Grosz do grosza, Plotka do plotki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-16, 16:30   #1
emilkaraja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Red face

Grosz do grosza, Plotka do plotki


Witam!
Mam do Was pewne zapytanie, a mianowicie...
Moja mam pracuje w szkole podstawowej, w świetlicy szkolnej z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, od pewnych kilku lat terapeuci/ nauczyciele mają ogromny problem. Za każdym razem jak zbliżają sie święta/ imprezy okolicznościowe nażekają na brak funduszy, by sprawić dzieciakom frajde. Brak funduszy brak prezentów/nagród/ słodyczy. Pomyślałm sobie ostatnio zainspirowana wieloma wątkami tego typu o... darmowych próbkach, bądz jakiegoś rodzju darowiznach od firm produkujących słodycze.
Myślicie , czy by to wypaliło? Jak najlepiej to rozegrać?

Pomyślałam o napisańi w wordzie, z pomocą polonistki, ładnego tekstu z prośbą o przesłanie na adres szkoły jakichś słodyczy, czy gadzetów dla dzieci. Zapewnionioną mam prawdziwą pieczątke szkoły, i podpisy derekcji ( co załatwi moja mam) Wszystko zeskanuje i dołącze do listu.

Dużo firm ma teraz własne strony internetowe, rozesłanie tego po ich skrzynkach meilowych nie narazi mnie na koszty pocztowe, a wiadomości podochodzą szybciej i odpowiedzi jeszcze szybciej. Może tak być?

Wiem, że kierowniczki i dyrekcja, przed każym świętem( szczególnie Boże Narodzenie) szwędają sie bez skutku od firmy do firmy i nie uwierzycie, ale w tym roku tylko firma Solidarność ( słodycze) dała mały karton czekoladek. Carrefour, Leclerk, Kaufland nic nie dali. Kiedyś MOPS był bardziej ch*jny i dzieciaki dostawały paczki z prawdziwego zdarzenia, ale od około 5 lat coś kiepsko z ich ch*jnością i nie ma nic.... no może po jednej czekoladce. ( Często nauczyciele robią zrzute)
Tylko do jakich firm najlepiej powysyłać?

Uda się? Do jakich firm najlepiej to powysyłać?

Z góry dziekuj za pomoc i wzięciue udziału w dyskusji
emilkaraja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 16:53   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

Niestety muszę ostudzić zapał. Firmy mają w nosie szkoły, nieważne, że z biednymi dzieciakami. Kiedyś zbierałam z koleżanką kasę na zieloną szkołę, miałyśmy dziewczynkę w klasie z nieciekawą finansową sytuację, i mi.in. pewien bank nas "poratował" - szarpnął się i dał... 50zł. Jak nie masz wejść, pleców - nie załatwisz praktycznie nic.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 17:07   #3
emilkaraja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

Ale warto spróbować, a nóż może sie uda....
emilkaraja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 17:13   #4
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

Znajomy dziennikarz wyjasnil mi, ze firmy owszem, pomagaja, ale glownie wtedy, kiedy wywesza w tym interes dla siebie. Na przyklad wtedy, kiedy beda miec dzieki temu reklame.

Nie wiem, sprobuj moze uderzyc do firmy Spomlek, oni produkuja miedzy innymi jogurty i desery dla dzieci. Kiedys od nich kupilam w bardzo okazyjnej cenie kilka palet jogurtow, dla dzieci z Domu Dziecka. Moze prezes Bajko (mily czlowiek), zgodzilby sie sprawic dzieciom frajde za friko.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 17:17   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

A może udaj się też do kościoła, żeby ksiądz jakąs zbiorkę przeprowadził i np. jedną tacę poświęcił. Ciekawa jestem, co z tego by wyszło
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 17:21   #6
emilkaraja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

dziekuje ślicznie, dopisze do listy. Też pomyślałam o reklamie, ale co taka szkola podstawowa może zaproponować lielkim koncernom/ firmom. NIe wiem, że powywiesza ich plakaty? Dziekuje za firmy, dopisze do listy


Wątpie, czy z kościołem wypali, sorki, nawet nie wątpie, jestem o stokroć pewna, że nie wypali. Kościoły mają swoje własne świetlice socjoterapełtyczne, mają KARAN, czerwony Krzyż, reszty nie ma, ale i tak dziękuje za porade.

Myślałam, też o firmach produkujących może jakieś kredki, ołówki, gadzety....

Edytowane przez emilkaraja
Czas edycji: 2010-02-16 o 17:31
emilkaraja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 17:46   #7
pomarancza89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 857
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

próbuj
jeśli szkoła ma stronę internetową czy gazetkę spróbuj załatwić tam reklamę może to skusi ...
pomarancza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-16, 17:52   #8
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;17232017]Niestety muszę ostudzić zapał. Firmy mają w nosie szkoły, nieważne, że z biednymi dzieciakami. Kiedyś zbierałam z koleżanką kasę na zieloną szkołę, miałyśmy dziewczynkę w klasie z nieciekawą finansową sytuację, i mi.in. pewien bank nas "poratował" - szarpnął się i dał... 50zł. Jak nie masz wejść, pleców - nie załatwisz praktycznie nic.[/QUOTE]

