Całowanie.... czy to nie za szybko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-31, 13:43   #1
mariik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Question

Całowanie.... czy to nie za szybko?


Cześć. Mam trochę dziwny problem, może się nawet wydawać błahy i głupi. Chodzi mi o to kiedy można się spokojnie pocałować z chłopakiem na randce. Zawsze to robiłam no nie wiem, na ok. trzeciej. Tylko, że faceta zawsze znałam wcześniej nieco dłużej, więc nie była to aż taka świeża znajomość, czy też przypadkowy gość, a ze spotkaniami niestety wszyscy wiemy jak bywa, a to coś wypadnie, brak czasu, różnie. Do czego zmierzam? Jakiś czas temu weszłam na ten temat z własną mamą, przez przypadek właściwie... Strasznie była oburzona moim zachowaniem, twierdząc "kolegów się nie całuje, dopiero jak Cię chłopak poprosi o chodzenie to wtedy". Szczerze to ją wyśmiałam, a teraz mam wątpliwości. Dodam że jestem jeszcze nastolatką, osiemnaście lat za parę miesięcy. Nie całuję się też przecież z pierwszym lepszym, dopiero gdy oboje tego chcemy, myślałam że robię w porządku. Zresztą nie wyobrażam sobie tego, że najpierw spotykam się z facetem przez pół roku, on się pyta "będziesz moją dziewczyną?" na co ja odpowiadam twierdząco i się dopiero całujemy. A ona z takiego założenia wychodzi, i dodam że jakoś tak mnie to trochę dotknęło w jej ustach. Co Wy o tym sądzicie? Ja jestem zdezorientowana w tej chwili, z początku tak jak mówiłam roześmiałam się jak to usłyszałam, a teraz o tym ciągle myślę....
mariik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 13:46   #2
kasiabasiazosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 134
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

hmmmm...u mnie zawsze było tak że w raz z pocałunkiem zaczynaliścmy być ze sobą,ale nigdy nie było "czy będziesz ze mną" to mi się kojarzy z przedszkolem...
kasiabasiazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 13:56   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez mariik Pokaż wiadomość
Cześć. Mam trochę dziwny problem, może się nawet wydawać błahy i głupi. Chodzi mi o to kiedy można się spokojnie pocałować z chłopakiem na randce. Zawsze to robiłam no nie wiem, na ok. trzeciej. Tylko, że faceta zawsze znałam wcześniej nieco dłużej, więc nie była to aż taka świeża znajomość, czy też przypadkowy gość, a ze spotkaniami niestety wszyscy wiemy jak bywa, a to coś wypadnie, brak czasu, różnie. Do czego zmierzam? Jakiś czas temu weszłam na ten temat z własną mamą, przez przypadek właściwie... Strasznie była oburzona moim zachowaniem, twierdząc "kolegów się nie całuje, dopiero jak Cię chłopak poprosi o chodzenie to wtedy". Szczerze to ją wyśmiałam, a teraz mam wątpliwości. Dodam że jestem jeszcze nastolatką, osiemnaście lat za parę miesięcy. Nie całuję się też przecież z pierwszym lepszym, dopiero gdy oboje tego chcemy, myślałam że robię w porządku. Zresztą nie wyobrażam sobie tego, że najpierw spotykam się z facetem przez pół roku, on się pyta "będziesz moją dziewczyną?" na co ja odpowiadam twierdząco i się dopiero całujemy. A ona z takiego założenia wychodzi, i dodam że jakoś tak mnie to trochę dotknęło w jej ustach. Co Wy o tym sądzicie? Ja jestem zdezorientowana w tej chwili, z początku tak jak mówiłam roześmiałam się jak to usłyszałam, a teraz o tym ciągle myślę....

