WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2010-01-03, 19:57   #91
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez monic840628 Poka¿ wiadomo¶æ
Lekarz dal mi taki przepis.... skrojic w plastry 2 wielkie cebule, kupic sobie cwiartke wodki 40% i polow± tej cwiartki zalac t± cebule w slojiku i zakrecic, zeby postala z jeden dzien.
posta³a w jakiej temperaturze? pokojowej czy w lodówce?

czyta³am sobie ksi±¿kê i nagle znalaz³am pe³no w³osów na kanapie, bluzce, pod³odze my¶la³am, ¿e jest ju¿ lepiej
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-03, 20:07   #92
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomo¶ci: 645
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
posta³a w jakiej temperaturze? pokojowej czy w lodówce?

czyta³am sobie ksi±¿kê i nagle znalaz³am pe³no w³osów na kanapie, bluzce, pod³odze my¶la³am, ¿e jest ju¿ lepiej
O rany, ale wypadly ci po tej cebuli czy przed kuracj±? ja umylam wlosy, wyciagnelam cala garsc, w desperacji policzylam i wypadlo mi ze 300:O mam nadzieje, ze mi ta cebula pomoze...aa i wydaje mi siê, ¿e chyba powinna stac w temp. pokojowej, ale najlepiej zapytac o to eksperta

Edytowane przez Flossy15
Czas edycji: 2010-01-03 o 20:09
Flossy15 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-03, 21:09   #93
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witajcie.

Znowu sie biore za moje wlosy. Nie wiem od czego zaczac. Kiedys mialam robione badania na tsh i mialam 4,97 a norma byla do 5. Mam 23 lata. Moja dermatolog powiedziala ze jest ok. Ale mi sie wydaje ze za duzo. Teraz na nowo chce sie zabrac za ten temat, bo mam naprawde lipe na tej mojej glowie Lepiej isc najpierw do dermatologa czy ogolnego po skierowanko? Nie wiem za bardzo o co mam pytac.
__________________
ewakuacja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-03, 21:41   #94
monic840628
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

