Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy) - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-03, 18:53   #2101
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Swoją drogą to jest straszne, że takie larwy zajmują się dziećmi, których sytuacja już jest wystarczająco ciężka. A do tego jeszcze im mówią takie rzeczy

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
No właśnie o to chodzi. Po jasny wuj dzieli się z dziećmi takimi rzeczami?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 05:16   #2102
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Zalpost: Został mi do zaliczenia jeden przedmiot, z którego jutro jest egzamin, a jestem w robocie, i będę musiała zaliczać w innym terminie :/


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 16:06   #2103
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Chwale się, ze dziś, po 3 latach mordęgi, ortodontka zdjęła mi aparat.
Wolność i swoboda!
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 16:11   #2104
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Suuuuuper!!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 16:16   #2105
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Suuuuuper!!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zjadłam obiad i NIE umyłam od razu zębów.
Bo w końcu mogłam. Bo mi pół obiadu nie zostało w drutach.
Umyję jak dopiję winko i łaskawie wstanę z kanapy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 16:16   #2106
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Chwale się, ze dziś, po 3 latach mordęgi, ortodontka zdjęła mi aparat.

Wolność i swoboda!
Super! Pamiętam jakie to cudowne uczucie

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 16:23   #2107
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Chwale się, ze dziś, po 3 latach mordęgi, ortodontka zdjęła mi aparat.
Wolność i swoboda!
Super.
Mogę wiedzieć czy bardzo bolało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-04, 16:45   #2108
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość

Ślij, ślij. Chętnie zobaczę. Wraz z informacją jak długo utrzymał się efekt.
Wlasnie ci wysłałam, sorki, wyleciało mi z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 16:46   #2109
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Super.
Mogę wiedzieć czy bardzo bolało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale co? Ściąganie?
Ściąganie nie boli, to przyklejone jest tylko.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-05, 15:52   #2110
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Żalę się, że w kolejny weekend są u mnie wichury. Dzisiaj o 5 rano obudził mnie szalejący wiatr, a według prognozy jutro będzie jeszcze gorzej. Ileż można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-05, 16:18   #2111
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-02-05 o 19:12
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-06, 09:08   #2112
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale co? Ściąganie?
Ściąganie nie boli, to przyklejone jest tylko.
Jezu,noszenie aparatu było dla mnie katastrofą. Do dzisiaj żałuję. Nie rozumiem podnietki tym tematem i nie adresuje tej uwagi do Ciebie, to takie moje spostrzeżenie. Nie każda metoda leczenia jest dobra dla wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Żalę się, że w kolejny weekend są u mnie wichury. Dzisiaj o 5 rano obudził mnie szalejący wiatr, a według prognozy jutro będzie jeszcze gorzej. Ileż można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo. To już chyba drugi alert w ciągu jednego tygodnia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 09:26   #2113
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Jezu,noszenie aparatu było dla mnie katastrofą. Do dzisiaj żałuję. Nie rozumiem podnietki tym tematem i nie adresuje tej uwagi do Ciebie, to takie moje spostrzeżenie. Nie każda metoda leczenia jest dobra dla wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

U mnie to samo. To już chyba drugi alert w ciągu jednego tygodnia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo, a czemu taka katastrofa? Efekt niezadowalający czy samo noszenie nieprzyjemne?
Ja przymierzam się do założenia aparatu. Myślałam, że uda się leczyć nakładkami invisalign, ale chyba jednak się nie uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 12:03   #2114
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Jezu,noszenie aparatu było dla mnie katastrofą. Do dzisiaj żałuję. Nie rozumiem podnietki tym tematem i nie adresuje tej uwagi do Ciebie, to takie moje spostrzeżenie. Nie każda metoda leczenia jest dobra dla wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

U mnie to samo. To już chyba drugi alert w ciągu jednego tygodnia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mnie bardzo dziwi taka opinia Chociaż może jak kobiety po porodzie zapominam o bólu xD

Ja aparat musiałam nosić 2x (czyli łącznie z 5 lat jak nie 6), bo jak byłam w gimnazjum, moja mama nie wyraziła zgody na niezbędne ekstrakcje - przez to wada wróciła... Dlatego jako dorosła już osoba wyrwałam sobie 5 zębów i założyłam 2x aparat. I nie żałuję!

