Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-30, 08:19   #3091
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Z tym "ja pracuję" to jest tak że gość idzie na 8godzin (czy ileś tam) do pracy a później odpoczywa no bo on pracuje, a matka w rzeczywistości jest w pracy 24godz i póki dziecko więcej śpi to jeszcze jest spoko, ale np Mia zrobiła nam się bardziej kontaktowa i już tak nie śpi i o ile to cieszy to też wymaga już więcej uwagi, przyszedł skok rozwojowy zrobiła się marudna, ma problem z zaśnięciem trzeba jej pośpiewać pochodzić z nią po mieszkaniu... No gdybym miała to ogarnąć sama to dzięki wielkie, sama jej nie robiłam to i wychowywać nie zamierzam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak samo uważam!
Póki co TŻ też jest skłonny do mojej wersji, mam nadzieję, że po porodzie się to nie zmieni

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Do kuchni i spowrotem

Ło maaaaatko!!! BARDZO mocno trzymam kciuki za negatywne! Szczegolnie, że wiosna idzie aż żal siedzieć w domu...



Ja się melduje po USG, serce, łożysko, przepływy, płyny owodniowe - wszystko perfect i mogę w ciąży chodzić jeszcze i chodzić (Czuję się, jakbym kopiowała Panią_Smith sprzed kilku/-nastu dni ). Mała głęboko i doktor powiedział, że nic tylko czekać na skurcze i że w tym tygodniu powinnam być już mamą (oby!).
Spinałam się pół ciąży, żeby mała nie urodziła się w okresie świątecznym, bo jak czegoś zabraknie to nawet nie będzie gdzie do sklepu podjechać i masz babo placek... pewnie sobie wykrakałam
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 08:20   #3092
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Melduje że Syn pozytywny . I kwarantanna przedłużona do 16 kwietnia

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 08:47   #3093
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Do kuchni i spowrotem

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Ojjj u Was to teraz wiadomo jak samopoczucie? Jak Majka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Melduje że Syn pozytywny . I kwarantanna przedłużona do 16 kwietnia

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Wytrwałości!!!
A jak Majka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo uważam!
Póki co TŻ też jest skłonny do mojej wersji, mam nadzieję, że po porodzie się to nie zmieni




Ło maaaaatko!!! BARDZO mocno trzymam kciuki za negatywne! Szczegolnie, że wiosna idzie aż żal siedzieć w domu...



Ja się melduje po USG, serce, łożysko, przepływy, płyny owodniowe - wszystko perfect i mogę w ciąży chodzić jeszcze i chodzić (Czuję się, jakbym kopiowała Panią_Smith sprzed kilku/-nastu dni ). Mała głęboko i doktor powiedział, że nic tylko czekać na skurcze i że w tym tygodniu powinnam być już mamą (oby!).
Spinałam się pół ciąży, żeby mała nie urodziła się w okresie świątecznym, bo jak czegoś zabraknie to nawet nie będzie gdzie do sklepu podjechać i masz babo placek... pewnie sobie wykrakałam
No nic tylko się cieszyć że wszystko ok
A ile u Was trzymają po porodzie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 11:10   #3094
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Persefonia jak dajecie radę? Majka ma już większy apetyt?



Jak spędzacie święta? Do nas pewnie przyjedzie moja mama i szwagierka, ciekawe czy bardziej mi pomogą czy tylko dołożą...

Jakby tak przywiozły jedzenie do zamrożenia na dwa tygodnie i okna umyły to bym była najszczęśliwsza :p

Zauwazylam ze u nas co dzień ten sam schemat, od rana do 12.00 mały nie śpi i zada atencji, dziś go już 3 razy przebierałam bo siczku bokiem poszło za każdym razem a pies biedny czeka na spacer...
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 11:27   #3095
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Persefonia jak dajecie radę? Majka ma już większy apetyt?



Jak spędzacie święta? Do nas pewnie przyjedzie moja mama i szwagierka, ciekawe czy bardziej mi pomogą czy tylko dołożą...

