Łaznia turecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-09, 18:49   #1
ankonwa
Przyczajenie
 
Avatar ankonwa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Lightbulb

Łaznia turecka


Mam pytanie do Pań, które byly kiedyś w typowej łazni tureckiej. Jak myslicie czy w Polsce taki pomysł by sie sprawdzil?? Czy Wy same chętnie skorzystalybyście z takiej usługi?? Mam na myśli pełen zestaw czyli sauna , masaż w pianie, peeling itd... Zastanawiam sie czy warto by było w takie cos zainwestowac..
Proszę doradżcie!
ankonwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 19:34   #2
landryna210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: Łaznia turecka

Cytat:
Napisane przez ankonwa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Pań, które byly kiedyś w typowej łazni tureckiej. Jak myslicie czy w Polsce taki pomysł by sie sprawdzil?? Czy Wy same chętnie skorzystalybyście z takiej usługi?? Mam na myśli pełen zestaw czyli sauna , masaż w pianie, peeling itd... Zastanawiam sie czy warto by było w takie cos zainwestowac..
Proszę doradżcie!

Bogate Panie na pewno by skorzystały...
landryna210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 09:42   #3
Queen Doll
Rozeznanie
 
Avatar Queen Doll
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The city of Angels
Wiadomości: 944
GG do Queen Doll
Dot.: Łaznia turecka

W maju, w tym roku byłam właśnie w Turcji po raz drugi. W naszym hotelu znowu była łaźnia turecka więc tym razem postanowiłam że nie można 'być w Rzymie i papieża nie widzieć' więc namówiłam mamę żeby się tam ze mną wybrała. Nasza łaźnia turecka nazywała się Carisma Spa & Wellness. Napewno kiedy wpiszesz sobie na googlach to wyskoczy Ci ich oficjalna strona. Mama była na takim całym programie, robili jej peeling, potem masaż w pianie - przy tym myją także delikatnie włosy, potem odpoczęłą chwilkę - uraczyli ją pyszną herbatką, następnie robili jej maseczkę aloesową na twarz a później pani zaprosiła ją do pomieszczenia udekorowanego kwiatami i kazała jej się położyć na ciepłym stole - po czym ją wymasowała ale już z użyciem różnych olejków. Mama była zachwycona! Ja chciałam wzięłam sobie typowy turecki program, najpierw pani mnie czymś polewała, potem dopiero zrobiła mi peeling taką specjalną rekawiczką, która z resztą dostałam od nich na pamiątkę, no i wreszcie był ten cudowny masaż w pianie. Byłam po prostu zachwycona! Nawet mojego tatę namówiłyśmy na ten masaż w pianie i on sam był w niebo wzięty.
Jest to niesamowicie odprężające! Pojechała bym do Turcji po raz trzeci, tylko po to żeby właśnie iść znowu do takiej łaźni. Osobiście uważam, że super byłoby gdyby coś takiego powstało tutaj, jednak z drugiej strony, chyba nie było by dużo klientów... Może w jakimś drogim hotelu coś takiego by się sprawdziło, chociaż dla przykładu powiem, że hotel w którym byłam miał 5 gwiazdek - wiec powinni byc klienci do spa, a kiedy bym tam nie poszła, to nie było w ogóle ludzi i zawsze jakoś pusto... Jakoś tak ludzie tego raczej unikali, bali się podejść i zapytać, a jeśli kogoś spotykałam tam na miejscu - to tylko Rosjan i Niemców. To taki paradoks, bo w hotelu było najwięcej Brytyjczyków, którzy zarabiają dużo, a jednak im było na wszystko 'szkoda'.... To zależy też od podejścia ludzi. Trzeba ich zachęcić, przekonać bo widzą tylko z pozoru 'przerażającą' cenę, ale z własnego doświadczenia wiem, że warto zainwestować w siebie ten jeden raz żeby chociaż wiedzieć co to znaczy i przekonać się że to jest warte swojej ceny.
__________________
you are never too skinny or rich.
1.06.2009 -> odchudzam się [!]
61 . 60 . 59 . 58 . 57 . 56 . 55

Edytowane przez Queen Doll
Czas edycji: 2009-06-10 o 09:47
Queen Doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:47   #4
ankonwa
Przyczajenie
 
Avatar ankonwa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Łaznia turecka

Dzięki za taki obszerny post
Właśnie najgorsze jest to że cena mogłaby być wysoka bo wliczając koszta masażysty itp. no wypadałoby jeszcze cos na tym zarobić. a szkoda bo ja też uważam że jest to coś fantastycznego. no cóż ale nie zrażam się . może kiedyś.......
ankonwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:28   #5
Queen Doll
Rozeznanie
 
Avatar Queen Doll
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The city of Angels
Wiadomości: 944
GG do Queen Doll
Dot.: Łaznia turecka

Oj nie ma za co . Ja wiem, że nie jest to zbyt tanie i trzeba mieć jeszcze dobrych masażystów i ładny lokal, który przyciaga klientów. Hmm... myślę też, że taka łaźnia turecka 'zarabia' na sobie więcej, gdy właśnie jest w Turcji bo ludzie chcą spróbować czegoś tamtejszego. Tak samo jak i z jedzeniem, mało kto chodził po frytki gdy obok pan robił taki specjalny rodzaj pizzy z chyba białym serkiem - czyli czegoś pochodzącego prosto z ich kuchni i raczej mało popularnego w Europie.
Tylko oni chociaż mają tą swoją łaźnię trecką... a my chyba nie mamy jakichś typowo polskich masaży...
__________________
you are never too skinny or rich.
1.06.2009 -> odchudzam się [!]
61 . 60 . 59 . 58 . 57 . 56 . 55
Queen Doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:30   #6
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łaznia turecka

a dlaczego tylko dla bogatych?skoro w Turcji "robią" to za 8euro to dlaczego u nas nie może byc w porównywalnej cenie. W sumie głupie 30min w saunie w moim miescie to 15zł a jak jeszcze mają do tego mydło i wode i masaż doliczyc... no cóz co kraj to obyczj. Mysle ze nie bedzie to dochodowy interes, choc ciałko po zabiegu bosko gładkie i relax super
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.