Przesadna zażyłość partnera z matką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-01, 13:57   #1
Katie74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 9
Exclamation

Przesadna zażyłość partnera z matką


Cześć

Zdecydowałam się napisać tego posta, gdyż znalazłam się w trudnej i niekomfortowej sytuacji. Nie mam za bardzo się komu wygadać, bo nikt nie wie co z tym zrobić, więc jesteście moją ostatnią deską ratunku

Jestem w szczęśliwym związku od dwóch lat, bardzo kocham mojego partnera. Jedyną rzeczą, która rzuca się cieniem jest jego relacja z matką - moim zdaniem przesadna i boję się jak będzie to rzutować na naszą przyszłość.

Matka angażuje mojego faceta do wszystkich możliwych czynności, gdy spędzamy czas razem dzwoni z jakimś nowym poleceniem, zawsze są albo dodatkowe zakupy do zrobienia, pomoc w porządkach, na które chce przeznaczyć cały dzień z nim, albo po prostu dzwoni, żeby przywiózł jej ciasto, albo żeby zrobił obiad bo czeka. Dodam, że nie jest kobietą schorowaną, bardzo dba o siebie, więc ze względów zdrowotnych nie potrzebuje mieć go przy sobie ciągle. Z mojej perspektywy jest to wymyślanie rzeczy, żeby na siłę ściągnąć go do domu i sprawia mi to dużą przykrość. Sama chętnie jej pomagam jeśli rzeczywiście czegoś potrzebuje, ale ona chce mieć mojego partnera codziennie.
Używa wobec niego sformułowań jak do małego dziecka i potrafi pytać czy aby na pewno kocha ją najbardziej.
Zresztą mój partner z tego co zauważyłam działa jak jesteśmy wszyscy razem w taki sposób, żeby ona nie poczuła się mniej ważna. Obcałowuje ją, mówi jej, że jest najważniejsza, piękna etc. Zasadniczo używa takich samych sformułowań do niej jak i do mnie.

Martwi mnie ta sytuacja, od zawsze miałam z nią dobre relacje i słyszałam, że jest zadowolona ze związku syna. Może to kwestia nieodciętej pępowiny i nie wiem - strachu przed tym, że jej syn będzie mniej dostępny gdy stworzymy razem rodzinę i z tego względu tak się zachowuje? Próbowałam rozmawiać o tym z partnerem, on twierdzi, że ich relacja jest normalna. Jak myślicie, jak o tym rozmawiać? Czy powinnam coś z tym zrobić? Czy ich relacja zachodzi już na toksyczną?
Katie74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 15:59   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Jeżeli facet nie widzi problemu (oczywiście zakładam, że mowa tutaj o dorosłych ludziach, a nie że się okaże, iż ten "facet" ma 17 lat), to wiałabym w podskokach.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 16:03   #3
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość
Czy powinnam coś z tym zrobić? Czy ich relacja zachodzi już na toksyczną?
Ich relacja nie jest toksyczna, bo przecież nikomu nie szkodzi. Dopiero po jej śmierci będzie dramat (dla niego).
A Ty powinnaś się ewakuować najszybciej jak się da.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 16:33   #4
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Ich relacja nie jest toksyczna, bo przecież nikomu nie szkodzi. Dopiero po jej śmierci będzie dramat (dla niego).
A Ty powinnaś się ewakuować najszybciej jak się da.
Raczej im nie szkodzi. Matka syna tak wychowała, on ma tak wdrukowane i oboje się z tym czują dobrze. Sprawa się komplikuje, gdy dochodzi dziewczyna.
Nie zmienisz jego podejścia. A z czasem nie będzie lepiej.

Ja tez bym wiała.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 16:40   #5
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jeżeli facet nie widzi problemu (oczywiście zakładam, że mowa tutaj o dorosłych ludziach, a nie że się okaże, iż ten "facet" ma 17 lat), to wiałabym w podskokach.
Oj tak. Jeśli faktycznie to dorosłe osoby to jak najszybciej trzeba się ewakuować. Taka "teściowa" tylko zatruje Ci życie. Nie będziesz w stanie o niczym decydować.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 16:44   #6
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Żyjąc z nim czeka Cię trójkąt z mamusia do grobowej deski. Gdyby jeszcze on widział w tym problem. Skoro go nie dostrzega, to nic nie zrobisz więc albo to akceptujesz, co będzie trudne. Albo się dalej wsciekasz, co będzie z biegiem czasu coraz bardziej dla każdego frustrujące. Albo się z nimi zegnasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 16:45   #7
Sashan_
Raczkowanie
 