Jakby tak przywiozły jedzenie do zamrożenia na dwa tygodnie i okna umyły to bym była najszczęśliwsza

Zauwazylam ze u nas co dzień ten sam schemat, od rana do 12.00 mały nie śpi i zada atencji, dziś go już 3 razy przebierałam bo siczku bokiem poszło za każdym razem a pies biedny czeka na spacer...
Ja już w miarę ok . Właśnie wysprzatalam mieszkanie , bo tak Tz sprzątał że aż ,, koty,, miałam w rogach . Zrobiłam dwa prania i obiad i mogę powiedzieć że żyje Maja na szczęście odżyła i apetyt wrócił , boje się tylko tego że ten covid w domu się przedłuża , jeszcze Tz zaczął kaszleć ale oficjalnie ja jako ozdrowieniec 3 kwietnia mogę wyjść z domu

Roma pamiętaj zawsze układaj penisa do dołu , nie na boki nie do góry , tylko do dołu i nie powinno być wpadek aż tak dużo

Majka 11 dzień i kikut dalej się trzyma

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 11:27   #3096
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

My Święta raczej spedzimy sami może rodzice wpadną z wizyta i jedzeniem . Okna tez by pasowało umyć, ale to chyba sie doczekają dopiero latem. Na pewno nic nie ogarnę oprócz minimum pranie, zmywarka i odkurzanie . Cale szczescie, ze nie muszę ogarniac jedzenia aktualnie.. Malutka pierwszy tydzien niezle spala sama, ale jej przeszło zarówno w dzien i w nocy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 12:07   #3097
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Melduje że Syn pozytywny . I kwarantanna przedłużona do 16 kwietnia

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Tulę mocno
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Ja już w miarę ok . Właśnie wysprzatalam mieszkanie , bo tak Tz sprzątał że aż ,, koty,, miałam w rogach . Zrobiłam dwa prania i obiad i mogę powiedzieć że żyje Maja na szczęście odżyła i apetyt wrócił , boje się tylko tego że ten covid w domu się przedłuża , jeszcze Tz zaczął kaszleć ale oficjalnie ja jako ozdrowieniec 3 kwietnia mogę wyjść z domu

Roma pamiętaj zawsze układaj penisa do dołu , nie na boki nie do góry , tylko do dołu i nie powinno być wpadek aż tak dużo

Majka 11 dzień i kikut dalej się trzyma

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
U nas odpadł chyba równo po dwóch tygodniach

Co do opieki TŻ nad dzieckiem.
U nas przy starszej, też KP, w nocy wstawałam ja i ja karmilam i przewijałam. Jeżeli mała dużo płakała to wtedy wstawał i też ją nosił. Po pracy też pomagał, tym bardziej że po południu miała kolki więc robiliśmy kilometry.
Teraz przy dwóch, on więcej zajmuje się obsługa starszej. Kąpie ja (ja myje głowę i czasami całą, a on ubiera i suszy) , rano daje śniadanie, przebiera do spania, śpią razem.
Do małej w nocy nie wstaje bo starsza śpi czujnie i tylko by wyszedł to by podniosła krzyk i płacz.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-30, 12:53   #3098
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Roma my dlatego mieliśmy wczorajcichy dzień. Bo ja wstałam w nocy do przewinięcia i karmienia, wstałam o 8 a panicz spał do
10. Więc się wkurzyłam i powiedziałam,że faktycznie on ma teraz wakacje, a nie opiekę nade mną. Wiec miał focha,w ciągu dnia robi różne rzeczy w domu i ok, ale jak śpi albo budzi się w nocy gdy mała płacze i ma o to pretensje, to mnie strzela. Staram się mieć drzemkę w ciągu dnia, ale różnie to bywa.

Właśnie wyszła fotografka, było ciężko (tata jest generalnie przeciwko), ale w sumie chyba wszystko wyszło ok i nawet tata zmienił trochę zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 13:10   #3099
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Roma Ty kupowałaś mleko Capri Care?

My chyba mamy skok rozwojowy... W nocy Mia śpi póki co ok w koszu, ale w dzień raczej robię za poduszkę śpi pięknie ale obowiązkowo na mnie, sama nie potrafi już zasnąć zmęczona jest ale sama nie zaśnie, na rękach 5min i śpi jak nawet uda mi się ją odłożyć to znów brzuszek jej dokucza ehhh.
I dziś Mia zaczęła interesować się karuzelą już wodziła wzrokiem za zabaweczkami, coś tam się podśmiechiwała, zaczęła się w nas już intensywnie wpatrywać. Takie małe rzeczy, a tak cieszą


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 14:34   #3100
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

O jesu, Persefonia, wytrwałości! Mam nadzieję, że przynajmniej łagodnie to przechodzicie.



