Australian organics - czy można używać codziennie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-26, 21:17   #1
karolina_cymru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2

Australian organics - czy można używać codziennie?


Długa historia krótko, zamarzył mi się blond. Włosy kompletnie zniszczone, postanowiłam zacząć swoją przygodę z włosomaniactwem, niestety mieszkam w Cardiff, więc nie mam dostępu do większości polskich kosmetyków. Szukam dobrego szamponu do myciu codziennego z bogatym składem. Niestety analiza składników nie idzie mi jeszcze zbyt dobrze, więc jeśli mogłybyście pomóc to byłabym super wdzięczna! Do mycia oczyszczającego chcę użyć szamponu z The Body Shop bananowego.

Kupiłam szampon Australian Organics intensive care shampoo, jego skład to: Aqueous Extracts of Matricaria Recutita (Chamomile), Tillia Cordata (Lime Blossom) and Betula Alba (Birch) (Certified Organic), Tea Lauryl Sulphate (Coconut Derived), Coco amido Propyl Betaine (Coconut derived), Cocamide Dea (Coconut Derived), Peg-7 Glyceryl Cocoate (Coconut Derived), Hydrolysed Wheat protein, Wheat Amino Acids, Water (Aqua), Peg-35 Castor Oil (and) Polysorbate 20 (and) Horse chestnut Extract (and) Retinal Palmitate (Vitamin A) (and) Tocopherol (Vitamin E) (and) Inositol (Vitamin B) (and) Calcium Pantothenate (Vitamin B5) (and) Linoleic Acid (Vitamin F) (and) Biotin (Vitamin H), Citric Acid, Sodium Chloride (Sea Salt), Phenoxyethanol (and) Caprylyl Glycol, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Citrus Limonum (Lemon) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Oil.

karolina_cymru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 08:34   #2
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Australian organics - czy można używać codziennie?

Cytat:
Napisane przez karolina_cymru Pokaż wiadomość
Długa historia krótko, zamarzył mi się blond. Włosy kompletnie zniszczone, postanowiłam zacząć swoją przygodę z włosomaniactwem, niestety mieszkam w Cardiff, więc nie mam dostępu do większości polskich kosmetyków. Szukam dobrego szamponu do myciu codziennego z bogatym składem. Niestety analiza składników nie idzie mi jeszcze zbyt dobrze, więc jeśli mogłybyście pomóc to byłabym super wdzięczna! Do mycia oczyszczającego chcę użyć szamponu z The Body Shop bananowego.

Kupiłam szampon Australian Organics intensive care shampoo, jego skład to: Aqueous Extracts of Matricaria Recutita (Chamomile), Tillia Cordata (Lime Blossom) and Betula Alba (Birch) (Certified Organic), Tea Lauryl Sulphate (Coconut Derived), Coco amido Propyl Betaine (Coconut derived), Cocamide Dea (Coconut Derived), Peg-7 Glyceryl Cocoate (Coconut Derived), Hydrolysed Wheat protein, Wheat Amino Acids, Water (Aqua), Peg-35 Castor Oil (and) Polysorbate 20 (and) Horse chestnut Extract (and) Retinal Palmitate (Vitamin A) (and) Tocopherol (Vitamin E) (and) Inositol (Vitamin B) (and) Calcium Pantothenate (Vitamin B5) (and) Linoleic Acid (Vitamin F) (and) Biotin (Vitamin H), Citric Acid, Sodium Chloride (Sea Salt), Phenoxyethanol (and) Caprylyl Glycol, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Citrus Limonum (Lemon) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Oil.

Skład raczej delikatny, ale to co pogrubione to proteiny i tu bym uważała. Produkty w proteinami mają na celu odbudowę włosa, ale można je łatwo przedawkować. Włosy stają się wtedy suche, sianowate i mogą się łamać.

Skoro dopiero zaczynasz przygodę ze świadomą pielęgnacją, nie znasz jeszcze preferencji swoich włosów. Stosowałabym ten szampon, ale nie co mycie.

Proponuję poszukać w google informacji na temat protein, humektantów i emolientów. Na wielu blogach na ten temat sporo napisano. Poczytaj na spokojnie, możesz nawet spisać sobie nazwy protein i z taką lista iść do sklepu i porównać, jeśli nie będziesz czegoś pewna, możesz przepisać skład kosmetyku tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post52361937

i pomożemy Ci z jego identyfikacją
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 17:47   #3
karolina_cymru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Australian organics - czy można używać codziennie?

Właśnie tego przeproteinowania trochę się boję, zwłaszcza, że mam maskę z Bleach London, która ma proteiny i Kallos Kreatin, który też ma mega dużo protein, ale w UK ciężko jest znaleźć sprawdzoną maskę bez protein niestety.

Dzięki za pomoc postaram się znaleźć jakiś delikatny szampon w tutejszych drogeriach! Najgorsze, że kupiłam szampon dla dzieci z Johnson, ale ma SLS i alcohol -_-
karolina_cymru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 18:17   #4
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Australian organics - czy można używać codziennie?

Cytat:
Napisane przez karolina_cymru Pokaż wiadomość
Właśnie tego przeproteinowania trochę się boję, zwłaszcza, że mam maskę z Bleach London, która ma proteiny i Kallos Kreatin, który też ma mega dużo protein, ale w UK ciężko jest znaleźć sprawdzoną maskę bez protein niestety.

Dzięki za pomoc postaram się znaleźć jakiś delikatny szampon w tutejszych drogeriach! Najgorsze, że kupiłam szampon dla dzieci z Johnson, ale ma SLS i alcohol -_-
Musisz sporo poszukać, ale na pewno znajdziesz cos bez protein, powodzenia

Niestety szamponów z J&J jest sporo i nie wiem, który masz konkretnie, ale wydaje mi się, że one nie mają alkoholu, przynajmniej nie tego szkodliwego, szkodliwe są alkohole, których zapis wygląda następująco: alcohol denat, isopropyl alcohol, alcohol. Jeśli Twój szampon posiada np. ceatryl alcohol to jest to nieszkodliwy dodatek.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-30 19:17:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.