Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012 - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-18, 16:47   #1441
sandra1892
Zadomowienie
 
Avatar sandra1892
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 046
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Haniula, a może jak mała ma problem z nietolerancją laktozy to kup Enfamil 0-lac, to mleko jest bez laktozy.
__________________
sandra1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 16:51   #1442
raqla
Raczkowanie
 
Avatar raqla
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 127
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cześć dziewczyny!

Widzę, że teraz na tapecie jest rozszerzanie diety. Znalazłam dzisiaj tę stronkę ze schematami żywienia niemowląt karmionych piersią i mm
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...0,2321730.html

I jeszcze te:
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...od_kuchni.html
http://www.dlarodzinki.pl/niemowle/k...6.html?&page=0
https://mamotoja.pl/niemowle_rozszer...ykul,4852.html

Może komuś się przyda

Edytowane przez raqla
Czas edycji: 2012-05-18 o 17:01
raqla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 16:52   #1443
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez NataliaM1103 Pokaż wiadomość


Blanszor ja też ufam też swojej mamie w 100% i bez obaw zostawiam jej Bartusia.
Bardzo mi mama pomaga przy młodym i nie wiem jak ja sie jej odwdzieczę i całe szczęście przepowadzamy się tylko na inne osiedle a nie do innego miasta.
Pamiętam jak na samym początku dostałam zapalenie od nici co p.i.p.k.e miałam szytą i tż chodził na nocki do pracy to mama wstawała karmic Bartka w nocy bo ja nie mogłam siadac.
Widzę też ,że Bartosz ja uwielbia i lubię patrzec jak razem się wygłupiają i śmieją.



Dziewczyny czy mogę zacząc rozszerzanie diety od podania kaszki na noc???
Babcie i dziadki są bardzo ważne dla wnuków. Mam nadzieję, że będę tak samo dobrą mamą jak moja.

Myślę, że możesz zagęszczać mleko kaszką po trochu, zaczynając od jednej łyżeczki.
Teraz Alan dostaje pół soczku, jeden obiadek albo deserek i na kolację dodaję do mleka trochę kleiku lub sinlacu. Chociaż teraz sinlacu nie daję bo sprawdzam czy po nim ma krostki.
__________________

Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 16:53   #1444
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

wlasnie widze ze ten torcik gdzies byl? bo jestem bardzo ciekawa, ale jeszcze mi zostaly 3 strony do nadrobienia

No i dziekuje wszystkim, ktorym sie podobala Ola w sukience i gratulowaly mi wygranej

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Hej
Ja tak na szybkiego
Czy wasze pierwsze po porodzie @ były b. bolesne?
Ja czuje sie jakbym miała drugie dziecko zaraz urodzić

póxniej odpale laptopa to ponadrabiam
moja byla bardziej niz te po 1 porodzie pozniej, a pierwszej po poprzednim nie pamietam...

wlasciwie to zapomnialam sie Wam pochwalic, ze juz jestem po mojej pierwszej mimo ze karmie na zadanie i niczym nie dokarmiam

Cytat:
Napisane przez Haniula Pokaż wiadomość

Ja pierdo** ide na medycyne i sama bede sie leczyc. Do ch** wazona siedze w kolejce godzine z chorym dzieckiem, zeby uslyszec ze jest przeziebiona, nawet k**wa nie zajrzała do gardła, dopiero jak sie upomniałam.

Kupy są NORMALNE i mam DOPAJAC a sie pytam, co ja niby innego robie przez 4msc jej zycia, ewentualnie za tydzien po debridat. Skierowania nie dostałam , bo po pomacaniu brzucha, mądra PAni doktor stwierdzila, ze ona nic tam NIE WIDZI, i skoro smółka byla ok, to ona jest ZDROWA
Nosz oszalejemur

Z tego co czytam to klasyczna nietolerancja, ale wg Pani doktor nie, bo przy nietolerancji są biegunki, i to nic, ze jak ona wkoncu zacznie sr*c to leci jak z kranu, nie to nic
to NORMALNE

Jestem ZAŁAMANA
jak dla mnie to sprawdz jak nazywaja sie lekarze po okolicznych przychodniach, posprawdzaj ich w necie i wybierz sobie nowego lekarza i sie przepisz... Ja sie od razu zapisalam troche dalej bo poszukujac informacji w necie sprawdzilam ze tam jest dobra lekarka z powolania... po co chodzic prywatnie, jak mozna podjechac nawet kawalek ale za to zalatwic co trzeba u normalnego lekarza... a jak do tych co im sie nic nie chce i olewaja przestana przychodzic pacjenci, to moze sie obudza...