Moja waga zgryzu była dość duża i dość upierdliwa. Teraz mogę zamykać usta bez napinania mięśni, czyli mogę spać z zamkniętymi ustami też, co wcześniej było niemożliwe... Wyglądam lepiej, nie mam "dzioba", lepiej mi się gryzie i połyka.
Mam też dużo mniejsze stłoczenia, więc łatwiej jest mi nitkować zęby.

Tak, noszenie aparatu bolało przez jakiś czas... Ale po ok. 2 miesiącach, czyli przez większość leczenia (22+ msc), już było OK i do wytrzymania. Tak, jedzenie włażące między zęby było dość irytujące... Ale po prostu nosiłam szczoteczkę i pastę do szkoły, a potem pracy, i myłam zęby, jak mnie to mocno denerwowało... I po umyciu było już OK. Mimo wszystko nie wydaje mi się, żeby to było coś nie do przejścia, zwłaszcza że u mnie efekt końcowy był spektakularny... Mam teraz zęby jak gwiazda Hollywood, a one często zakładają sobie licówki, by uzyskać taki efekt. Wolę aparat niż licówki, które nie są zdrowe dla zębów, a kosztują za☠☠☠iście dużo pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 12:19   #2115
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

5 zdrowych zębów Ja właśnie załuję wyrywania zębów (miałam wyrwane 2), przez to zwęża się szczęka i u mnie spowodowało to dalsze problemy w późniejszym czasie, juz nie mówiąc o tym, ze efekt estetyczny nie był optymalny. Teraz raczej się od tego odchodzi i zamiast tego próbuje poszerzać szczękę. Żałuję, że nie poczekałam z ortodoncją do czasów dorosłości, zrobiłabym operację ortognatyczną i zapewne lepiej bym na tym wyszła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 12:41   #2116
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89106406]5 zdrowych zębów Ja właśnie załuję wyrywania zębów (miałam wyrwane 2), przez to zwęża się szczęka i u mnie spowodowało to dalsze problemy w późniejszym czasie, juz nie mówiąc o tym, ze efekt estetyczny nie był optymalny. Teraz raczej się od tego odchodzi i zamiast tego próbuje poszerzać szczękę. Żałuję, że nie poczekałam z ortodoncją do czasów dorosłości, zrobiłabym operację ortognatyczną i zapewne lepiej bym na tym wyszła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]U mnie ewidentnie trzeba było wyrwać te zęby... Konsultowałam to z 10 lekarzami 4 różnych specjalizacji i wszyscy mówili to samo, nie mieli żadnych wątpliwości.
Ba, ja nawet po wyrwaniu tych wszystkich zębów nadal nie mam za bardzo luzu między nimi i ciasno nitka wchodzi!

Miałam zgryz otwarty i takie wysunięcie zębów w przód wypychające usta. Nie zwęziła mi się szczęka, tylko zęby przestały napierać na usta - więc po ekstrakcji znikł mi taki nieestetyczny "dziób". Nie sądzę, by rozszerzanie szczęki cokolwiek by pomogło w moim wypadku, zwłaszcza, że żaden specjalista tego nie zasugerował jako alternatywę leczenia, a aparat zakładałam w 2017 lub 2018 roku, więc niedawno.

Natomiast nie dziwię się w ogóle mojej mamie, że nie chciała za mnie takiej decyzji podejmować, bo oczywiście nie jest to łatwa decyzja, a nikt nie ma szklanej kuli by wiedzieć na pewno, jakim efektem leczenie się zakończy.