Avatar Sashan_
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 121
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Jeśli on nie widzi problemu to uciekaj jak najszybciej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sashan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-01, 17:11   #8
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Raczej im nie szkodzi.
Autorce też nie zaszkodzi, jeśli tylko przyjmie do wiadomości i pogodzi się z faktem, że mama dla synusia jest naj.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 17:13   #9
ElBelzebub
Raczkowanie
 
Avatar ElBelzebub
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 391
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość
Próbowałam rozmawiać o tym z partnerem, on twierdzi, że ich relacja jest normalna
Jeżeli Twój facet jest dorosłym facetem to taka relacja z matką na pewno nie jest normalna. Do licha, nawet jak jest nastolatkiem to powinien mieć mimo wszystko więcej dystansu.

Co z tym zrobić... Cóż, jeżeli on nie widzi problemu to nie masz co liczyć na to, że coś się zmieni. Masz więc dwa wyjścia - albo to akceptujesz, albo odchodzisz. Osobiście radziłbym te drugie.
ElBelzebub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 17:33   #10
Farquad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 254
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość
Obcałowuje ją, mówi jej, że jest najważniejsza, piękna etc.

Poziom cringe'u wywalił poza skalę. Gość zaburzony.
Farquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 18:05   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość

Poziom cringe'u wywalił poza skalę. Gość zaburzony.
Umknął mi ten fragment. Oj nie, to wiać już teraz, zaraz! Edyp.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-01, 18:13   #12
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość
Cześć

Zdecydowałam się napisać tego posta, gdyż znalazłam się w trudnej i niekomfortowej sytuacji. Nie mam za bardzo się komu wygadać, bo nikt nie wie co z tym zrobić, więc jesteście moją ostatnią deską ratunku

Jestem w szczęśliwym związku od dwóch lat, bardzo kocham mojego partnera. Jedyną rzeczą, która rzuca się cieniem jest jego relacja z matką - moim zdaniem przesadna i boję się jak będzie to rzutować na naszą przyszłość.

Matka angażuje mojego faceta do wszystkich możliwych czynności, gdy spędzamy czas razem dzwoni z jakimś nowym poleceniem, zawsze są albo dodatkowe zakupy do zrobienia, pomoc w porządkach, na które chce przeznaczyć cały dzień z nim, albo po prostu dzwoni, żeby przywiózł jej ciasto, albo żeby zrobił obiad bo czeka. Dodam, że nie jest kobietą schorowaną, bardzo dba o siebie, więc ze względów zdrowotnych nie potrzebuje mieć go przy sobie ciągle. Z mojej perspektywy jest to wymyślanie rzeczy, żeby na siłę ściągnąć go do domu i sprawia mi to dużą przykrość. Sama chętnie jej pomagam jeśli rzeczywiście czegoś potrzebuje, ale ona chce mieć mojego partnera codziennie.
Używa wobec niego sformułowań jak do małego dziecka i potrafi pytać czy aby na pewno kocha ją najbardziej.
Zresztą mój partner z tego co zauważyłam działa jak jesteśmy wszyscy razem w taki sposób, żeby ona nie poczuła się mniej ważna. Obcałowuje ją, mówi jej, że jest najważniejsza, piękna etc. Zasadniczo używa takich samych sformułowań do niej jak i do mnie.

Martwi mnie ta sytuacja, od zawsze miałam z nią dobre relacje i słyszałam, że jest zadowolona ze związku syna. Może to kwestia nieodciętej pępowiny i nie wiem - strachu przed tym, że jej syn będzie mniej dostępny gdy stworzymy razem rodzinę i z tego względu tak się zachowuje? Próbowałam rozmawiać o tym z partnerem, on twierdzi, że ich relacja jest normalna. Jak myślicie, jak o tym rozmawiać? Czy powinnam coś z tym zrobić? Czy ich relacja zachodzi już na toksyczną?
Well ,nie jest to normalne musze przyznac
Ile lat ma partner,gdzie mieszka(Sam?z nią?),gdzie jest jego ojciec?czy mial dziewczyny przed toba ?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 18:37   #13
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89335909]Well ,nie jest to normalne musze przyznac
Ile lat ma partner,gdzie mieszka(Sam?z nią?),gdzie jest jego ojciec?czy mial dziewczyny przed toba ?[/QUOTE]



Jak autorka nie odpowie na twoje pytania, to opowistka jest zmyślona.


Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość

Matka angażuje mojego faceta do wszystkich możliwych czynności, gdy spędzamy czas razem dzwoni z jakimś nowym poleceniem, zawsze są albo dodatkowe zakupy do zrobienia, pomoc w porządkach, na które chce przeznaczyć cały dzień z nim, albo po prostu dzwoni, żeby przywiózł jej ciasto, albo żeby zrobił obiad bo czeka.
tego, to szczerze nie rozumiem.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 19:02   #14
Links234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 11
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Niezły koleś. Kiedy był mały pewnie chciał ożenić się z mamą i tak mu zostało
Links234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 19:40   #15
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 225
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość
Cześć

Zdecydowałam się napisać tego posta, gdyż znalazłam się w trudnej i niekomfortowej sytuacji. Nie mam za bardzo się komu wygadać, bo nikt nie wie co z tym zrobić, więc jesteście moją ostatnią deską ratunku

Jestem w szczęśliwym związku od dwóch lat, bardzo kocham mojego partnera. Jedyną rzeczą, która rzuca się cieniem jest jego relacja z matką - moim zdaniem przesadna i boję się jak będzie to rzutować na naszą przyszłość.

Matka angażuje mojego faceta do wszystkich możliwych czynności, gdy spędzamy czas razem dzwoni z jakimś nowym poleceniem, zawsze są albo dodatkowe zakupy do zrobienia, pomoc w porządkach, na które chce przeznaczyć cały dzień z nim, albo po prostu dzwoni, żeby przywiózł jej ciasto, albo żeby zrobił obiad bo czeka. Dodam, że nie jest kobietą schorowaną, bardzo dba o siebie, więc ze względów zdrowotnych nie potrzebuje mieć go przy sobie ciągle. Z mojej perspektywy jest to wymyślanie rzeczy, żeby na siłę ściągnąć go do domu i sprawia mi to dużą przykrość. Sama chętnie jej pomagam jeśli rzeczywiście czegoś potrzebuje, ale ona chce mieć mojego partnera codziennie.
Używa wobec niego sformułowań jak do małego dziecka i potrafi pytać czy aby na pewno kocha ją najbardziej.
Zresztą mój partner z tego co zauważyłam działa jak jesteśmy wszyscy razem w taki sposób, żeby ona nie poczuła się mniej ważna. Obcałowuje ją, mówi jej, że jest najważniejsza, piękna etc. Zasadniczo używa takich samych sformułowań do niej jak i do mnie.

Martwi mnie ta sytuacja, od zawsze miałam z nią dobre relacje i słyszałam, że jest zadowolona ze związku syna. Może to kwestia nieodciętej pępowiny i nie wiem - strachu przed tym, że jej syn będzie mniej dostępny gdy stworzymy razem rodzinę i z tego względu tak się zachowuje? Próbowałam rozmawiać o tym z partnerem, on twierdzi, że ich relacja jest normalna. Jak myślicie, jak o tym rozmawiać? Czy powinnam coś z tym zrobić? Czy ich relacja zachodzi już na toksyczną?
Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość

Poziom cringe'u wywalił poza skalę. Gość zaburzony.
No, dokładnie. W pełni rozumiem przytulić się, dać buziaka, czułości pomiędzy ludźmi w bliskich ale bez podtekstów relacjach, ale takie coś ? Obleśne i trąci zachętą do spotkania z psychiatrą.
Ona jest w jakimś związku ?

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-09-01 o 19:41
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 19:54   #16
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Ja rozumiem, że mamę kocha, ale "obcalowuje ją i mówi jej, że jest najważniejsza"? Chyba trochę za bardzo plus codzienne telefony i wizyty...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 20:16   #17
tynka888
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 250
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Od maminsynusiów zwiewałabym jak najszybciej, chyba, że pasuje Ci perspektywa życia w trójkącie.
tynka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 20:31   #18
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość

Poziom cringe'u wywalił poza skalę. Gość zaburzony.

Fuuuuuuj, oblecha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 20:59   #19
Trzpiotka91
Raczkowanie
 
Avatar Trzpiotka91
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 183
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Ja bym uciekała, facet ewidentnie nie ma zdrowej i higienicznej psychicznie relacji z matką. A ja nie jestem psycholożką zeby go naprawiać i się męczyć.
Trzpiotka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-01, 21:17   #20
Katie74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 9
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89335909]Well ,nie jest to normalne musze przyznac
Ile lat ma partner,gdzie mieszka(Sam?z nią?),gdzie jest jego ojciec?czy mial dziewczyny przed toba ?[/QUOTE]
Partner ma 26 lat, z ojcem brak kontaktu całkowicie, całe życie we dwójkę. I tak, z tego co wiem byl w kilku związkach, ale jakie były powody rozstania- nie wiem. Może właśnie ten, który opisałam na forum.....

