Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-17, 10:32   #1
Orchis_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8

Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??


Witam,
2 lata temu zmarł brat mojego narzeczonego i teraz jestem w ciąży. Zostały nam 2 miesiące i zastanawiamy się nad imieniem, pierwsze o którym pomyśleliśmy oboje to Marcin i szczerze szukaliśmy jakiegoś innego, ale jakoś żadne inne do nas nie przemawia. Mój narzeczony bardzo kochał brata, ja też bardzo go lubiłam, był świetnym facetem. Tylko nie chce żeby ten maluch zastępował jemu czy jego rodzinie tego nieżyjącego Marcina. Co Wy o tym myślicie??
Orchis_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 10:37   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Mimo wszystko bym nie dała tego imienia.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 10:44   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Ja bym tak nazwała, jeśli imię ci się podoba.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 10:53   #4
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

jeżeli to imię do Was przemawia czujecie , że to te właściwe, to owszem , daje się imiona bo zamarłych babciach dziadkach , dlaczego nie po bracie ?
a co na to rodzina TZ?

wiesz u mnie było podobnie tez myślałam nad imieniem dla synka po bracie ale usłyszałam kiedyś od mamy , że jednak źle by się z tym czuła.
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 11:31   #5
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Jeśli dacie imię takie samo jak miał brat męża to ok, ale sama piszesz "po bracie" jakby to miał być jego dalszy ciąg życia tu na ziemi w postaci małego. Z moich spostrzeżeń wynika że potem oczekuje się że dziecko będzie takie samo jak ta zmarła osoba a to nigdy nie ma miejsca.
Najlepiej spytać o zdanie rodzinę, mi ten pomysł się nie podoba ale właśnie z powodów wyżej wymienionych.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 11:58   #6
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

znam dwie takie sytuacje gdy dziecku dawano imię po zmarłym wujku, o ile reszta rodziny, głównie rodzice zmarłego nie mają nic przeciw temu to dlaczego nie?
wydaje mi się że w takiej sytuacji lepiej porozmawiać też z teściami
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 12:51   #7
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Ja bym dała. Daje się po dziadkach, dlaczego nie po wujku? Skoro imię Wam się podoba.
Jedynie w przypadku, gdy dziecko miałoby być lekarstwem na żałobę, czyjąkolwiek, mocno bym się zastanowiła.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-09-17 o 12:52
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 14:09   #8
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

W mojej rodzinie imiona zawsze nadaje się po kimś. Ja mam po prababci, moja córka ma drugie imię po mojej babci (a więc swojej prababci), córka brata po mojej mamie, córka ciotki po naszej wspólnej babci, brat po dziadku itd.

Dla mnie to akurat nic dziwnego.

Nie zauważyłam nigdy żeby ktoś oczekiwał od dziecka, że będzie takie samo jak jego prababcia To po prostu nasza własna rodzinna tradycja. Mnie się ona podoba, w ten sposób imiona w rodzinie nie giną. A przecież na przestrzeni lat zmieniają się nazwiska ich właścicieli
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 14:15   #9
mammuska
Raczkowanie
 
Avatar mammuska
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 156
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Jak nazwiecie malca to tylko wasza decyzja. Nie radźcie się nikogo, sami to przedyskutujcie. Jeżeli imię Marcin wam się szalenie podoba to owszem dajcie tak małemu na imię, ale jeżeli chcecie to zrobić by że tak powiem ,,przypodobać się rodzinie" to dajcie sobie spokój... Kto wie może wasz syn w przyszłości sam zadecyduje czy nie weźmie imienia Marcin na bierzmowanie, bądź nie ochrzci tak własnego potomka.

Ps a tak na marginesie dla mnie powielanie imion np z pokolenia na pokolenie jest bez sensu. W życiu nie nazwałabym mojej córki imieniem mojej mamy czy teściowej... Potem są takie niezręczne sytuacje, że wołasz: Ania! I nagle odwraca się pięć kobiet, a na cholere coś takiego?
mammuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 15:18   #10
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Cytat:
Napisane przez Orchis_ Pokaż wiadomość
Witam,
2 lata temu zmarł brat mojego narzeczonego i teraz jestem w ciąży. Zostały nam 2 miesiące i zastanawiamy się nad imieniem, pierwsze o którym pomyśleliśmy oboje to Marcin i szczerze szukaliśmy jakiegoś innego, ale jakoś żadne inne do nas nie przemawia. Mój narzeczony bardzo kochał brata, ja też bardzo go lubiłam, był świetnym facetem. Tylko nie chce żeby ten maluch zastępował jemu czy jego rodzinie tego nieżyjącego Marcina. Co Wy o tym myślicie??
nie nazwałabym dziecka dlatego, że tak miała na imię zmarła, bliska mi/nam osoba, tylko dlatego, że imię mi/nam się podoba. ale i tak porozmawiałabym z najbliższymi zmarłego. zwłaszcza, że 2 lata to niedużo...