w normalnej temperaturze, ja trzymam w kuchni

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

ten wywar z cebuli i wodki odrazu po zrobieniu powinien stac z jeden dzien zeby nasiaknol dobrze t± cebula. Potem mi to stoji po pierwszym uzyciu nastepny tydzien, staram sie to miec tylko na dwa razy bo boje sie ze po dlugim czasie stania nie ma to juz takich wartosci. Wiec z cwiartki wodki, polowa do sloika, dwie cebule i mieszanka ma byc na 2 razy. powodzenia
monic840628 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-03, 21:44   #95
kasia_d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witam wszystkie zdesperowane.
I ja niegdy¶ "rwa³am w³osy z rozpaczy" z powodu wypadaj±cych w³osów. W chwili obecnej k³opot mam za sob±, ale temat nadal mnie interesuje i chcê siê podzieliæ z Wami moimi do¶wiadczeniami.
Po pierwsze nale¿y pamiêtaæ, ¿e stan naszych w³osów odzwierciedla stan naszego zdrowia. Zatem nale¿y gruntownie siê przebadaæ, zaczynaj±c od tarczycy, ¿elaza, alergii. Jak siê okaza³o, mam niedoczynnoæ¶ i musz± za¿ywaæ hormon. To jednak nie za³atwi³o tematu wypadaj±cych i zniszczonych w³osów. Mam upo¶ledzone wch³anianie ¿elaza, wiêc i tutaj muszê wspomagaæ siê tabletkami.
Po drugie - dieta. Jestem niejadkiem i fatalnie siê od¿ywiam. Nie potrafiê tego zmieniæ, wêc zaczê³am za¿ywaæ skrzyp polny z witaminami. Przede wszystkim chodzi³o mi o witaminy, ale skrzyp to ¶wietny dodatek. ¯eby od¿ywic w³osy, nak³adam na nie maseczkê z majonezu Kieleckiego ( ma najwiêcej ¿ó³tek). Je¿eli mam na te zabawy wiêcej czsu, miksujê z majonezem olejek rycynowy i dodajê jeszcze ¿ó³tek. A na pobudzenie porostu w³osów i ich wzmocnienie, stosujê sok z czrnej rzepy ( wyciskany w sokowirówce). Uprzedzam, ¿e sok z rzepy, na pocz±tku stosowania, straszliwie pali w g³owê. Za pierwszym razem gdy go zastosowa³am, my¶la³am ¿e oszalejê. Pali³o, jak ogieñ. Przestraszy³am siê i chcia³am sok sp³ókaæ. Wybra³am najgorszy moment - bo na tytm etapie kontakt z wod± (nie koniecznie ciep³±) potêguje owe palenie. Poniewa¿ jednak by³am zdesperowana po tygodniu podjê³am kolejn± próbê. Przetrzyma³am palenie, które po godzinie usta³o ( sok nak³ada³am 2 razy w tygodniu na dwie godziny). Za ka¿dym kolejnym razem palenie by³o coraz s³absze. Po ok miesi±cu widzia³am ju¿ gêsto odrastaj±ce w³osy.
Po trzecie - pielêgnacja. Faktycznie, do mycia jalepsze by³oby szare myd³o (rozpuszczone w wodzie). Ja stosujê Revalid.
Po czwarte - stres. No có¿, nad radzeniem sobie z nim ci±gle pracujê.
¯yczê Wam wytrwa³o¶ci w walce z tym problemem.
kasia_d jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-03, 21:54   #96
monic840628
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez bea334 Poka¿ wiadomo¶æ
Do amisaaa i innych kobietek......odwazylam sie zalaczyc zdjecia mojej tragedii, tylko dlatego, ze licze na jakas pomoc, sama juz nie wyrabiam czasami.......dodam ze cebula zalana wodeczka juz sie robi......
na zdieciu widze ze masz jasne wlosy, tz odrost jest i po nizej odrostu blond, czy ty rozjasnasz wlosy? nakladajac farbe rozjasniaj±c± lub rozjasniacz na skore glowy? w tym wypadku Ci odradzam i jesli juz ci zalezy na farbowaniu to rob to form± balejazu, zeby farba lub rozjasniacz nie mial stycznosci ze skora glowy. Dobrze ze cebula juz sie robi mam nadzieje ze pomoze. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_d Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkie zdesperowane.
I ja niegdy¶ "rwa³am w³osy z rozpaczy" z powodu wypadaj±cych w³osów. W chwili obecnej k³opot mam za sob±, ale temat nadal mnie interesuje i chcê siê podzieliæ z Wami moimi do¶wiadczeniami.
Po pierwsze nale¿y pamiêtaæ, ¿e stan naszych w³osów odzwierciedla stan naszego zdrowia. Zatem nale¿y gruntownie siê przebadaæ, zaczynaj±c od tarczycy, ¿elaza, alergii. Jak siê okaza³o, mam niedoczynnoæ¶ i musz± za¿ywaæ hormon. To jednak nie za³atwi³o tematu wypadaj±cych i zniszczonych w³osów. Mam upo¶ledzone wch³anianie ¿elaza, wiêc i tutaj muszê wspomagaæ siê tabletkami.
Po drugie - dieta. Jestem niejadkiem i fatalnie siê od¿ywiam. Nie potrafiê tego zmieniæ, wêc zaczê³am za¿ywaæ skrzyp polny z witaminami. Przede wszystkim chodzi³o mi o witaminy, ale skrzyp to ¶wietny dodatek. ¯eby od¿ywic w³osy, nak³adam na nie maseczkê z majonezu Kieleckiego ( ma najwiêcej ¿ó³tek). Je¿eli mam na te zabawy wiêcej czsu, miksujê z majonezem olejek rycynowy i dodajê jeszcze ¿ó³tek. A na pobudzenie porostu w³osów i ich wzmocnienie, stosujê sok z czrnej rzepy ( wyciskany w sokowirówce). Uprzedzam, ¿e sok z rzepy, na pocz±tku stosowania, straszliwie pali w g³owê. Za pierwszym razem gdy go zastosowa³am, my¶la³am ¿e oszalejê. Pali³o, jak ogieñ. Przestraszy³am siê i chcia³am sok sp³ókaæ. Wybra³am najgorszy moment - bo na tytm etapie kontakt z wod± (nie koniecznie ciep³±) potêguje owe palenie. Poniewa¿ jednak by³am zdesperowana po tygodniu podjê³am kolejn± próbê. Przetrzyma³am palenie, które po godzinie usta³o ( sok nak³ada³am 2 razy w tygodniu na dwie godziny). Za ka¿dym kolejnym razem palenie by³o coraz s³absze. Po ok miesi±cu widzia³am ju¿ gêsto odrastaj±ce w³osy.
Po trzecie - pielêgnacja. Faktycznie, do mycia jalepsze by³oby szare myd³o (rozpuszczone w wodzie). Ja stosujê Revalid.
Po czwarte - stres. No có¿, nad radzeniem sobie z nim ci±gle pracujê.
¯yczê Wam wytrwa³o¶ci w walce z tym problemem.
Masz racje ze na poczadku najwazniejsze s± badania i pojScie do lekarza, bo trzeba najpierw sprawdzic stan zdrowia, hormony tarczyca itd, Ja do mojej kuracji zachecam osoby ktore tak jak ja maj± badania w normie i lekarzy juz za soba bo tak naprawde jest wiele przypadkow gdzie bylo sie u lekarzy badania w normie mnostwo lekow i nic... wydaje mi sie ze czasem jest problem ze skor± glowy i dlatego te wlosy wychodz± a na ten problem ta kuracja jest super. pozdrawiam
monic840628 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-03, 23:18   #97
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