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Nie, niestety nie ma partnera... Może gdyby miała to zainteresowanie przeniosłaby na niego a nie skupiła w pełni na synu
Katie74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 02:53   #21
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Ja bym się nie zastanawiała czy to normalne, tylko czy Ci to pasuje. Jak koleś codziennie musi się z nią widzieć, gotuje jej i sprząta chatę (nieważne z jakiego powodu, czy jest chora czy nie) to pytanie czy Ty to akceptujesz, bo to jednak mocno kształtuje dynamikę w Waszym związku. Skoro matka jest dla niego najważniejsza, to znaczy, że jej się słucha, w przyszłości on będzie się jej zwierzać pewnie ze wszystkiego, a ona mu doradzać w kwestii Waszego związku i jak coś jej się nie spodoba, to będziesz miała problem.

Osobiście bym wiała
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 06:49   #22
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość

Nie, niestety nie ma partnera... Może gdyby miała to zainteresowanie przeniosłaby na niego a nie skupiła w pełni na synu
Ta baba ma coś z deklem, jakaś zaburzona jest na bank.

Zrobiła sobie z syna partnera, zlasowała mu mózg i udaje, że nie wie o co chodzi.
Wiej ile sił w nogach. Zostaw tę patologię. Niech się dalej pieszczą i obsypują komplementami jak kobieta z facetem skoro lubią. Ja bym jednak nie mogła na to patrzeć. A idź, fuj.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2022-09-02 o 06:52
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 06:53   #23
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Problemem jak dla mnie nie jest jego matka, a to, że on nie widzi problemu w relacji, jakiej ona od niego oczekuje.

Ja bym wiała, bo to teściowa będzie Ci organizować życie, wychowywać dzieci i zawsze stawać murem za swoim synkiem, nawet gdyby robił Ci najgorsze świństwa.
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 08:27   #24
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Jesssu co to jakiś kompleks edypa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 08:35   #25
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jesssu co to jakiś kompleks edypa?
Przemieszany ze Zbyszko Dulskim. Niech synuś w domu siedzi. Tylko w tym przypadku on robi jednocześnie za pomoc domową. Oby Autorka przypadkiem nie załapała się na rolę Hanki.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 08:41   #26
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość

Matka angażuje mojego faceta do wszystkich możliwych czynności, gdy spędzamy czas razem dzwoni z jakimś nowym poleceniem, zawsze są albo dodatkowe zakupy do zrobienia, pomoc w porządkach, na które chce przeznaczyć cały dzień z nim, albo po prostu dzwoni, żeby przywiózł jej ciasto, albo żeby zrobił obiad bo czeka. Dodam, że nie jest kobietą schorowaną, bardzo dba o siebie, więc ze względów zdrowotnych nie potrzebuje mieć go przy sobie ciągle. Z mojej perspektywy jest to wymyślanie rzeczy, żeby na siłę ściągnąć go do domu i sprawia mi to dużą przykrość. Sama chętnie jej pomagam jeśli rzeczywiście czegoś potrzebuje, ale ona chce mieć mojego partnera codziennie.
Używa wobec niego sformułowań jak do małego dziecka i potrafi pytać czy aby na pewno kocha ją najbardziej.
Zresztą mój partner z tego co zauważyłam działa jak jesteśmy wszyscy razem w taki sposób, żeby ona nie poczuła się mniej ważna. Obcałowuje ją, mówi jej, że jest najważniejsza, piękna etc. Zasadniczo używa takich samych sformułowań do niej jak i do mnie.

Pogrubione: jego relacja z matką jest mocno niezdrowa. Mentalnie wciela się w rolę jej męża lub partnera.


Wiej, dziewczyno.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 08:45   #27
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość
Martwi mnie ta sytuacja, od zawsze miałam z nią dobre relacje i słyszałam, że jest zadowolona ze związku syna. Może to kwestia nieodciętej pępowiny i nie wiem - strachu przed tym, że jej syn będzie mniej dostępny gdy stworzymy razem rodzinę i z tego względu tak się zachowuje?

Kiedyś też byłam szczęśliwa jeśli rodzina partnera mnie lubiła, akceptowała i zapraszała na obiadki i święta. Teraz? Who cares?

Jeśli by mnie nie lubiła - trudno. Jej prywatny dramat, wiążę się z jej synem a nie z nią i stawiam grubą kreskę między nami. Jest miło jak się fajnie, ale jak nie to też żaden problem. Nie ma obowiązku lubienia się i spijania sobie z dzióbków.



Z tymże ja mam o tyle prościej, że mimo, że mój partner jest jedynakiem i matka ma tylko jego, to tak zapiera się rękoma i nogami i naprawdę sam postawił między nimi ścianę i bardzo pilnuje tej granicy. Pomaga, przyjeżdża ale jest zupełnie od niej niezależny emocjonalnie.


