Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-14, 22:26   #1
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854

Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.


Może to nieodpowiedni dział, ale sporo osób tu zagląda, może komuś przyda się ta wiedza.

Moja historia.
10.09 zgubiłam kartę, tuż po odkryciu po pobiegłam do banku ją zastrzec.
Następnego dnia, tj 11.09 dostałam 3 smsy z wiadomością, że próbowano dokonać transakcji na łączną kwotę ok. 100 zł w sklepach Żabka. Transakcje odrzucono.

Dziś dostałam kolejne smsy o 3 transakcjach w Żabce. Myślałam, że to jakieś stare, dotarły z opóźnieniem, ale zaniepokoiła mnie jedna z nich na kwotę ok. 30zł. Ja nigdy nie robiłam zakupów w Żabce na taką kwotę, kupuje tam jedynie jakieś picie, batonik czy bilet jednorazowy. Drobne kwoty w każdym razie.

Zerknęłam na konto internetowe i wszystkie te transakcje były dokonane 11 września, czyli dzień po zablokowaniu karty! Myślałam, że to jakiś błąd, opóźnienie przesyłania danych w banku czy jak to tam działa.

W każdym razie wolałam spytać i się upewnić. I co się okazało.
Karta faktycznie była użyta PO zastrzeżeniu. Doradczyni w banku musiała dzwonić do centrali, czy taka sytuacja jest możliwa, czy to jakiś błąd.
Okazało się, że pierwszy raz spotykają się z taką sytuacją. Sprawa poszła do 'góry'.
Oczywiście zwrócą mi kasę, jako że transakcje były zabezpieczone. w każdym razie takie sytuacje to dla nich znak, że trzeba popracować nad bezpieczeństwem kart/transakcji zbliżeniowych.

Tak więc dziewczyny, posiadaczki takowych kart.
Po zgubieniu/kradzieży takowych kart, i wątpliwościach czy aby na pewno dokonywałyście zakupów w sklepie X, na jakąś kwotę, której sobie nie przypominacie- zgłaszajcie od razu.

Ja na razie jestem o 5dych w plecy (to mi zwrócą). Niestety nawet pracownica centrali nie była w stanie zagwarantować, że karta nie zostanie znowu użyta...

Tłumaczyła to tym, że prawdopodobnie niektóre terminale, przy transakcji zbliżeniowej nie wymagają autoryzacji z banku właściciela karty, tylko automatycznie pobierają pieniądze z konta.

Może i post bez sensu, a może komuś się przyda i będzie bardziej czujny w przypadku zguby/kradzieży.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 23:04   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Może to nieodpowiedni dział, ale sporo osób tu zagląda, może komuś przyda się ta wiedza.

Moja historia.
10.09 zgubiłam kartę, tuż po odkryciu po pobiegłam do banku ją zastrzec.
Następnego dnia, tj 11.09 dostałam 3 smsy z wiadomością, że próbowano dokonać transakcji na łączną kwotę ok. 100 zł w sklepach Żabka. Transakcje odrzucono.

Dziś dostałam kolejne smsy o 3 transakcjach w Żabce. Myślałam, że to jakieś stare, dotarły z opóźnieniem, ale zaniepokoiła mnie jedna z nich na kwotę ok. 30zł. Ja nigdy nie robiłam zakupów w Żabce na taką kwotę, kupuje tam jedynie jakieś picie, batonik czy bilet jednorazowy. Drobne kwoty w każdym razie.

Zerknęłam na konto internetowe i wszystkie te transakcje były dokonane 11 września, czyli dzień po zablokowaniu karty! Myślałam, że to jakiś błąd, opóźnienie przesyłania danych w banku czy jak to tam działa.

W każdym razie wolałam spytać i się upewnić. I co się okazało.
Karta faktycznie była użyta PO zastrzeżeniu. Doradczyni w banku musiała dzwonić do centrali, czy taka sytuacja jest możliwa, czy to jakiś błąd.
Okazało się, że pierwszy raz spotykają się z taką sytuacją. Sprawa poszła do 'góry'.
Oczywiście zwrócą mi kasę, jako że transakcje były zabezpieczone. w każdym razie takie sytuacje to dla nich znak, że trzeba popracować nad bezpieczeństwem kart/transakcji zbliżeniowych.