Kiedy można? Wtedy, kiedy obie strony tego chcą.
Proste jak konstrukcja cepa
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:00   #4
mariik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Ale mnie właśnie chodzi o pocałunek bez bycia ze sobą, a jak już to nie od razu.
Co do tego "czy będziesz ze mną" no to ja mam takie samo zdanie, dla mnie to komiczne i eeem nie spotkałam się żeby w miarę rozgarnięci ludzie tak robili :P
mariik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:02   #5
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez mariik Pokaż wiadomość
Cześć. Mam trochę dziwny problem, może się nawet wydawać błahy i głupi. Chodzi mi o to kiedy można się spokojnie pocałować z chłopakiem na randce. Zawsze to robiłam no nie wiem, na ok. trzeciej. Tylko, że faceta zawsze znałam wcześniej nieco dłużej, więc nie była to aż taka świeża znajomość, czy też przypadkowy gość, a ze spotkaniami niestety wszyscy wiemy jak bywa, a to coś wypadnie, brak czasu, różnie. Do czego zmierzam? Jakiś czas temu weszłam na ten temat z własną mamą, przez przypadek właściwie... Strasznie była oburzona moim zachowaniem, twierdząc "kolegów się nie całuje, dopiero jak Cię chłopak poprosi o chodzenie to wtedy". Szczerze to ją wyśmiałam, a teraz mam wątpliwości. Dodam że jestem jeszcze nastolatką, osiemnaście lat za parę miesięcy. Nie całuję się też przecież z pierwszym lepszym, dopiero gdy oboje tego chcemy, myślałam że robię w porządku. Zresztą nie wyobrażam sobie tego, że najpierw spotykam się z facetem przez pół roku, on się pyta "będziesz moją dziewczyną?" na co ja odpowiadam twierdząco i się dopiero całujemy. A ona z takiego założenia wychodzi, i dodam że jakoś tak mnie to trochę dotknęło w jej ustach. Co Wy o tym sądzicie? Ja jestem zdezorientowana w tej chwili, z początku tak jak mówiłam roześmiałam się jak to usłyszałam, a teraz o tym ciągle myślę....
jedyne "będziesz ze mną chodzić" ( po bułki do sklepu ) usłyszałam w drugiej klasie podstawówki. później wszystko wychodziło już jakoś tak naturalnie.
mój narzeczony nie zapytał,czy będę jego dziewczyną, więc chyba do dziś nie powinnam go całować
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:08   #6
Oliwiabb
Wtajemniczenie
 
Avatar Oliwiabb
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 172
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Rozgarnięte przedszkolaki może tak robią ale nie dorośli ludzie "Chcesz ze mną chodzić? " brzmi strasznie komicznie Jesteś juz (prawie) dorosła więc bez przesady. Twoja mama pewnie po prostu wychowała się w innych czasach i tego nie rozumie.

Mówisz o pocałunku jakby to miał być co najmniej seks Możesz pocałować chłopaka na drugiej randce a możesz na 10, w obu przypadkach będzie ok Jeśli chodzi o to to myśle, że mozna dać się po prostu ponieść chwili.

Jestem starsza co prawda od Ciebie ale zawsze miałam taką zasadę, że na pierwszej randce pocałunek w policzek a później niech się dzieje co chce
Oliwiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:13   #7
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez Oliwiabb Pokaż wiadomość
Rozgarnięte przedszkolaki może tak robią ale nie dorośli ludzie "Chcesz ze mną chodzić? " brzmi strasznie komicznie Jesteś juz (prawie) dorosła więc bez przesady. Twoja mama pewnie po prostu wychowała się w innych czasach i tego nie rozumie.

Mówisz o pocałunku jakby to miał być co najmniej seks Możesz pocałować chłopaka na drugiej randce a możesz na 10, w obu przypadkach będzie ok Jeśli chodzi o to to myśle, że mozna dać się po prostu ponieść chwili.

Jestem starsza co prawda od Ciebie ale zawsze miałam taką zasadę, że na pierwszej randce pocałunek w policzek a później niech się dzieje co chce
Na pierwszej również nie jest to nic zdrożnego
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 14:14   #8
rzapek
Zakorzenienie
 
Avatar rzapek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 350
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

a taki calus to nie oznaka ze jestescie juz poniekad para?
__________________

bynajmniej TO NIE przynajmniej
rzapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:16   #9
mariik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Oliwiabb- też mam do tego takie podejście, pierwsza randka jeszcze nie, a później w zależności jak sprawy się potoczą. Prawdę mówiąc pytam tylko dlatego, że zszokowała mnie trochę opinia mojej mamy i tak, powiedziałam jej, że dla mnie jej podejście jest nierealne i zupełnie inaczej patrzę na tą sprawę. Na co odparła "że w tych sprawach nic się nie zmieniło i nigdy nie zmieni". Zrozumcie moją dezorientację słysząc takie słowa

rzapek- o nie wiem. Moim zdaniem by być parą to jednak potrzeba jeszcze czegoś więcej oprócz całusa, a to przychodzi z czasem takiego spotykania się. ..

