Brak ch³opaka - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-09-08, 18:12   #1
liberateme
Przyczajenie
 
Avatar liberateme
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 3

Brak ch³opaka


Witam, za³o¿y³am tu konto, poniewa¿ ludzie tutaj wydaja sie mili, m±drzy i przyjacielscy, a chcia³abym zapytaæ o co¶. Mam 15 lat i nigdy nie mia³am ch³opaka, wiem, ¿e jeszcze mam czas, ale wszystkie moje kole¿anki mia³y chocia¿ jednego, nawet te m³odsze... Opowiadaj± mi jak to siê kochaj±, czêsto przytulaj±, spotykaj±, te¿ bym tak chcia³a, poniewa¿ czujê siê samotna, mam przyjació³, ale to nie to samo, mam starsz± siostrê, która ma ch³opaka i jest mega szczê¶liwa. Tylko tu pojawia siê problem. Poniewa¿ nie powiem, ¿e nie mam powodzenia u ch³opaków, bo od najm³odszych lat, ch³opakom siê podobam. Nieraz jakis ch³opak zaprasza³ mnie na spotkanie, chcia³ mój numer, tylko ja siê ba³am. Nie wiem jak to jest byæ z ch³opakiem, nie mia³am nigdy takich relacji, nie wiem jak siê ca³owaæ, jak siê przy nim zachowywaæ, dlatego je¿eli jakiemu¶ ch³opakowi siê podobam to go unikam, albo zbywam. Jak siê przemóc, zeby gdy komu¶ siê spodobam nie chowaæ siê, a z podniesion± g³ow± siê z nim spotykaæ i czekaæ jak co¶ siê rozkrêci. Dodam, ¿e jestem do¶æ nie¶mia³a i nie wierzê w siebie, myslê o sobie, ¿e jestem brzydka, nie wiem czy ma to znaczenie, ale wola³am napisaæ. Chcia³abym poznaæ wasze zdanie i jak bêdziecie wiedzie jak to ¿eby mi pomóc, poniewa¿ chcia³abym cos zmieniæ. Zacz±æ ''nowe ¿ycie''
liberateme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 18:16   #2
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 10 183
Dot.: Brak ch³opaka

Ja to zawsze by³am taka anty ch³opowa, ju¿ ju¿ by³am umówiona z jakim¶ ch³opakiem i nagle rezygnowa³am. Nie wiem czemu, czu³am jakie¶ obrzydzenie do p³ci przeciwnej Ale potem te¿ strasznie chcia³am mieæ ch³opaka i je¶li mogê Ci co¶ poradziæ, to nie szukaj na si³ê. Jak kogo¶ poznasz, to nie warto siê od razu nastawiaæ, ¿e to mo¿e byæ Twój ch³opak itp. Ponoæ mi³o¶æ znajdujemy, gdy przestajemy szukaæ i powiem Ci, ¿e co¶ w tym jest. Ja np. pozna³am mojego ch³opaka jak mia³ dziewczynê i po roku odnowili¶my kontakt, chcieli¶my siê po prostu kumplowaæ, a w efekcie tak siê sobie spodobali¶my, ¿e zostali¶my par±
agniesikk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 18:17   #3
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 2 235
Dot.: Brak ch³opaka

Cytat:
Napisane przez liberateme Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, za³o¿y³am tu konto, poniewa¿ ludzie tutaj wydaja sie mili, m±drzy i przyjacielscy, a chcia³abym zapytaæ o co¶. Mam 15 lat i nigdy nie mia³am ch³opaka, wiem, ¿e jeszcze mam czas, ale wszystkie moje kole¿anki mia³y chocia¿ jednego, nawet te m³odsze... Opowiadaj± mi jak to siê kochaj±, czêsto przytulaj±, spotykaj±, te¿ bym tak chcia³a, poniewa¿ czujê siê samotna, mam przyjació³, ale to nie to samo, mam starsz± siostrê, która ma ch³opaka i jest mega szczê¶liwa. Tylko tu pojawia siê problem. Poniewa¿ nie powiem, ¿e nie mam powodzenia u ch³opaków, bo od najm³odszych lat, ch³opakom siê podobam. Nieraz jakis ch³opak zaprasza³ mnie na spotkanie, chcia³ mój numer, tylko ja siê ba³am. Nie wiem jak to jest byæ z ch³opakiem, nie mia³am nigdy takich relacji, nie wiem jak siê ca³owaæ, jak siê przy nim zachowywaæ, dlatego je¿eli jakiemu¶ ch³opakowi siê podobam to go unikam, albo zbywam. Jak siê przemóc, zeby gdy komu¶ siê spodobam nie chowaæ siê, a z podniesion± g³ow± siê z nim spotykaæ i czekaæ jak co¶ siê rozkrêci. Dodam, ¿e jestem do¶æ nie¶mia³a i nie wierzê w siebie, myslê o sobie, ¿e jestem brzydka, nie wiem czy ma to znaczenie, ale wola³am napisaæ. Chcia³abym poznaæ wasze zdanie i jak bêdziecie wiedzie jak to ¿eby mi pomóc, poniewa¿ chcia³abym cos zmieniæ. Zacz±æ ''nowe ¿ycie''
Jestem nieco starsza, ale wiem jak to jest. Mia³am w ¿yciu jednego ch³opaka i to przez miesi±c. Tyle ¿e tym masz powodzenie a ja nie wiêc problem jest innej wagi
Twoje zdanie o sobie ma znaczenie, i to bardzo w tym przypadku. Musisz siebie docenic ¿eby kto¶ doceni³ Ciebie.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 18:28   #4
liberateme
Przyczajenie
 