wszystko zależy od tradycji nadawania imion w danej rodzinie. w jednych nadaje się imiona po dziadkach czy zmarłych rodzicach/ciotkach/wujkach w innych nie. czasami drugie imię wybierane jest zgodnie z imieninami, która przypadają w dniu urodzenia, albo córka otrzymuje pierwsze imię mamy, syn ojca. kwestia zwyczaju i tego czy chcesz tę tradycję podtrzymać.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 15:30   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Cytat:
Napisane przez mammuska Pokaż wiadomość
Ps a tak na marginesie dla mnie powielanie imion np z pokolenia na pokolenie jest bez sensu. W życiu nie nazwałabym mojej córki imieniem mojej mamy czy teściowej... Potem są takie niezręczne sytuacje, że wołasz: Ania! I nagle odwraca się pięć kobiet, a na cholere coś takiego?
U nas niemożliwe, imiona daje się po zmarłych, a jeśli po żywych to na drugie wtedy
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 17:27   #12
Marijuana
Raczkowanie
 
Avatar Marijuana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: krk/uk
Wiadomości: 110
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Mój synek ma imię takie samo jak brat Tż-ta , i tak jak ktoś już wspomniał to zależy czy dajesz PO kimś , czy takie SAMO . Jeśli obydwoje lubicie to imię to czemu nie. Rodzina i tak może to interpretować w różny sposób , zależy jak Wy się odnosicie do tej sytuacji i czy traktowanie przez kogoś z rodziny tego gestu jako uczczenie pamięci po bracie Wam nie przeszkadza to jest to ok.
__________________
Baby Big Boy 23.04.2012
Baby Girl 22.08.2013
Marijuana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 20:32   #13
sigalla
Raczkowanie
 
Avatar sigalla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 207
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

odradzam mocno! Niech wasz maluszek bedzie nową, odrębną istotka, a nie przedłużeniem brata tza. Ma do tego prawo. Czy na prawdę chcesz zeby rodzina, mąż , jego rodzice mówiąc do niego po imieniu widzieli w nim zmarłego brata, syna. Nie obciążaj go tym. Każdy psycholog by Ci tak doradził. Na pewno wybierzecie inne piękne imię.
sigalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 21:56   #14
jealousgirl
Raczkowanie
 
Avatar jealousgirl
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 97
GG do jealousgirl
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Cytat:
Napisane przez Orchis_ Pokaż wiadomość
Witam,
2 lata temu zmarł brat mojego narzeczonego i teraz jestem w ciąży. Zostały nam 2 miesiące i zastanawiamy się nad imieniem, pierwsze o którym pomyśleliśmy oboje to Marcin i szczerze szukaliśmy jakiegoś innego, ale jakoś żadne inne do nas nie przemawia. Mój narzeczony bardzo kochał brata, ja też bardzo go lubiłam, był świetnym facetem. Tylko nie chce żeby ten maluch zastępował jemu czy jego rodzinie tego nieżyjącego Marcina. Co Wy o tym myślicie??
ja bym się jednak na to nie zdecydowała.
to jest mały człowieczek, który wchodzi w życie. będzie oryginalną osobą, ale faktycznie istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziadkowie mogliby traktować go jak swoje dziecko albo później mówić, że tak bardzo przypomina Marcina, czy że Marcin nigdy by się tak nie zachował. jeśli chcecie uczcić pamięć brata, możecie przecież dać mu na drugie Marcin.

pozdrawiam
__________________
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
jealousgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 21:59   #15
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

zależy od rodzinnych relacji podejścia ważne jednak byście zapytali najbliższych co o tym sądzą i czy nie będzie to stygmatyzowało dziecka jeśli nie dałabym imię takie jak Wam się podoba i do tego pięknie czci pamięć miłego Waszemu sercu człowieka
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 05:31   #16
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Cytat:
Napisane przez jealousgirl Pokaż wiadomość
ja bym się jednak na to nie zdecydowała.
to jest mały człowieczek, który wchodzi w życie. będzie oryginalną osobą, ale faktycznie istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziadkowie mogliby traktować go jak swoje dziecko albo później mówić, że tak bardzo przypomina Marcina, czy że Marcin nigdy by się tak nie zachował. jeśli chcecie uczcić pamięć brata, możecie przecież dać mu na drugie Marcin.

pozdrawiam
zgadzam się - moim zdaniem to może być za duże obciążenie dla dziecka, rodzina może się z tym czuć dziwnie, a i mały może być bardzo obciążony oczekiwaniami.... + fakt że brat TZta krótko żył dla dziecka to może być szok - idzie na cmentarz a tam jest pochowany ktoś o tym samym imieniu i nazwisku.... dla małego dziecka to może być trauma i musisz być przygotowana na pytania w stylu "czy też umrę jak wujek", a jeśli będziecie to ukrywać to i tak wyczuje, że coś jest nie w porządku...