Edytowane przez mariik
Czas edycji: 2012-08-31 o 14:18
mariik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:26   #10
rzapek
Zakorzenienie
 
Avatar rzapek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 350
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

ja bym sie raczej nie pocalowala, dopoki nie czulabym, ze jestesmy para, chyba, ze bylby mega taki przystojny i nie moglabym sie pohamowac
__________________

bynajmniej TO NIE przynajmniej
rzapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:27   #11
mariik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Hmm może faktycznie robię błąd, bo przyznam że nie raz się pocałowałam z facetem, z którym owszem spotykałam się, ale już po jakimś czasie kontakt zaczął się psuć. Także absolutnie żadne to związki nie były....
mariik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 14:30   #12
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Ja tam uważam, że masz mądre podejście. Do związku trzeba czegoś więcej niż całowania, a skoro całowanie się jest fajne - to po co sbie odmawiać? + jeszcze jedno: jeśli ktoś źle całuje (czyt. w taki sposób, jaki mi się nie podoba) to nie wyobrażam sobie z nim być - miałam w życiu takie jedno doświadczenie związku z gościem, ktory całował koszmarnie... i dobrze, że już dawno po wszystkim (z innego powodu, ale teraz jak na to patrzę, to niepotrzebnie w ogóle w ten związek wchodziłam, skoro unikałam całowania bo było to dla mnie obrzydliwe...... )
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:31   #13
rzapek
Zakorzenienie
 
Avatar rzapek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 350
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez mariik Pokaż wiadomość
Hmm może faktycznie robię błąd, bo przyznam że nie raz się pocałowałam z facetem, z którym owszem spotykałam się, ale już po jakimś czasie kontakt zaczął się psuć. Także absolutnie żadne to związki nie były....

e tam, chcialas, to sie pocalowalas rob to, na co sama masz ochote
__________________

bynajmniej TO NIE przynajmniej
rzapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:33   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez rzapek Pokaż wiadomość
e tam, chcialas, to sie pocalowalas rob to, na co sama masz ochote

O i to powinno być podsumowanie tych rozterek


Całować się trzeba wtedy, kiedy się chce, a nie wtedy, gdy mija czas w ciągu którego całowanie mogłoby znaczyć, że ktoś uzna że jestes łatwa/niemoralna czy jakaś tam jeszcze. Tak samo z innymi sprawami
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:33   #15
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez kasiabasiazosia Pokaż wiadomość
hmmmm...u mnie zawsze było tak że w raz z pocałunkiem zaczynaliścmy być ze sobą,ale nigdy nie było "czy będziesz ze mną" to mi się kojarzy z przedszkolem...
U mnie tak samo, niestety zdarzało się i tak, że pocałunek wcale nie oznaczał związku :P
Przestań się przejmować konwenansami, a poglądami mamy tym bardziej.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:43   #16
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Ja tam nigdy nie liczyłam, kiedy się z kimś całowałam - zazwyczaj to było niemalże od razu, bo się lubię całować, rzadko czekałam do kolejnego spotkania, ale nigdy to nie było zaplanowane, po prostu ot, chciałam i było.

Ale też ja nie przywiązuję do tego jakiejś wielkiej wagi. Są osoby, które pocałunek traktują bardzo poważnie (choćby twoja mama).

Rób tak, żeby tobie było dobrze
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 16:48   #17
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Jeju teraz to i seks na 1 czy 2 spotkaniu jest coraz powszechniejszy i ludzie są ze sobą w związkach, a Ty autorko o pocałunkach wyjeżdżasz

Po co siebie ograniczać? CHCESZ to się całujesz, NIE chcesz to nie całujesz.