Avatar liberateme
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Brak ch³opaka

[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;3640666 1]Jestem nieco starsza, ale wiem jak to jest. Mia³am w ¿yciu jednego ch³opaka i to przez miesi±c. Tyle ¿e tym masz powodzenie a ja nie wiêc problem jest innej wagi
Twoje zdanie o sobie ma znaczenie, i to bardzo w tym przypadku. Musisz siebie docenic ¿eby kto¶ doceni³ Ciebie.[/QUOTE]

dziêkujê za odpowied¼ i w sumie..... masz racjê, poszukam jaki¶ psychologicznych sztuczek, zeby spojrzeæ na siebie jak na warto¶ciow± i piêkn± dziewczynê.
liberateme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 18:40   #5
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 8 980
Dot.: Brak ch³opaka

Ja te¿ z ch³opakami zaczê³am sporo pó¼niej, patrzy³am jak kole¿anki lataj± w kó³ko z innym a ja siê czu³am strasznie samotna A teraz z perspektywy czasu cieszê siê, ¿e tak by³o, bo nie kusi³o mnie ¿eby zrobiæ co¶ g³upiego, a teraz mam ¶wiadomo¶æ, ¿e nie rozmienia³am siê na drobne i po³owa mojej szko³y nie jest moimi 'by³ymi'. Nie spinaj siê tak bardzo na posiadanie kogo¶ dla samego faktu posiadania bo to bez sensu. Je¶li siê w kim¶ zauroczysz to próbuj, je¶li nie, to odpu¶æ, rozwijaj siê, baw, przy³ó¿ do nauki, na si³ê to nieprzyjemnie i boli jak mawia³ mój zboczony historyk
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Poka¿ wiadomo¶æ
CSI Wiza¿, proszê przyjechaæ na w±tek!
_ema_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 19:43   #6
Inka223
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 65
Dot.: Brak ch³opaka

Spokojnie, nie rób nic na si³ê Do wszystkiego trzeba dojrzeæ. Przyjdzie czas, ¿e sama poczujesz siê gotowa na co¶ wiêcej. Mo¿e to jeszcze nie ten czas. Jeszcze jeste¶ m³odziutka. Ja sama swój pierwszy poca³unek prze¿y³am w wieku 20 lat, wcze¶niej z nikim siê nie spotyka³am. I nie uwa¿am, ¿e przez to jestem gorsza

A teraz wyluzuj, jeszcze nic nie musisz. Mo¿e na pocz±tek nie traktuj ch³opaków jak potencjalnych partnerów tylko spotykaj siê z nimi na stopie kole¿eñskiej? A jak poczujesz siê przy nich swobodniej, to kto wie co z tego bêdzie.
I przede wszystkim uwierz w siebie! Sama widzisz, ¿e siê podobasz
__________________

"Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y zosta³am wied¼m±"

Edytowane przez Inka223
Czas edycji: 2012-09-08 o 19:45
Inka223 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 20:04   #7
Pawel1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomo¶ci: 3
GG do Pawel1992
Dot.: Brak ch³opaka

Masz jeszcze czas a jak bedziesz z jakims chlopakiem to normalnie sie zachowuj. Musisz czuc sie bezpieczna i wyluzowana przy ch³opaku. Napewno bêdziesz czuæ jak go spotkasz
Pawel1992 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 20:56   #8
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomo¶ci: 14 318
Dot.: Brak ch³opaka

__________________
*Powy¿szy post wyra¿a jedynie opiniê autora w dniu dzisiejszym. Nie mo¿e on s³u¿yæ przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany pogl±dów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 21:07   #9
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 12 386
Dot.: Brak ch³opaka