Tak więc dziewczyny, posiadaczki takowych kart.
Po zgubieniu/kradzieży takowych kart, i wątpliwościach czy aby na pewno dokonywałyście zakupów w sklepie X, na jakąś kwotę, której sobie nie przypominacie- zgłaszajcie od razu.

Ja na razie jestem o 5dych w plecy (to mi zwrócą). Niestety nawet pracownica centrali nie była w stanie zagwarantować, że karta nie zostanie znowu użyta...

Tłumaczyła to tym, że prawdopodobnie niektóre terminale, przy transakcji zbliżeniowej nie wymagają autoryzacji z banku właściciela karty, tylko automatycznie pobierają pieniądze z konta.

Może i post bez sensu, a może komuś się przyda i będzie bardziej czujny w przypadku zguby/kradzieży.
niezly trzeba miec tupet, zeby korzystac z cudzej karty
dzieki tej wiadomosci utwierdzam sie w przekonaniu, ze nigdy nie bede chciala karty zblizeniowej :/
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 23:10   #3
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

dzięki, sama mam takową kartę, dobrze wiedzieć że nie jest taka super ekstra fajna

a można wiedzieć jak zgubiłaś kartę? samą kartę a nie cały portfel? (sorry za ciekawość, jak nie chcesz - nie pisz)
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 23:27   #4
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
niezly trzeba miec tupet, zeby korzystac z cudzej karty
dzieki tej wiadomosci utwierdzam sie w przekonaniu, ze nigdy nie bede chciala karty zblizeniowej :/
Wiesz co. Pierwsze 3 transakcje na kolejno: 69, ~22, i 9 zł zostały zablokowane. sobie pomyślałam- mam nadzieję, ze się nażarłeś wstydu złodzieju, jak nie miałeś czym zapłacić. A tu zonk,kolejne transakcje na 29, i dwie po ok 10zł przeszły... Twardy próbował i się udało.

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
a można wiedzieć jak zgubiłaś kartę? samą kartę a nie cały portfel? (sorry za ciekawość, jak nie chcesz - nie pisz)
Wypłaciłam 50zł w drodze na centrum. schowałam je razem z kartą do kieszonki w portfelu, takiej na zamek, gdzie sie drobne trzyma... dwa razy wyciągałam banknot, żeby go rozmienić w sklepach (potrzebowałam 2dychy dla koleżanki), potem poszłam coś zjeść do maka. Następnie w rossmanie, tuż przy kasie, bo kupowałam perfumy dla chłopaka i chciałam zapłacić kartą, zauważyłam, że jej nie ma. Nie mam pojęcia gdzie mi wypadła. Na szczęście obok miałam swój bank, więc od razu pobiegłam zastrzec kartę.

Właśnie tego się obawiałam, przy zbliżeniówce. że zgubię, nie zauważę tego, i ktoś mi narobi transakcji na pół wypłaty czy więcej. A tu szok, bo nawet po zastrzeżeniu karty komuś udało się jej użyć i to 3 razy!
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 23:47   #5
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
niezly trzeba miec tupet, zeby korzystac z cudzej karty
dzieki tej wiadomosci utwierdzam sie w przekonaniu, ze nigdy nie bede chciala karty zblizeniowej :/
No właśnie...ja też nie chciałam karty zbliżeniowej, ale mój bank wspaniałomyślnie mi ją przysłał. I w dodatku okazuje się, że innych kart już nawet nie wydają.
Pora chyba zmienić bank....
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 23:58   #6
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Takich kart szczególnie trzeba pilnować. U mnie od momentu, gdy wsadzałam ja do portfela do chwili, gdy zauważyłam jej brak, minęła zaledwie godzina, więc szybko zareagowałam.

Gdybym nie zechciała wspaniałomyślnie sprawić chłopakowi prezentu, możliwe, że zauważyłabym brak karty dopiero po 2-3 dniach.

Byłabym uboższa o minimum 150zł i nie odzyskałabym tych pieniędzy od banku...