U nas dziś 1 spacer, wizyta poloznej... Intensywnie. Ale wszystko dobrze. Mam zintensyfikować karmienie w ciagu dnia i powystawiać mojego żółtka na słońce. I rzeczywiście po spacerze zyskał nieco bardziej europejskie barwy
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 17:02   #3101
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Jak ostatnio byłam na spacerze to zastanawiałam się czy wystawiać ja na słońce, szczególnie jak jest mała i wrażliwa, czy się nie poparzy, więc została w cieniu.

Nie wiem czy to hormony czy coś mnie bierze, ale od wczoraj mam uczucie delikatnego łamania w kolanach i generalnie jakbym była chora, na razie biorę Apap w nadziei, że wystarczy.

W ogóle chyba oprócz doradcy laktacyjnego i chustonoszenia będę musiała udać się z małą.do fizjo. Mocno się pręży, główkę trzyma zazwyczaj na prawo, od trudno ją zachęcić, żeby miała na lewo


Persefonia, współczuję, ale plus jest taki, że macie większe mieszkania, w starym to dopiero byłoby ciężko
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2021-03-30 o 17:03
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-30, 17:18   #3102
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

My po kontroli bioderek jesteśmy wszystko jest ok. Jedynie trochę napięte mięśnie i muszę trochę masować.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 17:33   #3103
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Jak ostatnio byłam na spacerze to zastanawiałam się czy wystawiać ja na słońce, szczególnie jak jest mała i wrażliwa, czy się nie poparzy, więc została w cieniu.

Nie wiem czy to hormony czy coś mnie bierze, ale od wczoraj mam uczucie delikatnego łamania w kolanach i generalnie jakbym była chora, na razie biorę Apap w nadziei, że wystarczy.

W ogóle chyba oprócz doradcy laktacyjnego i chustonoszenia będę musiała udać się z małą.do fizjo. Mocno się pręży, główkę trzyma zazwyczaj na prawo, od trudno ją zachęcić, żeby miała na lewo


Persefonia, współczuję, ale plus jest taki, że macie większe mieszkania, w starym to dopiero byłoby ciężko
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka u nas podobnie, Mia bardzo lubi leżeć na prawej stronie, fizjo powiedziała że do 1.5miesiaca to ok, bo układa się tak jak jej było wygodnie w brzuchu, jak taki stan się przeciąga to trzeba konsultowac. My mamy kontrolę za 3tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 19:58   #3104
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Pani_Smith - no jak Jerzy miał być Zuzanną, to wszystko już jasne

Roma, ale ekstra, że masz pozwolenie na rower!!!!! Po niecałym miesięcu, nie? Napawa mnie to też nadzieją. Fajnie, że Twój TŻ tak chętnie z Małym zostaje

Bazille - dziękuję i jest dokładnie tak jak piszesz z Romą, cieszę się bardzo na te wszystkie porady i zapisuję sobie co chwilę co tu piszecie dotyczącego już urodzonych dzieci.
6 tygodni?! Kiedy to zleciało!? Super, że Mały już taki świadomy i się do Was uśmiecha
"niech już wraca normalność" - no ciekawe, kiedy się tego w końcu doczekamy.... Macie plany na te wakacje / ten rok w ogóle podróż do Polski? Czy odpuszczacie?

Persefonia - zazdroszczę męża Chociaż no wiem, że to na pewno ciężka praca wypracowanie takiej relacji na takim poziomie. Jak się czujesz?

Justyna, ja też podłączam się pod resztę, robisz super robotę i jesteś super dla mamą dla Mii (najlepszą!) - chociaż wiadomo, Twoje uczucia to TWOJE subiektywne uczucia i nikt nie może kwestionować tego co czujesz, postaraj się nie być pod tym kątem taka ostra dla siebie. Może jest tak jak któraś mama wyżej pisała, że jesteś dla siebie zbyt ostra i przez to jest problem?
Pamiętaj, że to też nie jest tak że Mia w ogóle Twojego pokarmu nie dostała - bo dostaje, to już dla jej mikrobioty ogroooomny plus

A co do odbijania - musi się odbijać za każdym razem? Chyba na Zaufaj Położnej mowili, że po KP nie a po MM tak? Ale jej, nie chcę tu powielać nieprawdziwych info jak co, tak mi się po prostu kojarzy, że mowiła...

