Niedziela bez zakupów - cz. 3 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-12-10, 09:09   #3931
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

U tz w firmie biorą wolne (urlop) kilka dni przed wigilia już. A że w tym roku Wigilia w niedzielę to już chyba w czwartek nie idą. Jakiś nikt nie narzeka. Można przyjść do pracy jak ktoś bardzo chce lub nie ma urlopu,ale jakoś nikt nie przychodzi.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 14:40   #3932
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

U mnie jest problem, zarówno przed jak i po świętach. Jeszcze nie wiem czy i kiedy będę miała wolne.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 15:22   #3933
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

U mnie dzień wolny w Wigilię to była tylko dobra wola mojego szefa. Akurat trafiałam na miejsca, gdzie szło się dogadać z koleżankami, która z nas pracuje tego dnia, a w innym miejscu zasuwałam ponad normę przed świętami, żeby ta Wigilia była wolna.
Przed świętami to był jeden z najgorętszych okresów w pracy, więc cisnęliśmy wszyscy. Gdybym nie miała wolnej wigilii plus musiała się przemieścić na święta do rodziny to byłoby to dla mnie ciężkie tak po prostu.
Myślę, że to wszystko zależy od rodzaju pracy, gdzie jedziemy do rodziny, czy można w tym czasie wziąć urlop itp.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 15:29   #3934
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Zadziwia mnie podejście, że najważniejsza jest "moja" ewentualna zapomniana śmietana, a już to, że inni muszą w ten dzień pracować i nie mieć wogóle czasu na przygotowania to już nie. Egoizm jak się patrzy.
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 15:49   #3935
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Ja akurat w tym roku pierwszy raz w życiu będę pracować w Wigilię.
I zawsze mnie dziwiło, że akurat to jest dzień pracujący, a jest chyba najmocniej obchodzonym dniem w Polsce...
Nie przeżywam jakoś mocno, że będę w ten dzień w pracy, ale mimo wszystko dziwi, że ten dzień nie jest już ustawowo wolnym odgórnie.

Wysłane z mojego RMX3624 przy użyciu Tapatalka
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 17:04   #3936
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
Zadziwia mnie podejście, że najważniejsza jest "moja" ewentualna zapomniana śmietana, a już to, że inni muszą w ten dzień pracować i nie mieć wogóle czasu na przygotowania to już nie. Egoizm jak się patrzy.
Normalny dzień pracujący, to ludzie pracują, co w tym niezwykłego?
Sklepy w wigilię czy Sylwestra i tak często są czynne krócej niż zwykle, więc bez przesady. Poza tym jak komuś mocno zależy, to można wziąć urlop, tak jak często ludzie biorą na inne okazje. Serio nie rozumiem skąd to wielkie halo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 18:15   #3937
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-12-10, 21:30   #3938
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Normalny dzień pracujący, to ludzie pracują, co w tym niezwykłego?
Sklepy w wigilię czy Sylwestra i tak często są czynne krócej niż zwykle, więc bez przesady. Poza tym jak komuś mocno zależy, to można wziąć urlop, tak jak często ludzie biorą na inne okazje. Serio nie rozumiem skąd to wielkie halo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli dla kogoś Wigilia to normalny dzień, jak każdy inny, to okey. Dla większości ludzi w naszym kraju, to najważniejszy dzień w roku, najbardziej celebrowany. Dlatego dziwi mnie, że ktoś myśli tylko o swoich potrzebach (tu padła akurat dla przykładu ta zapomniana śmietana), a o potrzebach innych ludzi, to już nie . Tylko tyle. Przypomina mi to trochę, Kaczyńskiego i jego silną potrzebę odwiedzenia cmentarza i grobu matki, podczas gdy zamknięto cmentarze w pandemii.
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 02:46   #3939
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Normalny dzień pracujący, to ludzie pracują, co w tym niezwykłego?
Sklepy w wigilię czy Sylwestra i tak często są czynne krócej niż zwykle, więc bez przesady. Poza tym jak komuś mocno zależy, to można wziąć urlop, tak jak często ludzie biorą na inne okazje. Serio nie rozumiem skąd to wielkie halo.
Powiedz mi, że nigdy nie pracowałeś w gastro ani na kasie, bez mówienia mi tego wprost.