ja bym tak nie zrobiła (ewentualnie może dałabym tak na drugie imię)
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2012-09-18 o 05:33
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 07:50   #17
Orchis_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Jeżeli chodzi o rodzine mojego TZ to im podoba się ten pomysł, ale ja też mam te same wątpliwości o których piszecie. Nie chce żeby moje dziecko zastępowało im w jakiś sposób ich syna. Skłaniam się bardziej do tego żeby na drugie dać mu Marcin. Zobaczymy, zostały jeszcze 2 miesiące, więc może wpadnie Nam jakieś inne imię Dziękuję za Wasze odpowiedzi
Orchis_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 08:33   #18
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Nie zauważyłam nigdy żeby ktoś oczekiwał od dziecka, że będzie takie samo jak jego prababcia To po prostu nasza własna rodzinna tradycja. Mnie się ona podoba, w ten sposób imiona w rodzinie nie giną. A przecież na przestrzeni lat zmieniają się nazwiska ich właścicieli
Wydaje mi się, że jednak babcia to co innego niż młoda osoba, która zginęła zdecydowanie za wcześnie, a rana jest jeszcze świeża. Wybór należy do autorki, ja w takiej sytuacji nadałabym to imię jako drugie.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 12:10   #19
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Dla mnie nie ma znaczenia, czy imie jest po kims zmarłym, czy żyjącym. zyjący tez może umrzec w kazdej chwili- taka kolej zycia.

Nie sadzę aby ktokolwiek oczekiwał, że Maluch stanie sie bratem Twojego TZ, nie zastąpi Go- brat TŻ był dorosłym człowiek, a Twoje Maleństwo- jest maleństwem
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 21:18   #20
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Dla mnie nie ma znaczenia, czy imie jest po kims zmarłym, czy żyjącym. zyjący tez może umrzec w kazdej chwili- taka kolej zycia.
Nie sadzę aby ktokolwiek oczekiwał, że Maluch stanie sie bratem Twojego TZ, nie zastąpi Go- brat TŻ był dorosłym człowiek, a Twoje Maleństwo- jest maleństwem
ludzie niestety są różni. są tacy, którzy myślą tak jak Ty, ale są i Ci po ciemnej-stronie-mocy. dlatego uważam, że autorka wątku jak najbardziej miała prawo mieć wątpliwości. to czy były one słuszne dowie się dopiero w przyszłości.

Cytat:
Napisane przez Orchis_ Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o rodzine mojego TZ to im podoba się ten pomysł, ale ja też mam te same wątpliwości o których piszecie. Nie chce żeby moje dziecko zastępowało im w jakiś sposób ich syna. Skłaniam się bardziej do tego żeby na drugie dać mu Marcin. Zobaczymy, zostały jeszcze 2 miesiące, więc może wpadnie Nam jakieś inne imię Dziękuję za Wasze odpowiedzi
macie jeszcze czas na przemyślenia i podjęcie decyzji. a i tak może się zdarzyć, że postanowicie nadać synkowi imię Jan a jak się urodzi to stwierdzicie, że to ewidentnie jest Aleksander. moi znajomi tak mieli.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 21:25   #21
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Ja nie dorabiałabym jakiejś wielkiej ideologii do nazywania dziecka imieniem po zmarłym bracie Twojego narzeczonego. Jeśli taka jest Wasza wola i chęć to czemu nie? Uczcicie jego pamięć, a imię jak imię - przyjmie się jak każde. Błogosławieństwo rodziny tez nie jest w mojej opinii konieczne. To Wasze dziecko.
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 00:25   #22
kalina_kot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Jeśli brat narzeczonego był zacnym człowiekiem to jestem jak najbardziej za
__________________
klocki konstrukcyjne
kalina_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 06:57   #23
Orchis_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Teraz jestem na takim etapie, że w jeden dzień jestem pewna, że chce dać mu na imię Marcin, a w drugi już nie. Może akurat nasunie Nam się jakieś inne imię, a jak nie to nie będziemy wymyślać na siłę innego, bo skoro oboje czujemy, że tak to jest właśnie to imię to czy ma to znaczenie, że jego brat tak miał na imię. To będzie nasz synek
Orchis_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 10:46   #24
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

ja bylam w podobnej sytuacji, tyle ze chodzilo o mojego brata i to ja gdy okazalo sie ze jestem w ciazy, chcialam dac ewentualnemu synowi imie po nim. jednak jak sie nad tym dluzej zastanowilam, to wiedzialam ze moim rodzicom sprawialo by to bol, wiec stanelo na tym ze syn mial by tak na drugie imie. urodzilam corke, planuje druga ciaze i jesli okaze sie ze to chlopczyk to tak wlasnie zrobie.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 21:23   #25
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Ja bym nie miala nic przeciwko,aby dac imie po zmarlym bracie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 07:35   #26
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Imię dla dziecka po zmarłym bracie. Co sądzicie??

Jeszcze jak nie znałam płci i zastanawialiśmy się nad imieniem to stwierdziliśmy, że dla chłopca najbardziej podoba się nam imię Paweł. Niestety to imię mojego taty, który zginął bardzo młodo i jak moja babcia się o tym dowiedziała to się popłakała. Myślę, że to wszystko zależy od Twojej rodziny i ich podejścia - ja wiedziałam, że moja babcia widziała by w dziecku swojego syna, bo tak naprawdę to nigdy się z jego śmiercią nie pogodziła.
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.