Cytat:
Napisane przez liberateme Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, za³o¿y³am tu konto, poniewa¿ ludzie tutaj wydaja sie mili, m±drzy i przyjacielscy, a chcia³abym zapytaæ o co¶. Mam 15 lat i nigdy nie mia³am ch³opaka, wiem, ¿e jeszcze mam czas, ale wszystkie moje kole¿anki mia³y chocia¿ jednego, nawet te m³odsze... Opowiadaj± mi jak to siê kochaj±, czêsto przytulaj±, spotykaj±, te¿ bym tak chcia³a, poniewa¿ czujê siê samotna, mam przyjació³, ale to nie to samo, mam starsz± siostrê, która ma ch³opaka i jest mega szczê¶liwa. Tylko tu pojawia siê problem. Poniewa¿ nie powiem, ¿e nie mam powodzenia u ch³opaków, bo od najm³odszych lat, ch³opakom siê podobam. Nieraz jakis ch³opak zaprasza³ mnie na spotkanie, chcia³ mój numer, tylko ja siê ba³am. Nie wiem jak to jest byæ z ch³opakiem, nie mia³am nigdy takich relacji, nie wiem jak siê ca³owaæ, jak siê przy nim zachowywaæ, dlatego je¿eli jakiemu¶ ch³opakowi siê podobam to go unikam, albo zbywam. Jak siê przemóc, zeby gdy komu¶ siê spodobam nie chowaæ siê, a z podniesion± g³ow± siê z nim spotykaæ i czekaæ jak co¶ siê rozkrêci. Dodam, ¿e jestem do¶æ nie¶mia³a i nie wierzê w siebie, myslê o sobie, ¿e jestem brzydka, nie wiem czy ma to znaczenie, ale wola³am napisaæ. Chcia³abym poznaæ wasze zdanie i jak bêdziecie wiedzie jak to ¿eby mi pomóc, poniewa¿ chcia³abym cos zmieniæ. Zacz±æ ''nowe ¿ycie''
hej, masz dopiero 15 lat! Kole¿anki opowiadaj± Ci o swoich ch³opakach pewnie dlatego, ¿e chc± siê pochwaliæ Nie masz siê do czego spieszyæ, naprawdê-wszystko przyjdzie z czasem!
Ale nad w³asn± samoocen± warto popracowaæ, zawsze
__________________
„Przyjdzie czas spotkaæ siê
potarmosiæ uszy
lub razem na spacer znowu gdzie¶ wyruszyæ”





solll jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 21:26   #10
Kamyk456
Raczkowanie
 
Avatar Kamyk456
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: ¦wiate³ko w tunelu
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Brak ch³opaka

Nastêpnym razem je¶li jaki¶ ch³opak bêdzie chcia³ siê z Tob± umówiæ - daj siê zaprosiæ, a zobaczysz, ¿e to nie takie straszne. Je¶li z nikim nie by³a¶ na randce, wiadomo, obawa przed nieznanym jest naturalna. Ale warto spróbowaæ, bo czêsto siê okazuje, ¿e takie obawy s± bezpodstawne, i spêdzisz mi³o czas.
I zgadzam siê z poprzedniczkami, ¿e masz jeszcze czas. Ja pierwszego ch³opaka mia³am w wieku 18 lat, nie trwa³o to d³ugo, teraz od d³u¿szego czasu nikogo nie mam, ale nie skupiam siê na tym - przyjdzie czas, pojawi siê odpowiedni dla mnie facet, niewykluczone, ¿e trochê to potrwa, nie ma siê co martwiæ. Ja o wiele bardziej od ch³opaka wola³abym mieæ przyjació³, tzn mam jedn± przyjació³kê, ale wola³abym mieæ wiêcej, tak¿e ciesz siê, ¿e ich masz, zazdroszczê Ci tego
Pozdrowienia
Kamyk456 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 21:27   #11
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomo¶ci: 704
Dot.: Brak ch³opaka

Na pocz±tku brakuje tylko 'Drogie Brawo...'
Pamietam jak mi znajoma w podstawówce 2ga klasa, trzymaj±c za rekê swojego ch³opaka powiedzia³a ¿e nigdy nikogo nie bêde mia³a
Wszystko przyjdzie z czasem.
rotten_lilly jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 21:53   #12
IMOPan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Brak ch³opaka

Zacznijmy od tego ¿e nie ma parcia na to ¿eby mieæ ch³opaka/dziewczynê.
Ludzie ¿yj± bez mi³o¶ci jako single i wierz mi ¿e lepiej na tym wychodz±.
IMOPan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 22:40   #13
_Talitha
Raczkowanie
 
Avatar _Talitha
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Brak ch³opaka