Niby to wygodne, zbliżyć kartę i po sekundzie transakcja dokonana. Tylko strach zgubić...
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 00:01   #7
CarmenSandiego
Raczkowanie
 
Avatar CarmenSandiego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 336
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
No właśnie...ja też nie chciałam karty zbliżeniowej, ale mój bank wspaniałomyślnie mi ją przysłał. I w dodatku okazuje się, że innych kart już nawet nie wydają.
Pora chyba zmienić bank....
ja miałam tak samo. nie wiem kto mądry wymyślił taką kartę, nie uważam, żeby te z 20s mniej przy zakupach jakoś zrobiło mi różnicę
__________________


CarmenSandiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 00:43   #8
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Nie ufam tym kartom zbliżeniowym, jakos nie przekonuje mnie, że moge zapłacic nie potwierdzając płatności ani pinem, ani podpisem, bo może to zrobić ktokolwiek inny- czyt. złodziej.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 01:35   #9
potwor_z_jeziora
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: z pod byka
Wiadomości: 945
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Nie ufam tym kartom zbliżeniowym, jakos nie przekonuje mnie, że moge zapłacic nie potwierdzając płatności ani pinem, ani podpisem, bo może to zrobić ktokolwiek inny- czyt. złodziej.
No i co z tego. Tak samo złodziej może jeszcze bezkarniej wydać 50 zł banknot, który uprowadził z Twojego portfela.

Jak można w ogóle zgubić kartę?
potwor_z_jeziora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 06:06   #10
aiden81
Raczkowanie
 
Avatar aiden81
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 140
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

No te karty to jakas masakra.Wprowadzili do normalnego użytku,a one nie działają sprawnie i na 100%często się wieszają,a [poza tym bezpieczeństwo.Tu pojechaLi po bandzie.U mnie w banku nie ma limitu na wybieranie pieniędzy.Na początku było 50 zł,a teraz bez limitu.Ciesz się autorko,że delikwent nie wpadł na to,żeby w supermarkecie przy okazji zakupów wybrać gotówkę.
aiden81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 06:38   #11
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez CarmenSandiego Pokaż wiadomość
ja miałam tak samo. nie wiem kto mądry wymyślił taką kartę, nie uważam, żeby te z 20s mniej przy zakupach jakoś zrobiło mi różnicę
Funkcję zbliżeniową można zablokować, albo ustalić limit jakiś. Wiem, bo czasem się z tym spotykam, że klienci mają poblokowane.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 07:47   #12
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Mam taką kartę, mam ubezpieczenie i możliwość blokady przez internet. Teraz tylko muszę jej pilnować.

Niby fajna sprawa. ale z drugiej strony to umożliwienie złodziejowi dalszego okradania.
No cóż, teraz większość banków - wciska takie karty,
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 08:10   #13
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez potwor_z_jeziora Pokaż wiadomość
No i co z tego. Tak samo złodziej może jeszcze bezkarniej wydać 50 zł banknot, który uprowadził z Twojego portfela.

Jak można w ogóle zgubić kartę?

Wiesz, tylko w portfelu raczej nie nosisz bardzo dużych kwot - więcej niż 400zł mi się nie zdarzyło mieć - a na koncie... no cóż, wiadomo. Pieniądze są. I dla mnie to jest równiez jakaś pomyłka, że można zapłacić kartą bez jakiegokolwiek potwierdzenia pinem czy podpisem.


No i tak, kartę zgubić można - razem z portfelem chociażby. Mi jakiś czas temu się zdarzyło w sklepie, że podałam pani kartę, wklepałam pin i poszłam - własnie rozmawiałam przez telefon z klientem. Dobrze, ze mnie zawołała. Równie dobrze ktoś Ci po prostu może portfel ukraść.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 08:17   #14
Hetane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 91
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

To nic koleżanka zgubiła cały portfel -razem z kartą zbliżeniową. Zablokowała wszystkie karty jeszcze tego samego dnia. Jakie było jej zdziwienie gdy nadal były dokonywane transakcje -okazało się, ze jej bank nie blokuje karty zbliżeniowej :/
Tylko teraz za chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć w jakim banku miała konto.
Hetane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 08:49   #15
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość


Ja na razie jestem o 5dych w plecy (to mi zwrócą).
a to nie jest tak, że zbliżeniowo można płacić do 10 zł? Bo zdaje mi się, że ja mam blokadę - jeśli jest powyżej 10zł to już trzeba wpisać PIN i chyba to miało być troszkę zabezpieczeniem, że złodziej nie może wydać więcej niż 10zł dziennie ? Ale może mi się coś pomyliło, może da się zwiększyć tą kwotę, nigdy nie wchodziłam w ustawienia konta ...