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Kochane, dzien dobry, zaraz nadrobie - mam od strony 42, ale na razie potrzebuje pomocy!!!
Co zrobic, jak dzieciak nie chce pic Nutramigenu ??????????
W nocy cos mi sie stalo i nie mialam prawie w ogole mleka, Maly wrzeszczal, wiec sie wkurzylam i stwierdzilam, ze nie ma co go meczyc i chcialam mu dac Nutre, ale za ch.....iny ludowe nie chce tego jesc. Nie dziwie mu sie wcale - smierdzi to jak wspomniany kiedys przez Blanke koci zwirek, ale taki juz ze szczochami, ja bym dodala...
to cie nie pociesze, ale ja z synkiem probowalam przejsc na mm od czasu do czasu zeby pil i sie nie udalo, nie pil NIC - zadnego mm, mimo ze co 3h jadl praktycznie zawsze, to mm nie chcial nawet po 6h... przeglodzony ryczal w nieboglosy ale sztucznego nie wypil...
jak nie chcesz przechodzic na mm to w takich sytuacjach kryzysowych mozesz podac wode z glukoza, albo sama wode nawet, powinno na chwile starczyc, a jak chcesz go przyzwyczaic do mm to mozesz mieszac ze swoim w coraz mniejszych ilosciach dodawac swoje - tak pisali, ja nie skorzystalam z tej drugiej opcji bo mi nie zalezalo i karmilam swoim do 1,5roku, a potem wprowadzilam krowie ze sklepu...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 17:28   #1445
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

moje dziecko nie chce jeść mleka odkąd rozszerzam dietę tylko ryk przy jedzeniu, prężenie się i kopanie na słoiczek to się cieszy, piszczy jak gupia a jak ma mleko to beeeee, wypluwa smoka i ryk ja się wykończę jest jeszcze gorzej niż było
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 17:32   #1446
sandra1892
Zadomowienie
 
Avatar sandra1892
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 046
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
moje dziecko nie chce jeść mleka odkąd rozszerzam dietę tylko ryk przy jedzeniu, prężenie się i kopanie na słoiczek to się cieszy, piszczy jak gupia a jak ma mleko to beeeee, wypluwa smoka i ryk ja się wykończę jest jeszcze gorzej niż było
To normalne. Musisz przeczekać.
Z resztą kochana ciesz się , że chociaż coś je. Bo moja potrafi zjeść caly sloiczek (125) obiadku i go Jak jakaś bulimiczka
Od 12 do teraz nic nie jadala. Teraz wypiła w wielką łąchą 80 ml mleka. I marudzi robi mostek jak leży i pokazuję swoją złośc
__________________
sandra1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 17:35   #1447
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Hej

U nas,ok pobudka tym razem była o 3 w nocy,bo jadł poprzednio o 8.A zastanawiałam się,czy go obudzić na mleko o 23-24 ale stwierdziłam,że sam się obudził i tak było,potem pobudka o 6 i tak dalej...
Dzisiaj synek spokojniejszy,uff bo wczoraj dał mi do wiwatu,widziałam że u AgaMili było to samo

Troche podczytywałam dzisiaj,ale teraz dopiero się odzywam.
Mała stopka,rozwaliła mnie historia o pawiu na tżcie

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Pare minut temu młody zjadł i się wygina,tzn próbuje się przewrócić,ale nie wychodzi mu jeszcze i się troche wkurza.
Aaa odnośnie ulania to,nasz syn ostatnio zostawił ślad na policzku i ramieniu tż-ta z serka
Ad ad rorzrzeszania diety,my już zakupiliśmy kaszke ryżowo kukurydzianą z tej samej firmy co mleko i czeka na odpowiedni moment.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 17:56   #1448
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Paula u nas Milenka ma niebieskie oczy, Marcel zielone a ja i tz brazowe

Natalia ja zaczelam rozszerzac diete od kleiku ryzowego na noc.