A ja mia³am taki zawrót g³owy przez te ¶wiêta, ¿e kompletnie nie zwraca³am uwagi na moje linienie...i chyba dobrze. Oczywi¶cie jak co wizyta w domu, podciê³am w³osy. To co zauwa¿y³am, i co mnie trochê zirytowa³o, to to, ¿e w domu(rodzinnym) bardziej przet³uszczaj± mi siê w³osy. Zapewne ma znaczenie woda.
Stara³am siê pilnowaæ diety ca³y czas, chocia¿ by³o ciê¿ko, a wczoraj o zgrozo z g³odu podczas jazdy poci±giem wsunê³am ca³± paczkê delicji. Ju¿ siê bojê co to bêdzie. W czwartek planujê wizytê u mojej dermy, zobaczymy co nowego wymy¶li. Mam tylko nadziejê, ¿e ju¿ koniec z antybiotykami, bo ju¿ zaczynam siê obawiaæ o moj± w±trobê.
Zauwa¿y³am ¶wie¿ynki na forum...chyba nasze grono siê powiêksza. W ka¿dym b±d¼ razie, witam

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Pytanie do jyyli: chodzi o wierzbê. Sk±d wiesz, ¿e j± mo¿na je¶æ? Czy t± informacjê masz z jakiego¶ konkretnego ¼ród³a? I czy to wierzba drobnokwiatowa? Pijê ju¿ ponad tydzieñ i niestety u mnie poprawy nie ma, ale mo¿e wynika to z tego, ¿e to za krótko jeszcze.
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 08:04   #98
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomo¶ci: 10 048
GG do jyyli
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez mastiff Poka¿ wiadomo¶æ

