sie ledwo zaczal a ona sie musi naginac,przelamywac on poswiecac ...
Po co to ciagnac ?

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2023-10-28 o 16:59
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-28, 12:43   #14
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Ja też bym poszła i też uważam, że na takiej dużej imprezie będzie najlepiej i szybko z głowy. Raczej na pewno będzie tam ktoś fajny do pogadania, a w takim dużym towarzystwie i dodatkowo przy okazji czas szybko mija.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-28, 23:48   #15
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ja też bym poszła i też uważam, że na takiej dużej imprezie będzie najlepiej i szybko z głowy. Raczej na pewno będzie tam ktoś fajny do pogadania, a w takim dużym towarzystwie i dodatkowo przy okazji czas szybko mija.
Jeszcze dodam, że w takim dużym towarzystwie prawie w ogóle nie jest to dziwne, jak niewiele mówisz.

No bo jak się spotykasz we czwórkę, to jednak wypada w tej konwersacji uczestniczyć.

A tak to tutaj się odezwiesz, tam się przedstawisz, tutaj się zaśmiejesz i jesteś częścią towarzystwa.

Do tego jak wjedzie alkohol w większych ilościach, to już w ogóle, nikt nawet nie będzie się przejmował, że jesteś jakaś nowa, ani nie będzie za bardzo rozpamiętywał, co mówiłaś.

Podsumowując - takie imprezy wydają się okropnym miejscem dla introwertyka, ale paradoksalnie mogą nieźle się przysłużyć i zamaskować pewne sprawy. Po paru głębszych już nikt nie gada o pogodzie, co jest dla mnie na przykłąd problemem. Wiadomo, rozmowa nie jest inteligentniejsza, ale przynajmniej jest ciekawsza, bo ten po pijaku odczuje potrzebę wspominania, jak wspaniałą serią był "Asterix i Obelix", tamci dwa pokłócą się o lore Warhammera 40k, a tych trzech będzie zaciekle dyskutować o ulubionej postaci z Klanu.

No i jak dziewczyny napisały, bo ja oczywiście wcześniej nie wiedziałam, że to jest związek na odległość - zastanów się, czy naprawdę chcesz być w związku, czy jesteś, bo jesteś.

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ja też bym poszła i też uważam, że na takiej dużej imprezie będzie najlepiej i szybko z głowy. Raczej na pewno będzie tam ktoś fajny do pogadania, a w takim dużym towarzystwie i dodatkowo przy okazji czas szybko mija.
Jeszcze dodam, że w takim dużym towarzystwie prawie w ogóle nie jest to dziwne, jak niewiele mówisz.

No bo jak się spotykasz we czwórkę, to jednak wypada w tej konwersacji uczestniczyć.

A tak to tutaj się odezwiesz, tam się przedstawisz, tutaj się zaśmiejesz i jesteś częścią towarzystwa.

Do tego jak wjedzie alkohol w większych ilościach, to już w ogóle, nikt nawet nie będzie się przejmował, że jesteś jakaś nowa, ani nie będzie za bardzo rozpamiętywał, co mówiłaś.

Podsumowując - takie imprezy wydają się okropnym miejscem dla introwertyka, ale paradoksalnie mogą nieźle się przysłużyć i zamaskować pewne sprawy. Po paru głębszych już nikt nie gada o pogodzie, co jest dla mnie na przykłąd problemem. Wiadomo, rozmowa nie jest inteligentniejsza, ale przynajmniej jest ciekawsza, bo ten po pijaku odczuje potrzebę wspominania, jak wspaniałą serią był "Asterix i Obelix", tamci dwa pokłócą się o lore Warhammera 40k, a tych trzech będzie zaciekle dyskutować o ulubionej postaci z Klanu.

No i jak dziewczyny napisały, bo ja oczywiście wcześniej nie wiedziałam, że to jest związek na odległość - zastanów się, czy naprawdę chcesz być w związku, czy jesteś, bo jesteś.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 07:58   #16
Nadiaa33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 119
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Ja bym poszła choć raz na jakiś czas, takie alienowanie się nigdy nie służy związkowi . I naprawdę chciałabyś spędzać Sylwestra osobno, bez partnera ? Chyba nie jesteś specjalnie zakochana... Co najwyżej ustalcie, że na przykład o 1:00 wracacie do domu żebyś nie musiała siedzieć na imprezach do 4:00 czy 5:00 rano jeśli jesteś zmęczona.
Nadiaa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 12:08   #17
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Ja bym poszła, nikt ci nie każe przyjaźnić sie z tymi ludźmi i jak nie "zaiskrzy" między wami to nic się nie stanie. A moze jednak poznasz kogos ciekawego pod kątem znajomości?
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-30, 11:08   #18
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Spotkania z przyjaciółmi partnera

Dokładnie, przecież nie musisz się od razu zaprzyjaźniać ani wchodzić do ich "paczki". Dla mnie poznanie znajomych partnera byłoby fajną okazją, żeby spotkać ludzi, z którymi utrzymuje kontakt, zobaczyć, jak się zachowuje w towarzystwie, jak ich traktuje i jak sam jest traktowany oraz dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Taki zwykły etap socjalizacji w związku.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-30 12:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.