Mala stopka wyobrazilam sobie twojego marchewkowego tz

Sandra, Agatek wspolcuje problemow jedzeniowych
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 17:57   #1449
aneczka_wroc
Raczkowanie
 
Avatar aneczka_wroc
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 32
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

mala_stopka, usmialam sie z Twojej opowiesci! nas jak dotad najbardziej spektakularne bylo "oplucie" przez Asie calego lustra z wlasnym odbiciem

A dzisiaj Mala zaliczyla debiut nowych smakow, na pierwszy ogien poszedl soczek z marchewki (az mnie reke bolala od tej cholernej plastikowej tarki, 20 min tarlam jedna marchewke) Zobaczymy, jak to zniesie, sam smak jej sie podobal, bo chciala jeszcze.

Oczka ma na razie niebieskie (jak ja), moze chociaz to jej zostanie po mnie...

Lece sie zdrzemnac, poki dzidzia spi
aneczka_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:03   #1450
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Wink Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

U nas wycia c.d. Bylismy dzis w sklepie i bylo ok gdy spal ale jak sie obudzil to musial byc na rekach. Tz go niosl a ja pchalam wozek. Maly terorysta. Teraz spi juz dwie godziny i ciekawa jestem jaki wstanie. Cud ze sasiedzi nas jeszcze nie zakapowali do opieki spolecznej no u nas ciagle ryk Marcela
Jedlismy dzis marchewke z ziemniorem, odrobine i gdy zabralam to byl ryk wiec dopchalam mlekiem. A jadl marchewe az mu sie uszy trzesly . Ok ide pozmywac po obiedzie.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:05   #1451
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez sandra1892 Pokaż wiadomość
To normalne. Musisz przeczekać.
Z resztą kochana ciesz się , że chociaż coś je. Bo moja potrafi zjeść caly sloiczek (125) obiadku i go Jak jakaś bulimiczka
Od 12 do teraz nic nie jadala. Teraz wypiła w wielką łąchą 80 ml mleka. I marudzi robi mostek jak leży i pokazuję swoją złośc
o matyldo mamy jakieś wadliwe dzieci!!!! a co najgorsze: suszara nie pomaga do jedzenia b. rzadko tego używam, jeśli już się rozwyje i noszenie nie pomaga, a od rozszerzania jest gorzej, dziś przysnęła mi przy suszarce i o dziwo zjadła na śpiocha widocznie była zmęczona troszku

Dziewczyny!
wyciągnijcie paski z szafy
nadszedł już czas użycia....


a jak jej nie smakuje dynia z ziemniakiem blee sama bym tego nie jadła i więcej nie kupię
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 18:32   #1452
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Dzisiaj stanełam z mlodym przed lustrem,najpierw obserwował,potem dotykał i się śmiał do swojego odbicia a za chwile chował głowe tzn odwracał w drugą strone,a potem znów do lustra zacieszał
Nasz bąbel ma piękne niebieskie oczy po tatusiu Choć tatuś ma jaśniejsze,a mały ma ciut ciemniejsze.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

sandra,agatek współczuje wam braku apetytu u dzieci

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

O jakie paski Ci chodzi agatek,bo nie skumałam
Dynia z ziemniakiem,hm faktycznie nieapetycznie brzmi
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:33   #1453
mala_stopka
Zadomowienie
 