Cytat:
Napisane przez liberateme Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, za³o¿y³am tu konto, poniewa¿ ludzie tutaj wydaja sie mili, m±drzy i przyjacielscy, a chcia³abym zapytaæ o co¶. Mam 15 lat i nigdy nie mia³am ch³opaka, wiem, ¿e jeszcze mam czas, ale wszystkie moje kole¿anki mia³y chocia¿ jednego, nawet te m³odsze... Opowiadaj± mi jak to siê kochaj±, czêsto przytulaj±, spotykaj±, te¿ bym tak chcia³a, poniewa¿ czujê siê samotna, mam przyjació³, ale to nie to samo, mam starsz± siostrê, która ma ch³opaka i jest mega szczê¶liwa. Tylko tu pojawia siê problem. Poniewa¿ nie powiem, ¿e nie mam powodzenia u ch³opaków, bo od najm³odszych lat, ch³opakom siê podobam. Nieraz jakis ch³opak zaprasza³ mnie na spotkanie, chcia³ mój numer, tylko ja siê ba³am. Nie wiem jak to jest byæ z ch³opakiem, nie mia³am nigdy takich relacji, nie wiem jak siê ca³owaæ, jak siê przy nim zachowywaæ, dlatego je¿eli jakiemu¶ ch³opakowi siê podobam to go unikam, albo zbywam. Jak siê przemóc, zeby gdy komu¶ siê spodobam nie chowaæ siê, a z podniesion± g³ow± siê z nim spotykaæ i czekaæ jak co¶ siê rozkrêci. Dodam, ¿e jestem do¶æ nie¶mia³a i nie wierzê w siebie, myslê o sobie, ¿e jestem brzydka, nie wiem czy ma to znaczenie, ale wola³am napisaæ. Chcia³abym poznaæ wasze zdanie i jak bêdziecie wiedzie jak to ¿eby mi pomóc, poniewa¿ chcia³abym cos zmieniæ. Zacz±æ ''nowe ¿ycie''
Nie masz siê zupe³nie czym przejmowaæ.
U mnie by³o tak ¿e pierwszy zwi±zek, taki 'na prawdê' , zacz±³ siê kiedy mia³am 21 lat, a wcze¶niej spotyka³am siê z ch³opakami tylko po to ¿eby zobaczyæ jak to jest. i wiesz co? nie warto by³o. Tak samo jak Ty strasznie chcia³am kogo¶ mieæ i patrza³am na kole¿anki które siê z kim¶ spotyka³y i by³am nie¶mia³a i teraz mogê z pe³nym przekonaniem powiedzieæ ¿e o wiele lepiej byæ samemu, ni¿ wchodziæ w zwi±zek po to ¿eby kogo¶ mieæ. Bo to nie daje szczê¶cia wcale.
Racjê maj± te¿ dziewczyny które pisa³y ¿e wszystko idzie ³atwiej kiedy siê nie szuka na si³ê
A co do stresu to to normalne. Ja na pierwszych randkach mia³am tak ¿e nawet jak chcia³am siê spotkaæ z kim¶ to tak siê stresowa³am, ¿e ca³y czas obmy¶la³am z jakiego powodu odwo³aæ ;p Ale to szybko mija tylko trzeba siê prze³amaæ. Parê razy nawet zmusiæ do pój¶cia na t± kawê ¿eby zobaczyæ ¿e nic siê takiego nie dzieje
Wa¿ne jest te¿ uwierzenie w to ¿e mo¿esz siê komu¶ spodobaæ i kto¶ mo¿e na prawdê byæ Tob± zainteresowany. Czasami ciê¿ko o tak± wiarê w sobie.
A naj¶mieszniejsze jest to ¿e najczê¶ciej ten ch³opak który siê chce umówiæ z Tob± jest jescze bardziej zdenerwowany ni¿ Ty w koñcu to on ryzykuje odrzuceniem

Edytowane przez _Talitha
Czas edycji: 2012-09-08 o 22:43
_Talitha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 22:41   #14
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 9 304
Dot.: Brak ch³opaka

Cytat:
Napisane przez liberateme Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, za³o¿y³am tu konto, poniewa¿ ludzie tutaj wydaja sie mili, m±drzy i przyjacielscy, a chcia³abym zapytaæ o co¶. Mam 15 lat i nigdy nie mia³am ch³opaka, wiem, ¿e jeszcze mam czas, ale wszystkie moje kole¿anki mia³y chocia¿ jednego, nawet te m³odsze... Opowiadaj± mi jak to siê kochaj±, czêsto przytulaj±, spotykaj±, te¿ bym tak chcia³a, poniewa¿ czujê siê samotna, mam przyjació³, ale to nie to samo, mam starsz± siostrê, która ma ch³opaka i jest mega szczê¶liwa. Tylko tu pojawia siê problem. Poniewa¿ nie powiem, ¿e nie mam powodzenia u ch³opaków, bo od najm³odszych lat, ch³opakom siê podobam. Nieraz jakis ch³opak zaprasza³ mnie na spotkanie, chcia³ mój numer, tylko ja siê ba³am. Nie wiem jak to jest byæ z ch³opakiem, nie mia³am nigdy takich relacji, nie wiem jak siê ca³owaæ, jak siê przy nim zachowywaæ, dlatego je¿eli jakiemu¶ ch³opakowi siê podobam to go unikam, albo zbywam. Jak siê przemóc, zeby gdy komu¶ siê spodobam nie chowaæ siê, a z podniesion± g³ow± siê z nim spotykaæ i czekaæ jak co¶ siê rozkrêci. Dodam, ¿e jestem do¶æ nie¶mia³a i nie wierzê w siebie, myslê o sobie, ¿e jestem brzydka, nie wiem czy ma to znaczenie, ale wola³am napisaæ. Chcia³abym poznaæ wasze zdanie i jak bêdziecie wiedzie jak to ¿eby mi pomóc, poniewa¿ chcia³abym cos zmieniæ. Zacz±æ ''nowe ¿ycie''
Je¶li Ciê to jako¶ pocieszy to ja mam 19 lat i te¿ nigdy z nikim nie by³am Powodzenia za to wcale nie mam, wiêc, no ..