Ja dalej czekam i nic się nie zapowiada Trochę mnie poboli w nocy jak na okres, ale boli mnie tak już od miesiąca
Próbuję doszukiwać się plusów, takich jak to: wczoraj jak puściłam sobie rano "Kto zabił Sarę" na netflixie, tak miałam czas, żeby w cały jeden dzień obejrzeć cały pierwszy sezon
Plany urlopowe wstępnie są. Chcemy do Gdańska, tam gdzie od lat bywamy, a potem zjedziemy na dół do mojej rodziny. Chcę zostać z Dziećmi 2-3 tyg, bo inaczej oszaleje w 4 ścianach latem.. A u rodziny, wielki dom z ogromnym bezpiecznym ogrodem. Tam Córka może hasać i nie muszę być krok w krok za nią, i tu mam prawie prawdziwe wakacje. Dzieci wybiegają, wyskacza się i jest basen, trampolina, hustawka, także rozrywek ruchowych nie brakuje. Także do rodzinki na bank, nad morze wszystko zależy co korona sobie jeszcze obmyśli.
Cieszę się, że jesteś zadowolona po dzisiejszej wizycie, choć wiem, że z drugiej strony chciałabyś już usłyszeć, że się zaczęło.. My z Ann Lady i Justysią zaliczyłyśmy luty, to widzę że jest jednak spore prawdopodobieństwo, że razem z Misią wyskoczy Wam kwiecień. I będziemy mieć na wizażu rozpiętość 3 miesięcy. Powodzenia, żeby Zuzia była jeszcze w tym tygodniu, kto wie może zrobi mamie psikusa w prima aprilis i mega szybko wyskoczy.
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Melduje że Syn pozytywny . I kwarantanna przedłużona do 16 kwietnia

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Życzę Wam jak najwięcej zdrówka, sił i pokładów cierpliwości.
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Ja już w miarę ok . Właśnie wysprzatalam mieszkanie , bo tak Tz sprzątał że aż ,, koty,, miałam w rogach . Zrobiłam dwa prania i obiad i mogę powiedzieć że żyje Maja na szczęście odżyła i apetyt wrócił , boje się tylko tego że ten covid w domu się przedłuża , jeszcze Tz zaczął kaszleć ale oficjalnie ja jako ozdrowieniec 3 kwietnia mogę wyjść z domu

Roma pamiętaj zawsze układaj penisa do dołu , nie na boki nie do góry , tylko do dołu i nie powinno być wpadek aż tak dużo

Majka 11 dzień i kikut dalej się trzyma

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Odzyskałaś siły jak nowo narodzona i widzę, że Cie nosi i trzeba je spożytkować. Ach my kobiety.. Robię podobnie z siusiakiem. Na początku po kilka razy nam się przesikiwal, teraz jak zapomnę albo jak Mąż przebiera, to czasem się zdarzy.

U nas dziś lato, w polodunie 23 stopnie byliśmy prawie 2 godziny na dworze, w tym spacer do przedszkola po Corkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 21:42   #3105
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej

Balbin_a gratulacje
Whimxx Zuzia wyskakuj z brzucha, nie stresuj już mamy. Kciukasy za Was
aga fe super, że już jesteście na swoim. Niech się Wam dobrze mieszka
Persefonia ale macie pecha. Zdrówka. Szczęście w nieszczęściu ze większe mieszkanie macie to jakoś przetrwacie zamknięcie. Balkon macie? To Majka spacer może zaliczyć
Kiwi wszystko ok? Jesteście już w domu?
Justysia kobieto Ty się zaraz w depreche wpedzisz. Kp to nie koniec świata. Jesteś najlepsza mama dla swojego dziecka niezależnie jak i czym karmisz. Ja przez głupie położne dałam sobie wmówić ze miałam zle mleko. Rób tak jak Ty czujesz żebyście obie były szczęśliwe.
Bazille dziekuje za pamiec zoltaczka schodzi bardzo po mału, ale schodzi. Kwarantanna się skończyła, ale przedszkole zamknęli przetrwamy i to byleby zdrowie było i żebyśmy tego g...nie złapali. Dobrze, że wiosna to więcej na dworze siedzimy i czas szybciej i miłej upływa. Szkoda tylko starszaka, który z chęcią pobawiłby się z resztą a tu lekcje. To chociaż na przerwach do nas zagląda. A co dobrego u Was?

