Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-18, 11:33   #2521
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Pudle są genialne a kompletnie teraz niedoceniane.
To najnteligentniejsza rasa psów co naprawdę daje się odczuć w codziennym obcowaniu z pudlami.
Ja całe życie miałam owczarki niemieckie lub ich krzyżówki i mimo ze to bardzo inteligentne psy nastawione na współprace z człowiekiem, to pudle jednak biją je na głowę.
+ pudle nie są rasa o tendencjach do dominacji czy oślego uporu, lenistwa.
Ich wysoka inteligencja i plastyczność powoduje, ze nie ma rasy łatwiejszej do korekty jak w procesie wychowawczym coś pójdzie nie tak. Pudla można skorygować w kilka dni, nawet jeśli jakieś nieporządane zachowanie było akceptowane nawet latami wstecz. Genialna rasa.
+ zdrowa, bardzo sprawna ruchowo i bonus nad bonusy _NIE linieje_
Strzyc trzeba, ale pudle nie zmieniają całego futra na raz jak przychodzi wiosna, nie gubią tony sierści na co dzień.

Pudel królewski to kawał psa, mozna się czuć bezpiecznie, ale do mieszkania i na co dzień chyba "poręczniejszy" jednak pudel średni.

Ja tak zachwalam, choć swojego pudla nie miałam. Natomiast nabrałam do pudli olbrzymiego szacunku, obcując z kolejnymi 2ma pudlami teściowej, które pomieszkiwały czasami u nas. Genialny pies towarzyszący. W dodatku bardzo plastyczny, tak samo dobrze sprawdza się w roli domowego pupilka jak i psa pracującego, towarzysza do sportu (świetnie biegają, skaczą pływają) czy agility.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 11:41   #2522
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 11:50   #2523
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pudle są genialne a kompletnie teraz niedoceniane.
To najnteligentniejsza rasa psów co naprawdę daje się odczuć w codziennym obcowaniu z pudlami.
Ja całe życie miałam owczarki niemieckie lub ich krzyżówki i mimo ze to bardzo inteligentne psy nastawione na współprace z człowiekiem, to pudle jednak biją je na głowę.
+ pudle nie są rasa o tendencjach do dominacji czy oślego uporu, lenistwa.
Ich wysoka inteligencja i plastyczność powoduje, ze nie ma rasy łatwiejszej do korekty jak w procesie wychowawczym coś pójdzie nie tak. Pudla można skorygować w kilka dni, nawet jeśli jakieś nieporządane zachowanie było akceptowane nawet latami wstecz. Genialna rasa.
+ zdrowa, bardzo sprawna ruchowo i bonus nad bonusy _NIE linieje_
Strzyc trzeba, ale pudle nie zmieniają całego futra na raz jak przychodzi wiosna, nie gubią tony sierści na co dzień.

Pudel królewski to kawał psa, mozna się czuć bezpiecznie, ale do mieszkania i na co dzień chyba "poręczniejszy" jednak pudel średni.

Ja tak zachwalam, choć swojego pudla nie miałam. Natomiast nabrałam do pudli olbrzymiego szacunku, obcując z kolejnymi 2ma pudlami teściowej, które pomieszkiwały czasami u nas. Genialny pies towarzyszący. W dodatku bardzo plastyczny, tak samo dobrze sprawdza się w roli domowego pupilka jak i psa pracującego, towarzysza do sportu (świetnie biegają, skaczą pływają) czy agility.

Tak bardzo się nie zgadzam. Nie ma psów mądrych i głupich, za to są ich właściciele. To jak psa wychowasz i w jakich warunkach i relacjach żył te swoje pierwsze 3 miesiące, jakich miał rodziców.
Jeśli chodzi o to korygowanie w kilka dni to tak samo.
No i ktoś tak pisze jak ty, ktoś pod namowa kupuje psa i potem jest ze głupi a to jeszcze z jakaś choroba !!! Dlatego warto się zastanowić po co nam ten pies, bo takich co to ich pies jest najinteligentniejsza rasa już pracy znam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Wiele naprawdę wiele jest tego typu sytuacji niestety


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 11:51   #2524
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Tak bardzo się nie zgadzam. Nie ma psów mądrych i głupich, za to są ich właściciele. To jak psa wychowasz i w jakich warunkach i relacjach żył te swoje pierwsze 3 miesiące, jakich miał rodziców.
Jeśli chodzi o to korygowanie w kilka dni to tak samo.
No i ktoś tak pisze jak ty, ktoś pod namowa kupuje psa i potem jest ze głupi a to jeszcze z jakaś choroba !!! Dlatego warto się zastanowić po co nam ten pies, bo takich co to ich pies jest najinteligentniejsza rasa już pracy znam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A czy ja wysunęłam tezę, ze pudle to są mądre a reszta psów to są głupie?
W dodatku napisałam_ NIE_ MAM_ ani nie miałam własnego pudla.