Pytanie do jyyli: chodzi o wierzbê. Sk±d wiesz, ¿e j± mo¿na je¶æ? Czy t± informacjê masz z jakiego¶ konkretnego ¼ród³a? I czy to wierzba drobnokwiatowa? Pijê ju¿ ponad tydzieñ i niestety u mnie poprawy nie ma, ale mo¿e wynika to z tego, ¿e to za krótko jeszcze.
To jest wierzbownica drobnokwiatowa i ¿e mo¿na j± je¶æ to stwierdzi³y¶my w w±tku chyba o przet³uszczaj±cych siê razem z Truskawkow±wiosn±. Bo skoro tabletki to nic innego jak prasowany susz, to dlaczego by nie spróbowaæ ³ykaæ suszu? Mnie siê nic z³ego podczas ³ykania nie sta³o, wiêc pewnie mo¿na. Inne susze te¿ ju¿ w ¿yciu ³yka³am. A w ogóle to watro przeczytaæ ten w±tek na LU: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ium,t1227.html
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 10:29   #99
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Poka¿ wiadomo¶æ
O rany, ale wypadly ci po tej cebuli czy przed kuracj±?
przed...mam nadziejê, ¿e ta cebula pomo¿e, bo wczoraj zala³am j± wódeczk±

Cytat:
Napisane przez monic840628 Poka¿ wiadomo¶æ
w normalnej temperaturze, ja trzymam w kuchni
ja te¿ ostatecznie zostawi³am w kuchni a mo¿na stosowaæ ten wywar cze¶ciej np dwa razy w tygodnu
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 11:50   #100
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny, my¶la³am, ¿e mam dobre TSH, bo na kartce mia³am wypisan± normê do 4,2.
Moje wynosi 2,980. Czy to niedoczynno¶æ?
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 12:07   #101
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomo¶ci: 971
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, my¶la³am, ¿e mam dobre TSH, bo na kartce mia³am wypisan± normê do 4,2.
Moje wynosi 2,980. Czy to niedoczynno¶æ?
jak mozesz miec niedoczynnosc skoro norme masz do 4,2????
__________________
Dok±d idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mn±,
pomó¿ mi.
aga24zuzia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 12:13   #102
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny w tym w±tku pisa³y, ¿e te stare normy s± z³e i teraz s± do 2,5
( nawet jedna z Was pisa³a, ¿e do 1,5). Czy do endokrynologa trzeba mieæ skierowanie?
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 13:07   #103
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny, nied³ugo idê na badanie krwi. Co powinnam zbadaæ w zwi±zku z wypadaniem w³osów? ¿alezo, tarczycê i................
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 13:36   #104
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomo¶ci: 971
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny w tym w±tku pisa³y, ¿e te stare normy s± z³e i teraz s± do 2,5
( nawet jedna z Was pisa³a, ¿e do 1,5). Czy do endokrynologa trzeba mieæ skierowanie?
a to ja juz sama nie wiem ...kazde laboratorium ma swoje normy..ja mialam robione kilka miesiecy temu TSH i tam norma jest do 4.9
a mam wynik 4,7
lekarka powiedziala ze wszystko ok...

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, nied³ugo idê na badanie krwi. Co powinnam zbadaæ w zwi±zku z wypadaniem w³osów? ¿alezo, tarczycê i................
iiiii poziom testosteronu
__________________
Dok±d idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mn±,
pomó¿ mi.
aga24zuzia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 13:39   #105
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomo¶ci: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, nied³ugo idê na badanie krwi. Co powinnam zbadaæ w zwi±zku z wypadaniem w³osów? ¿alezo, tarczycê i................
Morfologiê, OB, poziom ¿elaza, magnez, potas, poziom cukru, TSH, próby w±trobowe, prolaktyna, poziom witaminy B12, poziom kwasu foliowego. Pierwsze osiem zapisa³a mi lekarka rodzinna, pozosta³e 3 robi³am prywatnie ( fundusz nie p³aci ).
anulinka2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 13:47   #106
kotka20093
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 941
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie.