A jak siê przemóc?Na pocz±tek chyba uwierzyæ w siebie, bo to widaæ jak kto¶ siê sobie nie podoba
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 23:25   #15
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Brak ch³opaka

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;36411147]Je¶li Ciê to jako¶ pocieszy to ja mam 19 lat i te¿ nigdy z nikim nie by³am Powodzenia za to wcale nie mam, wiêc, no ..
[/QUOTE]

¿ó³wik!
ja to na dodatek mam ma³o znajomych, a mieszkam w "imprezowej" okolicy, gdzie wszyscy ³a¿± do klubów jak nakrêceni, a ja tak bardzo klubów nie lubiê, ¿e chce mi siê p³akaæ, gdy zmuszam siê i do nich wchodzê. wiêc chodzic przesta³am.
__________________
ksi±¿kowa wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=642759
Snaffy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 23:28   #16
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 9 304
Dot.: Brak ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Snaffy Poka¿ wiadomo¶æ
¿ó³wik!
ja to na dodatek mam ma³o znajomych, a mieszkam w "imprezowej" okolicy, gdzie wszyscy ³a¿± do klubów jak nakrêceni, a ja tak bardzo klubów nie lubiê, ¿e chce mi siê p³akaæ, gdy zmuszam siê i do nich wchodzê. wiêc chodzic przesta³am.
Pjona
U mnie nie ma porz±dnych klubów, te co s± to zesz³y na psy
Wiêc siedzê w domu póki co-jestem warzywem i no lajfem Zreszt± ze mnie nigdy imprezowa dziewczyna nie by³a,nie lubiê imprez, tak¿e w sumie nie ¿a³ujê..

A do facetów mam w ogóle pecha, jak mi siê jaki¶ spodoba to zawsze bez wzajemno¶ci
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 23:41   #17
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomo¶ci: 3 737
Dot.: Brak ch³opaka

Ogólnie to wtf ? Wyluzuj dziewczyno, serio takie masz parcie na tego ch³opaka, ¿e a¿ szkoda czytaæ. Powiedz co z tego, ze twoje kolezanki mia³y ch³opaka, ja jak patrzy³am na moje kole¿aki jak mia³am 15 lat to mi siê ¶miaæ chcia³o z tych ich wielkich mi³o¶ci. A od znajomych p³ci mêskiej wiem, ¿e takie nie¶mia³e "desperatki" faceci ³atwo wyczuwaj± a jeszcze szybciej uciekaj±, wiec po prostu odpu¶ci i co ma byæ to bêdzie
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 23:49   #18
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Brak ch³opaka

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;36411544]Pjona
U mnie nie ma porz±dnych klubów, te co s± to zesz³y na psy
Wiêc siedzê w domu póki co-jestem warzywem i no lajfem Zreszt± ze mnie nigdy imprezowa dziewczyna nie by³a,nie lubiê imprez, tak¿e w sumie nie ¿a³ujê..

A do facetów mam w ogóle pecha, jak mi siê jaki¶ spodoba to zawsze bez wzajemno¶ci [/QUOTE]

mam dok³adnie to samo. spotykam siê z kilkoma kole¿ankami czasami i tyle. Albo ewentualnie podczepiaj± siê pode mnie desperaci, lub kolesie totalnie nie w moim gu¶cie w stylu "mam dres i je¿d¿ê golfem, wiêc wiem co to lans na dzielni", wiêc sobie odpu¶ci³am.
__________________
ksi±¿kowa wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=642759
Snaffy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-09, 07:21   #19
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 2 235
Dot.: Brak ch³opaka

Cytat:
Napisane przez liberateme Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkujê za odpowied¼ i w sumie..... masz racjê, poszukam jaki¶ psychologicznych sztuczek, zeby spojrzeæ na siebie jak na warto¶ciow± i piêkn± dziewczynê.


Cytat:
Napisane przez _ema_ Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ z ch³opakami zaczê³am sporo pó¼niej, patrzy³am jak kole¿anki lataj± w kó³ko z innym a ja siê czu³am strasznie samotna A teraz z perspektywy czasu cieszê siê, ¿e tak by³o, bo nie kusi³o mnie ¿eby zrobiæ co¶ g³upiego, a teraz mam ¶wiadomo¶æ, ¿e nie rozmienia³am siê na drobne i po³owa mojej szko³y nie jest moimi 'by³ymi'. Nie spinaj siê tak bardzo na posiadanie kogo¶ dla samego faktu posiadania bo to bez sensu. Je¶li siê w kim¶ zauroczysz to próbuj, je¶li nie, to odpu¶æ, rozwijaj siê, baw, przy³ó¿ do nauki, na si³ê to nieprzyjemnie i boli jak mawia³ mój zboczony historyk
Dok³adnie

Cytat:
Napisane przez Visez Poka¿ wiadomo¶æ
Nie dawaj takich odpowiedzi, bo one nic nie pomagaj±. Chodzisz do dzisiejszego liceum/gimnazjum? Jezeli nie, to pewnie nawet nie wiesz jak to jest nikogo nie mieæ gdy wszyscy umawiaj± siê na jakie¶ randki. Mia³am taki czas, ¿e przejmowa³am siê tym tak jak autorka w±tku. Bo samotno¶æ potrafi naprawde mocno dac w ko¶æ.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-09, 08:16   #20
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 376
Dot.: Brak ch³opaka

Masz dopiero 15 lat i du¿o czasu na to,by mieæ T¯-ta

Chcesz mieæ ch³opaka po to,by Ciê uszczê¶liwi³ ? Je¶li nie jeste¶ szczê¶liwa teraz,to On tego nie zmieni...a je¶li nawet,to znajd± siê inne "problemy".