Są rankingi poziomu inteligencji danych ras. Pudle są najwyżej z ras psów.
Sory urażonych i idę podwójnie przeprosić kota.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 12:03   #2525
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

A czy ja wysunęłam tezę, ze pudle to są mądre a reszta psów to są głupie?
W dodatku napisałam_ NIE_ MAM_ ani nie miałam własnego pudla.

Są rankingi poziomu inteligencji danych ras. Pudle są najwyżej z ras psów.
Sory urażonych i idę podwójnie przeprosić kota.

Nie jestem urażona, pisałam żeby się tymi rankingami tak nie kierować ślepo,

A jeśli już tak się tych rankingów uparlas to Bordery są na 1 miejscu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 12:09   #2526
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Pudle są super
A posokowca trzymać w klatce to nie wiem co trzeba mieć w głowie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 12:27   #2527
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pudle są genialne a kompletnie teraz niedoceniane.
To najnteligentniejsza rasa psów co naprawdę daje się odczuć w codziennym obcowaniu z pudlami.
Ja całe życie miałam owczarki niemieckie lub ich krzyżówki i mimo ze to bardzo inteligentne psy nastawione na współprace z człowiekiem, to pudle jednak biją je na głowę.
+ pudle nie są rasa o tendencjach do dominacji czy oślego uporu, lenistwa.
Ich wysoka inteligencja i plastyczność powoduje, ze nie ma rasy łatwiejszej do korekty jak w procesie wychowawczym coś pójdzie nie tak. Pudla można skorygować w kilka dni, nawet jeśli jakieś nieporządane zachowanie było akceptowane nawet latami wstecz. Genialna rasa.
+ zdrowa, bardzo sprawna ruchowo i bonus nad bonusy _NIE linieje_
Strzyc trzeba, ale pudle nie zmieniają całego futra na raz jak przychodzi wiosna, nie gubią tony sierści na co dzień.

Pudel królewski to kawał psa, mozna się czuć bezpiecznie, ale do mieszkania i na co dzień chyba "poręczniejszy" jednak pudel średni.

Ja tak zachwalam, choć swojego pudla nie miałam. Natomiast nabrałam do pudli olbrzymiego szacunku, obcując z kolejnymi 2ma pudlami teściowej, które pomieszkiwały czasami u nas. Genialny pies towarzyszący. W dodatku bardzo plastyczny, tak samo dobrze sprawdza się w roli domowego pupilka jak i psa pracującego, towarzysza do sportu (świetnie biegają, skaczą pływają) czy agility.
Próbowałam się dokopać do różnic między królewskiemi i pozostałymi rodzajami, ale nic na ten temat nie znalazłam.

Tą inteligencję to chyba oceniają biorąc pod uwagę czy pies jest posłuszy, a jak wiadomo niektóre rasy ciężko jest "ułożyć", więc automatycznie nie będą się one znajdować na szczycie listy i nie będą uważane za inteligentne.
Z niektórymi psami pracuje się ciężej niż z innymi i nie widzę problemu w tym, żeby iść na łatwiznę i zdecydować się na rasę, która współpracuje.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 06:45   #2528
Bossska_Nat
Raczkowanie
 
Avatar Bossska_Nat
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 315
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Ja uważam że psa trzeba sobie dobrać pod swój styl zycia i swój charakter .
Osoba aktywna ,z mocnym charakterem poradzi sobie z wymagającym psem.Ja aktywna jestem ,ale do psów mam słabość i nie chowam ich twardą reką ,więc mam cavaliera .I wszyscy zadowoleni .
Co do kosztów - nie ma różnicy duży czy mały,jak zachoruje to jest wesoło. mój od roku ma chore serce, średni koszt leków miesięcznie to 300 zł .
Bossska_Nat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 08:14   #2529
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Owszem, jest różnica w kosztach. Przy lekach liczonych na kilogram masy ciała, a takich leków weterynaryjnych jest dużo, koszty są tym wyższe im większy pies.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 08:51   #2530
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Zgadzam się z zakonną, niestety im większy zwierz, tym w wielu przypadkach droższe leczenie. No i różne rasy mają predyspozycje do różnych chorób. Nie wiem czy my kiedykolwiek będziemy mieli psa (jeśli już, to wtedy, gdy zbudujemy dom; na pewno nie w bloku) ; natomiast jeżeli podejmiemy taką decyzję, to moim cichutkim marzeniem jest owczarek niemiecki lub doberman. Jednak jest zdecydowanie większa szansa, że pozostaniemy przy kotach
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 10:11   #2531
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Próbowałam się dokopać do różnic między królewskiemi i pozostałymi rodzajami, ale nic na ten temat nie znalazłam.