Avatar mala_stopka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 1 217
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

a wlasnie apropos oczek to Maja ma na razie takie szare z piwnymi plamkami

AgaMiliMarc

Agatek a moja tą dynie z ziemniakiem bardzo lubi
ale dla mnie jest bleee
mala_stopka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:16   #1454
kropeczka1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 983
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Pearl odnośnie testów, to ja dostałam skierowanie od pediatry aby znaleźć produkty, które wywołują alergię przy AZS. Ale dzisiaj byłam u mojego dermatologa, któremu bardzo ufam, bo pomógł mi przy moim AZS i on powiedział, że on by takich testów nie zlecił, bo i tak mało mówią. No i dodatkowo w testach wyszło, że np. nie jest uczulony na jajka a ja przy jego AZS nie powinnam ich jeść. Tak więc ja bym tych testów teraz nie zrobiła z tą wiedzą, którą posiadam.
Może poszukaj jednak dobrego alergologa lub dermatologa?
kropeczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:25   #1455
NataliaM1103
Rozeznanie
 
Avatar NataliaM1103
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gostyń
Wiadomości: 889
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Dzisiaj stanełam z mlodym przed lustrem,najpierw obserwował,potem dotykał i się śmiał do swojego odbicia a za chwile chował głowe tzn odwracał w drugą strone,a potem znów do lustra zacieszał
Nasz bąbel ma piękne niebieskie oczy po tatusiu Choć tatuś ma jaśniejsze,a mały ma ciut ciemniejsze.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

sandra,agatek współczuje wam braku apetytu u dzieci

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

O jakie paski Ci chodzi agatek,bo nie skumałam
Dynia z ziemniakiem,hm faktycznie nieapetycznie brzmi
Mój Bartek też śmieje się do swojego odbicia w lustrze.Takie zabawne miny robi ,że idzie się posikac
Ostatnio kuzynka jak widziała ,ze stoimy przed lustrem to powiedziała,że takie dzieci potem pozno mówią hehe
----------------------------------------------------------------------

Racja ,całkiem wyleciało mi z głowy ,że najpierw lepiej podawac warzywka

Wydaje mi się,że Bartosz jakiś chudy jest,no ale za to poszedł na długośc,w czwartek mamy szczepienia więc dowiem sie ile waży.

Młodziak marudny dzisiaj,dosłownie brak sił mi było dla niego.
No ale jakoś dałam rade zrobic pranie jego kolor i pranie pościeli,przybornika i ochraniacza,wszystko już poprasowalam,więc spokój będzie

Bartuś ciągle podnosi się do siadania i w nosidelku i na leżaczku,ciągle podniesiny a ja się boje ,ze zrobi sobie krzywdę.Chociaż wiem,że dziecko nic samo sobie nie wywinie

Edytowane przez NataliaM1103
Czas edycji: 2012-05-18 o 19:26
NataliaM1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:28   #1456
mama d
Raczkowanie
 
Avatar mama d
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 432
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Kropeczka mama niedobrze się zachowuje porażenie mózgowe przytulam


Dziewczyny czy u Waszych dzieci modne jest teraz ssanie kciuka?!!! Albo podczas karmienia wkłada kciuka gratis ? :
mdleje: i smoka i kciuka ssie ja wcześniej trącałam ją nosem, a teraz ma tyle siły skubana, że ręką ciężko odgonic jej paluchy

Ssanie kciuki to przebój ostatnich dni
mama d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:39   #1457
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez NataliaM1103 Pokaż wiadomość
Mój Bartek też śmieje się do swojego odbicia w lustrze.Takie zabawne miny robi ,że idzie się posikac
Ostatnio kuzynka jak widziała ,ze stoimy przed lustrem to powiedziała,że takie dzieci potem pozno mówią hehe
hehe no tez dobra teoria
Moja mała tez lubi patrzec w lustro, i tak fajnie wodzi wzrokiem jak widzi w lustrze, ze tż gdzies tam z tylu sie kreci, albo pies.
Moim zdaniem to dobrze rozwija dziecko

Cytat:
Napisane przez mama d Pokaż wiadomość
Ssanie kciuki to przebój ostatnich dni
Nowa kolezanka??

AgaMiliMarc jak dlugo po zmianie mleka byla u Was zielona kupa??