I nie ma znaczenia czy to będzie 1 czy 10 randka, tylko ludzie jakieś pieprzone stereotypy puszczają, niech pilnują własnych ust
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 16:54   #18
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez mariik Pokaż wiadomość
Cześć. Mam trochę dziwny problem, może się nawet wydawać błahy i głupi. Chodzi mi o to kiedy można się spokojnie pocałować z chłopakiem na randce. Zawsze to robiłam no nie wiem, na ok. trzeciej. Tylko, że faceta zawsze znałam wcześniej nieco dłużej, więc nie była to aż taka świeża znajomość, czy też przypadkowy gość, a ze spotkaniami niestety wszyscy wiemy jak bywa, a to coś wypadnie, brak czasu, różnie. Do czego zmierzam? Jakiś czas temu weszłam na ten temat z własną mamą, przez przypadek właściwie... Strasznie była oburzona moim zachowaniem, twierdząc "kolegów się nie całuje, dopiero jak Cię chłopak poprosi o chodzenie to wtedy". Szczerze to ją wyśmiałam, a teraz mam wątpliwości. Dodam że jestem jeszcze nastolatką, osiemnaście lat za parę miesięcy. Nie całuję się też przecież z pierwszym lepszym, dopiero gdy oboje tego chcemy, myślałam że robię w porządku. Zresztą nie wyobrażam sobie tego, że najpierw spotykam się z facetem przez pół roku, on się pyta "będziesz moją dziewczyną?" na co ja odpowiadam twierdząco i się dopiero całujemy. A ona z takiego założenia wychodzi, i dodam że jakoś tak mnie to trochę dotknęło w jej ustach. Co Wy o tym sądzicie? Ja jestem zdezorientowana w tej chwili, z początku tak jak mówiłam roześmiałam się jak to usłyszałam, a teraz o tym ciągle myślę....

Po 1. nie wiem po co mamie mówisz o takich prywatnych sprawach. Rozumiem, że możecie być dla siebie jak przyjaciółki, ale TRZEBA zawsze zostawić margines rzeczy, których nikomu mówić nie można poza tym oczywiste jest, ze mama w innych czasach żyła, więc i będzie miała inny pogląd na te sprawy

Po 2. pocałunek, to nie seks, więc nie wiem o co takie halo.

Po 3. jak ci się podobało to w czym problem?

Po 4. całuj, nie żałuj! życie jest za krótkie, żeby się przejmować głupstwami!
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:14   #19
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Jeju teraz to i seks na 1 czy 2 spotkaniu jest coraz powszechniejszy i ludzie są ze sobą w związkach, a Ty autorko o pocałunkach wyjeżdżasz \
Och moj Boze, co za fux pas, ona ma niecale 18 lat :yyy:
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 17:46   #20
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Och moj Boze, co za fux pas, ona ma niecale 18 lat :yyy:
dokładnie, trochę przesada z tym seksem.

Co do całowania to dla mnie też całowanie = związek, i nie patrzę zbyt pozytywnie na całowanie się z niezbyt dobrze znanymi osobnikami, z którymi nic poważnego nie łączy. Aleeeee serce nie sługa i sama swoją zasadę złamałam (chociaż mogę uznać, że nie, bo go tego człowieka serducho mi tak zagrało, że to nie był pierwszy lepszy ). A dokładniej ze swoim TŻtem najpierw się całowałam, potem właśnie z tego incydentu wyszedł związek, a dopiero potem randkowaliśmy więc zasady zasadami, a jak w grę wchodzą uczucia, to chyba nie ma co kalkulować Ważne, żebyś czułą się z tym dobrze, i żebyś nie nabiła sobie licznika do setki, bo wtedy to faktycznie chyba coś byłoby nie tak, bo nie wierzę, że można się w tylu facetach zauroczyć w życiu.

A co do Twojej mamy, to wiesz, inne czasy inne zwyczaje, dla mojej mamy niepojęte było, żeby dziewczyna do chłopaka pojechała wcześniej niż po zaręczynach, bo był to objaw złego prowadzenia się, a dla mnie i otoczenia to nie jest nic niesamowitego, wręcz reguła. Więc każdy ma inne przekonania
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:56   #21
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Och moj Boze, co za fux pas, ona ma niecale 18 lat :yyy:
ahhh sorki przeoczyłem jakoś to, moja wina.

Skoro dopiero 18 to całuj się autorko - abyś tylko chciała
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 18:22   #22
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Ja nie jestem wyrywna w sprawach całowania, nigdy nie pocałowałam świeżo poznanej osoby. Ale jak byłam młodsza zdarzało się, że miałam bardzo pociągających kolegów, miło się całowało, ale nie koniecznie marzyliśmy o związku. Nawet jednego miałam takiego na stałe do całowania w czasach licealnych
Rób co chcesz i się nie przejmuj mamą, może ma mało kontaktu z młodymi i nie wie jak to teraz jest, moja się śmiała, że w jej czasach nie wypadało iść do chłopaka w odwiedziny i takie tam różne
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:24   #23
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Całować się można, wówczas, gdy obie strony tego chcą.
Jezeli chcesz sie całowac z kims, kto nie jest Ci bliski- droga wolna- mozna i tak.
Mozna równiez zostawić to dla osób wyjątkowych, które w Twoim życiu cos znaczą. Tak tez jest dobrze.
To Ty wybierasz i tak jak wybierzesz tak bedziesz w przyszłości postrzegana.

