Proszę o pomoc- co jest z moją skórą??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-12, 16:46   #1
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92

Zmarszczki czy wysuszona skóra???POMOCY!!!


Mam 25 lat i od roku walczę z moją skórą twarzy. Kiedy się uśmiecham pod oczami i w górnej części policzków tworzy się sucha skóra i zmarszczki widoczne w załączniku. Stosowałam masę drogeryjnych jak i aptecznych kosmetyków. Nie pomagają ani kremy na wysuszoną skórę typu cetaphil, physiogel, aa help, emolium, ani żele pod oczy typu flos lek, pharmnacers, ani plastry z kolagenem. Nie wiem już co robić i co używać- czy zgłosić się do farmaceuty, kosmetyczki czy dermatologa, czy stosować kremy przeciwzmarszczkowe czy kremy na wysuszoną skórę? Dodam, że moja cera jest mieszana ze skłonnością do przesuszania oraz równocześnie wrażliwa. Proszę Was o ocenę problemu i bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3566a.jpg (17,1 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3568a.jpg (18,6 KB, 87 załadowań)

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2011-03-12 o 18:06
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 13:28   #2
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Nie ma nikogo kto pomoże?
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 15:13   #3
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Dziwnie to wygląda. W tym wieku takie zmarszczki na policzkach to ewenement. Ja bym poszła wpierwej do dermarologa, być może to jakaś alergia, która objawia się takim wysuszeniem.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 18:08   #4
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

a probwalas filtry? chronia tez przed fotostarzeniem... poczytaj

ja mam 23 lata i podobne zmarszczki jak sie usmiecham w tym samym miejscu co Ty, tak to juz jest ;p ja tam nie narzekam... wole sie usmiechac, niz miec grobowa mine

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2011-03-13 o 18:10
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 18:23   #5
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Nie próbowałam, ale koleżanka dała mi trochę do myślenia czy to nie jakaś reakcja alergiczna i chyba faktycznie zgłoszę się do dermatologa. W każdym razie proszę jeszcze o opinię na temat mojego problemu

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Prześlij fotkę, bo nie wierzę, że w tak młodym wieku można tak wyglądać jak ja...i napisz jeszcze jak sobie radzisz z tym problemem?

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2011-03-13 o 18:27
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 09:54   #6
KKarolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 156
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Masz mocno przesuszoną skórę twarzy! Przy bardzo suchej, napiętej skórze twarzy, gdy się uśmiechasz robią się właśnie takie "zmarszczki"
Ja tak mam przy stosowaniu brevoxylu, skóra na delikatniejszych częściach twarzy, np. szczyty policzków jest taka napięta, zmęczona i pomarszczona. Dobry krem plus lekki peeling rozwiązują sprawę (przynajmniej u mnie)
__________________
Good friends are like stars on the sky... you don't always see them...but you know that they are there...

Edytowane przez KKarolinka
Czas edycji: 2011-03-14 o 09:56
KKarolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 14:05   #7
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Cytat:
Napisane przez KKarolinka Pokaż wiadomość
Masz mocno przesuszoną skórę twarzy! Przy bardzo suchej, napiętej skórze twarzy, gdy się uśmiechasz robią się właśnie takie "zmarszczki"
Ja tak mam przy stosowaniu brevoxylu, skóra na delikatniejszych częściach twarzy, np. szczyty policzków jest taka napięta, zmęczona i pomarszczona. Dobry krem plus lekki peeling rozwiązują sprawę (przynajmniej u mnie)