Nie szukaj "mi³o¶ci na si³ê ". Mam kole¿ankê ( 20 lat) która nigdy nie mia³a ch³opaka. Pisze z wieloma ch³opakami,by potem siê spotkaæ i chodziæ z nim przez tydzieñ,a potem wyzywaæ od najgorszych...po prostu zachowuje siê jak desperatka,która chce mieæ ch³opaka i ju¿

Po prostu czekaj,a wszystko przyjdzie w swoim czasie...masz czas. Teraz te¿ mo¿esz byæ szczê¶liwa.
__________________
Jak mo¿na staæ siê motylem? Musisz tak bardzo chcieæ lataæ, ¿e jeste¶ gotów porzuciæ bycie g±sienic±.
bridget0505 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-09, 08:50   #21
liberateme
Przyczajenie
 
Avatar liberateme
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Brak ch³opaka

Jak mi siê g³upio zrobi³o.... Zrobi³am z tego taki WIELKI problem, ale po prostu my¶la³am, ¿e tracê swój ''najpiêkniejszy czas'' w ¿yciu, nie umawiaj±c siê na randki, nie chodz±c na imprezy, jednak tak nie jest. Otworzy³y¶cie mi oczy, na pewne sprawy i zmieniam tok my¶lenia. DZIÊKUJÊ WAM!
liberateme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-09, 08:53   #22
LatteLady
Raczkowanie
 
Avatar LatteLady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Brak ch³opaka

mówisz ¿e wiesz ¿e masz jeszcze czas...to siê nie przejmuj proszê. Ja w Twoim wieku te¿ szuka³am niewiadomo czego i po co, a gdy najlepsza przyjacio³ka przedstawi³a mi swojego ch³opaka (straszego i takiego na serio) to przep³aka³am w domu ca³± noc..i co ?parê lat mine³o nabra³am pewno¶ci siebie, nie ¿yjê w cieniu innych .Kole¿anki co mia³y tylu ch³opaków w wieku 15 ,16 lat -bo by³y takie "fajne" i wszyscy je "lubili" pozachodzi³y w niechciane ci±¿e,mecz± sie teraz z jakimi¶ pajacami..nie chodz± do szko³y i generalnie odda³y by du¿o ¿eby byæ na moim miejscu
Jeste¶ m³oda, masz mnóstwo mo¿liwo¶ci
nie zaprzepa¶æ tego
__________________
A na imiê dali mi Ironia...
LatteLady jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-09, 09:30   #23
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Brak ch³opaka

[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;3641230 2]
Nie dawaj takich odpowiedzi, bo one nic nie pomagaj±. Chodzisz do dzisiejszego liceum/gimnazjum? Jezeli nie, to pewnie nawet nie wiesz jak to jest nikogo nie mieæ gdy wszyscy umawiaj± siê na jakie¶ randki. Mia³am taki czas, ¿e przejmowa³am siê tym tak jak autorka w±tku. Bo samotno¶æ potrafi naprawde mocno dac w ko¶æ.[/QUOTE]

ca³e gimnazjum/liceum by³am sama i wiêksza czê¶æ moich znajomych czy ludzi ze szko³y te¿. Nikt nie widzia³ w tym nic dziwnego.
__________________
ksi±¿kowa wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=642759
Snaffy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-09, 09:52   #24
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 9 276
Dot.: Brak ch³opaka

Cytat:
Napisane przez liberateme Poka¿ wiadomo¶æ
Jak mi siê g³upio zrobi³o.... Zrobi³am z tego taki WIELKI problem, ale po prostu my¶la³am, ¿e tracê swój ''najpiêkniejszy czas'' w ¿yciu, nie umawiaj±c siê na randki, nie chodz±c na imprezy, jednak tak nie jest. Otworzy³y¶cie mi oczy, na pewne sprawy i zmieniam tok my¶lenia. DZIÊKUJÊ WAM!
wybacz, ale "najpiêkniejszy czas w ¿yciu" na randki i imprezy to na pewno nie jest 15 lat...
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-09, 12:16   #25
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomo¶ci: 1 859
Dot.: Brak ch³opaka

Coraz czê¶ciej mi siê wydaje, ¿e nie rozumiem w ogóle wspó³czesnych nastolatków. Presja otoczenia powoduje, ¿e ³apiesz do³a, bo tamta ma ch³opaka, a ja nie. Mam kuzynkê w Twoim wieku i ostatnio mi powiedzia³a, ¿e teraz to siê chodzi z ch³opakiem, ¿eby go upokorzyæ, pobawiæ siê i nastêpny. Mega mnie to zaszokowa³o. Skoro dziewczynka w takim wieku ma podej¶cie tego typu, to ja dziêkujê. Pó³ ¶wiata tego kwiata, wiêc siê nie martw, trafisz na kogo¶ dla siebie. Ale zmieñ podej¶cie, bo ch³opak to nie ciuch, ¿eby go zazdro¶ciæ. Zreszt±, ja spotkañ w takim wieku nawet nie nazwê zwi±zkiem, bo to wg mnie jedynie potrzeba posiadania kogo¶ dla lansu/ dowarto¶ciowania i mody na to, ¿e tamta ma, to ja te¿
__________________
"Byæ zagadk±, której nikt nie zd±¿y zgadn±æ, nim minie czas"