Liczenie "randek" jest bez sensu, bo cóż to jest randka? Jak chłopak i dziewczyna wyjda razem do kina? A jak wyjda z dwójka znajomych, to już nie? A jak pójda razem na spacer to co to jest?

Jeżeli masz wątpliwości (nie ważne, czy zasiane przez Mame), to zastanów sie, czy to co robisz jest dla Ciebie OK? Masz wątpliwości, to pewnie nie jest tak do końca OK. Zastanów sie nad tym- Ty sama.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:53   #24
mariik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Heh proszę bez linczowania, że takie rzeczy mówię mamie, bo co jak co, ale mi się wymsknęło z nerwów, chciałam potem odkręcić a wyszło jeszcze gorzej
Chciałam po prostu poznać Waszą opinię, bo jak mam usłyszeć że osoba która tak robi "nie szanuje się" to jednak jest to mocny powód do zastanowienia. Ja sobie nigdy nie miałam nic do zarzucenia, choć czasem nic a nic nie wychodziło mi z chłopakiem z którym się pocałowałam, bywa.. To jednak do przodu, zwłaszcza że nie robię nic niemoralnego moim zdaniem. Dzięki
mariik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:55   #25
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Wtedy, jak przyjdzie odpowiedni moment Nie ma prostej reguły typu na 1 i 2 randce nie wypada, ale na 3-ciej już możesz.. Nie wyobrażam sobie zresztą tak kalkulować.
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:05   #26
mariik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;36246688]Wtedy, jak przyjdzie odpowiedni moment Nie ma prostej reguły typu na 1 i 2 randce nie wypada, ale na 3-ciej już możesz.. Nie wyobrażam sobie zresztą tak kalkulować.[/QUOTE]


Wiesz, może to źle przekazałam ale to nie o kalkulację spotkań chodzi, tylko o sam fakt całowanie się z chłopakiem z którym się nie jest w związku i nie ma się co do tego takiej ogromnej pewności.
mariik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:16   #27
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez mariik Pokaż wiadomość
Wiesz, może to źle przekazałam ale to nie o kalkulację spotkań chodzi, tylko o sam fakt całowanie się z chłopakiem z którym się nie jest w związku i nie ma się co do tego takiej ogromnej pewności.
a co ma związek do całowania

Koniecznie trzeba być w związku
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:20   #28
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez mariik Pokaż wiadomość
Wiesz, może to źle przekazałam ale to nie o kalkulację spotkań chodzi, tylko o sam fakt całowanie się z chłopakiem z którym się nie jest w związku i nie ma się co do tego takiej ogromnej pewności.
Bo tutaj nikt Ci nie powie, że do tego momentu nie można, a od tego już tak
I wiesz.. ludzie są różni-jedni całują się z nowo poznanym chłopakiem na imprezie, inni na 3 randce, a jeszcze inni po 2 miesiącach. I innym nic do tego Sama musisz zdecydować, czy tego chcesz i zrobić albo nie.
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:23   #29
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez mariik Pokaż wiadomość
Chciałam po prostu poznać Waszą opinię, bo jak mam usłyszeć że osoba która tak robi "nie szanuje się" to jednak jest to mocny powód do zastanowienia.
Coś takiego to byś ewentualnie mogła usłyszeć, gdybyś szła do łóżka z każdym nowo napotkanym facetem. Powiem szczerze, że poczułam się troszkę dziwnie, bo jesteśmy w podobnym wieku, a z moim obecnym chłopakiem całowałam się już na pierwszej randce (chociaż raczej nie było to coś, co zapoczątkowało nasz związek). No ale nikt (włącznie ze mną samą i moją mamą) nie postrzegał tego, jako coś złego, to już inna sprawa. Jeżeli czujesz, że tego chcesz, no to czemu nie? Nie ma po co niepotrzebnie kalkulować i przejmować się przesadnie takimi, powiedzmy sobie szczerze, bzdetami
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:54   #30
mariik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Całowanie.... czy to nie za szybko?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
a co ma związek do całowania

Koniecznie trzeba być w związku
Hah, naprawde nie wiem, jak juz mowilam to nie moje podejscie, a momentami mam wrazenie ze nie wiadomo co jeszcze ludzie powiedzia
mariik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.