Tyle tematów, pewnie nie wszystkie pamiętam.
*Pomoc tz przy dziecku....tz małego tylko sam kąpie. Z reszta po co mam go budzić jak kp, a w nocy tylko przewijam jak jest kupa.
* spacery...prawie nie chodze. Tylko w koło komina jakis dluszy spacer w weekend z tz. Poza tym nie barodzo mam siły i czasami mi się słabo robi więc się boję sama z dziećmi.
* przy karmieniu ogladam tv, siedzę w tel lub śpię
* moje dziecko też dużo ulewa niezależnie czy odbije go czy nie. Raz same mleczko a czasami taki twarożek.
* nie wiem ile schudłam, bo waga się popsuła i pokazuje 0 kg. Do spodni z przed ciazy nawet nie podchodzę. Gorzej bo nie mieszcze się w żadna kurtke wiosenna przez rozbudowaną klatę.
* wilczy apetyt nadal trwa. Zwłaszcza jak mam spadki cukru, niestety wjeżdża słodkie.
* święta w domu. Może rodzice nas odwiedza. Jakoś tych świąt nie czuje i nie bardzo mam siły w tym roku szaleć.
* kp to produkcja a nie magazyn, ten tekst jakoś mnie podniósł na duchu w momencie lekkiego kryzysu. Podtrzymuje że kp w glowie polecam położyć się z dzieckiem na cały dzień do łóżka i cycac ile wlezie.
* urlop... robimy drugie podejscie tego co nie udało się rok temu, czyli 2 tyg w górach i może krotki wypad nad morze.


Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Fufka zdrowka
AnnLady gratki za bioderka my się nawet jeszcze nie zapisalismy.
Justysia i Bazille brawa dla Waszych dzieciaczkow i za ich rozwój. Nie mogę sie doczekać świadomego uśmiechu i śmiania w głos. Uwielbiam mam już matę, dzisiaj przyszła, ale jeszcze musi poczekać. Teraz to tylko starszaki by sie bawiły. Wzięłam w końcu kinderkraft.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

aaśka92 zdrówka i dla Was

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

* zdjęć co miesiąc nie robimy, ale pomysł fajny. Widziałam takie zdjęcia u znajomych i są super. Ja nie mam czasu, pewnie przy pierwszym dziecku bym się skusiła. Teraz namawiam tz, żebyśmy przy okazji chrzcin strzelili sobie jakąś sesję plenerowa rodzinna. Nigdy nic takiego nie robiliśmy, nawet do ślubu.
* sucha skóra po porodzie i to bardzo. Zainwestowalam nawet w balsam i nowy żel i sumiennie się od kilku dni smaruje. Ja za to mam problem, ze jeszcze się w nocy mocno poce więc prysznic dwa razy dziennie to i skóra sucha. Za to cera już taka nie gładka jak w ciazy. Już pokazały sie syfy
* czapeczka mamy cienka, a czasami zakładam tylko kaptur bluzy lub pajaca, ale jak jest 20 i nie ma wiatru to nie zakładam. W gondoli jest na prawdę wtedy ciepło.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
__________________

Edytowane przez majkela12
Czas edycji: 2021-03-30 o 21:10
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 21:51   #3106
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Zagladam jeszcze przed snem tak aby sprawdzić czy dwa ostatnie dzieciaki się nam wykluwają. I cisza.



Bić będę mojego Starego. Usypiałam młodego caly wieczór bo taka sobie strzelił drzemkę po spacerze, że był wyspany za wszystkie czasy (spał 4,5h). A krolewicz stajevw drzwiach 22:30 i ☠☠☠s się tlucze tak, że go sąsiedzi z parteru słyszą. Nosz kwa mac! Caly dzień sama i jeszcze nas obudzil...