Znowu sie biore za moje wlosy. Nie wiem od czego zaczac. Kiedys mialam robione badania na tsh i mialam 4,97 a norma byla do 5. Mam 23 lata. Moja dermatolog powiedziala ze jest ok. Ale mi sie wydaje ze za duzo. Teraz na nowo chce sie zabrac za ten temat, bo mam naprawde lipe na tej mojej glowie Lepiej isc najpierw do dermatologa czy ogolnego po skierowanko? Nie wiem za bardzo o co mam pytac.
kochana twoje tsh jest za du¿e, wiem ¿e dermatolodzy trzymaj± siê tak kurczowo tych norm, ale warto¶ci referencyjne tsh zosta³y okreslone dla ca³ej populacji a wiec zarówno dla 20 latek jak i 70 latek, stad tak duza rozpietosc, w twoim wieku powinnas miec tsh ok 1-2. wybierz sie do endokrynologa, najlepiej prywatnie bo na nfz czeka sie nawet pol roku.
kotka20093 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 14:03   #107
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, nied³ugo idê na badanie krwi. Co powinnam zbadaæ w zwi±zku z wypadaniem w³osów? ¿alezo, tarczycê i................
Cytat:
Napisane przez aga24zuzia Poka¿ wiadomo¶æ
iiiii poziom testosteronu
Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Poka¿ wiadomo¶æ
Morfologiê, OB, poziom ¿elaza, magnez, potas, poziom cukru, TSH, próby w±trobowe, prolaktyna, poziom witaminy B12, poziom kwasu foliowego. Pierwsze osiem zapisa³a mi lekarka rodzinna, pozosta³e 3 robi³am prywatnie ( fundusz nie p³aci ).
dziêki Kochane i tak idê prywatnie, bo lekarz rodzinny wyczerpa³ ju¿ pulê
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 20:40   #108
monic840628
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
przed...mam nadziejê, ¿e ta cebula pomo¿e, bo wczoraj zala³am j± wódeczk±



ja te¿ ostatecznie zostawi³am w kuchni a mo¿na stosowaæ ten wywar cze¶ciej np dwa razy w tygodnu
nie wiem czy mozna, lekarz mi powiedzial ze raz w tyg, ja tak naprawde stosuje go czasem a nawet czesciej co 5 dni niz co 7 i tez dzia³a musze jeszcze znalesc chwile zeby na³ozyc przynajmniej raz w tyg te jajko z olejkiem rycynowym, bo po tym pieknie sie swiec± wlosy a juz 2 tydzien nie nakladalam i juz trac± taki mocny polysk.
monic840628 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 20:58   #109
bea334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Odpowiadam na wszystkie pytania...poziom tsh mam 1.8, jesli chodzi o kolor wlosow robie tylko balejaz co 3 miesiace, absolutnie nie na cale wlosy, jesli chodzi o stan zebow (bo ktos pytal) wszystkie zdrowe i wreszcie co stosuje obecnie....
-tabletki revalid 3xdziennie
- wieczorem smaruje Aplicort E na zmiane z jakim plynem co zlecila mi dermatolog
-rano po umyciu wlosow ampulki revalid
-pije pokrzywe i skrzyp
-szampon joanny z rzeepa na zmiane z Vichy
No i jak narazie widac efekty marne...
bea334 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 20:58   #110
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez kotka20093 Poka¿ wiadomo¶æ
kochana twoje tsh jest za du¿e, wiem ¿e dermatolodzy trzymaj± siê tak kurczowo tych norm, ale warto¶ci referencyjne tsh zosta³y okreslone dla ca³ej populacji a wiec zarówno dla 20 latek jak i 70 latek, stad tak duza rozpietosc, w twoim wieku powinnas miec tsh ok 1-2. wybierz sie do endokrynologa, najlepiej prywatnie bo na nfz czeka sie nawet pol roku.
Dziekuje za odp. Ja jestem obieta prywatna opieka medyczna wiec nie bede musiala czekac dlugo. Ale musze najpierw powtorzyc badania, bo tamte mialam z pol roku temu. A do endo trzeba miec skierowanie?
__________________
ewakuacja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 21:29   #111
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Zrobi³am dzisiaj badanie poziomu przeciwcia³ TPO. Co¶ musia³am wybraæ- czy T3 i T4 czy to( przez kasê). Zbada³am wiêc czy nie mam choroby Hashimoto. Wynik wyszed³ dobry.
Jednak ja mam prawie wszystkie objawy niedoczynno¶ci tarczycy. Jedynie nie dotyczy mnie grubo¶æ ani spowolnione bicie serca.
Anulinko, czy Ty masz problemy z wag±? Czy nie maj±c problemów z wag± mo¿na mieæ niedoczynno¶æ?
Nie mam na razie kasy na badanie hormonów tarczycy;/, a pewnie endokrynolog mnie na nie nie skieruje?
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 21:43   #112
monic840628
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Poka¿ wiadomo¶æ
Zrobi³am dzisiaj badanie poziomu przeciwcia³ TPO. Co¶ musia³am wybraæ- czy T3 i T4 czy to( przez kasê). Zbada³am wiêc czy nie mam choroby Hashimoto. Wynik wyszed³ dobry.
Jednak ja mam prawie wszystkie objawy niedoczynno¶ci tarczycy. Jedynie nie dotyczy mnie grubo¶æ ani spowolnione bicie serca.
Anulinko, czy Ty masz problemy z wag±? Czy nie maj±c problemów z wag± mo¿na mieæ niedoczynno¶æ?
Nie mam na razie kasy na badanie hormonów tarczycy;/, a pewnie endokrynolog mnie na nie nie skieruje?
Mnie skierowa³ endokrynolog na badanie tarczycy...bezplatnie, z kasy chorych ale na termin do endokrynologa czekalam zawsze 3 miesiace