Przykro mi, że u Ciebie nie było dobrego efektu... z tego co wiem leczenie ortodontyczne na etapie dojrzewania ma często dużo sensu, pod warunkiem, że nie jest to kamuflaż, bo jeśli zostaną poprawione warunki zgryzowe to zapobiega to dalszemu nieprawidłowemu rozrostowi szczęk, ścieraniu się zębów, nadmiernemu obciążeniu stawów lub przynajmniej zmniejsza te objawy. Niestety u pacjentów z retrogenią lub progenią ortodonci często robią kamuflaż, który nie daje tych zalet :/ to chyba najgorsze możliwe wady do leczenia. Agnieszka Niedziałek nagrywa o tym na YT i mnie dużo bardziej przerażają właśnie operacje ortognatyczne niż wyrywanie zębów. Nie wiem, czy bym się zdecydowała na operację szczękową - ale też nie wiem, jak się żyje z taką wadą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2022-02-06 o 12:42
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 12:51   #2117
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89106406]5 zdrowych zębów Ja właśnie załuję wyrywania zębów (miałam wyrwane 2), przez to zwęża się szczęka i u mnie spowodowało to dalsze problemy w późniejszym czasie, juz nie mówiąc o tym, ze efekt estetyczny nie był optymalny. Teraz raczej się od tego odchodzi i zamiast tego próbuje poszerzać szczękę. Żałuję, że nie poczekałam z ortodoncją do czasów dorosłości, zrobiłabym operację ortognatyczną i zapewne lepiej bym na tym wyszła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]A mnie właśnie wizja cięcia i szczęki i żuchwy zniechęciła do aparatu. Mogłabym wprawdzie osiągnąć pewien efekt kosmetyczny przez wyrwanie 2 zębów i wyrównanie łuku, ale sama ortodontka powiedziała, że jak nie chcę operacji, to w zasadzie już lepiej nie robić nic, bo natura chociaż tak łaskawie mi wykrzywiła zgryz, że wada estetyczna przynajmniej częściowo niweluje głębszy problem.
Może kiedyś się zdecyduję, ale na razie mnie to przeraża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 12:51   #2118
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Tak, dokładnie, miałam retrogenię i zrobiono mi kamuflaż. Mnie te operacje nie przerażają tak bardzo, dużo o tym czytałam, znam adresy świetnych chirurgów. Jedynie na pewno bałabym się, czy estetycznie efekt by mnie na pewno zadowolił. Natomiast na tym etapie, w którym byłam po ortodoncji sugerowano mi operację brody, którą przeszłam i jestem zadowolona, zmniejszyło to znacznie problemy z postawą i oddychaniem.
Fajnie, jeśli u ciebie faktycznie takie leczenie dało dobry efekt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 12:52   #2119
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
U mnie ewidentnie trzeba było wyrwać te zęby... Konsultowałam to z 10 lekarzami 4 różnych specjalizacji i wszyscy mówili to samo, nie mieli żadnych wątpliwości.
Ba, ja nawet po wyrwaniu tych wszystkich zębów nadal nie mam za bardzo luzu między nimi i ciasno nitka wchodzi!

Miałam zgryz otwarty i takie wysunięcie zębów w przód wypychające usta. Nie zwęziła mi się szczęka, tylko zęby przestały napierać na usta - więc po ekstrakcji znikł mi taki nieestetyczny "dziób". Nie sądzę, by rozszerzanie szczęki cokolwiek by pomogło w moim wypadku, zwłaszcza, że żaden specjalista tego nie zasugerował jako alternatywę leczenia, a aparat zakładałam w 2017 lub 2018 roku, więc niedawno.

Natomiast nie dziwię się w ogóle mojej mamie, że nie chciała za mnie takiej decyzji podejmować, bo oczywiście nie jest to łatwa decyzja, a nikt nie ma szklanej kuli by wiedzieć na pewno, jakim efektem leczenie się zakończy.