Niekoniecznie. Moja mama jest nauczycielką i co roku przed świętami na prośbę dyrekcji odwiedza różne firmy. Odmówili tylko w jednej. Fakt - mieszkamy w małym mieście, dużo tutaj małych, lokalnych firm - chętnie pomagają.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:00   #9
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

Cytat:
Napisane przez emilkaraja Pokaż wiadomość
Witam!
Mam do Was pewne zapytanie, a mianowicie...
Moja mam pracuje w szkole podstawowej, w świetlicy szkolnej z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, od pewnych kilku lat terapeuci/ nauczyciele mają ogromny problem. Za każdym razem jak zbliżają sie święta/ imprezy okolicznościowe nażekają na brak funduszy, by sprawić dzieciakom frajde. Brak funduszy brak prezentów/nagród/ słodyczy. Pomyślałm sobie ostatnio zainspirowana wieloma wątkami tego typu o... darmowych próbkach, bądz jakiegoś rodzju darowiznach od firm produkujących słodycze.
Myślicie , czy by to wypaliło? Jak najlepiej to rozegrać?

Pomyślałam o napisańi w wordzie, z pomocą polonistki, ładnego tekstu z prośbą o przesłanie na adres szkoły jakichś słodyczy, czy gadzetów dla dzieci. Zapewnionioną mam prawdziwą pieczątke szkoły, i podpisy derekcji ( co załatwi moja mam) Wszystko zeskanuje i dołącze do listu.

Dużo firm ma teraz własne strony internetowe, rozesłanie tego po ich skrzynkach meilowych nie narazi mnie na koszty pocztowe, a wiadomości podochodzą szybciej i odpowiedzi jeszcze szybciej. Może tak być?

Wiem, że kierowniczki i dyrekcja, przed każym świętem( szczególnie Boże Narodzenie) szwędają sie bez skutku od firmy do firmy i nie uwierzycie, ale w tym roku tylko firma Solidarność ( słodycze) dała mały karton czekoladek. Carrefour, Leclerk, Kaufland nic nie dali. Kiedyś MOPS był bardziej ch*jny i dzieciaki dostawały paczki z prawdziwego zdarzenia, ale od około 5 lat coś kiepsko z ich ch*jnością i nie ma nic.... no może po jednej czekoladce. ( Często nauczyciele robią zrzute)
Tylko do jakich firm najlepiej powysyłać?

Uda się? Do jakich firm najlepiej to powysyłać?

Z góry dziekuj za pomoc i wzięciue udziału w dyskusji
wszystko ok, tylko lepiej wysylac normalna tradycyjna poczta, a nie mailem, zawsze to moze trafic do 'spamu' i po liscie.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:23   #10
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

tez pracuje w duzej firmie, wiele osob sie do nas zglasza, ale i tak o wspomaganiu decyduje prezes, a on kieruje sie korzyscia, jak kazdy menager
jest reklama-jest kasa.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:25   #11
emilkaraja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

Myślisz, że zadowoliłaby Go reklama w szkolnej gazetce lub wywieszenie plakatów?
emilkaraja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-16, 19:32   #12
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

Cytat:
Napisane przez emilkaraja Pokaż wiadomość
Myślisz, że zadowoliłaby Go reklama w szkolnej gazetce lub wywieszenie plakatów?
to jest uzaleznione od wielkosci firmy, jesli lokalna to tak, jesli ogolnopolska-nie ma szans.
my tacy jestesmy.
ostatnio jednej szkole dał 1000 kalendarzyków
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:38   #13
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

spróbujcie w piekarniach i cukierniach. kiedy miałam praktyki dzieciaki dostały w świetlicy 2 pudła ciastek na święta
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:42   #14
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

Ja polecam przejść się po zwykłych sklepikach, takich np. osiedlowych- kiedy pracowałam w świetlicy, głównie takich mieliśmy sponsorów- a to pan z cukierni przywiózł pączki dzieciakom, a to jakaś pani-właścicielka spożywczaka podrzuciła słodycze, mieliśmy też 2 razy w tygodniu dostawy np. rzeczy, którym kończyła się gwarancja (ale nie było jeszcze po terminie), pasztety itd. (dzieciaki jadły u nas posiłki). Żadna duża firma nas nie wspierała- same małe sklepy i jednak- parafia.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:43   #15
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

bardziej wspomagają male firmy, duze nie tak latwo mimo ze maja duuuzo wieksze mozliwosci.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:51   #16
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Grosz do grosza, Plotka do plotki

My załatwiamy na imprezy studenckie duzo darmowych rzeczy np. chipsy, kiełbaski na grilla, napoje, słodycze. Nie ma z tym problemu, a cel w ogole nie jest szczytny. Firmy zgadzaja się podesłać kilka pudeł towaru jeśli zamieszczamy ich reklamy i jeszcze nie zdarzyło sie nam aby ktoś odmowił.

Zazwyczaj się po prostu dzwoni, ale maile tez wysyłamy. Czesto zdarza sie, ze produkty, ktore otrzymujemy maja sie ku koncowej dacie ważności, ale szybko schodza.

Myślę, ze na pewno znajdzie sie jakas firma, ktora podeśle jakies upominki dla dzieciakow.

edit: jak byłam w technikum jeszcze jeden bank podesłał nam piłkę z autografami piłkarzy, pen drive'y, smycze, notesy itp. na aukcje charytatywna dla domu małego dziecka.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2010-02-16 o 19:53
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.