Agoorka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-09, 13:19   #26
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 4 679
Dot.: Brak ch³opaka

W tym wieku wiêkszo¶æ moich kole¿anek te¿ nie mia³a, i co? I nikt nie robi³ z tego tragedii. Maj±c piêtna¶cie lat, dopiero co wysz³o siê z dzieciñstwa. Na pewno nie masz siê czym przejmowaæ, a ju¿ na pewno nie ³apaæ pierwszego lepszego, byle kogo¶ mieæ.
Mileva_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-10, 06:58   #27
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 1 958
Dot.: Brak ch³opaka

Spokojnie, masz 15 lat, tym, ¿e nigdy nikogo nie mia³a¶ zaczniesz siê martwiæ, gdy bedziesz po 30 Masz jeszcze czas.

skoro masz powodzenie i nie chcesz siê z kims umawiac- znaczy- to jeszcze nie Twój czas. Poporostu. Czy chcesz miec ch³opaka tylko dlatego, ¿e kolezanki maj±? To nie nowa bluzka, to uczucie.
Poczekaj, a znajdzie siê taki, który zawróci Tobie w g³owie i nie bêdziesz mia³a oporów by siê znim spotykac.
__________________

Wiem, ¿e pisze d³ugie posty, jednak skracaj±c je w cytatach postaraj siê nie zgubiæ sensu.
Przyk³ad:
"Monika nie jest zwolennikiem kary ¶mierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary ¶mierci"

33owieczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-10, 08:53   #28
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 8 980
Dot.: Brak ch³opaka

heh, swoj± drog± zauwa¿y³am, ¿e taka presja dzia³a w ka¿dym wieku i w ka¿dym ¶rodowisku. W gimnazjum by³a presja wymuszana przez dziewczyny, które mia³y ch³opaka (co dziwne ch³opaków w drug± stronê jako¶ niewiele ci±gnê³o do zwi±zków ), potem szpany kto wiêcej imprezuje i wiêcej pije, potem w liceum kto zaliczy wiêcej imprez, zw³aszcza osiemnastek, potem by³a moda na robienie prawka, wiêc ka¿dy kto obla³ egzamin/nie chodzi³ na kurs czu³ siê gorszy a top tematem by³y egzaminy i popisy kto za którym razem zda³, jak szybko jecha³ przez miasto, ile mandatów ju¿ zap³aci³, a najlepiej jakby jaki¶ samochód ju¿ skasowa³, potem szpan na studia - kto dalej wyjedzie, kto na wiêksz± i bardziej renomowan± uczelniê siê dostanie (p0³owa z napinaczy chodzi³a potem ze spuszczon± g³ow± po podrzêdnych uniwersytetach w koziej wólce ), nastêpnie kto lepsz± pracê za³apie i wiêcej zarobi, potem- wed³ug mnie najbardziej ¿a³osna - fala zarêczyn, gdzie zarêczaæ musia³ siê ka¿dy, niewa¿ne, ¿e te zarêczyny by³y a chwilê zrywane, kó³eczko na palcu musia³o byæ, a teraz to ju¿ zaczyna siê 'kto siê pierwszy hajtnie'...
Wiêc autorko, patrz±c na sprawê obiektywnie - gdyby¶my mieli zawsze wymuszaæ na sobie wszystko, tylko dlatego, ¿e spo³eczeñstwo ci¶nie, to nasze ¿ycie by³oby niez³ym cyrkiem
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Poka¿ wiadomo¶æ
CSI Wiza¿, proszê przyjechaæ na w±tek!
_ema_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-10, 09:26   #29
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomo¶ci: 14 318
Dot.: Brak ch³opaka

Cytat:
Napisane przez _ema_ Poka¿ wiadomo¶æ
W gimnazjum by³a presja wymuszana przez dziewczyny, które mia³y ch³opaka, potem szpany kto wiêcej imprezuje i wiêcej pije, potem w liceum kto zaliczy wiêcej imprez, zw³aszcza osiemnastek, potem by³a moda na robienie prawka, wiêc ka¿dy kto obla³ egzamin/nie chodzi³ na kurs czu³ siê gorszy a top tematem by³y egzaminy i popisy kto za którym razem zda³, jak szybko jecha³ przez miasto, ile mandatów ju¿ zap³aci³, a najlepiej jakby jaki¶ samochód ju¿ skasowa³, potem szpan na studia - kto dalej wyjedzie, kto na wiêksz± i bardziej renomowan± uczelniê siê dostanie (p0³owa z napinaczy chodzi³a potem ze spuszczon± g³ow± po podrzêdnych uniwersytetach w koziej wólce ), nastêpnie kto lepsz± pracê za³apie i wiêcej zarobi, potem- wed³ug mnie najbardziej ¿a³osna - fala zarêczyn, gdzie zarêczaæ musia³ siê ka¿dy, niewa¿ne, ¿e te zarêczyny by³y a chwilê zrywane, kó³eczko na palcu musia³o byæ, a teraz to ju¿ zaczyna siê 'kto siê pierwszy hajtnie'...
Wszystko kwestia psychiki. Taki ¿a³osny owczy pêd "inni maj± to i ja muszê" chyba nigdy tego nie zrozumiem Zawsze mia³am w powa¿aniu czy kto¶ w gimnazjum ma faceta, prawo jazdy nie robi³o na mnie ¿adnego wra¿enia, dopiero teraz za namow± taty postanowi³am zrobiæ Od dawna trzymam siê jednej zasady: mam gdzie¶ co my¶l± o mnie inni, niech siê ¶miej± ¿e jestem inna, ja mogê siê ¶miaæ ¿e wszyscy s± tacy sami i tak ¶lepo do tego d±¿±
A tej twojej "za³osnej" fali zarêczyn i ¶lubów to ju¿ w ogóle nie rozumiem... to ju¿ raczej nie ma nic wspólnego ze ¶ci±ganiem od innych? Ka¿dego indywidualna sprawa. Ju¿ szybciej to ciebie boli ¿e nie masz pierdzionka na palcu i dlatego owy pier¶cionek u innych osób wydaje ci siê byæ ¿a³osny. Z zazdro¶ci