Dzien dobry
Byla kupa, ale musialam pomoc, a ile stekania było
To raczej nie jest nietolerancja laktozy bo mysle, ze wtedy delicol by pomogl, a juz za chwile bedzie tydzien jak go daje i specjalnie roznicy nie ma. No nic, licze ze w poniedzialek ten inny lekarz mi cos pomoze

Sprzedalismy dziś małą babci a my z tż i psem pojechalismy na wycieczke rowerową Prawie 3h jezdzilismy, byliśmy nad wodą, na lodach, Tifi się wykąpał, i na dzialce podlać krzewy Fajny dzien taki inny. Pierwszy od porodu, kiedy tak sami, bez małej. Dziwnie jakoś, ale czasem tak trzeba
a teraz byla kąpiel i dziecko śpi, a rodzice sie relaksują a pies zdycha, bo ładnych pare km przebiegl
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 19:53   #1458
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Jejku , rozchorowałam sie na dobre.

Dzis probowalismy troche wziac sie za pokoj od Lilki, ale tylko troche z kablekami cos tam porobilismy.

Powoli bede myslała jak go urządzic, bo tyle pomysłow, kolorow, sposobow na urządzenie go jest w glowie, ze na razie mam mętlik.

Dzis wyszlam na dwor do ogrodka, a okazalo sie, ze mi zmarzlo 15 krzczków pomidorów, ogórki, cukinia i 10 krzaczkow papryki... Ale zla jestem , az mi sie ogrodka odechcialo

Natalko
nasza Lilka tez sie podnosi, czasem tak sie wychyli z tego leżaczka, ze boję się, że pewnego dnia poprostu sie za bardzo przychyli i wypadnie. Spinam ją tymi paskami, ale to nie wiele daje. Dzis siedziala sobie normalnie w tym lezaczku i za nic w swiecie nie idzie jej tego wybic z głowki. W ogole to chyba ząbkuje, potrafi caly dzien przeplakac, pcha palce do buzi.


Agatko o jakich paskach mowa ?:P

Edytowane przez zoskasamoska
Czas edycji: 2012-05-18 o 19:58
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:11   #1459
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Heloł
Nadrobiłam Was tak mniej więcej, a teraz mykam pod prysznic
Padnięta jestem dzisiaj
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 20:17   #1460
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

hej

Dziecię wykapane i uśpione, ja wykapana więc mogę spokojnie nadrobić i zmykam do mężusia
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:23   #1461
anankee
Rozeznanie
 
Avatar anankee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 706
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Ananke, jaka szczepionka szczepilas przeciwko blonnicy, tezcowi i krztuscowi???
W ogole jak szczepilas w 6-8 tyg zycia? Pamietam, ze mialam rozeznanie w temacie.
Ja sie przymierzam do tego szczepienia i zastanawiam sie, jaka opcje wybrac...
I jeszcze pamietam, ze polecalas podawanie tranu i wit c. tak ? Jak dlugo przed szczepieniem i w jakich ilosciach?
ja szczepiłam 5w1 (skojarzona, błonica teżec krztusiec, hib i polio), bezrtęciowa szczepionka. Oczywiscie ma w sobie inny syf typu aluminium, no ale wolę to niż 6w1 gdzie dziecko otrzymuje niepotrzebnie 2 dodatkowe dawki wzw b.

jeżeli chodzi o tran i wit c, to ja podaję codziennie bez względu na porę roku.
Emi dostaje łyżeczkę tranu i Filip też. Tran ma w sobie witaminę D więc wtedy juz nie trzeba podawać tej w kapsułkach. Ma też wit A i E i kwasy omega 3 i 6.
Co do wit C to koniecznie musi to być wit C naturalna, nie syntetyczna (a takie głównie są w aptekach typu juvit C). W aptece raczej nie dostaniesz naturalnej wit C.
Ja początkowo podawałam wit C sproszkowaną z aceroli kupioną na allegro. Teraz podaję Emi codziennie mega dawkę bo aż 1000mg
mam C1000 z Calivita (też można kupić na allegro, lub bezpośrednio na stronie calivita). To są tabletki więc rozkruszam w moździerzu i dosypuje Emi do picia i do jogurtu. Filipowi póki co nie daję, ja łykam więc on dostaje w moim mleku. jak juz będzie jadl deserki to też mu zacznę dosypywać.

czytałam ze wystarczy dwa tyg przed i tydzień po szczepieniu dawac dziecku.

aha a Filip byl szczepiony jakoś w 10tż. no i potem po 6tygodniach przyjął drugą dawkę 5w1.
__________________
Fifi!