Ludzie dają radę co niedzielę, ale nagle w Wigilię i Sylwestra umrzemy, jak Biedronka nie będzie czynna do 14.

Dodatkowe dwa dni w roku, w których to naprawdę ma sens, zamiast na przykład niedzieli niehandlowych.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 06:10   #3940
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Powiedz mi, że nigdy nie pracowałeś w gastro ani na kasie, bez mówienia mi tego wprost.

Ludzie dają radę co niedzielę, ale nagle w Wigilię i Sylwestra umrzemy, jak Biedronka nie będzie czynna do 14.

Dodatkowe dwa dni w roku, w których to naprawdę ma sens, zamiast na przykład niedzieli niehandlowych.
Tu się zgodzę, że zamiast niedzieli tak mogłoby być. Ale też - jedna niedziela to jedna niedziela, a nie dwa czy trzy dni pod rząd.
Po prostu uważam, że Polska powinna dążyć do bycia krajem niekościelnym, a nie nagle "wolnej Wigilii".
Branie urlopu, bo się potrzebuje na święta to naprawdę nie jest dramat.
Robienie zakupów na cały nadchodzący tydzień też pewnie nie, ale skoro dla kogoś problemem jest popracowanie przez kilka godzin, to ja sobie pobiadolę że będzie mi trudniej się wybrać do pracy jak człowiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
Jeśli dla kogoś Wigilia to normalny dzień, jak każdy inny, to okey. Dla większości ludzi w naszym kraju, to najważniejszy dzień w roku, najbardziej celebrowany. Dlatego dziwi mnie, że ktoś myśli tylko o swoich potrzebach (tu padła akurat dla przykładu ta zapomniana śmietana), a o potrzebach innych ludzi, to już nie . Tylko tyle. Przypomina mi to trochę, Kaczyńskiego i jego silną potrzebę odwiedzenia cmentarza i grobu matki, podczas gdy zamknięto cmentarze w pandemii.
Jeśli dla kogoś to najważniejszy dzień w roku, to bardzo nie uważał na religii, którą tak bardzo usiłuje wyznawać.
To w takim razie faktycznie ma sens zniesienie wolnych świąt na rzecz Wigilii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 10:34   #3941
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Normalny dzień pracujący, to ludzie pracują, co w tym niezwykłego?
Sklepy w wigilię czy Sylwestra i tak często są czynne krócej niż zwykle, więc bez przesady. Poza tym jak komuś mocno zależy, to można wziąć urlop, tak jak często ludzie biorą na inne okazje. Serio nie rozumiem skąd to wielkie halo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No często tego urlopu nie można wziąć bo ktoś do tej pracy przyjść musi.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Tu się zgodzę, że zamiast niedzieli tak mogłoby być. Ale też - jedna niedziela to jedna niedziela, a nie dwa czy trzy dni pod rząd.
Po prostu uważam, że Polska powinna dążyć do bycia krajem niekościelnym, a nie nagle "wolnej Wigilii".
Branie urlopu, bo się potrzebuje na święta to naprawdę nie jest dramat.
Robienie zakupów na cały nadchodzący tydzień też pewnie nie, ale skoro dla kogoś problemem jest popracowanie przez kilka godzin, to ja sobie pobiadolę że będzie mi trudniej się wybrać do pracy jak człowiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Jeśli dla kogoś to najważniejszy dzień w roku, to bardzo nie uważał na religii, którą tak bardzo usiłuje wyznawać.
To w takim razie faktycznie ma sens zniesienie wolnych świąt na rzecz Wigilii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten dzień akurat obchodzą nie tylko osoby wierzące, po prostu się przyjęło że jest to bardzo uroczysty dzień i się go rodzinnie celebruje.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-11, 15:25   #3942
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
(...)
Ten dzień akurat obchodzą nie tylko osoby wierzące, po prostu się przyjęło że jest to bardzo uroczysty dzień i się go rodzinnie celebruje.
Zdeklarowana ateistka, a święta grudniowe uwielbiam.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 15:41   #3943
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jeśli dla kogoś to najważniejszy dzień w roku, to bardzo nie uważał na religii, którą tak bardzo usiłuje wyznawać.
To w takim razie faktycznie ma sens zniesienie wolnych świąt na rzecz Wigilii.
Ale nie rozmawiamy o religii, tylko o dniach ustawowo wolnych.