A jaki krem polecasz? Wybieram się za 2 dni na dermokonsultację do krakowskiej apteki, bo jestem bliska załamania. Stosowałam już tyle kremów, które na wizażu mają świetne opinie, ale one na mnie nie działają. Najczęściej po wypróbowaniu każdego muszę po 2 dniach odstawiać, bo moja cera jest strasznie zapchana i nie ma to znaczenia, bo jeśli zastosuje go na całą twarz to mam całą w pryszczach, jeśli tylko na policzki to na policzkach Jedyny krem, który w miarę toleruje i w tym momencie go stosuję to physiogel, ale jak widać i on jest zbyt słaby... Będę bardzo wdzięczna za każde odpowiedzi
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 16:47   #8
KKarolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 156
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Mnie też większość kremów "zapycha" mam pełno grudek i zaskórników od siebie mogę polecić Biodermę Hydrabio Rich Cream, nie zapycha, pozostawia lekki film na skórze, można nakładać na niego makijaż tylko trzeba chwilę odczekać.
Pozdrawiam
__________________
Good friends are like stars on the sky... you don't always see them...but you know that they are there...
KKarolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 17:22   #9
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Cytat:
Napisane przez KKarolinka Pokaż wiadomość
Mnie też większość kremów "zapycha" mam pełno grudek i zaskórników od siebie mogę polecić Biodermę Hydrabio Rich Cream, nie zapycha, pozostawia lekki film na skórze, można nakładać na niego makijaż tylko trzeba chwilę odczekać.
Pozdrawiam

Dokładnie o takim zapychaniu mówię Strasznie Ci dziękuję. Skonsultuję ten krem na badaniu z farmaceutą. Pozdrawiam
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 18:05   #10
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Ja mogę Ci polecić Oxedermil 5% mocznika - krem do twarzy. Mocznik ma dobre właściwości nawilżające.
Stosuję ten krem na noc bo troszkę trudno się wchłania, ale jako jeden z niewielu mnie nie zapycha
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 19:31   #11
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Dokładnie o takim zapychaniu mówię Strasznie Ci dziękuję. Skonsultuję ten krem na badaniu z farmaceutą. Pozdrawiam


Czy to chodzi o ten dokładnie krem?http://www.fabrykazdrowia.pl/info/bi...40ml-2904.html

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Ja mogę Ci polecić Oxedermil 5% mocznika - krem do twarzy. Mocznik ma dobre właściwości nawilżające.
Stosuję ten krem na noc bo troszkę trudno się wchłania, ale jako jeden z niewielu mnie nie zapycha

Właśnie czytam opinie i ma same pozytywne- faktycznie nawilża i nie zapycha?
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 20:51   #12
KKarolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 156
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Czy to chodzi o ten dokładnie krem?http://www.fabrykazdrowia.pl/info/bi...40ml-2904.html

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------




Właśnie czytam opinie i ma same pozytywne- faktycznie nawilża i nie zapycha?


tak ten

a używasz peelingów?

Moja mama, która też ma takie problemy z cerą po każdym myciu twarzy wodą (filtrowaną, bo zwykła z kranu ją podrażnia) daje na wilgotną twarz kilka kropel oliwki hypoalergicznej i dzięki temu ma świetnie nawilżoną buzię, ale mnie to totalnie zapycha!
Spróbuj, może ten sposób dla Ciebie okaże się skuteczny
__________________
Good friends are like stars on the sky... you don't always see them...but you know that they are there...
KKarolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 21:21   #13
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Nie używam wody do mycia ponieważ od razu mnie podrażnia i wysypuje. Do mycia twarzy obecnie używam żelu physiogel "na sucho" i że jako płyn bioderma sensibio u mnie się nie sprawdził to teraz testuje micela La Roche Posay do skóry wrażliwej...A co do oliwki to podkradłam synkowi oliwkę Hipp w celu nasmarowania policzków i niestety, ale mnie zapchała.

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2011-03-14 o 21:25
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 08:38   #14
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Właśnie czytam opinie i ma same pozytywne- faktycznie nawilża i nie zapycha?
Mnie nie, ale to zawsze sprawa indywidualna.
Musisz sama próbować.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 09:37   #15
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Mnie nie, ale to zawsze sprawa indywidualna.
Musisz sama próbować.


Dzięki wielkie Chyba się skuszę, bo nie kosztuje majątek, a jak się nie sprawdzi to zużyje do rąk Pozdrawiam
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:11   #16
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Proszę o pomoc- co jest z moją skórą???

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Chyba się skuszę, bo nie kosztuje majątek, a jak się nie sprawdzi to zużyje do rąk Pozdrawiam
Dokładnie - ja nietrafione kremy zużywam jako balsam do ciała, żeby się nie zmarnowały
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.