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez bea334 Poka¿ wiadomo¶æ
Odpowiadam na wszystkie pytania...poziom tsh mam 1.8, jesli chodzi o kolor wlosow robie tylko balejaz co 3 miesiace, absolutnie nie na cale wlosy, jesli chodzi o stan zebow (bo ktos pytal) wszystkie zdrowe i wreszcie co stosuje obecnie....
-tabletki revalid 3xdziennie
- wieczorem smaruje Aplicort E na zmiane z jakim plynem co zlecila mi dermatolog
-rano po umyciu wlosow ampulki revalid
-pije pokrzywe i skrzyp
-szampon joanny z rzeepa na zmiane z Vichy
No i jak narazie widac efekty marne...
jesli skusisz sie na t± kuracje co ja napisa³am to to wszystko co teraz uzywasz do wlosow to musisz odstawic. Mi tak lekarz kazal i do dzis stoji mi prawie cala butelka aplicort e a mialam ich z 8 i rezultatow nie widzialam. Po kuracji cebula wodka juz po drugim uzyciu zauwazylam ze wlosy nie wypadaj± , czyli po okolo 2 tygodniach.
monic840628 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 22:08   #113
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez monic840628 Poka¿ wiadomo¶æ
jesli skusisz sie na t± kuracje co ja napisa³am to to wszystko co teraz uzywasz do wlosow to musisz odstawic. Mi tak lekarz kazal.
ale dlaczego? w czym to niby przeszkadza?


a p³yn cebulowy wcieraæ bezpo¶rednio po umyciu w³osów czy przed na suche?
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-04, 22:34   #114
monic840628
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
ale dlaczego? w czym to niby przeszkadza?


a p³yn cebulowy wcieraæ bezpo¶rednio po umyciu w³osów czy przed na suche?
tak mi lekarz kazal odstawic wszystko, moze ta cebula i wodka ma silne dzialanie i nie potrzebne s± inne srodki, nie wiem, ale ja posluchalam lekarza i odstawilam, co za duzo to nie zdrowo, wiec jak zaczynasz kuracje z cebul± to lepiej tamte odstaw. naklada sie to na suche wlosy przed myciem. ja nakladam wacikiem, mocze wacik w tym plynie i wcieram w skore glowy, 15 min pod czepkiem i myje szamponem seboradin.