Jestem ateistką, nie obchodzę Wielkanocy, ale Wigilię traktuję jako spotkanie z bliskimi. Zjeżdża się cała rodzina, której normalnie nie widuję, bo mieszkają rozsiani po całej Europie i kawałku USA.

I jest mnóstwo osób takich jak ja.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 15:54   #3944
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No często tego urlopu nie można wziąć bo ktoś do tej pracy przyjść musi.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak jest. Problem ma nie tylko służba zdrowia czy inne tego typu, nie tylko kasjerzy czy gastro, ale wiele osób w usługach.

Dzień jest wyjątkowy dla wielu osób (wierzących i nie). Też bym wolała oddać 26.12 czy 6.01 za Wigilię.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 17:04   #3945
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale nie rozmawiamy o religii, tylko o dniach ustawowo wolnych.

Jestem ateistką, nie obchodzę Wielkanocy, ale Wigilię traktuję jako spotkanie z bliskimi. Zjeżdża się cała rodzina, której normalnie nie widuję, bo mieszkają rozsiani po całej Europie i kawałku USA.

I jest mnóstwo osób takich jak ja.
Potem w święta już się nie spotykacie?
[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89726123]Dokładnie tak jest. Problem ma nie tylko służba zdrowia czy inne tego typu, nie tylko kasjerzy czy gastro, ale wiele osób w usługach.

Dzień jest wyjątkowy dla wielu osób (wierzących i nie). Też bym wolała oddać 26.12 czy 6.01 za Wigilię.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja tam wolałabym, żeby w ogóle wolne w dni świąt religijnych były zniesione, niech każdy rozporządza swoim wolnym czasem, odpoczynkiem i potrzebą świętowania według własnego uznania. Dać te dodatkowe sześć dni urlopu i tyle. Zdecydowanie wolałabym nie musieć wykorzystywać urlopu na swoje święta, podczas gdy zwykle pracuję w dni wolne na święta katolickie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 18:38   #3946
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jeśli dla kogoś to najważniejszy dzień w roku, to bardzo nie uważał na religii, którą tak bardzo usiłuje wyznawać.
To w takim razie faktycznie ma sens zniesienie wolnych świąt na rzecz Wigilii.
Jestem osobą niewierzącą. Wigilię spędzam od dziecka zawsze w ten sam sposób, tradycyjnie, przy kolacji z rodziną i przyjaciółmi. Traktuję to jako tradycję. Nie ma to dla mnie nic wspólnego z jakąś religią. I jest to dla mnie ważny dzień, właśnie z powodu tej tradycji. Jeśli ktoś, kto jest wierzący, najbardziej celebruje właśnie Wigilię, a z moich obserwacji, tak właśnie jest, to nie rozumiem, dlaczego nagle mamy umniejszać ten dzień, twierdząc, że to tylko wigilia, nic nie znaczący dzień. Tylko dlatego, że ja mając wtedy dzień wolny, mogę sobie pójść do sklepu kupić coś czego zapomniałam? I ma mnie nie obchodzić, że inni ludzie, muszą w tym czasie pracować?
Dla mnie, zdecydowanie Wigilia nie jest zwykłym dniem, za to takim zwykłym dniem jest 6 stycznia. I tego akurat nie rozumiem, z jakiego powodu został on ustawowo dniem wolnym od pracy.
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 19:08   #3947
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
Jestem osobą niewierzącą. Wigilię spędzam od dziecka zawsze w ten sam sposób, tradycyjnie, przy kolacji z rodziną i przyjaciółmi. Traktuję to jako tradycję. Nie ma to dla mnie nic wspólnego z jakąś religią. I jest to dla mnie ważny dzień, właśnie z powodu tej tradycji. Jeśli ktoś, kto jest wierzący, najbardziej celebruje właśnie Wigilię, a z moich obserwacji, tak właśnie jest, to nie rozumiem, dlaczego nagle mamy umniejszać ten dzień, twierdząc, że to tylko wigilia, nic nie znaczący dzień. Tylko dlatego, że ja mając wtedy dzień wolny, mogę sobie pójść do sklepu kupić coś czego zapomniałam? I ma mnie nie obchodzić, że inni ludzie, muszą w tym czasie pracować?
Trochę nie rozumiem. Jak masz ten dzień wolny, bo sobie weźmiesz urlop, to co cię obchodzi, że inni wtedy pracują?