Przykro mi, że u Ciebie nie było dobrego efektu... z tego co wiem leczenie ortodontyczne na etapie dojrzewania ma często dużo sensu, pod warunkiem, że nie jest to kamuflaż, bo jeśli zostaną poprawione warunki zgryzowe to zapobiega to dalszemu nieprawidłowemu rozrostowi szczęk, ścieraniu się zębów, nadmiernemu obciążeniu stawów lub przynajmniej zmniejsza te objawy. Niestety u pacjentów z retrogenią lub progenią ortodonci często robią kamuflaż, który nie daje tych zalet :/ to chyba najgorsze możliwe wady do leczenia. Agnieszka Niedziałek nagrywa o tym na YT i mnie dużo bardziej przerażają właśnie operacje ortognatyczne niż wyrywanie zębów. Nie wiem, czy bym się zdecydowała na operację szczękową - ale też nie wiem, jak się żyje z taką wadą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie na początku była mowa o tym, że moja wada jest prawdopodobnie operacyjna. I byłam gotowa na tamtym etapie zakończyć diagnostykę, a już na pewno nie wchodziłabym w proces prowadzący do operacji Na szczęście okazało się, że nie mam żadnej wady szkieletowej i fizjoterapia i aparat powinny załatwić sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2022-02-06 o 12:58
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-06, 12:57   #2120
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
U mnie na początku była mowa o tym, że moja rada jest prawdopodobnie operacyjna. I byłam gotowa na tamtym etapie zakończyć diagnostykę, a już na pewno nie wchodziłabym w proces prowadzący do operacji Na szczęście okazało się, że nie mam żadnej wady szkieletowej i fizjoterapia i aparat powinny załatwić sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uff, najlepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 12:59   #2121
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Uff, najlepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noooo po pierwszej wizycie u ortodonty wróciłam jak zbity pies, ze łzami w oczach. Po drugiej jestem pewna, że wracając do domu unosiłam się kilka cm nad ziemią...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:05   #2122
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Żalę się, że nie umiem się ładnie ubrac. Chamsko.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 20:30   #2123
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Ja noszę aparat od pół roku, mam 26 lat i nie miałam żadnych większych nieprzyjemności. Na początku było dziwnie, czułam że mam jakieś dziwne druty w buzi ale po kilku dniach się przyzwyczailam. Na początku nie mogłam przestać się uśmiechać (jak ten przysłowiowy głupi do sera)bo tak się cieszyłam z tego aparatu i w końcu przestałam się wstydzić moich zębów. Wiem że wady są różne i mogą być naprawdę skomplikowane ale ja że swojej strony polecam noszenie aparatu, nie utrudniło mi to jakoś specjalnie życia.

A co do ładnego ubierania się to moim bolem tyłka jest to że od kilku miesięcy pracuje zdalnie i przez 95% czasu jestem w leginsqach i bluzie. Mam szafę pełna fajnych ubrań a nie mam ich gdzie założyć, jak wychodze do kina to od*uje się jak szczur na otwarcie kanału bo to jedna z nielicznych okazji gdzie mam okazję wyjść do ludzi xd

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
chill

Edytowane przez cud nie kobieta
Czas edycji: 2022-02-06 o 20:35
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 21:25   #2124
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Oooo, a czemu taka katastrofa? Efekt niezadowalający czy samo noszenie nieprzyjemne?
Ja przymierzam się do założenia aparatu. Myślałam, że uda się leczyć nakładkami invisalign, ale chyba jednak się nie uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, świadomość i fizyczne odczucie, ze mam coś tak sztucznego w buzi było nieprzyjemne i strasznie nienaturalne, więc mój organizm i głowa uznały to za niepotrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
A mnie bardzo dziwi taka opinia Chociaż może jak kobiety po porodzie zapominam o bólu xD

Ja aparat musiałam nosić 2x (czyli łącznie z 5 lat jak nie 6), bo jak byłam w gimnazjum, moja mama nie wyraziła zgody na niezbędne ekstrakcje - przez to wada wróciła... Dlatego jako dorosła już osoba wyrwałam sobie 5 zębów i założyłam 2x aparat. I nie żałuję!

Moja waga zgryzu była dość duża i dość upierdliwa. Teraz mogę zamykać usta bez napinania mięśni, czyli mogę spać z zamkniętymi ustami też, co wcześniej było niemożliwe... Wyglądam lepiej, nie mam "dzioba", lepiej mi się gryzie i połyka.
Mam też dużo mniejsze stłoczenia, więc łatwiej jest mi nitkować zęby.