@Fufka - nie wystawiam go bezposrednio na słońce, ale i nie zaciągałam budki jak coś tam na niego zaświeciło. Tu chodzi raczej o ekspozycje na dzienne światło. Położna kazała mi zresztą porozsuwać wszystkie firany i kłaść go przy oknie, żeby je łapał. Moja mama twierdzi że od razu się zrobił różowy (ma jeszcze lekko zazolconą skórę).
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 00:15   #3107
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Hej

Balbin_a gratulacje
Whimxx Zuzia wyskakuj z brzucha, nie stresuj już mamy. Kciukasy za Was
aga fe super, że już jesteście na swoim. Niech się Wam dobrze mieszka
Persefonia ale macie pecha. Zdrówka. Szczęście w nieszczęściu ze większe mieszkanie macie to jakoś przetrwacie zamknięcie. Balkon macie? To Majka spacer może zaliczyć
Kiwi wszystko ok? Jesteście już w domu?
Justysia kobieto Ty się zaraz w depreche wpedzisz. Kp to nie koniec świata. Jesteś najlepsza mama dla swojego dziecka niezależnie jak i czym karmisz. Ja przez głupie położne dałam sobie wmówić ze miałam zle mleko. Rób tak jak Ty czujesz żebyście obie były szczęśliwe.
Bazille dziekuje za pamiec zoltaczka schodzi bardzo po mału, ale schodzi. Kwarantanna się skończyła, ale przedszkole zamknęli przetrwamy i to byleby zdrowie było i żebyśmy tego g...nie złapali. Dobrze, że wiosna to więcej na dworze siedzimy i czas szybciej i miłej upływa. Szkoda tylko starszaka, który z chęcią pobawiłby się z resztą a tu lekcje. To chociaż na przerwach do nas zagląda. A co dobrego u Was?

Tyle tematów, pewnie nie wszystkie pamiętam.
*Pomoc tz przy dziecku....tz małego tylko sam kąpie. Z reszta po co mam go budzić jak kp, a w nocy tylko przewijam jak jest kupa.
* spacery...prawie nie chodze. Tylko w koło komina jakis dluszy spacer w weekend z tz. Poza tym nie barodzo mam siły i czasami mi się słabo robi więc się boję sama z dziećmi.
* przy karmieniu ogladam tv, siedzę w tel lub śpię
* moje dziecko też dużo ulewa niezależnie czy odbije go czy nie. Raz same mleczko a czasami taki twarożek.
* nie wiem ile schudłam, bo waga się popsuła i pokazuje 0 kg. Do spodni z przed ciazy nawet nie podchodzę. Gorzej bo nie mieszcze się w żadna kurtke wiosenna przez rozbudowaną klatę.
* wilczy apetyt nadal trwa. Zwłaszcza jak mam spadki cukru, niestety wjeżdża słodkie.
* święta w domu. Może rodzice nas odwiedza. Jakoś tych świąt nie czuje i nie bardzo mam siły w tym roku szaleć.
* kp to produkcja a nie magazyn, ten tekst jakoś mnie podniósł na duchu w momencie lekkiego kryzysu. Podtrzymuje że kp w glowie polecam położyć się z dzieckiem na cały dzień do łóżka i cycac ile wlezie.
* urlop... robimy drugie podejscie tego co nie udało się rok temu, czyli 2 tyg w górach i może krotki wypad nad morze.


Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Fufka zdrowka
AnnLady gratki za bioderka my się nawet jeszcze nie zapisalismy.
Justysia i Bazille brawa dla Waszych dzieciaczkow i za ich rozwój. Nie mogę sie doczekać świadomego uśmiechu i śmiania w głos. Uwielbiam mam już matę, dzisiaj przyszła, ale jeszcze musi poczekać. Teraz to tylko starszaki by sie bawiły. Wzięłam w końcu kinderkraft.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