Cytat:
Niestety nawet pracownica centrali nie była w stanie zagwarantować, że karta nie zostanie znowu użyta...
Ale co to za różnica dla Ciebie, jeśli nawet zostanie użyta, skoro pieniądze Ci oddadzą? A po drugie, skoro tak jest, dlaczego tej karty nie można po prostu dezaktywować i wydać Ci nowej ? Złodziej nie mógłby już jej użyć.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 08:51   #16
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez potwor_z_jeziora Pokaż wiadomość
No i co z tego. Tak samo złodziej może jeszcze bezkarniej wydać 50 zł banknot, który uprowadził z Twojego portfela.

Jak można w ogóle zgubić kartę?
Ano to z tego, że jak sobie złodziej bezkarnie wyda 50 zł z mojego portfela, to na tym się kończy jego radość. Za to z karty może wydać wielokrotność tej kwoty i bawić się dalej.

Normalnie.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 09:20   #17
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Ja zbliżeniowo mogę płacić do 50 pln. Chyba przestanę nosić ze sobą kartę W sumie aż tak często jej nie używam, a lepiej wypłacić pieniądze i mieć je w portfelu i w razie czego je stracić niż stracić tą kartę.

Mnie w banku nawet nie zapytano jaką chcę kartę, przyszła od razu zbliżeniowa.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 09:36   #18
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez aiden81 Pokaż wiadomość
Ciesz się autorko,że delikwent nie wpadł na to,żeby w supermarkecie przy okazji zakupów wybrać gotówkę.
Żeby gotówkę wypłacać trzeba wklepać PIN.

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Ale co to za różnica dla Ciebie, jeśli nawet zostanie użyta, skoro pieniądze Ci oddadzą? A po drugie, skoro tak jest, dlaczego tej karty nie można po prostu dezaktywować i wydać Ci nowej ? Złodziej nie mógłby już jej użyć.
Na rozwiązanie sprawy bank ma 60 dni. A gdyby złodziej użył karty na większe kwoty? Ja co miesiąc muszę płacić za studia, kupić bilet, rate za prawko...

I chyba nie doczytałaś pierwszego postu. Karta została zastrzeżona. Mimo to dzień później ktoś dokonał tych transakcji.

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
a to nie jest tak, że zbliżeniowo można płacić do 10 zł? Bo zdaje mi się, że ja mam blokadę - jeśli jest powyżej 10zł to już trzeba wpisać PIN i chyba to miało być troszkę zabezpieczeniem, że złodziej nie może wydać więcej niż 10zł dziennie ?
U mnie jest limit 1 transakcji do 50zł. Czyli można kilka razy dziennie płacić bez PINu, byle każda na mniej niż 50zł...
Poza tym u nie to były 3 transakcje, na ok. 30zł i dwie po 10zł.
Wcześniejsze, ale odrzucone, za 69zł, ok 22 i 10.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2012-09-15 o 09:45
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 09:49   #19
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Dobrze wiedziec, faktycznie nie mysli sie o tym na codzien. Chyba zablokuje ta funkcję jesli sie da, bo faktycznie wiecej z tego szkody niz pozytku.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 09:52   #20
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
a to nie jest tak, że zbliżeniowo można płacić do 10 zł?
do 50zł

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Też mam zbliżeniową W ogóle po co to wymyślili? Tylko ułatwienie dla złodzieja jak zgubimy.. Oszczędność czasu? Wielkie mi marnowanie czasu na wpisanie w sklepie pinu.. przecież to trwa kilka sekund
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 09:57   #21
CarmenSandiego
Raczkowanie
 
Avatar CarmenSandiego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 336
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Funkcję zbliżeniową można zablokować, albo ustalić limit jakiś. Wiem, bo czasem się z tym spotykam, że klienci mają poblokowane.
ja mam limit do 50zl dziennie, a no zablokować pewnie można.
__________________


CarmenSandiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:11   #22
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez potwor_z_jeziora Pokaż wiadomość
No i co z tego. Tak samo złodziej może jeszcze bezkarniej wydać 50 zł banknot, który uprowadził z Twojego portfela.