A co do autorki szkoda gadaæ... Ale ja to widocznie starej daty jestem bo w wieku 15 to nawet o ca³owaniu siê nie my¶la³o, a pierwszego ch³opaka mia³am jak skoñczy³am 20 lat. Och jaka jestem staro¶wiecka! Nie zazdro¶ci³am 15letnim kole¿ankom utraty dziewictwa bo w moich oczach by³y zwyk³ymi szmatami
__________________
*Powy¿szy post wyra¿a jedynie opiniê autora w dniu dzisiejszym. Nie mo¿e on s³u¿yæ przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany pogl±dów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-10, 09:37   #30
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 8 980
Dot.: Brak ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Visez Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko kwestia psychiki. Taki ¿a³osny owczy pêd "inni maj± to i ja muszê" chyba nigdy tego nie zrozumiem Zawsze mia³am w powa¿aniu czy kto¶ w gimnazjum ma faceta, prawo jazdy nie robi³o na mnie ¿adnego wra¿enia, dopiero teraz za namow± taty postanowi³am zrobiæ Od dawna trzymam siê jednej zasady: mam gdzie¶ co my¶l± o mnie inni, niech siê ¶miej± ¿e jestem inna, ja mogê siê ¶miaæ ¿e wszyscy s± tacy sami i tak ¶lepo do tego d±¿±
A tej twojej "za³osnej" fali zarêczyn i ¶lubów to ju¿ w ogóle nie rozumiem... to ju¿ raczej nie ma nic wspólnego ze ¶ci±ganiem od innych? Ka¿dego indywidualna sprawa. Ju¿ szybciej to ciebie boli ¿e nie masz pierdzionka na palcu i dlatego owy pier¶cionek u innych osób wydaje ci siê byæ ¿a³osny. Z zazdro¶ci

A co do autorki szkoda gadaæ... Ale ja to widocznie starej daty jestem bo w wieku 15 to nawet o ca³owaniu siê nie my¶la³o, a pierwszego ch³opaka mia³am jak skoñczy³am 20 lat. Och jaka jestem staro¶wiecka! Nie zazdro¶ci³am 15letnim kole¿ankom utraty dziewictwa bo w moich oczach by³y zwyk³ymi szmatami
Uwa¿aj sobie co chcesz, ja nie zamierzam udowadniaæ, ¿e nie jestem wielb³±dem
Aczkolwiek uwierz, ¿e to nie jest kwestia zazdro¶ci. W przeci±gu roku w moim otoczeniu zarêczy³o siê kilkana¶cie par. Wiêkszosæ z nich by³o ze sob± mniej ni¿ rok, 7 siê rozpad³o w przeci±gu kilku miesiêcy. Rekordzistka zarêczy³a siê z ch³opakiem po 2 miesi±cach zwi±zku, zerwa³a po 2 tygodniach od zarêczyn, za 3(!) dni mia³a kolejnego ukochanego z którym zarêczy³a siê po miesi±cu. Znajomy, który zmienia³ dziewczyny jak rêkawiczki w opowie¶ci 'co u niego' stwierdzi³, ¿e zbiera na pier¶cionek bo wypada siê zarêczyæ. A 'narzeczone' z którymi mia³am okazjê pogadaæ, na s³owa gratulacji reagowa³y g³ównie s³owami 'no zobaczymy co bêdzie, wiadomo ile to potrwa jeszcze?'. Ci co 'ostali' siê ze zwi±zkiem planuj± ¶lub na 3,4,5,6 lat w przysz³o¶æ. 1 para wyl±dowa³a przed o³tarzem i widaæ, ¿e s± zakochani. Wiêc absolutnie mam powody do zazdro¶ci moja droga
I rozumiem, ¿e tego nie ogarniasz, ale nie wymy¶laj jakich¶ chorych teorii, bo to ¶mieszne
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Poka¿ wiadomo¶æ
CSI Wiza¿, proszê przyjechaæ na w±tek!
_ema_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.