Tak, noszenie aparatu bolało przez jakiś czas... Ale po ok. 2 miesiącach, czyli przez większość leczenia (22+ msc), już było OK i do wytrzymania. Tak, jedzenie włażące między zęby było dość irytujące... Ale po prostu nosiłam szczoteczkę i pastę do szkoły, a potem pracy, i myłam zęby, jak mnie to mocno denerwowało... I po umyciu było już OK. Mimo wszystko nie wydaje mi się, żeby to było coś nie do przejścia, zwłaszcza że u mnie efekt końcowy był spektakularny... Mam teraz zęby jak gwiazda Hollywood, a one często zakładają sobie licówki, by uzyskać taki efekt. Wolę aparat niż licówki, które nie są zdrowe dla zębów, a kosztują zaiście dużo pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale osoby pragnące czy dążące do poprawy uzębienia chyba nie stoją przed wyborem licówki lub aparat? Jakos chyba nie rozumiem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89106406]5 zdrowych zębów Ja właśnie załuję wyrywania zębów (miałam wyrwane 2), przez to zwęża się szczęka i u mnie spowodowało to dalsze problemy w późniejszym czasie, juz nie mówiąc o tym, ze efekt estetyczny nie był optymalny. Teraz raczej się od tego odchodzi i zamiast tego próbuje poszerzać szczękę. Żałuję, że nie poczekałam z ortodoncją do czasów dorosłości, zrobiłabym operację ortognatyczną i zapewne lepiej bym na tym wyszła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Mi kazano wyrwać cztery. Dwie szóstki miałam już trochę zniszczone, bo po "kanalowkach", ale pozostałe były nienaruszone.

Po zdjęciu aparatu dentysta stwierdził, że muszę się jeszcze pozbyć jakiejś ósemki albo siódemki, teraz już nawet sama tego nie pamiętam od tego ciągłego "mieszania" i poprawek, straciłam już sama rozeznanie Za dużo było tego grzebania...

Z najgorszych dla mnie wad - wada częściowo powróciła, a prezentem po zdjęciu aparatu były ubytki, w tym jeden od razu nadający się do leczenia kanałowego.
Na paru innych zębach kredowy osad, którego niczym nie da się usunąć.
Wg mnie "skorka nie warta wyprawki", bo zniszczyło mi to kilka zębów. Stracony czas i pieniądze, chociaż na początku wydawało się, że będzie cacy - przez jakiś czas efekt był fajny...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-02-06 o 21:04
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 10:37   #2125
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Ja założyłam aparat późno , bo mając 47 lat. Wcześniej mi się nie wydawał konieczny , bo moja wada nie bardzo przeszkadzała wizualnie.
natomiast była tak duża, ze bardzo poniszczyłam sobie zęby, pomiażdżyłam sobie dosłownie piątki. :/
Nosiłam go 3 lata i w tym czasie nie zrobił mi się żaden nowy ubytek. No ale żyłam ze szczoteczką do zębów w ręku.


Natomiast faktycznie to nie jest koniec , za 2-3 tygodnie piaskowanie, za 2 do 3 miesięcy wybielanie, potem około 3 tygodnie na ustabilizowanie koloru i mogę przystąpić do ostatniej fazy- korekta kształtu zębów trzonowych żeby ostatecznie wypoziomować linię zgryzu- przy czym nie chodzi o efekty wizualne, tylko o odtworzenie prawidłowej linii zagryzania żeby wyeliminować odkształcanie się wtórne zgryzu.


No i mam założone retainery od wewnątrz na dole i górze, na przysłowiowe święte nigdy (a właściwe na święte zawsze).
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2022-02-07 o 10:46
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 10:56   #2126
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

To tak w temacie zębów chce się pożalić na obecne ceny u stomatologów. 150 zł za przegląd? 300-400 wypełnienie? A jeszcze znalezienie takiego, który rzeczywiście się☠do swojej pracy przykłada graniczy chyba z cudem.

Od kilku lat nie mogę znaleźć zaufanego dentysty. Albo plomba wypadnie mi po tygodniu, albo te robione zęby stają się bardzo wrażliwe, czy może nie są dokładnie wypełnione, cholera wie. W każdym razie często bolą. Nie wiem też na jakich oni materiałach teraz pracują, że po 4-5 latach plomby zaczynają się wykruszać, a te, które miałam zakładane jeszcze w gimnazjum są w niezmienionym stanie do dziś.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 11:02   #2127
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;89107608]To tak w temacie zębów chce się pożalić na obecne ceny u stomatologów. 150 zł za przegląd? 300-400 wypełnienie? A jeszcze znalezienie takiego, który rzeczywiście się☠do swojej pracy przykłada graniczy chyba z cudem.