Królewski = duży. To ten największy z pudli.


Tą inteligencję to chyba oceniają biorąc pod uwagę czy pies jest posłuszy, a jak wiadomo niektóre rasy ciężko jest "ułożyć", więc automatycznie nie będą się one znajdować na szczycie listy i nie będą uważane za inteligentne.
Z niektórymi psami pracuje się ciężej niż z innymi i nie widzę problemu w tym, żeby iść na łatwiznę i zdecydować się na rasę, która współpracuje.
Nie określałabym tego, chodzeniem na łatwiznę, raczej odpowiedzialnością.
Tym bardziej, ze każda edukacja zwierzęcia i układanie go pod swoje wymogi i styl życia, to także obciążenie psychiczne i wielka praca jaką musi wykonać ze swojej strony zwierzę.
Po co dokładać zwierzakowi, jak można wybrać rasę która nie będzie musiała żyć wbrew swoim predyspozycjom.
Z tego chyba mało kto sobie zdaje sprawę, jak dużą pracę muszą wykonać zwierzęta w procesie swojej edukacji.


Z takich najbardziej ekstremalnych jazd, to widziałam Saluki trzymanego z 4 osobami na 45 m2 w bloku. Masakra. Pies po paru latach miał już kompletnie źle z głową w stopniu zatrważającym. No ale "podobał się".
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 13:43   #2532
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Zgadzam się z zakonną, niestety im większy zwierz, tym w wielu przypadkach droższe leczenie. No i różne rasy mają predyspozycje do różnych chorób. Nie wiem czy my kiedykolwiek będziemy mieli psa (jeśli już, to wtedy, gdy zbudujemy dom; na pewno nie w bloku) ; natomiast jeżeli podejmiemy taką decyzję, to moim cichutkim marzeniem jest owczarek niemiecki lub doberman. Jednak jest zdecydowanie większa szansa, że pozostaniemy przy kotach
Owczarek niemiecki Moje marzenie od dziecka... ale zdecyduję się tylko i wyłącznie wtedy, gdy będę pewna, że znajdę dla niego czas. W przeciwnym razie szkoda psiaka.
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 13:58   #2533
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Ja nigdy nie chciałam mieć jamnika, bo długie, bo brzydkie, bo krzywe łapy, bo małe (zawsze miałam duże psy). I... Mam jamnika i wszyscy mówią, że charakterowo jesteśmy do siebie bardzo podobne. A Ferę traktuję jak własne dziecko.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 14:02   #2534
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie chciałam mieć jamnika, bo długie, bo brzydkie, bo krzywe łapy, bo małe (zawsze miałam duże psy). I... Mam jamnika i wszyscy mówią, że charakterowo jesteśmy do siebie bardzo podobne. A Ferę traktuję jak własne dziecko.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Napisała na wątku dla bezdzietnych
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 14:18   #2535
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Tak xd

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 14:32   #2536
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 16:13   #2537
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

