Komputer dziwnie piszczy pomocy! ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-28, 00:07   #1
misiapysia483
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 23

Komputer dziwnie piszczy pomocy! ;/


Witam Od dość długiego czasu mój komputer dziwnie piszczy kiedy go uruchamiam to po kilku minutach pojawia się ten dziwny pisk ale po kilku sekundach mija i już później się nie powtarza.Dodam że ten problem nie zawsze się pojawia nie raz przez dwa trzy dni wszystko jest w porządku ale po pewnym czasie problem znów powraca. Miał ktoś podobny problem?
misiapysia483 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 11:49   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez misiapysia483 Pokaż wiadomość
Witam Od dość długiego czasu mój komputer dziwnie piszczy kiedy go uruchamiam to po kilku minutach pojawia się ten dziwny pisk ale po kilku sekundach mija i już później się nie powtarza.Dodam że ten problem nie zawsze się pojawia nie raz przez dwa trzy dni wszystko jest w porządku ale po pewnym czasie problem znów powraca. Miał ktoś podobny problem?
Najpierw wyczyścić komputer a później będziemy się zastanawiać czy to nie coś innego ale przypuszczam, że masz nieokrzesany syf i to powoduje co jakiś czas piszczenie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 19:49   #3
misiapysia483
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 23
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Najpierw wyczyścić komputer a później będziemy się zastanawiać czy to nie coś innego ale przypuszczam, że masz nieokrzesany syf i to powoduje co jakiś czas piszczenie.
Bardziej tu podejrzewam zasilacz ale fakt jeśli chodzi o niego to już rok nie był czyszczony więc może dlatego tak się dzieje bo widać że kurzu jednak trochę jest ale niestety nie umiem go otworzyć i boję się ze co popsuję :/
misiapysia483 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 20:06   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez misiapysia483 Pokaż wiadomość
Bardziej tu podejrzewam zasilacz ale fakt jeśli chodzi o niego to już rok nie był czyszczony więc może dlatego tak się dzieje bo widać że kurzu jednak trochę jest ale niestety nie umiem go otworzyć i boję się ze co popsuję :/
o mój boże. najpierw czyszczenie i potem się zastanawiać. dla zasilacza jak i dla całej reszty kurz jest zabójczy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 20:11   #5
misiapysia483
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 23
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
o mój boże. najpierw czyszczenie i potem się zastanawiać. dla zasilacza jak i dla całej reszty kurz jest zabójczy.
Wiem dlaczego mnie to martwi :/ Muszę gdzieś poczytać jak to się rozkręca żeby go wyczyścić albo się kogoś zapytać.
misiapysia483 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 20:15   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez misiapysia483 Pokaż wiadomość
Wiem dlaczego mnie to martwi :/ Muszę gdzieś poczytać jak to się rozkręca żeby go wyczyścić albo się kogoś zapytać.
jak nie wiesz to sama nie czyść bo jeszcze coś odstawisz. Samo rozkręcenie to pikuś, zdjęcie obudowy to 2 śrubki ale Ty się najpierw naucz jak czyścić komputer bo nie odkurzaczem ani ściereczkami.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 09:32   #7
luizka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Jeśli chodzi o komputer stacjonarny, to czyszczenie nie jest takie trudne (wystarczy kupić sprężone powietrze w sprayu lub użyć kompresora), ale jeśli jesteś kompletnym laikiem to nie polecam samej, w każdym sklepie komputerowym powinni Ci to zrobić, nie pamiętam dokładnej ceny ale nie wyjdzie dużo
luizka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 09:00   #8
Celina_CR
Przyczajenie
 