Od kilku lat nie mogę znaleźć zaufanego dentysty. Albo plomba wypadnie mi po tygodniu, albo te robione zęby stają się bardzo wrażliwe, czy może nie są dokładnie wypełnione, cholera wie. W każdym razie często bolą. Nie wiem też na jakich oni materiałach teraz pracują, że po 4-5 latach plomby zaczynają się wykruszać, a te, które miałam zakładane jeszcze w gimnazjum są w niezmienionym stanie do dziś.[/QUOTE]


Z tym przeglądem to jakaś padaka, ortodontka/dentyści (2 niezależne gabinety) do których chodzimy, robią to ciągle za darmo.


Chyba że jest jakiś system promowania stałych klientów, fakt ze chodzimy do tego samego gabinetu dentystycznego od prawie 20tu lat, cała rodziną. Moje córki nie były nigdy u żadnych innych dentystów.

A ortodontka zaczynała u nich i ciągle tam jeszcze przyjmuje raz w tygodniu, a w międzyczasie założyła swój gabinet.
To może robią za darmo bo wiedzą, że i tak z tym co znajdą, przyleziemy do nich?

__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 11:05   #2128
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja założyłam aparat późno , bo mając 47 lat. Wcześniej mi się nie wydawał konieczny , bo moja wada nie bardzo przeszkadzała wizualnie.
natomiast była tak duża, ze bardzo poniszczyłam sobie zęby, pomiażdżyłam sobie dosłownie piątki. :/
Nosiłam go 3 lata i w tym czasie nie zrobił mi się żaden nowy ubytek. No ale żyłam ze szczoteczką do zębów w ręku.


Natomiast faktycznie to nie jest koniec , za 2-3 tygodnie piaskowanie, za 2 do 3 miesięcy wybielanie, potem około 3 tygodnie na ustabilizowanie koloru i mogę przystąpić do ostatniej fazy- korekta kształtu zębów trzonowych żeby ostatecznie wypoziomować linię zgryzu- przy czym nie chodzi o efekty wizualne, tylko o odtworzenie prawidłowej linii zagryzania żeby wyeliminować odkształcanie się wtórne zgryzu.


No i mam założone retainery od wewnątrz na dole i górze, na przysłowiowe święte nigdy (a właściwe na święte zawsze).
Można wybielać zęby, jeśli ma się na nich retainery? Myślałam, że najpierw to trzeba ściągnąć, nawet te od wewnątrz.
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 11:10   #2129
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z tym przeglądem to jakaś padaka, ortodontka/dentyści (2 niezależne gabinety) do których chodzimy, robią to ciągle za darmo.


Chyba że jest jakiś system promowania stałych klientów, fakt ze chodzimy do tego samego gabinetu dentystycznego od prawie 20tu lat, cała rodziną. Moje córki nie były nigdy u żadnych innych dentystów.

A ortodontka zaczynała u nich i ciągle tam jeszcze przyjmuje raz w tygodniu, a w międzyczasie założyła swój gabinet.
To może robią za darmo bo wiedzą, że i tak z tym co znajdą, przyleziemy do nich?
Ja nie wymagam, żeby było za darmo, bo taki przegląd to też jest praca, za którą należy się wynagrodzenie, a przecież nie mają pewności, że klient do nich wróci. Ale ile on trwa - maksymalnie 10 minut? Jeszcze, gdyby w cenie było prześwietlenie, to ok, ale samo popatrzenie i poszturchanie zębów? Przynajmniej u mnie to zawsze tak wygląda.

Ja marzę (serio) o tym, żeby znaleźć takiego zaufanego dentystę, do którego mogłabym chodzić latami. I niech on bierze nawet te kilka stów za wypełnienie, ale żeby rzeczywiście ten ząb był dokładnie, porządnie zrobiony.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 11:11   #2130
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;89107625]Można wybielać zęby, jeśli ma się na nich retainery? Myślałam, że najpierw to trzeba ściągnąć, nawet te od wewnątrz.[/QUOTE]


Nie trzeba, wybiela się tylko powierzchnie wargową zębów, retainer w niczym nie przeszkadza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-17 21:47:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.