aaśka92 zdrówka i dla Was

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

* zdjęć co miesiąc nie robimy, ale pomysł fajny. Widziałam takie zdjęcia u znajomych i są super. Ja nie mam czasu, pewnie przy pierwszym dziecku bym się skusiła. Teraz namawiam tz, żebyśmy przy okazji chrzcin strzelili sobie jakąś sesję plenerowa rodzinna. Nigdy nic takiego nie robiliśmy, nawet do ślubu.
* sucha skóra po porodzie i to bardzo. Zainwestowalam nawet w balsam i nowy żel i sumiennie się od kilku dni smaruje. Ja za to mam problem, ze jeszcze się w nocy mocno poce więc prysznic dwa razy dziennie to i skóra sucha. Za to cera już taka nie gładka jak w ciazy. Już pokazały sie syfy
* czapeczka mamy cienka, a czasami zakładam tylko kaptur bluzy lub pajaca, ale jak jest 20 i nie ma wiatru to nie zakładam. W gondoli jest na prawdę wtedy ciepło.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
Ja robię zdjęcia na foto kocyku co miesiąc, czasem częściej.
Starszej też robiłam, a później zrobiłam foto książkę pierwszy rok życia

Na sesje w plenerze umówiłam nas z okazji chrzcin. Marzy mi się taka np w sadzie kwitnącym czy coś w tym stylu. Teraz będzie możliwość

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 01:49   #3108
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Kochane, napisze tylko tak na szybko ze Zuzia zrobiła wczoraj psikusa i od wczoraj od 22:28 dołączam do Was jako dumna mama. Cała akcja od pierwszego skurczu trwała jakieś 6,5-7godz. Napisze więcej za dnia ♥️
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 01:59   #3109
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Kochane, napisze tylko tak na szybko ze Zuzia zrobiła wczoraj psikusa i od wczoraj od 22:28 dołączam do Was jako dumna mama. Cała akcja od pierwszego skurczu trwała jakieś 6,5-7godz. Napisze więcej za dnia
Aaaaa gratulacje!!! Odpoczywajcie i czekamy na relacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-31, 02:12   #3110
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Kochane, napisze tylko tak na szybko ze Zuzia zrobiła wczoraj psikusa i od wczoraj od 22:28 dołączam do Was jako dumna mama. Cała akcja od pierwszego skurczu trwała jakieś 6,5-7godz. Napisze więcej za dnia
Gratulacje

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 02:26   #3111
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Co za niespodzianka! gratulacje i czekamy na zdjęcia!
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 05:47   #3112
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Tak czułam! Witaj Zuziu, brawo whimxx!
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 06:10   #3113
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

No i pięknie! Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 06:56   #3114
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Kochane, napisze tylko tak na szybko ze Zuzia zrobiła wczoraj psikusa i od wczoraj od 22:28 dołączam do Was jako dumna mama. Cała akcja od pierwszego skurczu trwała jakieś 6,5-7godz. Napisze więcej za dnia
Ale niespodzianka, gratulacje

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 08:08   #3115
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Kochane, napisze tylko tak na szybko ze Zuzia zrobiła wczoraj psikusa i od wczoraj od 22:28 dołączam do Was jako dumna mama. Cała akcja od pierwszego skurczu trwała jakieś 6,5-7godz. Napisze więcej za dnia
SuperAle niespodzianka. Gratulacje Zuzia witaj na świecie

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 09:16   #3116
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Wow Whimxx prawdziwa niespodzianka gratulacje 🥳️ Dużo zdrówka i sił dla Was. Zuzia podroczyła się z Mamą i dała się jeszcze podglądnąć z rana, ale może przez to zorientowała się, że Rodzice już czekają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 11:10   #3117
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
W ogóle Wasi TZ wstają w nocy? Jak wyglada u Was podział opieki nad maluchami? Ja szukam jakiegoś rozwiązania, na razie argument „ja mam prace” średnio do mnie przemawia bo wiec są awanti co dzień, efekt jest taki ze ja śpię po 3h a TZ 6-8 h, na razie jestem sfrustrowana ale niedługo wykończę się, przez to ze mały tak długo je i robię te wszystkie kombinacje pampek, cycek, butelka, odbekiwanie, ulewanie, odciąganie to schodzi masę czasu w nocy, w dzień nie odsypiam, nie umiem zasnąć
Moj nie wstaję ale my kp wiec nie za bardzo jest po co. A on w nocy dodatkowo ślepy wiec nawet do pieluch średnio wasze maluchy drą się w nocy jakby je obdzierali ze skóry czy tylko mi się taki trafił? Starszy syn chyba był cichszy
Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Moj od 19 do 22 około zajmuje sie mala, ja ogarniam starszaka i spie poki sie da. Pozniej jest moja czesc nocki, ale tz wstaje robic butelke. Tyle, ze mala pospać póki co nie daje, je przez godzine troche piersi i butla, da sie odlozyc do godziny i juz sie budzi na kolejne jedzenie. Do wczoraj tz miał wolne to jeszcze od 4 ja bral. Jedynie mnie budzi na przewijanie i przebieranie ewentualnie jak sie jej uleje. Głównie przez to, ze w nocy lepiej widze i szybciej ja ogarnę, a starszak spi w sypialni.