Emi!



Edytowane przez anankee
Czas edycji: 2012-05-18 o 20:30
anankee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:23   #1462
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez sandra1892 Pokaż wiadomość
Haniula, a może jak mała ma problem z nietolerancją laktozy to kup Enfamil 0-lac, to mleko jest bez laktozy.

Nutra tez bez laktozy.

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
moje dziecko nie chce jeść mleka odkąd rozszerzam dietę tylko ryk przy jedzeniu, prężenie się i kopanie na słoiczek to się cieszy, piszczy jak gupia a jak ma mleko to beeeee, wypluwa smoka i ryk ja się wykończę jest jeszcze gorzej niż było
czytając te historie to boje sie wprowadzać cokolwiek

Cytat:
Napisane przez Haniula Pokaż wiadomość
hehe no tez dobra teoria
Moja mała tez lubi patrzec w lustro, i tak fajnie wodzi wzrokiem jak widzi w lustrze, ze tż gdzies tam z tylu sie kreci, albo pies.
Moim zdaniem to dobrze rozwija dziecko



Nowa kolezanka??

AgaMiliMarc jak dlugo po zmianie mleka byla u Was zielona kupa??


Dzien dobry
Byla kupa, ale musialam pomoc, a ile stekania było
To raczej nie jest nietolerancja laktozy bo mysle, ze wtedy delicol by pomogl, a juz za chwile bedzie tydzien jak go daje i specjalnie roznicy nie ma. No nic, licze ze w poniedzialek ten inny lekarz mi cos pomoze

Sprzedalismy dziś małą babci a my z tż i psem pojechalismy na wycieczke rowerową Prawie 3h jezdzilismy, byliśmy nad wodą, na lodach, Tifi się wykąpał, i na dzialce podlać krzewy Fajny dzien taki inny. Pierwszy od porodu, kiedy tak sami, bez małej. Dziwnie jakoś, ale czasem tak trzeba
a teraz byla kąpiel i dziecko śpi, a rodzice sie relaksują a pies zdycha, bo ładnych pare km przebiegl
u nas delicol tylko załagodził objawy kupa szła sama po Nutramigenie.
Poczekaj do wizyty jak nic konkretnego nie powie , to moze spróbuj to mleczko.

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
Jejku , rozchorowałam sie na dobre.

Dzis probowalismy troche wziac sie za pokoj od Lilki, ale tylko troche z kablekami cos tam porobilismy.

Powoli bede myslała jak go urządzic, bo tyle pomysłow, kolorow, sposobow na urządzenie go jest w glowie, ze na razie mam mętlik.
Ja bede urządzała pokój małej w przyszlym roku ale zamierzam juz odkładać kase bo chce zrobić na jednej ścianie fototapete