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
Dla mnie, zdecydowanie Wigilia nie jest zwykłym dniem, za to takim zwykłym dniem jest 6 stycznia. I tego akurat nie rozumiem, z jakiego powodu został on ustawowo dniem wolnym od pracy.
Zgadzam się. Nie wiem czemu zrobili ten dzień wolny, tak samo jak 15 sierpnia i to ruchome święto w czerwcu. Dla większości to tylko pretekst, żeby zrobić sobie długi weekend bez nadmiernego wykorzystywania urlopu, a nie faktycznego świętowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 19:49   #3948
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Trochę nie rozumiem. Jak masz ten dzień wolny, bo sobie weźmiesz urlop, to co cię obchodzi, że inni wtedy pracują?
Bo wiem, że spora część z tych osób, też chciałaby mieć w tym dniu wolne. A nie może, w handlu nie można brać w tym dniu urlopu. I ja ich rozumiem. Może jestem zbyt empatyczna?
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 20:41   #3949
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
Bo wiem, że spora część z tych osób, też chciałaby mieć w tym dniu wolne. A nie może, w handlu nie można brać w tym dniu urlopu. I ja ich rozumiem. Może jestem zbyt empatyczna?
Nie, raczej wybiórczo empatyczna i naiwnie wierząca w sprawiedliwość na świecie.
W tym roku możliwość zrobienia zakupów 24 znacznie ułatwiłaby mi życie. A tak już 22 muszę mieć wszystko, co mi potrzebne do przeżycia w pracy 23, 25 i 27. Znaczy i tak przeżyję, zawsze jest jedzenie na dowóz, ale ten jeden dzień znacznie by mi to ułatwił i umilił. Wolne trzy dni pod rząd to po prostu przesada i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-11, 21:44   #3950
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Potem w święta już się nie spotykacie?
No jeszcze na śniadanie 25 grudnia, ale główny punkt programu jest 24 grudnia.

Tak jak w wielu rodzinach.

No dla mnie, jak jeszcze pracowałam w gastronomii to był duży problem, bo trzeba jeszcze dojechać na taką Wigilię i czasem przyjeżdżałam dopiero na śniadanie w pierwszy dzień świąt, jeśli na przykład jechałam do Niemiec, a zmianę kończyłam o 16.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 21:51   #3951
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Trochę nie rozumiem. Jak masz ten dzień wolny, bo sobie weźmiesz urlop, to co cię obchodzi, że inni wtedy pracują?
Bo praktycznie nikt nie chce wtedy pracować, więc fajnie by było, jakby nikt nie musiał, poza absolutnie niezbędnymi osobami (personel szpitala, straż pożarna, policja itd.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 21:53   #3952
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

No w handlu ciężko. Wiadomo to tylko kilka godzin ale to kończyło się tak że ja pracując wtedy w sklepie obuwniczym stałam parę godzin sprzedałam czasem 1 rzecz czasem 2-3 więc nie tak źle jak na parę godzin od 10 ale jednak dla wielu ludzi nie jest to już czas na kupowanie butów i torebek. Predzej jakieś drobne prezenty lub coś drobnego spożywczego jak zapomnieli.

