Leczenie anoreksji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-26, 09:35   #1
deszczykwiosenny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3

Leczenie anoreksji


Hej, mam do was pytanie jakie są wasze doświadczenia z recovery z anoreksji. Chodzi mi o jedzonko, bo wiadomo że wszystko siedzi w głowie i to pomijam (bo oczywiste że najważniejsze to leczyć się psychicznie). Ale pytam o np. kaloryczność- na wielu anglojęzycznych stronach dziewczyny, lekarze, etc. mówią o kaloryczności 3000+ (metoda Minnie Maud). Rekomendują tak dużą kaloryczność, ponieważ organizm jest bardzo niedożywiony i potrzebuje się odbudować (oczywiście kaloryczność zwiększa się stopniowo, polecam o tym poczytać). Tak żywi się anorektyczki w szpitalu. Ponoć niektóre przybierają mniej w szpitalu jedząc tak dużo niż dziewczyny, które jedzą np. 2000 kcal i przybierają sporo. Ponoć trzeba przyspieszyć metabolizm, nie tylko zacząć normalnie jeść. Ale, ale skonsultowałam się z dietetykiem, który twierdzi że "JAKBYM CI DAŁA KALORYCZNOŚĆ 3000 TO BYŚ BYŁA PĄCZKIEM I MIAŁA EFEKT JOJO". Że co, dla mnie to nonsens, z jej myślenia wynika że nadal trzeba się głodzić, gdyż rekomenduje dietę na podstawie bmi by przytyć. No cóż, pytanie czy ktoś ma doświadczenia z jedzeniem 3000+ kcal i w ogóle opowiadajcie o swoich recovery jedzeniowych i jak to z tym przybieraniem, czy jojo w anoreksji to prawda? Linki do poczytania:
https://www.edinstitute.org/blog/201...-many-calories
http://asecondbite.blogspot.com/2014...necessary.html
http://your-eatopia.squarespace.com/...-it-bad-or-not
deszczykwiosenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-26 10:35:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.