Cytat:
Napisane przez agawoo Pokaż wiadomość
Heloł
Nadrobiłam Was tak mniej więcej, a teraz mykam pod prysznic
Padnięta jestem dzisiaj
hellol
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:34   #1463
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez sandra1892 Pokaż wiadomość
To normalne. Musisz przeczekać.
Z resztą kochana ciesz się , że chociaż coś je. Bo moja potrafi zjeść caly sloiczek (125) obiadku i go Jak jakaś bulimiczka
Od 12 do teraz nic nie jadala. Teraz wypiła w wielką łąchą 80 ml mleka. I marudzi robi mostek jak leży i pokazuję swoją złośc
zapomnialam Ci napisac na pocieszenie, ze choc moja mala tez ciagle olewa jedzenie, to ja sie za bardzo nie martwie (no troszke tak, bo ostatnio to juz w ogole nie je jak nie jest cisza spokoj i w ogole, a przy dwulatku o to trudno wiec prawie wcale nie je w dzien tylko raz jak on spi i potem wieczorem, a pozostale razy to tylko sobie odrobinke possie, ale widac ze to nie jedzenie jest). A nie martwie sie za bardzo gdyz.... ja tez tak robilam, nic nie jadlam, moja Mama stracila pokarm po 3tyg bo nie mial kto ciagnac a jak przeszla na butle i ja zjadlam raz na 3h 30ml to byla wniebowzieta potem sie z tego smiala, ale jak ja lekarka wyzywala od wyrodnych glodzacych dziecko matek, to nie bylo jej do smiechu.... najbardziej wspominala taka sytuacje: pietro wyzej mieszkal chlopczyk 2miesiace starszy ode mnie no i on po wypiciu jednej pelniutkiej butli ryczal o druga i jego babcia leciala po druga zostawiona zeby sie grzala i on te druga wypijal (musialam miec z 5-6msc wtedy, to on z 7-8, bo juz bylo lato) no a ja nie wypijalam nawet 100ml... no i ta babcia zaproponowala mojej mamie w ramach sasiedzkiej pomocy, ze jej da tego mleka co dla wnuka gotowala, bo pewnie moja mama jako pierworodka nie umie ugotowac no i co? nic nie zjadlam

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
hej

Dziecię wykapane i uśpione, ja wykapana więc mogę spokojnie nadrobić i zmykam do mężusia
juz? a moje sie niedawno obudzilo z popoludniowej drzemki
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:38   #1464
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Czubasku fototapety są ładne, ale i sporo kosztują


Ja aż mam mętlik w głowie tyle pomysłów, że szok, a tu trzeba sie zdecydować na jedno, hehe.
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:41   #1465
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

no jak to jakie paski?? paski od spodni do
LANIA !!!



Teściowa karmiła glizdę godzinę aaaaaaaa a ja w tym czasie sprzątałam przedpokój&kuchnię zmęczona też była, bo od 17 nie spała

Myszata padła bez kołysanki i mycia paszczy-teściowa kładła no trudno
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:43   #1466
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
czytając te historie to boje sie wprowadzać cokolwiek
a moj synek nie chcial jesc tego wszystkiego innego niz mleko - za bardzo zadne jabluszka itp mu nie wchodzily, wiec na mleko mu to w ogole nie wplynelo - do tej pory potrafi wypic litr mleka zwyklego i nie chciec nic innego caly dzien (podje kawalek bulki - 1/4 np i kawalek mieska na obiad i koniec, nic innego nie chce wola tylko mleka i co tu robic? daje mu to mleko bo by nic nie jadl do tego mu daje platki luzem, to tez zje troche jakiegos zboza )
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:46   #1467
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
Czubasku fototapety są ładne, ale i sporo kosztują


Ja aż mam mętlik w głowie tyle pomysłów, że szok, a tu trzeba sie zdecydować na jedno, hehe.
dlatego juz zaczyna odkladać

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość

juz? a moje sie niedawno obudzilo z popoludniowej drzemki

i teraz normalnie Ci uśnie?
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:52   #1468
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Agatka szok, tak głodzić biedne dziecie ja też byłam niejadkiem i mama biegała za mną, a za gówniarza dawała mi bułki na dwór, ja je zakopywałam, psiapsióły mnie wydały i w domu wpier.dal był
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:53   #1469
eliza1984
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Juz wszystko popakowane,teraz tylko spac i czekac na pobudke Nikoli i bedziemy jechac po nocy do Szczecina.Mam nadzieję,że nie bedzie cyrków z małą.Dzis bylismy w rossmanie,wziełam te pieluchy babydream ,ale ,że przy kasie zrezygnowałam ze słoiczków obiadkowych to kierowniczka anulowała paragon,a zdazyła nabic juz te pieluchy i tz schował do koszyka w wózku.Zapłaciłam i jakos mało mi sie wydawało,wyszlismy i na paragonie sprawdziłam i nie było pieluch.Tym oto sposobem mamy pieluchy 40 szt gratis.Dobra ide spac bo tej nocy znowu nie pospie.Branoc
__________________
05.08.2010
Moje słońce
"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
eliza1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 21:18   #1470
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Melduje ze niedlugo sie wykoncze i spadam spac. Maly wyjec dal mi dzis popalic


Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy po rozszerzaniu diety kupy Waszych dzieci były normalne?? bo moja dziś zrobiła jednego zbitego boba i w niej też resztki marchewki czy to aby normalne??
U nas po 2 dniach marchewki poszła dziś piękna kupa

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
witam.
Zamowilam camilie i herbatke jablkowa z melisa z Hippa. Mlody wyje od 3 dni a ja razem znim. Wykoncze sie... Caly czas mi sie plakac chce i w srodku mnie krew zalewa jak on zaczyna wyc...
Bylismy wczoraj u lekarza i mnie tak wkur.wila ze chyba zapisze sie do innej przychodni... Mowie, oczko mu ropieje od urodzenia, uzywalam soli fiz, wody przeg., kropli, antybiotyku a ona "oczko wyglada na zdrowe, przemywasz woda?" kur.wa co za debilka... On ma zatkany kanalik, lzawi i ropieje non stop... No to przepisala krople... Nast. Pytam o zabki to nawet do buzi nue zajrzala, zakaszlal wie sprawdzila gardlo i mowi "jest chory zapisze antybiotyk" i dostal kolejny raz antybiotyk, za kazdym razem gdy do niej ide to ona mowi ze jest chory i przepisuje ten sam antbiotyk! Wykupilam ale nie podaje na razie bo on nie wyglada na chorego, poczekam do jutra i jak bedzie nadal tak wyl to od jutra zaczne bo moze go gardlo boli, ale on je normalnie i goraczki nie ma... Wykoncze sie...
Przynajmniej Milenue juz lepiej...
jejuuu... co za lekarka
słyszałam kiedyś, że jak lekarz zapisze dziecku szybko antybiotyki, to ma wiernego pacjenta na lata

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Czy waszym dzieciom zmienił się kolor oczek?
Moja ma 3 miesiące a oczy nadal niebieściutkie Ja i maż mamy brązowo-zielone. Ale dziadkowie mają niebieskie i zastanawiam sie jak to bedzie u Hani
mój ma nadal szaroniebieskie. Ja mam ciemny brąz, a mój mąż zieleń-bursztyn-szarość

Cytat:
Napisane przez mala_stopka Pokaż wiadomość
a zapomniałam Wam napisac wczorajszą akcje rzyg normalnie jak teraz sobie przypomne to nadal kulam sie ze smiechu...
Tz siedział na kanapie razem z Majką i miał ją na kolanach twarzą do siebie, no i tak sobie "gadali" oczywiscie Maja się spinała i próbowała siadać i mimo ze była jakies 2h po jedzonku nagle słysze takie chlup... z patrze a tu taki mega marchewkowy twarożek spływa po całej twarzy tż-ta, a mała siedzi suchutka i śmieje sie ale tak na głos mina tż-ta bezcenna

mój raz orzygał tatusia po twarzy, ale to nic w porównaniu z Twoją córcią
_______________________
cześć

przeleciałam na szybko

kurcze, dziś dzień pełen wrażeń, najpierw wizyta mojej cioci, potem załatwianie spraw w pracy (mam macierzyński do końca czerwca, potem urlopy: 2 dni okolicznościowego i 6+26 normalnego), potem jeszcze coś i wizyta u teściów...

no i T. zjadł resztę marchewki (2/3 słoiczka) i burczał jak miałam opóźnienia w nabieraniu na łyżeczkę a jadł pięknie i ewidentnie zasmakowało mu
jadł w samym pampersie i śliniaku ceratkowym dobrze, że takowy kupiłam no i nawet zlizywał z niego marchewkę

jeszcze jedno pytanko zupełnie nie w temacie. do dziewczyn, ktore brały kredyty bankowe, szczególnie z programu Rodzina na Swoim:
W jakim banku je macie???
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 08:21:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.