Ogólnie wolę kupić coś wcześniej bo w Wigilię nie lubię na ostatnią chwilę. Nie gotuje ale jeżeli ktoś gotuje to potem może mieć stres czy się ze wszystkim wyrobi no chyba że to kwestia kupienia jednej rzeczy koło domu. Gorzej jak ktoś ma do kupienia więcej a tu dużo gotowania przed tą osobą. No i w Wigilię w wielu przypadkach towar będzie już przebrany. Oczywiście każdy ma prawo robic jak chce ale myślę że nie stałoby się nic gdyby ten dzień był ustawowo wolny. No bo fakt teoretycznie to nie jest dzień świąteczny ale jednak w większości ludzie spędzają ten czas razem i traktują go jako jeden z ważniejszych dni gdzie chce się spedzic jak najwięcej czasu z rodziną. Często właśnie nie wyobraża sobie większość ludzi być wtedy bez bliskich osób lub dużo przygotowują lub jadą daleko. Dzień wolny ustawowo by się przydał. Nie każdy może wziąć wtedy urlop.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-11, 21:54   #3953
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie, raczej wybiórczo empatyczna i naiwnie wierząca w sprawiedliwość na świecie.
W tym roku możliwość zrobienia zakupów 24 znacznie ułatwiłaby mi życie. A tak już 22 muszę mieć wszystko, co mi potrzebne do przeżycia w pracy 23, 25 i 27. Znaczy i tak przeżyję, zawsze jest jedzenie na dowóz, ale ten jeden dzień znacznie by mi to ułatwił i umilił. Wolne trzy dni pod rząd to po prostu przesada i tyle.
Przecież zakupy w Żabce możesz zrobić zawsze. (Tam stoi właściciel na własne życzenie.)

To nie jest tak, że cały kraj stoi i nigdzie się nie kupi. Tylko pani Grażyna nie musi siedzieć na kasie za minimalną krajową.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-12, 00:05   #3954
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89726123]Dokładnie tak jest. Problem ma nie tylko służba zdrowia czy inne tego typu, nie tylko kasjerzy czy gastro, ale wiele osób w usługach.

Dzień jest wyjątkowy dla wielu osób (wierzących i nie). Też bym wolała oddać 26.12 czy 6.01 za Wigilię.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Hehe, ja nie pracuję ani w gastro, ani w sklepie, ani w służbach, a wigilia też jest wiecznym problemem.
Pracuję w przedszkolu i mnie krew zalewa, w wigilię urząd dzielnicy do 13:00, sklepy i poczta do 14:00, a przedszkole do 17:30 i siedzi tam 8 osób z pracowników z trójką dzieci i rodzice na spokojnie szykują sobie w domu święta, bez dziecka na głowie,po czym odbierają pociechę o nie wiadomo której, jak im się życie ułoży.
Też bym chętnie oddała Trzech Króli za wigilię i jako przedszkole wielbimy dosłownie te roczniki, kiedy wigilia wypada w weekend

Wysłane z mojego 2201116TG przy użyciu Tapatalka
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-12, 06:41   #3955
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Ja w sumie mogłabym pracować w wigilię. Dobry pretekst aby nie musieć "świętować" w tym dniu (tej okazji wybitnie nie lubię). Ale w mojej robocie nie ma takiej możliwości niestety.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-12, 06:54   #3956
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zdeklarowana ateistka, a święta grudniowe uwielbiam.
Piona! też je bardzo lubię i nawet w wigilię kolędy polskie słucham (wspomnienia dziecinstwa)