Za nami ciężki weekend. Starszak cos zlapal i w sb co zjadl to wymiotowal w niedzielę juz tylko raz. W nocy czuwalam nad nim, potem mala i ledwo żyliśmy. Wczoraj juz troche odsapnelam jak mu przeszło. Bidulek podejrzewam, ze na odchodne z żłobka przywlokl. Boje sie, zeby mala nie zlapala, przystawiam ja przed kazdym karmieniem i trochę lepiej nam idzie, ladniej ssie ale i tak dojada butelka. Jest mniej odkładalna już i w dzien i w nocy, ale pozatym poza krotkimi epizodami płaczu spokojna, wiec i tak duzo latwiej z nia niz bylo z synkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Was starszak się budzi jak maleństwo płacze? Nasz nawet już nie a też jesteśmy nadal w jednej sypialni we 4.
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
My po kontroli bioderek jesteśmy wszystko jest ok. Jedynie trochę napięte mięśnie i muszę trochę masować.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Super
Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Kochane, napisze tylko tak na szybko ze Zuzia zrobiła wczoraj psikusa i od wczoraj od 22:28 dołączam do Was jako dumna mama. Cała akcja od pierwszego skurczu trwała jakieś 6,5-7godz. Napisze więcej za dnia
Gratulacje!!! Zuzia jednak postanowiła być marcowa🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 11:31   #3118
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Moj nie wstaję ale my kp wiec nie za bardzo jest po co. A on w nocy dodatkowo ślepy wiec nawet do pieluch średnio wasze maluchy drą się w nocy jakby je obdzierali ze skóry czy tylko mi się taki trafił? Starszy syn chyba był cichszyWas starszak się budzi jak maleństwo płacze? Nasz nawet już nie a też jesteśmy nadal w jednej sypialni we 4. Super Gratulacje!!! Zuzia jednak postanowiła być marcowa🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie będę chwalić mojego dziecka bo co pochwalę to Mia zmienia to o 180* tak więc nie będę się wypowiadać jak się Milutek w nocy zachowuje
My mamy za 3tyg kolejne USG bioderek 🤦🏻☠♀️ jest spięty mięsień i każą to rozmasować i ćwiczyć. No i w piątek mamy wizytę u położnej środowiskowej (wyznaczonej przez centrum zdrowia), będziemy rozmawiać z nią o ewentualnej zmianie mleka bo zdarza się Mii prężyć, czasem płacze jak ma puszczać bączki, hmmm tylko pytanie czy to jest na tyle duży problem żeby zmieniać mleko czy nie lepiej zacząć od probiotyków? Bo kto wie jak będzie po zmianie jezuuu tyle tu położnych że nie wiem jak je określać nasza położna Marie-Gabrielle proponowała probiotyki i coś na wzdęcia bo wg niej HiPP to jedno z lepszych mlek na rynku i skoro kupki są ładne, bączki jednak puszcza, zmian skórnych brak to może problem tkwi gdzieś indziej... je zbyt łapczywie, ciężko ją odbić, niedobór bakterii jelitowych. Dlaczego do dziecka nie dostaje się instrukcji obsługi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 11:36   #3119
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Majka jest spokojna , ale problem jest taki że jak nie śpi to musi być atencja i tylko rączki 🤦🏻☠♀️ No i wkoncu dzisiaj odpadł kikut . Teraz zacznę ją katować brzuszkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 11:48   #3120
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Majka jest spokojna , ale problem jest taki że jak nie śpi to musi być atencja i tylko rączki 🤦🏻♀️ No i wkoncu dzisiaj odpadł kikut . Teraz zacznę ją katować brzuszkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maja już zluzowała ze straszeniem rodziców?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.