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

wcieram tak zeby cala skora glowy byla dobrze mokra i potem jeszcze opuszkami palcow wcieram przez minute dokladnie i to tyle Tak jak pisalam , mieszanke tak wcieram zeby mi wystarczy³a na dwa razy, nie chce zeby za dlugo stala.
monic840628 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-05, 09:34   #115
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

dzi¶ mój wielki cebulowy dzieñ a¿ siê bojê rano pow±cha³am ten p³yn i ³zy same nap³yne³y mi do oczu, ¶mierdzi niemi³osiernie

Dziewczyny mam pytanie odno¶nie badañ krwi: czy mogê wykonaæ wszystkie tego samego dnia?
(Morfologiê, OB, poziom ¿elaza, magnez, potas, poziom cukru, TSH, próby w±trobowe, prolaktyna, poziom witaminy B12, poziom kwasu foliowego poziom testosteronu)

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

aaaaaaa, i czy du¿o wiêcej pobior± mi krwi? bo nie ukrywam, ¿e w laboratorium ogarnia mnie panika i lekko ¶wiruje
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-05, 10:17   #116
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomo¶ci: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Poka¿ wiadomo¶æ
Zrobi³am dzisiaj badanie poziomu przeciwcia³ TPO. Co¶ musia³am wybraæ- czy T3 i T4 czy to( przez kasê). Zbada³am wiêc czy nie mam choroby Hashimoto. Wynik wyszed³ dobry.
Jednak ja mam prawie wszystkie objawy niedoczynno¶ci tarczycy. Jedynie nie dotyczy mnie grubo¶æ ani spowolnione bicie serca.
Anulinko, czy Ty masz problemy z wag±? Czy nie maj±c problemów z wag± mo¿na mieæ niedoczynno¶æ?
Nie mam na razie kasy na badanie hormonów tarczycy;/, a pewnie endokrynolog mnie na nie nie skieruje?
Nie mam problemów z wag±, po odstawieniu tabsów schud³am i nie wróci³am jeszcze do dawnej wagi. Z tego co wiem, Euthyrox, który za¿ywam poprawia przemianê materii, wiêc pewnie na razie mi to nie grozi ( tycie ). Najbardziej na tym spadku wagi ucierpia³ mój biust

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
dzi¶ mój wielki cebulowy dzieñ a¿ siê bojê rano pow±cha³am ten p³yn i ³zy same nap³yne³y mi do oczu, ¶mierdzi niemi³osiernie

Dziewczyny mam pytanie odno¶nie badañ krwi: czy mogê wykonaæ wszystkie tego samego dnia?
(Morfologiê, OB, poziom ¿elaza, magnez, potas, poziom cukru, TSH, próby w±trobowe, prolaktyna, poziom witaminy B12, poziom kwasu foliowego poziom testosteronu)