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:54 ---------- Poprzedni post napisano o 06:47 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Potem w święta już się nie spotykacie?
Ja tam wolałabym, żeby w ogóle wolne w dni świąt religijnych były zniesione, niech każdy rozporządza swoim wolnym czasem, odpoczynkiem i potrzebą świętowania według własnego uznania. Dać te dodatkowe sześć dni urlopu i tyle. Zdecydowanie wolałabym nie musieć wykorzystywać urlopu na swoje święta, podczas gdy zwykle pracuję w dni wolne na święta katolickie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę wyczuwam złość i zazdrość, że wolne jest nie na te święta, które Ty obchodzisz.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-12, 06:57   #3957
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie, raczej wybiórczo empatyczna i naiwnie wierząca w sprawiedliwość na świecie.
W tym roku możliwość zrobienia zakupów 24 znacznie ułatwiłaby mi życie. A tak już 22 muszę mieć wszystko, co mi potrzebne do przeżycia w pracy 23, 25 i 27. Znaczy i tak przeżyję, zawsze jest jedzenie na dowóz, ale ten jeden dzień znacznie by mi to ułatwił i umilił. Wolne trzy dni pod rząd to po prostu przesada i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla Ciebie przesada, dla innych nie. Mnie tam ta wolna wigilia nie robi a pamiętam jak w handlu pracowałam i ten dzień był po prostu męczący a klienci najbardziej irytujący w całym roku bo często się po prostu snuli aby żonom w domu nie przeszkadzać, wcale nic nie kupowali, z tyłka gadki szmatki.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-12, 09:41   #3958
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Piona! też je bardzo lubię i nawet w wigilię kolędy polskie słucham (wspomnienia dziecinstwa)

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:54 ---------- Poprzedni post napisano o 06:47 ----------

Trochę wyczuwam złość i zazdrość, że wolne jest nie na te święta, które Ty obchodzisz.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Raczej zdziwienie, że dla tak wielu osób dwa dni wolnego to za mało i że to akurat w wigilię organizuje się największe spędy rodzinne. Nawet jeśli, to fakt, że tak jest u kogoś w domu w ogóle nie jest argumentem za wolną wigilią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-12, 09:44   #3959
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bo praktycznie nikt nie chce wtedy pracować, więc fajnie by było, jakby nikt nie musiał, poza absolutnie niezbędnymi osobami (personel szpitala, straż pożarna, policja itd.)
Jest wiele dni, gdy prawie nikt nie chce pracować. 2 maja, 16 sierpnia, ten piątek po Bożym ciele w czerwcu, poniedziałki... Czy wszystkie te dni powinny być wolne?
Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Hehe, ja nie pracuję ani w gastro, ani w sklepie, ani w służbach, a wigilia też jest wiecznym problemem.
Pracuję w przedszkolu i mnie krew zalewa, w wigilię urząd dzielnicy do 13:00, sklepy i poczta do 14:00, a przedszkole do 17:30 i siedzi tam 8 osób z pracowników z trójką dzieci i rodzice na spokojnie szykują sobie w domu święta, bez dziecka na głowie,po czym odbierają pociechę o nie wiadomo której, jak im się życie ułoży.
Też bym chętnie oddała Trzech Króli za wigilię i jako przedszkole wielbimy dosłownie te roczniki, kiedy wigilia wypada w weekend

Wysłane z mojego 2201116TG przy użyciu Tapatalka
O wow, no to już przegięcie. Nie możecie nic z tym zrobić? I czemu wtedy wszyscy siedzicie, nie możecie się jakoś zmieniać, że jedna albo dwie osoby zostaje dłużej w jednym roku, ktoś w kolejnym itd.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-12, 09:55   #3960
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Hehe, ja nie pracuję ani w gastro, ani w sklepie, ani w służbach, a wigilia też jest wiecznym problemem.
Pracuję w przedszkolu i mnie krew zalewa, w wigilię urząd dzielnicy do 13:00, sklepy i poczta do 14:00, a przedszkole do 17:30 i siedzi tam 8 osób z pracowników z trójką dzieci i rodzice na spokojnie szykują sobie w domu święta, bez dziecka na głowie,po czym odbierają pociechę o nie wiadomo której, jak im się życie ułoży.
Też bym chętnie oddała Trzech Króli za wigilię i jako przedszkole wielbimy dosłownie te roczniki, kiedy wigilia wypada w weekend

Wysłane z mojego 2201116TG przy użyciu Tapatalka
A może to są rodzice pracujący np w służbie zdrowia, policji, straży pożarnej itp? Nie pomyślałaś o tym?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 12:07:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.