W praktyce to naprawdę działa. Był moment na początku naszej relacji gdy telefonów było kilka dziennie, prośby o przyjazd i sprawdzenie sprawnego gniazdka, pomoc w pompowaniu kół ale tutaj właśnie rola faceta, który albo się na to godzi albo stawia granice. Co na to wszystko Twój partner? Rozmawialiście?
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 09:13   #28
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość
Partner ma 26 lat, z ojcem brak kontaktu całkowicie, całe życie we dwójkę. I tak, z tego co wiem byl w kilku związkach, ale jakie były powody rozstania- nie wiem. Może właśnie ten, który opisałam na forum.....

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Nie, niestety nie ma partnera... Może gdyby miała to zainteresowanie przeniosłaby na niego a nie skupiła w pełni na synu
Z tego, co napisałaś to matka nawet stworzyła sobie z syna substytut partnera. I po tylu latach ciężko będzie to zmienić. Zastanawiam się, jak układało Wam się przez te 2 lata, bo to jednak nie jest krótki flirt i ta matka musiała być zawsze gdzieś w tym Waszym związku obecna.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 09:43   #29
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Cytat:
Napisane przez Katie74 Pokaż wiadomość
Partner ma 26 lat, z ojcem brak kontaktu całkowicie, całe życie we dwójkę. I tak, z tego co wiem byl w kilku związkach, ale jakie były powody rozstania- nie wiem. Może właśnie ten, który opisałam na forum.....

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Nie, niestety nie ma partnera... Może gdyby miała to zainteresowanie przeniosłaby na niego a nie skupiła w pełni na synu
Skrupulatnie odpowiedzialaś na pytania, bo cię do tego zmusilam.
A potem zadnych własnych przemysleń ani wniosków.

Aha.

Ciekawe. I co teraz ??
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 10:18   #30
Katie74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 9
Dot.: Przesadna zażyłość partnera z matką

Po co te zaczepki?

Raczej ciężko jest cokolwiek więcej dodać w tym temacie jeśli sama się orientuję, że dwa lata starań i poświęconego czasu można wyrzucić do kosza, bo to sytuacja nie do rozwiązania. Oni nie będą w stanie się zmienić i dotarło to do mnie po przeczytaniu odpowiedzi wszystkich, za które dziękuję.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Z tego, co napisałaś to matka nawet stworzyła sobie z syna substytut partnera. I po tylu latach ciężko będzie to zmienić. Zastanawiam się, jak układało Wam się przez te 2 lata, bo to jednak nie jest krótki flirt i ta matka musiała być zawsze gdzieś w tym Waszym związku obecna.
Układało się dobrze, na samym początku tak się nie zachowywali, dopiero w ostatnich miesiącach zaczęłam zauważać, że te kontakty przybierają na intensywności. Próbowałam to tłumaczyć miłością rodzicielską, ale ewidentnie zawsze coś mi nie grało

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Kiedyś też byłam szczęśliwa jeśli rodzina partnera mnie lubiła, akceptowała i zapraszała na obiadki i święta. Teraz? Who cares?

Jeśli by mnie nie lubiła - trudno. Jej prywatny dramat, wiążę się z jej synem a nie z nią i stawiam grubą kreskę między nami. Jest miło jak się fajnie, ale jak nie to też żaden problem. Nie ma obowiązku lubienia się i spijania sobie z dzióbków.



Z tymże ja mam o tyle prościej, że mimo, że mój partner jest jedynakiem i matka ma tylko jego, to tak zapiera się rękoma i nogami i naprawdę sam postawił między nimi ścianę i bardzo pilnuje tej granicy. Pomaga, przyjeżdża ale jest zupełnie od niej niezależny emocjonalnie.


W praktyce to naprawdę działa. Był moment na początku naszej relacji gdy telefonów było kilka dziennie, prośby o przyjazd i sprawdzenie sprawnego gniazdka, pomoc w pompowaniu kół ale tutaj właśnie rola faceta, który albo się na to godzi albo stawia granice. Co na to wszystko Twój partner? Rozmawialiście?
To szczerze zazdroszczę, że Twój facet potrafił postawić granicę sam z siebie. Tutaj brakuje tej niezależności emocjonalnej i patrząc po komentarzach to jest nie do naprawienia, choćbym na głowie stawała

Tak, rozmawialiśmy, ale każda moja próba uświadomienia mu, że to nie jest normalne kończyła się tym, że on de facto nie rozumiał o co mi chodzi i czemu mi to przeszkadza
Katie74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-22 09:18:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.