Avatar Celina_CR
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: globalna wiocha
Wiadomości: 13
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez luizka12345 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o komputer stacjonarny, to czyszczenie nie jest takie trudne (wystarczy kupić sprężone powietrze w sprayu lub użyć kompresora), ale jeśli jesteś kompletnym laikiem to nie polecam samej, w każdym sklepie komputerowym powinni Ci to zrobić, nie pamiętam dokładnej ceny ale nie wyjdzie dużo
Uważam inaczej. Nawet (albo raczej szczególnie) jeśli się jest laikiem, to polecam samemu się zabrać do roboty, mimo że za pierwszym razem mogłoby się zrobić coś nie tak. Warto się uczyć nowych rzeczy i oporządzać swój sprzęt, by być jak najbardziej samowystarczalnym. Powierzanie komputera serwisantom to narażanie się na wymianę wszystkich dobrych części na złom (potwierdzone osobiście, w swoim lapku specjalnie oznaczam części wymienne i dawniej parokrotnie musiałam toczyć bój z nieuczciwcami i złodziejami. Teraz większość robię już sama).
__________________
*high-risk*
ZsypiskoCR
Celina_CR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:05   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez Celina_CR Pokaż wiadomość
Uważam inaczej. Nawet (albo raczej szczególnie) jeśli się jest laikiem, to polecam samemu się zabrać do roboty, mimo że za pierwszym razem mogłoby się zrobić coś nie tak. Warto się uczyć nowych rzeczy i oporządzać swój sprzęt, by być jak najbardziej samowystarczalnym. Powierzanie komputera serwisantom to narażanie się na wymianę wszystkich dobrych części na złom (potwierdzone osobiście, w swoim lapku specjalnie oznaczam części wymienne i dawniej parokrotnie musiałam toczyć bój z nieuczciwcami i złodziejami. Teraz większość robię już sama).
tu masz rację ale wiesz co, jak ktoś ma robić sam to za pierwszym razem może mógłby mu ktoś pokazać. Łatwo coś spaprać, zwłaszcza np. sprężonym powietrzem.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 16:10   #10
Celina_CR
Przyczajenie
 
Avatar Celina_CR
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: globalna wiocha
Wiadomości: 13
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Pffe, no tak, oczywiście, że z początku trzeba się na czymś podeprzeć, to już tak w domyśle miałam, bo chyba nikt całkowicie 'na ślepo' by nie próbował grzebać... ale może się mylę ;P
Jeśli nie ma kto pokazać na żywo, to zawsze jeszcze są instruktaże, lepiej by filmowe... akurat ja się podpierałam ilustrowanym tekstowym, który zamieścił kiedyś jakiś fejsbukowicz-komputerowiec... _-_
__________________
*high-risk*
ZsypiskoCR
Celina_CR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 16:50   #11
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez Celina_CR Pokaż wiadomość
Pffe, no tak, oczywiście, że z początku trzeba się na czymś podeprzeć, to już tak w domyśle miałam, bo chyba nikt całkowicie 'na ślepo' by nie próbował grzebać... ale może się mylę ;P
Jeśli nie ma kto pokazać na żywo, to zawsze jeszcze są instruktaże, lepiej by filmowe... akurat ja się podpierałam ilustrowanym tekstowym, który zamieścił kiedyś jakiś fejsbukowicz-komputerowiec... _-_
No właśnie są ludzie, którzy pójdą do sklepu, poproszą o coś do czyszczenia i "dawaj, jedziem!"
Ale filmiki jakieś instruktażowe to też fajna sprawa
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 18:57   #12
adam23
Raczkowanie
 
Avatar adam23
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 233
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

na 100 % jestem pewny że winowajcą jest zasilacz
adam23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 20:40   #13
kosmitkaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Miała bardzo podobne objawy w komputerze, wymienili jakiś wentylator na procesorze i problem zniknął.
kosmitkaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 22:47   #14
adam23
Raczkowanie
 
Avatar adam23
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 233
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

te piski to są wywoływane przez większe obciążenie zasilacza , więcej prądu płynie przez cewki i zaczyna piszczyć można to naprawić
adam23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 18:28   #15
Jose88
Przyczajenie
 
Avatar Jose88
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 20
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez adam23 Pokaż wiadomość
na 100 % jestem pewny że winowajcą jest zasilacz
również tak uważam - miałam to samo przy laptopie, narzekałam kilka dni i mówiłam, że coś nie tak z zasilaczem. Rodzina dopiero zwróciła uwagę jak zasilacz się przepalił.
__________________
Ucz się ze swoich snów, czego ci brakuje. Jose
Jose88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 18:31   #16
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Komupter dziwnie piszczy pomocy! ;/

Cytat:
Napisane przez Jose88 Pokaż wiadomość
również tak uważam - miałam to samo przy laptopie, narzekałam kilka dni i mówiłam, że coś nie tak z zasilaczem. Rodzina dopiero zwróciła uwagę jak zasilacz się przepalił.
jak się przepalił to już raczej wszyscy wiedzieli spostrzegawczość, że hej.
nabijasz sobie posty, czo co? bo tylko potakujesz po cudzych postach.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 19:40   #17
iincognito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: Komputer dziwnie piszczy pomocy! ;/

Spróbuj rozebrać i przeczyścić. Powinno pomóc
__________________
Naklejki do pokoju dziecka
iincognito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 20:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.