chciałam wypełnić tą ankietę ale używanie zwrotu "prawdziwa kobieta" kompletnie mnie odrzuciło, nie ma bata żebym coś takiego tknęła choćby kijem.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 16:55   #2538
gwiazdka_o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 95
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Norine, Shawtty - jesteście tu? Bo mnie też aż tak zwierzęta nie interesują, a tutaj od trzech stron widzę się toczy dyskusja na temat psów i nie mam jak się włączyć w temat, haha
gwiazdka_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 18:18   #2539
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez gwiazdka_o Pokaż wiadomość
Norine, Shawtty - jesteście tu? Bo mnie też aż tak zwierzęta nie interesują, a tutaj od trzech stron widzę się toczy dyskusja na temat psów i nie mam jak się włączyć w temat, haha
No to zapodaj inny temat, może inne dziewczyny też się chętnie przyłączą
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-19, 19:00   #2540
gwiazdka_o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 95
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
No to zapodaj inny temat, może inne dziewczyny też się chętnie przyłączą
To tak było raczej w ramach żartu Aktualnie jako temat sama się ciśnie obecna sytuacja polityczna, ale chyba nie ma co o tym rozmawiać i się denerwować...
gwiazdka_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 19:15   #2541
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Właśnie się dzisiaj dowiedziałam, że nie jestem leniem (całe życie tak o sobie myślałam). Wręcz przeciwnie, potrzebuję rutyny i życia w biegu żeby się dobrze czuć psychicznie. WTF w ogóle. Całe życie w błędzie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 19:43   #2542
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Jadąc dziś tramwajem, słyszałam jak jedna dziewczyna do drugiej głośno mówiła, że jest antydzieciowa, dzieci niszczą figurę i ona woli mieć psa
Ciekawa jestem czy to była któraś z was

A ja właśnie się lenię urlopowo i zaczęłam oglądać Wikingów.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2017-07-20 o 00:37
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 06:34   #2543
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Dziewczyny, czy wam Kaczyński z wczorajszej "przemowy" nie przypomina innego "przywódcy", który tak samo się emocjonowal przy przemówieniu? Bez kitu, jak zobaczyłam to wczoraj, to takie było moje pierwsze skojarzenie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 06:36   #2544
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Nie oglądam ani nie czytam wiadomości, nie chcę dostać wylewu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 07:15   #2545
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Jeżu jestem taka wściekła.
Żaden z ośrodków zdrowia w moim miasteczku nie ma strony internetowej więc nie można sobie sprawdzić godzin przyjmowania. Do mojego ginekologa kolejki ustawiają się godzinę przed rejestracją, do tego przyjmuje tylko 10 pacjentek 2 razy w tygodniu. Ostatnio mnie nie przyjął (dzwoniłam, nie było miejsc). Więc dzisiaj przyszłam 6:30 i mówię, haha, będę pierwsza. I... Rejestracja od 10:00, przyjmuje od 14 (zawsze przyjmował od 8). Poszłam do drugiego, chce się rejestrować (a musicie wiedzieć, że w moim rodzinnym mieście NIE MA zwykle rejestracji na następny dzień, tylko na ten sam, w każdym ośrodku), a pani mi mówi, że absolutnie, dwa tygodnie wcześniej rejestracja. Mogę siedzieć i zapytać, czy mnie doktor przyjmie. Siedzę, doktor przyszedł - nie, nie przyjmie. No i ja mówię, że bardzo proszę, że specjalnie przyjechałam, że ja nie stąd - nie i juz. I teraz do domu mi się nie opłaca wracać, bo droga tam to pół godziny. ludzie się zaczną schodzić o 9. No i muszę czekać jeszcze 2 h, a potem 4 h aż mnie przyjmie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 08:11   #2546
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Tinkerbell, też nie cierpię takich sytuacji u mojego gina podobnie. W rejestracji zrobili mi 2 razy awanturę (=nakrzyczeli na mnie), że zapisy są zawsze 10 dnia miesiąca. 10 zawsze dzwonię, nawet po 20 razy (!!!), a tam nikt nie raczy odebrać telefonu (nawet jeśli jest sygnał!). Wściekłam się kiedyś, bo cały dzień dzwoniłam, a oni odebrali dopiero o 16.30 i mi powiedzieli, że nie ma terminów i trzeba było dzwonić wcześniej.

Ale ja mam takiego dobrego ginekologa, że do niego napisałam osobiście i pozwolił mi przyjść dwa dni później. Ogólnie jest to świetny lekarz, ale rejestracja jest fatalna.



Nawet nie wiem co się dzieje w kraju. Nie mam polskiej telewizji, onetów i wp nie czytam. Kiedyś śledziłam wprost i newsweek, ale straszne szmatławce się z nich zrobiły.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 08:14   #2547
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 08:14   #2548
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Ja już lata temu zrezygnowałam z gina na NFZ. W moim mieście to jest totalna porażka. Do dobrych lekarzy czeka się miesiącami. Do złych można od razu, ale nikt o zdrowych zmysłach tam nie chodzi. Totalna masakra.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 08:17   #2549
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2017-07-20 o 08:21
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 08:19   #2550
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie oglądam ani nie czytam wiadomości, nie chcę dostać wylewu.
Ja czytam i autentycznie boję się o swoje zdrowie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 14:23:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.