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

aaaaaaa, i czy du¿o wiêcej pobior± mi krwi? bo nie ukrywam, ¿e w laboratorium ogarnia mnie panika i lekko ¶wiruje
Najlepiej jednego dnia, byle na czczo. Mnie pobrali chyba najwiêksz± szczykawkê, ale da siê prze¿yæ. Wszystko tak naprawdê zale¿y od pielêgniarki, która pobiera.
Powodzenia
anulinka2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-05, 10:57   #117
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Aaaaa, mam jeszcze jedno pytanko
od dwoch miesiêcy ³ykam ¿elazo (ok 27mg ¿elaza dziennie) czy przed badaniem krwi powinam zrezygnowaæ z suplementacji? krew zbadam za ok 2 tyg?
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-05, 11:04   #118
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomo¶ci: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
Aaaaa, mam jeszcze jedno pytanko
od dwoch miesiêcy ³ykam ¿elazo (ok 27mg ¿elaza dziennie) czy przed badaniem krwi powinam zrezygnowaæ z suplementacji? krew zbadam za ok 2 tyg?
Ciê¿ko powiedzieæ. Mnie z wyników wysz³o, ¿e przedawkowa³am w³a¶nie ¿elazo i potas, wiêc odstawi³am natychmiast po odebraniu wyników ( lekarka mi kaza³a ).
anulinka2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-05, 11:16   #119
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mam problemów z wag±, po odstawieniu tabsów schud³am i nie wróci³am jeszcze do dawnej wagi. Z tego co wiem, Euthyrox, który za¿ywam poprawia przemianê materii, wiêc pewnie na razie mi to nie grozi ( tycie ). Najbardziej na tym spadku wagi ucierpia³ mój biust
Bo ja s³ysza³am, ¿e maj±c niedoczynno¶æ musi siê mieæ problemy z przemian± materii, jednak jak widaæ niekoniecznie- co znaczy, ¿e i ja mogê mieæ niedoczynno¶æ.
Anulinko, czy przyjmowa³a¶ ¿elazo w tabletkach i jak d³ugo( ¿e je przedawkowa³a¶)? Pamiêtam, ¿e co do potasu to pisa³a¶, ¿e pi³a¶ du¿o soków z owoców. Nie wiedzia³am jednak, ¿e tak ³atwo mo¿na przedawkowaæ witaminy. Pisa³a¶ kiedy¶, ¿e masz teraz dobry poziom wit. B6. Mo¿esz podaæ jaki mniej wiêcej? Chcia³abym zobaczyæ jaki mo¿na mieæ kilka lat po zastrzykach i czy nie jest jej a¿ za du¿o.
Tak poza tym to cieszê siê, ¿e sobie poradzi³a¶ z walk± o w³osy Na pewno dobrze Ci to zrobi³o, bo zaczê³a¶ leczyæ w zarodku niedoczynno¶æ.
Hehe, teraz przede mn± pewnie podobna droga Ale bêdzie dobrze.
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-01-05, 11:25   #120
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomo¶ci: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Poka¿ wiadomo¶æ
Bo ja s³ysza³am, ¿e maj±c niedoczynno¶æ musi siê mieæ problemy z przemian± materii, jednak jak widaæ niekoniecznie- co znaczy, ¿e i ja mogê mieæ niedoczynno¶æ.
Anulinko, czy przyjmowa³a¶ ¿elazo w tabletkach i jak d³ugo( ¿e je przedawkowa³a¶)? Pamiêtam, ¿e co do potasu to pisa³a¶, ¿e pi³a¶ du¿o soków z owoców. Nie wiedzia³am jednak, ¿e tak ³atwo mo¿na przedawkowaæ witaminy. Pisa³a¶ kiedy¶, ¿e masz teraz dobry poziom wit. B6. Mo¿esz podaæ jaki mniej wiêcej? Chcia³abym zobaczyæ jaki mo¿na mieæ kilka lat po zastrzykach i czy nie jest jej a¿ za du¿o.
Tak poza tym to cieszê siê, ¿e sobie poradzi³a¶ z walk± o w³osy Na pewno dobrze Ci to zrobi³o, bo zaczê³a¶ leczyæ w zarodku niedoczynno¶æ.
Hehe, teraz przede mn± pewnie podobna droga Ale bêdzie dobrze.
Za¿ywa³am przez 2 m-ce ¿elazo z witamin± B6. Poza tym stara³am siê zdrowo od¿ywiaæ. Okaza³o siê jednak, ¿e ¿elaza mam du¿o za du¿o.
Nie mam przy sobie wyników badañ, jak bêdê w domu, to wieczorem Ci napiszê jaki mia³am poziom B12. B6 nie bada³am. Z tego co wiem, witaminy B6 nie mo¿na przedawkowaæ, bo organizm sam usunie jej nadmiar.
My¶lê Elu, ¿e nie masz niedoczynno¶ci tarczycy. Okres jesienno-zimowy sprzyja zmêczeniu i innym objawom, które mog± niechc±cy sugerowaæ problemy z tarczyc±. Tym bardziej, ¿e TSH masz ksi±¿kowe wrêcz. A jak teraz z wypadaniem u Ciebie??
U mnie dalej euforia. Nie tracê wiêcej ni¿ 50 w³osów dziennie, nawet w dni, kiedy myjê.
Pozdrawiam
anulinka2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.