Jak można w ogóle zgubić kartę?
przeciez takich transakcji moze zrobic sobie nawet 10 jednego dnia!
poza tym nie kazdy gubi portfel/karte - czasami tez ktos jest OKRADZIONY

Cytat:
Napisane przez Hetane Pokaż wiadomość
To nic koleżanka zgubiła cały portfel -razem z kartą zbliżeniową. Zablokowała wszystkie karty jeszcze tego samego dnia. Jakie było jej zdziwienie gdy nadal były dokonywane transakcje -okazało się, ze jej bank nie blokuje karty zbliżeniowej :/
Tylko teraz za chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć w jakim banku miała konto.
jak bank moze nie zablokowac karty zblizeniowej?


najgorsze jest to, ze z takiej karty moze "skorzystac" jakis zlodziej przechodzac kolo ciebie z odpowiednim czytnikiem. bleh.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:23   #23
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Funkcję zbliżeniową można zablokować, albo ustalić limit jakiś. Wiem, bo czasem się z tym spotykam, że klienci mają poblokowane.
Jak i gdzie to zrobić?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:25   #24
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Jak i gdzie to zrobić?
W banku ewentualnie przez telefon do biura obsługi klienta.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:26   #25
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Jak i gdzie to zrobić?
W banku?
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:28   #26
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
najgorsze jest to, ze z takiej karty moze "skorzystac" jakis zlodziej przechodzac kolo ciebie z odpowiednim czytnikiem. bleh.
Podobno taki sygnał blokuje owinięcie karty folią aluminiową, wystrczy kawałek wsadzić z dwóch stron do portfela. Ale czy to na pewno pomoże to nie wiem.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
W banku?
W banku mi powiedzieli, że nie ma możliwości wyłączenia funkcji zbliżeniowej ani ustalenia limitu. Limit jest dla wszystkich 50zł, ewentualnie mogę go sobie zwiększyć. Czyli co, robią ze mnie idiotkę i każdy bank sobie robi co chce?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:29   #27
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

w moim banku odgórne ustawienie takiej karty jest że max 50zł na raz i max 200zł w ciągu dnia.
mimo wszystko nie zamieniłabym tej karty na żadną inną. w portfelu nigdy nie mam więcej niż 50zł, gdzie tylko można płacę kartą. i zauważam przyspieszenie transakcji. kiedyś trzeba było czekać aż czytnik odczyta kartę, połączy się z bankiem, zautoryzuje pin - teraz to wszystko trwa dużo krócej i nie jest mi głupio płacić 1,50zł kartą i czuć zniecierpliwione spojrzenia innych klientów na mnie a i wygodniej i szybciej niż gotówką - nie ma problemów z drobnymi.
a co do okradzenia przez złodzieja z czytnikiem to wystarczy odpowiednie etui na kartę chroniące przed tym.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:31   #28
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
W banku mi powiedzieli, że nie ma możliwości wyłączenia funkcji zbliżeniowej ani ustalenia limitu. Limit jest dla wszystkich 50zł, ewentualnie mogę go sobie zwiększyć. Czyli co, robią ze mnie idiotkę i każdy bank sobie robi co chce?
A w jakim banku masz konto?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:33   #29
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
W banku mi powiedzieli, że nie ma możliwości wyłączenia funkcji zbliżeniowej ani ustalenia limitu. Limit jest dla wszystkich 50zł, ewentualnie mogę go sobie zwiększyć. Czyli co, robią ze mnie idiotkę i każdy bank sobie robi co chce?
Tak też może być. Do danego rodzaju karty/konta są jakieś konkretne ustawienia i nie da się ich zmienić.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:35   #30
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Karta zbliżeniowa a bezpieczeństwo- ostrzeżenie.

A wiecie, że mogą was okraść nawet w autobusie/metrze czy w parku, a karta cały czas spokojnie leży w portfelu? Są czytniki o sporym zasiegu (kilka metrów), każdy może taki kupić. Żeby się przed tym uchronić, trzeba zawinąć kartę w zwykłą folię aluminiową.
Doczytałam post metal fish - zamiast etui można folią
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')

Edytowane przez lilka_vanilka
Czas edycji: 2012-09-15 o 10:37
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.